Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια έσκασε το πρώτο μας δοντάκι!!! Το χθεσινό βράδυ ήταν μαρτύριο!!!

Με το καλό κ ολόκληρη η οδοντοστοιχία!καλές μάσες! Τι άλλο εύχονται δεν ξέρω;;;

Πώς ήταν το βράδυ δλδ;

Εμένα δεν έχει βγάλει ακόμα όλο νομίζω ότι θα βγάλει κ όλο με τρολαρει. Πώς είναι για να το καταλάβω;;;:roll:

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 άντε ωραία! Εμείς έχουμε 4 και περιμένουμε τώρα τα δύο επόμενα! Για κάποιο λόγο τα βγάζει δύο δυο, με διαφορά μιας μέρας δλδ...

@Mighty86 θα πρηστουν πολύ τα ουλη πριν βγούνε και μετά από κάποιες μέρες θα δεις κάτι άσπρο να προεξέχει!

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 άντε μπράβο σας!!γι'αυτό δεν πολυετρωγε ε;;κι εμένα δύο κάτω έχει βγάλει αλλά δεν είχε και τρομερά συμπτώματα όπως γκρίνια αφάγια αϋπνία..και δεν το κατάλαβα..αλλά γενικώς δεν κοιμάται τα βράδια ξυπναει συνέχεια και δεν είναι και πολύ του φαγητού γι'αυτό ίσως δεν κατάλαβα...εύχομαι να μην σε δαγκώσει...:P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 μπορεί κ για αυτο να σου ξυπναει κ τώρα θα της έχει γίνει κ συνήθεια...

@Mighty86 εμένα έχει από 3 μηνών που είχαν ξεκινήσει να χαζοπρηζονται...επισης μια την ενοχλούσαν κ ξυπνούσε το βράδυ μια φαινόταν κομπλέ...ειχε όμως τώρα 3 βράδια ξυπνούσε ανα 1 η 2 ώρες κ έκλαιγε πολύ ...την επαιρνε ο υπνος την έβαζα ανάμεσα μας κ έκλαιγε και στον ύπνο της η ψυχούλα... Κορίτσια ειδικά χθες να ιδρώνει το παιδι..είχε πλανταξει στο κλάμα κάποια στιγμή χώθηκε στην αγκαλιά μου την λυπήθηκα...εγω δίνω ένα ομοιοπαθητικό για τα δόντια το οποίο μας έχει βοηθήσει πάρα πολύ οπότε το έδινα για καμία βδομάδα ηρεμουσε γιατί το Ντεπόν τίποτα δεν έκανε...αλλα αυτές τις μέρες δεν την πολύ έπιανε ούτε αυτο...δινεις ένα χάπι κ την κρατάει για μέρες...

@georgia1988 έχετε βγάλει κ τα 2 πάνω? Πόσο τελεία θα είναι ενας γλύκας!!!

Ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/11/2021 at 7:05 ΜΜ, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια έσκασε το πρώτο μας δοντάκι!!! Το χθεσινό βράδυ ήταν μαρτύριο!!!

Εμεις εχουμε ηδη πεντε!και τα δυο σκανε ταυτοχρονα

Την εχω με πυρετο τη μικρη,δεν ξερουμε αν ειναι απο δοντια η αν ειναι ιωση.

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Thia1985 περαστικά σας!! κυκλοφορούν πολλές ιώσεις τώρα..εμένα είναι η δεύτερη φορά που η μπέμπα έχει μυξες ..δεν ξέρω αν κρυωσε η είναι ιωσουλα..εμείς από δόντια μόνο δύο κάτω μέχρι στιγμής..πήρες την παιδίατρο ;;τι σου είπε;;

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε όλα άρρωστα είναι. Ειδικά αυτά που έχουν αδερφάκια στο βρεφικό κτλ. 

Εμένα αρρώστησε μια φορά μετά την βάφτιση που έπαθε αιφνίδιο εξάνθημα κ από τότε έχω γίνει πολύ επιφυλακτική με τα άλλα τα μωρακια. Τώρα τέλη του μήνα μας έχουν καλεσμένους σε παιδικό πάρτι κ σκέφτομαι μήπως πρέπει να το αποφύγουμε.απο την άλλη κ όλο μέσα μέσα μέσα. Μόνο δουλειά πάω, σούπερ μάρκετ και κάνα γύρο στην γειτονιά.αντε το σκ να κάνουμε κ καμιά βόλτα πιο πέρα από γειτονιά. Πήγαμε κ μια εκδρομή για ένα βράδυ σε χειμωνιάτικο προορισμό , του μικρού ανοίξανε τα πνευμόνια.εριχνε κάτι υπναρες. Αλλά εμείς ταλαιπωρηθηκαμε. Ακόμα την πατάω κ κουβαλάω παραπάνω πράγματα από αυτά που χρειαζόμαστε. Ας πούμε πήραμε βραδινά συνολακια.χαχαχαχα κεγω κ ο άνδρας μου. Κανα πουκάμισο κάνα φορεματακι. Αυτά ας πούμε πρέπει να συμβιβαστούμε ότι δεν θα φορεθουν:roll:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια. Ευτυχως τη νυχτα δεν εκανε πυρετο μονο δεκατα. Χθες το πρωι βογκουσε κ δεν ειχε διαθεση,της βαζω θερμομετρο 38.2 αλλα το μωρο δεν καθοταν με τπτ ωστε να επαναλαβω τη μετρηση και της πηρα απο αυτα που βαζουν στο μετωπο, σωθηκα. Πηρα την παιδιατρο, της εδωσα ντεπον κ της εδωσα παλι χθες 7 γιατι εκανε παλι 38.2. Σημερα εχει φτασει ως 37.2 και τωρα μολις κοιμηθηκε.

Εγω κοριτσια ακομη δεν εχω κανει το εμβολιο. Δεν πηγαινω πουθενα,μονο το πρωι σε ενα καφε στα 5 λεπτα απο το σπιτι και παντα με μασκα. Σουπερ κλπ μας τα φερνουν. Ο αντρας μου το εχει κανει το εμβολιο απο το καλοκαιρι εγω ακομη προβληματιζομαι για διαφορους λογους. Κανω κ καποιες εξετασεις βεβαια που πρεπει να επαναληφθουν αλλα προβληματιζομαι.

13 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Thia1985 περαστικά σας!! κυκλοφορούν πολλές ιώσεις τώρα..εμένα είναι η δεύτερη φορά που η μπέμπα έχει μυξες ..δεν ξέρω αν κρυωσε η είναι ιωσουλα..εμείς από δόντια μόνο δύο κάτω μέχρι στιγμής..πήρες την παιδίατρο ;;τι σου είπε;;

Η δικια μου εχει βγαλει τρια πανω και δυο κατω κ σημερα ειδαμε οτι σκαρι αλλο ενα πανω κι ενα ακομη κατω!

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εμείς έχουμε 3 δοντια και αναμένουμε το 4ο. 

Ο ύπνος πολύ δύσκολος, ξυπναει κάθε 1-2 ώρες τελευταία και έχω γονατίσει. Από χθες τρεχει και η μυτούλα του (τον κόλλησε ο ξάδερφος νομίζω) και πιπιλαγε κάθε μισή ώρα κλαίγοντας.

Σταμάτησα μερικές μέρες την τράπεζα γιατί έπαθα μαστίτιδα ξανά και έχω αγχωθει πολύ με την επιστροφή στη δουλειά. Πρέπει να έχω απόθεμα γάλακτος και να ξεκοψω τη συσχέτιση βυζιου και ύπνου για να μπορέσει να τον κοιμίζει και κάποιος άλλος. Θα έχω εντελώς άστατο πρόγραμμα, πρωινά, απογευματινά, νυχτερινά ως τα ξημερώματα... Πρέπει να ξεκολλήσει το παιδί από μένα και εγώ από το παιδί και δεν είμαι έτοιμη για αυτό καθόλου. 

Άλλο άγχος είναι που θα το αφήνω, γιατί η μαμά μου μόνη της δεν μπορεί και δεν της έχω καμία εμπιστοσύνη. Μάλλον θα τον αφήνω στη νύφη μου που έχει ακόμα 2 και θα πηγαίνει και η μαμά μου για βοήθεια. Θα προσπαθήσω να δουλεύω εναλλάξ με τον άντρα μου αλλά έτσι βέβαια δεν θα βρισκόμαστε και ποτε. 

Διαβάζω τώρα το The No Cry Sleep Solution, έχει κάνει και μια κοπέλα μετάφραση και το έχει ανεβάσει στο φόρουμ ελπίζω να βοηθήσει.

Πολλές οι αλλαγές που πρέπει να γίνουν και δεν θέλω καμιά από αυτές :(

 

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 1

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Σελίνα εύχομαι να τα καταφέρεις!!Δύσκολο να θηλάζεις,να κάνεις και τράπεζα και να δουλεύεις κιόλας!!Χαρά στην υπομονή σου..απ' την αλλά σε καταλαβαίνω ότι δυσκολεύεσαι να την αποχωριστείς όσον αφορά το θηλασμό..και γω δεν είναι ακόμη έτοιμη να αποθηλασω...η σχέση ύπνος θηλασμός είναι πολύ δύσκολο κομμάτι νομίζω ..αν και έχω ακούσει ότι μπορείς να βρεις εναλλακτικούς τρόπους να τη κοιμιζεις.στην αρχή θα είναι δύσκολα αλλά θα συνηθίσει..Μαστίτιδα από τι έπαθες;;από την άντληση;;από φαγητά πώς τα πάτε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...