Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! 

Διανύω την 34η εβδ της εγκυμοσύνης με ΠΗΤ 01/04. Είναι δεύτερο παιδάκι, καθώς έχω ήδη κι ένα αγοράκι 17 μηνών. Υπολογίζω να γεννήσω τέλη Μάρτη. Ελπίζω δηλαδή, γιατί στο πρώτο μου παιδάκι πέρασα τις 40!

Δεν έχω ξαναγράψει στην ομάδα αλλά μπήκα τώρα, και είπα να πω ένα γεια☺️
 

Τι κάνετε εσείς; Πότε έχετε ΠΗΤ; Έχετε ξεκινήσει ετοιμασίες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Διανύω την 34η εβδ της εγκυμοσύνης με ΠΗΤ 01/04. Είναι δεύτερο παιδάκι, καθώς έχω ήδη κι ένα αγοράκι 17 μηνών. Υπολογίζω να γεννήσω τέλη Μάρτη. Ελπίζω δηλαδή, γιατί στο πρώτο μου παιδάκι πέρασα τις 40!

Δεν έχω ξαναγράψει στην ομάδα αλλά μπήκα τώρα, και είπα να πω ένα γεια☺️
 

Τι κάνετε εσείς; Πότε έχετε ΠΗΤ; Έχετε ξεκινήσει ετοιμασίες;

Εμας χρονίζουν όπου να ναι. Πρέπει να μπεις μανουλες Μαρτίου του 22. Με το καλό να έχεις το μωράκι σου αγκαλιά γερό κ καλότυχο!

  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Διανύω την 34η εβδ της εγκυμοσύνης με ΠΗΤ 01/04. Είναι δεύτερο παιδάκι, καθώς έχω ήδη κι ένα αγοράκι 17 μηνών. Υπολογίζω να γεννήσω τέλη Μάρτη. Ελπίζω δηλαδή, γιατί στο πρώτο μου παιδάκι πέρασα τις 40!

Δεν έχω ξαναγράψει στην ομάδα αλλά μπήκα τώρα, και είπα να πω ένα γεια☺️
 

Τι κάνετε εσείς; Πότε έχετε ΠΗΤ; Έχετε ξεκινήσει ετοιμασίες;

Με το καλό ένα γερό και χαρούμενο μωράκι! Πόσο θα ήθελα να γυρίσω και εγώ το χρόνο πίσω, να το ξαναζήσω όλο αυτό!

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 ας κάνει ένα μοριακό να ξεμπερδευει..έως τότε καλό θα ήταν να είναι σε λίγο απόσταση απ' το μπέμπη.ευχομαι όλα καλά να πάνε.οσο για τον ιό εκτός από σωματικά έχει αφήσει ψυχολογικά κατάλοιπα..έχω ένα γιο στην εφηβεία που είχε μάθει να καλεί σπίτι παιδιά να παίζουν,να βγαίνουν βόλτες και ξαφνικά τίποτα...δύο χρόνια πια...ε δεν θα τρέχω και σε ψυχολόγους τον άφησα να πηγαίνει ...εγώ άντε να κλειστω μέσα δεν πήγαινα και πουθενά το παιδί τι φταίει όμως;;και πως να το κλείσεις μέσα;;αυτά βραχούν το αίμα τους τώρα...όσο για εμβολιασμενους και μη εμβολιασμενους δεν θα εκφέρω καμία μα καμία άποψη!!! Έχω βαρεθεί να ακούω δίπλα μου να τσακώνονται για το εμβόλιο.....

Κορίτσια εσάς τα αφήνετε να βλέπουν παιδικά η τραγούδια στο youtube??εγώ σήμερα αναγκαστηκα να κλείσω την τηλεόραση γιατί είχε κολήσει εκεί...

Το Σάββατο κλείνουμε ένα χρόνο!!!!!!!ποτέ πέρασε ρε κορίτσια;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Πω πω πέρασε ένας χρόνος!! Δεν το πιστεύω σαν χθες μου φαίνεται! 

@valentina23 με το καλό τα γενέθλια! Θα κάνετε τπτ? Εγώ γενικά δεν τον αφήνω ούτε τηλεόραση ούτε YouTube γτ φοβάμαι για ΔΕΠ αλλά ο άντρας μου βάζει κάμερα στο κινητό για να τον βλέπουν τα πεθερικά που είναι μακριά. Το καταλαβαίνω ότι θέλουν και αυτοί να βλέπουν το μωρό που τους λείπει αλλά γενικά λένε τηλεόραση όχι μέχρι τα 2 πόσο μάλλον το κινητό.. εσείς βλέπετε παιδικά?

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , georgia1988 είπε:

Πω πω πέρασε ένας χρόνος!! Δεν το πιστεύω σαν χθες μου φαίνεται! 

@valentina23 με το καλό τα γενέθλια! Θα κάνετε τπτ? Εγώ γενικά δεν τον αφήνω ούτε τηλεόραση ούτε YouTube γτ φοβάμαι για ΔΕΠ αλλά ο άντρας μου βάζει κάμερα στο κινητό για να τον βλέπουν τα πεθερικά που είναι μακριά. Το καταλαβαίνω ότι θέλουν και αυτοί να βλέπουν το μωρό που τους λείπει αλλά γενικά λένε τηλεόραση όχι μέχρι τα 2 πόσο μάλλον το κινητό.. εσείς βλέπετε παιδικά?

μέχρι δύο ετών η μόνο επαφή με οθόνη που επιτρέπεται είναι η βιντεοκλήση. γιατί είναι κάτι ζωντανό 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό άκουσα από μια λογοθεραπευτρια, ότι επιτρέπονται μόνο οι βιντεοκλησεις. Και η αλήθεια είναι πως το μωράκι αλληλεπιδρά με τους γονείς μου και την αδερφή μου, μόνο με αυτούς κάνω βιντεοκληση. Χαιρετάει, στέλνει φιλάκια, χαμογελάει. 

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς κάνουμε βιντεοκλήση θα προτιμούσα να μην γιατί μόλις βλέπει κινητό θέλει να το πιάσει...εγω της βάζω γενικά τραγούδια στην τηλεόραση κ χορεύουμε...ποτε παιδικά ποτέ αλλά άσχετα και γενικά το πρωί έχω ανοιχτή τηλεόραση κ για μένα (δεν θα χαζέψω κιολας) οι οθόνες ναι απαγορεύονται ειδικά τα κιν.σχεδια και ναι έχουν κατηγορηθεί κ για ΔΕΠΥ ...σημερα πήγαμε παιδίατρο 9.600 σε κιλά η μικρή και 77εκ γενικά μας είπε ότι πάμε πολύ καλά για την ηλικία της..στο εμβόλιο μας άκουσε όλο το τετράγωνο !!! Έχουμε κ 6 δόντια πλέον!!! @valentina23 να αφήσεις το παιδί να ζήσει την ηλικία του πολύ καλά έκανες κ τον αφήσεις...οπως είπα κ χθες ήρθε για να μείνει...ολοι θα κολλήσουμε δεν μπορούμε να το αποφύγουμε πλέον...φροντιστε την ψυχικη σας υγεία γιατί αυτό παίζει ρόλο στην σωματική υγεία...σημερα πληροφορήθηκα ότι τα ψυχιατρεία της χώρας είναι γεμάτα δεν θα πω τπτ άλλο... 

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ αγχώθηκα τώρα..:unsure:και γω της βάζω στο YouTubeπαιδικα τραγούδια για να τρώει...την τηλεόραση την έχουμε ανοιχτή και ειδικά ο άντρας μου δεν ξεκολλάει όταν έρχεται από δουλειά αράζει στο καναπέ και κολλάει σε όλα τα τηλεπαιχνίδια με τη σειρά...αυτή κοιτάζει και κολλάει κάποιες φορές και προσπαθώ να την απασχολω..την είναι το ΔΕΠΥ ;;;διάσπαση προσοχής;;

Στα γενέθλια μεταξύ μας...θα πάρουμε τούρτα ,έχω παραγγείλει και δωράκια ..θα πάρω και μπαλόνια..οι παππούδες θα είναι και η αδερφή μου με την ανηψια μου...

@Basiliki92 ο γιος μου έχει αλλάξει πολύ λόγω αυτής της κατάστασης...εντάξει μπήκε και στην εφηβεία ...ήρθε και στη ζωή του ένα αδερφάκι ..που τόσα χρόνια ήταν μόνος του..όλα έβαλαν το λιθαράκι τους στο να βγάλει διάφορα ψυχολογικά και αγχωδης διαταραχές...όλος αυτός ο Πανίκος και η απομόνωση του κορονοιου σίγουρα συνέβαλαν δραστικά σε αυτό...όπωτε λέω απ' το να πάθει τίποτα το παιδί μου ας τον κι ας κολλήσει...η πλειοψηφία των παιδιών το περνάει πολύ ήπια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 Δεπυ ναι είναι διάσπαση προσοχής...δεν νομίζω από τόσο λίγο να πάθει κάτι απ το να σου μένει νυστικια...βεβαια καλο θα είναι όταν βλέπεις ότι τρώει να το κλείνεις για να το κόψεις σιγά σιγά...εμεις απόγευμα δεν την ανάβω καθόλου μόνο πρωί να βλέπω κανένα νέο αλλά αυτή κάνει τα δικά  της τρώει η μπορεί να παίζουμε παράλληλα..δεν θέλω να είναι κ απαγορευμένη γιατί αντίθετα αποτελέσματα φέρνει νομίζω μετά θα κολλάει χειρότερα στην τηλεόραση γενικά δεν την ενδιαφέρει μόνο άμα ακούσει κάνα τραγούδι μπορεί να χαζέψει λίγο κ να ρίξει κανέναν χορό... Καλά κάνεις κ σκέφτεσαι έτσι για τον γιο σου είναι σε μια πολύ τρυφερή ηλικία πρέπει να είσαι κατά πάνω του πολύ συζήτηση και σε καμία περίπτωση στέρηση ελευθερίας... αυτή είναι η άποψη μου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Και τελικά έχει Κορονοιο... Και κόλλησε και το μωρό ανέβασε πυρετό.. πφφφ ξέρει καμμία πως το παίρνανε τα μωράκια? Έχω κατά αγχωθει...

Περαστικά σας...οι πλειοψηφία το περνάει ελαφρια άσε που εμάς τώρα κοντεύουν να χρονισουν δεν είναι κ νεογέννητα...ποσο πυρετό έκανε?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 σ' ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!!στην αρχή της δίνω φαγητό κι όταν αρχίζει στην πέμπτη κουταλιά να γυρίζει κεφάλι της βάζω τραγουδακια..τρελαίνεται ,γελάει,χτυπάει παλαμάκια,.στην τηλεόραση το πρωί την έχω κλειστή το απόγευμα όμως που έρχεται ο πατέρας της κατάκοπος απ' τη δουλειά κι αράζει καναπέ άντε να του πάρεις το τηλεκοντρόλ απ' το χέρι..και μεις παίζουμε..της διαβάζω τα βιβλιαράκια της ,παίζουμε με κρίκους ,με τα κουκλάκια,τώρα περπατάει κιόλας και το χει χαρά έρχεται και με παίρνει αγκαλιά :wub:όσο για το γιο μου ναι είναι σε κρίσιμη ηλικία είναι και λίγο ευαίσθητος απ' τη φύση του ..την Κυριακή κάλεσε τη παρέα του σπίτι μετά από δύο χρόνια περίπου!!!και του είπα όπωτε θέλει να καλεί τα παιδιά ..κι ας γίνει ότι θέλει..

@georgia1988 κοίτα τελικά που συμβαίνει σε πολλούς αυτό με τα τεστ..δεν βγάζουν αποτέλεσμα..κάνατε μοριακό;;η σας έβγαλε το δεύτερο τρίτο τεστ;;από παιδάκια που ξέρω το περνάνε ήπια λίγο μυξουλα,δέκατα ..επίσης την πρώτη μέρα έχουν λιγο πυρετό και μετά απλά το κρύωμα..ο παιδίατρος τι λέει;; Η @Haroulita K θα σε διαφωτίσει καλύτερα που έχει κι αυτή .αλήθεια πως είστε;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Και τελικά έχει Κορονοιο... Και κόλλησε και το μωρό ανέβασε πυρετό.. πφφφ ξέρει καμμία πως το παίρνανε τα μωράκια? Έχω κατά αγχωθει...

Περαστικά να είναι. Ήπια απότι ξέρω το περνάει η πλειοψηφία. Τουλάχιστον κόλλας και μετά δεν ξαναφοβασαι.

Εγώ δεν θέλω να κολλήσω με τίποτα γιατί φοβάμαι για τους γονείς μου αλλά δεν περιορίζομαι κ πολυ. Δλδ από την φύση μου είμαι κλειστη κ δεν έχω όρεξη για πολλά πολλά άλλα αν είναι να βρεθώ με κόσμο θα βρεθώ κ δεν θα σκάσω.

πρίν από 13 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92 σ' ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!!στην αρχή της δίνω φαγητό κι όταν αρχίζει στην πέμπτη κουταλιά να γυρίζει κεφάλι της βάζω τραγουδακια..τρελαίνεται ,γελάει,χτυπάει παλαμάκια,.στην τηλεόραση το πρωί την έχω κλειστή το απόγευμα όμως που έρχεται ο πατέρας της κατάκοπος απ' τη δουλειά κι αράζει καναπέ άντε να του πάρεις το τηλεκοντρόλ απ' το χέρι..και μεις παίζουμε..της διαβάζω τα βιβλιαράκια της ,παίζουμε με κρίκους ,με τα κουκλάκια,τώρα περπατάει κιόλας και το χει χαρά έρχεται και με παίρνει αγκαλιά :wub:όσο για το γιο μου ναι είναι σε κρίσιμη ηλικία είναι και λίγο ευαίσθητος απ' τη φύση του ..την Κυριακή κάλεσε τη παρέα του σπίτι μετά από δύο χρόνια περίπου!!!και του είπα όπωτε θέλει να καλεί τα παιδιά ..κι ας γίνει ότι θέλει..

@georgia1988 κοίτα τελικά που συμβαίνει σε πολλούς αυτό με τα τεστ..δεν βγάζουν αποτέλεσμα..κάνατε μοριακό;;η σας έβγαλε το δεύτερο τρίτο τεστ;;από παιδάκια που ξέρω το περνάνε ήπια λίγο μυξουλα,δέκατα ..επίσης την πρώτη μέρα έχουν λιγο πυρετό και μετά απλά το κρύωμα..ο παιδίατρος τι λέει;; Η @Haroulita K θα σε διαφωτίσει καλύτερα που έχει κι αυτή .αλήθεια πως είστε;;;

Βαλεντίνα χρονιά σου πολλά για χθες τώρα το σκέφτηκα! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Πολύ καλά κάνεις κ δεν τον περιορίζεις τον μεγάλο σου. Φτάνει πια τα σκάσανε τα καημένα τα παιδάκια. 

Εμείς τηλεόραση δεν ανοίγουμε. Καλώς κακώς δεν ξέρω ,αλλά η τηλεόραση θα ανοίξει αργά το βράδυ που θα κοιμηθεί ο μικρός. Μου φτάνει η έμφυτη υπερκινητικοτητα του κ ότι δυσκολεύομαι παρά πολύ να τον κοίμησω(το καλό είναι ότι δεν ξυπνάει εύκολα βέβαια θέλει ησυχία απόλυτη μέσα στο σπίτι) δεν μπορώ να έχω κ την υπερένταση που θα του δημιουργήσει η τηλεόραση κ τα φώτα. πιστεύω θα δει όση δεν είδε μετά τα δύο :P.

ο μπαμπάς του όταν γυρίζει αναλαμβάνει δράση γιατί κεγω αποκαμωμενη είμαι κ δουλεύω κιόλας έστω κ πάρτ ταιμ. Δλδ έρχεται αναλαμβάνει να τον ταισει παίξει κάνει μπάνιο κεγω αδειάζω νεροχύτη μαγειρεύω ταχτοποιω κ μετά αναλαμβάνω να τον κοίμησω η βγαίνουμε όλοι μαζί βόλτα καροτσαδα. 

Εμένα ακόμα δεν δείχνει με τον δείκτη ούτε χαιρεταει ούτε στέλνει φιλάκια μόνο παλαμάκια κάνει. Βέβαια έχει πολύ καλή λεπτή κινητικότητα στα παιχνίδια του βλέπω τα πάει πολύ καλά αλλά για να κάνει την σύνδεση να τα χρησιμοποιει για επικοινωνία λίγα πράγματα...πως τους τα μάθατε αλήθεια;

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Και τελικά έχει Κορονοιο... Και κόλλησε και το μωρό ανέβασε πυρετό.. πφφφ ξέρει καμμία πως το παίρνανε τα μωράκια? Έχω κατά αγχωθει...

Περαστικά εύχομαι και όσο γίνεται πιο ήπια. Και θα αγχωθείς, και θα στενοχωρεθεις, μανούλα είσαι. Εμάς δύο 24ωρα περίπου κράτησε. Έδινα σιρόπι στο 5 ωρο περίπου και μετρουσα θερμοκρασία συνέχεια. Αν η ώρα του φαρμάκου συνδυάζεται με γεύμα, το σιρόπι να το δίνεις πριν το φαγητό και όχι μετά. Μπορεί να σου λέω το αυτονόητο για άλλες μανούλες, αλλά ο μικρούλης έκανε 2 φορές εμετο για να το καταλάβω. Από τον εοδυ είπαν στον σύζυγο (για την αφεντιά του) ότι μπορεί να εμφανίσει μια ευαισθησία στο στομάχι. Φανταζομαι έχεις μιλήσει ήδη με την παιδίατρο. Η δική μου είπε πως δεν χρειάζεται να τον δει, και να ανησυχήσω μόνο αν κάνει 39αρια ακατέβατα. Επίσης θα σου τρώει λιγότερο από το συνηθισμένο, εγώ δεν έδωσα ούτε αυγό, μου είπε η μαμά μου ότι όταν ήμασταν μικρά στον πυρετό δεν μας έδιναν αυγά, δεν ξέρω αν ευσταθεί αλλά για 2 μέρες δεν έδωσα. Θα έχει λίγο γκρίνια και θα ανακουφίζει αγκαλίτσα. Πάλι σου λέω το αυτονόητο. Νομίζω και τα κακακια του ήταν λίγο συχνότερα καο λιγο πιο μαλακά. 

@valentina23 είμαστε πολύ καλύτερα, ευχαριστώ. Τρώμε όπως πριν, παίζουμε όπως πριν.

Επίσης χρόνια πολλά και ευτυχισμένα σε σένα και σε όλη την όμορφη οικογένεια σου!

1 ώρα πρίν, Mighty86 είπε:

Περαστικά να είναι. Ήπια απότι ξέρω το περνάει η πλειοψηφία. Τουλάχιστον κόλλας και μετά δεν ξαναφοβασαι.

Εγώ δεν θέλω να κολλήσω με τίποτα γιατί φοβάμαι για τους γονείς μου αλλά δεν περιορίζομαι κ πολυ. Δλδ από την φύση μου είμαι κλειστη κ δεν έχω όρεξη για πολλά πολλά άλλα αν είναι να βρεθώ με κόσμο θα βρεθώ κ δεν θα σκάσω.

Βαλεντίνα χρονιά σου πολλά για χθες τώρα το σκέφτηκα! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Πολύ καλά κάνεις κ δεν τον περιορίζεις τον μεγάλο σου. Φτάνει πια τα σκάσανε τα καημένα τα παιδάκια. 

Εμείς τηλεόραση δεν ανοίγουμε. Καλώς κακώς δεν ξέρω ,αλλά η τηλεόραση θα ανοίξει αργά το βράδυ που θα κοιμηθεί ο μικρός. Μου φτάνει η έμφυτη υπερκινητικοτητα του κ ότι δυσκολεύομαι παρά πολύ να τον κοίμησω(το καλό είναι ότι δεν ξυπνάει εύκολα βέβαια θέλει ησυχία απόλυτη μέσα στο σπίτι) δεν μπορώ να έχω κ την υπερένταση που θα του δημιουργήσει η τηλεόραση κ τα φώτα. πιστεύω θα δει όση δεν είδε μετά τα δύο :P.

ο μπαμπάς του όταν γυρίζει αναλαμβάνει δράση γιατί κεγω αποκαμωμενη είμαι κ δουλεύω κιόλας έστω κ πάρτ ταιμ. Δλδ έρχεται αναλαμβάνει να τον ταισει παίξει κάνει μπάνιο κεγω αδειάζω νεροχύτη μαγειρεύω ταχτοποιω κ μετά αναλαμβάνω να τον κοίμησω η βγαίνουμε όλοι μαζί βόλτα καροτσαδα. 

Εμένα ακόμα δεν δείχνει με τον δείκτη ούτε χαιρεταει ούτε στέλνει φιλάκια μόνο παλαμάκια κάνει. Βέβαια έχει πολύ καλή λεπτή κινητικότητα στα παιχνίδια του βλέπω τα πάει πολύ καλά αλλά για να κάνει την σύνδεση να τα χρησιμοποιει για επικοινωνία λίγα πράγματα...πως τους τα μάθατε αλήθεια;

Έτσι είμαστε και εμείς. Όταν επιστρέφει ο μπαμπάς του παίζουν μέχρι την ώρα του μπάνιου. Εγώ μαγειρεύω, βαζω πλυντήρια, συμμαζευω τα απαραίτητα τι να πρωτοφανές σε 2μισυ ώρες? Μπάνιο τον κάνουμε μαζί, θηλάζει και νάνι. Αυτές τις μέρες με το να είναι εδώ ο μπαμπάς του, είμαι πιο ξεκούραστη και κάποιες μέρες τον κοιμησα ( για μεσημέρι εννοω) με κούνημα, δηλαδή χωρίς στήθος. Είναι και αυτό κάτι. Μην ανησυχείς όλα θα τα μάθει. Είναι στο κάθε μωρό. Συνήθως το κάνεις εσύ πρώτη και μετά αντιγράφει. Μπορεί να μην το βρίσκει ενδιαφέρον. Εμένα ας πούμε, κατάλαβα ότι δεν τα καταφέρνει με την πυραμίδα της fisher price,  που του πήρα το Σάββατο.

22 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Και εμείς κάνουμε βιντεοκλήση θα προτιμούσα να μην γιατί μόλις βλέπει κινητό θέλει να το πιάσει...εγω της βάζω γενικά τραγούδια στην τηλεόραση κ χορεύουμε...ποτε παιδικά ποτέ αλλά άσχετα και γενικά το πρωί έχω ανοιχτή τηλεόραση κ για μένα (δεν θα χαζέψω κιολας) οι οθόνες ναι απαγορεύονται ειδικά τα κιν.σχεδια και ναι έχουν κατηγορηθεί κ για ΔΕΠΥ ...σημερα πήγαμε παιδίατρο 9.600 σε κιλά η μικρή και 77εκ γενικά μας είπε ότι πάμε πολύ καλά για την ηλικία της..στο εμβόλιο μας άκουσε όλο το τετράγωνο !!! Έχουμε κ 6 δόντια πλέον!!! @valentina23 να αφήσεις το παιδί να ζήσει την ηλικία του πολύ καλά έκανες κ τον αφήσεις...οπως είπα κ χθες ήρθε για να μείνει...ολοι θα κολλήσουμε δεν μπορούμε να το αποφύγουμε πλέον...φροντιστε την ψυχικη σας υγεία γιατί αυτό παίζει ρόλο στην σωματική υγεία...σημερα πληροφορήθηκα ότι τα ψυχιατρεία της χώρας είναι γεμάτα δεν θα πω τπτ άλλο... 

Κι εμένα πιάνει το κινητό, θέλει να το βάλει στο στόμα κλπ. Γιαυτό προτιμώ να κάνω κλήση όταν κάθεται στο τραπεζάκι του και αφήνω το κινητό όρθιο να μην το φτανει.  Τότε επικεντρώνεται  στην οθόνη και αλληλεπιδρά. Νομίζω θα αρέσει και στους παππούδες να τον βλέπουν να τρώει.

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...