Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Basiliki92 πολύ χαίρομαι που τα περάσατε τόσο ωραία!!ξεχάστηκε η μικρή,είδε καινούριες παραστάσεις γι'αυτό ίσως ήταν και τόσο ήσυχη!που και που χρειάζονται κι αυτά και μεις οι μεγάλοι να ξεσκαμε..εγώ τον γιο μου 2 μηνών τον είχα πάει ταξίδι Τήνο,Μύκονο..στο μάρσιπο..και γενικά όλο βόλτες ειμασταν και ταξίδια καμία σχέση με το τωρα:(

@Mighty86 τι να τον κάνεις τον καφέ χωρίς τσιγάρο..δεν πάει κατω:Pάσε που φοβάμαι μην φέρει αϋπνία και υπερένταση στο μωρό..μπύρες και κρασιά δεν πολυεπινα και πριν όπωτε δεν με νοιάζει...το τσιγάρο και το καφέ όμως...έχω μεγάλη στέρηση..κι απορώ και θαυμάζω τον εαυτό μου που έφτασα έως εδώ χωρίς να τα βάλω στο στόμα μου..όμως πολλές φορές αγανακτώ..όσο για το φαι..ο άντρας μου είναι παραδοσιακός τύπος με τα παστίτσιο του,τα στιφαδα του,τις προβατίνες..εννοείται μεσημέρι βράδι κατσαρόλα..όπωτε δεν μπορώ ..λυγίζω και γω και τρώω..απ' την άλλη δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση..δεν μπορώ να με βλέπω στον καθρέφτη...όμως τι να κάνω να κόψω και το φαγητό;;θα λαλησω..άσε που μετά τον θηλασμό πεινάω σαν λύκος...και περίοδος ακόμα!!! άφαντη!!πάντως δεν ξέρω..φοβερή η στέρηση αν και έχει περάσει τόσος καιρός που έχω να καπνίζω το έχω πολύ στο μυαλό μου...νομίζω αν κόψω θηλασμό και ξεκινήσω καφέ ,τσιγάρο,θα μου έρθει και περίοδος και θα τα χάσω τα κιλά...

Αυτό με τα κοριτσάκια Μ έχει αρρωστήσει...αλλάζω κανάλι όπου κι αν το δω..δεν αντέχω..πονάει η ψυχή μου..!!Έχουμε και τον πόλεμο τώρα πάνω...άσε..είναι που είναι η ψυχολογία μας στα τάρταρα ..αχ άντε να ανοίξει λίγο ο καιρός να βγούμε λίγο παραεξω..να ξεχαστουμε

Τετάρτη έκλεισα ραντεβού σε παιδίατρο για εμβόλιο και πρώτες εξετάσεις αίματος!!Ωχ θα μας ακούσει όλο το τετράγωνο!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mighty86 @valentina23 εγώ παρακολουθώ πολύ στενά την υπόθεση Πάτρα και έχω φρικάρει και κατάστεναχωρηθει δεν σας κρύβω ότι από την αρχή τους γονείς υποψιαστηκα και ντρέπομαι που το λέω αυτό...αλλα με τόσα που έχουμε δει το μυαλό μας πλέον σκέφτεται διαφορετικά δυστυχώς... όσο για τον πόλεμο άλλο πάλι κ αυτό εν έτη 2022 πόλεμος δεν το χωράει το μυαλό μου... τέλειο και το πάρτυ σας mighty έρχεται κ η δική μας σειρά κ δεν ξέρω τι να κάνω σίγουρα θα γιορτάσουμε με κόσμο η χωρίς...βαρεθηκα βέβαια κ αυτές τις σκέψεις περί κορονοιου συνέχεια γιατί κακα τα ψέματα έχουμε χάσει 2 χρόνια από την ζωή μας σκεπτόμενοι μην τυχόν κ κολλήσουμε και κλεισμένοι στο σπίτι ...λες κ τώρα έχουμε ζωή... θα έρθει η άνοιξη κ το καλοκαίρι και θα ξεσκασουμε ειμαι σίγουρη για αυτό... όσο για την μικρή η αλήθεια είναι πως ήταν άλλο παιδί έξω καμία σχέση με όταν βγαίνουμε στα μέρη της βρε κορίτσια μέχρι και τις πωλήτριες χαιρετούσε δεν το συζητώ όταν έβλεπε παιδάκια πως έκανε...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Basiliki92 πολύ χαίρομαι που τα περάσατε τόσο ωραία!!ξεχάστηκε η μικρή,είδε καινούριες παραστάσεις γι'αυτό ίσως ήταν και τόσο ήσυχη!που και που χρειάζονται κι αυτά και μεις οι μεγάλοι να ξεσκαμε..εγώ τον γιο μου 2 μηνών τον είχα πάει ταξίδι Τήνο,Μύκονο..στο μάρσιπο..και γενικά όλο βόλτες ειμασταν και ταξίδια καμία σχέση με το τωρα:(

@Mighty86 τι να τον κάνεις τον καφέ χωρίς τσιγάρο..δεν πάει κατω:Pάσε που φοβάμαι μην φέρει αϋπνία και υπερένταση στο μωρό..μπύρες και κρασιά δεν πολυεπινα και πριν όπωτε δεν με νοιάζει...το τσιγάρο και το καφέ όμως...έχω μεγάλη στέρηση..κι απορώ και θαυμάζω τον εαυτό μου που έφτασα έως εδώ χωρίς να τα βάλω στο στόμα μου..όμως πολλές φορές αγανακτώ..όσο για το φαι..ο άντρας μου είναι παραδοσιακός τύπος με τα παστίτσιο του,τα στιφαδα του,τις προβατίνες..εννοείται μεσημέρι βράδι κατσαρόλα..όπωτε δεν μπορώ ..λυγίζω και γω και τρώω..απ' την άλλη δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση..δεν μπορώ να με βλέπω στον καθρέφτη...όμως τι να κάνω να κόψω και το φαγητό;;θα λαλησω..άσε που μετά τον θηλασμό πεινάω σαν λύκος...και περίοδος ακόμα!!! άφαντη!!πάντως δεν ξέρω..φοβερή η στέρηση αν και έχει περάσει τόσος καιρός που έχω να καπνίζω το έχω πολύ στο μυαλό μου...νομίζω αν κόψω θηλασμό και ξεκινήσω καφέ ,τσιγάρο,θα μου έρθει και περίοδος και θα τα χάσω τα κιλά...

Αυτό με τα κοριτσάκια Μ έχει αρρωστήσει...αλλάζω κανάλι όπου κι αν το δω..δεν αντέχω..πονάει η ψυχή μου..!!Έχουμε και τον πόλεμο τώρα πάνω...άσε..είναι που είναι η ψυχολογία μας στα τάρταρα ..αχ άντε να ανοίξει λίγο ο καιρός να βγούμε λίγο παραεξω..να ξεχαστουμε

Τετάρτη έκλεισα ραντεβού σε παιδίατρο για εμβόλιο και πρώτες εξετάσεις αίματος!!Ωχ θα μας ακούσει όλο το τετράγωνο!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.κεγω όσο ψευτοθήλαζα δεν μπόρεσα να χάσω κιλά.πεινουσα σα τρελη

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς ήρθαμε Αθήνα. Ο μικρός μια χαρά στο αεροπλάνο δεν έκλαψε καθόλου, θηλασαμε στην απογείωση και στην προσγείωση, όλα καλά! Μόνο στην αρχή δεν ήθελε να κάτσει καθιστός και επίσης κλοτσουσε όλη την ώρα τον μπροστινό. Πολύ υπομονή ο άνθρωπος! Τπτ δεν μας είπε!

Όντως με τον κορονοιο έχουμε χάσει 2 χρόνια. Εγώ τόσο καιρό δεν έβγαινα έξω και τελικα κόλλησα.. δεν το βλέπω να περναει αυτή η κατάσταση οπότε ας βγαίνουμε έξω τουλάχιστον! 

Εγώ κορίτσια γι'αυτό στην Πάτρα δεν μπορώ να σκέφτομαι ότι κρύβονται οι γονείς από πίσω. Δεν το χωράει το μυαλό μου. Αρνούμαι να το δεχτώ. 

 @valentina23 ούτε εγώ έχω περίοδο ακόμα και έχω γίνει και 100 κιλά.. θα μαι σαν μπαλόνι στην βάφτιση του μικρού άμα συνεχίσω έτσι. Όσο για το τσιγάρο.. ρε συ τόσο καιρό το έχεις κόψει δεν λέει να το ξανααρχισεις. Και στο λέω εγώ που κάπνιζα 10 χρόνια.

 

  • Μου αρέσει 4

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 αχ τι καλά μπήκατε και στο αεροπλάνο..άμα μεγαλώσει άλλο λίγο και καταλαβαίνει θα του αρέσει πάρα πολύ!!θα σε ρωταγα και γω για την περίοδο. Όχι ότι ανυπομονώ να μου έρθει αλλά αισθάνομαι φουσκωμένη,πρησμένη επίσης κάποιες μέρες έχω συμπτώματα περιοδου και λέω άντε μετά από τόσο καιρό θα μου έρθει και τίποτα..αυτό για το τσιγάρο δεν θέλω απλά να καπνίσω...αλλά να το καταπιω!!σίγουρα άμα καπνίσω μετά από τόσο καιρό θα αηδιάζω και θα ζαλιστώ..αλλά είναι το μόνο που έχω να ξεφεύγω λίγο..ένα καφέ κι ένα τσιγάρο..ώρες ώρες σκέφτομαι να τραβήξω καμία τζούρα ίσα ίσα για την αναθεμια αλλά δεν μου πάει καρδιά..θα έχω τύψεις μετά...πάντως έχω ακούσει κοπέλες που ενώ θηλάζουν κάνουν 2,3 τσιγάρα..θα κάνω υπομονή...περιμένω εκείνη τη μέρα που θα κάτσω στο μπαλκόνι μου θα φτιάξω το καφεδάκι μου ,θ ανάψω το τσιγαρακι μου και μην ενοχλήσει κανείς!!!:P όσο για τα αδερφάκια και μένα δεν μου πάει το μυαλό κι ούτε θέλω να διανοηθω ότι μάνα σκότωσε τα παιδιά της!!Είναι ασύλληπτο!!

Καλά να περάσετε Αθήνα!!και γω κουράστηκα να φοβάμαι για κορονοιο..δεν αντεχω πια..ο γιος μου πάει σχολείο και σχεδόν όλοι οι φίλοι του έχουν κολλήσει εκτός απ' αυτόν!!τόσο τυχερός!!κι άλλοι προσέχουν πάρα πολύ και κολλάνε..είναι θέμα οργανισμού τελικά νομίζω..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα, ήθελα τη συμβουλή για τον αποθηλασμο. Θηλάζει πρωί- βράδυ, χθες έδωσα μπιμπερό και έκλαιγε, δεν ήπιε και δωστου κλαμα κι εγώ στο τέλος τον θήλασα για να κοιμηθεί. Τώρα πριν λίγο παλι δοκίμασα να τον πιάσω στον ύπνο, ούτε τώρα το ήπιε. Έχω στενοχώρηθει πολύ.

Σκέφτομαι να πάρω θήλαστρο για να αποθηκεύω όταν λείπω 24ωρα στη δουλειά.  Καποια μανούλα ομως είχε πρόβλημα νομιζω. 

  • Λυπημένη/-ος 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K Καλημέρα κορίτσι μου...να πάρεις θήλαστρο?Και πως θα το δίνετε το γάλα..? Το πρόβλημα είναι το μπουκάλι και όχι τοσο η γεύση του γάλακτος... να δωσεις σε καποιον αλλον να τον ταΐσει με το μπουκαλι χωρίς να είσαι εσυ εκει θέλει υπομονή...αν δεις ότι με τίποτα δεν παίρνει μπουκάλι δοκίμασε με ποτηράκι να το δώσεις...

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Haroulita K Καλημέρα κορίτσι μου...να πάρεις θήλαστρο?Και πως θα το δίνετε το γάλα..? Το πρόβλημα είναι το μπουκάλι και όχι τοσο η γεύση του γάλακτος... να δωσεις σε καποιον αλλον να τον ταΐσει με το μπουκαλι χωρίς να είσαι εσυ εκει θέλει υπομονή...αν δεις ότι με τίποτα δεν παίρνει μπουκάλι δοκίμασε με ποτηράκι να το δώσεις...

Νόμιζα ότι το πρόβλημα είναι η γεύση. Απο το πρωί προσπαθώ να μαζέψω δικό μου (είναι πολύ δύσκολο πρακτικά) για να του το δώσω με μπιμπερό (ή και κάποιος άλλος όπως λες). Δεν ξέρω έχω πελαγώσει. Ευχαριστώ πάντως. Ποιο ποτηράκι σας έχει βοηθήσει εσάς? Έχω ένα της chicco για το νερό με βαλβίδα για να μην χύνεται, αλλά δεν του αρέσει πολύ. 


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K εγώ την κατάφερα να πιει γάλα με μπιμπερό νομιζω το θέμα είναι το μπιμπερό όχι το γάλα γενικά τα θηλάζον βρέφη δεν μπορούν να πιουν εύκολα γάλα από αλλού μόνο από στηθος...ποτηρακι έχω για νερό το munchin 360 έχει κ ένα ποτηράκι ίδιας εταιρίας μεγαλο με καλαμάκι σαν πιπίλα κάπως για γάλα είναι εκείνο ψάξε να τα βρεις...

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.Πριν λίγο γυρίσαμε από παιδίατρο και ξεσήκωσε όλο το τετράγωνο απ' τα ουρλιαχτά!!Είχε γίνει κατακόκκινη σαν πατζαρι ,τσιριζε ,έκανε αναγουλες απ' το πολύ κλάμα...αφήστε απελπισία..της έβαλε και πεταλούδα να της πάρουν αίμα για τις πρώτες εξετάσεις ..μεθαύριο θα βγουν..την βρήκε πάρα πολύ καλή κατά τα άλλα βάρος 9600, ύψος 76 .μπορώ να δίνω και απ' το δικό μας φαι..ελάχιστο αλάτι,όχι λίπη εννοείται..γενικά απ' όλα εκτός μέλι,ξηροί καρποί, σοκολάτα,ζάχαρη, όστρακωειδη.. @Haroulita K την ρώτησα και γω για αποθηλασμο μου πε πρωί,βράδι από 210 έως 240 μλ. Και για να συνιθισει το μπιμπερο να της το δίνω σαν εκπαιδευτικό να παίζει και άμα είναι πολύ πεινασμένη να της φτιάξω 30μλ να το πιει για να μπαίνει στην ιδέα σιγά σιγά..όχι με την μια μπαμ κι έξω..θέλει σιγά σιγά..ποιο γάλα δεν ξέρω να διαλέξω...το humana το δίνεις εσύ @Basiliki92?? Η η @Mighty86??.ούτε μπιμπερο έχω...της lasinoh εσύ μου Χες πει Ιωάννα ότι είναι καλό για μετά το θηλασμό ε;επίσης μου πε για απόγευμα γιαούρτι η πρόβειο χωρίς πέτσα που σιγά μην το φάει η αλλά δύο καλά κρι κρι και αντβανς, ρυζόγαλο χωρίς ζάχαρη με φρέσκο γάλα...νερό απ' τη βρύση που πίνουμε και μεις..ξέχασα να τη ρωτήσω πάνω στον πανικό όμως πόσα γεύματα τη μέρα αν και απόγευμα και βράδι.για το άλεσμα μου είπε όπωτε νιώθω έτοιμη ..το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μάθει να τρώει..γιατί είπα για τους φόβους μου και άκουσα και για το παιδάκι που πέθανε απ' το φασόλι και καταλαβαίνετε τι έπαθα..μου είπε ότι έχεις δει κανέναν ενήλικο με πάνα η πιπίλα η να μην τρώει;;; Σας ζαλισα πάλι..:P

Υγ.το τικερακι μου φαίνεται??

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 το τικερακι ναι φαίνεται...εγω γάλα novalac bio είναι φοβερό πολύ κοντά σε μητρικό σε μυρωδιά γιατί γεύση δεν δοκίμασα :P Μια χαρά η μικρή σας πολύ κλάμα όμως :x...η δικιά μου κλαίει μόνο την ώρα του εμβολίου.. καλά μέλι και ξηρούς ούτε μετά το χρόνο? Κάπως δεν με βρίσκει σύμφωνη αυτό αχαχαχχα δεν ξέρω η δικιά μου τι θα μου πει πάντως για γάλα μου είπε σκόνη μέχρι 18 μηνών επίσης εγώ πρόβειο γιαούρτι δίνω το απογευμα σκέτο κ της αρέσει πολύ κ μετα απο κανα 2 ώρες όλο και κάτι άλλο θα της δώσω να φάει...5 γιαούρτι κατά τις 7 και κάτι άλλο γιατί πεινάει...εμενα μου είπε μπορώ να δίνω και κασερακι πρόβειο χωρίς πολύ αλάτι...γενικα εγώ της δίνω σχεδόν απ όλα και φαγητό που τρώμε εμείς απλά χωρίς αλάτι! μέχρι και σπανακόπιτα και τυρόπιτα με ανθότυρο  κ λιγο γιαούρτι της έφτιαξα φάγαμε και εμείς :-P εμένα κορίτσια η μικρή το πάει για vegetarian δεν τρώει κρέας δεν το θέλει καθόλου...ενω αρακά κ φασολάκια που εγώ ούτε να τα δω αυτή τα τσακίζει...

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 και μένα μέχρι 18 μηνών μου είπε σκόνη γάλα..το μέλι και ξηροί καρποί μέχρι δύο ετών όχι!!είδες και αυτό ήθελα να ρωτήσω για τυράκι, κασερακι αλλά το ξέχασα κι αυτό.λογικα θα κάνει .μόνο αυτά που σας είπα απαγορεύονται όλα τα υπόλοιπα ναι. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Γεια σας κορίτσια.Πριν λίγο γυρίσαμε από παιδίατρο και ξεσήκωσε όλο το τετράγωνο απ' τα ουρλιαχτά!!Είχε γίνει κατακόκκινη σαν πατζαρι ,τσιριζε ,έκανε αναγουλες απ' το πολύ κλάμα...αφήστε απελπισία..της έβαλε και πεταλούδα να της πάρουν αίμα για τις πρώτες εξετάσεις ..μεθαύριο θα βγουν..την βρήκε πάρα πολύ καλή κατά τα άλλα βάρος 9600, ύψος 76 .μπορώ να δίνω και απ' το δικό μας φαι..ελάχιστο αλάτι,όχι λίπη εννοείται..γενικά απ' όλα εκτός μέλι,ξηροί καρποί, σοκολάτα,ζάχαρη, όστρακωειδη.. @Haroulita K την ρώτησα και γω για αποθηλασμο μου πε πρωί,βράδι από 210 έως 240 μλ. Και για να συνιθισει το μπιμπερο να της το δίνω σαν εκπαιδευτικό να παίζει και άμα είναι πολύ πεινασμένη να της φτιάξω 30μλ να το πιει για να μπαίνει στην ιδέα σιγά σιγά..όχι με την μια μπαμ κι έξω..θέλει σιγά σιγά..ποιο γάλα δεν ξέρω να διαλέξω...το humana το δίνεις εσύ @Basiliki92?? Η η @Mighty86??.ούτε μπιμπερο έχω...της lasinoh εσύ μου Χες πει Ιωάννα ότι είναι καλό για μετά το θηλασμό ε;επίσης μου πε για απόγευμα γιαούρτι η πρόβειο χωρίς πέτσα που σιγά μην το φάει η αλλά δύο καλά κρι κρι και αντβανς, ρυζόγαλο χωρίς ζάχαρη με φρέσκο γάλα...νερό απ' τη βρύση που πίνουμε και μεις..ξέχασα να τη ρωτήσω πάνω στον πανικό όμως πόσα γεύματα τη μέρα αν και απόγευμα και βράδι.για το άλεσμα μου είπε όπωτε νιώθω έτοιμη ..το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μάθει να τρώει..γιατί είπα για τους φόβους μου και άκουσα και για το παιδάκι που πέθανε απ' το φασόλι και καταλαβαίνετε τι έπαθα..μου είπε ότι έχεις δει κανέναν ενήλικο με πάνα η πιπίλα η να μην τρώει;;; Σας ζαλισα πάλι..:P

Υγ.το τικερακι μου φαίνεται??

Αχ αυτοί οι παιδίατροι τα πονάνε τα γλυκακια μας! Κούκλα η κόρη σε διαστάσεις φτου φτου!

Ο λόγος που δεν θέλουμε το άλεσμα είναι γιατί η μετάβαση όσο είναι μικρότερα γίνεται πιο εύκολα κ για να μη ταλαιπωρουμαστε εμείς με τα 100χιλιαδες σκεύη. Μερικοί λένε ότι είναι καλύτερο κ για τα ίδια να εξασκούν τις μασητικες κινήσεις κ επίσης είναι λιγότερο επικίνδυνο αν μάθουν από νωρίς να διαχειρίζονται την τροφή. Κατά ταλλα ο δικός μου παλινδρομεί μεταξύ κανονικών κ πατημενων αναλόγως τα κέφια, τα δόντια κτλ. Φασόλι δεν δίνεις έτσι σε ένα μωρό που δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί. Γενικώς θέλει προσοχή ούτως η άλλως γιατί ειδικά ένα μωρό που δεν ξέρει να μασάει κ να καταπίνει κ να κάνει αυτό το λεγόμενο γκαγκινγκ μπορεί να βρει κάτι να φάει κ να πνίγει. Ούτε πατημένα δεν δίνεις βαλεντινα; Εγώ θα έλεγα να το τολμήσεις το πατημενο από την άλλη δεν σας κυνηγάει κανείς εννοείται ότι θα μάθει να τρώει μια χαρά. Απλά πρέπει να προσέχεις δίπλα με το τι κ πως θα βάλει στο στόμα της.

Εγώ περνάω σε φρέσκο κατσικίσιο. Ξεκινησα με 30ml φρέσκο κ τα υπόλοιπα σκόνη κ ανα 3 μέρες αυξάνω. Τώρα είμαι στα 90. Να δούμε πως θα ανταποκριθεί αλλιώς θα περάσω σε φρέσκο αγελαδινό. Αν όχι θα πάω σε σκόνη κεγω. Το χουμανα το 3 δεν το ξέρω. Αλλά αυτό μου είπε η παιδίατρος να συνεχίσω.

Ναι ναι εγώ σου είπα για το μπιμπερο το lasinoh έτσι μου είπαν ότι ορκίζονται σε αυτό.τι να να πω. 

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

@valentina23 το μέλι ήξερα μέχρι 1 όχι μέχρι 2...μηπως κάνω λάθος ρώτησες γιατί?

Για μέλι που λέτε οι πιο αυστηροί λένε στα 2 χρόνια κ οι πιο χαλαροί στο 1. Εγώ σκοπεύω να αποφύγω μέλια ζάχαρες κ αλάτι όσο πάει. Δεν κάνουν κάτι καλό. Ούτως η άλλως κ τα φαγητά μας ανάλατα τα κάνω πια. Λεμόνι χρησιμοποιούμε πολύ κ η μπανάνα προσθέτει γλυκά στις παρασκευές. Τώρα κ λίγο μέλι αν χρειαστεί να βάλω αργότερα σε κάνα υγιεινό μαφιν κτλ 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 και εγώ ζάχαρι μέχρι τα 2 αλάτι μετά τον χρόνο πολυ λίγο οπου δεν μπορώ να αποφύγω ...μέλι δεν ξέρω θα ρωτήσω και θα σας πω ...εμεις περνούμε μέλι από μικροπαραγωγους κ από δικά μας άτομα οπότε ξέρω τι είναι αλλιώς του εμπορίου είναι όλα τίγκα ζάχαρι...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...