Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου !!! Και εμάς η μικρή πίνει νεράκι απ όπου της δώσουμε έχει μια αδυναμία στα μπουκαλάκια κ γενικά στο νερό κ όλο μούσκεμα γίνεται...εχει άρχισε κ εμάς κ λέει διαφορά γενικά προσπαθεί πιο πολύ να μιλήσει...εμεις είχαμε πάει λίγες μέρες Θεσσαλονίκη ωραία περάσαμε αλλά πολύ κυνήγι κ πολύ γκρίνια...ειναι κολλημένη πάνω μας ειδικά με εμένα...γενικα είναι γκρινιάρα αν κάτι δεν της αρέσει είναι μέσα στην γκρίνια κ όλη την ώρα μαμά... είχαμε κ παιδίατρο έχει φτάσει 90 εκ και 12.350 σε κιλά...μου είπε κ η ίδια η παιδίατρος ότι είναι πολύ ζωηρό παιδί κ επίμονο... αυτά κ από μας!

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Basiliki92 λολ ή η δικιά σου είναι ψιλή ή ο δικός μου στουπος! Χαχα πάντως και εμένα είναι πολύ επίμονος αν δεν γίνει το δικό του κλαίει μέχρι να γίνει αυτο που θέλει..

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 Ναι είναι ψηλή σε σχέση με άλλα παιδάκια της ηλικίας της ...καλα εμένα πολύ επιμονή κ ατίθαση και μιρλιζει πολύ δεν ξέρω πώς να την διαχειριστώ ρε κορίτσια είναι μέρες πού απελπίζομαι...κ υποτίθεται ότι είμαι κ λίγο αυστηρη αλλά τίποτα δεν πιάνει...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μανουλες γλυκές τι κάνετε? Έχουμε λίγο χαθεί, μου λείπει πολύ ο καιρός που έμπαινα στη σελίδα και διάβαζα τόσα νέα σας...

Στα δικά μου νέα, ο μικρούλης είναι μια χαρά, πολύ κοινωνικός, παραμένει ήρεμος και χαρούμενος. Λέει πολλές λέξεις, είτε αυθόρμητα, είτε θα επαναλάβει κάτι που άκουσε. Δειλα δειλά ξεκινήσαμε και σκανδαλιες. Την Πέμπτη ξεκινήσαμε με την καινούρια κυρία που τον κραταει τα πρωινά, την λέω έτσι γιατί είναι τουλάχιστον 10 χρόνια μεγαλύτερη από μένα. Γενικά καλά πάμε. Η καθημερινότητα τρέχει ήρεμα, με σχετική κούραση, αλλά πολύ γρήγορα. Μόλις γυρίσω από την δουλειά είμαι συνέχεια με το μωρό, είτε λόγω συνθηκών, είτε λόγω τυψεων. Για παράδειγμα δεν χάνω την απογευματινή του βόλτα και ας με περιμένουν δουλειές. Επίσης ακόμη δεν έχω την ανάγκη να κάνω κάτι χωρίς το μωρό, πχ γυμναστήριο. Το ξέρω ότι δεν κάνω σωστά, απλά επειδή λείπω μέρες ολόκληρες με τη δουλειά, δεν θέλω να φεύγω και άλλο από το μικρό.

Πριν λίγες μέρες κλείσαμε τους 18 μήνες και η παιδίατρος τον μέτρησε 88 εκ και 12140 γρ. Τα χειμωνιάτικα ρούχα τα αγοράζω για 98 εκ, που αντιστοιχούν στο 3, γιατί δεν θέλω να ζορίζεται, εσείς?  Σήμερα έκανα και ένα ωραίο κέικ με μπανάνες χωρίς ζάχαρη,  πολύ ωραίο βγήκε. Καλή συνέχεια σε όλους! 

Κορμακια που κουμπώνουν κάτω που βρίσκετε εσείς που έχετε ψηλά ζουζούνια? Τελευταία αγόρασα από το sinsay.com και ήταν πολύ οικονομικά και χωρίς έξοδα αποστολής. 

Και επειδή είμαι και πολύ ενοχικη, ο μικρός παραμένει στο δωμάτιο μας. Το βράδυ του κοιμίζει ο μπαμπάς του στο δικό μας και εγώ τον μεταφέρω και το μεσημέρι συνήθως η κοπέλα που τον κρατάει πάλι στο δικό μας κρεβάτι και μετά τον βάζει κούνια. Ότι κορόιδευα το έχω κάνει!

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K αχ τι θα κάνουμε με αυτές τις τύψεις!! Μια χαρά είναι και ήσυχος απ ότι μας λες ... Από hm τα νούμερα είναι σχετικά μεγάλα δηλαδή η δικιά μου που είναι 90 cm το 92 σε ρούχα και κορμακια της είναι μεγάλο ακόμα...οποτε από άποψη νουμερων βολεύουν τα ρούχα τους γιατί τα φοράς για μεγάλο διάστημα εμένα σίγουρα με βγάζουν όλη την εποχή... 92 της παίρνω σε αυτά που ξέρω ότι έχουν μεγάλη φόρμα...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Όντως έχουμε χαθεί.. που βρίσκεστε? 

Εμείς έχουμε αύριο παιδίατρο και εμβόλιο.. έχω απορία να δω αν θα βάλει τα κλάματα πάλι μετά από τόσο καιρό! Εμείς είμαστε καλά.. είναι πολύ άτακτος γενικά σκαρφαλώνει παντού θέλει να γίνεται το δικό του σε όλα αλλιώς τσηριζει.. λέει πολλές λεξουλες αλλά όχι ακόμα το μα.. συνεχίζουμε θηλασμό αν και τώρα τρώει πια κομμάτια και τρώει αρκετά.. όχι όμως ότι θα ήθελα βέβαια πχ τρώει ψωμί με μέλι και ταχίνι το πρωί και η ομελέτα πάει περίπατο απλά την πετάμε..τώρα έχω αρχίσει να του φτιάχνω το δωμάτιο λέω να πάρω κρεβάτι μοντεσορι μήπως και κάπως ξεκολλήσουμε γτ κάνουμε ακόμα συγκοιμηση.. επίσης κοίταξα για βρεφικό αλλά εδώ δεν έχει πουθενά θέσεις τώρα.που το θυμήθηκα!

@Haroulita K εγώ κορμάκια παίρνω από h&m το 92 και θα του κάνουν λογικά και την άνοιξη. Γενικά σε όλα παίρνω το 92εκ αλλα δεν είμαστε και πολύ ψηλοί!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμείς θα πάμε παιδίατρο πιο μετά οπότε δεν ξέρω από ύψος. έχει να μετρηθεί από ιούνιο που ήταν 83. κιλά ο δικός μου 11+ τσίκνας είναι αλλά έχει εκτόπισμα δλδ είναι αρκετά αναπτυγμένος για τα κιλά του. σχετικά με ομιλία έχει γίνει παπαγαλάκι αλλά τον δυσκολεύει το λ. όταν θέλει να πει γαλα νερό κ μπάλα λέει κάτι σα γργρ. κορμάκια κεγώ παίρνω h&m. από ρούχα τα 12-18 του είναι πια μικια είμαστε 18-24 πια. ε του φοράω κ κανα πιο φαρδύ αναλόγως. αλλά γενικώς κινούμαστε στο μέσο όρο. 

On 25/9/2022 at 10:50 ΜΜ, Haroulita K είπε:

Μανουλες γλυκές τι κάνετε? Έχουμε λίγο χαθεί, μου λείπει πολύ ο καιρός που έμπαινα στη σελίδα και διάβαζα τόσα νέα σας...

Στα δικά μου νέα, ο μικρούλης είναι μια χαρά, πολύ κοινωνικός, παραμένει ήρεμος και χαρούμενος. Λέει πολλές λέξεις, είτε αυθόρμητα, είτε θα επαναλάβει κάτι που άκουσε. Δειλα δειλά ξεκινήσαμε και σκανδαλιες. Την Πέμπτη ξεκινήσαμε με την καινούρια κυρία που τον κραταει τα πρωινά, την λέω έτσι γιατί είναι τουλάχιστον 10 χρόνια μεγαλύτερη από μένα. Γενικά καλά πάμε. Η καθημερινότητα τρέχει ήρεμα, με σχετική κούραση, αλλά πολύ γρήγορα. Μόλις γυρίσω από την δουλειά είμαι συνέχεια με το μωρό, είτε λόγω συνθηκών, είτε λόγω τυψεων. Για παράδειγμα δεν χάνω την απογευματινή του βόλτα και ας με περιμένουν δουλειές. Επίσης ακόμη δεν έχω την ανάγκη να κάνω κάτι χωρίς το μωρό, πχ γυμναστήριο. Το ξέρω ότι δεν κάνω σωστά, απλά επειδή λείπω μέρες ολόκληρες με τη δουλειά, δεν θέλω να φεύγω και άλλο από το μικρό.

Πριν λίγες μέρες κλείσαμε τους 18 μήνες και η παιδίατρος τον μέτρησε 88 εκ και 12140 γρ. Τα χειμωνιάτικα ρούχα τα αγοράζω για 98 εκ, που αντιστοιχούν στο 3, γιατί δεν θέλω να ζορίζεται, εσείς?  Σήμερα έκανα και ένα ωραίο κέικ με μπανάνες χωρίς ζάχαρη,  πολύ ωραίο βγήκε. Καλή συνέχεια σε όλους! 

Κορμακια που κουμπώνουν κάτω που βρίσκετε εσείς που έχετε ψηλά ζουζούνια? Τελευταία αγόρασα από το sinsay.com και ήταν πολύ οικονομικά και χωρίς έξοδα αποστολής. 

Και επειδή είμαι και πολύ ενοχικη, ο μικρός παραμένει στο δωμάτιο μας. Το βράδυ του κοιμίζει ο μπαμπάς του στο δικό μας και εγώ τον μεταφέρω και το μεσημέρι συνήθως η κοπέλα που τον κρατάει πάλι στο δικό μας κρεβάτι και μετά τον βάζει κούνια. Ότι κορόιδευα το έχω κάνει!

καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις. θα έπρεπε να έχω γυρίσει στην δουλειά σε πλήρες ωράριο εδώ κ καιρό αλλά όλο το αναβάλω προκειμένου να μην το στείλω παιδικό κ να τον χαρώ όσο γινεται παραπάνω κεγώ κ η γιαγιά του... μάλλον από τον αλλο σεπτεμβριο θα πάει κεγώ μέχρι τότε θα πηγαίνω στην δουλειά παρτ ταιμ κ όσο μπορώ από το σπίτι. κ πάλι καλά που βγαίνει κ έτσι η δουλειά κουτσά στραβά

τα h&m με έχουν βολέψει κ εμένα πήρα πέρσι που ήταν 9 μηνών 12-18 κορμάκια κ πιτζαμάκια κ φορμάκια κ του τα φοράω ακόμα δλδ φτούρησαν κοντά χρόνο

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τρυφερές μανουλες, καλή εβδομάδα! Τι κάνετε? 

Εμάς, μάς επισκέφτηκε η πρώτη ίωση και ας μην πηγαίνουμε βρεφικό σταθμό. Ευτυχώς κράτησε μόνο μιάμιση μέρα με πυρετό που έπεφτε, ευτυχώς, με τα σιροπια, μάλλον πονόλαιμο, και λίγο πιο μαλακά κακακια. Από χθες με ταλαιπωρεί εμένα, αλλά γενικά φαίνεται να περνάει γρήγορα. Καλό μήνα και καλή δύναμη σε όλους μας!

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K περαστικά σας πριν 5 μέρες την περάσαμε και εμείς ακριβώς ίδια συμπτώματα τώρα έχει λίγο μυξουλα μονο εμείς μάλλον κολλήσαμε στο πάρκο …εννοείται κολλήσαμε και εμείς οι υπόλοιποι…όλος ο κόσμος έτσι είναι..


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εμείς οικογενειακώς άρρωστοι με γρίπη όχι κοβιδ. Πρώτα ο άνδρας μου μετά εγώ κ ο μικρός δείχνει να την παλεύει ακόμα αλλά έχει λίγο μπούκωμα. Πφφφ τώρα πίνω μια βιταμίνη αλλά είναι αργά έπρεπε καιρό τώρα να έχω προσέξει το ανοσοποιητικό μου


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Τι κάνετε γλυκιές μανούλες? Πώς είναι τα μικρά θαυματακια? Εμείς είμαστε μια χαρά, περάσαμε και μια σύντομη ευτυχώς, ίωση σαν γαστρεντεριτιδα, όλοι πλην του μικρουλη. Ειχα πάει και στο πατρικό μου στο Χανιά για μια εβδομάδα, περάσαμε τέλεια! Τώρα έχει έρθει και η μαμά μου για λίγο μαζί μας και είμαι στον παράδεισο!!!

Ο μικρός είναι τέλειος, λέει και μαθαίνει όλο και περισσότερα. Συνεχίζουμε βόλτες πρωί και απόγευμα και το μεσημέρι ύπνο. Μόνο που κοιμάται μετα τις 3 και ξυπνάει σχετικά αργά το απόγευμα. Στο φαγητό παραμένει εύκολος, αλλά εννοείται τρώει μόνο ότι θέλει. Ευτυχώς του αρέσουν φρούτα και λαχανικά. Χτες είχαμε πει με την κοπέλα που μένει από κάτω και  έχει και αυτή ένα αγοράκι 2 ετών να ανέβουν για να παίξουν τα μικρά. Γενικα πήγε μια χαρά. Κάποια στιγμή ο δικός μου ήθελε να πάρει το άλλο παιδάκι από το χέρι για να του δείξει, ποίος ξέρει τι, κάνα παιχνίδι μάλλον. Ο άλλος μικρός πιο κλειστός από τον δικό μου,  δεν σηκώθηκε πάρα  τις προτροπές της μαμάς του και πάρα την επιμονή του μικρουλη μου. Ε τοτε, βάζει ο δικός μου κάτι παραπονιαρικα κλάματα, τον λυπήθηκα τον φουκαρα. Πολύ συναισθηματικος θα γίνει φοβάμαι. Αυτά.  Αν μπορείτε γράψτε κάνα νέο.

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας και πάλι!! Έκανε αναβάθμιση το κινητό μου και έχασα για ακόμα μια φορά τους κωδικούς μου!!Τελοσπαντων και μεις όπως και πολύ κόσμος κρυωσαμε με μυξουλες,μπούκωμα και γω είχα πολύ πονοκοκεφαλο 3 μέρες ,δεν τη παλευα..δύο δύο τα Ντεπον...ο θηλασμός συνεχίζεται κανονικα, με έχει ξεζουμισει!!έχω κουραστεί παααααρα πολύ!!από φαγητό τρώει τα πάντα!!!ότι και να έχω θα το φάει,δεν έχει πρόβλημα...εκτός από φρούτα, γιαούρτια δεν τα συμπαθεί..αλλά της φτιάχνω την αγαπημένη κρέμα με βρώμη και της ρίχνω και μήλο μέσα και την τρώει..εμείς από εμβόλια τελειώσαμε προσωρινά..δύο ετών τώρα το επόμενο όπωτε ηρεμήσαμε λίγο από κλάματα και τσιριδες...και μένα λέει αρκετές λεξουλες.εγω έχασα με δίαιτα όλα τα κιλά επιτέλους και άλλα τρία επιπλέον ,γύρω στα δεκαπέντε κιλά συνολικά και έχει ανέβει αρκετά η ψυχολογία μου!!επιτέλους μπαίνω στα παλιά μου ρούχα και μου είναι και πιο άνετα!!φυσικά συνεχίζω να πεινάω αλλά...κορίτσια θα ήθελα να ασχοληθώ και λίγο με το πρόσωπο μου μιας και αδυνάτισα και πολύ,κουράζομαι κιόλας κι έχω σπάσει λίγο.οι κρέμες ενδυκνυονται στο θηλασμό;;;εννοώ αντιρυτιδικες κ.α..

Χάρηκα που σας ξαναβρήκα!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , valentina23 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας και πάλι!! Έκανε αναβάθμιση το κινητό μου και έχασα για ακόμα μια φορά τους κωδικούς μου!!Τελοσπαντων και μεις όπως και πολύ κόσμος κρυωσαμε με μυξουλες,μπούκωμα και γω είχα πολύ πονοκοκεφαλο 3 μέρες ,δεν τη παλευα..δύο δύο τα Ντεπον...ο θηλασμός συνεχίζεται κανονικα, με έχει ξεζουμισει!!έχω κουραστεί παααααρα πολύ!!από φαγητό τρώει τα πάντα!!!ότι και να έχω θα το φάει,δεν έχει πρόβλημα...εκτός από φρούτα, γιαούρτια δεν τα συμπαθεί..αλλά της φτιάχνω την αγαπημένη κρέμα με βρώμη και της ρίχνω και μήλο μέσα και την τρώει..εμείς από εμβόλια τελειώσαμε προσωρινά..δύο ετών τώρα το επόμενο όπωτε ηρεμήσαμε λίγο από κλάματα και τσιριδες...και μένα λέει αρκετές λεξουλες.εγω έχασα με δίαιτα όλα τα κιλά επιτέλους και άλλα τρία επιπλέον ,γύρω στα δεκαπέντε κιλά συνολικά και έχει ανέβει αρκετά η ψυχολογία μου!!επιτέλους μπαίνω στα παλιά μου ρούχα και μου είναι και πιο άνετα!!φυσικά συνεχίζω να πεινάω αλλά...κορίτσια θα ήθελα να ασχοληθώ και λίγο με το πρόσωπο μου μιας και αδυνάτισα και πολύ,κουράζομαι κιόλας κι έχω σπάσει λίγο.οι κρέμες ενδυκνυονται στο θηλασμό;;;εννοώ αντιρυτιδικες κ.α..

Χάρηκα που σας ξαναβρήκα!!

ναι καλέ γιατί να μην ενδείκνυνται οι κρέμες! μπράβο ρε συ βαλεντίνα! συγχαρητήρια για την απώλεια!

εμείς από νέα είχαμε πάει παιδίατρο τον βρήκε εξαιρετικό αυτή , χαριτωμένο κ έξυπνο. μου έδωσε ένα τιπ να μειώσω το γάλα για να τρώει παραπάνω γιατί ενώ τρώει ποικιλία ,δεν πεινάει συχνά κ μπουχτίζει κ γρήγορα. το μείωσα γύρω στα 80 ml και από τότε άρχισε να ζητάει συνέχεια μαμ μαμ μαμ! τρώει συνέχεια χουρμάδες ελπίζω να μην είναι βλαβεροί ε; ξερετε κάτι; 

επίσης κάνετε κάτι με τα δόντια τους; εγώ του έδινα εκεί μια οδοντόβουρτσα να παίζει να μαθαίνει του έβαζα κ λίγο οδοντόκρεμα χωρίς φθόριο αλλά μου είπαν άλλες φίλες μου ότι είναι καλό να του τα πλένω κεγώ κ να πάρω πια με φθόριο. δεν το συζητήσαμε καν με παιδίατρο το θέμα

επίσης μου είπε η παιδιατ να του δίνω συνέχεια εντολές για να τιθασεύσω λίγο την υπερκινητικότητα του κ την αναρχία του αλλά κ για εξάσκηση φυσικά της ομιλίας κτλ. αν κ τώρα κάνει σα παπαγάλος. οπότε κάθε φορά που αλλάζει πάμπερς τον στέλνω να τα πετάξει στα σκουπίδια. άντε να κάνουν κ καμιά δουλειά:P:lol:

On 20/10/2022 at 4:44 ΜΜ, Haroulita K είπε:

Τι κάνετε γλυκιές μανούλες? Πώς είναι τα μικρά θαυματακια? Εμείς είμαστε μια χαρά, περάσαμε και μια σύντομη ευτυχώς, ίωση σαν γαστρεντεριτιδα, όλοι πλην του μικρουλη. Ειχα πάει και στο πατρικό μου στο Χανιά για μια εβδομάδα, περάσαμε τέλεια! Τώρα έχει έρθει και η μαμά μου για λίγο μαζί μας και είμαι στον παράδεισο!!!

Ο μικρός είναι τέλειος, λέει και μαθαίνει όλο και περισσότερα. Συνεχίζουμε βόλτες πρωί και απόγευμα και το μεσημέρι ύπνο. Μόνο που κοιμάται μετα τις 3 και ξυπνάει σχετικά αργά το απόγευμα. Στο φαγητό παραμένει εύκολος, αλλά εννοείται τρώει μόνο ότι θέλει. Ευτυχώς του αρέσουν φρούτα και λαχανικά. Χτες είχαμε πει με την κοπέλα που μένει από κάτω και  έχει και αυτή ένα αγοράκι 2 ετών να ανέβουν για να παίξουν τα μικρά. Γενικα πήγε μια χαρά. Κάποια στιγμή ο δικός μου ήθελε να πάρει το άλλο παιδάκι από το χέρι για να του δείξει, ποίος ξέρει τι, κάνα παιχνίδι μάλλον. Ο άλλος μικρός πιο κλειστός από τον δικό μου,  δεν σηκώθηκε πάρα  τις προτροπές της μαμάς του και πάρα την επιμονή του μικρουλη μου. Ε τοτε, βάζει ο δικός μου κάτι παραπονιαρικα κλάματα, τον λυπήθηκα τον φουκαρα. Πολύ συναισθηματικος θα γίνει φοβάμαι. Αυτά.  Αν μπορείτε γράψτε κάνα νέο.

ιχθύς είναι ο μικρός σου; εμένα είναι ιχθύς με ιχθύ είναι σούπερ κοινωνικός κ απίστευτα παραπονιάρης. όχι ότι πιστεύω στα ζώδια αλλά ναχαμε να λέγαμε. μου το κρατάει πάντα λίγο το ότι φεύγω για την δουλειά αν κ τον αφήνω από 8 μηνών αλλά όταν γυρνάω με έχει στην μπούκα πάντα για λίγη ώρα. καλά άμα μαλώσουμε αφήστε το. για καμιά βδομάδα είναι προσκολλημενος στον μπαμπά του κ με εκδικείται. όταν όμως με θέλει είναι όλο χάδια κ φιλιά :wub:

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 το λέω για τις κρέμες επειδή μερικές περιέχουν "βαριά" συστατικά μημπως περνούν οι ουσίες στο γάλα..πχ ρετινολη, υαλουρονικο οξύ κτλ...δεν ξέρω απλά ρώτησα μημπως κάποια γνωρίζει..

Για τα δοντακια εγώ έχω μια μαλακή σιλικόνης που το βάζω στο δάχτυλο και της τα βουρτσιζω εγώ με νεράκι.της έχω πάρει όμως και μια παιδική για να μαθαίνει άσχετα άμα την δαγκώνει και την τρώει..

Χουρμάδες ε;;;ποπό καταλαβαίνω τι θα γίνεται από αέρια ε;;;:Pεμένα απ' την άλλη τα φαγητά τα τσακίζει...που και που πάμε σε πιτσαρία και τις πένες καρμπονάρα τις τσακίζει!!!το καλό είναι ότι πάμε σπάνια...

@georgia1987 τι έγινε με την περίοδο;;εγώ ακομηηηηη!!!!καλά τι γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντινααα σε σκεφτόμουν κ έλεγα σίγουρα έχασε κωδικούς πάλι, ρετινόλη νομίζω είναι απαγορευτική στον θηλασμό κ εγκυμοσύνη…Εμείς έχουμε παιδίατρο από βδομάδα στα κιλά την ζυγίζω κ μόνη μου ανεβαίνει στην ζυγαριά κυρία κ περιμένει να δει το αποτέλεσμα γύρω στα 12.500 είναι αλλά δεν της φαίνεται καθόλου έχει αδύνατα ποδάρινια βέβαια κ εγώ κ ο μπαμπάς της έτσι είμαστε νούμερα μόνο hm μένουν για καιρό γιατί είναι μεγάλα ενώ orchestra φόραμε το 98 και της είναι ίσα ίσα είναι μικρή γραμμή… σε αλλά νέα έμενα είναι κολλημένη με εμένα κ με τον πατέρα της άμα λείπουμε μας ζητάει συνέχεια κ μπορεί να κλαίει κιόλας …είναι παρά πολυ ζωηρή κ δεν ακούει καθόλου μόνο με εμένα καααπως μαζεύεται γενικά έχω καταλάβει ότι όσο πιο πολυ σημασία τους δίνουμε τόσο πιο πολυ δεν ακούνε εμένα κάνει κ το άλλο αν νευριάσει με ένα παιχνίδι της μπορεί από τα νεύρα της να το δαγκώσει ένα σοκ το έπαθα όταν την είδα η να το κοπανήσει κάτω… εγώ της δίνω εντολές από πολυ μικρή να πετάει τις πάνες της να μαζεύει τα ρούχα της να τα βάζει στα άπλυτα εκτελεί τα πάντα από κουβέντες δεν πολυ προσπαθεί να μιλήσει σαν να ντρέπεται ώρες ώρες επειδή δεν μπορεί να τα πει.. επίσης έχει αρχίσει κ θέλει να φοράει μόνη της τα ρούχα της τις κάλτσες κ τα παπούτσια της φυσικά δεν τα καταφέρνει ακόμα κ γίνεται ο κακός χαμός άμα δεν την αφήνω και της τα φοράω εγώ…φρούτα τρελαίνεται σταφύλια ροδιά που είναι τώρα η εποχή τους το καλύτερο της κ από φαγητό καλά πάμε έχει αρχίσει κ μου τρώει κ το κρέας τώρα ευτυχώς ειδικά το αρνί το τσακίζει …πείτε μου κανένα τίπ να την βοηθήσω με την ομιλία γιατί δεν συνεργάζεται κ πολύ να πει ολόκληρες λεξούλες …

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...