Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κ εγώ έχω εφαρμογή με λευκούς ήχους. Κορίτσια σχετικά με το χαμομήλι εμένα μου είπε η μαία ότι δεν κάνει τα ερεθίζει κάποια μωρά.. όσο για το ξενο πάντα τα μωρά κοιμούνται πιο εύκολα με αυτό γιατί είναι πιο δυσπευτο.

Σχετικά με διατροφή μου είπε να τρώω τα πάντα εκτός από αλκοόλ προφανώς αλλά περιέργως οι κενώσεις του δεν είναι μουσταρδι είναι πράσινο κίτρινες οπότε δεν ξέρω αν τον πειράζει κάτι. Έκοψα λίγο την σοκολάτα και τον καφέ αν και ήταν ντεκαφ για να δω.

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπέρα! 

Ποιες ειναι οι πιπιλες που αναφέρατε γτ βρίσκω διάφορες.  

Στην κόρη μου είχαμε θεμα με δυσκοιλιοτητα θα πρέπει να βρείτε αλλο γαλα . 

Επίσης έχω εφαρμογή από play stores με λευκούς ήχους που σου επιτρέπει να χρησιμοποιηουμε και το κινητό μας παράλληλα... σώθηκα! 

Την tommee tippee λέω είναι μια άσπρη περίεργη αλλά έχει σκληρή θηλή σε σχέση με άλλες που είναι μαλακές! 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aria konsta είπε:

Καλησπέρα! 

Ποιες ειναι οι πιπιλες που αναφέρατε γτ βρίσκω διάφορες.  

Στην κόρη μου είχαμε θεμα με δυσκοιλιοτητα θα πρέπει να βρείτε αλλο γαλα . 

Επίσης έχω εφαρμογή από play stores με λευκούς ήχους που σου επιτρέπει να χρησιμοποιηουμε και το κινητό μας παράλληλα... σώθηκα! 

μάλλον την ίδια εφαρμογή έχουμε.

Ξέρεις κάποιο συγκεκριμένο γάλα που βοηθαει στη δυσκοιλιότητα;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Αυτό με  το χαμομηλι λέω να το δοκιμάσω και εγώ. Διάβασα όμως ότι κάνει 6 ώρες να περασει στο γάλα :confused: , οπότε ποτέ θα περάσει, ποτε θα το πει το μωρό και πότε θα χαλαρώσει είναι ένα μυστήριο. Διάβασα επίσης εδώ στο φόρουμ ότι κάποιες μαμάδες φτιάχνουν το γαλα του μωρού με χαμομηλονερο, αλλά εγώ φοβάμαι.

Ναι σε όλα αυτά, είναι αλυσίδα. Καλά το θηλασμό δεν έχει πρόγραμμα, το βαζεις στο στήθος οπότε θέλει. Στο πρώτο μου παιδάκι όταν σταμάτησα να κοιτάω ώρες και θήλαζα οπότε ήθελε βρήκα την υγεία μου. 

Κάθε πότε δηλαδή δίνει ξένο;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, BettySt είπε:

μάλλον την ίδια εφαρμογή έχουμε.

Ξέρεις κάποιο συγκεκριμένο γάλα που βοηθαει στη δυσκοιλιότητα;

Δε θυμάμαι τώρα..γτ αλλάξαμε πολλα . Ο παιδιατρος θα σου πει κάποιο ρώτησε τον μη το αφήνεις 

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κάθε πότε δηλαδή δίνει ξένο;

Μισά - μισά περιπου δίνω. Πχ αν τρώει 7 φορές την ημέρα οι 3 θα είναι ξενο, δηλαδή λίγο παραπάνω θηλαζω.

Στο πρώτο θήλαζα αποκλειστικά.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Μισά - μισά περιπου δίνω. Πχ αν τρώει 7 φορές την ημέρα οι 3 θα είναι ξενο, δηλαδή λίγο παραπάνω θηλαζω.

Στο πρώτο θήλαζα αποκλειστικά.

Εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό.δινω κ από τα δυο σε κάθε γεύμα.μονο το πρωί χορταινει μόνο απτό δικό μου ...


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Mighty86 είπε:

Εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό.δινω κ από τα δυο σε κάθε γεύμα.μονο το πρωί χορταινει μόνο απτό δικό μου ...

Αρκετές φορές και εγώ καταλήγω έτσι. Σε μια φάση έδινα πιο πολύ στήθος αλλά αρχιζε να κολλάει εκει και είναι κάτι που ήθελα εξαρχής να αποφύγω,για αυτό και δεν κάνω αποκλειστικο θηλασμό.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Αρκετές φορές και εγώ καταλήγω έτσι. Σε μια φάση έδινα πιο πολύ στήθος αλλά αρχιζε να κολλάει εκει και είναι κάτι που ήθελα εξαρχής να αποφύγω,για αυτό και δεν κάνω αποκλειστικο θηλασμό.

Εγώ δεν ξέρω τι θέλω.αν το δούμε από το δικό μας το συμφερον η αλήθεια είναι ότι με το μπουκάλι μπορείς να το αφήσεις σε κάποιον κ μια δυο ώρες κ να βγεις για ένα περπάτημα πχ η να κάνεις καμιά δουλειά.με το στήθος δεν ξέρεις...αλλά κ το πλύνε μπιμπερο περίμενε να ρεφτει οχι εμετός όχι κολικοί κτλ κ αυτό σπαστικό.

Σε επριξα αλλά βοήθησε με να καταλάβω πως δίνεις τα γεύματα χωρίς μπιμπερο.το έχεις δίπλα σου κ οπότε ζητάει δίνεις στήθος; Κ όταν ας πούμε βαρεθείς δίνεις μπουκάλι;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mighty86 είπε:

Εγώ δεν ξέρω τι θέλω.αν το δούμε από το δικό μας το συμφερον η αλήθεια είναι ότι με το μπουκάλι μπορείς να το αφήσεις σε κάποιον κ μια δυο ώρες κ να βγεις για ένα περπάτημα πχ η να κάνεις καμιά δουλειά.με το στήθος δεν ξέρεις...αλλά κ το πλύνε μπιμπερο περίμενε να ρεφτει οχι εμετός όχι κολικοί κτλ κ αυτό σπαστικό.

Σε επριξα αλλά βοήθησε με να καταλάβω πως δίνεις τα γεύματα χωρίς μπιμπερο.το έχεις δίπλα σου κ οπότε ζητάει δίνεις στήθος; Κ όταν ας πούμε βαρεθείς δίνεις μπουκάλι;

Ναι οπότε ζητάει της δίνω στήθος και το επόμενο γεύμα μπουκάλι, αν πεινάει πρίν το 3ωρο πάλι στήθος(στον ενδιάμεσο δηλαδή). Το βράδυ κατά της 10 η ώρα πάντα στήθος και όταν ξυπνάει(1-1.30) μπουκάλι μπας και κοιμηθεί παραπάνω. Προσπαθώ μια στήθος μια σκόνη, καμία φορά όμως μου βγαίνει την ημέρα πιο πολύ μπουκάλι και το βράδυ από μένα . Αυτό γίνεται αν δεν μπορώ την ημέρα να ξεφύγω από τη μεγάλη(φοβάμαι μην ζηλεύει, γιατί τη θήλαζα μέχρι να γεννησω).

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BettySt είπε:

Ναι οπότε ζητάει της δίνω στήθος και το επόμενο γεύμα μπουκάλι, αν πεινάει πρίν το 3ωρο πάλι στήθος(στον ενδιάμεσο δηλαδή). Το βράδυ κατά της 10 η ώρα πάντα στήθος και όταν ξυπνάει(1-1.30) μπουκάλι μπας και κοιμηθεί παραπάνω. Προσπαθώ μια στήθος μια σκόνη, καμία φορά όμως μου βγαίνει την ημέρα πιο πολύ μπουκάλι και το βράδυ από μένα . Αυτό γίνεται αν δεν μπορώ την ημέρα να ξεφύγω από τη μεγάλη(φοβάμαι μην ζηλεύει, γιατί τη θήλαζα μέχρι να γεννησω).

Κ πόσα ml δίνεις κάθε φορά μπουκάλι;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κ πόσα ml δίνεις κάθε φορά μπουκάλι;

Πίνει περίπου 90 ml, καμία φορά και παραπάνω. Εσύ πόσο του δίνεις; Σημασία έχει να είναι καλα τα παιδάκια μας και όχι αν θηλαζουμε η όχι. Μην ανησυχείς το παιδί θα φάει όσο θέλει και μπορεί.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , BettySt είπε:

Πίνει περίπου 90 ml, καμία φορά και παραπάνω. Εσύ πόσο του δίνεις; Σημασία έχει να είναι καλα τα παιδάκια μας και όχι αν θηλαζουμε η όχι. Μην ανησυχείς το παιδί θα φάει όσο θέλει και μπορεί.

Ναι έχεις δίκιο εμένα τρώει γύρω στα 450-550 ml την μέρα δόσεις των 90 συνήθως κ θα θηλάσει 5-6 φορές από κάνα  μισάωρο σαρανταλεπτο.τελευταια τον βάζω πιο συχνά αλλά λιγότερη ώρα στήθος έτσι διαπίστωσα ότι το απολαμβάνω κεγω κ αυτός καλύτερα γιατί πριν τον πίεζα αρκετά.ναι έχεις δίκιο.εχω αγχωθει πολύ με το θέμα του θηλασμού αλλά αφού ως τώρα ταωκαταφερνουμε έστω κ έτσι θα έπρεπε να μην σκάω κ τόσο..μάλλον επηρεάζομαι από άλλες φίλες μου μαμάδες που έχουν θηλάσει αποκλειστικά.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα να ρωτήσω με το ρέψιμο τι κάνετε? Έχω αγχωθει επειδή τον περνάει ο ύπνος πάνω μου και δεν τον ρευω γιατί όταν τον ρευω ξυπνάει και εκνευρίζεται.. η παιδίατρος λέει πρέπει να ρευεται η μαία λέει να μην τον ξυπνάω... 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα να ρωτήσω με το ρέψιμο τι κάνετε? Έχω αγχωθει επειδή τον περνάει ο ύπνος πάνω μου και δεν τον ρευω γιατί όταν τον ρευω ξυπνάει και εκνευρίζεται.. η παιδίατρος λέει πρέπει να ρευεται η μαία λέει να μην τον ξυπνάω... 

Εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι αν την πάρει ο ύπνος στο στήθος να μην την ξυπνάω διότι δεν ρουφάνε αέρα..ενω με το μπουκαλι οπωσδήποτε ρέψιμο...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...