Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι την βρώμη την μουλιαζεται πριν την βάλετε σε παρασκευες η όχι...? Κ αν ναι πόση ώρα? Εγώ μέχρι τώρα δεν την μουλιαζα εκανα μεγάλη πατάτα?

  • Μπερδεμένη/-ος 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ξέρω ότι είμαστε σε άλμα αλλά πάει μια βδομάδα τώρα.. κορίτσια τα φαγητά αυτά τα έτρωγε και μάλιστα ευχάριστα.. δεν ξέρω τι επαθε τώρα.. δεν έχω αλλάξει τπτ στη διατροφή του.. μια μέρα μόνο δοκίμασα το μπρόκολο αλλά το έφαγε.. τώρα του κάνω αυτά που έτρωγε τόσο καιρό και τπτ. Μόνο το πρωί τρώει.. τι να πω θα κάνουμε εξετάσεις και βλέπουμε.. σκέφτηκα μήπως τον πιεσανε να φάει καμμία μέρα και αντιδρά έτσι αλλά μου λένε όχι. Χθες το προσπάθησα πολύ και τσίμπησε λίγο από το απογευματινό ελάχιστο όμως ούτε 50 μλ δλδ και αυτό μετά από μισή ώρα τραγούδι . Τι δλδ τον ενόχλησε τόσο το μπρόκολο που απόφασισε να μην ξαναφάει???

Αλεργια το διαπιστώσαμε γτ έκανε αίμα στα κακά και είχαμε κάνει και καλλιέργεια.. επίσης είχε και γοπ αλλά τώρα δεν έχει πια λογικά.. βέβαια αφού έχω κόψει τα γαλακτοκομικά λογικό να μην έχει.

@Basiliki92 εγώ την μουλιασα από το βράδυ για να δώσω το πρωί. Νομίζω λένε 6 με 8 ώρες με λίγο λεμόνι. Την μουλιαζουμε για να φύγει το φυτικό οξύ που είναι αναστολέας θρέψης. Απ' την άλλη όλες οι γνωστές μου καμμία δεν την μουλιαζει οπότε μην αγχώνεσαι!

  • Ευχαριστώ 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ούτε εγώ τη μουλιαζα όταν της έδινα!!!!της έδινα για απογευματινό..τώρα της δίνω κανονικό φαγητό..αλλά άμα τύχει μια φορά στο τόσο και ρίξω καμία κουταλιά για να πήξει το φαι έτσι σκέτη τη ριχνω:unsure:

Κορίτσια έχει πέσει επιδημία μάλλον.εμενα η μπέμπα απ' το πρωί δεν είναι στα καλά της!!έχει πολύ γκρίνια και βόλτα πήγαμε με καρότσι ζαβλακωμενη ήταν..την έβαλα να φάει για μεσημέρι και έκλαιγε ήθελε να θηλάσει και αμέσως κοιμήθηκε ...ίσως και να νυσταζει..θα δείξει..

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι @Haroulita K πως είστε γενικώς;

Όχι δεν μουλιαζω βρώμη κεγω την χρησιμοποιώ γι'αυτό το έξτρα να συμπληρώσει το πιάτο του. 

Ήθελα να σας ρωτήσω για παπούτσια έχετε να προτείνετε κάποια μάρκα η κάτι τεσπα;

Εμένα ο δικός μου δεν τρώει γιατί δεν θέλει να κάθεται να τρώει αυτό κατάλαβα. Μπορεί να έχει κ μια ήπια ενόχληση στα δόντια αλλά μόλις του δώσω κάποιο καινούριο παιχνιδάκι στα χέρια ανοίγει στόμα. Πωωω έχω γίνει εξαιρετικά εφευρετική ως κ λεμονοκουπες του δίνω τώρα σκέφτηκα να τα ανακυκλώνω ανά εβδομάδα να τα ξεχνάει λιγο:twisted:

Κ εμένα με ταιζει κ έτσι του μπηγω κ τίποτα στο στόμα. 

Πιστεύω από τις περιγραφές είναι θέμα ημερών να σου περπατήσει @valentina23 αν δεν το έχει κάνει ήδη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Mighty86 είπε:

Ναι @Haroulita K πως είστε γενικώς;

Όχι δεν μουλιαζω βρώμη κεγω την χρησιμοποιώ γι'αυτό το έξτρα να συμπληρώσει το πιάτο του. 

Ήθελα να σας ρωτήσω για παπούτσια έχετε να προτείνετε κάποια μάρκα η κάτι τεσπα;

Εμένα ο δικός μου δεν τρώει γιατί δεν θέλει να κάθεται να τρώει αυτό κατάλαβα. Μπορεί να έχει κ μια ήπια ενόχληση στα δόντια αλλά μόλις του δώσω κάποιο καινούριο παιχνιδάκι στα χέρια ανοίγει στόμα. Πωωω έχω γίνει εξαιρετικά εφευρετική ως κ λεμονοκουπες του δίνω τώρα σκέφτηκα να τα ανακυκλώνω ανά εβδομάδα να τα ξεχνάει λιγο:twisted:

Κ εμένα με ταιζει κ έτσι του μπηγω κ τίποτα στο στόμα. 

Πιστεύω από τις περιγραφές είναι θέμα ημερών να σου περπατήσει @valentina23 αν δεν το έχει κάνει ήδη. 

Εγώ είχα πάρει στη κόρη μου biomecanics , είναι ανατομικά και έμεινα πολυ ευχαριστημενη. Επίσης πολύ καλά μου φαίνονται τα Geox,αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία.

Σε λίγες μέρες έχουν και γενέθλια τα ζουζουνακια μας, πως πέρασε ο καιρός δεν το κατάλαβα 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γλυκές μανούλες! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας, απόψε μπορώ να πω ότι είμαστε λίγο καλύτερα. Το μωράκι άρχισε από το μεσημέρι και μετά να έχει περισσότερη όρεξη για φαγητό και παιχνίδι. Πρακτικά πέρασαν δύο 24ωρα με γκρίνια και πυρετό όχι υψηλό, γιατί έδινα σιροπακι συστηματικά. Φυσικά αγκαλιά μέχρι να πονέσουν τα χέρια, αλλά  μπορείς να του αρνηθείς? Χθες βγήκε θετικός ο μικρούλης στο σελφ τεστ, οπότε και φώναξα τον ψεκασμενο πατέρα του να έρθει μαζι μας γιατί και είχα κουραστεί και είχα αρχίσει να ανεβάζω εγώ πυρετό. Σήμερα έκανα και εγώ ραπιντ και βγήκε θετικό, οπότε στο κουδούνι μπορούμε να γράψουμε "οικία covid" . Αχ μόνο για γέλια που δεν είναι. Ξέρετε τι είναι να τον προσέχω τόσο πολύ, (ούτε σε κούνια δεν τον έβαζα για να μην πιάσει πουθενά) και να  φέρνει τον covid  σπίτι ο πατέρας του? Τώρα εγώ έχω μπούκωμα και μια ήπια ενόχληση στο λαιμό, το μωρά φαίνεται καλύτερα από εμένα. 

Κορίτσια ούτε εγώ μουλιαζω τη βρώμη. Τώρα για το καρότσι που έγινε κουβέντα εγώ για τα ταξίδια κυρίως πήρα ένα της chicco  που διπλώνει με το ένα χέρι και γίνεται σαν "τρόλεϊ", έτσι λέγεται κιόλας. Είναι πολύ ελαφρύ και βολικό στη μεταφορά. Εγώ πάντως στην καθημερινή μας βόλτα χρησιμοποιώ το "θηρίο" γιατί έχει μεγάλες ρόδες και είναι άνετο. Επίσης στην είσοδο της πολυκατοικίας έχουμε 4 σκαλιά και με το μεγάλο ανεβοκατεβαζω πιο ομαλά το μωράκι. Παπούτσια δεν ξέρω, η παιδίατρος είπε όχι αθλητικά (το προφανές δηλαδή), είπε θέλουμε να στηρίζεται ο αστραγαλος. Με τους ρυθμούς που έχει ο μικρούλης μάλλον για πεδιλακια μας βλέπω. 

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Εγώ είχα πάρει στη κόρη μου biomecanics , είναι ανατομικά και έμεινα πολυ ευχαριστημενη. Επίσης πολύ καλά μου φαίνονται τα Geox,αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία.

Σε λίγες μέρες έχουν και γενέθλια τα ζουζουνακια μας, πως πέρασε ο καιρός δεν το κατάλαβα 

Τι νούμερο πήρες; Τα είδα είναι πολύ ωραία αλλά πανάκριβα. Πόσο θα τα φορέσει ποπό και τι να πάρεις πφφφφ! άσε μεγάλωσαν ψάχνουμε κ παππουτσια!

 

πρίν από 39 λεπτά , Haroulita K είπε:

Καλησπέρα γλυκές μανούλες! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας, απόψε μπορώ να πω ότι είμαστε λίγο καλύτερα. Το μωράκι άρχισε από το μεσημέρι και μετά να έχει περισσότερη όρεξη για φαγητό και παιχνίδι. Πρακτικά πέρασαν δύο 24ωρα με γκρίνια και πυρετό όχι υψηλό, γιατί έδινα σιροπακι συστηματικά. Φυσικά αγκαλιά μέχρι να πονέσουν τα χέρια, αλλά  μπορείς να του αρνηθείς? Χθες βγήκε θετικός ο μικρούλης στο σελφ τεστ, οπότε και φώναξα τον ψεκασμενο πατέρα του να έρθει μαζι μας γιατί και είχα κουραστεί και είχα αρχίσει να ανεβάζω εγώ πυρετό. Σήμερα έκανα και εγώ ραπιντ και βγήκε θετικό, οπότε στο κουδούνι μπορούμε να γράψουμε "οικία covid" . Αχ μόνο για γέλια που δεν είναι. Ξέρετε τι είναι να τον προσέχω τόσο πολύ, (ούτε σε κούνια δεν τον έβαζα για να μην πιάσει πουθενά) και να  φέρνει τον covid  σπίτι ο πατέρας του? Τώρα εγώ έχω μπούκωμα και μια ήπια ενόχληση στο λαιμό, το μωρά φαίνεται καλύτερα από εμένα. 

Κορίτσια ούτε εγώ μουλιαζω τη βρώμη. Τώρα για το καρότσι που έγινε κουβέντα εγώ για τα ταξίδια κυρίως πήρα ένα της chicco  που διπλώνει με το ένα χέρι και γίνεται σαν "τρόλεϊ", έτσι λέγεται κιόλας. Είναι πολύ ελαφρύ και βολικό στη μεταφορά. Εγώ πάντως στην καθημερινή μας βόλτα χρησιμοποιώ το "θηρίο" γιατί έχει μεγάλες ρόδες και είναι άνετο. Επίσης στην είσοδο της πολυκατοικίας έχουμε 4 σκαλιά και με το μεγάλο ανεβοκατεβαζω πιο ομαλά το μωράκι. Παπούτσια δεν ξέρω, η παιδίατρος είπε όχι αθλητικά (το προφανές δηλαδή), είπε θέλουμε να στηρίζεται ο αστραγαλος. Με τους ρυθμούς που έχει ο μικρούλης μάλλον για πεδιλακια μας βλέπω. 

Εμένα μου είπε η παιδίατρος να λυγιζει ο πάτος. 

Ώστε κοβιντ λοιπόν ε; Τυχερός ο σύζυγος θα γλιτώσει πάλι το εμβόλιο. Περαστικά να είναι κ ο μικρούλης κ εσύ 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ @Mighty86! Επίσης ήθελα να πω ότι πάνω από 37,5 αισθάνομαι αρκετή καταβολή και ρίγη (μεχρι 38.3 εφτασα και επαιρνα ντεπον, δεν άφηνα να ανέβει) Είναι και ο θηλασμός και η κούραση γενικά η  μήπως είμαι εγω υπερβολική?


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Haroulita K είπε:

Ευχαριστούμε πολύ @Mighty86! Επίσης ήθελα να πω ότι πάνω από 37,5 αισθάνομαι αρκετή καταβολή και ρίγη (μεχρι 38.3 εφτασα και επαιρνα ντεπον, δεν άφηνα να ανέβει) Είναι και ο θηλασμός και η κούραση γενικά η  μήπως είμαι εγω υπερβολική?

Όχι δεν είσαι υπερβολική. Το έζησα εν μέρει όταν μπολιαστικα.:lol: Πάρε κ πιο μπροστά Ντεπον τι κάθεσαι κ υποφέρεις...

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κ εμένα ο άντρας μου είναι λίγο χάλια.. δεν έχει πυρετό αλλά είναι συναχομενος, πονόλαιμο και νιώθει καταβεβλημένος.. αλλά έκανε δύο τεστ και είναι αρνητικά.. για να δούμε.

@Haroulita K τα σελφ τεστ έβγαιναν θετικά? Σκέφτομαι μήπως τα κάνουμε λάθος... 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mighty86, ναι τα ντεπον τα παίρνω συστηματικά.

@georgia1988,  Ναι τα σελφ βγήκαν θετικά του μωρού χθες και το δικο μου (ραπιντ) σήμερα. Σήμερα δηλαδη το έκανα πιθανόν να έβγαινε θετικο νωρίτερα. Από ότι έχω καταλάβει είναι δύσκολο αν εμφανίζεις συμπτώματα να βγει αρνητικο το σελφ. Μήπως είναι κάποια άλλη ίωση?


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 ναι περπατήσαμε!!!περπατάει γελώντας το ευχαριστιεται πολύ!!το κακό είναι ότι τώρα θέλει έξτρα επίβλεψη γιατί πάει και λίγο ατσαλα μην χτυπήσει σε καμιά γωνιά..από παπούτσια στο γιο μου έπαιρνα crocodilino ,μουγιερ και αθλητικό nike.

@Haroulita K στο μωρό έκανες σελφ τεστ όπως εμείς οι μεγάλοι;;τα παιδιά μια μέρα το περνάνε μετά είναι καλύτερα!!σου είπε ο παιδίατρος για βιταμίνες;;και μένα θα μου τον φέρουν τον ιό ...εγώ από που να κολλήσω απ' τους τοίχους;;;ήρθε  ο πατέρας μου χτες εμβολιασμενος και του λέω να σου κάνω ένα τεστ γιατί κάπως ήταν και μου λέει εγώ έχω κάνει το εμβόλιο δεν κάνω τίποτα!!!!μιλάμε για τέτοια ανευθυνότητα!!!και πιάνει το μωρό το φιλάει....ακόμα νεύρα έχω!!

@georgia1988δεν θέλω να σε αγχωσω αλλά από στενό συγγενικό περιβάλλον είχε συμπτώματα με πυρετό και πονόλαιμο και στο τρίτο ραμπιντ βγήκε θετικό...να κάνει κάθε μέρα ..και να βάζει το βουρτσακι μέσα μέσα ..αλλιώς μοριακό..

Καρότσι τελικά παραγγείλα το kikka boom guarana ..θα σας πω εντυπώσεις μόλις το παραλάβω και βολταρουμε..έχουμε και το μεγάλο αλλά νομίζω θα είναι ζεστό για καλοκαίρι άσε που είμαι μόνη μου τα πρωινά και θέλω να πάμε βόλτα και δεν μπορώ να το βγάλω από κει που είναι να το κατεβάσω κάτω λόγω μεγέθους..θέλω ένα μικρό ματζοβολο ώστε με το ένα χέρι να το κατεβάζω και να τη βάζω μεσα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 νομίζω ο άντρας μου είναι υπερβολικός.. κι εγώ είχα μια μέρα πονόλαιμο αλλά μόνο το πρωί και προφανώς ήταν κρύωμα γτ δύο μέρες έκανα τεστ και έβγαινε αρνητικό. Επίσης δεν παίζει να είχα συμπτώματα μόνο ένα πρωί.. απλά αγχώνομαι για το μωρό. Θα δείξει τι να πω...

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , georgia1988 είπε:

@valentina23 νομίζω ο άντρας μου είναι υπερβολικός.. κι εγώ είχα μια μέρα πονόλαιμο αλλά μόνο το πρωί και προφανώς ήταν κρύωμα γτ δύο μέρες έκανα τεστ και έβγαινε αρνητικό. Επίσης δεν παίζει να είχα συμπτώματα μόνο ένα πρωί.. απλά αγχώνομαι για το μωρό. Θα δείξει τι να πω...

Αν τυχόν έχει πυρετό τότε ας κάνετε κάνα μοριακό. Τώρα για λίγο πονόλαιμο ναι είναι υπερβολή. Τώρα είναι καλά; Ε μην δίνετε συνέχεια. Αλλά ναι γενικώς ισχύει ότι τα ραπίντ κ με συμπτώματα πάλι δεν δείχνουν. Εμάς ο συνάδελφος μας κόλλησε κοβιντ. Με πυρετό κ ρίγος 4 αρνητικα σελφ τεστ

 

πρίν από 59 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86 ναι περπατήσαμε!!!περπατάει γελώντας το ευχαριστιεται πολύ!!το κακό είναι ότι τώρα θέλει έξτρα επίβλεψη γιατί πάει και λίγο ατσαλα μην χτυπήσει σε καμιά γωνιά..από παπούτσια στο γιο μου έπαιρνα crocodilino ,μουγιερ και αθλητικό nike.

@Haroulita K στο μωρό έκανες σελφ τεστ όπως εμείς οι μεγάλοι;;τα παιδιά μια μέρα το περνάνε μετά είναι καλύτερα!!σου είπε ο παιδίατρος για βιταμίνες;;και μένα θα μου τον φέρουν τον ιό ...εγώ από που να κολλήσω απ' τους τοίχους;;;ήρθε  ο πατέρας μου χτες εμβολιασμενος και του λέω να σου κάνω ένα τεστ γιατί κάπως ήταν και μου λέει εγώ έχω κάνει το εμβόλιο δεν κάνω τίποτα!!!!μιλάμε για τέτοια ανευθυνότητα!!!και πιάνει το μωρό το φιλάει....ακόμα νεύρα έχω!!

@georgia1988δεν θέλω να σε αγχωσω αλλά από στενό συγγενικό περιβάλλον είχε συμπτώματα με πυρετό και πονόλαιμο και στο τρίτο ραμπιντ βγήκε θετικό...να κάνει κάθε μέρα ..και να βάζει το βουρτσακι μέσα μέσα ..αλλιώς μοριακό..

Καρότσι τελικά παραγγείλα το kikka boom guarana ..θα σας πω εντυπώσεις μόλις το παραλάβω και βολταρουμε..έχουμε και το μεγάλο αλλά νομίζω θα είναι ζεστό για καλοκαίρι άσε που είμαι μόνη μου τα πρωινά και θέλω να πάμε βόλτα και δεν μπορώ να το βγάλω από κει που είναι να το κατεβάσω κάτω λόγω μεγέθους..θέλω ένα μικρό ματζοβολο ώστε με το ένα χέρι να το κατεβάζω και να τη βάζω μεσα

Καλές βόλτες στην μικρη κ καλή υπομονή σε εσένα!Με γεια το καροτσι!

Θα της πάρεις παππουτσια τώρα η μπα; 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...