Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@valentina23 εμένα ευτυχώς δεν δαγκώνει.. όχι τπτ έχει ήδη 8 δόντια! Δεν θα την πάλευα!! Αλλά στο μου κάνει είναι ότι θηλάζει λίγο παίζει στο κρεβάτι μετά ξαναέρχεται θηλάζει πάλι λίγο και συνεχίζει το παιχνίδι και τελικά μας παίρνει 1 ώρα όλο αυτό για να κοιμηθεί το βράδυ... 

Κορίτσια κάτι άλλο έδινα κάθε μέρα σπανάκι και τώρα διαβάζω στο ίντερνετ ότι δεν κάνει και έχω αγχωθει..μήπως του δημιούργησα κάνα θέμα.. ο παιδίατρος δεν μου είχε πει κάτι όταν τον ρώτησα.. πφφ

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Eirini89 ακριβώς τα ίδια κάνει και σε μένα!!!αφού πιει γάλα μετά αρχίζει και δαγκώνει και της λέω μηηη κι αυτή γελάει!!!μια μέρα κατέβαζα και τη μπλούζα και άρχισε να την τραβάει πάλι να την ανεβάσει...το χει βρει παιχνίδι...αφήνει τα δόντια της πανω...έχει δύο..που να χε και περισσότερα:P

Χαχαχα....θα σου πω οτι εμενα εχει 8 δοντια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 έτσι και μεις ολόκληρη ιεροτελεστία..ειδικά το βράδι σίγουρα μία ώρα την παίρνει..πίνει απ' το ένα στήθος ,το αφήνει πιάνει το άλλο..γυρνάει από δω ,από κει,σηκώνεται όρθια φεύγει ξαναέρχεται,χαιρετάει το βυζί,του μιλάει..χαχα άντε τώρα σκέφτομαι να της κόψω το στήθος...ποπό δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω...όσο για το σπανάκι εμένα η παιδίατρος μου χε πει στο φαγητό της να βάζω ένα ,άντε δύο φυλλαράκια το πολύ,το ίδιο και με τα φασολάκια,αρακά μου χε πει όχι τώρα..γιατί λέει μπορεί για ένα μεγαλύτερο παιδί να είναι ένα πολύ θρεπτικό πιάτο όχι όμως για ένα μωρό που δεν έχει αναπτύξει ακόμα καλά τα νεφρά του κι ότι έχουν πολλά νιτρικά τα πράσινα για αυτό θέλουμε πολύ λίγο...εγώ πχ μια νέα δύο φορές την εβδομάδα θα βάλω ένα φυλλαράκι σπανάκι μέσα στο φαι η ένα φασολάκι..τι να σου πω και γω τώρα αυτά μου έχει πει εμένα..πάντως έχω ακούσει ότι δίνουν κανονικά φασολάκια η σπανακόρυζο κάποιες άλλες κοπέλες...είναι θέμα παιδιάτρου κι αυτό φαίνεται...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας γλυκές μανούλες! Πως είναι τα μπεμπακια? Εμείς λουφαξαμε μέσα σήμερα, καθως βρέχει και έχει και λίγο κρύο. Προσπαθώ ακόμα να βρω ποι

Ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα υπνουμεσα στην ημέρα,  συνεχίζει να κοιμάται πολύ αργά το βράδυ μετά από εξάντληση (ολων) και αρκετή γκρίνια. Χθες π.χ. ενώ κοιμήθηκε 13.30 -15,30   για μεσημέρι, τον Πήγαμε για μπάνιο 9 το βράδυ και κατέληξε να κοιμηθεί ανάμεσα μας λίγο πριν τα μεσάνυχτα! 

Μου κάνει και το άλλο καμιά φορά. Κοιμάται στο στήθος, τον βάζω στο κρεβατάκι του και μετά από ένα τέταρτο ξυπνάει με γκρίνια. Καμιά ιδέα? Να τον βάζω νωρίτερα για μπάνιο? Αυτί που λένε στο 4ωρο από το απογευματινό ξύπνημα?

Κι εγώ έδινα σπανάκι λίγο πιο συχνά γιατί είναι από τον κήπο της πεθεράς. Κι εγώ στενιχωρηθηκα λίγο, θα το μειώσω τώρα. 

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Haroulita K αχ αυτός ο ύπνος.. νομίζω ξυπνάει με κρινια στο τέταρτο γιατί τον έχεις μάθει στο κρεβάτι σας μου το έκανε κ εμένα όταν θηλαζα κ κοιμόμασταν κάποια μεσημέρια μαζί η και κάποια βραδιά για να πάει στο δικό της έπρεπε να κοιμάται βαθιά κ πάλι πεταγοταν στο δικό της οπότε σιγά σιγά κ αποφασιστικά πρέπει να κόψεις την συγκοιμηση αν φυσικά το θέλετε κ αν δεν θες να στο κάνει αυτό...επισης εάν θες να κοιμάται πιο νωρίς το βράδυ πρέπει να ξεκινήσεις να τον ξυπνάς πιο νωρίς το πρωί ας πούμε αντί για 10.30 να τον ξυπνήσεις 9.30 ...μετα απο φρούτα κλπ το πρωι αν δεις ότι νυστάζει βάλε τον για υπνο κάνα 20λεπτακι για να σου κοιμηθεί πιο εύκολα το μεσημέρι...κ το βράδυ ξεκινά μπανάκι από τις 9 περίπου ανάλογα αν δεις ότι δεν νυστάζει ας τον για μιση ώρα αργότερα...αν είσαι πιστή στο πρόγραμμα κ στις συνήθειες θα δεις ότι θα προσαρμοστει κ το μωρο...λοιπον άκου το δικό μας πρόγραμμα το πρωι θα ξυπνήσουμε γύρω στις 8 με 9 (εκτός από μέρες πού μπορεί να κοιμηθεί λίγο παραπάνω ) 10 πρωινό και κατά τις 11.00 -11.30 την βάζω για υπνο συνήθως κοιμάται γύρω στα 30λ. μετά κατά τις 15.00με 17.00 ύπνο...προσπαθω να μην την αφήνω να κοιμάται αργότερα από τις 17.00 ..και το βράδυ 8.30 περίπου μπανάκι μέχρι τις 9.00 έχει κοιμηθεί...το πρόγραμμα μας κάποιες μέρες μπορεί να έχει απόκλιση 30λεπτα...(μεσα στην νύχτα ξυπνάει κατά τις 6 για γαλα). Αν το πρωι μου ξυπνησει 10 εννοειται οτι δεν θα την βαλω για ύπνο για να μου κοιμηθεί το μεσημέρι ...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Αχ έχει πολύ κρύο έχω παγώσει!!! Πως είναι τα μωράκια σας? Εμεν χθες πιπιλουσε όλο το βράδυ δεν ξέρω γτ.. γενικά ξυπνάει 3 4 φορές αλλά χθες δεν το άφησε όλο το βράδυ.. σκέφτηκα μήπως κρύωνε αλλά ήταν ζεστός.. τι να πω! Ίσως τον ενοχλεί και η πάνα που δεν τον αλλάζω πια το βράδυ γτ αν τον αλλάξω ξυπνάει και μετά δεν τον παίρνει ο ύπνος! Κατά τα άλλα γυρνάμε όλο το σπίτι μπουσουλοντας.. πάει και στα πλακάκια και φωνάζει η γιαγιά να μην τον αφήνω αλλά δεν του αρέσει να τον περιορίζουμε! Αφήνει τα χεράκια ενώ στέκεται και πέφτει προφανώς, κάνει και παλαμάκια επιτέλους χαχα! Όλη μέρα μιλάει μας βγήκε πολυλογας!!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 Καλημέρα!!! Και εμένα χθες 3.30 με 5 δεν κοιμόταν είχε ξυπνήσει κ έπαιζε μόνη της στην κούνια κ μετά έκλαιγε...ουτε εγώ την αλλάζω το βράδυ γιατί κ εμένα ξαγρυπναει και το σκέφτομαι καμία φορά μήπως την ενοχλεί η πανα... ποιες παίρνεις εσύ?  Εγώ ακόμα παμπερς premium αλλά έχουν αρχίσει κ δεν μου πολυαρεσουν...κ εμένα της αρέσει φουλ στο πλακακι...πολυλογου δεν θα έλεγα ότι είναι... 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 το καλό με τις μπειμπιλινο είναι ότι δεν μυρίζουν άσχημα όπως οι παμπερς κ εγώ που τις είχα δοκιμάσει κάτι με χάλαγε...δεν ξέρω οι παμπερς ακτιβ τι λένε...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα γλυκές μανούλες! Πως τα πάτε με την παγωνιά? Ο μικρούλης κοιμήθηκε επιτέλους νωρίς απόψε, για να δούμε μήπως μπούμε σε πρόγραμμα. Σε δύο μήνες επιστρέφω στη δουλειά και πέραν του ότι πραγματικά στενοχωριεμαι γιατί θα τον αφησω σε ξένα χέρια, προσπαθώ να μπούμε σε μια σειρά για να είναι και πιο ήρεμος ο μπεμπακος. Έχει αρχίσει να ανατελει το 3ο δοντάκι πάνω και κάτω, (τέρμα το χαμόγελο λαγουδάκι) και από την προηγούμενη εβδομάδα χτυπάει παλαμάκια,  συνέχεια όμως. Όταν παίζει, όταν του ετοιμάζω φαγητό,  όταν του αλλάζω πάνα, ακόμη και όταν θηλάζει. Μα είναι τόσο γλυκός! Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει και δείχνει με το δάχτυλο, πότε εμάς,  πότε αντικείμενα που του κάνουν εντύπωση μέσα στο σπίτι. Επίσης αυτό που κάνει εδώ και καιρό, σουρώνετε τα χειλάκια του ολοστρογγυλα και βγάζει ένα επιφώνημα "Ωωωω" σαν απορίας και θαυμασμού ταυτόχρονα, μα είναι... μια γλυκα είναι!

  • Μου αρέσει 5

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K αχ και εμένα μια από τα ίδια.. βαράει συνέχεια παλαμάκια.. όχι καλά αλλά έχει πλάκα! Όλη μέρα! Επίσης στέλνει φιλάκι όχι καλά πάλι αλλά το κάνει! Εμένα κάνει "ουυυυ" για επιφώνημα με θαυμασμό όμως λες και έγινε κάτι χαχα.. έχει πολύ πλάκα.. στα άλλα νέα πήγαμε παιδίατρο βγάζουμε και τα μεγάλα δόντια γι'αυτό έχει κάνει το στήθος σκουλαρίκι το βράδυ.. κάναμε και τη β δόση μηνιγγίτιδας ανέβασε λίγο πυρετό αλλά όλα καλά. Είμαστε 9,5 κιλά και 74 εκατοστά! Και πάλι πλανταξε στον γιατρό με το που τον είδε γατζωθηκε πάνω μου και έκλαιγε.. :(

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ψυχουλα γλυκιά! Αύριο εμείς έχουμε παιδίατρο για τη δεύτερη δόση του Bexsero. Μα είναι να τα φας. Όσο περνάει ο καιρός τα απολαμβάνεις όλο και περισσότερο. Χρησιμοποιεί το δαχτυλάκι του για να δείξει?


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια @georgia1988 τέλεια ο μικρός σου εμείς έχουμε μέσα Φεβρουαρίου παιδίατρο.. να δω πόσο ύψος πήρε γιατί βάρος την καταλαβαίνω ότι έχει πάρει...εμενα κάνει μμμμ κ κουνάει χέρι όταν της αρέσει το φαγητό..εχει αρχίσει δειλά δειλά δείχνει...χαιρεταει ,στέλνει φιλάκια παιζουνε κου κου τα κλείνει με τα χέρια τα ματάκια της...κανει έλα έλα με το χέρι η δωστο μου...(το ανοιγοκλείνει είτε θέλει κάτι είτε θέλει να πάω σε αυτην) λέει μαμά όλη μέρα κ μπαμπά έχει πει 2 3 φορές...γιαγια κάποιες φορες...χορευει παααρα πολύ αυτά....χθες έφαγε φακοριζο κ επειδή με το χέρι δεν μπορούσε να το φάει πήρα κουτάλι της το γεμιζα κ της το έδινα να το φάει και σιγά σιγά μπορώ να πω ότι έφαγε σχεδόν όλο της το φαγητό...καλα εννοείται ότι έγινε χάλια με φαγητά παντού αλλά χαλάλι.. 

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...