Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 Χρόνια πολλά κορίτσια! Η Παναγία να φυλάει όλα τα παιδάκια του κόσμου! Τι κάνετε? 

Ο μικρός είναι μια χαρά αλλά εγώ βγήκα λίγο off λόγω μέσης από χτες. Ωστόσο ηρθα στη δουλειά γιατί ποιον να βρεις να σε αντικαταστήσει Αυγουστιατικα?  Πήγαμε χθες στα  jumbo με τον μικρούλη γιατί χρειαζόμασταν κάποια πράγματα αλλά δεν ήταν καλή ιδέα. Ήθελε να τα πιάνει όλα, κατέβαζε διαφορα από τη θέση τους και  ανέβαινε πάνω στα τελάρα που ετοίμαζαν. λογικό βέβαια, μεγαλώνει και θελει να κάνει τα δικά του. πάνω στο κυνηγητό, έκανα ένα αποτομο στη μέση, το κατάλαβα εκείνη την ωρα και τώρα δυσκολεύομαι πολύ.

Ο μικρός είναι μια γλύκα! Ζητάει νερό όταν διψάει και όταν πεινάει ζητάει να ανέβει στο καρεκλάκι του. Λέει και καινούριες λέξεις και τρελαίνεται με τα μεγάλα οχήματα, ειδικά αν δει λεωφορείο η κανένα σκαφτικο μηχάνημα φωνάζει μπουλντόζα- μπουλντόζα! Πολύ γέλιο κάνουμε. Το μεσημέρι ρίχνει και ένα δίωρο ύπνο τουλάχιστον και παίρνουμε όλη μια ανάσα. Απλά είναι μαθημενος στη δροσιά του δωματίου του και δεν κοιμάται αλλού. Σήμερα έχουμε μια βάπτιση στις 12 και είναι και μακριά και θα ταλαιπωρηθεί πολύ ο καημενουλης. Θα ήθελα να ήμουν εκεί μόνο για να τον ανακουφισω. Θα πω και κάτι ακόμα και ας με κοροϊδέψετε. Μου τον ματιαζουν εύκολα το μορφονιο μου! Εγώ δεν τα πίστευα αυτά,  αλλά τώρα τα πιστεύω. Εσείς το πιστεύετε το μάτι? Και τι κάνετε? 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K όσο μεγαλώνουν ζωηρευουν ακόμα πιο πολύ!!και μένα όλο ταρζανιες και ζημιές κάνει..μου κακοφαινεται γιατί ο γιος μου ήταν πολύ ήσυχος ,δεν έκανε τέτοια...αυτή να ανοίξει τα ντουλάπια ,να τα πετάξει όλα κάτω,να τα σπάσει,όπου βρει σκαρφαλώνει...άσε..σήμερα πήγε σε μια γωνιά και έκανε κακά της και μετά μου λέει κακά ,για να την αλλάξω...τσισα στον ύπνο της δεν κάνει ποτέ..ούτε βράδυ,ούτε μεσημέρι,Παρ όλα αυτά ο παιδίατρος μου πε να μην της βγάλω ακόμη τη πάνα γιατί είναι μικρή και θα την αγχωσω..όσο για το μάτι ναι το πιστεύω..το ξεμάτιασμα λένε ότι μόνο από παπά να σου διαβάσει την ευχή..εμένα όμως με ξεματιαζουν κάτι θείες,το μωρό δεν θέλω γιατί και καλά λένε ότι άμα το ξεματιασουν μια φορά συνέχεια θα ματιαζεται...εγώ βρέχω λίγο αγιασμο και λέω το πάτερ ημών..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγω μια από τα ίδια πολύ ζωηρηηηη ειδικά τα πρωινά είναι μέσα στην ενέργεια όλο την κυνηγάμε μέσα στο σπίτι...κ εμένα μου την ματιαζουν ούτε εγώ τα πίστευα αυτά αλλά πλέον τα πιστεύω...εμενα μου την ξεματιαζει η θεία μου επίσης λένε όσο πιο πολύ πιστεύεις στο μάτι τόσο περισσότερο το ελκύεις...εμας την αφήσαμε χωρίς πανα να πάρει λίγο αέρα κ μας τα έκανε πάνω στον καναπέ...δεν το καταλαβαίνει ακόμα..δικιο έχει η παιδίατρος σ μην την βγάζεις ακόμα.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιστημονικά πράγματα βλέπω!! Χαχα να πω την αλήθεια κι εγώ βάζω την μάνα μου να τον ξεματιαζει και ας τα κοροϊδεύω αυτά! Όταν έρχονται όλες και λένε τι όμορφος κλπ ε πως να μην τον ματιασουν!!

Κατά τα άλλα έχουμε επιτέλους αρχίσει και μασάμε.. κυρίως ψωμί, μπισκότα, αυγό ρύζι, μπιφτέκια τέτοια πράγματα. Το μεσημεριανό το πατάω με το πιρούνι οπότε είμαστε σε καλό δρόμο! Είναι πολύ ζωηρός αλλά και επίμονος, όταν θέλει κάτι πρέπει να γίνει.. τώρα τελευταία έχει 3 μέρες που μου έχει αλλάξει πρόγραμμα και κοιμάται πολύ αργά 11 παρά αλλά θα δείξει γτ νομίζω κοιμάται καλύτερα. Λέει πολλές λεξουλες αλλά δεν λέει μαμά ακόμα! 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 ωραία είστε σε καλό δρόμο...εμένα τις τελευταίες δυο μέρες βάζει μεγάλες μπουκιες στο στόμα της και γω τρέμω...μην πνίγει..το έχει καταλάβει και το κάνει επίτηδες η πονηρή...με κοιτάει πονηρά, μου ανοίγει και το στόμα...αλλά τα μασάει και τα τρώει..εγώ όμως φοβάμαι..από ζωηραδά άλλο τίποτα..όσο πάει και ζωηρευει...σήμερα έπεσε με τα μούτρα απ' τη καρέκλα..φοβήθηκα πολύ !!!από περίοδο;;;ακόμα;;και γω ακόμη;;καλά τόσο καιρό;;;λες να μπαίνω σε κλιμακτηριο από τώρα;;χαχα...δεν λέει μάμα για να σε σκάσει για αυτο:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 χρόνια πολλά με καθυστέρηση!γερή δυνατή με το καλό να σου έρθει η πολυπόθητη! δεν είσαι σε κλιμακτήριο απλά ακόμα έχεις γάλα φουλ!

 γυρίσαμε την κυριακή από διακοπές. να τις κάνει ο Θεός μας τάραξε ο βελζεβούλης. δυο βδομάδες ξεκουραζόμαστε όλο τον χρόνο κ βρήκε τότε να βγάλει 3 δόντια. έβλεπε φαγητό κ τσίριζε. τώρα έχει δυο μέρες μου τρώει κ τα χέρια! κατά τάλλα ούτε 1,5 χρονών σκατό μπήκε 4 φορές σε αεροπλάνο κ σε πλοίο. εγώ στην ηλικία του μέχρι τον κήπο να πήγα. καλά ήταν μωρέ αλλαγή παραστάσεων, απομάκρυνση όσο το δυνατών από νεροχύτες κ κουζίνες ,αλλά εξόντωση!

να ευχηθώ καλό χειμώνα?χεχεχε

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 κι όμως σήμερα γιορτάζω!!!!στα εννιάμερα !!!σ ευχαριστώ πολύ!!! Λέω και γω που είναι αυτό το κορίτσι..ωραία περάσατε μπράβο!!αχ δύσκολο το χειμώνα εγώ τον βλέπω..απ' όλες τις μεριές..είδες μωρέ βρίσκουν μέρες και τα κάνουν..τουλάχιστον ξενοιασατε λίγο,ξεφύγατε από τη ρουτίνα αυτό έχει σημασία..πλησιάζει το τέλος του καλοκαιριού και είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που δεν θέλω να τελειώσει...δεν ξέρω γιατί...συνήθως εμένα μου αρέσει ο χειμώνας,το καλοκαίρι το σιχαίνομαι..αλλά σκέφτομαι ότι θα φύγει η μάνα μου που μου τη κρατάει λίγο,θα ξεκινήσουν τα σχολεία ,τα φροντιστήρια,οι ξένες γλώσσες, όλοι θα είναι μέσα στη γκρίνια..κι εγώ σε κρίση πανικού...:cry:

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εμένα μου ήρθε μια μέρα όμως μόνο.. τώρα περιμένω να δω τον άλλο μήνα τι θα έχω! Κλείσαμε και διακοπές αρχές Σεπτέμβρη να δούμε πως θα πάει και αυτό γτ εχω κουραστεί πολύ

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 23/8/2022 at 2:46 ΜΜ, valentina23 είπε:

@Mighty86 κι όμως σήμερα γιορτάζω!!!!στα εννιάμερα !!!σ ευχαριστώ πολύ!!! Λέω και γω που είναι αυτό το κορίτσι..ωραία περάσατε μπράβο!!αχ δύσκολο το χειμώνα εγώ τον βλέπω..απ' όλες τις μεριές..είδες μωρέ βρίσκουν μέρες και τα κάνουν..τουλάχιστον ξενοιασατε λίγο,ξεφύγατε από τη ρουτίνα αυτό έχει σημασία..πλησιάζει το τέλος του καλοκαιριού και είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που δεν θέλω να τελειώσει...δεν ξέρω γιατί...συνήθως εμένα μου αρέσει ο χειμώνας,το καλοκαίρι το σιχαίνομαι..αλλά σκέφτομαι ότι θα φύγει η μάνα μου που μου τη κρατάει λίγο,θα ξεκινήσουν τα σχολεία ,τα φροντιστήρια,οι ξένες γλώσσες, όλοι θα είναι μέσα στη γκρίνια..κι εγώ σε κρίση πανικού...:cry:

 

έλα ρε πως το πέτυχα έτσι;;;

εγώ να σας πω θέλω δροσιά...αυτό το πράγμα να κοιμάμαι με δροσιά κ να πλακώνει μετά άπνοια κ ζέστη δεν το αντέχω...

On 24/8/2022 at 11:51 ΜΜ, georgia1988 είπε:

@valentina23 εμένα μου ήρθε μια μέρα όμως μόνο.. τώρα περιμένω να δω τον άλλο μήνα τι θα έχω! Κλείσαμε και διακοπές αρχές Σεπτέμβρη να δούμε πως θα πάει και αυτό γτ εχω κουραστεί πολύ

δεν θα ξεκουραστείτε να είσαι σίγουρη! απλά θα αλλάξετε παραστάσεις...φόρτωνε όσο μπορείς τον μπαμπά! 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνουν τα λουλούδια σας? Καθυστερημένα καλό μήνα και καλή δύναμη σε μεγάλους και μικρούληδες! Πώς πάνε τα κέφια? Εμείς το αποφασίσαμε τελευταία στιγμή, αρπαξαμε το μωρό και τσουπ ήρθαμε Θεσσαλονίκη για να δούμε το βαπτισιμιο μου. Το μωρό πέρασε φανταστικά! Εκτός των άλλων, η μικρή αδερφή του βαπτισιμιου μου, τον έπαιζε συνέχεια. Πηγαμε και στο χωριό του πατέρα μου, μια ώρα από εδώ, και είδαμε και τη θεία μου, (την αδερφή του πατέρα μου), που είχα να δω 2 χρονια και αγαπώ πολύ. Επίσης πήγα και στο μνήμα της γιαγιάς μου, ήθελα να  πάω με το μωρό. Εχουμε βγει από το πρόγραμμα εννοείται, ελπίζω ότι θα μαζευτούμε ξανά στο σπίτι. Σε λίγες ώρες εχουμε την πτήση της επιστροφής και τώρα κοιμάται ο λεβέντης. Ο μικρός μιλάει αρκετά για την ηλικία του (έτσι μου λένε τουλάχιστον). Χθες βράδυ όταν φτάσαμε σπίτι μετά τη βόλτα, πρώτη φορά μου ζήτησε φαγητό. "Κρεατάκι" μου είπε κι εγώ καταχάρηκα! Είχα κάνει μοσχαράκι το μεσημέρι και το θυμήθηκε.

 εσείς πώς είστε? Ετοιμάζεστε για σχολεία/ παιδικό σταθμό? Εμείς βρήκαμε μια άλλη κυρία γιατί η κοπέλα που έχουμε τώρα θα ξεκινήσει πρακτική σε σταθμό. Αυτά τα νέα μας.

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στο σπίτι και στη μοναξιά μας. Και επανέρχομαι για να ενημερώσω ότι σήμερα ο κοκοβιος μου αντιμιλησε (επισημα) για πρώτη φορά! Είμαστε στο αυτοκίνητο, επιστρέφουμε από βόλτα και ζητάει "νερό". Επειδή αφού πιει πετάει επιδεικτικά το μπουκάλι του κάτω, τον προειδοποιώ να μην το ρίξει κάτω. Και φυσικά ρίχνει για άλλη μια φορά. Τον μαλωνω υποτίθεται λέγοντας του ότι δεν είναι σωστό, να μην κάνει κλπ, και τελειώνω την κουβέντα λέγοντας "αντε τώρα" για να εισπράξει ένα μεγαλοπρεπες και κοροοδευτικο, προφανώς "αντε!"


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 2:16 ΜΜ, Haroulita K είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνουν τα λουλούδια σας? Καθυστερημένα καλό μήνα και καλή δύναμη σε μεγάλους και μικρούληδες! Πώς πάνε τα κέφια? Εμείς το αποφασίσαμε τελευταία στιγμή, αρπαξαμε το μωρό και τσουπ ήρθαμε Θεσσαλονίκη για να δούμε το βαπτισιμιο μου. Το μωρό πέρασε φανταστικά! Εκτός των άλλων, η μικρή αδερφή του βαπτισιμιου μου, τον έπαιζε συνέχεια. Πηγαμε και στο χωριό του πατέρα μου, μια ώρα από εδώ, και είδαμε και τη θεία μου, (την αδερφή του πατέρα μου), που είχα να δω 2 χρονια και αγαπώ πολύ. Επίσης πήγα και στο μνήμα της γιαγιάς μου, ήθελα να  πάω με το μωρό. Εχουμε βγει από το πρόγραμμα εννοείται, ελπίζω ότι θα μαζευτούμε ξανά στο σπίτι. Σε λίγες ώρες εχουμε την πτήση της επιστροφής και τώρα κοιμάται ο λεβέντης. Ο μικρός μιλάει αρκετά για την ηλικία του (έτσι μου λένε τουλάχιστον). Χθες βράδυ όταν φτάσαμε σπίτι μετά τη βόλτα, πρώτη φορά μου ζήτησε φαγητό. "Κρεατάκι" μου είπε κι εγώ καταχάρηκα! Είχα κάνει μοσχαράκι το μεσημέρι και το θυμήθηκε.

 εσείς πώς είστε? Ετοιμάζεστε για σχολεία/ παιδικό σταθμό? Εμείς βρήκαμε μια άλλη κυρία γιατί η κοπέλα που έχουμε τώρα θα ξεκινήσει πρακτική σε σταθμό. Αυτά τα νέα μας.

τελικά όλοι οι κρητικάτσιδες έχουν στενό δεσμό με θεσσαλονίκη όχι; κ εμείς πάμε τέλη Σεπτέμβρη στο γάμο φίλων μας στα χανιά!

κ εμένα το πετάει κάτω δεν γουστάρει! προσπαθούμε τώρα με ποτήρι. το διάβασα στο ίνστα κ λέω να μοιραστώ τούτη την γνώση μαζί σας. λοιπόν λέει οτι αν θέλουμε να εξοικειωθούν με το ποτήρι ξεκινάμε με μια φορά την μέρα να τους δίνουμε ένα ποτηράκι με λίγο νερό να δοκιμάσουν να πιουν σε ένα σημείο κ τόσο όσο να μπορούμε να διαχειριστούμε το λέρωμα. κ με διάφανο πλαστικό ποτήρι ιδανικά. ώστε να μην το σπάσουν αλλά να βλέπουν κ το περιεχόμενο. εγώ δεν έχω τέτοιο ότι βρω. συνήθως του δίνω με το 360 μοίρες χωρίς το καπάκι κ του βάζω κυριολεκτικά δυο γουλιές

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς πήγαμε 5 μέρες διακοπές με το μωρό στην Κω. Ο μικρός ενθουσιάστηκε! Όλο το πρωί θάλασσα μετά παιδική χαρά και το απόγευμα είχαν μίνι ντίσκο για τα παιδιά στο ξενοδοχείο οπότε χόρευε...πολύ πλάκα είχε! Του γυάλισαν και τα κοριτσάκια τα ξανθά γτ τα μελαχρινά ούτε να τα δει.. ωραία ήταν! Τώρα.επιστροφη στη δουλειά.. εμάς μιλάει αρκετά αλλά κάποια δεν τα καταλαβαίνω.. πχ φώναζε να του βάλουμε το τραγουδάκι "όταν" και δεν ξέραμε πιο είναι.. τελικά ήταν το μια ωραία πεταλούδα και αυτό το μάθαμε μετά από μέρες γτ μου έδειξε την πεταλούδα στο βιβλίο του και την έλεγε "όταν". Στο φαγητό μια χαρά επιτέλους τρώει κομμάτια! Για το νερό εμάς πίνει από που του δώσουμε ποτήρι μπουκάλι ότι και να του δώσουμε πίνει απλά αφού πιει θέλει να παίξει και αρχίζει και βουτάει τα χέρια του μέσα και τα κάνει όλα χάλια.. 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...