Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμείς καλά είμαστε.. δεν ησυχάζει καθόλου όλη μέρα τρέχει σκαρφαλώνει στα έπιπλα σέρνει ότι βρει κυρίως σκούπες δλδ.. με τα παιχνίδια του δεν ασχολείται καθόλου! Από λεξουλες λέει μόνο μπαμπά σε όλες τις μορφές ( μπαμπάκι μπαμπαχι μπαμπάλι μπαμπά μου), γιαγιά, γειά, κοκο η κοτουλα, κακά η κουκουβάγια, κικι το κοκοράκι, κακά όταν έχει κάνει.. αυτά! Συνεχίζει ακόμα και θηλάζει φουλ και δυστυχώς από φαγητά είμαστε ακόμα στα αλεσμένα αλλά προσπαθεί να φάει μονος του με κουτάλι..

@Haroulita K πω πω μια χαρά το μωράκι σας! Εμένα ο δικός μου είναι 10κ 79εκ ίδιο μήνα.

@Basiliki92 καλή αρχή στη δουλειά!

@Mighty86 κι εμείς φτιάχνουμε τα μπαλκόνια τώρα γτ αν είναι δυνατόν έχουν κάτι κενά σαν σχέδιο και μένουμε στο δεύτερο.. θέλω να δω πως θα τα κλείσω και να βάλουμε και μια πόρτα στην είσοδο στα σκαλιά γτ είναι επικίνδυνος ο μικρός.. όσο αφορά τον άντρα μου βοηθάει αρκετά απλά όχι όσο βοηθούσε παλιά.. δλδ τον κάνει κάθε μέρα μπάνιο τον κρατάει το πρωί ένα δίωρο να μαγειρέψω και σκ πολύ περισσότερο που δεν δουλεύει.. δουλειές λίγα πράγματα κάνα πλυντήριο να απλώσει και το νεροχύτη.. απλά εγώ είμαι της ισότητας οπότε μου κακοφαινεται που κάνω πολύ περισσότερο.. αλλά όταν δουλεύω τον κομίζει και θα βοηθήσει και με τον αποθηλασμο.. αλλά πιστεύω το μωρό δεν είναι έτοιμο.. με βλέπει και τραβάει μπλούζες και κλαίει.. μιλάμε τις τελευταίες μέρες θηλάζω σίγουρα 12 φορές τη μέρα.. ούτε νεογέννητο τόσο!

κάνει αρκετές δουλειές ο δικός σου κ μπράβο του πολύ παραπάνω από τον μέσο όρο αλλά τους βολεύει κ ο θηλασμός γιατί επαναπαύονται μετά οπότε εσύ να μην τον αφήνεις. ακόμα κ ο δικός μου όσο τον αφήνω να λουφάρει το εκμεταλλεύεται δεν είσαι σαν εμάς οι άνδρες που θα τρέξουμε για όλα κ ντρεπόμαστε να αράξουμε. αυτοί κάνουν το ανάποδο :lol:

ο μικρός σου μια χαρά το λαλάει. κ ο δικός μου κάτι τέτοια λέει. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@georgia1988 πολύ μοιάζουν τα μωρά μας!!και μένα 10.100 γρ και 77cm .πήρε μόνο εκατό γρ απ' τον προηγούμενο μήνα κι έναν πόντο μόνο...Παρ όλα αυτά ο παιδίατρος μου λέει ότι είναι πολύ καλή..και μένα αν με δει ειδικά να κάθομαι έρχεται και μου σηκώνει τη μπλούζα όπωτε και γω σηκώνομαι η καημένη και κάνω κάτι άλλο..αν γινόταν να θηλάζει κι όλη μέρα νομίζω δεν θα χε πρόβλημα...φαγητά εγώ της δίνω πια και κομμάτια εκτός από φρουτοκρεμα και κρέας που αλεθω....φασολακια τα πιάνει με το χέρι,πατατουλα,,κεφτεδάκια,μπιφτέκι,γιαούρτι το τρώει μόνη της απλά της δίνω και γω και γενικά ότι φάει έχουμε θα της δώσω..α ξέχασα να πω και για ζυμαρικά που τα καταβροχθίζει..μακαρόνια,πένες,τριβελακι..και μένα λέει μαμά,μπαμπά,Παπ τον παππού της,κο η κοτουλα,απα-πα,πουφ, Ντέι Ντέι κι άλλα τώρα δεν θυμάμαι..

Κορίτσια τελικά έκλεισα για μπομπονιέρες,προσκλητήρια και στολισμό...έκανα και candy bar τελικά με λεμονάδα ,μόνο και νερό,μπαλόνια ,πινακίδα με το όνομα,γοργόνες πάνω...το όλο πακέτο μου βγήκε 600€...δεν ξέρω λίγο ακριβό νομιζω.. τελοσπαντων μια φορά βαφτίζεις.

Εσάς πόσο σας πήγε προσκλητήρια, μπομπονιέρες και στολισμός;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 και εμένα ο στολισμός 600 με λουλούδια λεμοναδες βυσσιναδες φούσκες για τα μικρά σουπλα ...καλα είναι έχουν ανέβει πολύ οι τιμές μου είπαν κ 1500 αλλού... μπομπονιέρες κ προσκλητήρια 240 (τα πήρα από αλλου όχι εκεί που έκανα στολισμο)..τα γλυκά πάλι από  ζαχαροπλαστείο κ απλά θα μου τα στήσει αυτή με τον στολισμό δεν ξέρω πόσο θα μου παμε ακόμα... εμένα κορίτσια το καημενουλι μου έχει μπόλικη μυξα έβγαλε 4 γομφιους οι 2 μισοί έχουν βγει κ επίσης βγάζει ταυτόχρονα 4 κυνόδοντες...δεν μου πολυτρωει την βλεπω ζορίζεται στην μάσιση ..τραχανα πεθαίνει να τρώει κ πένες εννοείται...απο κιλά κοντεύουμε τα 11 όταν πάμε παιδίατρο θα δω γιατί δεν πολυτρωει τωρα οπότε μπορεί να έχει χάσει κ λίγο την ζυγιζα καμία φορά κ στο σπίτι.. κ από ύψος καλά πάμε μοιάζει στον μπαμπά της...παντως τα κιλά δεν της φαίνονται είναι ψιλόλιγνη κ φαίνεται αδυνατούλα...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 πάνω από το μέσο όρο είναι αυτό? Σωθηκαμε! Χαχα.. εμένα πάντως των φίλων μου οι άντρες μαγειρεύουν κιόλας εκτός από τα υπόλοιπα οπότε είναι με ποιον τον συγκρίνεις.. το χω καταλάβει πάντως ότι οπότε μπορεί να λουφαρει λουφαρει.. 

@valentina23 εμένα ο στολισμός και το candy bar μου πήγε γύρω στα 400, τα προσκλητήρια πολύ φτηνά 0.9 το ένα, οι μπομπονιέρες ήταν ψιλοακριβες 2.20 η μία... Πάντως λέω να αρχίσω να του δίνω κάνα μπισκοτάκι αν και δεν συμφωνώ με τα συστατικά, απλά μήπως μάθει να μασάει κάπως

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!

Πρώτη φορά γράφω στο θέμα σας. Είμαι από το καφέ εξωσωματικής και σας διαβάζω, πολύ καιρό, από τότε που ήσασταν έγκυες κι εγώ ήμουν ακόμη στην προσπάθεια. Απολαμβάνω κάθε φορά τις συζητήσεις σας και χαίρομαι που συνεχίζετε να γράφετε εδώ, καθώς οι περισσότερες κοπέλες παύουν να γράφουν μόλις γεννήσουν ή κάνουν άλλες ομάδες στα social. Προσωπικά, έχω βοηθηθεί πάρα πολύ σε πολλά θέματα διαβάζοντας κοπέλες που γράφουν εδώ. Για εξετάσεις, διατροφή, φάρμακα, γιατρούς, το μεγάλωμα των παιδιών, τον ύπνο τους κτλ. Τον Απρίλιο γέννησα κι εγώ ένα αγοράκι. Πολλές φορές εφαρμόζω πράγματα που έχω διαβάσει από εσάς. Και παρόλο που είναι μόλις δύο μηνών, ήδη έχω αρχίσει να σημειώνω ιδέες για το φαγητό του...:wub:

Καλό τριήμερο σας εύχομαι και να χαίρεστε τα καμάρια σας!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tinkerbelly είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Πρώτη φορά γράφω στο θέμα σας. Είμαι από το καφέ εξωσωματικής και σας διαβάζω, πολύ καιρό, από τότε που ήσασταν έγκυες κι εγώ ήμουν ακόμη στην προσπάθεια. Απολαμβάνω κάθε φορά τις συζητήσεις σας και χαίρομαι που συνεχίζετε να γράφετε εδώ, καθώς οι περισσότερες κοπέλες παύουν να γράφουν μόλις γεννήσουν ή κάνουν άλλες ομάδες στα social. Προσωπικά, έχω βοηθηθεί πάρα πολύ σε πολλά θέματα διαβάζοντας κοπέλες που γράφουν εδώ. Για εξετάσεις, διατροφή, φάρμακα, γιατρούς, το μεγάλωμα των παιδιών, τον ύπνο τους κτλ. Τον Απρίλιο γέννησα κι εγώ ένα αγοράκι. Πολλές φορές εφαρμόζω πράγματα που έχω διαβάσει από εσάς. Και παρόλο που είναι μόλις δύο μηνών, ήδη έχω αρχίσει να σημειώνω ιδέες για το φαγητό του...:wub:

Καλό τριήμερο σας εύχομαι και να χαίρεστε τα καμάρια σας!!!

Αχ δεν ήξερα ότι μας διαβάζει κόσμος χαχαχα! Να σου ζήσει γερό κ καλότυχο να είναι! Μπράβο που μελετάς! Θα τα βρεις όλα μπροστά σου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Tinkerbelly να σου ζήσει το μωράκι!γερό και καλότυχο να είναι!!ναι το έχουμε κρατήσει το παρεάκι μας αν και έχουμε μείνει πολύ λίγες.εγω ξεχνάω πολλές φορές ότι γράφω σε δημόσιο φόρουμ ..είναι λες και στέλνω μήνυμα σε φίλη μου..

@georgia1988 @Basiliki92 εμένα το προσκλητήριο μου πήγε 2,50€!!!! Και η μπομπονιέρα 2,40!!.η μπομπονιέρα πες οκ τα λεφτά της τα αξίζει..αλλά το προσκλητήριο....;;;μου είπαν ότι οι τιμές έχουν πάει 30% πάνω..ο στολισμός μονο μου πήγε 270€..με στολισμό στα σκαλιά της εκκλησίας,έξω στη καγκελόπορτα της εκκλησίας,και candy bar το πολύ απλό μόνο με λεμονάδα,νερό και μπαλόνια και όνομα..τελοσπαντων αυτό το κομμάτι το κλείσαμε,τώρα ψαχνομαστε λίγο για τη ταβέρνα..μας είπαν κάπου 16€ το άτομο με απλο μενού χωρίς τα ποτά μέσα...αυτό τα έξτρα ποτά με προβληματίζουν. @Mighty86 εσένα πόσο σου πήγαν όλα πακέτο μιας κι έχεις κάνει βάφτιση πιο νωρίς;;

@georgia1988 μπορείς να του φτιάξεις κι εσύ κουλουράκια να μασάει..με επίβλεψη πάντα..εγώ όταν της δίνω κάτι τέτοιο την κοιτάζω στο στόμα...επίσης και μια φέτα του τοστ μπορείς να του δώσεις 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Tinkerbelly να σου ζήσει το μωράκι!! Καλότυχο να ναι!

@valentina23 @Basiliki92 το προσκλητήριο είναι πολύ ωραίο.. το πήρα από το ίντερνετ από ένα σιτε κάπου στις Σέρρες νομίζω. Από εκεί πήρα και βιβλίο ευχών στο ίδιο θέμα. Επειδή είχε ακριβώς τα χρώματα που ήθελα γι'αυτό τα πήρα από εκεί.. Μπομπονιέρες σετ νόνου ρούχα μαρτυρικά και παπούτσια πήρα από εδώ και θα μου τα στείλουνε Αθήνα αλλά αυτά μου βγήκαν λίγο ακριβά δλδ όλο το πακέτο για τους νόνους πήγε 1050.. Ο στολισμός μου είπε 180 που θα έχει λουλούδια και υφάσματα και στη είσοδο ένα ελαφαντακι και ένα κάδρο καλώς ήρθατε στη βάφτιση μου και θα βάλουμε και το όνομα του μωρού στα σκαλιά με υφάσματα πάλι, και το καντυμπαρ με ντόνατς ποπς μπισκότα σφηνάκια χυμό ανάμεικτο και νερό στα 250. Μου την σύστησε μια φίλη μου, Αθήνα θα γίνει η βάφτιση οπότε δεν ήξερα κάποιον για στολισμό.. το τραπέζι μας πήγε 25 ευρώ το άτομο με όλα μέσα και γλυκό ταψιού.. θα πάρω σε λίγες μέρες για διευκρινίσεις γτ το έχω κλείσει καιρό και για να πω τον τελικό αριθμό ατόμων.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 οι τιμές είναι πάρα πολύ καλές...εδω έχουμε ξεφύγει...γενικα Αθήνα έχω ακούσει όμως ότι έχουν καλές τιμές λόγω ανταγωνισμού...πολλοι που παντρεύονται φέτος μου είπαν ότι από Αθήνα τα κλείσανε όλα λόγω τιμών.. 

@Tinkerbelly να σου ζήσει το μωρό σου ...οτι θες εδώ ρωτά!!!!

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@georgia1988 μάλιστα ..Αθήνα θα γίνει η βάφτιση..γι'αυτό τοσο οικονομικά..εδώ πέφτει τσεκούρι!!!εμένα το candy bar μόνο λεμονάδα και νερό θα έχει και το χρέωσε ένα σωρό ...που να έβαζα και όλα αυτά...και το τραπέζι οικονομικό με όλα μέσα...ξέρεις τι σου γίνεται..το πακέτο νονού γιατί τόσα χρήματα..τι τους πήρες;;τα μαρτυρικά εσύ θα το αγοράσεις;;η τα διάλεξες εσύ;;

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εμάς μέσα σε αυτά που πληρώνουν οι νονοί είναι και οι μπομπονιέρες.. οπότε η τιμή που σου είπα είναι τα ρούχα τα παπούτσια μπομπονιέρες λαμπάδα λαδοπανα και μαρτυρικά και ο σταυρός.. βασικά ο σταυρός νομίζω είναι ακριβός γτ τα άλλα δεν μου φάνηκαν ακριβές οι τιμές. Γι'αυτό βγήκε τόσο το σύνολο. Τα διάλεξα εγώ γτ τα κορίτσια δεν μένουν εδώ, και δεν μένουν καν στην ίδια πόλη, οπότε δεν μπορούσαν να τα διαλεξουν. Στις νονες τελικά πήρα βραχιόλια.. στη μια ροζ χρυσό και στην άλλη επειδή ξέρω δεν της αρέσει της πήρα λευκόχρυσο.. τώρα ελπίζω να τους αρέσουν, αλλιώς θα το αλλαξουνε. 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2022 at 11:13 ΜΜ, valentina23 είπε:

@Tinkerbelly να σου ζήσει το μωράκι!γερό και καλότυχο να είναι!!ναι το έχουμε κρατήσει το παρεάκι μας αν και έχουμε μείνει πολύ λίγες.εγω ξεχνάω πολλές φορές ότι γράφω σε δημόσιο φόρουμ ..είναι λες και στέλνω μήνυμα σε φίλη μου..

@georgia1988 @Basiliki92 εμένα το προσκλητήριο μου πήγε 2,50€!!!! Και η μπομπονιέρα 2,40!!.η μπομπονιέρα πες οκ τα λεφτά της τα αξίζει..αλλά το προσκλητήριο....;;;μου είπαν ότι οι τιμές έχουν πάει 30% πάνω..ο στολισμός μονο μου πήγε 270€..με στολισμό στα σκαλιά της εκκλησίας,έξω στη καγκελόπορτα της εκκλησίας,και candy bar το πολύ απλό μόνο με λεμονάδα,νερό και μπαλόνια και όνομα..τελοσπαντων αυτό το κομμάτι το κλείσαμε,τώρα ψαχνομαστε λίγο για τη ταβέρνα..μας είπαν κάπου 16€ το άτομο με απλο μενού χωρίς τα ποτά μέσα...αυτό τα έξτρα ποτά με προβληματίζουν. @Mighty86 εσένα πόσο σου πήγαν όλα πακέτο μιας κι έχεις κάνει βάφτιση πιο νωρίς;;

 

@georgia1988 μπορείς να του φτιάξεις κι εσύ κουλουράκια να μασάει..με επίβλεψη πάντα..εγώ όταν της δίνω κάτι τέτοιο την κοιτάζω στο στόμα...επίσης και μια φέτα του τοστ μπορείς να του δώσεις 

Εγώ έδωσα για Κάντι μπαρ ,έξτρα γλυκό για εκατό ατομα ,μόνο νερό ,προσκλήσεις καμία σαραντάρα ,μπομπονιέρες 100 αν θυμάμαι καλά 900€ 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 και γω 40 προσκλητήρια έχω και 100 μπομπονιέρες..όπωτε καλά μου βγήκαν...σήμερα άκουσα ότι ο φωτογράφος σε μια βάφτιση πήρε 700€!!!τόσα παίρνουν ρε κορίτσια η εγώ δεν άκουσα καλά;;;

@georgia1988 μια χαρά τότε αφού είναι όλα μέσα στην τιμή!!ναι εννοείται ο σταυρός είναι ακριβός αλλά όλα αυτά μόνο 1000€ μου φαίνεται πολύ λογική τιμή!!

Σήμερα μου πέρασε απ' το μυαλό ότι στη βάφτιση θα έχει γκρίνια και θα μου σηκώνει την μπλούζα να θηλάσει μέσα σε τόσο κόσμο και να δω τι θα κάνω...έχει μεγαλώσει πια και αισθάνομαι κάπως με αυτό..δεν το πολυλεω, ντρέπομαι..άφηστε που θα φοράω επίσημα και πως τα βγάζουνε...:unsure:

Τώρα τελευταία όταν μπαίνω στο φόρουμ μου βγάζει error...το κάνει και σε εσάς;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86 και γω 40 προσκλητήρια έχω και 100 μπομπονιέρες..όπωτε καλά μου βγήκαν...σήμερα άκουσα ότι ο φωτογράφος σε μια βάφτιση πήρε 700€!!!τόσα παίρνουν ρε κορίτσια η εγώ δεν άκουσα καλά;;;

@georgia1988 μια χαρά τότε αφού είναι όλα μέσα στην τιμή!!ναι εννοείται ο σταυρός είναι ακριβός αλλά όλα αυτά μόνο 1000€ μου φαίνεται πολύ λογική τιμή!!

Σήμερα μου πέρασε απ' το μυαλό ότι στη βάφτιση θα έχει γκρίνια και θα μου σηκώνει την μπλούζα να θηλάσει μέσα σε τόσο κόσμο και να δω τι θα κάνω...έχει μεγαλώσει πια και αισθάνομαι κάπως με αυτό..δεν το πολυλεω, ντρέπομαι..άφηστε που θα φοράω επίσημα και πως τα βγάζουνε...:unsure:

Τώρα τελευταία όταν μπαίνω στο φόρουμ μου βγάζει error...το κάνει και σε εσάς;;

Όχι εμένα μου έπιασε τον απαυτο την έχουν πάρει όλες οι φίλες μου αυτή τη κοπέλα την οργανωτρια αλλά νταξει δεν βλέπω το λόγο τελικά....έχει γούστο λίγο παραπάνω από το καθιερωμένο αλλά σιγά τα ωα δλδ.

Σχετικά με τον θηλασμό πιστεύω να ξεχαστεί με τόσο κόσμο κτλ να έχει άλλου το νου της. Έχε κ κάνα ψωμάκι κτλ παιχνιδάκια μαζί σου να την ξεγελας κ όταν θα είστε σε κάνα αμάξι θήλασε την. Αλλά μη φρικαρεις κιόλας ,εμένα στην βάφτιση μια φίλη μου κάθησε δίπλα από το Κάντι μπαρ κ θήλαζε πόση ώρα την κόρη της 2,5 ετων παρακαλώ...

  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...