Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κορίτσια εσάς γκρινιάζουν τα μωράκια σας? Κάθε απόγευμα γκρινιάζει κάνα δυωρο  θέλει ή ν τον έχω όρθιο το οποίο είναι πολύ δύσκολο πια γτ είναι βαρύς για εμένα ή να του τραγουδάω συνέχεια μόνο έτσι δεν τσηριζει και αγχονομαι αν είναι νορμάλ ή όχι.. βέβαια κατά τα άλλα δεν έχει κάτι.. 

@Σελίνα πριν τις στέρεες έτρωγε περίπου 90μλ αλλά μπορεί να έτρωγε και 3 φορές στο 6ωρο που έλειπα! Τώρα τρώει μόνο 40 50 μλ στο 6ωρο γτ έχει τη φρούτο κρέμα και το μεσημεριανό.. έχω καιρό να κάνω απογευματινή βάρδια που δεν έχουμε ακόμα γεύμα για να δω πόσο τρώει

Ναι, το απόγευμα και ο μικρούλης μου έχει λίγη γκρίνια, νομίζω βαριέται ή μπορεί να είναι και η κούραση της μέρας,  ειδικά αν δεν έχει κοιμηθεί αρκετά. Δεν μας τσιριζει ευτυχώς, συνήθως τον έχει ο μπαμπάς του στο δικό μας κρεβάτι και παίζουν εκεί. 


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mighty86 να σαι καλά!!Μ έκανες και γέλασα!!εγώ όπωτε της δίνω να την κρατήσει είναι τίγκα η πανα:unsure:χεσμενη η κατουρημενη...δεν το χει με το αλλαγμα..

Αχ κορίτσια μ έχει φάει στη γκρίνια από χτες...το βράδυ δε ...άστα να πάνε ..μπορεί να ξυπνάγε κι ανά μισάωρο..άυπνη  μ έχει πιάσει πονοκέφαλος τώρα..πρέπει να βγάζει δοντακι από κάτω...έφαγε και φακές χτες πρώτη φορά..μημπως τη πείραξε;;τι να πω..

Όσες έχετε ξεκινήσει αυγό  κάθε πότε δίνετε;;εγώ μέρα παρά μέρα..μημπως θέλει κάθε μέρα;;όταν φτιάχνω ψάρι δεν της δίνω αυγό γιατί είναι αλλεργιογόνα και τα δύο και δεν κάνει ο συνδυασμός νομίζω..

Επίσης τώρα που μεγάλωσαν λίγο πόσες φορές κοιμούνται;;εμένα το πρωί εκεί κατά τις 11 μετά μεσημέρι κατά τις 2,3 και μετά το βράδι στις 9. Και ξυπνάει 7 το πρωί ..μπορεί και 8..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 μάνα κουράγιο στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς! Και εγώ μια από τα ίδια κάθε τρεις κ λίγο με πονοκέφαλο είμαι...ευτυχώς 2 μέρες κοιμάται καλυτερα...παιρνεις κάτι για τον πονοκέφαλο? Εγώ αυγό μέρα παρά μέρα επίσης στον ύπνο έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα...

Λοιπόν κορίτσια εμένα η μανούλα μου παρολο που δουλεύει πολύ και κουράζεται πολύ οπότε τύχει να έχει την μικρή είτε μαζί είτε μόνη της, είναι άψογη σε ολλλααα χωρίς υπερβολές!!! Και καθαρη και αλλαγμένη και χορτατη από ύπνο και μες στην τρελή χαρά...αφου οπότε μιλάμε με βιντεοκλήση και της λέει η μαμά μου θα έρθεις στην γιαγια η μικρή κλαίει την έχει μεγάλη αγάπη...δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς την μαμά μου...μονο αυτή την μικρή βοήθεια από την μαμά μου έχω από κανέναν άλλον! Και εμείς απογεύματα έχουμε γκρίνια κ την τρώνε κ πιο πολύ τα ούλα της έχω παρατηρήσει...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ποπό εμένα πάντα ξυπνάει τις νύχτες αλλά χτες είχε ανά μισάωρο...ντεπον παίρνω για πονοκέφαλο..αν και δεν με πιάνει .εγώ πάντα έπαιρνα nurofen,panadol extra,mesulid ,τι να με κάνει τώρα το ντεπον...αλλά τι να κάνω μόνο αυτό ...εξάλλου και στα μωρά άμα αρρωστήσουν ντεπον δίνουμε...εμένα πρέπει να ναι δόντι γιατί συνέχεια τα τρίβει τα ούλα της...αχ δεν μπορώ αργεί και ο άντρας μου από δουλειά ..έρχεται κατά τις πέντε ,έξι τ απόγευμα...ο γιος μου έχει τις παρέες του κι αυτός...μόνο ο μπαμπάς έρχεται τα πρωινά λίγο για να βάλω φαγητό,να πλύνω κάνα πιάτο...ακόμα και τουαλέτα με ραντεβού πάω που λέει ο λόγος....πρέπει να είναι κάποιος εδώ για να πάω..σήμερα που Μ έπιασε τι να έκανα...την πήρα μαζί μου στο μπάνιο...και πήρε το ρολό χαρτί και το κάνε κομματάκια,,φοβόμουν μην φάει και τίποτα ..την πήρα αγκαλιά μετά...και γω στη λεκάνη..άντε να κάνεις δουλειά τωρα:Pσυγνώμη για τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες:D

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 χαχαχαχαχ και εγώ έτσι μην νομίζεις...εγω την βάζω καρεκλάκι κ την αφήνω απ έξω με μισάνοιχτη πόρτα τι να κάνω κ αυτό με κοιτάει κ γελάει δεν μπορώ είναι μεγαλο νούμερο η δικιά μου ...καλα είναι μέρες πού και εμένα δεν με αφήνει να κουνήσω ρούπι από δίπλα της...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς στον ύπνο τα ίδια.. κοιμάται στις 11 κάνα δυωρο, το μεσημέρι κατά τις 3 καμμία ώρα και βράδυ στις 9 μέχρι 7 το πρωί με αφυπνίσεις για γάλα.. 

Δεν ξέρω είναι φυσιολογική η τόση γκρίνια? Εμάς τσηριζει κιόλας.. και αν φύγω από δίπλα του γίνεται χαμός! 

@valentina23 κι εγώ πάντως μια από τα ίδια.. περιμένω πότε θα έρθει ο άντρας μου για να πάω τουαλέτα! Οι γονείς μου βοηθάνε αλλά κυρίως τις μέρες που δουλεύω

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Σελίνα είπε:

@valentina23 πόσο νευριαζω! ουτε καν να ρωτήσει αν επιτρέπεις να δώσει κάτι στο παιδί σου, μη συζητήσω αν έχει κάποια αλλεργία η κάτι σοβαρό... Δεν ξέρω αν το βλέπουμε κάπως επειδή είναι το πρώτο ή αν φταίει η γενιά μας που έχουμε κατηγορηθεί οτι δεν ακούμε τους παλιούς και νομίζουμε ότι τα ξέρουμε όλα με το ίντερνετ... Αλλά αλήθεια πιστεύω ότι οι γονείς/παππούδες δεν θυμούνται τι γινόταν πριν 30-40 χρόνια. Δεν γίνεται η πεθερά μου να μου λέει ότι και τα 5 παιδιά της κοιμουνταν όλο το βράδυ από 2 μηνών. Πιο πιθανό μου φαίνεται να έπεφτε αυτή ξερη από την κούραση και να μην άκουγε τίποτα!! Νομίζω συγχέουν τους μήνες και θυμούνται μεγάλα μωρά 12+ μηνών και είναι λογικό μετά από τόσα χρόνια.

Έλα τώρα που θυμάται πως ήταν και τα 5 παιδιά πριν από 40 χρόνια!!!

Ξαφνικά οι άντρες μας έγιναν τα πιο ήρεμα και ώριμα μωρά που είδε αυτός ο κόσμος.  

Και εμένα ο άντρας μου αργεί, μετά τις 5 έρχεται ακόμη και τα Σάββατα. Το καλοκαίρι ήταν πολύ χειρότερα. Τις Κυριακές συνήθως πηγαίνουμε στα πεθερικά που είναι μια ώρα από δω και μένουμε με τις ώρες λες και δεν θα τους δούμε ποτέ ξανά. Τέλος πάντων. Το φαγητό του μωρού το ετοιμάζω το βράδυ για να είμαι πιο άνετη με το μωρό μέσα στη μερα. Χώρια που θέλει και 2 ώρες τουλάχιστον. Κι εγώ κάνω βιντεοκληση με τους γονείς και την αδελφή μου για να μην τους ξεχάσει. Από μια λογοθεραπευτρια άκουσα ότι οι βιντεοκλησεις είναι οι μόνες οθόνες που επιτρέπονται στα μωρά.  Το μωρό όταν τους βλέπει χαίρεται,  ελπιζω να διακρίνει τα πρόσωπα.

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Basiliki92 ποπό εμένα πάντα ξυπνάει τις νύχτες αλλά χτες είχε ανά μισάωρο...ντεπον παίρνω για πονοκέφαλο..αν και δεν με πιάνει .εγώ πάντα έπαιρνα nurofen,panadol extra,mesulid ,τι να με κάνει τώρα το ντεπον...αλλά τι να κάνω μόνο αυτό ...εξάλλου και στα μωρά άμα αρρωστήσουν ντεπον δίνουμε...εμένα πρέπει να ναι δόντι γιατί συνέχεια τα τρίβει τα ούλα της...αχ δεν μπορώ αργεί και ο άντρας μου από δουλειά ..έρχεται κατά τις πέντε ,έξι τ απόγευμα...ο γιος μου έχει τις παρέες του κι αυτός...μόνο ο μπαμπάς έρχεται τα πρωινά λίγο για να βάλω φαγητό,να πλύνω κάνα πιάτο...ακόμα και τουαλέτα με ραντεβού πάω που λέει ο λόγος....πρέπει να είναι κάποιος εδώ για να πάω..σήμερα που Μ έπιασε τι να έκανα...την πήρα μαζί μου στο μπάνιο...και πήρε το ρολό χαρτί και το κάνε κομματάκια,,φοβόμουν μην φάει και τίποτα ..την πήρα αγκαλιά μετά...και γω στη λεκάνη..άντε να κάνεις δουλειά τωρα:Pσυγνώμη για τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες:D

Το έχω κάνει κεγω. Δεν καθότανε πάρκο κ αναγκαστικά τον έβαλα μάρσιπο κ πήγα έκανα την δουλειά μου.

Αυγό με ψαρι μη συνδυάζεις καλά κάνεις. Αυγό εγώ δεν έχω βάλει ακόμα αλλά λένε ότι ο κρόκος έχει πάρα πολύ σίδηρο.

 

Εμένα κορίτσια δεν γκρινιάζει όταν είναι χορτάτος ύπνο φαγητο αλλαγμένος κτλ. Αλλά έχει 3 βραδιά ξυπνάει κ κλαίει λες κ τον σφάζουν. Νομίζω είναι δόντι. Κάτι πιτσικαρει που βάζω το χέρι μου αλλά είναι πολύ αρχή.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 και γω πιστεύω δόντι είναι..όπου να ναι θα σκάσει...όταν λες με το μάρσιπο, στην τουαλέτα εννοείς;;;λίγο δύσκολο δεν είναι;;:P:Pαχ τι τραβάμε και μεις οι μάνες;;;ναι το αυγό έχει πολύ σιδηρο το κρυβω μέσα στο φαγητό γιατί έτσι σκέτο δεν το κόβω να το τρώει..με τίποτα..στο γιο μου το έβαζα στη φρουτοκρεμα αλλά με αηδιάζει αφάνταστα...πιο πολύ πάει στο φαγητο @Basiliki92 εσύ πως το δίνεις το αυγουλάκι;;έτσι σκέτο;; @georgia1988 είναι και η περίοδος των δοντιών τώρα ...αλλά μπορεί να δοκιμάζει και τη φωνή του..αλήθεια τώρα το χω διαβάσει ότι τα μωρά φωνάζουν γιατί δοκιμάζουν την φωνή τους ..εμένα πάλι όλη την ώρα μπαμπαλιζει...λέει μαμά, μπαμπά, γαββτο σκύλο μας ,αου τα γατάκια ,πουφ...εσάς σας κάνει καμία ζημιά...;;εμένα έχει μανία με τα χαρτιά...τα κάνει κομματάκια, σήμερα ανακάλυψε και τα αυτοκόλλητα στον τοίχο...τα ξεκόλλησε και τα κομματιασε:(τα χα πάρει και ακριβά....θέλει πολύ προσοχή δεν την προλαβαίνω την προηγούμενη εβδομάδα πήγε στο σαλόνι πιάστηκε από ένα μεγάλο βάζο (σαν αμφορέα)που έχω κάτω και έπεσε μαζί με αυτό...πως δεν κοπηκε γιατί έσπασε...κατατρομαξα....ποτέ πήγε εκεί...σε δευτερόλεπτα...δεν την αφήνω καθόλου απ' τα μάτια μου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 εγώ το αυγό το βάζω στην φρουτοκρεμα γιατί δοκίμασα σκέτο κ δεν το φαγε πολύ στιφο.. Κ εμένα με τα χαρτιά κόλλημα την αφήνω να σκίζει κ κανένα δεν πειράζει κ όλο μη και μη δεν μπορώ σίφουνας κ η δικιά μου δεν παίζει με τα παιχνίδια της μην δει καλώδιο κ κινητό η τηλεκοντρόλ παλαβωνει...εμενα ανεβαίνει κ στο κεφαλάρι απο το κρεβάτι κ κάθεται όρθια.. Επίσης εμένα λέει μαμά μαμά μόνο στο κλάμα της κ άμα είναι η μάνα μου στο σπίτι άμα κλάψει λέει α νια νια νια ...αυτα τίποτα άλλο γενικά δεν είναι φαν να μιλήσει δεν θέλει κ πολύ...κ εννοείται χορεύει κουνάει τα χέρια της κ χτυπάει κ παλαμάκια κ χοροπηδάει άμα την κρατάμε...εμενα δεν μπουσουλαει ακόμα ερπιν πάει ούτε κάθεται καλά ακόμα στον πωπό της..επισης με έχει τσουρομαδησει τρελαίνεται για τα μαλλιά μου η την κοτσίδα μου τα τραβάει τα βάζει στο στόμα της και γενικά δεν με αφήνει σε ησυχία...χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

@valentina23 εγώ το αυγό το βάζω στην φρουτοκρεμα γιατί δοκίμασα σκέτο κ δεν το φαγε πολύ στιφο.. Κ εμένα με τα χαρτιά κόλλημα την αφήνω να σκίζει κ κανένα δεν πειράζει κ όλο μη και μη δεν μπορώ σίφουνας κ η δικιά μου δεν παίζει με τα παιχνίδια της μην δει καλώδιο κ κινητό η τηλεκοντρόλ παλαβωνει...εμενα ανεβαίνει κ στο κεφαλάρι απο το κρεβάτι κ κάθεται όρθια.. Επίσης εμένα λέει μαμά μαμά μόνο στο κλάμα της κ άμα είναι η μάνα μου στο σπίτι άμα κλάψει λέει α νια νια νια ...αυτα τίποτα άλλο γενικά δεν είναι φαν να μιλήσει δεν θέλει κ πολύ...κ εννοείται χορεύει κουνάει τα χέρια της κ χτυπάει κ παλαμάκια κ χοροπηδάει άμα την κρατάμε...εμενα δεν μπουσουλαει ακόμα ερπιν πάει ούτε κάθεται καλά ακόμα στον πωπό της..επισης με έχει τσουρομαδησει τρελαίνεται για τα μαλλιά μου η την κοτσίδα μου τα τραβάει τα βάζει στο στόμα της και γενικά δεν με αφήνει σε ησυχία...χαχαχαχα

Κ εμένα ερπιν πήγαινε μέχρι τέλος 7. μετά κάθισε μόνος του κ μόλις κάθισε μπουσουλησε κ σηκώνεται τώρα κ στηρίζεται σε διάφορα έπιπλα στο κρεββάτι του κτλ.

Εμένα λέει κάτι μπαμπαμπα πιο πολύ όμως ντανταντα λέει. Μαμά ποτέ. Συνήθως κάνει τον Ινδιάνο είναι το αγαπημένο του. Παλαμάκια όχι.

Ζημιές ΜΟΝΟ. είναι ζωηρός κ σκανταλιαρης.

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86 και γω πιστεύω δόντι είναι..όπου να ναι θα σκάσει...όταν λες με το μάρσιπο, στην τουαλέτα εννοείς;;;λίγο δύσκολο δεν είναι;;:P:Pαχ τι τραβάμε και μεις οι μάνες;;;ναι το αυγό έχει πολύ σιδηρο το κρυβω μέσα στο φαγητό γιατί έτσι σκέτο δεν το κόβω να το τρώει..με τίποτα..στο γιο μου το έβαζα στη φρουτοκρεμα αλλά με αηδιάζει αφάνταστα...πιο πολύ πάει στο φαγητο @Basiliki92 εσύ πως το δίνεις το αυγουλάκι;;έτσι σκέτο;; @georgia1988 είναι και η περίοδος των δοντιών τώρα ...αλλά μπορεί να δοκιμάζει και τη φωνή του..αλήθεια τώρα το χω διαβάσει ότι τα μωρά φωνάζουν γιατί δοκιμάζουν την φωνή τους ..εμένα πάλι όλη την ώρα μπαμπαλιζει...λέει μαμά, μπαμπά, γαββτο σκύλο μας ,αου τα γατάκια ,πουφ...εσάς σας κάνει καμία ζημιά...;;εμένα έχει μανία με τα χαρτιά...τα κάνει κομματάκια, σήμερα ανακάλυψε και τα αυτοκόλλητα στον τοίχο...τα ξεκόλλησε και τα κομματιασε:(τα χα πάρει και ακριβά....θέλει πολύ προσοχή δεν την προλαβαίνω την προηγούμενη εβδομάδα πήγε στο σαλόνι πιάστηκε από ένα μεγάλο βάζο (σαν αμφορέα)που έχω κάτω και έπεσε μαζί με αυτό...πως δεν κοπηκε γιατί έσπασε...κατατρομαξα....ποτέ πήγε εκεί...σε δευτερόλεπτα...δεν την αφήνω καθόλου απ' τα μάτια μου..

 

 

5 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Mighty86 δόντι είναι μήπως έσκασε?

Ναι δοντι ήταν τελικά διαπιστώθηκε τώρα το βράδυ που άρχισε να προεξέχει πιο πολύ.

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια εμένα έχει πόσες μέρες πού σας είπα ότι έσκασε δοντάκι το πιάνω αλλά δεν το βλέπω που είναι οεο .... χτυπάει κιόλας γιατί ακούμπησα ένα κουταλάκι κ το ακούω αλλά γιατί τόσες μέρες δεν έχει φανεί ακόμα?  Και εμένα πιάνεται στα έπιπλα κ πάει γύρω γύρω...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Basiliki92 είπε:

Ρε κορίτσια εμένα έχει πόσες μέρες πού σας είπα ότι έσκασε δοντάκι το πιάνω αλλά δεν το βλέπω που είναι οεο .... χτυπάει κιόλας γιατί ακούμπησα ένα κουταλάκι κ το ακούω αλλά γιατί τόσες μέρες δεν έχει φανεί ακόμα?  Και εμένα πιάνεται στα έπιπλα κ πάει γύρω γύρω...

Α λες να συνεχίσει κ σε εμάς το τρολαρισμα;;; Δεν ξέρω πόσο καιρό κάνουν να φανούν


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εσάς κάνουν πολλά! Εμένα δεν κάνει τόσα πράγματα ακόμα.. από λεξουλες λέει γιαγιαγια κιακιακια κακακα και μπουβ τώρα τι σημαίνουν κάνεις δεν ξέρει! Μπουσουλαει και ψιλοκαθεται. Αν δει τηλεκοντρόλ κινητό ή τηλέφωνο τρελενεται να τα πιάσει.. παλαμάκια κλπ δεν κάνει ακόμα.. όταν λέμε το ήταν ενα μικρό καράβι στο οεοε λέει κ αυτός οοο! Τραβάει φουλ τα μαλλιά μου και στην μάνα μου της τραβάει τη μύτη! Βαράει συνέχεια χέρια πόδια λες και κολυμπάει και όταν τον κρατάμε προσπαθεί να σταθεί αλλά δύσκολα.. 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...