Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Και εγώ με το θηλασμό όλο θέλω κάτι να μασουλάω. Και εμένα με τραβάνε πολύ τα γλυκά. @Mighty86  μπράβο σου που ξεκίνησες! κοριτσια να πω κάτι ασχετο: τα πρωινα που είμαι μόνη με το μωρό, δεν θέλω να τον αφήνω στο πάρκο για να κάνω δουλειές. Το αφήνω στο πάρκο η στο καρεκλακι του μόνο όταν του ετοιμάζω τα πιατάκια του, και το φαγητό του το έχω μαγειρεμένο από το βράδυ. Τώρα αυτό θεωρείται τεμπελιά? Εσείς πώς τα έχετε οργανώσει? Για εμάς ετοιμάζω κάτι στα γρήγορα (και στον αυτόματο) το  απόγευμα (όχι κάθε μέρα βεβαια, 2 άτομα είμαστε,  τρώμε και την επόμενη και τη μεθεπόμενη αν περισσέψει), κυρίως κρεατικο που είναι και πιο απλό. 

Εγώ τον αφήνω. Κ στο πάρκο κ στην κούνια. Όχι για ώρες αλλά για άδειασμα νεροχύτη καθάρισμα τραπεζιού δικού του ετοιμασια του φαγητού του και τουαλέτα για να πάω. Κ στην κούνια του τον αφήνω επισης.παρκαρισμα δεν είναι για τα απαραίτητα πχ να φας κ ένα πιάτο φαι αλλά να δεις ολόκληρη σεζόν τηλεόραση κ να το ξεχάσεις μέσα.εγω έχω να δω τηλεόραση από τότε που γεννήθηκε. Κ ο μπαμπάς του που χαζεύει τα βράδια εμένα με πιάνει υπνος η χαζεύω στο κινητό μου.

Α επίσης σκεφτόμουν...το γνωμη έχετε για τον πύργο εκμάθησης;

On 1/2/2022 at 8:42 ΜΜ, georgia1988 είπε:

Εγώ κορίτσια κάθε μέρα τρώω το πρωί μέλι με ταχίνι, μεσημέρι σοκολατόπιτα και βράδυ 3 κουλούρια.. ε με τόσα γλυκά μάλλον το γάλα μου είναι ζαχαρουχο! Δεν παίζει να κάνω δίαιτα όσο θηλάζω δυστυχώς... 

Ε όχι όταν θήλαζα κεγω σαβουριαζα το καταπετασμα. Αλλά τώρα δεν έχω δικαιολογία άλλη 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Haroulita K, @Basiliki92, @Mighty86 κάθονται στο πάρκο και στην κούνια ακούω ε;;;εμένα γιατί φωνάζει;;;και δεν θέλει καθόλου;;;λοιπόν εγώ ετοιμάζω φαγητό κάθε μέρα που το τρώει και απόγευμα κι αν περισσέψει ίσως και την επόμενη μέρα εκτός από όσπριο..εγώ μαγειρεύω κι αυτή αλωνιζει κάτω στη κουζίνα...σε όλα τα μέρη του σπιτιού της έχω παιχνίδια να απασχολείται ...φαγητό για μας κάθε μέρα..μεσημέρι ,βράδι ..αλλιώς ποιος τους ακούει...τα χτεσινα δεν τα τρώνε...:wacko: @Haroulita K πολύ καλά κάνεις έχεις και μωρό παιδί και καμιά βοήθεια...νομίζω είχες ρωτήσει για ψάρια;;εγώ μπρασκοουρες δίνω ...δεν ξέρω τίποτα από ψάρια και δεν μου αρέσουν άσχετα που ο σύζυγος είναι επαγγελματίας ψαράς..ψαράς @Mighty86 ο πύργος εκμάθησης είναι παιχνίδι;;αυτό με τα κυβακια που τα στοιβαζεις το ένα πάνω στο άλλο;;αν ναι το έχω..πολύ καλό!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 κάποιες φορές φωνάζει απλά δεν της δίνω σημασία κ σταματάει από κοντά μου όχι δεν την έχω γιατί ανοίγει συρτάρια κ ντουλάπια κ πάει παντού οπότε δουλίτσα έτσι δεν γίνεται...εγω και σκούπα βάζω κ σφουγγαριζω κ αυτη κάθεται παρκο και με παρακολουθεί με ενδιαφέρον :-P

  • Μπερδεμένη/-ος 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K @valentina23 εμένα δεν κάθεται στο πάρκο με τπτ ούτε στην κούνια και γενικά πουθενά.. θέλει συνέχεια κάτω να παίζουμε.. οπότε μαγειρεύω πρωί πρωί που τον κρατάει ο πατέρας του. Για τον μικρό δλδ γτ για εμάς σπάνια μαγειρεύω..  σήμερα τον άφησα λίγο στο πάρκο να ξεκοκαλησω το ψάρι του και εκλαιγε μία ώρα.. και τελικά επειδή έκλαιγε τόσο δεν είχε όρεξη να φάει και θήλασε.. οπότε και εκλαιγε το παιδί και στεναχωρήθηκα κι εγώ που τον άφησα στο παρκο και το φαγητό πετάχτηκε. Τρελή επιτυχία! Να σημειώσω ότι το πάρκο είναι στην κουζίνα οπότε με έβλεπε και του τραγουδούσα κιόλας... Τι να πω! Δύσκολος μου βγήκε!

@Mighty86 ο πύργος εκμάθησης τι είναι? Ψάχνω κι εγώ κάτι να του πάρω γιατί έχει βαρεθεί τα πάντα..

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , valentina23 είπε:

@Haroulita K, @Basiliki92, @Mighty86 κάθονται στο πάρκο και στην κούνια ακούω ε;;;εμένα γιατί φωνάζει;;;και δεν θέλει καθόλου;;;λοιπόν εγώ ετοιμάζω φαγητό κάθε μέρα που το τρώει και απόγευμα κι αν περισσέψει ίσως και την επόμενη μέρα εκτός από όσπριο..εγώ μαγειρεύω κι αυτή αλωνιζει κάτω στη κουζίνα...σε όλα τα μέρη του σπιτιού της έχω παιχνίδια να απασχολείται ...φαγητό για μας κάθε μέρα..μεσημέρι ,βράδι ..αλλιώς ποιος τους ακούει...τα χτεσινα δεν τα τρώνε...:wacko: @Haroulita K πολύ καλά κάνεις έχεις και μωρό παιδί και καμιά βοήθεια...νομίζω είχες ρωτήσει για ψάρια;;εγώ μπρασκοουρες δίνω ...δεν ξέρω τίποτα από ψάρια και δεν μου αρέσουν άσχετα που ο σύζυγος είναι επαγγελματίας ψαράς..ψαράς @Mighty86 ο πύργος εκμάθησης είναι παιχνίδι;;αυτό με τα κυβακια που τα στοιβαζεις το ένα πάνω στο άλλο;;αν ναι το έχω..πολύ καλό!!

Κεγω δεν μπορώ να κάνω τίποτα παρέα με τον μικρό καταρχάς όταν δουλεύω κουζίνα θέλει να βλέπει τι κάνω οπότε μου τρίβεται στα πόδια κ γρινιαζει μέχρι να τον παρω αγκαλιά κ να τον βάλω πάγκο. Πύργος εκμάθησης είναι ένα σκαλοπάτι που ανεβαίνουν τα σκατουλικα κ μαγειρεύουμε παρέα. Κ το άλλο που λες πάλι Πύργος εκμάθησης είναι βέβαια.

Για μαγειρικές που λέτε δεύτερες Τετάρτες που δεν πάω δουλειά φτιάχνω απο 2-3 φαγητά. Για τον μικρό μαγειρεύω μέρα παρά μέρα εκτός αν κάνω ψάρι η φακορυζο σπανακορυζο αυτά τα δινω μια μερα. Για εμάς προσπαθώ να τρώμε τα ίδια κ από την ίδια κατσαρόλα. Σήμερα έκανα μοσχάρι κοκκινιστό για όλους (από 2 μέρες για όλους)φάγαμε σήμερα κ αύριο ξανά μαγείρεμα την παρασκευη. Χθες ψαρόσουπα από ένα πιάτο για όλους ο μικρός έφαγε μεσημέρι κ απόγευμα ούτως η άλλως το ψάρι δεν βγαίνει ποσότητα μεγάλη. 

Ο Πύργος εκμάθησης είναι ακριβουτσικο δλδ 100€ τουλάχιστον. Γι'αυτό το σκέφτομαι. Κ αναρωτιέμαι αν θα κάθεται ήσυχο εκεί η θα σκαρφαλώνει πάνω στον παγκο

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, Mighty86 said:

Ο Πύργος εκμάθησης είναι ακριβουτσικο δλδ 100€ τουλάχιστον. Γι'αυτό το σκέφτομαι. Κ αναρωτιέμαι αν θα κάθεται ήσυχο εκεί η θα σκαρφαλώνει πάνω στον παγκο

εμας μας εκαναν δωρο στη βαφτιση. θεωρω οτι μετα τους 18++ μηνες θα τον χρησιμοποιησουμε - ακομη δεν εχει πληρη αντιληψη (13 μηνων)οτι μπορει να πεσει και ειναι λιγο περιεργος πανω του. τον εβαλα το σκ και καπως μου γλιστρησε κ παραλιγο να χτυπησει

τον θεωρω πολυ χρησιμο, ηδη ονειρευομαι πως θα με βοηθαει μετεπειτα στην κουζινα πανω στον παγκο, να φτιαχνουμε μπισκοτακια, κεκακια, φαγητο, πλαστελινες κτλπ. και πως μπορει γενικα να αισθανεται μελος σε αυτα που κανω στην κουζινα.

θα πω και αυτο επειδη ανεφερες την ακριβεια - αν πιανουν τα χερια του μπαμπα σας υπαρχει hack στο internet οπου σου δινουν οδηγιες πως να φτιαξεις μονος σου με σκαλοπατακι ικεα - το εχει κανει ο αντρας της αδερφης μου και τους εχει βγει πολυ καλος!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, pap88 είπε:

εμας μας εκαναν δωρο στη βαφτιση. θεωρω οτι μετα τους 18++ μηνες θα τον χρησιμοποιησουμε - ακομη δεν εχει πληρη αντιληψη (13 μηνων)οτι μπορει να πεσει και ειναι λιγο περιεργος πανω του. τον εβαλα το σκ και καπως μου γλιστρησε κ παραλιγο να χτυπησει

τον θεωρω πολυ χρησιμο, ηδη ονειρευομαι πως θα με βοηθαει μετεπειτα στην κουζινα πανω στον παγκο, να φτιαχνουμε μπισκοτακια, κεκακια, φαγητο, πλαστελινες κτλπ. και πως μπορει γενικα να αισθανεται μελος σε αυτα που κανω στην κουζινα.

θα πω και αυτο επειδη ανεφερες την ακριβεια - αν πιανουν τα χερια του μπαμπα σας υπαρχει hack στο internet οπου σου δινουν οδηγιες πως να φτιαξεις μονος σου με σκαλοπατακι ικεα - το εχει κανει ο αντρας της αδερφης μου και τους εχει βγει πολυ καλος!!!!!!!!

 ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!

εμένα τέλος του μηνός γίνεται ενός.

για πες μας ρε συ pap που είστε πιο μπροστά τι να περιμένουμε; τι μας περιμένει;;; εσένα περπατάει; από φαγητό τρώει μόνος του; πως κοιμάται πιο εύκολα;

εμένα τώρα άρχισε να κάνει 5 βήματα κ πάρτον κάτω. από φαγητό την αυτοσίτηση δεν την έχουμε δουλέψει παρά λίγο μόνο χωρίς μεγάλη επιτυχία. απο λογάκια σχεδόν τίποτα δεν λέει κατανοητό εντάξει λέει τα δικά του εκεί..κ από ύπνο η καρότσι βόλτα κ μετά τον μεταφέρω ή μάρσιπο κ πέρα δώθε μέχρι να ζαρώσει μετά τον βγάζω τον έχω για λίγη ώρα αγκαλιά κ μετά κούνια. αλλά αρχίζει κ βαραίνει. τώρα είναι σίγουρα 10 κιλά. επίσης τι θα κάνουμε με το θέμα γάλατος; εσύ @pap88ti dinis? φρέσκο η πήγατε στο 3;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια εσάς έχουν χτυπήσει καθόλου τα μωράκια σας? Η μόνο εμένα το δικό μου κουταλάει όπου βρει? Σήμερα Βαρέσαι το κεφάλι του στο πάτωμα...

Επίσης από Δευτέρα απόγευμα δεν μου τρώει σχεδόν τπτ.. μόνο θηλάζει συνέχεια δεν ξέρω τι φάση.. κάποιο άλμα κάποιο δόντι λογικά. Σήμερα ειδικά έφαγε μόνο πρωινό.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 φυσικά και δεν είναι παρκάρισμα να αφήνεις το μωράκι για να κάνεις τα απαραίτητα. Εγώ πιο πολύ ρώτησα για να δω πώς ρυθμίζει κάθε μανούλα το θέμα του μαγειρέματος. Κι εγώ αναρωτιέμαι αν θα κάθονται στον πύργο η θα θέλουν να σκαρφαλωσουν παντού. 

@georgia1988  εννοείς ότι χτύπησε το κεφαλάκι του στο πάτωμα επίτηδες? Εμένα ο μικρούλης το κανει καμιά φορά,  χτυπάει μαλακά επίτηδες το κεφάλι του στο κεφαλάρι της κρεβατοκαμαρας. 


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Haroulita K είπε:

@Mighty86 φυσικά και δεν είναι παρκάρισμα να αφήνεις το μωράκι για να κάνεις τα απαραίτητα. Εγώ πιο πολύ ρώτησα για να δω πώς ρυθμίζει κάθε μανούλα το θέμα του μαγειρέματος. Κι εγώ αναρωτιέμαι αν θα κάθονται στον πύργο η θα θέλουν να σκαρφαλωσουν παντού. 

@georgia1988  εννοείς ότι χτύπησε το κεφαλάκι του στο πάτωμα επίτηδες? Εμένα ο μικρούλης το κανει καμιά φορά,  χτυπάει μαλακά επίτηδες το κεφάλι του στο κεφαλάρι της κρεβατοκαμαρας. 

Ναι κατάλαβα πως το ειπες εσύ. Σου απάντησα έτσι γιατί μου έδωσες την εντύπωση ότι έχεις ενοχές αν τον αφήσεις λίγο παραπάνω.

έχω ακούσει τόσα κ τόσα για το πάρκο από διαφορυς. Λες κ ειναι κάνα εγκλημα να πας με ασφάλεια για κατούρημα .Εγώ το θεωρώ πολύ χρήσιμο καταρχάς τον βοήθησε πολύ κινητικά. Είμαστε κ μανουλες που τα μεγαλώνουμε με λίγη έως καθόλου βοήθεια δλδ αν είσαι ένα 8ωρο δεκαωρο με το μωρό κάποια στιγμή κάπου πρέπει να μπει. 

Σας έχω νέο. Το αγοράκι μου σήμερα περπάτησε!!!! Το πάλευε μέρες. Έκανε 4-5 βήματα κ επεφτε. Σήμερα άρχισε να αλωνιζει. Σε όποιον φίλο μου γονιό το είπα μου απάντησε καλά τρεχαματα τώρα. Γιατί με ξενερώνουν με τρομαχτικά σποιλ;:cry:

1 hour ago, georgia1988 είπε:

Ρε κορίτσια εσάς έχουν χτυπήσει καθόλου τα μωράκια σας? Η μόνο εμένα το δικό μου κουταλάει όπου βρει? Σήμερα Βαρέσαι το κεφάλι του στο πάτωμα...

Επίσης από Δευτέρα απόγευμα δεν μου τρώει σχεδόν τπτ.. μόνο θηλάζει συνέχεια δεν ξέρω τι φάση.. κάποιο άλμα κάποιο δόντι λογικά. Σήμερα ειδικά έφαγε μόνο πρωινό.. 

Σχετικά με τα χτυπήματα όλη την εβδομαδα είχε 3 μελανιές μόνο στο πρόσωπο. Μου σύστησαν αρνικα.

Σχετικά με το φαι ,κ ο δικός μου με δυσκόλευε πολύ κατά καιρούς. Τελευταία έχει ανοίξει η καταπιονα. Υπομονή δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνουμε...

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mighty86 μπράβο άντε καλές ποδαραδες (δεν ξέρω τι να ευχηθώ :P) εμένα κάνει 3 4 βήματα μόνη της σαν μεθυσμένη...κοριτσια για τα χτυπήματα βιταμ για να μην μελανιαζουν είναι ότι καλύτερο! Εμένα πάντως έχει χτυπήσει αρκετές φορές μιας κ είναι όλο όρθια επίσης στο κεφαλαρι κ εμένα το χτυπάει καμία φορά επίτηδες για να κόψει αντιδράσεις...και εμείς με το φαγητό πάμε πολύ καλά πρωινό πάντα έτρωγε τώρα έχει αρχίσει τρώει κ μεσημεριανό!!!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita KΌχι δεν το χτύπησε επίτηδες.. μπουσουλουσε και τραβούσε μαζί ένα παιχνίδι μπλέχτηκε στα πόδια του και κουτουλησε το πάτωμα..

πφφ φοβάμαι πολύ με τα χτυπήματα.. κι εγώ βιταμ βάζω αλλά και πάλι φοβάμαι!

Πείτε κάνα παιχνίδι να του πάρω? Δεν ασχολείται με κανένα όλο βόλτες κάνει. Τώρα είδε και την σκούπα και έχει πάθει έρωτα να κρατάει την σκούπα.. στο καρεκλακι με την σκούπα στο πάρκο με την σκούπα και άμα του την πάρω κάνει λες και τον σφάζουμε!

@Mighty86 αχ τι ωραία! Καλές βόλτες!

  • Χαχα 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 υπεροχα τα κατορθώματα σας! Να μην ακούς κανέναν. Να απολαμβάνεις μόνο το γλυκό σου αγοράκι. Περπατησε νωρίς για αγοράκι! Μπράβο του! Επίσης σκέψου τι όμορφα που ήταν πού ήσουν εκεί μαζί του! Εγώ φοβάμαι πως όταν κάνει τα πρώτα βήματα θα είμαι στη δουλειά. Αλλά αυτή είναι μια άλλη κουβέντα. Εμείς βήμα ακόμη κανένα.  Σηκώνεται με άνεση και χάρη αλλά μέχρι εκεί. Καμιά φορά τον χαζεύω και σκέφτομαι "μεχρι πού θα φτάσουν αυτά τα πατουσακια και τι θα καταφέρουν αυτά τα γλυκά χεράκια?" Επίσης με καταλαβαίνεις απόλυτα. Ναι, αισθάνομαι τύψεις όταν τον τον αφήνω λίγο παραπάνω. 

@georgia1988 κι εγώ φοβάμαι μην χτυπήσει και μην πέσει από το κρεβάτι όταν τον αλλάζω. Από παιχνίδια ασχολείται λίγο με ένα της  fisher price πού του πήρα τα Χριστούγεννα, το πρώτο μου σχολείο λέγεται. Κάνει 60€, είναι σαν ενα μεγάλο χοντρό πλαστικό βιβλίο με 3 φυλλα με ήχους και κουμπιά που ανοιγει στέκεται και όρθιο. Αλλά τα μωράκια ξέρεις πως είναι,  μπορεί να κολλήσουν και με κάτι ασχετο. Επίσης ο μπαμπάς του, του έφερε και δυο γυαλιστερα μπαλόνια με ήλιο σαν αυτά που πουλάνε οι πλανόδιοι και ασχολήθηκε λίγο και με αυτά. 

  • Ευχαριστώ 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 μπράβο σας!!καλές βόλτες!!εμείς ακόμα...αν και έτσι όπως τη βλέπω δεν θ αργήσει..ο πύργος εκμάθησης πρ τη φορά τον άκουσα,το γκουκλαρα..λόγο επικίνδυνο μου φάνηκε όπως το είδα,νομίζω είναι για πιο μεγάλα παιδιά..και δεν κατάλαβα και το νόημα,που εξυπηρετεί δηλαδή;;πολλά παιδιά στο πάρκο περπατάνε εκεί μαθαίνουν..εγώ θα σου πω μπράβο που σου κάθεται εκεί.. απασχολείται με τα παιχνίδια του και είναι ασφαλής..

@Mighty86@georgia1988 έχει πέσει και μένα...το χειρότερο ηταν όταν επεσε πάνω στη γωνία απ' το μάρμαρο του τζακιού!!βιταμ δεν φαίνονται οι μελανιές..και αρνικα είχα πάρει κάποτε..από παιχνίδια..έχω της Φίσερ τον πύργο που τα στιβαζει αλλά και τον κώνο με τους κρίκους που ασχολείται πιο πολύ...επίσης της αρέσει το τηλεχειριστήριο της ίδιας εταιρίας που κάνει ότι μας παίρνει τηλ,το βάζει στο αυτί της κτλ...νομίζω ότι θα ήταν ωραίο κάτι που μπορεί να ασχολείται μόνο του και να φτιάχνει,να στοιβάζει κτλ..έχω και τη βίδρα που αναπνέει,την κουκουβάγια την ollie, το σκυλάκι της Φίσερ ,λούτρινα ,κάτι μωράκια με κούνια..αλλά δεν πολυδινει σημάδια σε αυτά..έχω απ' το γιο μου ένα αλογάκι και τη βάζουμε πάνω και τη κουνάμε της αρέσει,,επίσης τρελαίνεται για το αυτοκινητάκι περπατουρα που έχει..μπαίνει μόνη της πάνω και την πάμε βόλτα η κάνει αυτή τα πόδια της λίγο...τώρα γλικοκοιταζω κάτι μπαλιτσες της lalaboom. Νομίζω είναι πολύ δημιουργικα ...τέλος της έχω πάρει βιβλιαράκια που κάνουν ήχους με ζωάκια και με κρυμμένες εικόνες και ψάχνει να βρει ανασηκώνοντας τα...είναι πολύ καλά κι αυτά και της αρέσουν ιδιαιτερα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...