Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Εγώ κορίτσια από κιλά χάνω συνέχεια.. μου έχουν μείνει πολυ λίγα και τρώω άπειρα.. πιο πολύ από τον άντρα μου τρώω.. αλλά όταν αποθηλασω θα παχύνω σίγουρα αν συνεχίσω έτσι!

Με τον εργοδότη σκατα γτ εγώ ήμουν στον ιδιωτικό τομέα πριν που γενικά στην εταιρεία που ήμουν εφαρμόζονταν όλοι οι νομοί ειδικά για μητέρες κλπ. Και τώρα στο δημόσιο καμμια σχέση απο ότι φαίνεται δυστυχώς..αλλά εντάξει. Με πήρε λίγο από κάτω αλλά δεν θα ξαναασχοληθω με το θέμα.

Τα δόντια έχουν βγει  2 κιόλας.. απλά από τότε που βγήκαν χάλασε ο ύπνος του.. κοιμόταν 10 με 6 και μετά θήλαζε και το πήγαινε μέχρι 9. Τώρα ξυπνάει στις 12 μετά πάλι στις 4 μετά πάλι στις 6 χαμός... 

Με τα τόσα μια χαρά. Κάνει 5 με 6 πάνες πολύ βρεγμένες και δεν ξαναείδα ροζ ευτυχώς! 

Εμείς στέρεες ακόμα. Θα δω και τώρα που θα πάω βέβαια τι θα μου πει..

@Mighty86 τι ωραία με την βάφτιση! Τελικά ίσως έπρεπε να την κάνω και εγώ φέτος να τελειώνει... Απλα.λογω κοβιντ είπα να πάει του χρόνου..

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mighty86 εγώ πατάω κουμπί κ δεν γυρνάει πρέπει να πιέζω το κουτί που έχει το φαγητό προς τα κάτω  στην βάση για να γυρίσουν οι λεπίδες η κάτι κάνω λάθος η είναι ελλατωματικο..

  • Μπερδεμένη/-ος 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 και @Basiliki92 τυχερές είστε!! Εγώ δεν ξέρω τι μου συμβαίνει.. Ίσως επειδή έχω βγάλει και θυροειδη και οι ορμόνες τώρα είναι αστα να πάνε.. Εγώ πεινάω πάρα πολύ!! Σαν λύκος.. Αλλά δεν τρώω γλυκά.. Κατά τ αλλά φρατζολες ψωμί και γενικώς τρώω μεγάλες μερίδες.. Βγαίνουμε και για καμιά πίτα που και που.. @Mighty86ούτε εμένα έχει έρθει περίοδος.. Παρά άργησε νομίζω.. Αλλά το ευχαριστίεμαι.. Ειδικά τώρα καλοκαίρια τικα δεν θα το άντεχα..

@Basiliki92είδες;; το ξανασκεφτομαι πάλι τώρα για τον ατμομμαγειρα..πφφ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εμένα μου έχει έρθει κανονικά περίοδος κάθε μήνα...αφού δεν τον πήρες μην τον πάρεις εγώ το πήρα με προοπτική να το χρησιμοποιήσω κ ααανν κάνω δεύτερο..θα το δώσω κ στην αδερφή μου θα τα βγάλει τα λεφτά του...κοριτσια σήμερα η μπέμπα με λαχτάρησε και τα είδα όλα..μολις είχε πιει γάλα κ μαζεύτηκε κ ζοριστηκε να κάνει τα κακα τς την ειχα στα χερια μ ...καπακια την αφήνω στο κρεβάτι να δω αν τα έκανε κ το παιδί ξεκίνησε να κάνει ένα περίεργο ήχο σαν να είχε σφηνωσει κάτι στον λαιμό της...την γύρισα ανάποδα τίποτα την σήκωσα ψηλά τίποτα με κοιτούσε μες τα μάτια το καημένο ευτυχώς ήταν η μητέρα μου εδώ κ μου την άρπαξε από τα χέρια κ της έδωσε αμέσως νερό κ συνήλθε...την έβλεπα να ανασαίνει από την μύτη αλλά έκανε αυτόν τον ήχο που κάνουμε όταν πνιγόμαστε....εννοειται πήρα καπάκια παιδίατρο κ μάλλον μου είπε από το σφίξιμο ανέβηκε το γάλα...σας έχει τύχει κάτι ανάλογο?

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Mighty86 εγώ πατάω κουμπί κ δεν γυρνάει πρέπει να πιέζω το κουτί που έχει το φαγητό προς τα κάτω  στην βάση για να γυρίσουν οι λεπίδες η κάτι κάνω λάθος η είναι ελλατωματικο..

Μήπως δεν το κλειδώνεις καλά στην βάση;έχει κάτι δοντακια εκεί;;ε;

Αχ πέρασες τέτοια αγωνία;;;ποπό! Όχι ο δικός μου κάθε φορά που τρώει στέρεες η πίνει νερό μπορεί να πνιγει λίγο τρομάζουμε κ προσπαθούμε να τον σηκώσουμε αλλά συνέρχεται γρήγορα. 

@valentina23 γνώμη μου είναι να πάρεις έναν ατμομαγειρα οικογενειακό κ όχι βρεφικο είναι κ πιο φτηνοί από τον αβεντ. Εγώ τον πήρα γιατί μετακινουμαι δουλειά σπίτι κ Χαλκιδική τα καλοκαίρια κ έχω έναν ατμομαγειρα σπίτι λίγο παλιό αλλά δεν ήθελα να τον χρησιμοποιήσω για το μωρό γιατί τον είχα λίγο κακοποιημένο κ ο αβεντ είναι λίγο πιο συμμαζεμενος για μετακινήσεις. Κ ένα ραβδομπλεντερ καλό κ καθάρισες. Για ραβδομπλεντερ εγώ έχω Μπος αλλά μου είπαν κ του λιντλ είναι καλός. Για ατμομαγειρα μου φέρανε πριν 7 χρόνια δώρο οπότε δεν έχω πρόταση αλλά πάλι έχει πολύ καλούς κ φθηνότερους από τον αβεντ.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty86 Ναι εκεί στα δοντάκια αυτό μου το κάνει μόνο όταν είναι ζεστός από το μαγείρεμα...κρύο που το δοκίμασα γυρίζουν χωρίς να χρειάζεται πίεση... αγωνία κ δεν λες τίποτα μα την θηλάζω ξάπλα δεν το έχει πάθει ποτέ αυτή είναι κ υπερκινητικη γυρνάει συνέχεια μπρούμυτα κ όπως είναι έτσι ρευεται άντε να πνίγει λίγο κ να βηξει αλλά όχι αυτό το πράγμα αυτό ήταν σαν πνιγμός ένα πράγμα αφού είπα κάτι μπήκε στο στόμα της κ δεν το κατάλαβα...τα έχασα εντελως.

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 εμένα γενικώς μου πνιγοταν απ το γάλα αλλά αυτό που λες το χω πάθει τουλάχιστον 2 φορές και τα χω δει όλα!!! Να κάνει αυτόν τον ήχο που λες και να μην μπορεί να πάρει ανάσα!! Να χει κοκκινισει και γω να τεχω σαν τη παλαβη πάνω κάτω στο σπίτι και να τη σηκώνω ψηλά και να τη φυσάω... Εμένα συνέχεια μου γυριζε το γάλα αλλά αυτές τις δύο φορές ήταν άλλο πράγμα!! Τόσο που φοβόμουν μετά να τη θηλάσω. Εγώ είχα και έχω υπερπαραγωγή και αυξημενη ροη.. Το βλέπω με το θήλαστρο.. Πετάγονται 4,5 πίδακες.  Επισης αυτός είναι και ο λόγος που αποφεύγω να τη θηλάζω Ξάπλα αν και το κάνω μόνο τα μεσημέρια..

@Mighty86ναι είναι πανάκριβος!! Το ράβδο μπλέντερ του λιντλ τα σπάει!!! Το χει η μάνα μου!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 Άσε τα χρειάστηκα...κ όμως εμένα στο πλάι ξαπλα δεν μου έχει πνιγεί ποτέ...ισα ίσα τρώει πολύ καλύτερα κ ήσυχα απ ότι καθιστή εγώ κ αυτή στην αγκαλιά μου..ολο δημιουργήθηκε επειδή κουλουριαστηκε κάπως κ σφιχτηκε να κάνει κακα...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τσιριζουν καθόλου τα μωράκια σας? Εμένα τσιριζει όλη μέρα κ έχω αγχωθει μήπως έχει κάτι.. έχουν βγει τα δόντια κ ακόμα τσηριζει...

Μόνο στην βόλτα και στο μπάνιο δεν τσηριζει...

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92σε καταλαβαίνω!! Θα τα δες όλα!! Αχ μέχρι να μεγαλώσουν πόσες λαχταρες ακόμα θα μας κάνουν;; υπομονη και δύναμη θέλει!!

Κορίτσια όσες έχετε ξεκινήσει στερεές πόσο περίπου τρώνε;; το τρώνε όλο κάθε φορά;; εμένα μου αφήνει κουταλιτσες..επίσης 2 μέρες τώρα δεν μου τωει τη φρούτο κρέμα... Τρώει 4,5 κουταλιές και μετά ξινιζει.. Τη δοκιμάζω και γω και είναι πολύ καλή.. Και τα βράδια συνεχίζει και μου ξυπνάει πολλές φορές όπως όταν ήταν νεογεννητο.. Το πρωί έχει τιγκαρει από γάλα!!! Λέτε να ναι δόντια;;; Δευτέρα πάμε παιδίατρο για εμβόλιο και λογικά θα μου πει και για λάχανα σουπα.. Το ρυζάλευρο μου χε πει θα το αντικαταστήσει με κουακερ... Μακάρι να τελειώνω με αυτή την αηδία.. Νερωνει, σβολιαζει και γίνεται χάλια... Λες και της δίνω γάλα με το κουτάλι είναι και γεμίζει παντού.. 

@georgia1988 ναι και μένα τσιριζει!!! Και γενικώς φωνάζει.. Είναι λες και δοκιμάζει τη φωνή της!!! Πιάνει υψηλές μετά χαμηλώνει... Χάχα τραγουδίστρια τη λέμε.. Εγώ φοβάμαι μην βραχνιασει... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92σε καταλαβαίνω!! Θα τα δες όλα!! Αχ μέχρι να μεγαλώσουν πόσες λαχταρες ακόμα θα μας κάνουν;; υπομονη και δύναμη θέλει!!

Κορίτσια όσες έχετε ξεκινήσει στερεές πόσο περίπου τρώνε;; το τρώνε όλο κάθε φορά;; εμένα μου αφήνει κουταλιτσες..επίσης 2 μέρες τώρα δεν μου τωει τη φρούτο κρέμα... Τρώει 4,5 κουταλιές και μετά ξινιζει.. Τη δοκιμάζω και γω και είναι πολύ καλή.. Και τα βράδια συνεχίζει και μου ξυπνάει πολλές φορές όπως όταν ήταν νεογεννητο.. Το πρωί έχει τιγκαρει από γάλα!!! Λέτε να ναι δόντια;;; Δευτέρα πάμε παιδίατρο για εμβόλιο και λογικά θα μου πει και για λάχανα σουπα.. Το ρυζάλευρο μου χε πει θα το αντικαταστήσει με κουακερ... Μακάρι να τελειώνω με αυτή την αηδία.. Νερωνει, σβολιαζει και γίνεται χάλια... Λες και της δίνω γάλα με το κουτάλι είναι και γεμίζει παντού.. 

@georgia1988 ναι και μένα τσιριζει!!! Και γενικώς φωνάζει.. Είναι λες και δοκιμάζει τη φωνή της!!! Πιάνει υψηλές μετά χαμηλώνει... Χάχα τραγουδίστρια τη λέμε.. Εγώ φοβάμαι μην βραχνιασει... 

Στο τικερακι σου δείχνει ότι γίνεται 6!καλά μηνογενεθλια κ μισό χρονισμα. Μήπως έχει λίγο άγχος αποχωρισμού κ θηλάζει έξτρα; Μου είπε η παιδίατρος ότι τα πιάνει κάτι τέτοιο με την εισαγωγή των στερεών. 

Εμένα μπουκωνει καλά καλα. δεν τρελενεται τόσο με φρούτα όσο με λαχανικά. (Γλυκοπατατα καρότο του αρέσει περισσότερο κ βάζω παραπάνω κ λιγότερο κολοκυθακι πατατα) Αλλά τα τρώει ,αρκετή ποσότητα.υπολογιζω 150 ml τρώει σίγουρα. Ίσως άλλες φορές 100 άλλες μπορεί κ 200.κατεβαζει πράμα κ κάνει κ συνέχεια κακά. Γι'αυτό έχω μείνει ακόμα στα δύο γεύματα κ δεν έχω κάνει εισαγωγη κρέας.λαου λαού να πιει λίγο γάλα παραπάνω. Τι φρούτα δίνεις Βαλεντίνα; Εγώ μπανάνα αχλάδι κ ροδάκινο η νεκταρίνια κ με το διχτακι έχω δώσει κ καρπούζι κ πεπόνι. Θέλω να δοκιμάσω λίγο αβοκάντο στα φρούτα τώρα που θα μπει κ στον 6ο.

@georgia1988 Τσιριζει όταν βαριέται κ θέλει πολύ αγκαλιά κ όλο βάζει τα χείλια προς τα μέσα κ κάνει μουου(ουλα) κ επίσης μπρρ κ πετάει σάλια η φαγητό στα γυαλιά μου κ πολύ εκνευρίζομαι. 

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92   τι λαχτάρα πέρασες κορίτσι μου.....

Καλημέρα μανούλες!  Από φωνές άλλο τίποτα! Όταν βέβαια δεν γκρινιάζει λόγω των δοντιών, που δεν βγήκαν όμως ακόμη. Μιλάμε για πολλή γκρίνια η τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα γιατί έχω ένα ήσυχο και χαμογελαστό μωρό.επισης γκρινιαζει γιατί δεν κοιμάται εύκολα τη μέρα, γιατί ζεσταίνεται πολύ κλπ. Ευτυχία κοιμάται τη νύχτα σερι πια εδώ και μια βδομάδα περίπου. Πάντα όμως με air condition δυστυχως. Στερεά εμείς ακόμη, θα μας δώσει οδηγίες η γιατρός την αλλά εβδομάδα που θα πάμε. 

Έχω και εγώ τον ατμομαγειρα Avent 4  σε 1, μου τον έκαναν δώρο. Ακόμη δεν τον έχω χρησιμοποιήσει, αυτός που μου μας τον έφερε τον αγάπησε και αυτός πολύ, όμως αυτός δίνει ακόμη λιωμένη φρουτοκρεμα στο παιδάκι του και ας είναι 2 χρόνων. Είπαμε ο καθένας κάνει οτι πιστεύει ότι είναι καλύτερο για το παιδί του, οι υπόλοιποι δεν έχουμε λόγο. 

Ασχολούμαι και εγώ με τη βάπτιση του μικρού, στις 5 Σεπτεμβρίου θα την κάνουμε στα μέρη του άντρα μου, μια ώρα και κάτι  από εδω.  Γενικά το έχουμε πει σε αρκετό κόσμο, δεν θα είμαστε πολύ γιατί οι συγγενείς και οι φίλοι μου είναι μακρυά, οι οικογένεια μου μόνο θα έρθει και όσοι έρθουν από τη δουλειά μου. Τώρα αν βγουν καινούριες οδηγίες τέλη Αυγούστου μάλλον θα είμαστε τρεις και ο μπέμπης, αλλά τι να κάνουμε.?

 @ Mighty86  εξαιρετικές οι πανες που πρότεινες. Περιμένω να τελειώσει το στοκ μου και να προμηθευτώ πάλι. Για την ώρα τις χρησιμοποιώ για βράδυ η όταν ξέρω ότι θα αργήσω να τον αλλάξω. Πολύ καλύτερη ποιότητα και από pampers  και από   baby lino.   

  • Μου αρέσει 4

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

@Basiliki92   τι λαχτάρα πέρασες κορίτσι μου.....

Καλημέρα μανούλες!  Από φωνές άλλο τίποτα! Όταν βέβαια δεν γκρινιάζει λόγω των δοντιών, που δεν βγήκαν όμως ακόμη. Μιλάμε για πολλή γκρίνια η τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα γιατί έχω ένα ήσυχο και χαμογελαστό μωρό.επισης γκρινιαζει γιατί δεν κοιμάται εύκολα τη μέρα, γιατί ζεσταίνεται πολύ κλπ. Ευτυχία κοιμάται τη νύχτα σερι πια εδώ και μια βδομάδα περίπου. Πάντα όμως με air condition δυστυχως. Στερεά εμείς ακόμη, θα μας δώσει οδηγίες η γιατρός την αλλά εβδομάδα που θα πάμε. 

Έχω και εγώ τον ατμομαγειρα Avent 4  σε 1, μου τον έκαναν δώρο. Ακόμη δεν τον έχω χρησιμοποιήσει, αυτός που μου μας τον έφερε τον αγάπησε και αυτός πολύ, όμως αυτός δίνει ακόμη λιωμένη φρουτοκρεμα στο παιδάκι του και ας είναι 2 χρόνων. Είπαμε ο καθένας κάνει οτι πιστεύει ότι είναι καλύτερο για το παιδί του, οι υπόλοιποι δεν έχουμε λόγο. 

Ασχολούμαι και εγώ με τη βάπτιση του μικρού, στις 5 Σεπτεμβρίου θα την κάνουμε στα μέρη του άντρα μου, μια ώρα και κάτι  από εδω.  Γενικά το έχουμε πει σε αρκετό κόσμο, δεν θα είμαστε πολύ γιατί οι συγγενείς και οι φίλοι μου είναι μακρυά, οι οικογένεια μου μόνο θα έρθει και όσοι έρθουν από τη δουλειά μου. Τώρα αν βγουν καινούριες οδηγίες τέλη Αυγούστου μάλλον θα είμαστε τρεις και ο μπέμπης, αλλά τι να κάνουμε.?

 @ Mighty86  εξαιρετικές οι πανες που πρότεινες. Περιμένω να τελειώσει το στοκ μου και να προμηθευτώ πάλι. Για την ώρα τις χρησιμοποιώ για βράδυ η όταν ξέρω ότι θα αργήσω να τον αλλάξω. Πολύ καλύτερη ποιότητα και από pampers  και από   baby lino.   

Α τέλεια πολύ χαίρομαι..

Ε όχι δύο χρόνων δώστου το στο ποτήρι να πιει ένα σμουθι τουλάχιστον.ξερω κεγω; Καλά να μη λέω κ πολλά γιατί τον βλέπω τα πάει πολύ καλά με τα αλεσμένα για την ώρα..ελπίζω να μη κολλήσουμε με αυτά..

ε νομίζω δεν θα αλλάξει κάτι μέχρι αρχές Σεπτεμβρίου. Εγώ πιο πολλές πιθανότητες να την πατήσω, αρχές Οκτωβρίου. Αλλά μου είπε η κοπέλα για το Κάντι μπαρ θα δούμε τελευταία στιγμή.τις προσκλήσεις κ τις μπομπονιέρες νταξει τις μοιράζουμε κ για ενθύμιο. Χαρά είναι. Τώρα για το τραπέζι κ αυτό τελευταία στιγμή...

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86κάτι τέτοιο υποψιάζομαι και γω με το γάλα γιατί όλα ξεκίνησαν όταν ξεκινήσαμε τις στερεές.. Τα ίδια φρούτα δίνουμε μπανάνα, αχλάδι, ροδάκινο!! Τώρα που θα πάω παιδίατρο θα ρωτήσω και για άλλα φρούτα.. Στο γιο μου έδινα λωτους, αβοκάντο, ανανά κάτι περίεργα.. Αλλά πιο μετά νομίζω.. Α εσένα είναι φαγανουλη. Φτου φτου μην τον ματιάσω.. Εμένα έχει 2 μέρες και δεν τη θέλει τη φρούτο κρέμα.. Επισης σήμερα δεν έχει κάνει και καθόλου κακά.. Αχ και μένα έτσι κάνει κάνει κάτι μορφασμους..εχουμε λιώσει!! Ναι 6 μηνών σήμερα!! 

@Haroulita K2 χρόνων ακόμα αλεσμένα;; υπερβολή μου φαίνεται.. Αλλά όπως θέλει ο καθένας όπως είπες.. Και μεις με κλιματιστικό.. Ζεσταίνεται και πολύ.. Ειδικά όταν θηλάζει γίνεται μούσκεμα.. Εμείς βάπτιση του χρόνου την Άνοιξη λέμε πρώτα ο Θεος

.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2021 at 3:08 ΜΜ, valentina23 είπε:

@Mighty86  εσείς βλέπω τρώτε απ όλα ε;; εμείς μόνο φρούτο και ρυζάλευρο το απόγευμα. Τώρα θα πάω στη παιδίατρο και θα μου πει και το επόμενο μενού.. Λογικά πατάτα καρότα, κρεας.. Έχεις τον ατμογειρα της αβεντ ε;; καλά τα κάνει τα λαχανικά;; πόση ώρα βράζουν;; το μπλέντερ κόβει καλά;; σκέφτομαι να το πάρω αλλά κολονω την τελευταία στιγμή.. Με βλέπω θα το πάρω αργότερα όταν κόβει τα αλεσμένα και θα μου μείνει στο ράφι.. Αναποφασιστη στο φουλ!! Δόντια έχετε βγάλει;; πόσα;; εμείς τίποτα ακόμα αλλά βλέπω από κάτω έχει πρηστεί και συνέχεια σάλια και χέρια μέσα.. Το βράδυ συνεχίζει και μου ξυπνάει!! Το στο καλό.. Μεγάλωσε και θέλει πιο πολύ να πίνει γάλα;;

@georgia1988βάστα γερά!! Στραβό ξύλο ο εργοδότης ε;; υπάρχουν και αυτοί τι να κάνεις;; με τα τσισα του μπέμπη εντάξει;;

Κορίτσια από κιλά πως πάτε;; εγώ κάθε μήνα παίρνω και κιλό!!! Δεν ξέρω που θα φτάσω!! Μου λένε ότι λόγω του θηλασμου

@Basiliki92τόσο νωρίς και κρέας;; νόμιζα απ τον 6ο και μετά.. Αλλά τώρα απ τον 4ο ξεκινάνε τα γεύματα.. Για πες και συ για τον ατμομμαγειρας που τον έχεις;; πόση ώρα τα βράζεις;; αξίζει να τον πάρω η κατσαρόλα κι;; 

Επίσης αναρωτιέμαι όπως λες άμα από θηλάσω πως θα κοιμάται... Μόνο στήθος κοιμάται.. Θα πάρω ψεύτικα βυζια για νανι

Κ εμείς πια από όλα τρώμε! 

Απλά με το γάλα, θα ξαναμιλήσω με τον παιδίατρο, γιατί η μικρή που πριγκίπισσα ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ, ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ!

Από ατμομαγειρα εγώ χρησιμοποιώ της τεφαλ , ένα όχι βρεφικο. Τα κάνει τέλεια!

On 18/8/2021 at 1:08 ΠΜ, Basiliki92 είπε:

@valentina23 εμένα μου έχει έρθει κανονικά περίοδος κάθε μήνα...αφού δεν τον πήρες μην τον πάρεις εγώ το πήρα με προοπτική να το χρησιμοποιήσω κ ααανν κάνω δεύτερο..θα το δώσω κ στην αδερφή μου θα τα βγάλει τα λεφτά του...κοριτσια σήμερα η μπέμπα με λαχτάρησε και τα είδα όλα..μολις είχε πιει γάλα κ μαζεύτηκε κ ζοριστηκε να κάνει τα κακα τς την ειχα στα χερια μ ...καπακια την αφήνω στο κρεβάτι να δω αν τα έκανε κ το παιδί ξεκίνησε να κάνει ένα περίεργο ήχο σαν να είχε σφηνωσει κάτι στον λαιμό της...την γύρισα ανάποδα τίποτα την σήκωσα ψηλά τίποτα με κοιτούσε μες τα μάτια το καημένο ευτυχώς ήταν η μητέρα μου εδώ κ μου την άρπαξε από τα χέρια κ της έδωσε αμέσως νερό κ συνήλθε...την έβλεπα να ανασαίνει από την μύτη αλλά έκανε αυτόν τον ήχο που κάνουμε όταν πνιγόμαστε....εννοειται πήρα καπάκια παιδίατρο κ μάλλον μου είπε από το σφίξιμο ανέβηκε το γάλα...σας έχει τύχει κάτι ανάλογο?

Πω πω τι λαχτάρα..  

Ναι εμένα μου πνιγοταν τον πρώτο καιρό με τα σάλια της... έτσι αποχασα τον ύπνο μου να την κοιτάω κάθε τρεις κ λίγο...

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...