Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Basiliki92 είπε:

Η πιπίλα είναι tommee tippee μόνο την νύχτα όμως της την δίνω μέχρι να αποκοιμηθεί την φτύνει κιόλας μετά κουράζεται μάλλον...κ μπιμπερό έχω τα avent και αυτά έχουν σκληρή θηλή κ μέχρι στιγμής πάμε καλά με θηλασμό δεν έχει πάθει σύγχυση...βεβαια την μέρα είναι μόνο στήθος.

@BettySt δίνεις σκόνη γάλα η την θηλάζεις? 

Και τα δύο κάνω. Μπορεί να είναι από τη σκόνη.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mighty86 και μένα οι λευκοί ήχοι από YouTube μ έχουν σώσει!! Θαυματουργοι!! Και μένα πρέπει να χει παλινδρομιση, βασικά όλα τα μωρά έχουν σε ένα βαθμό γιατί δεν έχει ωριμάσει ακόμα το πεπτικό τους και είναι χαλαρός ο σφιγκτηρας. Η παιδίατρος όταν της είπα ότι βγάζει γάλα μου είπε ότι αν δεν έβγαζε κιόλας θα ταν τεράστια!! Βγάζει το περίσσευμα μου είπε. Επίσης και μένα έχει θέμα στο ρεψιμο. Δυσκολεύεται και κάποιες φορές ακούω τα γάλατα να γυρίζουν πθσω:neutral:. Και κλαίει γενικώς την βλέπω ζορίζεται να ρευτει. Κάποιες το καταφέρνει κάποιες όχι. Φαντάζομαι τι θα γινόταν αν έπινε και σκόνη που είναι και πιο βαρύ.. Αλλά απ την άλλη θα ήξερα πόσο έπινε. Τώρα τη μπουκώνω γιατί δεν ξέρω πόσο έχει φάει αν είναι χορτατη.. Εμένα δεν κάθεται πολύ ώρα πουθενά.. Ούτε καροτσι, ούτε ριλαξ, ούτε κούνια ακόμα και σ ένα κουνακι της κικο που κουνιέται με μουσική.. Μόνο αγκαλιά αλλά και πάλι..

Κορίτσια εσείς που θηλαζετε κάνετε διατροφή; τρώτε τα πάντα; εγώ έκοψα γάλα γιατί νόμιζα ότι την πείραζε.. Επισης σοκολάτες, καφέ, τσάι και γενικώς γλυκά για κάποιο λόγο τα έκοψα. Και τα όσπρια, και τα οστρακοειδή τα φοβάμαι.. 

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 μπράβο καλά θα κάνεις σταδιακα μείωσε μην φοβάσαι εμένα πάντως με έσωσε το θήλαστρο γιατί πονούσα πολύ τις πρώτες μέρες αν δεν το είχα θα είχα σταματήσει τον θηλασμό... ελέγχεις και πόσο τρώει..


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@BettySt Ναι μπορεί να φταίει η σκόνη στα περισσότερα μωράκια δημιουργεί δυσκοιλιότητα...

@valentina23 εμένα μ είπε να τρώω απ ολα και αν δούμε ότι ενοχλεί κάτι να κόψουμε.. μου είπε όχι στα οστρακοειδη σε καλαμαρια κλπ καφέ μόνο ελληνικό ελαφρύ κ μου είπε κ εμένα όχι σοκολάτα μόνο λίγη μαύρη.. όσπρια μόνο φακές κ επίσης προσοχή σε ότι έχει πολλά συντηρητικά να μην τα καταναλώνω όπως γκουντα καπνιστή γαλοπούλα έτοιμο φαγητό...αυτα! Και εμένα η μικρή πνίγεται πολύ εύκολα με το μπιμπερό όταν της δίνω κ εκείνη την ώρα της έρχεται να κάνει κ κακα κ σφίγγεται κιόλας...:-P

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty86 είπε:

 

 

Ναι αυτό κάνει την νύχτα μερα γιατί τώρα μου έχει λιώσει στον καναπέ.κολικοι δεν ξέρω αν είναι.μαλλον έχει λίγο δυσπεψία στο ξένο ειδικά όταν τον μπουκωνο κ στο δικό μου επειδή κάνει πολλούς ηχούν κ καταπίνει αέρα μήπως έχει παλινδρόμηση καμία φορά..μάλλον χρειάζεται να αυξήσω το βράδυ τους θηλασμους που είναι πιο ευπεπτο το γάλα κ να του δίνω από ένα συγκεκριμένο μπιμπερο ξένο...δεν ξέρω...αγανάκτισα χθες το μάτι το είχε γαρίδα μέχρι τις 230 που τον ξαναμπουκωσα.αλλα δεν θέλω να τον κάνω έτσι...

Πιπίλες της αβεντ είναι καλές κ δεν σπαμποταρουν θηλασμό εμένα εξάσκησε τα σαγόνια του κ έπιασε τις θηλές μου που ήταν εισεχουσες πιστεύω έπαιξε ρόλο.

@Basiliki92 το αβεντ με έχει βολεψει κ εμένα το μπιμπερο.με τα αλλά δεν ρευεται εύκολα..

@BettySt περασα ένα ακόμη βράδυ κολαση. Κοιμήθηκε αφού τον ταισα μπόλικα σε κάποια φάση κ πάλι κοιμήθηκε με λευκούς ήχους από γιουτιουμπ.

Καθε μετά κ κάτι άλλο μπορεί να τον ηρεμισει είτε με μασάζ στην κοιλιά, βασικά μόλις τον βάλω ανάποδα στο γόνατο σταματάει το ουρλιαχτό.με μπάνιο,με φασκιωμα κτλτο βράδυ δεν έχω καθαρό μυαλό κ άμα κλαίει τα χάνω κ δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα.θελει κ ψυχραιμία.πφφ

σημερα μου ηρεμισε με βυζαγμα...τι να πω...αν δοκίμαζες σλινγκ η βόλτες με το καρότσι;εγώ πήρα μαι ται μαρσιπο τον έβαζα εκεί κ ηρεμούσε αλλά μου είπε η παιδιατρος ότι δεν κάνει μετά από 5 μηνών κ το σταμάτησα.

Για τα κακά δεν γνωρίζω να ρωτήσεις τον παιδίατρο;;;εμένα σήμερα θα έρθει η παιδιατρος αλλά δεν θέλω να μου δώσει φάρμακα για κολικούς δεν πιστεύω ότι είναι αυτό το πρόβλημα του...

 

Κόλαση δεν λες πράμα. Απο της 3 τη νύχτα κοιμήθηκε 2.30 το μεσημέρι. Θα έχω δοκιμάσει όλα και δεν πιανει τίποτα. Μόνο αγκαλιά θέλει, ούτε στο ριλαξ που κουνιέται μόνο του δεν κάθεται. Εγώ θα δοκιμάσω να της δίνω περισσότερο ξένο γάλα το βράδυ, μήπως και δεν χορταίνει με το θηλασμό. Κολικους και εμένα δεν μου φαίνεται να έχει, αν και σφίγγει καμία φορά. Τι να πω, περαστικα μας αχχχα.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Mighty86 και μένα οι λευκοί ήχοι από YouTube μ έχουν σώσει!! Θαυματουργοι!! Και μένα πρέπει να χει παλινδρομιση, βασικά όλα τα μωρά έχουν σε ένα βαθμό γιατί δεν έχει ωριμάσει ακόμα το πεπτικό τους και είναι χαλαρός ο σφιγκτηρας. Η παιδίατρος όταν της είπα ότι βγάζει γάλα μου είπε ότι αν δεν έβγαζε κιόλας θα ταν τεράστια!! Βγάζει το περίσσευμα μου είπε. Επίσης και μένα έχει θέμα στο ρεψιμο. Δυσκολεύεται και κάποιες φορές ακούω τα γάλατα να γυρίζουν πθσω:neutral:. Και κλαίει γενικώς την βλέπω ζορίζεται να ρευτει. Κάποιες το καταφέρνει κάποιες όχι. Φαντάζομαι τι θα γινόταν αν έπινε και σκόνη που είναι και πιο βαρύ.. Αλλά απ την άλλη θα ήξερα πόσο έπινε. Τώρα τη μπουκώνω γιατί δεν ξέρω πόσο έχει φάει αν είναι χορτατη.. Εμένα δεν κάθεται πολύ ώρα πουθενά.. Ούτε καροτσι, ούτε ριλαξ, ούτε κούνια ακόμα και σ ένα κουνακι της κικο που κουνιέται με μουσική.. Μόνο αγκαλιά αλλά και πάλι..

Κορίτσια εσείς που θηλαζετε κάνετε διατροφή; τρώτε τα πάντα; εγώ έκοψα γάλα γιατί νόμιζα ότι την πείραζε.. Επισης σοκολάτες, καφέ, τσάι και γενικώς γλυκά για κάποιο λόγο τα έκοψα. Και τα όσπρια, και τα οστρακοειδή τα φοβάμαι.. 

Σήμερα αποφάσισα να μην ξαναβάλω σοκολάτα στο στόμα μου μήπως γι'αυτό μου έγινε νυχτερινός μπερμπαντης.

Γενικώς κ εγώ πίνω μόνο τσάι γλυκάνισο αλλά εσύ μη πιεις γιατί είναι για την υπερπαραγωγή. Κ το φρισομαμ που σου έχω πει.κ από γαλακτοκομικά μόνο κατσικίσιο γιαούρτι το πρωί κ κάνα κασέρι αιγοπρόβειο η γραβιέρα.οσπρια όχι ξηρούς καρπούς μόνο καρύδια, σούπες κ λαχανικά τρώω ψωμιά ταχίνι μαρμελάδα.αυγα.τετοια πράματα...

Το θηλαστρο με βοήθησε σε κάποια φάση που επίσης ήμουν έτοιμη να τα παρατήσω αλλά δεν το αντέχω είναι πολύ άχαρο.προτιμω να βάζω αυτόν κ αν θέλει ας κάθεται αλλιώς μπιμπερο...δείχνει να θέλει αλλά καμιά φορά το στήθος μου είναι άδειο η τον εκνευρίζει η θηλή μου κ κλαίει γοερα...βασικά μόνο το πρωί τρώει ήρεμα μόνο...τώρα ας πούμε ενώ θήλασε κάνα μισάωρο μετά άρχισε να κλαίει κ του έδωσα μπιμπερο.μαλλον δεν έχω αρκετό στο στήθος ίσως πρέπει να αυξήσω τους νυχτερινούς θηλασμους να ανέβει η παραγωγή μου. Η παιδίατρος μου λέει για μισή ώρα στήθος πριν το γεύμα κ το βράδυ να μην θηλάζω για να φορτώσει γάλα το στήθος.αλλα πολλές φορές δεν θέλει τότε να θηλάσει κ δεν θηλάζει αποδοτικά .θα του δίνω οπότε θέλει..

@BettySt είναι φορές που κ στην αγκαλιά μου δεν ηρεμεί.αν θες την γνώμη μου αν αυξήσεις ξένο να το δώσεις σε δύο δόσεις να ρευτει καλά καλά.γιατι εμένα η το κάνει εμετό οπότε πάλι πεινάει η δεν το τρώει όλο κ μετά αφού ρευτει πάλι πεινάει.κ στο επόμενο γεύμα προσπάθησε μόνο δικό σου για να μην μπουκωσει

 

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@BettySt Ναι μπορεί να φταίει η σκόνη στα περισσότερα μωράκια δημιουργεί δυσκοιλιότητα...

@valentina23 εμένα μ είπε να τρώω απ ολα και αν δούμε ότι ενοχλεί κάτι να κόψουμε.. μου είπε όχι στα οστρακοειδη σε καλαμαρια κλπ καφέ μόνο ελληνικό ελαφρύ κ μου είπε κ εμένα όχι σοκολάτα μόνο λίγη μαύρη.. όσπρια μόνο φακές κ επίσης προσοχή σε ότι έχει πολλά συντηρητικά να μην τα καταναλώνω όπως γκουντα καπνιστή γαλοπούλα έτοιμο φαγητό...αυτα! 

Ναι αλλά έτσι ξαφνικά, μετά από ένα μήνα; Γίνεται αυτό, δεν έχω ιδέα; Από την αρχή της δίνω την ίδια μάρκα. 

Just now, Mighty86 είπε:

Σήμερα αποφάσισα να μην ξαναβάλω σοκολάτα στο στόμα μου μήπως γι'αυτό μου έγινε νυχτερινός μπερμπαντης.

Γενικώς κ εγώ πίνω μόνο τσάι γλυκάνισο αλλά εσύ μη πιεις γιατί είναι για την υπερπαραγωγή. Κ το φρισομαμ που σου έχω πει.κ από γαλακτοκομικά μόνο κατσικίσιο γιαούρτι το πρωί κ κάνα κασέρι αιγοπρόβειο η γραβιέρα.οσπρια όχι ξηρούς καρπούς μόνο καρύδια, σούπες κ λαχανικά τρώω ψωμιά ταχίνι μαρμελάδα.αυγα.τετοια πράματα...

Το θηλαστρο με βοήθησε σε κάποια φάση που επίσης ήμουν έτοιμη να τα παρατήσω αλλά δεν το αντέχω είναι πολύ άχαρο.προτιμω να βάζω αυτόν κ αν θέλει ας κάθεται αλλιώς μπιμπερο...δείχνει να θέλει αλλά καμιά φορά το στήθος μου είναι άδειο η τον εκνευρίζει η θηλή μου κ κλαίει γοερα...βασικά μόνο το πρωί τρώει ήρεμα μόνο...

@BettySt είναι φορές που κ στην αγκαλιά μου δεν ηρεμεί.αν θες την γνώμη μου αν αυξήσεις ξένο να το δώσεις σε δύο δόσεις να ρευτει καλά καλά.γιατι εμένα η το κάνει εμετό οπότε πάλι πεινάει η δεν το τρώει όλο κ μετά αφού ρευτει πάλι πεινάει.κ στο επόμενο γεύμα προσπάθησε μόνο δικό σου για να μην μπουκωσει

Της περισσότερες φορές έτσι το κάνω ,της δίνω ρευεται και μετά το υπόλοιπο. Μου φαίνεται πώς δεν τη χορταίνει το δικό μου. Πολλές φορές δίνω ξένο και μετά συμπληρώνω με στήθος. Με της σοκολάτες και εγώ έχω κόλλημα, γενικά με τα γλυκά. Δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να τα  κόψω, νομίζω ότι θα προτιμήσω να κάνω και άλλες βραδιές τον βρικόλακα, παρά να μην φάω γλυκό. Έχω που έχω τις ορμόνες, τα νευρα από την κούραση, άμα κόψω και το γλυκό πάει... θα πέσω στα βαριά ναρκωτικά(που λέει ο λόγος) χαχα.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Ναι αλλά έτσι ξαφνικά, μετά από ένα μήνα; Γίνεται αυτό, δεν έχω ιδέα; Από την αρχή της δίνω την ίδια μάρκα. 

Της περισσότερες φορές έτσι το κάνω ,της δίνω ρευεται και μετά το υπόλοιπο. Μου φαίνεται πώς δεν τη χορταίνει το δικό μου. Πολλές φορές δίνω ξένο και μετά συμπληρώνω με στήθος. Με της σοκολάτες και εγώ έχω κόλλημα, γενικά με τα γλυκά. Δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να τα  κόψω, νομίζω ότι θα προτιμήσω να κάνω και άλλες βραδιές τον βρικόλακα, παρά να μην φάω γλυκό. Έχω που έχω τις ορμόνες, τα νευρα από την κούραση, άμα κόψω και το γλυκό πάει... θα πέσω στα βαριά ναρκωτικά(που λέει ο λόγος) χαχα.

Αχ ναι κ εμένα είναι το ναρκωτικό μου αλλιώς θα είχα πάθει επιλοχειο.αλλα είπα ας προσπαθήσω να δούμε μήπως φταίει αυτό.βασικα αν τρώμε τις σοκολάτες την ώρα που θηλάζουν νομίζω είμαστε οκ.οχι;

Αφού είναι να με ξενυχτάει αν το κάνει κ σήμερα θα τον έχω πάνω στο στήθος συνέχεια.να δούμε πόσο θα αντέξει κ πόσο θα γκρινιάζει.πφφ


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω ενώ στην εγκυμοσυνη τρελαίνουν για γλυκά τώρα δεν θέλω. Παίρνω που και που τη Παυλίδης και τρώω ένα μικρό κομματακι. Τώρα σκέφτομαι να πίνω χαμομήλι. Άκουσα εδώ στο φόρουμ ότι παίρναει στο γάλα και ηρεμεί το μωρό. Εμένα η παιδίατρος δεν τα παραδέχεται τα τσάγια θηλασμού, μαγιά μπύρας κτλ. Επειδή τη ρωτησα να πάρω και μου είπε όχι γιατί δεν έχω θέμα αλλά δεν τα παραδέχεται κιόλας. Λέει παιδιατρικα δεν σχετιζονται. Επίσης μου είπε να τρώω τα πάντα εκτός κουκιά και φυσικά τσιγάρα, αλκοόλ αλλά από μόνη μου έχω κόψει κάποια φαγητά που μπορεί να πειράξουν το μωρό. Α επίσης πήρα κσι τα τσάι θηλασμού.. Ήπια μια φορά.. Με λίγη ζάχαρη μέσα κάπως πίνεται.. ;-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mighty86 είπε:

Αχ ναι κ εμένα είναι το ναρκωτικό μου αλλιώς θα είχα πάθει επιλοχειο.αλλα είπα ας προσπαθήσω να δούμε μήπως φταίει αυτό.βασικα αν τρώμε τις σοκολάτες την ώρα που θηλάζουν νομίζω είμαστε οκ.οχι;

Αφού είναι να με ξενυχτάει αν το κάνει κ σήμερα θα τον έχω πάνω στο στήθος συνέχεια.να δούμε πόσο θα αντέξει κ πόσο θα γκρινιάζει.πφφ

Νομίζω είμαστε οκ. Εμένα δεν το θέλει το στήθος όλη την ώρα, γκρινιάζει. Κάποιες φορές κάνει πώς δεν μπορεί να το πιάσει, ενώ θέλει και νευριαζει. 

Υπομονή , θα περάσει. Εκεί γύρω στις 3.5 μήνες αρχίζει και στρώνει .

 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Νομίζω είμαστε οκ. Εμένα δεν το θέλει το στήθος όλη την ώρα, γκρινιάζει. Κάποιες φορές κάνει πώς δεν μπορεί να το πιάσει, ενώ θέλει και νευριαζει. 

Υπομονή , θα περάσει. Εκεί γύρω στις 3.5 μήνες αρχίζει και στρώνει .

 

Πώς στρώνει δηλαδή στον ύπνο στον θηλασμό και στο κλάμα;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Και γω ενώ στην εγκυμοσυνη τρελαίνουν για γλυκά τώρα δεν θέλω. Παίρνω που και που τη Παυλίδης και τρώω ένα μικρό κομματακι. Τώρα σκέφτομαι να πίνω χαμομήλι. Άκουσα εδώ στο φόρουμ ότι παίρναει στο γάλα και ηρεμεί το μωρό. Εμένα η παιδίατρος δεν τα παραδέχεται τα τσάγια θηλασμού, μαγιά μπύρας κτλ. Επειδή τη ρωτησα να πάρω και μου είπε όχι γιατί δεν έχω θέμα αλλά δεν τα παραδέχεται κιόλας. Λέει παιδιατρικα δεν σχετιζονται. Επίσης μου είπε να τρώω τα πάντα εκτός κουκιά και φυσικά τσιγάρα, αλκοόλ αλλά από μόνη μου έχω κόψει κάποια φαγητά που μπορεί να πειράξουν το μωρό. Α επίσης πήρα κσι τα τσάι θηλασμού.. Ήπια μια φορά.. Με λίγη ζάχαρη μέσα κάπως πίνεται.. ;-)

Αυτό με  το χαμομηλι λέω να το δοκιμάσω και εγώ. Διάβασα όμως ότι κάνει 6 ώρες να περασει στο γάλα :confused: , οπότε ποτέ θα περάσει, ποτε θα το πει το μωρό και πότε θα χαλαρώσει είναι ένα μυστήριο. Διάβασα επίσης εδώ στο φόρουμ ότι κάποιες μαμάδες φτιάχνουν το γαλα του μωρού με χαμομηλονερο, αλλά εγώ φοβάμαι.

Just now, Mighty86 είπε:

Πώς στρώνει δηλαδή στον ύπνο στον θηλασμό και στο κλάμα;

Ναι σε όλα αυτά, είναι αλυσίδα. Καλά το θηλασμό δεν έχει πρόγραμμα, το βαζεις στο στήθος οπότε θέλει. Στο πρώτο μου παιδάκι όταν σταμάτησα να κοιτάω ώρες και θήλαζα οπότε ήθελε βρήκα την υγεία μου. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

Ποιες ειναι οι πιπιλες που αναφέρατε γτ βρίσκω διάφορες.  

Στην κόρη μου είχαμε θεμα με δυσκοιλιοτητα θα πρέπει να βρείτε αλλο γαλα . 

Επίσης έχω εφαρμογή από play stores με λευκούς ήχους που σου επιτρέπει να χρησιμοποιηουμε και το κινητό μας παράλληλα... σώθηκα! 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...