Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συγχαρητήρια! Στην προηγούμενη σου εγκυμοσύνη πόση χοριακή είχες.?

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Stalicha είπε:

Μην κοιτας την τιμη.δες αν θα διπλασιαστει αυριο.εγω ειχα 645 την 4η μερα καθυστερησης.θεωρητικα κ εμενα λιγο μπορει να πει καποιος πως ειναι.μην αγχωνεσαι κ δες αν θα διπλασιαστει.επισης ο κυκλος καθε γυναικας ειναι διαφορετικος.καθε 26,28,30,32 μερες κ.ο.κ.οποτε αλλες τιμες θα εχει η καθεμια απο μας!

Τα καφε μην σας αγχωνουν

Ειχα στην 6η ή 7η εβδομαδα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη.καθαριζει η μητρα μου ελεγε ο γιατρος,δωστου κλαμα η δικια σου.μεχρι να ακουσω την καρδια,νομιζα πως θα αποβαλω!αν ειναι σκουρα,χαλαρωσε κ ξεκουρασου κ περιμενε 2-3 μερες ακομα.το.πιο πιθανο ειναι να σταματησουν μονα τους.καλου κακου παρε το γιατρο σου να σου πει μηπως πρεπει να ξεκινησεις προγεστερονη ή κ.καποιο αλλο φαρμακο

 

Παιρνω outrogestan αν κ η προγεστερονη μ ειναι καλη . Εχω κ αλλες βιοχημικες στο ιστορικο μου γιαυτο βλεπω οτι και αυτη η κυηση προς τα κει παει .... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια  καλησπέρα,

Είμαι και εγώ μαμά ενός τέλειου γιου :wub: και τώρα περιμένω και το δεύτερο με το καλό.  Έχω Πητ 03/04  αλλά δεν έχει ανοιχτεί ακόμα ομάδα Απριλίου .  Γνωρίζει καμία για τον Κολλιόπουλο στο Έλενα να μου στείλει π.μ?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα. Είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας, αν και έχω λίγο άγχος μέχρι να κάνουμε τον 1ο υπέρηχο! Λογικά έχω πητ 26.03. Έχω ηδη ένα αγοράκι 3 ετών και τώρα περιμένουμε με το καλό και το 2ο :xμακάρι να μας πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jovanna85 είπε:

Κοριτσια καλησπερα . Τελευταια περιοδο ειχα 27/6 , το τεστ ωορρηξιας βγηκε θετικο 11/7 . Εκανα χοριακη χθες 29/7 κ βγηκε 100. Δεν ειναι παρα πολυ λιγο ; Εχω κ πολυ σκουρα καφε υγρα εδω και 2 μερες. Δυσκολα δε τα βλεπετε τα πραγματα ; 

Κοριτσι μου μην αγχωνεσαι! Όλα καλά θα πάνε! Θετικη σκεψη! Όπως τα λεει η Stalicha. Τα καφε υγρα παντως μπορεί να ειναι από εμφυτευση. Κ μενα ο γιατρος μου ειχε πει οτι αν δω δεν είναι ανησυχητικό. 

Just now, Korina12 είπε:

Κορίτσια  καλησπέρα,

Είμαι και εγώ μαμά ενός τέλειου γιου :wub: και τώρα περιμένω και το δεύτερο με το καλό.  Έχω Πητ 03/04  αλλά δεν έχει ανοιχτεί ακόμα ομάδα Απριλίου .  Γνωρίζει καμία για τον Κολλιόπουλο στο Έλενα να μου στείλει π.μ?

Καλως ηρθες Κορινα! Με το καλο! Υπάρχει μια περίπτωση να είμαι κ εγώ αρχες Απριλίου. Θα μου πει ο γιατρός λογικα την Τριτη που θα πάμε για να δουμε σάκο :)

Just now, vivi.nik. είπε:

Γεια σας κι από μένα. Είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας, αν και έχω λίγο άγχος μέχρι να κάνουμε τον 1ο υπέρηχο! Λογικά έχω πητ 26.03. Έχω ηδη ένα αγοράκι 3 ετών και τώρα περιμένουμε με το καλό και το 2ο :xμακάρι να μας πάνε όλα καλά! 

Καλως ηρθες κ εσυ Βιβή μου! Έτσι να μεγαλώνει η παρέα! Τυχερό αυτο το καλοκαίρι! Με το καλο σε όλες μας! Πόσο είσαι; εγω μαλλον 4 εβδομαδες. Δεν έχω πάει ακόμα γιατρο. Την Τρίτη εχω κ θα δούμε σάκο πρώτα ο Θεός!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 καλώς σας βρήκα! Είμαι 5 και 6 σήμερα, ούτε εγώ έχω πάει ακόμα στο γιατρό. Περιμένω σήμερα να κλείσω ραντεβού. Αγχώθηκα όμως με το σημερινό αποτέλεσμα της χοριακης. 23. 07 ηταν 1558 και σήμερα μια βδομάδα μετά 5966... μικρή δεν είναι η αυξηση; σχεδόν 2 διπλασιασμοι σε 7 ημέρες... Περιμένω να μιλήσω τώρα με τη γιατρό . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vivi.nik. είπε:

@Vaso11.4.11 καλώς σας βρήκα! Είμαι 5 και 6 σήμερα, ούτε εγώ έχω πάει ακόμα στο γιατρό. Περιμένω σήμερα να κλείσω ραντεβού. Αγχώθηκα όμως με το σημερινό αποτέλεσμα της χοριακης. 23. 07 ηταν 1558 και σήμερα μια βδομάδα μετά 5966... μικρή δεν είναι η αυξηση; σχεδόν 2 διπλασιασμοι σε 7 ημέρες... Περιμένω να μιλήσω τώρα με τη γιατρό . 

Κοίταξε, όπως είπε κ μια κοπέλα παραπάνω, μην κοιτας τις τιμές. Εξαρτάται από πολλά. Όχι ότι τα ξέρω κ εγω καλα. Ο γιατρος σου θα σου πει. Αλλα νομιζω δεν υπάρχει πρόβλημα κ οτι ειναι ολα μια χαρα. Όταν μιλήσεις πάντως πες μας.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε κορίτσια.. με το καλο σε ολες .. :x

Να μην αγχώνεστε και να είστε ήρεμες !

Η Πητ αλλάζει υπάρχουν αποκλίσεις οποτε συνήθως οι αρχές Απριλίου γίνονται τέλη Μαρτίου οποτε καλα κάθεστε στο θεματακι νομιζω χεχε.

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα είδαμε το σάκο :wub: είμαι 5+3 μέρες

Σε δύο βδομάδες θα με ξαναβλεπε είπε ο γιατρός για να ακούσουμε καρδια, αλλά θα λείπει. Μου είπε ή να περιμένω να γυρίσει στις 24/8 ή να πάω σε κάποιον άλλο γιατρό. Τι θα κάνατε εσείς;

  • Μου αρέσει 3

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jovanna85 είπε:

Παιρνω outrogestan αν κ η προγεστερονη μ ειναι καλη . Εχω κ αλλες βιοχημικες στο ιστορικο μου γιαυτο βλεπω οτι και αυτη η κυηση προς τα κει παει .... 

Α δεν το ξερα οτι εχεις τετοιο ιστορικο.

Κ εμενα μαλλον το σπορινι δεν τα καταφερνει.

645 η πρωτη,850 μετα απο δυο μερες

Με εχει παρει απο κατω..περιμενω το γιατρο να με παρει να μου πει τα επομενα βηματα.

Τι σημαινει τωρα αυτο;οτι θα το αποβαλει ο οργανισμος μου μονος του ή θα πρεπει να παρω φαρμακα ή θα πρεπει να με καθαρισει ο γιατρος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Kassandras είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα είδαμε το σάκο :wub: είμαι 5+3 μέρες

Σε δύο βδομάδες θα με ξαναβλεπε είπε ο γιατρός για να ακούσουμε καρδια, αλλά θα λείπει. Μου είπε ή να περιμένω να γυρίσει στις 24/8 ή να πάω σε κάποιον άλλο γιατρό. Τι θα κάνατε εσείς;

 

Είμαστε στην ίδια περίπου εβδομάδα :-) Σήμερα είδαμε και εμείς τους δύο σάκους μας :)  Δύσκολη η περίοδος του Αυγούστου. Και ο δικός μας γιατρός θα λείπει, αλλά ευτυχώς θα μας δει ο συνεργάτης του.

Just now, Stalicha είπε:

Α δεν το ξερα οτι εχεις τετοιο ιστορικο.

Κ εμενα μαλλον το σπορινι δεν τα καταφερνει.

645 η πρωτη,850 μετα απο δυο μερες

Με εχει παρει απο κατω..περιμενω το γιατρο να με παρει να μου πει τα επομενα βηματα.

Τι σημαινει τωρα αυτο;οτι θα το αποβαλει ο οργανισμος μου μονος του ή θα πρεπει να παρω φαρμακα ή θα πρεπει να με καθαρισει ο γιατρος?

 

Κοπέλα μου μην απογοητεύεσαι. Η χοριακή πρέπει να διπλασιάζεται εντός 3 ημερών. Αισιοδοξία και μόνο!!!


un5Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοίταξε, όπως είπε κ μια κοπέλα παραπάνω, μην κοιτας τις τιμές. Εξαρτάται από πολλά. Όχι ότι τα ξέρω κ εγω καλα. Ο γιατρος σου θα σου πει. Αλλα νομιζω δεν υπάρχει πρόβλημα κ οτι ειναι ολα μια χαρα. Όταν μιλήσεις πάντως πες μας.

Μίλησα με τη γιατρό και μου είπε ότι κ εκείνη θα ήθελε μεγαλύτερη αύξηση, να ξανακάνω επαναληπτική σε 1 βδομάδα και την άλλη Παρασκευή υπέρηχο. Οπότε εκεί θα φανεί! Θα είμαι ακριβώς 7 εβδομαδων. 

@Stalicha σε νιώθω απόλυτα. Πεσ μας τι σου είπε ο γιατρός, όταν έχεις κ εσύ νέα.

1 hour ago, Kassandras είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα είδαμε το σάκο :wub: είμαι 5+3 μέρες

Σε δύο βδομάδες θα με ξαναβλεπε είπε ο γιατρός για να ακούσουμε καρδια, αλλά θα λείπει. Μου είπε ή να περιμένω να γυρίσει στις 24/8 ή να πάω σε κάποιον άλλο γιατρό. Τι θα κάνατε εσείς;

Τι όμορφο συναίσθημα! Εγώ θα περίμενα το γιατρό μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω σημερα ειμαι 5w+3d. Εχω γιατρο την αλλη βδομάδα, κ εχω κ αγχος! Εχω πονακια χαμηλα πολλα, κ χθες ειχα κ τρομακτικό πονοκεφαλο παλι. Εύχομαι να μην ειναι τιποτα, τρεμω, περυσι στις ιδιες μερες εγκυμοσυνης κ ιδιο μηνα εχασα 2 εμβρυακια μετα που ειδα σακους στο γιατρο κ καταλαβαινετε.. Εύχομαι σε ολες, υπεροχες, τελειομηνες κ απροβληματιστες εγκυμοσυνες! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva said:

Και γω σημερα ειμαι 5w+3d. Εχω γιατρο την αλλη βδομάδα, κ εχω κ αγχος! Εχω πονακια χαμηλα πολλα, κ χθες ειχα κ τρομακτικό πονοκεφαλο παλι. Εύχομαι να μην ειναι τιποτα, τρεμω, περυσι στις ιδιες μερες εγκυμοσυνης κ ιδιο μηνα εχασα 2 εμβρυακια μετα που ειδα σακους στο γιατρο κ καταλαβαινετε.. Εύχομαι σε ολες, υπεροχες, τελειομηνες κ απροβληματιστες εγκυμοσυνες! 

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!! Μήπως θες να σου κάνω copy-paste αυτά που μου γραφές προχθές?? :razz: κ εγώ είχα έντονους πόνους χαμηλά, απροσδιοριστους, τραβήγματα, τσιμπήματα, περιόδου.. Αλλα αυτή την εβδομάδα όμως, που αν δεν κάνω λάθος είμαι 7w + 4 έχουν μειωθεί αρκετά... Αύριο έχω υπέρηχο για καρδούλα.. από άγχος άλλο τίποτα και εγώ... 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@vivi.nik. εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Δεν αντέχω να περιμένω 3 βδομάδες για να ακούσουμε καρδια :unsure:

@Mareva τώρα θα είναι όλα μια χαρά :)έχω κι εγώ διάφορα τραβήγματα μέσα στη μερα. Για ποιο λόγο χάθηκαν αν επιτρέπεται και τι ηλικία έχεις;

  • Ευχαριστώ 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!! Μήπως θες να σου κάνω copy-paste αυτά που μου γραφές προχθές?? :razz: κ εγώ είχα έντονους πόνους χαμηλά, απροσδιοριστους, τραβήγματα, τσιμπήματα, περιόδου.. Αλλα αυτή την εβδομάδα όμως, που αν δεν κάνω λάθος είμαι 7w + 4 έχουν μειωθεί αρκετά... Αύριο έχω υπέρηχο για καρδούλα.. από άγχος άλλο τίποτα και εγώ... 

 

Δε θα ησυχασουμε ποτε!! Ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση κ εύχομαι τέλεια νεα να εχεις αυριο!! 

Just now, Kassandras είπε:

@vivi.nik. εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Δεν αντέχω να περιμένω 3 βδομάδες για να ακούσουμε καρδια :unsure:

@Mareva τώρα θα είναι όλα μια χαρά :)έχω κι εγώ διάφορα τραβήγματα μέσα στη μερα. Για ποιο λόγο χάθηκαν αν επιτρέπεται και τι ηλικία έχεις;

Ειμαι 40. Ελα ντε, δεν ξερουμε γιατι εγινε.. Εκανα υπερηχο, ειχε ξεκινησει το αιμα κ οταν γυρισα σπιτι απεβαλα. Σπιτι. Στο κρεβάτι μας. Με τον αντρα μου να μαζευει οτι εβγαινε απο μεσα μου... Εχουμε τοσο τραυματικη εμπειρία, κ να σκεφτείς οτι πριν 5 χρονια εκανα το γιο μου σα να μουν καποια 18χρονη. 1 επαφη κ συλληψη, μηδενικα προβληματα στην εγκυμοσυνη παρολο που ειχα θρομβοφιλια κ δεν εκανα αντιπηκτικες γιατι δεν το ξερα, ενας τοκετος φυσιολογικος χωρις καν επισκληριο μεσα σε 5 ωρες. Οποτε περυσι τα χα ψαξει ολα. Κ αντιπηκτικες, κ προγεστερονη, κ ξαπλα, κ αριστα εμβρυα κ τελειες πρωτες χοριακες.. Κ τωρα ειναι καποιες μερες που τρεμω!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...