Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κοριτσια μου η 2η χοριακή βγηκε πολυ καλύτερη από οτι περίμενα! 925,74 από 118 που ηταν την Παρασκευή! Τελικά τζάμπα παλι αγχωνομουν! Την Τριτη εχω το 1ο μου ραντεβού στο γιατρο να δούμε σακο! :rolleyes:

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια δύο μέρες τώρα δεν έχω καθόλου καλη διάθεση... Σκέφτομαι συνέχεια αρνητικά.. Ότι κάτι δεν θα πάει καλά.. Την Παρασκευή έχω τον δεύτερο υπέρηχο που θα ακούσουμε καρδούλα.. Μακάρι να είναι όλα καλά.. 

Όλα καλά θα πάνε! Μην κανεις σαν εμένα γιατί το μόνο που θα καταφέρεις ειναι να χάνεις στιγμές! Το λεω για να το ακούω κ εγω! Έτσι αγχωνομουν για τον γαμο σε σημείο που ειχα σωματικά συμπτωματα, και τελικα ο γάμος ηταν μαγευτικος! Ειχα αγχος για τις προσπαθειες που θα ξεκινουσαμε και τελικα εμεινα εγκυος με τον 1ο μηνα! Αγχωνομουν τωρα και για την χοριακή κ τελικα οι μονάδες ηταν πολυ παραπανω από αυτές που περίμενε ο γιατρος! Συμπέρασμα, το αγχος μόνο κακό κάνει κ ειναι τζάμπα! 

πρίν από 2 λεπτά , Pepi88 είπε:

Αν κοιταξεις στις εξετάσεις θα δεις κάπου να γράφει cmv igg και cmv igm.το igg σημαίνει ότι έχω αντισώματα στον ιό ότι τον πέρασα δλδ και το igm ότι μπορεί να το πέρασα στα κοντα και να μολύνθηκε και το έμβρυο .θα κάνω ταυτοποίηση για το πότε ακριβώς το πέρασα .είναι ένας ιός πολλές φορές ασυμπτωματικος που αν νοσήσει όμως το έμβρυο μπορεί να φέρει σοβαρά προβλήματα ...αχ μεγάλη στεναχώρια ήρθε στο κεφάλι μου.

Κοριτσι μου ευχομαι να πανε ολα καλα! Τι σου είπε ο γιατρός;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mareva μου με έκανες και γέλασα!! Καμία παρεξήγηση... :)Αλλα να σκέφτομαι σήμερα με πονάει η κοιλιά μου πολύ μήπως είναι κάτι κακό? Α να σήμερα δε με πονάει καθόλου η με πονάει διαφορετικά και λέω μήπως πάλι κάτι δε πάει καλά?? Και άλλα τέτοια διαφορά που με κάνουν ανήσυχη... (πως απαντάω απευθείας χωρίς ταγκ?) καιρό ήθελα να ρωτήσω... 

 

@Vaso11.4.11 να ζήσετε και να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Δεν θέλω να είναι αχάριστη γτ άλλες κοπέλες έχουν ταλαιπωρηθεί πολύ περισσότερο από μένα.. Εμείς πετύχαμε εγκυμοσύνη με την 2η προσπάθεια εξωσωματικής.. Σίγουρα μέχρι να κρατήσουμε το μωράκι μας αγκαλιά θα έχουμε ένα συνεχές άγχος.. Απλά πρέπει να το διαχειριστουμε όσο καλύτερα γίνεται.. Τόσο για μας όσο και για το σπορακι μας.. :x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

@Mareva μου με έκανες και γέλασα!! Καμία παρεξήγηση... :)Αλλα να σκέφτομαι σήμερα με πονάει η κοιλιά μου πολύ μήπως είναι κάτι κακό? Α να σήμερα δε με πονάει καθόλου η με πονάει διαφορετικά και λέω μήπως πάλι κάτι δε πάει καλά?? Και άλλα τέτοια διαφορά που με κάνουν ανήσυχη... (πως απαντάω απευθείας χωρίς ταγκ?) καιρό ήθελα να ρωτήσω... 

 

Πατας παραθεση κ γραφεις απο κατω. 

Στο θεμα μας τωρα... Ναι σε νοιωθω, ολες τις ιδιες τρελες πανω κατω κανουμε! Ωχ ποναω, ωχ ποναω περισσότερο, εκανα αψου κ σφιχτηκα, γελασα με την ψυχη μου κ να τωρα ποναω, σκονταψα. Παραπατησα, σφιχτηκα (με το συμπαθειο), ποναει το κεφαλι μου, ο κ@λος μου, το στηθος μου, δε με ποναει τιποτα, εχω δεν εχω πυρετο, καουρα, ναυτια!!! Και πως οδηγησα στη λακκούβα, και να σηκωσα ενα λιτρο νερο κ λες να ταν βαρυ; Γλυκια μου ελπιζω να σε εκανα να χαμογελασεις! Ολες, μα ολες, οσες ειδικα βασανίστηκαμε κ λιγο παραπάνω, τα ιδια σκεφτομαστε. Ειναι ο φοβος ομως, δεν ειναι τιποτα αλλο. Εύχομαι τα καλυτερα, κ να θυμάσαι, ολες μα ολες, σαν τις τρελες κανουμε τετοιες σκεψεις. Φαντασου οτι εγω ελεγα του δυσμοιρου του αντρα μου, "ασε μου το στηθος, μου ανεβάζεις την προλακτινη κ δε θα πιασει η εμβρυομεταφορα!" τρελη παιδι μου!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

@Mareva μου με έκανες και γέλασα!! Καμία παρεξήγηση... :)Αλλα να σκέφτομαι σήμερα με πονάει η κοιλιά μου πολύ μήπως είναι κάτι κακό? Α να σήμερα δε με πονάει καθόλου η με πονάει διαφορετικά και λέω μήπως πάλι κάτι δε πάει καλά?? Και άλλα τέτοια διαφορά που με κάνουν ανήσυχη... (πως απαντάω απευθείας χωρίς ταγκ?) καιρό ήθελα να ρωτήσω... 

 

@Vaso11.4.11 να ζήσετε και να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Δεν θέλω να είναι αχάριστη γτ άλλες κοπέλες έχουν ταλαιπωρηθεί πολύ περισσότερο από μένα.. Εμείς πετύχαμε εγκυμοσύνη με την 2η προσπάθεια εξωσωματικής.. Σίγουρα μέχρι να κρατήσουμε το μωράκι μας αγκαλιά θα έχουμε ένα συνεχές άγχος.. Απλά πρέπει να το διαχειριστουμε όσο καλύτερα γίνεται.. Τόσο για μας όσο και για το σπορακι μας.. :x

Αυτό ακριβώς κοριτσι μου! Και εγω θα χρειαστεί πολλές φορές να το πω ακόμα αυτο στον εαυτό μου! Είμαι κ εγώ πολύ αγχώδης αλλα θα το διαχειριστω! Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχές σου! Εύχομαι να έχουμε ολες υπεροχες τελειομηνες εγκυμοσύνες και σε 8 μήνες να λέμε πως πέρασε έτσι ο καιρος ❤❤❤

  • Μου αρέσει 3

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου η 2η χοριακή βγηκε πολυ καλύτερη από οτι περίμενα! 925,74 από 118 που ηταν την Παρασκευή! Τελικά τζάμπα παλι αγχωνομουν! Την Τριτη εχω το 1ο μου ραντεβού στο γιατρο να δούμε σακο! :rolleyes:

Όλα καλά θα πάνε! Μην κανεις σαν εμένα γιατί το μόνο που θα καταφέρεις ειναι να χάνεις στιγμές! Το λεω για να το ακούω κ εγω! Έτσι αγχωνομουν για τον γαμο σε σημείο που ειχα σωματικά συμπτωματα, και τελικα ο γάμος ηταν μαγευτικος! Ειχα αγχος για τις προσπαθειες που θα ξεκινουσαμε και τελικα εμεινα εγκυος με τον 1ο μηνα! Αγχωνομουν τωρα και για την χοριακή κ τελικα οι μονάδες ηταν πολυ παραπανω από αυτές που περίμενε ο γιατρος! Συμπέρασμα, το αγχος μόνο κακό κάνει κ ειναι τζάμπα! 

Κοριτσι μου ευχομαι να πανε ολα καλα! Τι σου είπε ο γιατρός;

Έκανα επανεξέταση και μια extra εξέταση για να δούμε πότε ακριβώς το πέρασα . ελπίζουμε να ήταν πριν την εγκυμοσύνη.αλλιως μπορεί να χρειαστεί να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση αργότερα για να δούμε αν πέρασε στο έμβρυο .ο θεός βοηθός !και μια συμβουλή μην φιλάτε και μην αγκαλιάζεται όσο μπορείτε κανέναν .μεγάλη προσοχή γενικά.


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pepi88 είπε:

Έκανα επανεξέταση και μια extra εξέταση για να δούμε πότε ακριβώς το πέρασα . ελπίζουμε να ήταν πριν την εγκυμοσύνη.αλλιως μπορεί να χρειαστεί να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση αργότερα για να δούμε αν πέρασε στο έμβρυο .ο θεός βοηθός !και μια συμβουλή μην φιλάτε και μην αγκαλιάζεται όσο μπορείτε κανέναν .μεγάλη προσοχή γενικά.

Ειλικρινά θα προσευχηθώ να πανε ολα καλα! Αυτό που λες παντως ειναι μεγάλη αλήθεια! Χθες ηρθε η παρέα μας για καφέ κ αυτο συζητούσαμε. Να μην φιλαω γενικα κανέναν κ να ειμαστε σε μια απόσταση. Αυτό δηλαδή τι ιός ειναι; δεν το έχω ξανα ακουσει. Κολλάει ετσι απλα από αλλους; με επαφη;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ειλικρινά θα προσευχηθώ να πανε ολα καλα! Αυτό που λες παντως ειναι μεγάλη αλήθεια! Χθες ηρθε η παρέα μας για καφέ κ αυτο συζητούσαμε. Να μην φιλαω γενικα κανέναν κ να ειμαστε σε μια απόσταση. Αυτό δηλαδή τι ιός ειναι; δεν το έχω ξανα ακουσει. Κολλάει ετσι απλα από αλλους; με επαφη;

Κύτταρομεγαλοιος ετσι λέγεται στα ελληνικά .μπορείς να το κολλήσεις από τον οποιονδήποτε γιατί πολλές φορές είναι ασυμπτωματικος αλλά και τα συμπτώματα του μοιάζουν με απλού κρυολογήματος.μονο στην εγκυμοσύνη επηρεάζει όμως.και κυρίως το κόλλας από παιδιά .αυτό που μπορεί να επιφέρει όμως αν περάσει στο έμβρυο είναι τραγικο.δεν θέλω να τα επαναλάβω αν και είμαι ψύχραιμη .διάβασε και στο διαδίκτυο έχει πολλές πληροφορίες .


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κύτταρομεγαλοιος ετσι λέγεται στα ελληνικά .μπορείς να το κολλήσεις από τον οποιονδήποτε γιατί πολλές φορές είναι ασυμπτωματικος αλλά και τα συμπτώματα του μοιάζουν με απλού κρυολογήματος.μονο στην εγκυμοσύνη επηρεάζει όμως.και κυρίως το κόλλας από παιδιά .αυτό που μπορεί να επιφέρει όμως αν περάσει στο έμβρυο είναι τραγικο.δεν θέλω να τα επαναλάβω αν και είμαι ψύχραιμη .διάβασε και στο διαδίκτυο έχει πολλές πληροφορίες .

Οκ σε ευχαριστω κ εύχομαι να πανε ολα καλα! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι; από απορρυπαντικα κ καθαριστικά σας έχει πει ο γιατρος να χρησιμοποιείτε κάτι συγκεκριμένο; Όπως και για τα αφρολουτρα κ σαμπουαν; Εγω τον ρώτησα αν ειναι καλυτερα να χρησιμοποιώ τα τζονσον που είναι κ παιδικα κ μου είπε ναι. Και να μην βαζω κρέμες σωματος κλπ χωρίς να τον ρωτάω.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Ευχαριστώ γλυκιά μου και εγώ το εύχομαι !

peppi μήπως σου δείχνει τα αντισώματα;; και εγώ ξέρω από την πρώτη μου εγκυμοσύνη πολλά χρόνια πριν ότι είμαι θετική στο τοξόπλασμα, οπότε και τώρα μου εδειχνε ο έλεγχος ότι είμαι θετική στα αντισώματα. παρατήρησες στο κάτω μέρος της εξέτασης αν γράφει σχόλια;;;

βάσω λές να παριμένεις δίδυμα;;;; εγω ξαναγράφω ότι στις 04 ιανουαρίου 2016 έκανα εξέταση χοριακής και ήταν 120 μονάδες στις 7 ιανουαρίου είχε πάει στις 723 και ήταν δίδυμα με μάλιστα μία ημερά διαφορά στη σύλληψη. γενικά τα δίδυμα μου είναι η απόδειξη του θαύματος.  δύο μήνες πριν από τη σύλληψή τους έκανα λαπαροσκόπηση για αφαιρεση ενδομητριωσικής κύστης και κατά την επέμβαση ο γιατρός ανακάλυψε ότι οι σάλπιγγές μου δεν ήταν διαβατές. ψιλοάνοιξε τη δεξία σάλπιγγα αλλά την αριστερή δεν την πείραξε γιατί υπήρχε υψηλός κίνδυνος να καταλήξει η κύηση σε εξωμήτρια. μόλις βρισκόμουν στο στάδιο της ανάνηψης μου είπε ότι πρέπει να προχωρήσω σε εξωσωματική, ότι υπήρχαν ελάχιστες πιθανότητες να μείνω έγκυος φυσιολογικά. άρχισα να ψάχνομαι για εξωσωματικούς γιατρούς είχα κλείσει και ραντεβού στην επιτροπή χορήγησης φαρμάκων εξωσωματικής. τελικά μένω έγκυος φυσιολογικά και μάλιστα και οι δυο σάλπιγγες είχαν ωχρό σωμάτιο και η δεξια σάλπιγγα τράβηξε το ωαριο της αριστερής!

 

Just now, Rita Ath. είπε:

peppi μήπως σου δείχνει τα αντισώματα;; και εγώ ξέρω από την πρώτη μου εγκυμοσύνη πολλά χρόνια πριν ότι είμαι θετική στο τοξόπλασμα, οπότε και τώρα μου εδειχνε ο έλεγχος ότι είμαι θετική στα αντισώματα. παρατήρησες στο κάτω μέρος της εξέτασης αν γράφει σχόλια;;;

βάσω λές να παριμένεις δίδυμα;;;; εγω ξαναγράφω ότι στις 04 ιανουαρίου 2016 έκανα εξέταση χοριακής και ήταν 120 μονάδες στις 7 ιανουαρίου είχε πάει στις 723 και ήταν δίδυμα με μάλιστα μία ημερά διαφορά στη σύλληψη. γενικά τα δίδυμα μου είναι η απόδειξη του θαύματος.  δύο μήνες πριν από τη σύλληψή τους έκανα λαπαροσκόπηση για αφαιρεση ενδομητριωσικής κύστης και κατά την επέμβαση ο γιατρός ανακάλυψε ότι οι σάλπιγγές μου δεν ήταν διαβατές. ψιλοάνοιξε τη δεξία σάλπιγγα αλλά την αριστερή δεν την πείραξε γιατί υπήρχε υψηλός κίνδυνος να καταλήξει η κύηση σε εξωμήτρια. μόλις βρισκόμουν στο στάδιο της ανάνηψης μου είπε ότι πρέπει να προχωρήσω σε εξωσωματική, ότι υπήρχαν ελάχιστες πιθανότητες να μείνω έγκυος φυσιολογικά. άρχισα να ψάχνομαι για εξωσωματικούς γιατρούς είχα κλείσει και ραντεβού στην επιτροπή χορήγησης φαρμάκων εξωσωματικής. τελικά μένω έγκυος φυσιολογικά και μάλιστα και οι δυο σάλπιγγες είχαν ωχρό σωμάτιο και η δεξια σάλπιγγα τράβηξε το ωαριο της αριστερής!

 

η άρια μας έγραψε πώς πήγε χθες η επίσκεψή της στον γιατρό;;; τη σκεφτόμουν και εύχομαι να είναι καλά

Just now, Rita Ath. είπε:

peppi μήπως σου δείχνει τα αντισώματα;; και εγώ ξέρω από την πρώτη μου εγκυμοσύνη πολλά χρόνια πριν ότι είμαι θετική στο τοξόπλασμα, οπότε και τώρα μου εδειχνε ο έλεγχος ότι είμαι θετική στα αντισώματα. παρατήρησες στο κάτω μέρος της εξέτασης αν γράφει σχόλια;;;

βάσω λές να παριμένεις δίδυμα;;;; εγω ξαναγράφω ότι στις 04 ιανουαρίου 2016 έκανα εξέταση χοριακής και ήταν 120 μονάδες στις 7 ιανουαρίου είχε πάει στις 723 και ήταν δίδυμα με μάλιστα μία ημερά διαφορά στη σύλληψη. γενικά τα δίδυμα μου είναι η απόδειξη του θαύματος.  δύο μήνες πριν από τη σύλληψή τους έκανα λαπαροσκόπηση για αφαιρεση ενδομητριωσικής κύστης και κατά την επέμβαση ο γιατρός ανακάλυψε ότι οι σάλπιγγές μου δεν ήταν διαβατές. ψιλοάνοιξε τη δεξία σάλπιγγα αλλά την αριστερή δεν την πείραξε γιατί υπήρχε υψηλός κίνδυνος να καταλήξει η κύηση σε εξωμήτρια. μόλις βρισκόμουν στο στάδιο της ανάνηψης μου είπε ότι πρέπει να προχωρήσω σε εξωσωματική, ότι υπήρχαν ελάχιστες πιθανότητες να μείνω έγκυος φυσιολογικά. άρχισα να ψάχνομαι για εξωσωματικούς γιατρούς είχα κλείσει και ραντεβού στην επιτροπή χορήγησης φαρμάκων εξωσωματικής. τελικά μένω έγκυος φυσιολογικά και μάλιστα και οι δυο σάλπιγγες είχαν ωχρό σωμάτιο και η δεξια σάλπιγγα τράβηξε το ωαριο της αριστερής!

 

η άρια μας έγραψε πώς πήγε χθες η επίσκεψή της στον γιατρό;;; τη σκεφτόμουν και εύχομαι να είναι καλά

τώρα πρόσεξα ότι η πέπη έκανε και επιπλέον εξέταση για τον μεγαλοκυτταροιο. εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχεις! μακάρι να το πέρασες πολύ καιρόπ ριν μείνεις έγκυος


AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μέλλουσες μανουλιτσες !

Πήγαμε χθες στο γιατρο το κουκουτσακι το ακούσαμε επιτέλους .

παμε καλα μου ειπε ο γιατρός, προσοχη ομως γτ η αποκόλληση παραμένει .

Επίσης αυτό που με αγχώνει ειναι στο που θα κάτσει ο πλακούντας γτ ο γιατρος μου δεν θέλει να κολλήσει χαμηλα αν και πιστεύει ότι θα κολλήσει εκει που θέλουμε .

Αν κολλησει εκει που ειναι το κουκουτσακι κοντά στον τράχηλο την έκατσα. 

11 του μηνός ξανα υπέρηχο και τοτε θα κανονίσουμε ειπε και την αυχενική. 

Για κάποιο λόγο δε μπορω να χαρώ.. ειμαι αρκετά συγκρατημένη. 

 Και αυτή την εγκυμοσύνη ηθελα να την χαρω γτ και στη μικρή μου απο το δύσκολο δρόμο πηγαμε !

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα μέλλουσες μανουλιτσες !

Πήγαμε χθες στο γιατρο το κουκουτσακι το ακούσαμε επιτέλους .

παμε καλα μου ειπε ο γιατρός, προσοχη ομως γτ η αποκόλληση παραμένει .

Επίσης αυτό που με αγχώνει ειναι στο που θα κάτσει ο πλακούντας γτ ο γιατρος μου δεν θέλει να κολλήσει χαμηλα αν και πιστεύει ότι θα κολλήσει εκει που θέλουμε .

Αν κολλησει εκει που ειναι το κουκουτσακι κοντά στον τράχηλο την έκατσα. 

11 του μηνός ξανα υπέρηχο και τοτε θα κανονίσουμε ειπε και την αυχενική. 

Για κάποιο λόγο δε μπορω να χαρώ.. ειμαι αρκετά συγκρατημένη. 

 Και αυτή την εγκυμοσύνη ηθελα να την χαρω γτ και στη μικρή μου απο το δύσκολο δρόμο πηγαμε !

Μπράβο Αρια! Τελεια! Τώρα για το άλλο, δεν τα ξέρω αυτά. Τι εννοείς που θα κάτσει ο πλακουντας; σορρυ παιδια ειμαι εντελώς άσχετη σε αυτά! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. είπε:

peppi μήπως σου δείχνει τα αντισώματα;; και εγώ ξέρω από την πρώτη μου εγκυμοσύνη πολλά χρόνια πριν ότι είμαι θετική στο τοξόπλασμα, οπότε και τώρα μου εδειχνε ο έλεγχος ότι είμαι θετική στα αντισώματα. παρατήρησες στο κάτω μέρος της εξέτασης αν γράφει σχόλια;;;

βάσω λές να παριμένεις δίδυμα;;;; εγω ξαναγράφω ότι στις 04 ιανουαρίου 2016 έκανα εξέταση χοριακής και ήταν 120 μονάδες στις 7 ιανουαρίου είχε πάει στις 723 και ήταν δίδυμα με μάλιστα μία ημερά διαφορά στη σύλληψη. γενικά τα δίδυμα μου είναι η απόδειξη του θαύματος.  δύο μήνες πριν από τη σύλληψή τους έκανα λαπαροσκόπηση για αφαιρεση ενδομητριωσικής κύστης και κατά την επέμβαση ο γιατρός ανακάλυψε ότι οι σάλπιγγές μου δεν ήταν διαβατές. ψιλοάνοιξε τη δεξία σάλπιγγα αλλά την αριστερή δεν την πείραξε γιατί υπήρχε υψηλός κίνδυνος να καταλήξει η κύηση σε εξωμήτρια. μόλις βρισκόμουν στο στάδιο της ανάνηψης μου είπε ότι πρέπει να προχωρήσω σε εξωσωματική, ότι υπήρχαν ελάχιστες πιθανότητες να μείνω έγκυος φυσιολογικά. άρχισα να ψάχνομαι για εξωσωματικούς γιατρούς είχα κλείσει και ραντεβού στην επιτροπή χορήγησης φαρμάκων εξωσωματικής. τελικά μένω έγκυος φυσιολογικά και μάλιστα και οι δυο σάλπιγγες είχαν ωχρό σωμάτιο και η δεξια σάλπιγγα τράβηξε το ωαριο της αριστερής!

 

η άρια μας έγραψε πώς πήγε χθες η επίσκεψή της στον γιατρό;;; τη σκεφτόμουν και εύχομαι να είναι καλά

τώρα πρόσεξα ότι η πέπη έκανε και επιπλέον εξέταση για τον μεγαλοκυτταροιο. εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχεις! μακάρι να το πέρασες πολύ καιρόπ ριν μείνεις έγκυος

Θα φανεί στο αποτέλεσμα το περιμένω την Παρασκευή .στο igM έδειξε οριακά ότι μπορεί να περασα και πρόσφατα τον ιό ...δεν ξέρω τι να πιστέψω ειλικρινά ..εύχομαι απλά και να το πέρασα στα κοντα να μην επηρεάσει το μωράκι ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. είπε:

peppi μήπως σου δείχνει τα αντισώματα;; και εγώ ξέρω από την πρώτη μου εγκυμοσύνη πολλά χρόνια πριν ότι είμαι θετική στο τοξόπλασμα, οπότε και τώρα μου εδειχνε ο έλεγχος ότι είμαι θετική στα αντισώματα. παρατήρησες στο κάτω μέρος της εξέτασης αν γράφει σχόλια;;;

βάσω λές να παριμένεις δίδυμα;;;; εγω ξαναγράφω ότι στις 04 ιανουαρίου 2016 έκανα εξέταση χοριακής και ήταν 120 μονάδες στις 7 ιανουαρίου είχε πάει στις 723 και ήταν δίδυμα με μάλιστα μία ημερά διαφορά στη σύλληψη. γενικά τα δίδυμα μου είναι η απόδειξη του θαύματος.  δύο μήνες πριν από τη σύλληψή τους έκανα λαπαροσκόπηση για αφαιρεση ενδομητριωσικής κύστης και κατά την επέμβαση ο γιατρός ανακάλυψε ότι οι σάλπιγγές μου δεν ήταν διαβατές. ψιλοάνοιξε τη δεξία σάλπιγγα αλλά την αριστερή δεν την πείραξε γιατί υπήρχε υψηλός κίνδυνος να καταλήξει η κύηση σε εξωμήτρια. μόλις βρισκόμουν στο στάδιο της ανάνηψης μου είπε ότι πρέπει να προχωρήσω σε εξωσωματική, ότι υπήρχαν ελάχιστες πιθανότητες να μείνω έγκυος φυσιολογικά. άρχισα να ψάχνομαι για εξωσωματικούς γιατρούς είχα κλείσει και ραντεβού στην επιτροπή χορήγησης φαρμάκων εξωσωματικής. τελικά μένω έγκυος φυσιολογικά και μάλιστα και οι δυο σάλπιγγες είχαν ωχρό σωμάτιο και η δεξια σάλπιγγα τράβηξε το ωαριο της αριστερής!

 

η άρια μας έγραψε πώς πήγε χθες η επίσκεψή της στον γιατρό;;; τη σκεφτόμουν και εύχομαι να είναι καλά

τώρα πρόσεξα ότι η πέπη έκανε και επιπλέον εξέταση για τον μεγαλοκυτταροιο. εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχεις! μακάρι να το πέρασες πολύ καιρόπ ριν μείνεις έγκυος

Καλησπερα Ρίτα μου! Δεν νομίζω ρ συ.. αυτό συνηθως δεν πάει με κληρονομικοτητα; εμεις δεν έχουμε διδυμα στην οικογενεια! Μακαρι ομως θα το ήθελα πολύ ειναι η αληθεια! Αλλά δεν νομίζω. Εγω την χοριακη την εκανα 4 μερες μετά. Δεν είναι φυσιολογικό που ανέβηκαν τοσο οι μονάδες μεσα σε 4 μερες; ειναι πολλες λες; 

Πάντως όντως αυτό που έζησες ηταν πραγματικό θαύμα! Όχι απλά έμεινες εγκυος αλλα έμεινες με διδυμα κ ολας! Καταπληκτικό! Υπέροχο συναίσθημα! :wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...