Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Έχω ψιλοαγχωθει με τη βάφτιση! Γτ κάποια πράγματα θα έρθουν Τετάρτη και το παπούτσι του μωρού μου το έχουν στείλει ήδη δύο φορές λάθος... 

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω βαράνε κι εσάς το κεφάλι τους στο πάτωμα, έπιπλα και γενικά όπου βρουν ή μόνο το δικό μου δοκιμάζει τις αντοχές του?

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Έχω ψιλοαγχωθει με τη βάφτιση! Γτ κάποια πράγματα θα έρθουν Τετάρτη και το παπούτσι του μωρού μου το έχουν στείλει ήδη δύο φορές λάθος... 

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω βαράνε κι εσάς το κεφάλι τους στο πάτωμα, έπιπλα και γενικά όπου βρουν ή μόνο το δικό μου δοκιμάζει τις αντοχές του?

Κεγω θυμάμαι είχα τραβήξει πολύ άγχος με την βάφτιση. όλα καλά πήγαν.

Ναι κ εμένα το βαράει κατά καιρούς 

 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 λογικό να έχεις άγχος για τη βάφτιση..νομίζω τώρα δεν είναι;;εμείς Σεπτέμβρη και πάλι αγχώνομαι,να πάνε όλα καλά,να ευχαριστηθεί ο κόσμος και ιδιαίτερα ο καιρός με αγχωνει πολύ γιατί αν τυχόν και βρέξει πάνε όλα....όσο για το κεφάλι και μένα μου το κάνει αυτό όταν νευριάζει..στο πάτωμα κυριως

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπομονή με τη βάπτιση και καλές ετοιμασίες! Ένα ζόρι το περνάμε όλες, να είναι όλα έτοιμα και σε επαρκή ποσότητα, να περάσουν όλοι ωραία και ιδιαίτερα τα παιδιά, και ας μην μιλήσουμε το ζόρι για τα θαυματακια μας, να μην στρεσαριστουν, να μην κρυώνουν, να μην ζεσταθουν κτλ. Ένα αστείο συμβάν που ειχαμε εμεις για παράδειγμα, ήταν ότι ειχαμε παραγγείλει αρκετές παιδικές μπομπονιέρες, ξύλινες σβούρες ζωγραφισμενες στο χέρι, στα χρώματα της βαπτισης με το όνομα του. Ε τους άρεσαν τόσο πολύ που μόνο τα παιδιά δεν τις πήραν. Και ήταν αρκετές περισσότερες από τα παιδάκια που καλέσαμε.Τι να πεις?

Εγώ θυμάμαι πιο πολύ από όλα, λίγες μέρες πριν τη βάπτιση είχα αγχωθεί μην κολλήσουμε κορονοιο και ακυρωθεί από αυτό. Είχαμε και πολύ κόσμο από μακριά και ειχαμε πληρώσει και ένα σκασμό λεφτά στα δωμάτια. Υπερβολές, τώρα που το σκέφτομαι. Ας είμαστε καλά όμως όλοι.

Εγώ πήρα λίγες μέρες από τη δουλειά και ηρθα με το μωρό στο πατρικό μου στα Χανιά. 

 

Το μωράκι περνάει τέλεια, είμαστε πρωί και απόγευμα στη θάλασσα. Του άρεσε πολύ, κυρίως στην άμμο αλλά πλατσουριζει και λίγο. Γενικά δεν πιέζω και δεν επιμένω, ότι θέλει και όπως θέλει. Σε σχέση με τη θάλασσα εννοώ. Αλλά και γενικότερα ότι θέλουν δεν κανουν?

Ο μικρός συνεχίζει τη μεσογειακή διατροφή, δηλαδή του αρέσουν πολύ φρούτα και λαχανικά, και για το κρέας τον κυνηγάω. Τουλάχιστον τρώει αυγό και τυρί. Επίσης το μεσημέρι κοιμάται περισσότερο, ίσως επειδή κουράζεται πιο πολύ. Χθες το βράδυ του έδωσα πρώτη φορά βραδινό, ντοματουλα τυράκι, ψωμάκι, το γάλα του δεν το ήπιε όλο, αλλά κοιμήθηκε συνεχόμενα 9 μισή ώρες περίπου.

Από λέξεις λέει συνέχεια "μπάλια" τη μπάλα του, άτα, μπάνιο. "Μαμά" είπε σήμερα αλλά κοιτούσε στο υπερπέραν, δεν νομίζω να απευθυνόταν σε μένα. Δίνει φιλάκια, μας καταλαβαίνει, αλλά από ομιλία λίγα πράγματα. Άντρας, τι να πεις. 

Κάνει και κάποια ζωάκια. Κόκορα, σκύλο, δείχνει το πουλί του (βασικό προσόν) μαλάκια,  αυτάκια. Χθες του έφερε ένα κουνελάκι ο πατέρας μου να το δει, μεγαλούτσικο ήταν, είπα πως θα φοβηθεί αλλά ο μικρός το άρπαξε από τα αυτιά. 

  • Μου αρέσει 4

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εμείς την βαφτισαμε όλα καλά πήγαιναν μέχρι που ήρθε η ώρα του μπλουμ κλάμα κακό νόμιζα θα μου μείνει από το πολύ κλάμα...σπαραζε όχι αστεία μέχρι να έρθει η ώρα να βγούμε από εκκλησία ταλαιπωρήθηκε παααρα πολύ...αλλα όλα καλά...στο τραπέζι έριξε κ τους χορούς της...κ εγω είχα άγχος μην κολλήσουμε πριν κορονοιο κ ακυρώσω την βάφτιση...τωρα περιμένω μην κολλήσαμε στην βάφτιση :roll: χαχαχααχ...γενικα όλοι πέρασαν καλά μικροί μεγάλοι...παει κ αυτο μου φύγε ένα άγχος... εμένα από λέξεις έχει κολλήσει δεν προσπαθεί καθόλου να πει καινούριες λεξούλες κ τελευταία δεν τρώει κ πολύ αλλά είναι πολύ καλή στα κιλά της οπότε δεν πιέζω έχει κ ζέστη λογικό να μην έχουν όρεξη...

  • Μου αρέσει 4

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κορίτσια φοβάμαι μην κολλήσουμε αλλά εντάξει 5 μέρες έμειναν δεν νομίζω πια... Ευτυχώς τα παπούτσια μου ήρθαν επιτέλους στο σωστό νούμερο!! Αύριο πετάμε για Αθήνα και Κυριακή είναι η βάφτιση.

Εμείς από λεξουλες πάμε καλά.. λέει κακά όταν κάνει κακά αυτό είναι το.πιο.αστειο! Και το κούνια Μπέλλα που τραγουδάει.. αλλα από φαγητό και ύπνο είμαστε πολύ πισω ακομα

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K τα αγοράκια αργούν να μιλήσουν λένε,αλλά βλέπω λέει λεξουλες,καλά πάτε. Το κρέας εγώ το αλεθω ακόμη ,δεν το τρώει έτσι,η θα φάει ελάχιστο,όπωτε το βάζω στο μπλέντερ γιατί είχε και έλλειψη σιδήρου και πρέπει να το φάει!!θα ξετρελαθηκε με το κουνελάκι ε;;έχει και τα καλά του το χωριό! Καλά να περάσετε!!

@Basiliki92να σας ζήσει το όνομα!!καλοφωτιστη!!αχ τι καλά ξενοιασατε..εμεις κλείσαμε για αρχές Σεπτεμβρίου κι έχω ένα άγχος με το κορονοιο!!όχι μόνο μην κολλήσει κάνεις αλλά μην γίνει lockdown.., αυξάνονται βλέπω τα κρούσματα κι αγχώνομαι μέχρι τότε..ουφ εύχομαι όλα να πάνε καλα

@georgia1988 με το καλό και σεις!!όλα καλά θα πάνε,έφτασαν οι μέρες!!να μας πεις τα νέα μετά..αν είναι ήσυχος,αν έκλαψε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 είδα φωτό από βάφτιση πολύ φανταστικά όλα! Κ το φόρεμα τέλειο! Να σας ζησει με το όνομα! Με το καλό κ οι υπόλοιπες!

Εμείς ακόμα να κάνουμε μπάνιο θαλατα για φέτος βέβαια πάει πισινα μπέιμπι σουιμινγκ. Αλλά από αυτό το σκ ξεκινάμε!

Εμένα από φαγητό πάει καλά με το μόνο πρόβλημα ότι για να φάει θέλει παιχνίδι. Το πεπόνι τρώει μόνος του κατά ταλλα μόνος του ναδα.

Από ύπνο πάει καλά.

Απο ενέργεια επίσης. Φουλ ενέργεια ασταμάτητος τούρμπο σκαρφαλώνει παντού κ με έχει καταντήσει καρδιακή.

Από λέξεις μέτρια πράγματα λέει μαμά μπαμπά παππού γιαγιά κ τα εννοεί όπως κ παπά( παπούτσια) κακά όταν πάω εγώ τουαλετα :D τατα( βόλτα) κ μπα μπάλα. 

Μιμείται κάποια ζώα/ήχους κ δείχνει επίσης κάποια μέρη του σώματος του ναι κ εμείς πρώτα απόλα την τσουτσου αλίμονο. :lol:

Δείχνει κ τον εαυτό του μαμά μπαμπά σε φωτό. κατά καιρούς εξελίσσεται καμιά φορά ξεχνάει κ αυτά που ξέρει αναλόγως τα κέφια. Χαιρετάει κ στέλνει φιλάκια μόνο όποτε γουστάρει κ εξαιρετικά σπάνια.

Επίσης άμα του πω να κολυμπήσει κουνάει τα πόδια του όπου κ να βρίσκεται , τραγουδάει νταρλαντιρλατατα (ντανταντιντανταντα) και άμα του πω κανε τον τρομαγμένο τον κάνει. Φάση έχει 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ τι ωραία κορίτσια που μεγαλώνουν τα μωράκια μας!

@Basiliki92 κι εγώ θέλω να δω το φόρεμα της βάφτισης!!

Κορίτσια τι άποψη έχετε για τις ντανταδες? Δεν θέλω να πάρω αλλά με τη δουλειά τα έχω παίξει... 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ και γω είμαι σε αναζήτηση ρούχου για τη βάφτιση..σκέφτομαι για μια ολόσωμη φόρμα..δεν ξέρω όμως πρέπει να κατέβω στις εκπτώσεις στις κοντινές πόλεις να ψάξω γιατί εδώ που μένω άστα. @Basiliki92 μια κούκλα θα ήσουν είμαι σίγουρη!! @georgia1988 τι να σου τώρα για νταντά..δεν είμαι και πολύ υπέρ αλλά άμα έχεις κάποια γνωστή με πολύ καλές συστάσεις γιατί όχι;;και φυσικά εννοείται από φίλες σου ,όχι από καμία αγγελία και τέτοια που δεν ξέρεις τι θα σου έρθει... παρεπιπτόντως εκεί στη Ρόδο θυμάμαι και φοιτήτριες που αναλάμβαναν να κρατάνε παιδάκια για χαρτζιλίκι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με την @Mighty86 είμαστε πλέον φιλοι ινσταγκραμικοι κ που ξέρεις μπορεί να βρεθούμε κάποια στιγμή στην ωραία Θεσσαλονίκη :-P από εκεί είδε κ το φόρεμα μέσω story..για την ακρίβεια kimono είναι όχι φόρεμα το οποίο ήμουν διστακτική να το πάρω αλλά δεν έβρισκα κ τίποτα αλλο... @georgia1988 για νταντα την καλύτερη γνώμη έχω γιατί την έχω κάνει χρόνια την δουλεια αυτή να διαλέξεις μια του επαγγέλματος βρεφονηποκομο ας πούμε για να το αγαπάει αυτό που κάνει κ να τον απασχολεί με πολύ παιχνίδι κ δραστηριότητες...κατι θα βρεις από γνωστούς...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς το φόρεμα που πήρα δεν θα το βουλευτή γτ δεν σκέφτηκα ότι θα θέλει να θηλάσει ο μικρός.. αλλά μου άρεσε πολύ!

@valentina23@Basiliki92 η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν είμαι υπέρ.. φοβαμαι με αυτά που ακούω.. αλλά με τη δουλειά και το μωρό δεν την παλεύω.. η μητέρα μου βοηθάει αλλά όταν λείπω στη δουλειά οπότε δεν ξεκουράζομαι καθόλου εγώ γτ με το που γυρίσω έχω τον μικρό... Σίγουρα βρεφονηπιοκομο θα ψάξω ή παιδαγωγό και με εμπειρία... Σκέφτομαι μήπως τον βάλω και βρεφονηπιακό από Σεπτέμβρη αλλά είναι μικρούλης ακόμα νομίζω 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Αχ τι ωραία κορίτσια που μεγαλώνουν τα μωράκια μας!

@Basiliki92 κι εγώ θέλω να δω το φόρεμα της βάφτισης!!

Κορίτσια τι άποψη έχετε για τις ντανταδες? Δεν θέλω να πάρω αλλά με τη δουλειά τα έχω παίξει... 

Γεωργία ναι κεγω αυτό θα σου έλεγα ότι πρέπει να είναι οπωσδήποτε παιδαγωγός η κοπέλα κ αν μπορεί να είναι ταυτόχρονα κ η μαμά σου μαζί ακόμα καλύτερα.  Παιδικό; Δεν βολεύουν οι ώρες;

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...