Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ κεγώ πρέπει να προσπαθήσω να τον αφήσω να φάει μόνος του. είχαμε κάνει κάποια πρόοδο αλλά τελευταία δεν έχει κ πολλές πείνες κ με το ζόρι του μπήγω το φαί του κ δεν έχω κουράγιο για παιχνίδια πφφφ...εμένα για να φάει πρέπει να παίζει.... του δίνω κ ανοιγοκλείνει βαζάκια ποτηράκια τέτοια πράγματα αλλά αυτό είναι πολύ δύσκολο όταν είμαστε έξω...χθες είμασταν σε βαφτιση μου έβγαλε την πίστη. εγώ φταίω που ασχολούμαι να φάει ποιοτικά έπρεπε να τον ξεφορτωθώ με καμιά μπανάνα κουλούρι κ να φάει σπίτι το γεύμα του 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 και μένα με τραγουδάκια στο YouTube τρώει...ξεχνιέται κι ανοίγει το στόμα..αλλιώς σιγά μην έτρωγε ...έξω όταν είμαστε παραγγέλνω κάνα ζυμαρικό και τρώει με τα χέρια και τα κάνει βέβαια όλα χάλια ..μας βρίζουν φευγοντας:P..και άμα τυχόν έχει και κανεναν λουλουδάκι το μαδαμε κι αυτό όλο!!!άστα δεν είμαστε για έξω..πολύ ζημιά..

τώρα που έρχονται τα καλοκαιρινά φρουτάκια και είναι πιο ζουμερα θα της κόβω μικρά κομματάκια να παίρνει να τρώει..η φρουτοκρεμα δεν τραβάει αλλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κορίτσια μου που βρίσκεστε? Τι κάνετε? Καιρό έχουμε να τα πούμε!

Γεια σου κορίτσι!!Μας έπιασαν οι ζέστες..πήρατε μαγιό;;το γιαουρτακι το έφαγε;;Εγώ δεν έχω πολύ χρόνο γιατί δίνει κι ο γιος μου εξετάσεις..πτυχίο αγγλικών και προαγωγικες στο σχολείο..ένας χαμος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήραμε μαγιό... Το θέμα είναι από πότε μπορούν να κάνουν μπάνιο? Επίσης πήρα μαγιό που είναι σαν πάνα δεν ξέρω αν έκανα βλακεία! Γιαούρτι όχι ούτε να το μυρίσει.. ούτε γάλα... Έχω απογοητευτεί! Δεν θα αποθηλασει ποτέ!!!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 κατάλαβα ποιο λες και γω αυτό έπαιρνα στο γιο μου αλλά νομίζω ότι από πάνω του έβαζα και μαγιό ..αυτή τη πάντα μαγιό που τη βρίσκεις στα σούπερ μάρκετ δεν λες;;όσο για τον αποθηλασμο σκέτη απογοήτευση και μεις...εμένα ούτε μπουκάλι δεν παίρνει...μάλλον θα μεγαλώσει άλλο λίγο και θα της μιλήσω να κατάλαβει ότι φτάνει πια...ειδικά τώρα που βοηθάω λίγο το γιο μου στο διάβασμα έρχεται κι αυτή και μου σηκώνει τη μπλούζα και πίνει γάλα όλη την ώρα...μπάνιο στη θάλασσα αργότερα..τώρα είναι ακόμα κρύα η θάλασσα ..ειδικά εκεί που είσαι εσυ θυμάμαι ήταν κρύα η θάλασσα...κάτσε να πιάσουν για τα καλά οι ζέστες...εμείς είχαμε πάει σε ένα ταβερνάκι ένα μεσημέρι πάνω στη θάλασσα και την πήγα της έβγαλα τα παπούτσια αλλά δεν της άρεσε καθόλου η άμμος..!!!σαν να φοβήθηκε..μέτα της βουτηξα λίγο το ποδαράκι αλλά ήταν σαν πελεκάνος γιατί το είχε ψηλά το ένα πόδι γιατί είχε άμμο και πετραδάκια από κάτω..λόγια θα της φάνηκε περίεργη η αίσθηση αυτή και πρωτογνωρη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@valentina23 όχι είναι μαγιό πάνα κανονικό αλλά δεν ξέρω αν πχ κάνει κακά το γίνεται.. το πλένεις λογικά φαντάζομαι

Εγώ θυμάμαι έπαιρνα απ' το σούπερ μάρκετ πάνα βρακακι-μαγιο με το οποίο το παιδί το βουταγα κανονικά στη θάλασσα αλλά μετά το πέταγα.ηταν μιας χρήσης ..υπήρχε συσκευασία με είκοσι πάνες ,κάπου τόσο δεν θυμάμαι,όπωτε πρέπει να είναι άλλο αυτό ..τα μπάνια μετά της 15 Ιούνη σίγουρα θα τα ξεκινήσουμε..πήρα κι αντιηλιακο αυτό με φυσικά φίλτρα της φρεζυντερμ..δεν το χω χρησιμοποιήσει ακόμη..έβαλα στο γιο μου μια μέρα πάντως πολύ πηχτό,και είναι κάπως μπλε..για μωρα ότι πρέπει ..έχει πολύ προστασία απ' ότι κατάλαβα ..εμείς πρέπει να φτιάξουμε το ωράριο του ύπνου οπωσδήποτε γιατί καλοκαίριαζει...κοιμάται λίγο κατά τις 11.30 το πρωί και μετά 8 το βράδι γκρινιάζει,τρίβεται και πέφτει ξερή για ύπνο...και σηκώνεται το πρωί στις 7... Με αυτο το πρόγραμμα που έχει μένω άυπνη όλη μέρα και δεν μπορώ να πάω και πουθενά...τα μεσημέρια ο άντρας μου κοιμάται και γω τη κυνηγάω σκαρφαλώνει από τραπέζι σε τραπέζι κι απο καναπέ σε καναπέ!!!σήμερα μας είχαν καλέσει σε ένα ταβερνάκι που να πάω...απ' τις 8 κοιμήθηκε...έχω κι αυτό το θηλασμό...χωρίς πλάκα τώρα αμά ήξερα τι θα τράβαγα δεν ξέρω αν θα έμπαινα στο κόπο να θηλάσω..ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ!!

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 κι εγώ έχω κουραστεί πολύ και δεν το καταλαβαίνει και κάνεις.. το βρ;δύο δεν κοιμάμαι καλά με τον θηλασμό.. την μέρα τον κυνηγάω σε όλο το σπίτι και δεν μου κοιμάται πια μεσημέρι το έκοψε.. οπότε τα έχω παίξει έχω και την δουλειά χαμός.. ο σύζυγος βοηθάει μόνο πολύ πρωί πριν πάει δουλειά και οι γονείς μου τον κρατάνε μόνο όσο είμαι εγώ δουλειά οπότε δεν ξεκουραζομαι καθόλου.. κι έχω μονίμως νεύρα

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@georgia1988 αχ πόσο σε καταλαβαίνω!!!και μένα κοιμάται ατσαλες ώρες στις δώδεκα το μεσημέρι μέχρι τις δύο...αυτός είναι ο ύπνος της ο μεσημεριανού...και ξυπνάει πολύ πρωί...τώρα θέλει συνέχεια κυνηγημα από πίσω , σκαρφαλώνουν,κάνουν αταξίες κτλ..να σε ρωτήσω;;τι γίνεται με περίοδο;;;εμένα ακόμη;;λες να χρειάζομαι τίποτα χάπια για να έρθει;;σου χειβοει κάτι ο γυναικολόγος σου;;;εγώ μια φορά πήγα μόνο δεν έχω ξαναπάει..δεν το χω και με τους γιατρούς καθόλου..από μακριά κι αγαπημενοι:rolleyes:

Κορίτσια που είστε οι υπόλοιπες;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας διαβάζω μην βλέπετε που δεν γράφω!!! Εμένα η μικρή γενικά είναι ζωηρή αλλά με τον ύπνο σούπερ πλέον κοιμάται κατά τις 10 το βράδυ μέχρι 9 το πρωί σερί...της δίνω μόνο κατά τις 6.30 το πρωι γάλα μισοκοιμησμενη κ όλα καλά...έχουμε κ την βάφτιση τέλη Ιούνη τρέχω κ με αυτό...εχουμε 10 δόντια κ βγάζει κ τους πάνω γομφιους κ τους κάτω κυνόδοντες απ ότι βλέπω ειδικά ο ένας είναι πολύ πρησμενος... αυτά κ από μένα... όσο για την κούραση όλες έτσι είναι οι μανούλες λίγο πολύ εκτός κ αν έχουν μόνιμη babysitter μαμαδογιαγιαδες...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 αχ λες κι έχουμε το ίδιο μωρό! Κι εμένα 12 με 2 κοιμάται και μετά τπτ.. σκαρφαλώνει παντού και τρέχει σε όλο το σπίτι! κι εγώ περίοδο γιοκ.. μου είχε πει αν ήθελα για κάτι χάπια αλλά είπα να το αφήσω ν έρθει φυσικά βέβαια δεν περίμενα ότι δεν θα έρθει μέχρι τώρα

@Basiliki92 αχ ας κοιμόταν κι εμένα έστω ένα 5ωρο σερί! Κι εγώ πάντως τρέχω με βάφτιση.. 3 Ιουλίου έχουμε εμείς!

 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια συγγνώμη κιόλας αλλά γιατί κοιμούνται 12 με 2? Αντι να κοιμούνται ας πούμε μεσημέρι?  Πλέον πρέπει να υπάρχει ένα πρόγραμμα στους ημερήσιους ύπνους για να κοιμούνται καλύτερα το βράδυ...μετα σας κοιμούνται πάλι μέσα στην μέρα? Τι ώρα κοιμουνται για βράδυ?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και μεις τέλη Αυγούστου θα κάνουμε τη βάφτιση ...κι εγώ αγχωθει γιατί πρέπει να πάω να κλείσω εκκλησία,μπομπονιέρες,μαγαζί ..αλήθεια εσείς τι θα κάνετε στη βάφτιση..;;θα κάνετε τραπέζι μετά;;τι μπομπονιέρα διαλέξατε;;δώρο νονού τι θα πάρετε;;για ρίξτε καμία ιδέα... 

@Basiliki92 προσπαθώ να τη κρατήσω ξύπνια μεχρι το μεσημέρι...τουλάχιστον δύο να κοιμάται αλλά δεν μπορεί,γκρινιάζει,τρίβεται,είναι και δύσκολη αυτή η ώρα δεν μπορώ να τη βγάλω βόλτα πχ κούνιες έχει και πολύ ήλιο έχω και τα φαγητά μου...κατά τις έξι με εφτά τη πιάνει γκρίνια ...λογικό είναι ..αν τη πάμε βόλτα μπορεί να κοιμηθεί κάνα μισάωρο στο αμάξι...για βράδι συνήθως εννιά κοιμάται ...είναι χάλια το πρόγραμμα το ξέρω ...ειδικά τα μεσημέρια σκότωμα!!Πάντως εσύ είσαι που τυχερή...μακάρι και μένα να κοιμόταν το βράδυ σερί...ξυπνάει συνέχεια ..μέχρι τις 8 περίπου που θα ξυπνήσει...ποπό είναι και καλοκαίρι δεν ξέρω πως θα την παλέψω...κάθε μέρα σέρνονται..έπαιρνα και κάτι βιταμίνες..μάλλον θα τις ξανάρχισω

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...