Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Σελίνα εμένα μου έκανε μετά από κάνα δυωρο αν θυμάμαι καλά.. πάντως ήταν το ίδιο βράδυ που του το είχα δώσει. Γενικά επειδή είναι πιο παχύρευστο από το μητρικό του είχε πέσει βαρύ αλλά ήταν και μικρούλης όταν το δοκίμασα.. 

Κορίτσια εμένα δύο μέρες τώρα μου κάνει πολύ αραιά κακά όχι σχηματισμένα όπως ήταν. Ο παιδίατρος μου είπε δεν είναι διάρροια γτ δεν είναι σαν νερό και απλά είναι από τη διάτροφη.. αλλά δεν έχω δώσει τπτ διαφορετικό.

 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/12/2021 at 10:09 ΜΜ, georgia1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. εμένα τρώει εύκολα το φαγητό του.. από τότε δλδ που ξεκίνησα να του δίνω κουταλάκια να κρατάει ανοίγει πολύ εύκολα το στόμα. Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει πολλά πράγματα μόνο τα βασικά ακόμα. Το θέμα είναι πόσο περίπου πρέπει να τρώει σε αυτήν την ηλικία? Γτ σήμερα έφαγε 200μλ και συνέχιζε να ανοίγει το στόμα του ευχάριστα.. και όχι τπτ πάντα μετά πίνει και γάλα για να κοιμηθεί!

@Σελίνα και εμένα που είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή ξένο δεν το έπινε και μια φορά μου το έκανε και εμετό και από τότε δεν ξαναεδωσα. Ίσως το φρέσκο το δέχονται καλύτερα αν και είναι μετά το έτος νομίζω.

Τα 200 μην τα πεις ούτε του παπά!!! Άριστα είναι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 και τα δόντια έχω ακούσει προκαλούν αραιά κακά..μπορεί όμως και να ψιλοκρυωσε..

Βλέπω όλες αγχωνόμαστε με τη διατροφή..τι να κάνουμε βρε κορίτσια υπομονή..έτσι λέω και στον εαυτό μου..εμένα δεν μου τρώει πολύ ..τρώει απ' όλα αλλά λίγο..την μερα νομίζω πρέπει να παίρνουν γύρω στα 1000 γραμ.ειτε από τροφές είτε από γάλα..για το σπανακόρυζο εμένα η παιδίατρος μου πε ένα φυλαρακι όχι όπως το τρώνε εμείς..διότι έχει πολλά νιτρικά που μπορεί να επηρεάσουν τα νεφρά..όπως και τα φασολάκια ..έτσι και γω πχ φτιάχνω κρέας και ρίχνω ένα φύλλο σπανάκι η ένα φασολάκι και τα υπόλοιπα λαχανικά. Όσο για το μητρικό γάλα μου είπε ότι μετά τον χρόνο δεν δίνει κάτι κι εκτός αυτού θα δυσκολευτεί να το κόψει και δεν πρέπει να βλέπει τη μαμά σαν φαγητό.το φρέσκο γάλα μετά τους 18  μήνες το δίνουμε μου είπε..

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 ο που πάντως προτείνει θηλασμό μέχρι τα 2 έτη οπότε λίγο δύσκολο να ισχύει αυτό που σου είπε η παιδίατρος. Το ότι θα δυσκολευτεί να το κόψει το πιστεύω αλλά και τώρα ο δικός μου δεν το βλέπω να το κόβει εύκολα.. ξυπνάει πολλές φορές το βράδυ οπότε θα μου είναι δύσκολο να ζεσταίνω γάλα και να τον κουνάω για να κοιμηθεί..

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Τι κάνετε σήμερα? Τι καιρός και αυτός πρώτη μέρα σήμερα που δεν έβγαλα το μωράκι βόλτα. 

Πάντως κι εγώ εχω βολευτεί με το θηλασμό παρόλο που το μωράκι πολυ σπάνια ξυπνάει το βράδυ. Τώρα θηλάζει μόνο το πρωί όταν ξυπνάει,  το μεσημέρι μετά τα φρούτα για να νανουριστει και το βράδυ πριν τον ύπνο. Νομίζω αν δεν ήταν η επιστροφή στη δουλειά ή αν η δουλειά μου το επέτρεπε θα συνεχιζα και μετά το χρόνο. Εγώ που αναρωτιόμουν αν θα φτάσω τις 40μερες. Όχι δεν είμαι καμία φανατική με το θηλασμό, απλά σκέφτομαι αφού έχω γαλα, γιατί να μην του δώσω. Σε σχέση με τα θρεπτικά συστατικά που αναφέρθηκε μια μανούλα, ναι σίγουρα λαμβάνουν και από αλλου και αυτός είναι ο σκοπός, αλλά γιατί να μην είναι και το γάλα τους το καλύτερο δυνατό. Σκέφτομαι πόσο έχουν αλλάξει οι καιροί και η διατροφή των μωρών με τα χρόνια. Ο μικρούλης μέχρι τώρα (και λόγω του μητρικού) δεν έχει φάει τιποτα βιομηχανοποιημενο (το πρόβειο και όχι βρεφικο γιαούρτι που του δίνω το θεωρώ φυσικό προϊόν), σε αντίθεση με μένα που στην ηλικία του εκτός από φόρμουλα, κρέμες,  έτρωγα και κατι πανάκριβα μπισκότα από το φαρμακείο. Βέβαια τότε αυτά έλεγαν οι γιατροί, αυτά έκαναν και οι καημενοι γονείς. 

Επίσης θέλω να πω τον "πόνο" μου για το θέμα κάθισμα αυτοκινήτου που όσο το ψάχνω, τόσο μπερδεύομαι.  Έχω καταλήξει πώς θέλω να έχει φορά και μπροστά και πίσω, η παιδίατρος ήταν κατηγορηματικη ότι είναι πολύ νωρίς για να κοιτάζει μπροστά λόγω πιθανού φρεναρισματος. Αρχικά έλεγα μέχρι 36 κιλά, τώρα βλέπω πως υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία στα μέχρι 25.

επίσης κατάλαβα ότι δεν γίνεται να γλιτώσεις κανείς την αγορά ενός ακόμη καθίσματος, δηλαδή ότι και να λένε οι κατασκευαστές 36 κιλά παιδί εκεί μέσα ΔΕΝ χωράει. Απλά αυτά που έχουν φορά και μπροστά και πίσω και δένουν με isofix  και  με φορα εμπρος και πίσω είναι λίγα και της τάξεως των 350 -400 €. 

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Haroulita K εμείς εδώ χάλια καιρό...βροχερο! Και εγώ είμαι σε αναζήτηση καθίσματος αλλά δεν θα πάρω με φορά κ μπρος κ πίσω δεν νομίζω ότι έχει κ μεγαλο νόημα διότι αυτό βολεύει να το πάρεις από 0+ τώρα για πόσο θα κοιτάει πίσω το παιδί? Επίσης αυτά τον τελευταίο καιρό ανακαλύφθηκαν πριν δηλαδή που από αυτήν την ηλικία τα βάζανε μπροστά?  άσε που είναι κ πανάκριβα αν το έπαιρνα από τότε που γέννησα οκ αλλά τώρα δεν έχει νόημα...εγω λέω να πάρω 9 έως 36 θα δω κιόλας την 300αρα δεν την γλιτωνω... εννοείται με isofix!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και μεις εδώ σήμερα μας πήρε και μας σήκωσε απ' τον αέρα..ούτε για πλάκα δεν έβγαλα τη μπεμπα έξω..μην μας έρθει και τίποτα στο κεφαλι:unsure:άσε που απ' το μεσημέρι και μετά έβρεχε.. @georgia1988 και γω αυτό ξέρω ότι ο ΠΟΥ συνιστά μέχρι 2ετη..απλά με έχει κουράσει πολύ όσον αφορά τα βράδια ξυπνάει ανά μία ώρα...!!!Η παιδίατρος λέει ότι δεν της φτάνει για αυτό ξυπνάει και ψάχνει να φάει...όμως εγώ έχω τους ενδοιασμούς μου..αν σκεφτείς ότι μόλις γέννησα μου έλεγε να βάζω το παιδί στο στήθος ανά δύο ώρες....και γω δεν την άκουσα και την είχα όλη μέρα...ανά μία ώρα μπορεί και μισή...απ' την άλλη νομίζω ένας χρόνος θηλασμός είναι πολύ καλά...στόχος μου ήταν έξι μήνες και τελικά έφτασα τους 10 μήνες και λέω να σταματήσω στο χρόνο..πάντως είναι και για μένα δύσκολο....και εμένα μου αρέσει που τη θηλαζω ,είναι ένα από τα ωραιότερα συναισθήματα κι απ' την άλλη δεν μπορώ να πάω πουθενά (δεν λέω να πάρω σβαρνα τις καφετέριες,αλλά για ένα σούπερ μάρκετ σαν άνθρωπος χωρίς να με πάρουν τηλ να μου πουν να τρέξω γιατί η μπέμπα θέλει στήθος),να πιω ένα καφέ,να κάνω ένα τσιγάρο....

Σήμερα έβαλα τη μπέμπα στο τραπέζι μαζί μας κι έφαγε όλο της το φαι...στην αρχή το πάτησα με το πιρούνι και ..ναι ..το έτρωγε..χωρίς να πνίγει..επίσης της ψιχουλιαζα το ψωμί και το έτρωγε με το χέρι...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Καλημέρα μανούλες! Τι κάνετε σήμερα? Τι καιρός και αυτός πρώτη μέρα σήμερα που δεν έβγαλα το μωράκι βόλτα. 

Πάντως κι εγώ εχω βολευτεί με το θηλασμό παρόλο που το μωράκι πολυ σπάνια ξυπνάει το βράδυ. Τώρα θηλάζει μόνο το πρωί όταν ξυπνάει,  το μεσημέρι μετά τα φρούτα για να νανουριστει και το βράδυ πριν τον ύπνο. Νομίζω αν δεν ήταν η επιστροφή στη δουλειά ή αν η δουλειά μου το επέτρεπε θα συνεχιζα και μετά το χρόνο. Εγώ που αναρωτιόμουν αν θα φτάσω τις 40μερες. Όχι δεν είμαι καμία φανατική με το θηλασμό, απλά σκέφτομαι αφού έχω γαλα, γιατί να μην του δώσω. Σε σχέση με τα θρεπτικά συστατικά που αναφέρθηκε μια μανούλα, ναι σίγουρα λαμβάνουν και από αλλου και αυτός είναι ο σκοπός, αλλά γιατί να μην είναι και το γάλα τους το καλύτερο δυνατό. Σκέφτομαι πόσο έχουν αλλάξει οι καιροί και η διατροφή των μωρών με τα χρόνια. Ο μικρούλης μέχρι τώρα (και λόγω του μητρικού) δεν έχει φάει τιποτα βιομηχανοποιημενο (το πρόβειο και όχι βρεφικο γιαούρτι που του δίνω το θεωρώ φυσικό προϊόν), σε αντίθεση με μένα που στην ηλικία του εκτός από φόρμουλα, κρέμες,  έτρωγα και κατι πανάκριβα μπισκότα από το φαρμακείο. Βέβαια τότε αυτά έλεγαν οι γιατροί, αυτά έκαναν και οι καημενοι γονείς. 

Επίσης θέλω να πω τον "πόνο" μου για το θέμα κάθισμα αυτοκινήτου που όσο το ψάχνω, τόσο μπερδεύομαι.  Έχω καταλήξει πώς θέλω να έχει φορά και μπροστά και πίσω, η παιδίατρος ήταν κατηγορηματικη ότι είναι πολύ νωρίς για να κοιτάζει μπροστά λόγω πιθανού φρεναρισματος. Αρχικά έλεγα μέχρι 36 κιλά, τώρα βλέπω πως υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία στα μέχρι 25.

επίσης κατάλαβα ότι δεν γίνεται να γλιτώσεις κανείς την αγορά ενός ακόμη καθίσματος, δηλαδή ότι και να λένε οι κατασκευαστές 36 κιλά παιδί εκεί μέσα ΔΕΝ χωράει. Απλά αυτά που έχουν φορά και μπροστά και πίσω και δένουν με isofix  και  με φορα εμπρος και πίσω είναι λίγα και της τάξεως των 350 -400 €. 

Για το γιο μου : κάθισμα αυγό. Κάθισμα ως 25 κιλά. Δεύτερο τέτοιο για το αμάξι της μάνας μου. Τρίτο τέτοιο για το αμάξι του πατέρα του. Μπουστερ για το αμάξι μου. Μπουστερ για το αμάξι του άντρα μου... αυτή ήταν η πορεία των καθισμάτων. Συνολο: 6

Τώρα για τη μικρη είμαι ακόμη στο αυγό...

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Και μεις εδώ σήμερα μας πήρε και μας σήκωσε απ' τον αέρα..ούτε για πλάκα δεν έβγαλα τη μπεμπα έξω..μην μας έρθει και τίποτα στο κεφαλι:unsure:άσε που απ' το μεσημέρι και μετά έβρεχε.. @georgia1988 και γω αυτό ξέρω ότι ο ΠΟΥ συνιστά μέχρι 2ετη..απλά με έχει κουράσει πολύ όσον αφορά τα βράδια ξυπνάει ανά μία ώρα...!!!Η παιδίατρος λέει ότι δεν της φτάνει για αυτό ξυπνάει και ψάχνει να φάει...όμως εγώ έχω τους ενδοιασμούς μου..αν σκεφτείς ότι μόλις γέννησα μου έλεγε να βάζω το παιδί στο στήθος ανά δύο ώρες....και γω δεν την άκουσα και την είχα όλη μέρα...ανά μία ώρα μπορεί και μισή...απ' την άλλη νομίζω ένας χρόνος θηλασμός είναι πολύ καλά...στόχος μου ήταν έξι μήνες και τελικά έφτασα τους 10 μήνες και λέω να σταματήσω στο χρόνο..πάντως είναι και για μένα δύσκολο....και εμένα μου αρέσει που τη θηλαζω ,είναι ένα από τα ωραιότερα συναισθήματα κι απ' την άλλη δεν μπορώ να πάω πουθενά (δεν λέω να πάρω σβαρνα τις καφετέριες,αλλά για ένα σούπερ μάρκετ σαν άνθρωπος χωρίς να με πάρουν τηλ να μου πουν να τρέξω γιατί η μπέμπα θέλει στήθος),να πιω ένα καφέ,να κάνω ένα τσιγάρο....

Σήμερα έβαλα τη μπέμπα στο τραπέζι μαζί μας κι έφαγε όλο της το φαι...στην αρχή το πάτησα με το πιρούνι και ..ναι ..το έτρωγε..χωρίς να πνίγει..επίσης της ψιχουλιαζα το ψωμί και το έτρωγε με το χέρι...

Έτοιμη η μικρή για πιτογυρο!

Κατά την γνώμη μου οι απόψεις των περισσότερων παιδιάτρων πάνω στην διατροφή είναι για να τις ακούμε όταν μας βολεύουν κατά ταλλα δεν ξέρω κατά πόσο στέκει αυτό που σου είπε και για τον θηλασμό κ για το σπανάκι/φασολάκια. 

Όποτε θέλεις εσύ θα αποθηλασεις κ όπως σου βγει. Κάποια στιγμή τους χαλάς το χατηρι ούτως η άλλως. Τώρα για το πότε είναι το σωστό για εμένα δεν υπάρχει σωστό κ λάθος. 

Εμένα ο μικρός μου τρώει τα πάντα κ τίποτα αναλόγως με τα κέφια του οπότε κ μένα τα νεύρα κρόσσια τρενάκι του τρόμου!  Επίσης κάθε βράδυ είναι μοναδικό κ ξεχωριστό :confused:. Θα κοιμηθεί σερί? Θα ξυπνάει καθε τρεις κ λίγο; Θα κατουρηθει πολλές φορές;καμία; Θα έχει ανησυχίες;θα κλαίει;θα πέσει τουβλο;;;; Κανείς δεν ξερει:roll:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 το κακό με τους παιδιάτρους είναι ότι δεν έχουν μια κοινή γραμμή..ο καθένας λέει τα δικά του...άλλος βάζει ψάρι πχ στον 7ο μήνα,άλλος μετά το χρόνο και κάτι τέτοια..φυσικά όπως είπες παίζει ρόλο και το δικό μας ένστικτο πάνω σε αυτό και δικές μας επιλογές... παρεπιπτόντως εγώ όταν πρώτα με το Θεό αποθηλασω να δοκιμάσω κατσικίσιο σκονη(η παιδίατρος μου πε ότι δεν πίνεται...)

Κορίτσια τα μωρά σας έχουν δάκρυα;;;;εγώ γιατί ακόμα δεν έχω δει τίποτα;;;λέτε να έχει κάποιο φραγμένο πορο;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86 το κακό με τους παιδιάτρους είναι ότι δεν έχουν μια κοινή γραμμή..ο καθένας λέει τα δικά του...άλλος βάζει ψάρι πχ στον 7ο μήνα,άλλος μετά το χρόνο και κάτι τέτοια..φυσικά όπως είπες παίζει ρόλο και το δικό μας ένστικτο πάνω σε αυτό και δικές μας επιλογές... παρεπιπτόντως εγώ όταν πρώτα με το Θεό αποθηλασω να δοκιμάσω κατσικίσιο σκονη(η παιδίατρος μου πε ότι δεν πίνεται...)

Κορίτσια τα μωρά σας έχουν δάκρυα;;;;εγώ γιατί ακόμα δεν έχω δει τίποτα;;;λέτε να έχει κάποιο φραγμένο πορο;;;

Καθόλου;;; Όχι εμένα έχει δάκρυα ειδικά όταν κλαίει γοερα κ με παράπονο. Επίσης στο κρύο. Δεν γνωρίζω κάτι για αυτό να είμαι ειλικρινής.

Κεγω την παρακουσα.μου είπε να μη δώσω αυγό αλλά μου έστειλε η πεθερά μου απο τις δικές της κότες κ δεν άντεξα. Έδωσα πρώτα κρόκο κ μετά ασπράδι σταδιακά. Έτσι το έφαγε του άρεσε. Εμένα δεν μου έχει δώσει ψάρι κ μάλλον στον χρόνο. Βλακεία μου φαίνεται πάλι θα την παρακουσω μου φαίνεται αν έρθει στα χέρια μου κάτι καλό όμως. Καμία φορά το ψάρι είναι καλύτερα να μην το δώσεις αν δεν ξέρεις τι μέρος του λόγου είναι. Το ψάρι δίνεται; Από πού παίρνετε; Εσείς όλες μένετε κ σε νησιά απότι κατάλαβα τυχερουλες.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 ποπό αγχώθηκα τώρα!!!κλαίει αλλά δάκρυα όχι δεν έχω δει ποτέ!!!εμείς ψάρι τρώμε από εφτά μηνών..είμαστε τυχεροί γιατί ο μπαμπάς μας είναι επαγγελματίας ψαράς όπωτε είναι Α ποιότητας ..με την αλμύρα που λέμε τα φερνει:P..εγώ πάλι έχω πολύ κακή σχέση με τα ψάρια..δεν τα γνωρίζω καν κι ούτε μου αρέσουν!!το καλύτερο ψάρι για μωρά νομίζω είναι ο μπακαλιάρος (όχι ο Αλμυρός)..ένα ψάρι που είναι τρομακτικό στην όψη με μεγάλο κεφάλι ...ο μπακαλιάρος δεν είναι;;;:unsure:εμείς το λέμε μπρασκα ...δεν ξέρω αν το έχεις άκουστα.

Το αυγό πως το δίνεις;;το λιώνεις έτσι σκέτο η το κρύβεις σε φαγητό;;

.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 τρομακτικός ο μπακαλιάρος??? Καλο! είστε πολύ τυχεροί που ο μπαμπάς σας είναι επαγγελματίας ψαράς. Εμενα πάλι μου αρέσουν πολύ τα ψάρια. Δάκρυα έχω δει κι εγώ ναι, όχι πολύ συχνά όμως. Γιατί όμως να σκέφτεσαι το "κακό" σενάριο.  Ρώτα το γιατρό σου πριν ανησυχήσεις. 

Χθες γελάσαμε πολύ  γιατί ανακαλύψαμε τυχαία ότι το μωράκι εκτός από την ηλεκτρική σκούπα, φοβάται και το σεσουάρ, όταν το ακούει να δουλεύει τρέμει ο καημενουλης. Το πήγα κοντά του, σβηστό εννοείται για να το δει και είχε μια  έκφραση!! Αχ τι γλυκουλια που είναι όλα!

  • Χαχα 4

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα φοβάται το νερό στο ντους! Με το που το ακούσει βάζει τα κλάματα με λίγους όμως! Χαχα

@valentina23έχει δάκρυα κανονικά από 3 4 μηνών κάπου εκεί.. 

Κορίτσια απορία.. βρώμη όσες δίνετε τι παίρνετε? Βιολογική? Απ' σούπερ μάρκετ? Δεν ξέρω τι να πάρω.. επίσης χαζή ερώτηση αλλά για να βάλω τραχανά με λαχανικά της φρεζυντερμ δεν πρέπει να έχω κάνει εισαγωγή τα λαχανικά που έχει μέσα? Γτ οι άλλες επιλογές είναι με γάλα και δεν δίνω ακόμα γαλακτοκομικά.. αλλά αυτό με τα λαχανικά έχει πιπεριά και μελιτζάνα που δεν έχω δώσει ακόμα..

Ψάχνω και εγώ κάθισμα αυτοκινήτου.. άμα βρείτε κάποια καλή επιλογή πείτε!

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ τώρα αγχώθηκα για τα καλά!!!:shock:λέτε να υπάρχει καμία απόφραξη;;δεν θα τανε πρησμένο όμως,κόκκινο η θα είχε τσιμπλες;;θα μιλήσω με παιδίατρο... @georgia1988 εγώ τα κουακερ παίρνω,που είναι για όλους..με τον κυριουλη απ' εξω:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...