Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Basiliki92, @Mighty86 σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την υποστήριξη και τις συμβουλές σας!!Ώρες ώρες λέω πάλι καλά που υπάρχετε κι εσείς κι ανταλλάσουμε απόψεις και συμβουλές! Τα πράγματα φαίνονται πιο ήρεμα τώρα..ναι θέλει πολύ υπομονή ..η διατροφή είναι το παν ειδικά σε αυτή την ηλικία που αναπτύσσονται για αυτό αγχωνομαι κιόλας. @Anastasia_kost και μένα η μικρή μου είναι δεκαπέντε μηνών τη θηλαζω ακόμη ,ξένο δεν της δίνω ,είχα πάρει σκόνη γάλα με μπιμπερο αλλά ούτε να το δει..καλή η σκέψη σου με το ποτήρι..εγώ θέλω να αποθηλασω γιατί κουραστηκα..περίοδο ούτε ένα μου έχει έρθει ακόμη και με αγχώσες τώρα!!!! Έχω τώρα κάποιες μέρες πόνοι περιόδου κι ευελπιστώ να έρθει...αν και τη προηγούμενη φορά είχα συμπτώματα περιόδου χώρις τελικά ν αδιαθετησω...δηλαδή σου είπε να κόψεις το θηλασμό να σου έρθει περίοδος;;;τι σημαίνει κάτω απ' το όριο;;τι μπορεί να συμβεί;;συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά αγχώθηκα και γω ...:unsure:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@valentina23Μου είπε ότι το ενδομητριο μου είναι σαν τσιγαροχαρτο πάρα πολύ λεπτό και η μήτρα μου μόλις 3 εκατοστά. Το όριο νομίζω είναι 5. Επίσης ότι δεν έχω καθόλου νέα ωάρια. Τεστ παπ δεν το έκανε καν γιατί μου λέει δεν έχει νόημα.. Είμαι σαν σε κλιμακτήριο. Γενικά τα πάντα κάτω έχουν συρρικνωθεί.... Δεν είναι ότι θα πάθω κάτι απλά δεν είναι κ πολύ συνηθισμένη εικόνα μετά από τόσους μήνες από τη γεννα.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Anastasia_kost είπε:

@valentina23Μου είπε ότι το ενδομητριο μου είναι σαν τσιγαροχαρτο πάρα πολύ λεπτό και η μήτρα μου μόλις 3 εκατοστά. Το όριο νομίζω είναι 5. Επίσης ότι δεν έχω καθόλου νέα ωάρια. Τεστ παπ δεν το έκανε καν γιατί μου λέει δεν έχει νόημα.. Είμαι σαν σε κλιμακτήριο. Γενικά τα πάντα κάτω έχουν συρρικνωθεί.... Δεν είναι ότι θα πάθω κάτι απλά δεν είναι κ πολύ συνηθισμένη εικόνα μετά από τόσους μήνες από τη γεννα.. 

Κατάλαβα..νομίζω λογικό κιόλας μετα από 13 μήνες χωρίς περίοδο..έχεις σκοπό ν αποθηλασεις η δεν θέλεις ακόμη;;

Link to comment
Share on other sites

@valentina23  ήθελα να το πάω 2 χρόνια αλλά το μωρό μέσα στο βράδυ ξυπνάει ανα 2 ώρες κ σχεδόν όλο το βραδυ θηλαζει και δεν αντέχω άλλο πονάει όλο μου το κορμί χαχαχαχχα . Και αυτό τώρα με τη μήτρα με αγχωσε κιόλας.. απλά ήθελα να δω αν το έχει ακούσει η το έχει πάθει κάποια άλλη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Anastasia_kost είπε:

@valentina23  ήθελα να το πάω 2 χρόνια αλλά το μωρό μέσα στο βράδυ ξυπνάει ανα 2 ώρες κ σχεδόν όλο το βραδυ θηλαζει και δεν αντέχω άλλο πονάει όλο μου το κορμί χαχαχαχχα . Και αυτό τώρα με τη μήτρα με αγχωσε κιόλας.. απλά ήθελα να δω αν το έχει ακούσει η το έχει πάθει κάποια άλλη.

Σε καταλαβαίνω!!και γω έτσι είμαι ..έχω να κοιμηθώ σερί απο πριν μείνω έγκυος..ξυπνάει συνέχεια τα βράδια και γενικά είναι κολλημένη με το στήθος...εγώ έχω πρηστεί κιόλας ..έχω παχύνει πάρα πολύ..εύχομαι όλα καλά να σου πάνε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Anastasia_kost συγγνώμη αλλά δεν μου φαίνεται νορμαλ αυτά που σου είπε.. και εγώ θηλάζω 14 μήνες σχεδόν και δεν έχω περίοδο αλλά η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό.. αν θέλω μου είπε μπορώ να πάρω κάποιο χάπι για να μου έρθει περίοδος αλλά δεν μου είπε ότι υπάρχει κάτι στραβό. Επίσης στην ομάδα θηλασμού στο φμπ υπάρχουν άπειρες γυναίκες που θηλάζουν πολλά χρόνια και μάλιστα έχουν περάσει και εγκυμοσύνη ενώ θηλάζουν το μεγαλύτερο μωρό και μετά θήλαζαν και τα δύο.. μήπως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη?


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2022 at 11:15 ΜΜ, Anastasia_kost είπε:

@valentina23Μου είπε ότι το ενδομητριο μου είναι σαν τσιγαροχαρτο πάρα πολύ λεπτό και η μήτρα μου μόλις 3 εκατοστά. Το όριο νομίζω είναι 5. Επίσης ότι δεν έχω καθόλου νέα ωάρια. Τεστ παπ δεν το έκανε καν γιατί μου λέει δεν έχει νόημα.. Είμαι σαν σε κλιμακτήριο. Γενικά τα πάντα κάτω έχουν συρρικνωθεί.... Δεν είναι ότι θα πάθω κάτι απλά δεν είναι κ πολύ συνηθισμένη εικόνα μετά από τόσους μήνες από τη γεννα.. 

Μήπως υπάρχει άλλο θέμα που η έλλειψη περιόδου να το επιβάρυνε;όπως πολυκυστικες ωοθήκες η κάτι άλλο ορμονικό; Γιατί κ εμένα είχε λεπτυνει το ενδομήτριο λόγω έλλειψης περιόδου αλλά το θέμα δεν ήταν ο θηλασμός αλλά οι πολυκυστικες 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2022 at 11:35 ΠΜ, georgia1988 είπε:

@Anastasia_kost συγγνώμη αλλά δεν μου φαίνεται νορμαλ αυτά που σου είπε.. και εγώ θηλάζω 14 μήνες σχεδόν και δεν έχω περίοδο αλλά η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό.. αν θέλω μου είπε μπορώ να πάρω κάποιο χάπι για να μου έρθει περίοδος αλλά δεν μου είπε ότι υπάρχει κάτι στραβό. Επίσης στην ομάδα θηλασμού στο φμπ υπάρχουν άπειρες γυναίκες που θηλάζουν πολλά χρόνια και μάλιστα έχουν περάσει και εγκυμοσύνη ενώ θηλάζουν το μεγαλύτερο μωρό και μετά θήλαζαν και τα δύο.. μήπως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη?

@georgia1988 από οτι διαβασα και εγώ και ρώτησα και μια μαία μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό να έχει λεπτυνει το ενδομήτριο. Το έχουν πάθει πολλές δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Εφόσον θηλάζω ακόμα είναι λογικό μου είπαν.. 

On 14/5/2022 at 5:46 ΜΜ, Mighty86 είπε:

Μήπως υπάρχει άλλο θέμα που η έλλειψη περιόδου να το επιβάρυνε;όπως πολυκυστικες ωοθήκες η κάτι άλλο ορμονικό; Γιατί κ εμένα είχε λεπτυνει το ενδομήτριο λόγω έλλειψης περιόδου αλλά το θέμα δεν ήταν ο θηλασμός αλλά οι πολυκυστικες 

@Mighty86 τι να σας πω γενικά δεν είχα κάποιο πρόβλημα γυναικολογικο ποτέ. Θα περιμένω αφού αποθηλασω να δω τι θα γίνει. Ο γιατρός μου είπε ότι λογικά θα μου έρθει τότε. Αν δεν,  θα πάμε σε ορμονοθεραπεια. Με αντισυληπτικα οιστρογόνα κάτι τέτοιο 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

Κορίτσια σήμερα του έβαλα πιπεριά στο φαγητό και δεν ξέρω γτ πήγε να μου πνίγει δύο φορές.. δεν είχε κομματάκια μέσα οπότε δεν ξέρω πως πήγε να πνίγει.. έκανε ότι αναγουλιαζει και πήγε να κάνει εμετό και είχε κοκκινίσει τη μια φορά.. έχει τύχει σε καμμία? Έπαθα ένα μικρό σόκ


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2022 at 2:46 ΜΜ, georgia1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

Κορίτσια σήμερα του έβαλα πιπεριά στο φαγητό και δεν ξέρω γτ πήγε να μου πνίγει δύο φορές.. δεν είχε κομματάκια μέσα οπότε δεν ξέρω πως πήγε να πνίγει.. έκανε ότι αναγουλιαζει και πήγε να κάνει εμετό και είχε κοκκινίσει τη μια φορά.. έχει τύχει σε καμμία? Έπαθα ένα μικρό σόκ

Την δοκίμασες;;;εννοώ δεν ήταν καυτερή;;μπορεί να είχε κάτι μικρό και στραβοκαταπιε...η ίσως δεν του άρεσε καθόλου.ηταν η πρώτη φορά που δοκίμαζε όπωτε ήταν ξένη γεύση για αυτόν...επίσης εμένα πολλές φορές μου το έχει κάνει κι αυτός είναι ένας λόγος που καθυστέρησα την εισαγωγή κομματιών .κάθε φορά πάθαινα ένα μικρό εγκεφαλικό..σε καταλαβαίνω απόλυτα!!

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 πρώτη φορά ήταν, τη δοκίμασα μια χαρά ήταν η πιπεριά απλά κι εγώ δεν τις τρώω να πω την αλήθεια.. ίσως απλά δεν του άρεσε αλλά έπαθα ένα μικρό εγκεφαλικό.. τώρα δίνεις κομμάτια? Εμένα με τπτ δεν τα θέλει.. κι εκτός αυτού δεν παίρνει και από πουθενά ασβέστιο γτ γάλα αλλο δεν πίνει γιαούρτι δεν τρώει και τυρί πως να του δώσω αφού δεν τρώει κομμάτια.. δεν ξέρω τι να κάνω θα το συζητήσω από βδομάδας με τον παιδίατρο.. 

 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 καλησπέρα. Ναι κ μένα μου το κάνει συχνά. Μια φορά σε ταβέρνα με πατατα τηγανιτη (πρώτη κ τελευταία φορά που του εδωσα). Την έχωσε όλη μέσα στο στόμα έγινε κόκκινος κ γούρλωσε ματιά. Τον γυρισα ανάποδα και την έβγαλε.. Υπομονή.. Μέχρι να μάθουν να τρώνε θα κάνουν έτσι μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 ναι της δίνω κομμάτια αλλά και αλεσμένα για να τρώει καλύτερα..δηλαδή το μεσημέρι θα κάτσει στο τραπέζι μαζί μας..θα της καθαρίσω ψάρι και τ αφήνω κομμάτια στο τραπέζι και τα παίρνει μόνη της,χτες πχ είχα φασολάκια και τα έπαιρνε μόνη κι έτρωγε...επίσης κασέρι σε κομματάκια,ψωμί του τοστ..φοβάμαι και το έχει καταλάβει και έτσι κρατάει το ψωμί και κόβει μόνη της με το χεράκι ψιχουλακια και τρώει!!!δεν το δαγκώνει κατευθείαν!!το γιαούρτι έχει μάθει και το τρώει και πιάνει μόνη της το κουτάλι αλλά έχω και γω ένα και της δίνω..το κρέας όμως το μοσχάρι της το αλεθω και την ταισω γιατί πρέπει να το φάει,σε κομμάτια δεν το τρώει και το αυγό το βράζω και το αλεθω με λίγο φαγητό για να το φάει,επίσης της δίνω ακόμη φρουτοκρεμα που την βλέπω την έχει βαρεθεί με το ζόρι την τρώει..αλλά ωμά φρούτα να της δώσω ακόμα και σε κομμάτια όχι ακόμη....είναι και λαίμαργη και την φοβάμαι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 μια χαρά! Ελπίζω κι εμείς σιγά σιγά τον άλλο μήνα να ξεκινήσει γτ δεν νομίζω ότι είναι έτοιμος ακόμα.. φοβήθηκα μετά απ' αυτό δλδ.. αλλά το κύριο είναι να πιει κάποιο γάλα ή τουλάχιστον να φάει το γιαούρτι


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988το μόνο γιαούρτι που μου τρώει είναι το αντβανς πέντε δημητριακά!!της έδωσα πρόβειο,κατσικίσιο μετά πήγα στο κρι κρι και τελευταία επιλογή το αντβανς που το έφαγε κατευθείαν και με ευχαρίστηση μην σου πω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...