Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Basiliki92 όλο μαζί το δίνεις το νερό? Η εννοείς ένα ποτήρι σύνολο σε όλη τη μέρα? Μου το είπε επειδή τώρα ξεκινήσαμε ακόμα τις στέρεες, δλδ αφού έκλεισε τους 6, οπότε επειδή κάναμε εισαγωγές δεν έτρωγε ποσότητα και με το μεσημεριανό ακόμα δεν τρώει οπότε μετά πάντα του δίνω γάλα για να χορτάσει. Σήμερα πάντως μετά το φρούτο ήπιε 30μλ νερό οπότε γάλα έφαγε μετά από μία ώρα.


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@georgia1988 εννοώ σύνολο μέσα στην μέρα...εγω αφού φάει φαγητό μετά από 1 2 ώρες δίνω στήθος την ώρα που είναι να κοιμηθεί δεν ξερω αν κάνω καλά γιατί κάποιες φορές δεν τρώει κ καλά...απλά δεν θέλω να συνδυάσει ότι δεν τρώω πίνω γάλα μετά...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , georgia1988 είπε:

@Basiliki92 από στερεές τι δίνετε? Εμεις μόνο φρούτα κ μεσημεριανό που δεν το τρώει! Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω.. τρώει ένα δύο κουταλάκια κ μετά σφραγίζει στομα

 Δίνω κ το απόγευμα μια κρέμα χωρίς ζάχαρη με δημητριακά βιολογική...την φτιάχνω με δικό μου γάλα...η αλλιώς γιαουρτάκι έχω ξεκινήσει εδώ κ λίγο καιρό χωρίς ζάχαρη εννοείται δοκίμασα της κρι κρι το πρώτο μου γιαουρτάκι κ της advance ένα βιολογικό...της κρι κρι το έφαγε κλτρα παρολο που της ξινιζε ...γιαούρτι θα δώσω 1 2 φορές την βδομάδα...επισης σιγά σιγά κ αρνί θα αρχίσω να δίνω κ από φρούτα κ λαχανικά μου είπε να δίνω απ ολα..ότι είναι εποχής..μπροκολο που δοκίμασα δεν της αρέσει κ της δημιουργεί αέρια θα δοκιμάσω πάλι σε λίγο καιρό...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 και μένα μου είπε για γιαουρτακι αλλά δεν γίνεται γτ ακόμα δεν τρώω εγώ γαλακτοκομικά οπότε δεν γίνεται να δώσω και στο παιδί..και τώρα θηλάζεις όπως πριν? Λιγότερο φαντάζομαι ε?


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, georgia1988 είπε:

@Basiliki92 και μένα μου είπε για γιαουρτακι αλλά δεν γίνεται γτ ακόμα δεν τρώω εγώ γαλακτοκομικά οπότε δεν γίνεται να δώσω και στο παιδί..και τώρα θηλάζεις όπως πριν? Λιγότερο φαντάζομαι ε?

Εγώ τρώω γαλακτοκομικά απλά όχι αγελαδινό τόσο..πλέον απο συνηθεια κιολας...κοιτα μια μέρα που της έδωσα 2 μέρες συνεχόμενα γιαούρτι έκανε κακα και είχαν βλενη κ μου φάνηκε ότι είχε κ λίγα κόκκινα σαν αιματακι γιατί κ εμένα μια μικρή αλλεργία την έχει η μικρή...απλα θέλει σιγά σιγά εισαγωγη γαλακτοκομικών...δωσε μερικές κουταλιές κ βλέπεις...θηλαζω πρωί μεσημέρι κ βράδυ...και την νύχτα άμα ξυπνήσει... 5 φορές περίπου θηλάζω...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , georgia1988 είπε:

@Basiliki92 αχ μια χαρά! Εμείς ακόμα θηλάζουμε 10 κ 11 φορές! 

Σοβαρά? Γιατί ζητάει μόνος του? Να φανταστώ το βράδυ? Εμένα μέσα στην μέρα εάν με δει με ανοιχτό μπλουζάκι ζητάει μόνο αν νυστάζει πάει κ τρίβει την μούρη της αλλά γενικά κ εγω δεν την βάζω στήθος με το παραμικρό όπως πριν τις στέρεες..


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ναι ζητάει όλη μέρα. Βασικά τρώει 2 φορές το βραδυ στις 2 κ στις 5 μετά τρώει στις 7 που ξυπνάει, στις 8μιση για να ξανακοιμηθει μισή ώρα μην φανταστεις, στις 11μιση μετά το φρούτο, 2μιση που δεν τρώει το μεσημεριανό, 4 για να κοιμηθεί, 7 και μετά 9 παρά για βραδινό. Βασικά έχει συνδυάσει τον ύπνο με το στήθος οπότε όταν είναι να κοιμηθεί θέλει στήθος και επίσης αν έτρωγε μεσημεριανο και απογευματινό θα ήμασταν σίγουρα μειον 2 θηλασμους αλλά έτσι όπως πάει δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα αυτό!


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988εγώ έκοψα το θηλασμό μετά το φρούτο κ βρήκα άλλο τρόπο να την βάζω για υπνο...επισης το έκανα κ για να πεινάει κ να μου τρώει ακόμα κλτρα το μεσημεριανό γιατί δεν έτρωγε καθόλου αν είχε προηγηθεί γάλα...(μετα βίας σου απάντησα έχει σκαρφαλώσει κυριολεκτικά πάνω μου :roll:)

 

  • Χαχα 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Εμένα τώρα ξεκίνησε να τρώει όλη τη φρουτόκρεμα επιτέλους. Με το μεσημεριανό κατάλαβα ότι το τρώει πολύ καλύτερα άμα είναι κρύο (σαν από το ψυγείο). Ίσως τους βοηθάει στα ούλα τους δεν ξέρω, δοκίμασε το @georgia1988

Ο δικός μου κάνει μέσα στη μέρα 3 ύπνους, έναν πρωινό έναν μεσημεριανό και έναν απογευματινό και θηλάζει κάθε φορά για να κοιμηθεί, το ίδιο και για βράδυ. Οπότε μέσα στη μέρα σίγουρα τέσσερις φορές θα θηλάσω. Το πρόβλημα είναι μέσα στη νύχτα, τελευταία ξυπνάει πολύ συχνά και αν δεν είμαι δίπλα του κλαίει με παράπονο. Τον ταΐζω μόλις ξυπνήσει που είναι πάντα καλοδιαθετος και εχει πολλη όρεξη.

Στον κώλο του κάθεται άνετα εδώ και κανένα μήνα και πλέον πιάνεται και σηκώνεται μόνος του με άνεση. Επιχειρεί να κάνει και κάποια βηματάκια στο πλάι όταν κρατιέται αλλά τρώει τα μούτρα του. Έχω στρώσει ένα πάπλωμα πάνω από το χαλί στο σαλόνι και ξαπλώνουμε εκεί και παίζουμε είναι πολύ άνετα! Κάνει φοβερά γελάκια, με έχει ξετρελανει, τι θησαυροί είναι αυτοί!

Εγω με την τράπεζα που προσπαθώ να φτιάξω έχω εκνευριστεί γιατί το στήθος μου δεν πρήζεται ποτέ και τη μία φορά που νόμιζα ότι είχε γεμίσει τελικά κόντεψα να πάθω μαστίτιδα γιατί το γάλα δεν έβγαινε. Τις καλες φορές έχω βγάλει και 120ml αλλά τώρα βγάζω 50 με το ζόρι και είμαι να τα παρατήσω... 

  • Μου αρέσει 2

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Σελίνα κουράγιο! Μην τα παρατησεις! Εγώ ακόμα βγάζω κάθε μέρα σχεδόν για όσο λείπω στη δουλειά.. αναγκαστικά δλδ αν και ελπίζω όταν ξεκινήσει κανονικά να τρώει να μην χρειάζεται τόσο γάλα..

Κορίτσια φοραται υπνοσακο? Δεν ξέρω τι να πάρω και μήπως είναι νωρίς.. απλά επειδή αν του βάλω κουβερτουλα φοβάμαι μην την τραβήξει μέχρι πάνω στο κεφάλι γι'αυτό δεν τον σκεπάζω και το βλέπω να κρυώνει.. έχουμε ζεστή βέβαια εδώ ακόμα αλλά δεν ξέρω αν είναι οκ χωρίς να σκεπάζεται καθόλου..

 

 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2021 at 9:10 ΜΜ, Basiliki92 είπε:

@Mareva  περαστικά σας κορίτσι μου...δεν υπάρχει χειρότερο από το να μην τρώει το παιδί σε πιάνει απελπισία....οπλισου με υπομονή κ δύναμη... 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Έχει ξεκινήσει να τρώει κ να πίνει γάλα. Κ δίνω σίδηρο. Κ φυσικά νοιώθω λίγο Καλύτερα κ γω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Η valentina μου έστειλε στο άλλο φόρουμ να σας πω ότι έχει θέμα με τους κωδικούς της δεν το έχει λύσει και δεν μπορεί να μπει,σας στέλνει χαιρετίσματα και ελπίζει γρήγορα να τα ξαναπείτε! 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Η valentina μου έστειλε στο άλλο φόρουμ να σας πω ότι έχει θέμα με τους κωδικούς της δεν το έχει λύσει και δεν μπορεί να μπει,σας στέλνει χαιρετίσματα και ελπίζει γρήγορα να τα ξαναπείτε! 

Τα φιλιά μας πες της!!!!Μακάρι να το λύσει σύντομα!!!

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...