Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Ναι, πάντως εμένα, σταμάτησε να της αρκεί το γάλα μου.. Άρχισε να βλέπει στήθος κ να κλαίει, έτρωγε κ μετά κλάμα.. Πετρωνε το στήθος, αντλίες, πίκρα κάποιες μέρες.. Το μωρό με οδήγησε στο μπιμπερό, κ το γούσταρε με χίλια, κ εμένα δεν με χάλασε καθόλου... 

Και δίνουμε νεράκι στα μωρά με τέτοια ζέστη.. Κ εμένα μου έλεγαν να μην δίνω, άκουσα όμως την έμπειρη γιαγιά... Κ συνέχισε το γάλα κανονικότατα κ ας έπινε νερό.. Βέβαια φιλτραρισμενο, κ βρασμένο πριν.. 

Βρε κορίτσι μου αυτά που λες μου μοιάζουν με σύγχυση θηλών. Μήπως τελικά έπαθε σύγχυση το παιδάκι σου και για αυτό σταμάτησε ο θηλασμός? Σου το λέω γιατι έτσι και ο δικός μου έκανε και έκοψε το στήθος στους 6 μήνες. Και όσο για το γάλα της 40-50αρας δεν μου φαίνεται λογικό ότι "μπαγιατευει". Υποστηρίζω τον θηλασμό παρόλο που δεν κατάφερα να θηλάσω όσο ήθελα. Όμως δεν κατακρίνω και καμιά γυναίκα που δινει ξένο! Η κάθε μία όπως θέλει και νιώθει καλά. Απλά δεν μπορώ να συμμεριστω την άποψη ότι η σκόνη είναι καλύτερη από το μητρικό. Μου ακούγεται σαν να μου συγκρίνεις την έτοιμη φρουτοκρεμα με τα φρέσκα αλεσμένα φρούτα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@georgia1988 καλά είμαστε στα κόκκινα με δόντια κ αλμα...εσενα ηρέμησε καθόλου τώρα που βγήκαν τα δόντια?να ξέρω δηλαδή τι με περιμένει...δεν βγάζουν  την ίδια ποσότητα και τα 2 στήθη...αναλογα κ από ποιο έδωσες την τελευταία φορά λογικά εκείνο θα βγάλει λιγότερο.. 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 το δεξί Μ βγάζει πάντα τόσο... Το αριστερό όντως εξαρτάται βγαζει από 30 έως 90.... Δεν ξέρω τι επαθε το δεξί κ δεν βγάζει παραπάνω ο μικρός πάντως μια χαρά το πιάνει... Εμένα δε έχει ηρεμήσει κ μου χάλασε κ το βραδινό ύπνο... Από εκεί που ξυπνούσε 1 φορά τώρα ξυπνάει κάθε δύο ώρες! Τα έχω παίξει! Πότε τελειώνει αυτό το άλμα επιτέλους??? 

Πόσο πρέπει να αφήνω ανά γεύμα όταν πάω δουλειά? Η μαία μου είπε 120 αλλά μου φαίνεται πολύ

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, georgia1988 είπε:

@Basiliki92 το δεξί Μ βγάζει πάντα τόσο... Το αριστερό όντως εξαρτάται βγαζει από 30 έως 90.... Δεν ξέρω τι επαθε το δεξί κ δεν βγάζει παραπάνω ο μικρός πάντως μια χαρά το πιάνει... Εμένα δε έχει ηρεμήσει κ μου χάλασε κ το βραδινό ύπνο... Από εκεί που ξυπνούσε 1 φορά τώρα ξυπνάει κάθε δύο ώρες! Τα έχω παίξει! Πότε τελειώνει αυτό το άλμα επιτέλους??? 

Πόσο πρέπει να αφήνω ανά γεύμα όταν πάω δουλειά? Η μαία μου είπε 120 αλλά μου φαίνεται πολύ

Εξαρτάται πόσο συχνά θα τρώει. Στο δίωρο η στο τρίωρο;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty86 @Basiliki92 δεν έχει ωράριο μπορεί να τρώει και ανά μία ώρα κάποιες φορές, τώρα με το μπιμπερο δεν ξέρω κάθε πόσο θα τρώει.  Απλα μου φαινόταν πολύ το 120.. γτ εμένα δεν έχει φάει πάνω από 50μλ με μπιμπερο! 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στις πόσες ώρες όμως σου έφαγε 50 ml γιατί είναι πολύ λίγο..κοιτα αν πεινάσει κ αν δεν είσαι εσύ εκεί γιατί υπάρχει περίπτωση να μην τρώει με μπιμπερό αν το δίνεις εσύ το έχω ακούσει κ αυτό θα πιει 120 σίγουρα...σου λέω γιατί τα μικρά μας είναι ακριβώς ίσα εμένα η δικιά μου τόσο κ κάτι παραπάνω το κατεβάζει οπότε για να είσαι σίγουρη ότι δεν πειναει άσε 120 κ θα δεις ότι 2 ώρες θα τον κρατήσει...μην συγκρίνεις με μόνο βυζι κ ενώ είσαι εσύ στο σπίτι...μας μυρίζουν :ph34r::-o

 

 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgia1988 είπε:

@Mighty86 @Basiliki92 δεν έχει ωράριο μπορεί να τρώει και ανά μία ώρα κάποιες φορές, τώρα με το μπιμπερο δεν ξέρω κάθε πόσο θα τρώει.  Απλα μου φαινόταν πολύ το 120.. γτ εμένα δεν έχει φάει πάνω από 50μλ με μπιμπερο! 

Εγώ νομίζω 120-150 είναι στο τρίωρο τετραωρο για τεσσάρων μηνών.

Αν θες να του κάνεις πιο μικρά γεύματα ,90 στο δίωρο. Για να μη πετάς γάλατα, είναι κ κρίμα πόσο μάλλον το μητρικο(εγώ ξένο πετάω αβερτα δυστυχώς η τρέχω να φτιάχνω γιατί είναι απρόβλεπτος) δίνετε πρωτα 60αρι κ μετά αν το αδειάσει κ θέλει κ άλλο 30 κ μετά αλλά 30 κτλ.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 @Basiliki92 τα έχω αποθηκεύσει σε 90 κ σε 60..  δλδ προσπαθώ γτ στην αρχή εβαζα όσο έβγαζα οπότε έχω κ περισσότερα.  Το θέμα είναι ότι αν ξεπαγωσει δεν πετιέται μετά αν δεν το φάει? Οπότε λογικά στην αρχή τουλάχιστον θα πετάξω αρκετά κ είναι κρίμα.. γι'αυτό ρωτάω!

@Basiliki92 για το 50αρι ήθελε κ άλλο απλά όχι μπιμπερο γτ έκλαιγε δεν έτρωγε κ μόλις γύρισα μου όρμηξε! Τώρα τραβάει κ μπλούζες εντομεταξυ αν πεινάει!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@georgia1988 νομίζω αν δεν το ζεστάνεις συντηρείται κάποιες μέρες ψυγείο ψάξε το λίγο στο ίντερνετ για τους τρόπους αποθήκευσης μητρικού γάλακτος...κ εμένα άμα πεινάει η νυστάζει μου τραβάει την μπλούζα κ βαζει το κεφάλι μέσα χαχαχα

  • Χαχα 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23 που  χάθηκες? Ελπίζω να μην έχετε φωτιές εκεί που μένεις..

Δυστηχως έχουμε.. Στην ευρύτερη περιοχή.. Η ατμόσφαιρα είναι αποπνικτική σε συνδιασμο με καυσωνα.. Είμαι αυπνη.. Τα ξημερώματα μου ήρθε μυνηνα απ τη πολιτική προστασία για χωριά του Δήμου μας.. Είμαστε μακριά εμείς αλλά η όλη κατάσταση μ έχει επηρεάσει!! Έχουν εκκενωθεί τουλάχιστον 20 χωριά!! Τι να πω.. Ας βάλει ο Θεός το χέρι του!! Δεν πολύ μπαίνω γιατί έχουμε και διακοπές ρεύματος 

@georgia1988  μπορεί το ένα βυζι να μην έχει τόσο γάλα όσο το αλλά. Και μένα το αριστερό δεν έχει τόσο όσο το λ δεξί. Επίσης παίζει ρόλο και πότε θήλασες. Εμένα το μεσημέρι που με ρουφάει για να κοιμηθεί, κρατάω καβατζα το ένα στήθος για να βγάλω 120μλ για το ρυζάλευρο.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Δυστηχως έχουμε.. Στην ευρύτερη περιοχή.. Η ατμόσφαιρα είναι αποπνικτική σε συνδιασμο με καυσωνα.. Είμαι αυπνη.. Τα ξημερώματα μου ήρθε μυνηνα απ τη πολιτική προστασία για χωριά του Δήμου μας.. Είμαστε μακριά εμείς αλλά η όλη κατάσταση μ έχει επηρεάσει!! Έχουν εκκενωθεί τουλάχιστον 20 χωριά!! Τι να πω.. Ας βάλει ο Θεός το χέρι του!! Δεν πολύ μπαίνω γιατί έχουμε και διακοπές ρεύματος 

@georgia1988  μπορεί το ένα βυζι να μην έχει τόσο γάλα όσο το αλλά. Και μένα το αριστερό δεν έχει τόσο όσο το λ δεξί. Επίσης παίζει ρόλο και πότε θήλασες. Εμένα το μεσημέρι που με ρουφάει για να κοιμηθεί, κρατάω καβατζα το ένα στήθος για να βγάλω 120μλ για το ρυζάλευρο.. 

Εύβοια μένεις; Αχ βλέπω συνέχεια βιντεάκια διάσωσης με σκάφη.ελπιζω να πάνε όλα καλά.τι να πω...

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...