Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 said:

Κοριτσια να ρωτησω κατι; από απορρυπαντικα κ καθαριστικά σας έχει πει ο γιατρος να χρησιμοποιείτε κάτι συγκεκριμένο; Όπως και για τα αφρολουτρα κ σαμπουαν; Εγω τον ρώτησα αν ειναι καλυτερα να χρησιμοποιώ τα τζονσον που είναι κ παιδικα κ μου είπε ναι. Και να μην βαζω κρέμες σωματος κλπ χωρίς να τον ρωτάω.

Εγώ που είχα ρωτήσει το γιατρό για κρέμα σώματος μου είπε απλά να μην έχει βιταμίνη Α. Στο φαρμακείο μου πρότειναν την thermale και πηρα... 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οκ θα ρωτήσω κ εγω τον δικό μου γιατρο κ θα σας πω αν μου πει κατι διαφορετικό. Εχω αρκετες απορίες την Τριτη που θα πάω. Για τη κοιλιτσα από ποτε ξεκινάμε να βάζουμε λαδάκι για αποφυγή ραγαδων; επίσης αποσμητικό φοράτε ή έχετε κάποιο για εγκυμοσυνη; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Οκ θα ρωτήσω κ εγω τον δικό μου γιατρο κ θα σας πω αν μου πει κατι διαφορετικό. Εχω αρκετες απορίες την Τριτη που θα πάω. Για τη κοιλιτσα από ποτε ξεκινάμε να βάζουμε λαδάκι για αποφυγή ραγαδων; επίσης αποσμητικό φοράτε ή έχετε κάποιο για εγκυμοσυνη; 

Μόλις δεις ότι αλλάζει η κοιλιά σου φαντάζομαι. Όσο για τα αποσμητικα κατά την γνώμη μου απέφυγε τα σπρέι. Με ένα ρολ ον ουδέτερο σε μυρωδιά είσαι οκ.

Εμένα ο γιατρός μου είπε όχι λακ επίσης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Για ενυδάτωση πάντως σε άλλο τοπικ τα κορίτσια λενε για αμυγδαλελαιο. 

Εμένα ο γιατρός μου είπε τίποτα από λάδι δεν θα βάζεις γτ προκαλεί συσπάσεις,μόνο την frezyderm για ραγάδες που είναι για έγκυες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μαι κ εγω στην παρεα σας! ΤΕΡ 23/06. Καταλαβα αμεσως μετα την γονιμοποιηση πως ημουν εγκυος γτ ειχα τον ιδιο πονο στη μεση που ειχα κ με την κορη μου.το τεστ της Παρασκευης απλα μου το επιβεβαιωσε!Η συνειδητοποιηση βεβαια δεν εχει ερθει ακομα γτ ηταν η πρωτη ουσιαστικη αποπειρα κ πηγαιναμε χαλαρα με τον αντρα μου.εκανα χοριακη τη Δευτερα 645 και σημερα και τα αποτελεσματα θα τα εχω αυριο.Μετα θα κανονισω με το γιατρο για να ακουσουμε καρδια αν κ απο οτι μου ειπε το βλεπει κοντα στον 15Αυγουστο το ραντεβου μας. Εν αναμονη των αυριανων αποτελεσματων λοιπον κ ας ελπισουμε να πανε ολα καλα!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Vasiliki10 είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είπε τίποτα από λάδι δεν θα βάζεις γτ προκαλεί συσπάσεις,μόνο την frezyderm για ραγάδες που είναι για έγκυες 

Αλήθεια;;;;;omg!!!θα τον ρωτήσω κεγω να μου πει γιατί δεν το συζητησαμε

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Μόλις δεις ότι αλλάζει η κοιλιά σου φαντάζομαι. Όσο για τα αποσμητικα κατά την γνώμη μου απέφυγε τα σπρέι. Με ένα ρολ ον ουδέτερο σε μυρωδιά είσαι οκ.

Εμένα ο γιατρός μου είπε όχι λακ επίσης.

Καλημερα κοριτσι! Ευχαριστώ πολυ :wub:

4 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Να μαι κ εγω στην παρεα σας! ΤΕΡ 23/06. Καταλαβα αμεσως μετα την γονιμοποιηση πως ημουν εγκυος γτ ειχα τον ιδιο πονο στη μεση που ειχα κ με την κορη μου.το τεστ της Παρασκευης απλα μου το επιβεβαιωσε!Η συνειδητοποιηση βεβαια δεν εχει ερθει ακομα γτ ηταν η πρωτη ουσιαστικη αποπειρα κ πηγαιναμε χαλαρα με τον αντρα μου.εκανα χοριακη τη Δευτερα 645 και σημερα και τα αποτελεσματα θα τα εχω αυριο.Μετα θα κανονισω με το γιατρο για να ακουσουμε καρδια αν κ απο οτι μου ειπε το βλεπει κοντα στον 15Αυγουστο το ραντεβου μας. Εν αναμονη των αυριανων αποτελεσματων λοιπον κ ας ελπισουμε να πανε ολα καλα!

 

Καλώς ήρθες κοπελα μου και με το καλο! Είμαστε αρκετά κοντά! Και εγω τελευταια περιοδο ειχα 29/6 κ εγω παρασκευη εκανα τα πρώτα μου τεστ κ ηταν θετικα! Και εμεις με την πρώτη μας προσπάθεια! Το 1ο μας μωρακι!:wub: Εγω χοριακη εκανα την ίδια μέρα που το εμαθα γιατι ήθελα να επιβεβαιωθω πριν το πω στον αντρα μου κ ηταν 118,13 κ 3 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο. Κ ξανα επανάληψη την Τριτη όπου πηγε 925,74. Την Τριτη που μας έρχεται έχω το 1ο ραντεβου για να δουμε σακο! Εσείς πότε έχετε ραντεβου με το γιατρό πριν τη καρδουλα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι! Ευχαριστώ πολυ :wub:

Καλώς ήρθες κοπελα μου και με το καλο! Είμαστε αρκετά κοντά! Και εγω τελευταια περιοδο ειχα 29/6 κ εγω παρασκευη εκανα τα πρώτα μου τεστ κ ηταν θετικα! Και εμεις με την πρώτη μας προσπάθεια! Το 1ο μας μωρακι!:wub: Εγω χοριακη εκανα την ίδια μέρα που το εμαθα γιατι ήθελα να επιβεβαιωθω πριν το πω στον αντρα μου κ ηταν 118,13 κ 3 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο. Κ ξανα επανάληψη την Τριτη όπου πηγε 925,74. Την Τριτη που μας έρχεται έχω το 1ο ραντεβου για να δουμε σακο! Εσείς πότε έχετε ραντεβου με το γιατρό πριν τη καρδουλα;

Εμενα θα με δει κατευθειαν για καρδια

Γενικα ο γιατρος μου κανονιζει τα απολυτως απαραιτητα ραντεβου αν δεν συντρεχει καποιος λογος για νωριτερα.ετσι ηταν κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη.μεχρι τον 6ο μηνα τον εβλεπα περιπου καθε 2.5 μηνες.ουσιαστικα μετα τις μεγαλες εξετασεις για αναλυση αποτελεσματων κ γενικη εικονα του εμβρυου.

Με το καλο το μωρακι σου κ εσενα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Να μαι κ εγω στην παρεα σας! ΤΕΡ 23/06. Καταλαβα αμεσως μετα την γονιμοποιηση πως ημουν εγκυος γτ ειχα τον ιδιο πονο στη μεση που ειχα κ με την κορη μου.το τεστ της Παρασκευης απλα μου το επιβεβαιωσε!Η συνειδητοποιηση βεβαια δεν εχει ερθει ακομα γτ ηταν η πρωτη ουσιαστικη αποπειρα κ πηγαιναμε χαλαρα με τον αντρα μου.εκανα χοριακη τη Δευτερα 645 και σημερα και τα αποτελεσματα θα τα εχω αυριο.Μετα θα κανονισω με το γιατρο για να ακουσουμε καρδια αν κ απο οτι μου ειπε το βλεπει κοντα στον 15Αυγουστο το ραντεβου μας. Εν αναμονη των αυριανων αποτελεσματων λοιπον κ ας ελπισουμε να πανε ολα καλα!

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας ! 

Με το καλο μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη :)

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stalicha είπε:

Εμενα θα με δει κατευθειαν για καρδια

Γενικα ο γιατρος μου κανονιζει τα απολυτως απαραιτητα ραντεβου αν δεν συντρεχει καποιος λογος για νωριτερα.ετσι ηταν κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη.μεχρι τον 6ο μηνα τον εβλεπα περιπου καθε 2.5 μηνες.ουσιαστικα μετα τις μεγαλες εξετασεις για αναλυση αποτελεσματων κ γενικη εικονα του εμβρυου.

Με το καλο το μωρακι σου κ εσενα!!!

Κατάλαβα. Ο κάθε γιατρος λειτουργεί με τον δικό του τρόπο. Με το καλο να ακουσετε την καρδουλα! Σε ευχαριστω και εγω πολυ! Συμπτωματα έχεις καθόλου; τωρα ποσο εισαι περιπου; 

Κορίτσια ισχύει ότι αν έχεις πονους περιοδου σημαίνει ότι κουράζεσαι κ οτι δεν είναι πολυ καλο; μια φίλη μου που είναι τώρα αρχες του 5ου μηνα της είχε πει ο γιατρος της οτι κουραζοταν για αυτο πονουσε στη κοιλια στις αρχές της εγκυμοσυνης. Και επίσης ότι δεν κάνει να τεντωνεσαι καθολου κ να σκύβεις. Εγω αυτά καποιες φορες τυχαίνει να τα κάνω. Δεν θεωρώ ότι πρεπει να γίνω τοσο υπερβολικη, σίγουρα όμως πρέπει να αρχίσω να προσέχω λίγο περισσότερο τωρα που ειμαι στην πολυ αρχη! Η αληθεια πάντως είναι ότι αυτή την εβδομάδα που ξεκουραστηκα περισσοτερο, ποναω ελαχιστα στην κοιλιά. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 6η εβδομαδα (5 και 2ημερων).

Γενικα κοριτσια να ξερετε πως τα πονακια αυτα ολες τα εχουμε στην αρχη.κ θα σκυψουμε κ θα περπατησουμε κ θα κουραστουμε κ θα τεντωθουμε.ολα με μετρο.δεν ωφελει να φοβομαστε το.παραμικρο.οταν το αωμα σου θα ειναι κουρασμενο θα στο δειξει.προσοχη ομως με την κουραση.εγω δουλευα κανονικα στην πρωτη εγκυμοσυνη,δεν πηρα καθολου αδεια κ μαλιστα σηκωνα κ.καποια βαρη με προσοχη,ετρεχα λογω ποστου εργασιας κ με το που βγηκα σε αδεια πηγα στο γιατρο κ στις 32 εβδομαδες ετοιμη να βγει η μικρη!μολις 7 χιλ.απο τον τραχηλο!παρε μετα σπιτι κ κρεβατι!κ@λο δεν ειχα βαλει κατω!οποτε ολα με μετρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stalicha είπε:

Ειμαι στην 6η εβδομαδα (5 και 2ημερων).

Γενικα κοριτσια να ξερετε πως τα πονακια αυτα ολες τα εχουμε στην αρχη.κ θα σκυψουμε κ θα περπατησουμε κ θα κουραστουμε κ θα τεντωθουμε.ολα με μετρο.δεν ωφελει να φοβομαστε το.παραμικρο.οταν το αωμα σου θα ειναι κουρασμενο θα στο δειξει.προσοχη ομως με την κουραση.εγω δουλευα κανονικα στην πρωτη εγκυμοσυνη,δεν πηρα καθολου αδεια κ μαλιστα σηκωνα κ.καποια βαρη με προσοχη,ετρεχα λογω ποστου εργασιας κ με το που βγηκα σε αδεια πηγα στο γιατρο κ στις 32 εβδομαδες ετοιμη να βγει η μικρη!μολις 7 χιλ.απο τον τραχηλο!παρε μετα σπιτι κ κρεβατι!κ@λο δεν ειχα βαλει κατω!οποτε ολα με μετρο!

Μπράβο σου! Χαρα στην υπομονή κ την αντοχή σου! Και εγω αυτο πιστεύω! Δεν πρεπει να μας πιανει υπερβολη! Εγώ στην αρχη όταν το εμαθα ειχα παθει ένα σοκ κ όλο ανησυχούσα κ ρωτουσα πράγματα που ομως ηταν φυσιολογικα! Είναι λογικο να αγχωνομαι ως ένα βαθμό κ να εχω απορίες γιατι είναι η 1η φορα που το ζω αυτο αλλα είπα ότι δεν θελω να γίνω υπερβολικη κ να φτασω στο άλλο άκρο. Οποτε καπως χαλάρωσα κ ηρέμησα! Μου είπαν κ τα κορίτσια να κοιτάξω να το χαρώ γιατι αυτες οι στιγμές δεν ξανα γυρνανε πισω κ εχουν απόλυτο δικαιο!!! 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα . Τελευταια περιοδο ειχα 27/6 , το τεστ ωορρηξιας βγηκε θετικο 11/7 . Εκανα χοριακη χθες 29/7 κ βγηκε 100. Δεν ειναι παρα πολυ λιγο ; Εχω κ πολυ σκουρα καφε υγρα εδω και 2 μερες. Δυσκολα δε τα βλεπετε τα πραγματα ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jovanna85 είπε:

Κοριτσια καλησπερα . Τελευταια περιοδο ειχα 27/6 , το τεστ ωορρηξιας βγηκε θετικο 11/7 . Εκανα χοριακη χθες 29/7 κ βγηκε 100. Δεν ειναι παρα πολυ λιγο ; Εχω κ πολυ σκουρα καφε υγρα εδω και 2 μερες. Δυσκολα δε τα βλεπετε τα πραγματα ; 

Μην κοιτας την τιμη.δες αν θα διπλασιαστει αυριο.εγω ειχα 645 την 4η μερα καθυστερησης.θεωρητικα κ εμενα λιγο μπορει να πει καποιος πως ειναι.μην αγχωνεσαι κ δες αν θα διπλασιαστει.επισης ο κυκλος καθε γυναικας ειναι διαφορετικος.καθε 26,28,30,32 μερες κ.ο.κ.οποτε αλλες τιμες θα εχει η καθεμια απο μας!

Τα καφε μην σας αγχωνουν

Ειχα στην 6η ή 7η εβδομαδα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη.καθαριζει η μητρα μου ελεγε ο γιατρος,δωστου κλαμα η δικια σου.μεχρι να ακουσω την καρδια,νομιζα πως θα αποβαλω!αν ειναι σκουρα,χαλαρωσε κ ξεκουρασου κ περιμενε 2-3 μερες ακομα.το.πιο πιθανο ειναι να σταματησουν μονα τους.καλου κακου παρε το γιατρο σου να σου πει μηπως πρεπει να ξεκινησεις προγεστερονη ή κ.καποιο αλλο φαρμακο

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...