Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κορίτσια έχω εκνευρίστει.. ήρθα στο νοσοκομείο για να μπουν κάνουν τεστ και εξετάσεις επειδή είδα ότι το οξυγόνο μου είναι χαμηλό και δεν θέλουν να μου κάνουν τπτ. Στον άντρα μου που είναι υπέρβαρος τα έκαναν όλα. Σε εμένα που έχω άσθμα δεν κάνουν τπτ.. έχω εκνευρίστει πολύ. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@georgia1988 να το απαιτήσεις να σε δουν..και καλύτερα πήγαινε σ έναν ιδιώτη να αξιολογησει την κατάσταση η παρε τηλ τον γιατρό σου να επικοινωνήσει αυτός με το νοσοκομείο να σε δεχτούν..οσό για τον μπέμπη μην στεναχωριέσαι κι εμείς οι μεγάλοι όταν αρρωσταίνουμε δεν έχουμε όρεξη για φαγητό και χάνουμε ..θα επανέλθει πολύ συντομα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με είδανε τελικά με τα χίλια ζόρια.. αφού τους είπα ότι να μου βγάλουν βεβαίωση ότι ήρθα με θετικό σελφ τεστ και δυσφορία και με άφησαν να φύγω χωρίς να με εξετάσουν. Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν πιο ευπαθείς ομάδες από άλλες αλλά και ο άλλος που έρχεται δεν έρχεται στο άκυρο. Να σημειωθεί ότι όταν πήγα με τον άντρα μου δεν με εξέτασαν εμένα γτ ήμουν αρνητική ενώ σήμερα μια κυρία την εξέτασαν με αρνητικό τεστ επειδή είναι υπέρβαρη. Και με ξεπέταξαν, δεν με είδαν αναλυτικά αλλά τουλάχιστον μου έκαναν ακτινογραφία. Για τεστ ούτε καν με έστειλαν σε φαρμακείο. 

@Basiliki92 το οξυγόνο στο σπίτι ήταν στο 93. Εκεί βγήκε 96 αλλά ο κορεσμός ήταν στο 80. Μου είπαν ότι είμαι οκ τι να πω. Θα πάρω τον πνευμονολογο μου να του τα πω.

@valentina23  δεν σε δέχονται οι ιδιώτες όταν έχεις θετικό τέστ. Αλλιώς σιγά μην πήγαινα στο νοσοκομείο.. 

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 96 είναι καλό 93 έτσι κ ετσι αλλά κ πάλι είσαι safe με τόσο...μιλα με πνευμονολογο σήμερα κιόλας μόνο αυτοί ξέρουν σε τέτοιες περιπτώσεις...κριμα να ταλαιπωρηθείς...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως πάει κορίτσια; @georgia1988 ? Πώς είσαι εσύ ο μικρούλης κ ο σύζυγος;

Εγω του μικρού του πήρα παππουτσια .καλά φαίνονται. Πήγα σε συνοικιακό παιδικο παππουτσαδικο με ανατομικά γιατί μόνη μου άκρη δεν έβγαλα. 

Του ετοιμάζω πάρτι το άλλο Σάββατο μπιζ Μπιζέ αλλά κάτι να θυμόμαστε, παρειγγειλα κ ωραία τούρτα. 

Αχ μωλε τα μωράκια μας γίνονται παιδάκια. Κ τι παιδάκια ..τώρα από ότι λένε ξεκινάει η πιο χαριτωμένη ηλικία. Αχ θα τον φάω. Είναι σκέτο λουκουμακι αλλά έχει αρχίσει μου σπάει τα μπολς μιλάμε. Μόλις δεν γίνεται το δικό του κλάμα ,μόλις βαρεθεί μιρλα, εύκολα τρομάζει κλάμα ,θέλει συνέχεια να αυλιζεται , τρώει με τα χίλια ζόρια κ βρωμάει μονίμως βούτυρο από τα πολλά πεσιματα. Κ μου χαλάει κ την δίαιτα θέλει μονίμως να με ταιζει:P:D:lol::wub:

Σε 6 μέρες τερματίζει το τικερακι μου,!:!:

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 αχ τι ωραία! Κι εγώ θέλω να του κάνω πάρτι όταν χρονίζει.. τούρτα μπορούν να φάνε άραγε τα μωράκια? Μάλλον όχι ε? Λόγω ζάχαρης?

Εμείς είμαστε καλύτερα όλοι. Μου έχει μείνει μόνο βήχας και συνάχι ευτυχώς. Το κακό είναι ότι είχαμε κλείσει εισιτήρια για Αθήνα και τώρα πρέπει να τα αλλάξουμε αν αλλάζουν δλδ.. 

Ο μικρός ακόμα δεν τρώει. Χθες με το ψάρι κάπως έφαγε αλλά πάλι σήμερα τπτ. Δευτέρα λογικά εξέταση γτ με τον κορονοιο την πήγαμε πίσω. @Mighty86 κι εμένα μια από τα ίδια. Πολύ γκρίνια όταν δεν γίνεται το δικό του ή αν του πάρεις το παιχνίδι χαμός!

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Έφτασε και η δική μας μετά σήμερα!!ενός χρόνων πια!!παραγγείλαμε τούρτα με σχέδια αλλά το πάρτυ θα είναι πριβε:Pμόνο παππούδες και η ανηψια μου..εκτός από κορονοιο τρομάζει άμα βλέπει και πολυκοσμία;)!!το απόγευμα θα σβήσουμε το πρώτο μας κεράκι!!Σαν σήμερα τετοια ώρα μόλις μου την είχαν φέρει στο δωμάτιο και την πήρα για πρώτη φορά αγκαλιά!!ένα πλασματακι τόσο δα με κλειστά ματάκια να την κοιτάζω και να λιώνω!!!Το πιο ωραίο συναίσθημα στο κόσμο!!Η πρώτη αγκαλιά..το πρώτο χάδι !!!Το δικό μου θαύματακι....Αχ κορίτσια ο θεός να έχει καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου.Υγεια,τύχη,αγάπη,ευτηχια!!! Μακάρι να μην υπήρχαν όλα αυτά τα τραγικά που ακούνε στην τηλεόραση για παιδάκια!!ο Θεός να βάλει το χέρι του και να ευλογεί όλα τα πλασματακια..είμαι πολύ συγκινημένη σήμερα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Έφτασε και η δική μας μετά σήμερα!!ενός χρόνων πια!!παραγγείλαμε τούρτα με σχέδια αλλά το πάρτυ θα είναι πριβε:Pμόνο παππούδες και η ανηψια μου..εκτός από κορονοιο τρομάζει άμα βλέπει και πολυκοσμία;)!!το απόγευμα θα σβήσουμε το πρώτο μας κεράκι!!Σαν σήμερα τετοια ώρα μόλις μου την είχαν φέρει στο δωμάτιο και την πήρα για πρώτη φορά αγκαλιά!!ένα πλασματακι τόσο δα με κλειστά ματάκια να την κοιτάζω και να λιώνω!!!Το πιο ωραίο συναίσθημα στο κόσμο!!Η πρώτη αγκαλιά..το πρώτο χάδι !!!Το δικό μου θαύματακι....Αχ κορίτσια ο θεός να έχει καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου.Υγεια,τύχη,αγάπη,ευτηχια!!! Μακάρι να μην υπήρχαν όλα αυτά τα τραγικά που ακούνε στην τηλεόραση για παιδάκια!!ο Θεός να βάλει το χέρι του και να ευλογεί όλα τα πλασματακια..είμαι πολύ συγκινημένη σήμερα..

Ανατριχιασα! Να την χαίρεσαι την κούκλα σου να είναι γερή τυχερή κ ευτυχισμένη!!!! Να περάσετε υπέροχα!!!

 

13 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@Mighty86 αχ τι ωραία! Κι εγώ θέλω να του κάνω πάρτι όταν χρονίζει.. τούρτα μπορούν να φάνε άραγε τα μωράκια? Μάλλον όχι ε? Λόγω ζάχαρης?

Εμείς είμαστε καλύτερα όλοι. Μου έχει μείνει μόνο βήχας και συνάχι ευτυχώς. Το κακό είναι ότι είχαμε κλείσει εισιτήρια για Αθήνα και τώρα πρέπει να τα αλλάξουμε αν αλλάζουν δλδ.. 

Ο μικρός ακόμα δεν τρώει. Χθες με το ψάρι κάπως έφαγε αλλά πάλι σήμερα τπτ. Δευτέρα λογικά εξέταση γτ με τον κορονοιο την πήγαμε πίσω. @Mighty86 κι εμένα μια από τα ίδια. Πολύ γκρίνια όταν δεν γίνεται το δικό του ή αν του πάρεις το παιχνίδι χαμός!

Οοοοοοοχι εγώ δεν πρόκειται να του δώσω γλυκό όσο πάει κ όσο τραβήξει. Όχι για κάνα άλλο λόγο αλλά για δική μου ευκολία. Γιατί τέτοιο τζαναμπετικο που είναι μετά δεν θα τρώει τίποτα από τα μπρόκολα τα φασολάκια κ τα σπανακόρυζα που του δίνω κ θα θέλει μόνο τούρτες σοκολάτες κ γλυκά. Θα γίνει κάποια στιγμή αλλά ας αργησει όσο γίνεται. Δεν θα γίνω κ καταπιεστική αλλά όσο μπορώ να τον κάνω να τρώει αυτά που τρώμε κ εμείς σε καθημερινή βαση

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23, γράφεις όλα όσα σκεφτόμαστε με τέτοια γλυκα.  Όπως το λες, η πιο όμορφη μέρα της ζωής μας, η μέρα που γεννήθηκαν. Να τα έχει ο καλός Θεός γερά, όλα τα παιδάκια! Να είναι υγιής, χαρούμενη και τυχερή η κουκλίτσα σου και να χαίρεσαι την οικογένειά σου! Δεν ξέρω αν είμαι δυνατό, αλλά αν μπορείς ανέβασε καμιά φωτογραφία από την τούρτα μόνο. Έρχονται τα γενέθλιά του ντεληκανή  μου, και αγχώνομαι γιατί ταυτόχρονα επιστρέφω στη δουλειά. Έχω αρχίσει και το βλέπω στον ύπνο μου εδώ και εβδομάδες. 

@georgia1988   τι ωραία που είστε καλύτερα! Εγώ σήμερα βγήκα και αρνητική στο rapid.  Μου είπε η αδερφή μου ότι  χρειάζεται αρνητικο rapid για να βγει το πιστοποιητικό νοσησης. 

@Mighty86 πραγματικά νόμισα ότι σου σπάει τα μπωλ. Και λέω τόσο εύκολα σπάνε χαχαχα! Κι εμείς έχει 2-3 μέρες που το απόγευμα κυρίως φωνάζει δυσαρεστημενος, ακόμα και όταν τον έχω αγκαλιά. Και είναι λίγο δύσκολο γιατί θέλω να τον ανακουφισω και δεν ξέρω πώς.  Να είναι που έμεινε μέσα με τον covid? Ή απλά κατάλαβε πόσο βαρετοί είναι οι γονείς του? Και χθες και σήμερα τον βγάλαμε βόλτα πάντως. Δεν ξέρω αν αν τώρα ξεκινάνε τα καλύτερα, αλλά κάθε μέρα είναι και πιο όμορφος, πιο γλυκός! Δεν με ταΐζει, αλλά καμιά φορά μου δίνει φιλάκια,( όχι στείλει μόνο, φιλί κανονικο) κι εγώ κοντεύω να λιποθυμισω από τη χαρά και τη συγκίνηση. 

  • Ευχαριστώ 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Haroulita K είπε:

@valentina23, γράφεις όλα όσα σκεφτόμαστε με τέτοια γλυκα.  Όπως το λες, η πιο όμορφη μέρα της ζωής μας, η μέρα που γεννήθηκαν. Να τα έχει ο καλός Θεός γερά, όλα τα παιδάκια! Να είναι υγιής, χαρούμενη και τυχερή η κουκλίτσα σου και να χαίρεσαι την οικογένειά σου! Δεν ξέρω αν είμαι δυνατό, αλλά αν μπορείς ανέβασε καμιά φωτογραφία από την τούρτα μόνο. Έρχονται τα γενέθλιά του ντεληκανή  μου, και αγχώνομαι γιατί ταυτόχρονα επιστρέφω στη δουλειά. Έχω αρχίσει και το βλέπω στον ύπνο μου εδώ και εβδομάδες. 

@georgia1988   τι ωραία που είστε καλύτερα! Εγώ σήμερα βγήκα και αρνητική στο rapid.  Μου είπε η αδερφή μου ότι  χρειάζεται αρνητικο rapid για να βγει το πιστοποιητικό νοσησης. 

@Mighty86 πραγματικά νόμισα ότι σου σπάει τα μπωλ. Και λέω τόσο εύκολα σπάνε χαχαχα! Κι εμείς έχει 2-3 μέρες που το απόγευμα κυρίως φωνάζει δυσαρεστημενος, ακόμα και όταν τον έχω αγκαλιά. Και είναι λίγο δύσκολο γιατί θέλω να τον ανακουφισω και δεν ξέρω πώς.  Να είναι που έμεινε μέσα με τον covid? Ή απλά κατάλαβε πόσο βαρετοί είναι οι γονείς του? Και χθες και σήμερα τον βγάλαμε βόλτα πάντως. Δεν ξέρω αν αν τώρα ξεκινάνε τα καλύτερα, αλλά κάθε μέρα είναι και πιο όμορφος, πιο γλυκός! Δεν με ταΐζει, αλλά καμιά φορά μου δίνει φιλάκια,( όχι στείλει μόνο, φιλί κανονικο) κι εγώ κοντεύω να λιποθυμισω από τη χαρά και τη συγκίνηση. 

Όχι άλλα μπολς μου σπαει:lol:. Ναι κ εγώ πλέον τον βγάζω όσο πιο συχνά μπορώ ,τον φέρνω σε επαφή με όσο περισσότερο κόσμο μπορώ. Στην αρχή είναι ξινός αλλά μετά όταν γυρνάμε σπίτι κ πιο φρόνιμος είναι κ πιο χαρούμενος. Νομίζω είναι συνδυασμός κοβιντ κ της ηλικίας. Πλέον συνειδητοποιούν πιο πολλά πράγματα κ έχουν άποψη. Εμένα ας πούμε αν έρθει άνδρας να τον δει πχ ο θείος του η ο παππούς του μπορεί κ να κλάψει κ θέλει 15 λεπτά να συνηθίσει. Αν έρθει καμία γλυκούλα κοπελιτσα 5 λεπτά κ είναι κομπλέ ο γιπας! Χαχαχαχα

Η γκρίνια του νομίζω είναι γιατί βαριέται θέλει πιο πολλά ερεθίσματα τώρα. Ξέρω κεγω....σήμερα τον πήγα πρωί πρωί στις κούνιες. Γκρίνια για να το βάλω να κάνει μετά γκρίνια για να τον βγάλω μετά γκρίνια για να τον βάλω καρότσι μετά όταν πήγαμε σπίτι ήθελε να βγει στο μπαλκόνι. Αμάν βρε αγόρι μου!

Φιλάκια δεν κάνει με τίποτα. Τώρα κάνει αγκαλιές. Σιγά σιγά ...:roll:

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Έφτασε και η δική μας μετά σήμερα!!ενός χρόνων πια!!παραγγείλαμε τούρτα με σχέδια αλλά το πάρτυ θα είναι πριβε:Pμόνο παππούδες και η ανηψια μου..εκτός από κορονοιο τρομάζει άμα βλέπει και πολυκοσμία;)!!το απόγευμα θα σβήσουμε το πρώτο μας κεράκι!!Σαν σήμερα τετοια ώρα μόλις μου την είχαν φέρει στο δωμάτιο και την πήρα για πρώτη φορά αγκαλιά!!ένα πλασματακι τόσο δα με κλειστά ματάκια να την κοιτάζω και να λιώνω!!!Το πιο ωραίο συναίσθημα στο κόσμο!!Η πρώτη αγκαλιά..το πρώτο χάδι !!!Το δικό μου θαύματακι....Αχ κορίτσια ο θεός να έχει καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου.Υγεια,τύχη,αγάπη,ευτηχια!!! Μακάρι να μην υπήρχαν όλα αυτά τα τραγικά που ακούνε στην τηλεόραση για παιδάκια!!ο Θεός να βάλει το χέρι του και να ευλογεί όλα τα πλασματακια..είμαι πολύ συγκινημένη σήμερα..

Να την χαίρεστε,  πολύχρονη να είναι! Πάντα χαρές στη ζωή της!

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές!! Σβήσαμε το κεράκι μας χτες και έδειξε ότι της άρεσε πολύ..δοκίμασε και λίγο τουρτιτσα για το καλό αλλά δεν ξετρελαθηκε κιόλας..είχα πάρει και μπαλόνια να τα φουσκωσουμε αλλά τα έβαλε στο στόμα και τα δάγκωνε όπωτε τα εξαφάνισα..βάλαμε και καπελάκια πάρτυ..εύχομαι του χρόνου τα πράγματα να είναι πιο ήρεμα από άποψη κορονοιου να καλέσω και παιδάκια που θα καταλαβαίνει και περισσότερα..

Βγάζουμε 2 δόντια πάνω..το ένα ειδικά βλέπω έχει βγει το μισο και πρησμένα ούλα και κάτω...!!Είμαι άυπνη όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκε είχε μυξουλες και δεν μπορούσε να κοιμηθεί...είναι κάπως σήμερα και Μ έχουν ζωσει τα φίδια...

Το τικερακι μου πρέπει να το αλλάξω;;;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...