Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@valentina23 δεν νομίζω με τόσο λίγο να πάθει ΔΕΠΥ επίσης εάν γενικά είναι ένα ήρεμο μωρό κ δεν την βλέπεις να δυσκολεύεται να κοιμηθεί η να συγκεντρωθεί δεν θα την επηρεάζει..εμενα δυσκολευόταν ας πούμε 2 3 4 μηνών να κοιμηθεί κ να χαλαρώσει που δεν είχε καμία επαφή με οθόνες γενικά... όσο για το τι κάνουν τα μωράκια μας εμένα είναι σαν μωρό πολύ παρατηρητικη κ φοβερός μιμος ...παρατηρει κάθε μας κίνηση κ μετά από μέρες την βλέπω ότι πάει να το κάνει κ αυτή εννοείται της δείχνω κ εγω κάποια πράγματα ...θεωρω είναι στο παιδί κ εγω έτσι ήμουν σαν παιδάκι @Mighty86 μην αγχώνεσαι όλα στην ώρα τους δεν σημαίνει ότι επειδή δεν κάνει κάποια πράγματα ότι δεν τα ξέρει μπορεί απλά να μην θέλει να τα κάνει ...θα δεις ξαφνικά θα στα κάνει όλα μαζεμένα κ θα λες μα δεν του το έδειξα αυτό...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Haroulita K, @Mighty86 ευχαριστώ για τις ευχές αλλά είναι ψευδωνυμο το Βαλεντινα:P..Το πραγματικό μου είναι Παναγιώτα..Άντε σας το αποκάλυψα κι αυτό μετά από δυο χρόνια περίπου!!χαχα..μια παρέα εδώ τόσο καιρό που τα λέμε!! @Mighty86 μην αγχώνεσαι το κάθε παιδί έχει το δικό του Ρυθμό..μπορεί εσένα πχ να κάνει κάτι που εμένα δεν το κάνει..μην συγκρίνεις..δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τη μάθηση ,νομίζω όπωτε είναι έτοιμο το κάθε παιδί..

Κορίτσια το σχολείο του γιου μου έχει γεμίσει..κάθε μέρα μου λέει και για καινούρια παιδιά...νομίζω ότι μετράμε μέρες που θα κολήσει..το περιμένω με φοβερό άγχος και φόβο..κάθε μέρα του κάνω τεστ αν και είναι μια χαρά...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τα περαστικά! Ο μικρός έχει κάνει πυρετό από χθες 38.5 παίρνουμε ντεπον κάθε 6 ώρες και ευτυχώς πέφτει. Κατά τα άλλα συνεχίζει να μην τρώει καθόλου, όλη μέρα στήθος και πολύ γκρίνια.. ελπίζω αύριο να ναι καλύτερα. Ο μεγάλος πήγαμε νοσοκομείο γτ φοβηθηκαμε επειδή είναι υπέρβαρος και το οξυμετρο έδειχνε χαμηλό οξυγόνο αλλά τελικά όλα καλά. Εγώ ακόμα αρνητική αλλά παίζει να κόλλησαν οι γονείς μου :(. 2 χρόνια μέσα στο σπίτι μια μέρα βγήκα και κολλήσαμε. Τι να πω.. και είμαστε και φουλ εμβολιασμενοι.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , georgia1988 είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ για τα περαστικά! Ο μικρός έχει κάνει πυρετό από χθες 38.5 παίρνουμε ντεπον κάθε 6 ώρες και ευτυχώς πέφτει. Κατά τα άλλα συνεχίζει να μην τρώει καθόλου, όλη μέρα στήθος και πολύ γκρίνια.. ελπίζω αύριο να ναι καλύτερα. Ο μεγάλος πήγαμε νοσοκομείο γτ φοβηθηκαμε επειδή είναι υπέρβαρος και το οξυμετρο έδειχνε χαμηλό οξυγόνο αλλά τελικά όλα καλά. Εγώ ακόμα αρνητική αλλά παίζει να κόλλησαν οι γονείς μου :(. 2 χρόνια μέσα στο σπίτι μια μέρα βγήκα και κολλήσαμε. Τι να πω.. και είμαστε και φουλ εμβολιασμενοι.

Περαστικά κ να πάνε όλα καλά! 

 

πρίν από 37 λεπτά , valentina23 είπε:

@Haroulita K, @Mighty86 ευχαριστώ για τις ευχές αλλά είναι ψευδωνυμο το Βαλεντινα:P..Το πραγματικό μου είναι Παναγιώτα..Άντε σας το αποκάλυψα κι αυτό μετά από δυο χρόνια περίπου!!χαχα..μια παρέα εδώ τόσο καιρό που τα λέμε!! @Mighty86 μην αγχώνεσαι το κάθε παιδί έχει το δικό του Ρυθμό..μπορεί εσένα πχ να κάνει κάτι που εμένα δεν το κάνει..μην συγκρίνεις..δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τη μάθηση ,νομίζω όπωτε είναι έτοιμο το κάθε παιδί..

Κορίτσια το σχολείο του γιου μου έχει γεμίσει..κάθε μέρα μου λέει και για καινούρια παιδιά...νομίζω ότι μετράμε μέρες που θα κολήσει..το περιμένω με φοβερό άγχος και φόβο..κάθε μέρα του κάνω τεστ αν και είναι μια χαρά...

Α είσαι συνονόματη με τον άνδρα μου. Εμένα με λένε Ιωάννα. Χάρηκα!:lol:

6 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23 δεν νομίζω με τόσο λίγο να πάθει ΔΕΠΥ επίσης εάν γενικά είναι ένα ήρεμο μωρό κ δεν την βλέπεις να δυσκολεύεται να κοιμηθεί η να συγκεντρωθεί δεν θα την επηρεάζει..εμενα δυσκολευόταν ας πούμε 2 3 4 μηνών να κοιμηθεί κ να χαλαρώσει που δεν είχε καμία επαφή με οθόνες γενικά... όσο για το τι κάνουν τα μωράκια μας εμένα είναι σαν μωρό πολύ παρατηρητικη κ φοβερός μιμος ...παρατηρει κάθε μας κίνηση κ μετά από μέρες την βλέπω ότι πάει να το κάνει κ αυτή εννοείται της δείχνω κ εγω κάποια πράγματα ...θεωρω είναι στο παιδί κ εγω έτσι ήμουν σαν παιδάκι @Mighty86 μην αγχώνεσαι όλα στην ώρα τους δεν σημαίνει ότι επειδή δεν κάνει κάποια πράγματα ότι δεν τα ξέρει μπορεί απλά να μην θέλει να τα κάνει ...θα δεις ξαφνικά θα στα κάνει όλα μαζεμένα κ θα λες μα δεν του το έδειξα αυτό...

Έχετε δίκιο σε αυτά που λέτε. Η αλήθεια είναι ότι η άγνοια που έχω σε σχέση με τα παιδιά με αγχωνει. Δλδ δεν έχω καμία άλλη εξοικειωση κ το παραμικρό με τρομάζει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 μου περαστικά οπλισμού με δύναμη όλα καλά θα πάνε! @Mighty86 ίσως φταίει το ότι αγχώνεσαι τότε δες το πιο χαλαρά...εγω πλέον ειμαι παααρα πολύ χαλαρή με το μωρό κ αυτή το απολαμβάνει περισσότερο της κάνω συνέχεια πειράγματα τα οποία άλλοι θα τα έβλεπαν χαζα κ ανούσια κ όμως αυτή γελάει κ το απολαμβάνει (ώρες ώρες λέω μα καλά μάνα ειμαι εγώ τι μούρλαμαρες κανω)...βαλε μπόλικη τρέλα κ καθόλου άγχος πιάνουν τον εκνευρισμό μας κ το άγχος μας στον αέρα κ μπορούν να μας βγάλουν εκτός εαυτού ΠΑΝΕΎΚΟΛΑ μιλάω εκ πείρας έχω δουλέψει αρκετά με παιδιά κ δύσκολα παιδιά :wink: δεν είναι τόσο εύθραυστα κ ευαίσθητα όσο φαίνονται αχαχαχ :razz:

@valentina23 βρε τι του κάνεις του παιδιού?  Αχαχαχαχ λες κ αμα δεις θετικο τεστ θα τον βγαλεις εκτος σπιτιου.? Αμα κολλήσει κόλλησε θα έχει κ συμπτώματα ...εμενα ο άντρας μου έχει πάθει έναν πανικό με τα κρούσματα που σκάνε δίπλα του κ εγω εννοείται φοβάμαι απλα δεν το σκέφτομαι πλέον το έχω αποβάλλει...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Basiliki92 αυτή την εβδομάδα θα του κάνω κάθε μέρα γιατί έχει γεμίσει το σχολείο...έτσι κι αλλιώς κάνουν κάθε Τρίτη και Παρασκευή λόγω σχολείου..δεν ξέρω απ' την μια λέω όχι άγχος ήπια το περνάνε κι απ' την άλλη φοβάμαι...δεν ξέρω τι να σκεφτώ ..βλέπω να πλησιάζει ο ιός..είναι και οδόν ..

@georgia1988 θήλαζε τον συνέχεια..θα παρηγορειτε ο καημενουλης.ο παιδίατρος τι σας είπε;;

@Mighty86 φίλη μου Ιωάννα χάρηκα για την γνωριμία!!!!

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@valentina23 άμα τον κρατήσεις σπίτι λίγες μέρες? 

Δεν έχει νόημα...αγγλικά ,γαλλικά;;στην πλατεία που πάει και παίζει;;;μια εβδομάδα δεν κάθεται με τίποτα αυτός μέσα...θα τον πιάσει κατάθλιψη..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Ο παιδίατρος μου είπε να δίνω Ντεπόν, αν έχει πιο νωρίς στο 3ωρο μπορώ αλγκοφρεν και απλά να προσέχω να μην κάνει δύσπνοια. Και εννοείται πολύ θηλασμός. Αλλά λογικά δύο μέρες κρατάει στα μωράκια μου είπε. Ήδη νομίζω είναι καλύτερα ο μικρός δεν έχει πυρετό τώρα.. για να δούμε

  • Μου αρέσει 4

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@georgia1988 μου περαστικά οπλισμού με δύναμη όλα καλά θα πάνε! @Mighty86 ίσως φταίει το ότι αγχώνεσαι τότε δες το πιο χαλαρά...εγω πλέον ειμαι παααρα πολύ χαλαρή με το μωρό κ αυτή το απολαμβάνει περισσότερο της κάνω συνέχεια πειράγματα τα οποία άλλοι θα τα έβλεπαν χαζα κ ανούσια κ όμως αυτή γελάει κ το απολαμβάνει (ώρες ώρες λέω μα καλά μάνα ειμαι εγώ τι μούρλαμαρες κανω)...βαλε μπόλικη τρέλα κ καθόλου άγχος πιάνουν τον εκνευρισμό μας κ το άγχος μας στον αέρα κ μπορούν να μας βγάλουν εκτός εαυτού ΠΑΝΕΎΚΟΛΑ μιλάω εκ πείρας έχω δουλέψει αρκετά με παιδιά κ δύσκολα παιδιά :wink: δεν είναι τόσο εύθραυστα κ ευαίσθητα όσο φαίνονται αχαχαχ :razz:

@valentina23 βρε τι του κάνεις του παιδιού?  Αχαχαχαχ λες κ αμα δεις θετικο τεστ θα τον βγαλεις εκτος σπιτιου.? Αμα κολλήσει κόλλησε θα έχει κ συμπτώματα ...εμενα ο άντρας μου έχει πάθει έναν πανικό με τα κρούσματα που σκάνε δίπλα του κ εγω εννοείται φοβάμαι απλα δεν το σκέφτομαι πλέον το έχω αποβάλλει...

Ναι όταν χαλαρώνω περνάμε σίγουρα καλύτερα αλλά καμία φορά η μέρα μου ξεκινάει από την αρχή στραβά με πολυ στρες άγχος κ αγωνίες.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 ναι έχω αλλά δεν κάθεται με τπτ.. μόνο στον ύπνο του το μετράω! Ευτυχώς είναι ήδη καλύτερα. Έπεσε ο πυρετός. Μου έκανε διάρροια βέβαια και συνεχίζει να μην τρώει μόνο να θηλάζει. Εγώ μάλλον κόλλησα τελικά. Έκλεισε η φωνή μου και πονάει ο λαιμός αλλά το τεστ συνεχίζει αρνητικό. Το κακό είναι ότι ο μικρός αδυνάτισε και στεναχωριέμαι..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , georgia1988 είπε:

@valentina23 ναι έχω αλλά δεν κάθεται με τπτ.. μόνο στον ύπνο του το μετράω! Ευτυχώς είναι ήδη καλύτερα. Έπεσε ο πυρετός. Μου έκανε διάρροια βέβαια και συνεχίζει να μην τρώει μόνο να θηλάζει. Εγώ μάλλον κόλλησα τελικά. Έκλεισε η φωνή μου και πονάει ο λαιμός αλλά το τεστ συνεχίζει αρνητικό. Το κακό είναι ότι ο μικρός αδυνάτισε και στεναχωριέμαι..

Θα γίνει καλά κ θα αναπαρει.το έχω πάθει κεγω. Δεν έτρωγε κ τίποτα ούτε έπινε γάλα πάρα πολύ λίγο κ δεν θήλαζε κιολας. Όταν με το καλό γίνει καλά δοκίμασε να του δίνεις παχυντικα φαγητά. Κρέμες καρπών, μπανάνες,αβοκάντο, αυγό ψωμί γαλακτοκομικά. 

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστο που είστε ήδη καλύτερα. Θα πάρει τα πάνω του, μην ανησυχείς! Εμένα τη Δευτέρα μου φάνηκε ότι είχε ξυπνήσει με κύκλους κάτω από τα ματάκια του κι ας είναι κοντά στα 10,5 κιλά! Θα φάει και θα παίξει πολύ γρήγορα πάλι. 

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...