Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

23 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Για πες συνταγή....

ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑ ΨΩΜΙ 

---3φλ. Αλεύρι γοχ

---1 φακ. Μαγιά (8γρ)

---1κγ αλάτι (παραλείπουμε για τα μωράκια)

•ανακατευω και προσθέτω 

---1.5 φλ χλιαρό νερό 

-ανακατευω με κουτάλα (υδαρης ζύμη) σκεπάζω με μεμβράνη και το αφήνω όλο το βράδυ (ή στο φούρνο 20°C  για 1 ώρα αν βιαζόμαστε)

-ριχνω 2-3 χούφτες αλεύρι μεσα και χρησιμοποιώ την κουτάλα για να διπλωσω τη ζύμη προς το κέντρο, ξανασκεπαζω και αφήνω για μία ώρα. Ακολουθώ τη διαδικασία αυτή 1 ή 2 φορές αναλόγως τα κέφια. Στο τέλος θέλω ζύμη σταθερή που να μην κολλάει στα χέρια.

-βαζω τη γάστρα στο φούρνο να κάψει 240°C, πλάθω με έξτρα αλεύρι 1-2 στρογγυλά φρατζολακια, πασπαλιζω με αλεύρι και χαράζω με μαχαίρι 2-3 γραμμές. Βγάζω τη γάστρα, ρίχνω λίγο αλεύρι κάτω, βάζω τα φρατζολακια, σκεπάζω και

ψήνω 220°C, 30min, αέρας, σκεπασμένο και 

200°C, 15 min, ξεσκέπαστο.

  • Ευχαριστώ 1

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@Σελίνα ούτε εμένα τρώει πολύ.. φρούτα τρώει φουλ αλλά το μεσημεριανό με το ζόρι και αυτό πολύ λίγο.. θα ρωτήσω τον παιδίατρο αν μπορώ να βάλω γλυκοπατάτα ή κρεμμυδάκι μήπως και νοστιμισει κάπως.. κι εγώ ακόμα τα έχω κομμένα τα γαλακτοκομικά αν και δοκίμασα κάτι μπισκοτάκια με σοκολάτα και μια χαρά ο μικρός αλλά όταν είχα δοκιμάσει φέτα μου έκανε πάλι αίμα οπότε δεν έχει περάσει ακόμα.. νερό δίνεις? Δεν έχω δώσει ακόμα εγώ..

@Haroulita K εμένα κάνει δύο ή τρεις φορές.. εξαρταται αν θα φάει μεσημεριανό ή όχι.. 

@Mighty86 αν και κάπως αργά.. περαστικά! Σιδερενιο να είναι!

@Mareva περαστικά!

Νερό ξεκίνησα να δίνω από την αρχή με τις στέρεες αλλά μια φορά τη μέρα μετά το ξεχνούσα η απαράδεκτη. Έδωσα με μπιμπερο, μετά με σφηνοποτηρο και αφού είδα ότι πίνει με αυτό, δοκίμασα το ποτηράκι 360 και μου είναι πιο εύκολο να του δίνω πιο συχνά και ευτυχώς πίνει λίγο από εκεί. Πρέπει να δίνουμε για το πεπτικό τους.

Φρούτα έχει μερικές μέρες που τρώει αρκετά!Γλυκοπατάτα έδωσα αλλά δεν του αρέσουν οι πατάτες γενικά. Πιο πολύ το καρότο. Πάτα στη σελίδα του Παπαβεντζη για το πρόγραμμα διατροφής, έχει καλό μπουσουλα. Το ανακάλυψα χθες γιατί με βάλανε στην ομάδα "Παιδικη-Βρεφικη Διατροφή" στο φεισμπουκ, έχει πολλές ιδέες από μαμάδες πέρα από τα διάφορα άγχη. 

Τα κακά του έχουν σφίξει αρκετά πλέον και μυρίζουν χαλια... Θα με πείτε περίεργη αλλά μου άρεσε η μυρωδιά τους όσο έπινε μόνο γαλατάκι!

Να ρωτήσω όσες αντλειτε, βγάζετε παρόμοια ποσότητα πάντα? Πήρα τελικά το gentle touch για δοκιμή, την πρώτη μέρα έβγαλα 110ml στο 20αλεπτο και σήμερα πάλευα να βγάλω 50... Νιώθω και το στήθος ξεφουσκωτο... Υπάρχει κανένα κολπο? Και για τράπεζα πρέπει να αποστειρωνουμε το θήλαστρο κάθε φορά? (Έχω πάρει σακουλάκια προαποστειρωμενα)


aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2021 at 7:27 ΜΜ, Σελίνα είπε:

Πηγαμε παιδίατρο χθες, είναι 8200γρ και 71εκ. Μου είπε να του δώσω ταχίνι μέσα σε φρουτόκρεμα αν θέλω, και να δοκιμάσω γιαούρτι να δούμε αν θα τον πειράξει το γάλα μου. Μακάρι να το έχει ξεπεράσει έχω πεθυμησει το τυράκι, μια πίτσα, μια καρμπονάρα!!!  Σήμερα έφαγε κοτόπουλο πρώτη φορά, θα δούμε πως θα πάει η αλλεργία για να του δώσω και μοσχάρι. 

Εχω συνταγή για ψωμί που δεν θέλει ζύμωμα καθόλου, μόνο ανακάτεμα και δίπλωμα με την κουτάλα είναι πανευκολο και πεντανόστιμο!

Πωπω φαντάζομαι πόσο τρόμαξες! Πώς είναι τώρα? Συνεχίζετε κάποια αγωγή?

Είμαστε μια χαρά, κάναμε κάποιες μέρες μόνο μάσκα. Τώρα σταμάτησε να βήχει.  Ναι πολύ φοβήθηκα... έκλαιγα στο δρόμο όταν την πήγαινα... ουτε στον εχθρό μου τέτοια πράγματα,  αλήθεια!

On 22/10/2021 at 11:35 ΜΜ, georgia1988 είπε:

@Σελίνα ούτε εμένα τρώει πολύ.. φρούτα τρώει φουλ αλλά το μεσημεριανό με το ζόρι και αυτό πολύ λίγο.. θα ρωτήσω τον παιδίατρο αν μπορώ να βάλω γλυκοπατάτα ή κρεμμυδάκι μήπως και νοστιμισει κάπως.. κι εγώ ακόμα τα έχω κομμένα τα γαλακτοκομικά αν και δοκίμασα κάτι μπισκοτάκια με σοκολάτα και μια χαρά ο μικρός αλλά όταν είχα δοκιμάσει φέτα μου έκανε πάλι αίμα οπότε δεν έχει περάσει ακόμα.. νερό δίνεις? Δεν έχω δώσει ακόμα εγώ..

@Haroulita K εμένα κάνει δύο ή τρεις φορές.. εξαρταται αν θα φάει μεσημεριανό ή όχι.. 

@Mighty86 αν και κάπως αργά.. περαστικά! Σιδερενιο να είναι!

@Mareva περαστικά!

Να σαι καλά κορίτσι μου ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2021 at 11:10 PM, Σελίνα said:

Νερό ξεκίνησα να δίνω από την αρχή με τις στέρεες αλλά μια φορά τη μέρα μετά το ξεχνούσα η απαράδεκτη. Έδωσα με μπιμπερο, μετά με σφηνοποτηρο και αφού είδα ότι πίνει με αυτό, δοκίμασα το ποτηράκι 360 και μου είναι πιο εύκολο να του δίνω πιο συχνά και ευτυχώς πίνει λίγο από εκεί. Πρέπει να δίνουμε για το πεπτικό τους.

Φρούτα έχει μερικές μέρες που τρώει αρκετά!Γλυκοπατάτα έδωσα αλλά δεν του αρέσουν οι πατάτες γενικά. Πιο πολύ το καρότο. Πάτα στη σελίδα του Παπαβεντζη για το πρόγραμμα διατροφής, έχει καλό μπουσουλα. Το ανακάλυψα χθες γιατί με βάλανε στην ομάδα "Παιδικη-Βρεφικη Διατροφή" στο φεισμπουκ, έχει πολλές ιδέες από μαμάδες πέρα από τα διάφορα άγχη. 

Τα κακά του έχουν σφίξει αρκετά πλέον και μυρίζουν χαλια... Θα με πείτε περίεργη αλλά μου άρεσε η μυρωδιά τους όσο έπινε μόνο γαλατάκι!

Να ρωτήσω όσες αντλειτε, βγάζετε παρόμοια ποσότητα πάντα? Πήρα τελικά το gentle touch για δοκιμή, την πρώτη μέρα έβγαλα 110ml στο 20αλεπτο και σήμερα πάλευα να βγάλω 50... Νιώθω και το στήθος ξεφουσκωτο... Υπάρχει κανένα κολπο? Και για τράπεζα πρέπει να αποστειρωνουμε το θήλαστρο κάθε φορά? (Έχω πάρει σακουλάκια προαποστειρωμενα)

Εγω το αποστειρωνω το θηλαστρο κάθε φορά και μετά το βάζω στο ψυγείο μέχρι να το ξαναχρησιμοποιήσω.. το θηλαστρο θέλει να είναι λίγο φουσκωμένο το στήθος για ν βγάλει ποσότητα οπότε πρέπει να έχει περάσει κάποια ώρα από τον θηλασμό, περίπου μία ώρα. Επίσης δεν βγάζουμε το ίδιο όλες τις ώρες.. νωρίς το πρωί κ αργά το βράδυ βγάζουμε παραπανω. Αυτό που με βόλεψε εμένα για να βγάζω αρκετά ήταν να μην δίνω από τις 2 το βράδυ κ μετά το ένα στήθος και να βγάζω το πρωί μόλις ξυπνήσω κατά τις 7 δλδ.. έτσι είδα ότι έβγαζα παρά πάνω ποσότητα.


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες, τι κάνουν τα μικρά σας? Χάλασε πάλι ο καιρός και χάσαμε τη βόλτα μας, καταθλιβομαι που χειμωνιάζει. 

Θα ήθελα να επαναφέρω μια ερώτηση που είχα κάνει και παλαιότερα, αλλάξατε καθισματακι αυτοκινητου και αν ναι ποιο πήρατε? @Mighty86 τελικά πως σου φαίνεται το joie που πήρες? Είναι μέχρι 36 κιλά, σωστά?


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Εγω το αποστειρωνω το θηλαστρο κάθε φορά και μετά το βάζω στο ψυγείο μέχρι να το ξαναχρησιμοποιήσω.. το θηλαστρο θέλει να είναι λίγο φουσκωμένο το στήθος για ν βγάλει ποσότητα οπότε πρέπει να έχει περάσει κάποια ώρα από τον θηλασμό, περίπου μία ώρα. Επίσης δεν βγάζουμε το ίδιο όλες τις ώρες.. νωρίς το πρωί κ αργά το βράδυ βγάζουμε παραπανω. Αυτό που με βόλεψε εμένα για να βγάζω αρκετά ήταν να μην δίνω από τις 2 το βράδυ κ μετά το ένα στήθος και να βγάζω το πρωί μόλις ξυπνήσω κατά τις 7 δλδ.. έτσι είδα ότι έβγαζα παρά πάνω ποσότητα.

Το πρωί τα καταφερνω να φουσκώσει αλλά το βράδυ είναι πολύ ανήσυχος και δεν κοιμάται εύκολα πια, μάλλον πονάνε τα δόντια του και θηλάζει πολύ, δεν προλαβαίνει να γεμίσει το στήθος. Θα συνεχίσω να το προσπαθώ ευχαριστώ!

2 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Καλησπέρα μανούλες, τι κάνουν τα μικρά σας? Χάλασε πάλι ο καιρός και χάσαμε τη βόλτα μας, καταθλιβομαι που χειμωνιάζει. 

Θα ήθελα να επαναφέρω μια ερώτηση που είχα κάνει και παλαιότερα, αλλάξατε καθισματακι αυτοκινητου και αν ναι ποιο πήρατε? @Mighty86 τελικά πως σου φαίνεται το joie που πήρες? Είναι μέχρι 36 κιλά, σωστά?

Κι εγώ στενοχωριεμαι είχα συνηθίσει τη βολτουλα... Εμείς ακόμα το αυγό έχουμε (8.200γρ είναι τώρα) και για μετά μας έχουν δώσει κάθισμα αλλά δεν θυμάμαι πως λέγεται.

  • Μου αρέσει 1

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2021 at 9:07 ΜΜ, Haroulita K είπε:

Καλησπέρα μανούλες, τι κάνουν τα μικρά σας? Χάλασε πάλι ο καιρός και χάσαμε τη βόλτα μας, καταθλιβομαι που χειμωνιάζει. 

Θα ήθελα να επαναφέρω μια ερώτηση που είχα κάνει και παλαιότερα, αλλάξατε καθισματακι αυτοκινητου και αν ναι ποιο πήρατε? @Mighty86 τελικά πως σου φαίνεται το joie που πήρες? Είναι μέχρι 36 κιλά, σωστά?

Εμενα μου αρέσει πολύ.Ειναι το joie 360 μοίρες με isofix. Το γυρνάω όπως θέλω κ βοηθάει γιατί εμένα συχνά πυκνά στην αρχή κατέληγε αγκαλιά μου ο μικρός. Τώρα έμαθε κ κάθεται αρκετα τον έχει πάρει κ ο ύπνος κάνα δυο φορές.

 Αλλά είναι μέχρι 4 χρόνων , νομίζω μέχρι 18 κιλα.μετα θα χρειαστώ κ άλλο κάθισμα. Στης μαμάς μου το αμάξι που με αυτό πάμε δουλειά το βάζω ακόμα στο αυγό που μας είχαν δωσει.

Α πήγα δύο φορές στην δουλειά χωρίς τον μικρό. Τον κράτησε η μαμά μου γύρω στις 5-6 ώρες.καλα τα πήγαν μόνοι τους. Έχω σταματήσει κ να θηλάζω εντελώς εδώ κ κάνα δυο βδομάδες. Ως τώρα ήθελε εμένα για να κοιμηθεί(δλδ το βυζί) σταδιακά έμαθε κ χωρίς ,το κράτησα περίπου 2 μήνες να θηλάζω από το ένα στήθος 2-3 φορές την μέρα. 

Τωρα με έχει στο φτύσιμο. Από τότε που μπουσουλαει ούτε πολύ θέλει αγκαλιές μόνο να παιζει.καλα από τώρα;;;; Μόνο νωρίς το πρωί καταλήγει πάνω μου κ κοιμόμαστε έτσι αγκαλίτσα κ αυτό όχι πάντα.

Ποπό είναι απίστευτα χαριτωμένος, σα τον μπόμπιρα που έχω στο τικερακι μου.

Επειδή δυσκολευτηκαμε να κάνουμε παιδί τον κοιτάω κ σκέφτομαι ότι είναι παραπάνω από αυτό που περίμενα να μου δώσει ο Θεός. 

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως είστε? Εμείς τα πάμε καλά μια έτσι μια αλλιώς περνάμε κ άλμα κ δεν με αφήνει να κουνήσω ρούπι από δίπλα της κλαίει κ τσιρίζει κ στο πάρκο πλέον μόνη της δεν κάθεται ενώ καθόταν... εμένα η μικρή ακόμα δεν κάθεται καλά στον πωπό της αλλά πιάνεται να σηκωθεί...ακουει τραγούδια κ κουνιέται για χορό την κρατάμε κ χοροπηδάει...επισης το πρωί πάντα καταλήγει στο κρεβάτι μας κ μόλις ξυπνήσει έρχεται κ με φιλάει με ρουφάει για να με ξυπνήσει χαχαχαχ επίσης έχει ένα χούι να ξύνει κ να χτυπάει με το κούτελο το κεφαλαρι του κρεβατιού κ τον τοίχο καμία φορά προχθές έβγαλε κ την γλώσσα να τον γλειψει χαχαχα από κουβεντούλες τίποτα...μονο όταν κλαίει κ τσιρίζει ακούγεται ένα αα μαμά μαμά μαμά αλλά σιγά μην καταλαβαίνει τι λεει...γενικα όμως καμία όρεξη για κουβέντες δεν έχει...

  • Χαχα 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες, ειμαστε μια χαρά και  μεγαλώνουμε όπως περίπου περιγράφετε και εσείς. Κάθεται στον πωπο του εδώ και κάποιες μέρες, δεν μπουσουλαει ακριβώς αλλά σέρνεται και φυσικά τσουλαει σαν βαρελάκι πρις τα εκεί που θέλει πολύ γρήγορα. Του αρέσει και να στέκεται, όταν πάω να τον σηκώσω,  τεντωνει το κορμάκι του να σηκωθεί. Έχω τρελαθεί κι εγώ. Τόσο όμορφο δεν τον περίμενα. Ούτε φυσικά όλο αυτό το  " τσουναμι" συναισθημάτων. Είναι γλύκας,  χαμογελάει πολύ ακόμη και στους ξένους. Με τα παιδιά μάλιστα, τρελαίνεται. Το πρωί έχει όρεξη για κουβέντα και παίζει και λίγο μόνος του. Το βράδυ κοιμάται γύρω στις 9- 9.20, αν είμαι τυχερή θα κοιμηθεί στο στήθος,  αλλιώς βάζει τα κλαμματα και ηρεμεί δύσκολα. Όταν τον πάρει ο ύπνος όμως κοιμάται για τα καλά. Τελευταία μου έχει ξυπνήσει βρεγμένος και σκέφτομαι να πάρω και πανες βρακάκια. Τον υπνοσακο δεν τον έχω βαλει ακόμη, αλλά νομίζω θα το κάνω άμεσα. 

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mighty86 έτσι είναι όπως το λες, είναι πολύ περισσότερο από όσο φανταζόμουν ποτέ. Σκεφτομαι πόσο, μα πόσο τυχεροί και ευλογημένοι είμαστε.

Και μένα μοιάζει με το μωρό στο τικερακι μου! Όμορφος, Ξανθούλης, χοντρούλης και φαλακρός!

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμείς μια έτσι κ μια αλλιώς είμαστε.. ο δικός μας τσιριζει όλη μέρα δεν ξέρω αν είναι άλμα ή τα δόντια και το βράδυ ξυπνάει συνέχεια.. εσείς πώς πάτε με τον ύπνο? Θέλω να του πάρω και έναν ελαφρύ υπνοσακο γτ δεν σκεπάζεται και σκέφτομαι μήπως κρυώνει κιόλας.. κατά τα άλλα είναι πολύ γλυκούλης! Χαμογελάει συνέχεια όταν με βλέπει, με τον μπαμπα ξεκαρδιζεται! Ψιλοκαθεται στον πωπω του, δεν μπουσουλαει ακόμα αλλά σέρνεται ειδικά αν δει το τηλεκοντρόλ πάει πολυ γρηγορα! Κι εμάς τρώει το κεφαλάρι του κρεβατιού και το ξύνει! Από κουβεντουλα λέει συνέχεια για κα γκα και μπουβ.. τώρα τι σημαίνουν δεν έχω ιδέα!! Με το φαγητό τα πάμε έτσι κ έτσι γτ ενώ τα φρούτα τα τρώει φουλ τη χορτοσουπα είτε με κρέας είτε χωρίς δεν την τρώει με τπτ.. νερό θα αρχίσω να του δίνω από σήμερα γτ ο παιδίατρος είπε να του δώσω αν φάει ολόκληρο γεύμα αλλα δεν το βλέπω να γίνεται αυτό σύντομα.. κορίτσια εσάς ποσά μλ φρούτο κρέμα τρώνε? Και νερό επίσης πόσο δίνετε?

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμείς μια έτσι κ μια αλλιώς είμαστε.. ο δικός μας τσιριζει όλη μέρα δεν ξέρω αν είναι άλμα ή τα δόντια και το βράδυ ξυπνάει συνέχεια.. εσείς πώς πάτε με τον ύπνο? Θέλω να του πάρω και έναν ελαφρύ υπνοσακο γτ δεν σκεπάζεται και σκέφτομαι μήπως κρυώνει κιόλας.. κατά τα άλλα είναι πολύ γλυκούλης! Χαμογελάει συνέχεια όταν με βλέπει, με τον μπαμπα ξεκαρδιζεται! Ψιλοκαθεται στον πωπω του, δεν μπουσουλαει ακόμα αλλά σέρνεται ειδικά αν δει το τηλεκοντρόλ πάει πολυ γρηγορα! Κι εμάς τρώει το κεφαλάρι του κρεβατιού και το ξύνει! Από κουβεντουλα λέει συνέχεια για κα γκα και μπουβ.. τώρα τι σημαίνουν δεν έχω ιδέα!! Με το φαγητό τα πάμε έτσι κ έτσι γτ ενώ τα φρούτα τα τρώει φουλ τη χορτοσουπα είτε με κρέας είτε χωρίς δεν την τρώει με τπτ.. νερό θα αρχίσω να του δίνω από σήμερα γτ ο παιδίατρος είπε να του δώσω αν φάει ολόκληρο γεύμα αλλα δεν το βλέπω να γίνεται αυτό σύντομα.. κορίτσια εσάς ποσά μλ φρούτο κρέμα τρώνε? Και νερό επίσης πόσο δίνετε?

Πωπω ίδια είναι τα μωρά μας βλέπω!!!Έτσι κ εμάς ό ύπνος μια έτσι μια αλλιώς κ εννοείται ξεσκεπάζεται συνέχεια αλλά δεν νομίζω τόσο που στριφογυρίζει θα τον δεχτεί...δεν ξέρω...νερο γιατί δεν δίνεις? Δεν διψάει με τα φρούτα?  μου έχει κάνει εντύπωση που σ λεει όχι...εγω δίνω ένα ποτήρι την μερα θα το πιει εννοείται βραστό...φρουτοκρεμα πρέπει να τρώει περίπου 150 γρ η δικιά μου... αυγό κορίτσια ξεκινήσατε?  Και αν ναι πως το δίνεται εμένα μου είπε να το βάζω μέσα στην φρουτοκρεμα αν θέλω...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! 

Εμείς κάναμε εξετάσεις έχει χαμηλό αιματοκρίτη κ έχασε κ βάρος. Ξεκινήσαμε σίδηρο κ ευελπιστώ να πάμε καλύτερα.. η κόρη μου επέλεξε να είναι βιγκαν, τι να κάνω, θα αρχίσω να κρύβω το κρεας 10 , 10 γραμμάρια.. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...