Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@georgia1988 έχει δίκιο η @Mighty86 για τον παιδικό. Τον Σεπτέμβριο θα είναι περίπου 1,5 χρόνων.νομιζω παίρνουν και τόσο μικρά. Απλά θα έχεις κλάματα στην αρχή μέχρι να εξοικειωθεί...δεν ξέρω ..ρωτά το κι αυτό..επίσης όπως είπαν και τα κορίτσια βέβαια παιδαγωγός , και με καλές συστάσεις από γνωστούς σου..σε καταλαβαίνω πόσο κουρασμένη είσαι ,εύχομαι να βρεις λύση...μπορείς επίσης να αλλάξεις τα ωράρια ύπνου..δηλαδή άμα έρχεσαι μεσημέρι να λες στη μητέρα σου να τον απασχολεί με κάτι ώστε να κοιμαστε μαζί τα μεσημέρια.εγω άλλαξα τις ώρες της και πλέον κοιμόμαστε μαζί τα μεσημέρια..δεν ξέρεις πόσο ανακουφιστικο είναι αυτό..κοιμάμαι επιτέλους και λίγο το μεσημέρι και μετά έχω και ενέργεια και κάθομαι και μέχρι αργά να κάνω δουλειές όταν ξανακοιμαται για βράδι(γύρω στις 10.30)

Άσχετο..περίοδο σου ήρθε;;εμένα ακομαααα..τι γίνεται;;εγώ αρχίσει και αγχωνομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα γλυκές μανούλες, πώς είστε? Εμείς γυρίσαμε χθες βράδυ απο τα Χανιά, όπου περάσαμε τέλεια, αλλά δυστυχώς γυρίσαμε με ένα πυρετό στο τσεπάκι οπότε σήμερα δεν είμαστε και στα καλύτερα μας.

Σε σχέση με το θέμα "φύλαξη" τώρα. Η μάνα μου θεωρησα πρέπον να γυρίσει στα Χανιά τουλάχιστον για Ιούλιο- Αύγουστο (γιατί πόσο να μείνε και αυτός ο έρμος ο πατέρας μου μόνος του?) Βρήκα μια κοπέλα (φίλη συναδέλφου μου) στην ηλικία μας, με μεγαλύτερα παιδιά και θα έρχεται να τον κρατάει για αυτό το δίμηνο. Μετά και αυτή ξεκινά την πρακτική της σε παιδικό σταθμό (έχει πάει σε επαγγελματικό λύκειο με κατεύθυνση τα παιδαγωγικά και θέλει να δουλέψει σε παιδικούς σταθμούς ως βοηθητικό προσωπικό). Δεν πετάω τη σκούφια μου που το μωρό θα είναι σε "ξένη" κοπέλα, αλλά κι εγώ θεωρώ οτι είναι πολύ νωρίς για παιδικό σταθμό. Γνωμη μου, δεν ξέρω αν είμαι σωστή αλλά δεν θέλω να φύγει ακόμη το παιδί απο το σπίτι. 

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 έχω κυκλικό ωράριο οπότε δεν βολεύει να αλλάξω το πρόγραμμα.. μέχρι τώρα δεν είχα θέμα κουραζομουν αλλά οκ.. τώρα με τη σεζόν που γίνεται χαμός στη δουλειά τα έπαιξα.. οι παιδικοί εδώ δεν έχουν και το καλύτερο όνομα αλλά αν δεν βρω κοπέλα θα το κοιτάξω από Σεπτέμβρη. Να πω την αλήθεια θα ήθελα να συνεννοείται το παιδί πριν πάει παιδικό οπότε το έχω σαν έσχατη λύση.. επίσης περίοδο ούτε καν.. χαχα Πονουσα πριν καμιά βδομάδα αλλά τπτ τελικά!

Τον βαφτίσαμε κορίτσια! Πάει κ αυτό! Όλα πήγαν καλά.. τελικά επειδή ήταν η ώρα που κοιμάται ήταν αρκετά ήσυχος μπορώ να πω.. μόνο στην κολυμπήθρα έκλαψε! Και μετά τον πήρε ο ύπνος στο αμάξι για την ταβέρνα.. ε σε κάποια φάση μου τραβούσε το φόρεμα και πήγα μέσα στην ταβέρνα και θήλασα.. όλα καλά !! 

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K περαστικά σας!!μόνο πυρετό έχει;;μημπως κρύωσε;;γιατί είναι και περίεργος ο καιρός τώρα. Ωραία που βρήκες κοπέλα να τον κρατάει,εύχομαι όλα να πάνε καλά και να την αποδεχτεί.

@georgia1988να σας ζήσει το όνομα!!γερο και τυχερό πάντα να είναι στη ζωή του!!τελικά τελευταία έμεινα απ' τη παρέα που θα κάνει βάφτιση,εσείς ξενοιασατε!!μέχρι τι ώρα κράτησε το τραπέζι περίπου;;κάθησε ξύπνιος;αχ και γω έτσι τη πάτησα τη προηγούμενη..είχα πόνους περιόδου..λέω να επιτέλους θα μου έρθει και τίποτα τελικά..έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές έχω συμπτώματα περιόδου κάθε μήνα...αλλά χωρίς περίοδο..

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 μέχρι 5 παρά καθησαμε από τις 2 παρά που φτάσαμε στο τραπέζι. Κοιμόταν όταν πήγαμε.. βασικά εξαντλήθηκε στη βάφτιση δεν τον άφησα κι εγώ να θηλάσει στην εκκλησία οπότε κοιμήθηκε από την εκκλησία στο τραπέζι μέσα στο αμάξι και μετά συνέχισε για καμμία ώρα.. κι έτσι έφαγα κι εγώ με την ησυχία μου. Το μόνο κακό ήταν ότι δεν έφαγε τπτ όλη μέρα.. δλδ το μεσημέρι που ξύπνησε δεν έφαγε με τόσο κόσμο οπότε μετά πήγα μέσα και τον θήλασα γτ τραβούσε φόρεμα..  

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@valentina23 έχω κυκλικό ωράριο οπότε δεν βολεύει να αλλάξω το πρόγραμμα.. μέχρι τώρα δεν είχα θέμα κουραζομουν αλλά οκ.. τώρα με τη σεζόν που γίνεται χαμός στη δουλειά τα έπαιξα.. οι παιδικοί εδώ δεν έχουν και το καλύτερο όνομα αλλά αν δεν βρω κοπέλα θα το κοιτάξω από Σεπτέμβρη. Να πω την αλήθεια θα ήθελα να συνεννοείται το παιδί πριν πάει παιδικό οπότε το έχω σαν έσχατη λύση.. επίσης περίοδο ούτε καν.. χαχα Πονουσα πριν καμιά βδομάδα αλλά τπτ τελικά!

Τον βαφτίσαμε κορίτσια! Πάει κ αυτό! Όλα πήγαν καλά.. τελικά επειδή ήταν η ώρα που κοιμάται ήταν αρκετά ήσυχος μπορώ να πω.. μόνο στην κολυμπήθρα έκλαψε! Και μετά τον πήρε ο ύπνος στο αμάξι για την ταβέρνα.. ε σε κάποια φάση μου τραβούσε το φόρεμα και πήγα μέσα στην ταβέρνα και θήλασα.. όλα καλά !! 

Να σας ζήσει!!!!καλότυχος κ γέρος να είναι πάντα!!!!

Οι παιδικοί είναι μεγάλο ζήτημα όπως κ οι νταντάδες ...εγώ το τρεναρω όσο μπορώ αλλά βλέπω την μαμά μου ζοριζεται ,έχει θέμα με τα γόνατα της οπότε έχει πάει πίσω το θέμα δουλειάς ,εκεί επιβαρύνω άλλους πάλι αλλά πάλι καλά υπάρχει αυτή η λύση του πάρτ ταιμ κ πολλές φορές κάτι λιγότερο κ από πάρτ ταιμ. Πφφφ. Δεν ξέρω αν εντέλει θα βάλω γυναίκα μέσα στο σπίτι να βοηθάει την μαμά μου η θα τον πάω παιδικό. Για παιδικό σκεφτόμουν μετά τα δυο για γυναίκα ίσως κ από Σεπτέμβρη θα δούμε πως θα πάει...έχω στα υπόψιν μου μια θεία του άνδρα μου. Αν μπορεί αυτή να βοηθάει την μαμά μου με πληρωμή φυσικά. Αν όχι δεν ξέρω....

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 αχ δεν ξέρω.. ίσως ο παιδικός είναι καλύτερα τελικά. Εγωιδανικα δεν θα ήθελα τπτ από τα δύο.. θα ήθελα να φτάσει 2μιση να τον βάλω παιδικό. Αλλά η μάνα μου τα έχει παίξει οπότε δεν μπορεί να τον κρατάει και λίγο να ξεκουράζομαι.. γυναίκα αν βάλω πάντως σιγουρα θα είναι και κάποιος μέσα στο σπίτι. Δεν θα είναι μόνη της με το μωρό.. το χειρότερο είναι τη μέρα που είμαι πρωί γτ μετά έχω ξενύχτι.. οπότε πρέπει να κοιμηθώ μεσημέρι δεν την παλεύω 24 ώρες χωρίς ύπνο. Και αν είναι σκ τον κρατάει ο άντρας μου αλλά καθημερινή πολύ δύσκολα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια!!! Μεγαλωσαν τα νινακια μας!!! Εγω τωρα μπηκα στον 8ο στο δευτερο... πολυ κουραση και με τη μικρη αλλα ωραια κουραση....πηγαμε διακοπουλες και ηθελα να σας πω οτι σωθηκαμε με.μια μικρη πισινα που γεμιζαμε της βαζαμε.μεσα απο τα φτυαρια μεχρι παπακια και δεν ελεγε να βγει....εβγαινε μονο για φαι ή να μπουμε θαλασσα.... ολη μερα θαλασσα εκει πισινα με νερο και να παιζει....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Μεγαλωσαν τα νινακια μας!!! Εγω τωρα μπηκα στον 8ο στο δευτερο... πολυ κουραση και με τη μικρη αλλα ωραια κουραση....πηγαμε διακοπουλες και ηθελα να σας πω οτι σωθηκαμε με.μια μικρη πισινα που γεμιζαμε της βαζαμε.μεσα απο τα φτυαρια μεχρι παπακια και δεν ελεγε να βγει....εβγαινε μονο για φαι ή να μπουμε θαλασσα.... ολη μερα θαλασσα εκει πισινα με νερο και να παιζει....

οοοοο δεύτερο ε?με το καλό!

ναι η πισινούλα του αρέσει κ του δικού μου πιο πολύ κ απο πισίνες κ θάλασσες. όλη μέρα μπορεί να παίζει εκεί κ με το λάστιχο. αλλά εγώ ανησυχώ μήπως μου πουντιάσει!

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Eirini89 με το καλό και το δεύτερο!!!θέλει υπομονή αλλά καλύτερα που τα έκανες κοντά κοντά να ξενοιαζεις!!τέλεια περνάτε καλές διακοπές!!

@Mighty86 και μένα τρελαίνεται με πισίνα και με το λάστιχο..τώρα έχω μέρες να τη βάλω αλλά τα το επαναλάβω!!εγώ μέσα στη πισίνα της βάζω χλιαρό νερό να σου πω την αλήθεια,έχω δίπλα βρύση που είναι συνδεδεμένη στον ηλιακό ,όπωτε τη γεμίζω από κει...αλλά έχει μανία με το λάστιχο!!μια μέρα που πότιζαν το πήρε και έκανε μπάνιο μονη της και εμάς φυσικα:Pστη θάλασσα δυστυχώς δύο φορές όλες κι όλες έχουνε πάει...δεν ξετρελαθηκε,αλλά της άρεσε η άμμο με τα κουβαδάκια,επίσης δεν θέλει την άμμο στα πόδια της:???:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 καλοκαιράκι έχουμε πιάσει τις παραλιες:Pεσείς τι κάνετε;;βρήκατε νταντά τελικά;ο θηλασμός πως πάει;;τα αλεσμένα τα συνεχίζετε; Εμείς από εβδομάδα έχουμε ραντεβού για το μπεξερο τελευταία δόση. Τα αλεσμένα τα έχουμε μειώσει αρκετά..τρώει απ' τα δικά μας μόνο η φρουτοκρεμα έχει μείνει που την αλεθω.ξετρελαινεται για ζυμαρικά,βίδες,μακαρόνια,πένες για αυτό αγοράζω βιολογικές με λαχανικά μέσα..το κρέας κι αυτό σε κομμάτια πλέον όπως και το ψάρι. Το αυγό δυστυχώς αλεσμένο δεν το τρώει αλλιώς..και το τσουρέκι της αρέσει πολύ..κατά τα άλλα δεν θέλει καθόλου το καρότσι της!!!όπου πάμε στα χέρια και μετά κάτω..αλλά είναι πολύ κουραστικό.. σκέφτομαι μημπως της πάρω τρίκυκλο ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 θηλάζετε ακόμα? Εμείς έχουμε ξεκινήσει για τα καλά τα μπάνια! Του αρέσει πολύ οποτε προσπαθώ τουλάχιστον 2 φορές τη βδομάδα να πηγαίνουμε! Κατά τα άλλα θηλάζει φουλ, αλεσμένα ακόμα δυστυχώς δεν ξέρω τι να κάνω δεν τα δέχεται με τπτ.. νταντά δεν έχουμε βρει ακόμα. Μας έχουν προτείνει μια για τον Αύγουστο αλλά Σεπτέμβριο φευγει η κοπέλα και δεν ξέρω μήπως δεθεί το μωρό και μετά φύγει.. α και ακόμα δεν έχω περίοδο.. εσύ? 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 ναι ακόμα θηλάζουμε!!και το κακό είναι ότι τώρα βγαίνουμε βόλτες τα βράδια και όταν είναι η ώρα μου σηκώνει την μπλούζα και γκρινιάζει!!!έχει έρθει και κόσμος και ντρέπομαι δημόσια..ο άλλος δίπλα μου τρώει μπορεί να μην του αρέσει το θέαμα...πριν μέρες ειδικά έβγαζε δόντι και ήταν όλη μέρα στο στήθος..το σουτιέν το έχω ξεχάσει..παπάρα το εκανε:rolleyes:..ούτε εγώ περίοδο ...ακόμη!!λες και είμαι κλιμακτηριο...επίσης ξεκίνησα διατροφή και δίαιτα.εκοψα ψωμί,γλυκά και μείωσα τις μερίδες..δεν γίνεται διαφορετικά θα πάω εκατό κιλά..τόσο καιρό δεν έκανα κατι γιατί φοβόμουν το γάλα μην μειωθεί..αλλά τώρα το πήρα απόφαση..δεν μου κάνει τίποτα!!πεινάω βέβαια αλλά με αποζημιώνει η ζυγαριά...ναι καλύτερα μην πάρεις νταντά για ένα μήνα..δεν λέει..κοίτα το χειμώνα και μια μόνιμη θα ελεγα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...