Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

Έτσι και μένα δεν χωνεύει ένα πράγμα και δυσκολεύεται να ρευτει. Όταν κοιμάται και ξυπνάει μπορεί να βγάλει απ το προηγούμενο γεύμα.. Και μετά από κάθε γεύμα τα κάνει... Ένα άλλο που με απασχολεί τώρα είναι ο αφαλος.. Είναι προς τα έξω.. Πωπω τι άλλο θα τύχει Θεέ μου;; Είχαμε τα της εγκυμοσύνης με εξετάσεις με υπερυχοι τώρα έχουμε αλλα:-P

Γερά μωρά σε όλες κούκλες μου!! Όπως είπες μέσα από όλες τις δυσκολίες ζούμε μοναδικές στιγμες

Έχεις ρωτησει μηπως τον παιδιατρο;; κολικούς περάσατε; 

Εμενα μου ειπε οτι τρωει και θα τρώει πολύ οποτε καπου θα υπερχειλισει το στομάχι και θα βγάλει. Εγω μπερδεύομαι στον μικτό γτ δεν ξερω ποσο τρώει απο το στήθος και πάντα θα πιει και το ξενο . 

Εμεις είχαμε θεμα με τον αφαλο μεχρι ματωνε.  


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Έχεις ρωτησει μηπως τον παιδιατρο;; κολικούς περάσατε; 

Εμενα μου ειπε οτι τρωει και θα τρώει πολύ οποτε καπου θα υπερχειλισει το στομάχι και θα βγάλει. Εγω μπερδεύομαι στον μικτό γτ δεν ξερω ποσο τρώει απο το στήθος και πάντα θα πιει και το ξενο . 

Εμεις είχαμε θεμα με τον αφαλο μεχρι ματωνε.  

Μου είχε πει αυστηρά κάθε 2 ωρο ο θηλασμός 10 λεπτά απ το κάθε στήθος γιατί αλλιώς θα έχουμε εμετούς.. Δεν την άκουσα.. Θηλάζω και στη μία ώρα και στο στήθος κάθετε από 20 λεπτά ή καμιά φορά μπορεί και παραπάνω να το πάει. Δίνω 1 στήθος κάθε γεύμα μέχρι να το αδειάσει. Θα πάω από βδομάδα παιδίατρο να τη μετρήσει κιόλας. Το απ το στήθος Δυστηχως δεν ξέρεις πόσο τρώει. Προεξειχε ο αφαλος σας;; 

Χρόνια πολλά!! Ζήτω η Ελλάδα!! Ζήτω οι ήρωες του 1821!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Χρόνια πολλά! Στην Ελλάδα μας!

Αλήθεια οταν χορταινουν τα παιδάκια σας από τον θηλασμό που το ξέρετε;σταματάνε την γκρίνια;κοιμούνται;

Συνήθως ηρεμεί η κάποιες φορές αποκοιμιεται.το θέμα είναι ότι τις περισσότερες φορές μετά από κάνα δεκάλεπτο-μισάωρο ξεκινάει πάλι τη γκρίνια.. Και γω δεν ξέρω τι να κάνω. Την παίρνω αγκαλιά σρριφογυριζει, κλωτσάει, χλιμιντριζει την ξαναβάζω παλι στήθος.. Όλη μέρα να πίνει γάλα δεν έχει πρόβλημα. Εντωμεταξύ μου έχει βαρύνει πολύ!! Pampers το 1 παίρνετε;; Μου βγάζει και κάτι σπιθουρακια δροτσιλια στο πρόσωπο. Ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα για παιδιατρο

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Συνήθως ηρεμεί η κάποιες φορές αποκοιμιεται.το θέμα είναι ότι τις περισσότερες φορές μετά από κάνα δεκάλεπτο-μισάωρο ξεκινάει πάλι τη γκρίνια.. Και γω δεν ξέρω τι να κάνω. Την παίρνω αγκαλιά σρριφογυριζει, κλωτσάει, χλιμιντριζει την ξαναβάζω παλι στήθος.. Όλη μέρα να πίνει γάλα δεν έχει πρόβλημα. Εντωμεταξύ μου έχει βαρύνει πολύ!! Pampers το 1 παίρνετε;; Μου βγάζει και κάτι σπιθουρακια δροτσιλια στο πρόσωπο. Ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα για παιδιατρο

Εγώ πήγα ήδη στο δύο παρόλο που είναι 4 κιλά.κ εμένα έχει αλλά δεν είναι πολλά λίγα στην μύτη. 

Εμένα πολλές φορές μου κλαίει στο στήθος.αναρωτιεμαι αν φταίνε οι θηλές μου ,το γάλα μου η αν δεν τον βάζω καλά.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Εγώ πήγα ήδη στο δύο παρόλο που είναι 4 κιλά.κ εμένα έχει αλλά δεν είναι πολλά λίγα στην μύτη. 

Εμένα πολλές φορές μου κλαίει στο στήθος.αναρωτιεμαι αν φταίνε οι θηλές μου ,το γάλα μου η αν δεν τον βάζω καλά.

Και αυτό μου έχει τύχει να κλαίει στο στήθος. Το κάνει επειδή εκνευρίζεται και είτε θέλει να κοιμηθεί και θέλει να πιπιλησει και ρουφάει και γάλα είτε δεν έχει πιάσει καλά τη θηλή και θέλει να φάει. Αυτό έχω καταλάβει εγώ τώρα τι να πω.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ χθες μετά από έναν πολύ δύσκολο τοκετό κ με μεγάλη διάρκεια φυσιολογικά τα κατάφερα αλλά πολύ πόνο...η μικρή υγιέστατη 3300 έπιασε κ στήθος κατευθείαν της αρέσει θα έλεγα απλά εγώ δεν έχω κατεβάσει γάλα..πολύ λίγο οπότε πεινάει κ αναγκαστικά σήμερα έδωσα και ξένο την λυπήθηκα!!!

  • Μου αρέσει 5

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ χθες μετά από έναν πολύ δύσκολο τοκετό κ με μεγάλη διάρκεια φυσιολογικά τα κατάφερα αλλά πολύ πόνο...η μικρή υγιέστατη 3300 έπιασε κ στήθος κατευθείαν της αρέσει θα έλεγα απλά εγώ δεν έχω κατεβάσει γάλα..πολύ λίγο οπότε πεινάει κ αναγκαστικά σήμερα έδωσα και ξένο την λυπήθηκα!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου... Πωπω μεγάλη μπέμπα...μπραβο σου που τα κατάφερες.πως είσαι? Πονάς σωματικά? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ χθες μετά από έναν πολύ δύσκολο τοκετό κ με μεγάλη διάρκεια φυσιολογικά τα κατάφερα αλλά πολύ πόνο...η μικρή υγιέστατη 3300 έπιασε κ στήθος κατευθείαν της αρέσει θα έλεγα απλά εγώ δεν έχω κατεβάσει γάλα..πολύ λίγο οπότε πεινάει κ αναγκαστικά σήμερα έδωσα και ξένο την λυπήθηκα!!!

Να σου ζήσει το κορίτσι!!Τα κατάφερες κ φυσιολογικά!τέλεια!!ε στην αρχή καμια δεν έχει πολύ γάλα μετά τις 3-4 μέρες κατεβάζουμε.δεν πειράζει θα κατεβάσεις κ θα αρχίσει να πίνει από εσένα.

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου... Πωπω μεγάλη μπέμπα...μπραβο σου που τα κατάφερες.πως είσαι? Πονάς σωματικά? 

Πονάω αρκετά έχω και τα ράμματα πονάνε κ τα πλευρά από τις πιέσεις όλα μαζί αλλά όλα καλά παιρνω παυσίπονα κοιτάω  και την μπέμπα κ τα ξεχναω..


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Basiliki92 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ χθες μετά από έναν πολύ δύσκολο τοκετό κ με μεγάλη διάρκεια φυσιολογικά τα κατάφερα αλλά πολύ πόνο...η μικρή υγιέστατη 3300 έπιασε κ στήθος κατευθείαν της αρέσει θα έλεγα απλά εγώ δεν έχω κατεβάσει γάλα..πολύ λίγο οπότε πεινάει κ αναγκαστικά σήμερα έδωσα και ξένο την λυπήθηκα!!!

Να σου ζήσει!!! Το γάλα σιγά σιγά κατεβαίνει στην 3η μέρα νομίζω. τώρα είναι το πρωτογαλα. Είναι πολύ λίγο της φτάνει έχουν πολύ μικρό στομαχακι. Αχ αντε κορίτσια γεννήσανε σχεδόν όλες. Ποιες έχουν μείνει;;; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2021 at 10:17 ΠΜ, Φώφη1990 είπε:

Καλημερα κοπέλα μου. Θα ήθελα να σε ρωτησω σχετικά με το σίδηρο το lactiferon. Παίρνεις 1 ή 2 την μερά? 

Καλησπέρα!1 έπαιρνα την ημέρα και έτρωγα αρκετό κρέας!και δεν μου έφερε ιδιαίτερη δισκοιλιοτητα σαν άλλους Σιδηρούς!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Να σου ζήσει!!! Το γάλα σιγά σιγά κατεβαίνει στην 3η μέρα νομίζω. τώρα είναι το πρωτογαλα. Είναι πολύ λίγο της φτάνει έχουν πολύ μικρό στομαχακι. Αχ αντε κορίτσια γεννήσανε σχεδόν όλες. Ποιες έχουν μείνει;;; 

Νομίζω της δικιάς μου δεν της φτάνει πρωτόγαλα είδα χθες μετά την γέννα ελάχιστο σήμερα ζουλαω ζουλαω και τιποτα κ ηταν μεσα στην γκρίνια κ θα αυτό έδωσα συμπλήρωμα ενώ την βάζω εννοείται κ στήθος..  

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Συνήθως ηρεμεί η κάποιες φορές αποκοιμιεται.το θέμα είναι ότι τις περισσότερες φορές μετά από κάνα δεκάλεπτο-μισάωρο ξεκινάει πάλι τη γκρίνια.. Και γω δεν ξέρω τι να κάνω. Την παίρνω αγκαλιά σρριφογυριζει, κλωτσάει, χλιμιντριζει την ξαναβάζω παλι στήθος.. Όλη μέρα να πίνει γάλα δεν έχει πρόβλημα. Εντωμεταξύ μου έχει βαρύνει πολύ!! Pampers το 1 παίρνετε;; Μου βγάζει και κάτι σπιθουρακια δροτσιλια στο πρόσωπο. Ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα για παιδιατρο

Εμείς έχουμε ξεκινήσει το νούμερο 2! Ηρθε τη Δευτέρα η παιδίατρος (32 ημερών ήταν) και τον ζύγισε 4,650 κιλά και 59 εκατοστά!! Χάρηκα πολύ γιατί κάνουμε αποκλειστικο θηλασμό!! Άντε την Τρίτη θα σαραντισουμε!!! Γερά μωράκια να έχουμε όλες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Εμείς έχουμε ξεκινήσει το νούμερο 2! Ηρθε τη Δευτέρα η παιδίατρος (32 ημερών ήταν) και τον ζύγισε 4,650 κιλά και 59 εκατοστά!! Χάρηκα πολύ γιατί κάνουμε αποκλειστικο θηλασμό!! Άντε την Τρίτη θα σαραντισουμε!!! Γερά μωράκια να έχουμε όλες!!!

Αχ μπράβο!! 1 μέρα έχουμε διαφορά!! Εμείς Τετάρτη σαραντιζουμε. Και γω πήρα το νουμ 2..Την Δευτέρα θα πάρω τηλ παιδίατρο να πάμε. Πάντως έχει 2 μέρες τώρα απίστευτη γκρίνια.. Όλο το βράδυ είμαι αυπνη!! Μαζεύει συνέχεια τα ποδαράκια της και πονάει. Κολικούς θα έχει. Είναι όλο στα χέρια άμα τη βάζω κάτω ξυπνάει και κλαίει. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...