Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κορίτσια μου όντως χαθήκαμε ...εγω έχω μπλέξει με την δουλεια πολύ κούραση μου λείπει κ το παιδί αλλά δεν γίνεται αλλιώς...εμεις Δευτέρα έχουμε παιδίατρο γιατί μείναμε πίσω στα εμβόλια.. Η μικρή μου τρώει καλά απ όλα σχεδόν εκτός γλυκά εννοείται...δοντια τα βγάλαμε όλα επίσης είναι πολύ ψηλή σε σχέση με αλλά παιδάκια της ηλικίας της (τωρα το συνειδητοποιώ που τα βλέπω δίπλα διπλα) είναι πολύ ζωηρή κ ατίθαση δεν μας ακούει καθόλου αλλά παιδιά ριχνουμε τρελό γέλιο με τα καμώματα της...απο κουβεντούλες πολύ λίγα λεμε αυτά τα νέα μας...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανούλες! @georgia1988 να ζήσει το λουλουδάκι σας! Πάντα γερό και τυχερό και παντα ευτυχισμένο! Είμαστε και εμείς καλά, πολλές ώρες δουλειάς και πολύ κούραση, και εμένα μου λείπει πολύ το μωρό. Από λεξούλες πολύ λίγα πράγματα, όταν του ζητηθεί λεει μπαμπά, παππού, γιαγιά, από μόνος του λεει μαμά και είναι τόσο γλυκούλης! Επίσης αρχίζει να λέει το "γ" τώρα και όταν χαιρετάει με το χερακι λέει και γειά. Και εμείς γελάμε πολύ, επίσης έχει αρχίσει να  ζωγραφίζει με κηρομπογιες. Σήμερα θα μαζευτούμε για τη γιορτή του σε ένα ωραίο μαγαζί στην παραλία και ανυπομονώ!

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα λέει πολλές κουβέντες αλλά δεν λέει μαμά!! Λέει μπαμπά μπαμπάκι daddy παπού μου γιαγιά, γεια γεια σου, Κούκα τα τραγούδια, κουκουτσα την κουκουβάγια, κικι το κοκοράκι, Κοκό την κοτούλα, τούτου το αμάξι, νταξει, ντοντο το πιάνο, αουρτι το γιαούρτι, ατα τη βόλτα, ετα την φέτα, καρδιά, οκ, κακά όταν κάνει κακά, κακό..  αυτά νομίζω αλλά μαμά τπτ! Τι να πω.. 

@Haroulita K να τον χαίρεστε! Να είναι πάντα χαρούμενος! 

@valentina23 εγώ έχω χάσει κιλά.. αλλά με τη δουλειά και το θηλασμό δεν προλαβαίνω να φάω και πολύ οπότε είναι λογικό νομίζω.. καλά έκανες! Πάντως κι εμένα έξω μου τραβάει μπλούζα.. 

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/7/2022 at 2:09 ΜΜ, valentina23 είπε:

@georgia1988 ναι ακόμα θηλάζουμε!!και το κακό είναι ότι τώρα βγαίνουμε βόλτες τα βράδια και όταν είναι η ώρα μου σηκώνει την μπλούζα και γκρινιάζει!!!έχει έρθει και κόσμος και ντρέπομαι δημόσια..ο άλλος δίπλα μου τρώει μπορεί να μην του αρέσει το θέαμα...πριν μέρες ειδικά έβγαζε δόντι και ήταν όλη μέρα στο στήθος..το σουτιέν το έχω ξεχάσει..παπάρα το εκανε:rolleyes:..ούτε εγώ περίοδο ...ακόμη!!λες και είμαι κλιμακτηριο...επίσης ξεκίνησα διατροφή και δίαιτα.εκοψα ψωμί,γλυκά και μείωσα τις μερίδες..δεν γίνεται διαφορετικά θα πάω εκατό κιλά..τόσο καιρό δεν έκανα κατι γιατί φοβόμουν το γάλα μην μειωθεί..αλλά τώρα το πήρα απόφαση..δεν μου κάνει τίποτα!!πεινάω βέβαια αλλά με αποζημιώνει η ζυγαριά...ναι καλύτερα μην πάρεις νταντά για ένα μήνα..δεν λέει..κοίτα το χειμώνα και μια μόνιμη θα ελεγα

Μπραβο που ξεκίνησες διατροφή ναι να νιώσεις λίγο καλύτερα! σιγά μωρέ τι θα πάθει αυτός που τρώει;;;;αχαχαχαχα βρε γράψτους εκεί πέρα! μόνο εσένα αν σε κουράζει, είναι εκεί το θέμα!

εμένα ο θανασάκης με έχει τρελάνει. πως μεγαλώνουν έτσι! αρχισε να κάνει κ τα χειριστικά του δλδ οταν τον μαλώνω πάει κ αγκαλιάζει τον μπαμπά του. επίσης όταν του λέει ο μπαμπάς του νανι λέει μαμα μαμά κ όταν του λέω εγώ νανι λέει μπαμπα μπαμπά για σπάσιμο γιατί φυσικά νανι δν θέλουμε να κάνουμε ποτέ! επίσης κάνει διάφορες μιμήσεις...κάνει τον παππού του πως περπατάει κ σκαμε στα γέλια!!!! απο λέξεις λέει αρκετές κ κάθε μέρα πιάνει κ πιο πολλά! είναι ένα σκέτο γλυκάκι αλλα με κουράζει κ μου σπάει πολύ συχνά τα νεύρα ..θέλει πολλές αντοχές πνευματικές κ σωματικές το σπορ, μπράβο μας κορίτσια όχι μπράβο!!!:lol:

  • Μου αρέσει 5

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 χαχα ναι οσο μεγαλώνουν κάνουν και διάφορα πράγματα καινούρια και μας τρελαίνουν..και μένα έτσι κάνει ..όπωτε κάνει ζημιά μας δίνει φιλάκια κι αγκαλιες η πονηρή...το κακό είναι ότι κάνει πολύ συχνά ζημιές...γυρίζει όλο το σπίτι ανοίγει ντουλάπια τα πετάει όλα κάτω και γενικά θέλει να κάνει το δικό της...είχα πάει σε μια ταινία υπαίθρια και δίπλα μου ήταν μια κυρία με το κοριτσάκι της που σε όλη την προβολή καθόταν ίσα στο καρότσι κι έβλεπε..εμείς φύγαμε εννοείται στο μισάωρο...α της πήρα και κηρομπογιες ,βρήκα μάλλον που είχα απ' το γιο μου σφραγισμένες..βάζει εμένα να ζωγραφίσω και τις δαγκώνει κιόλας...τις ξέχασα κι έξω στη βεράντα κι έλιωσαν απ' τον ήλιο...καλύτερα να σου πω...;)έχω δει όμως και κάτι ειδικές που είναι 1+ με μη τοξικά και ειδικές για βρέφη αλλά τη δική μου τη φοβάμαι τα βάζει όλα στα στόμα...όσο για τη διατροφή δεν πήγαινε άλλο...πειναγα κι απ' το θηλασμό κι όλο έτρωγα ,όλο ανέβαινα στα κιλά όπωτε και γω το έραψα..στην αρχή πειναγα πολύ τώρα είμαι λίγο καλύτερα αν εξαιρέσεις ότι βγαίνουμε για πίτσες,σουβλάκια παγωτά και μένα τρέχουν τα σάλια μου:cry:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς είχαμε παιδίατρο κάναμε κ εμβόλιο έκλαιγε σε οοολη την εξέταση και στο εμβόλιο εννοείται πλανταξε δεν την άφηνε την γιατρό να κάνει τίποτα...12.000 κιλά κ 87 εκατοστά η μικρή.. έχει βγάλει κ όλα τα δόντια εκτός από τους δεύτερους  γομφιους που νομίζω βγαίνουν αργότερα...καλα εμένα είναι πααρα πολύ ζωηρή πρέπει να μπουν όρια κ εγω λείπω αρκετές ώρες...κ εμάς μιμείται το αυτοκίνητο όταν ακούει κόρνα χαιρετάει αχαχαχα κάνει τα ζωάκια...λεει τε τε από το πότε κ ενώ το λέει ταυτοχρονα κάνει κ ζημιά...αλλα δεν κάνει προσπάθειες να πει  καινούριες κουβέντες όσο κ να το προσπαθώ..απο εντολές καταλαβαίνει τα πάντα...κ τα εκτελει κατά γράμμα της αρέσει πολύ να της λεμε να κάνει κάτι...οπως να βάλει ρούχα τα ρούχα της στα άπλυτα η στο πλυντήριο θέλει να συμμετέχει σε ότι κάνουμε κ εμείς... από παιχνίδια δεν τρελαίνεται...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 πολύ καλές οι μετρήσεις σας!!και μεις έχουμε την τελευταία δόση του bexero. Θα πάμε από εβδομάδα γιατί είχε καύσωνα αυτή και δεν ήθελα..αχ αυτό που λες με τα παιχνίδια..της έχουμε πάρει ένα δωμάτιο παιχνίδια...κι αυτή ασχολείται με τη σφουγγαρίστρα μου να πετάει τα νερά κάτω,τα κλειδιά του πατέρα της,τα ντουλάπια με τα τρόφιμα και ένα σωρό άλλο ....εκτός από τα δικά της ....τι Ταρζάν είναι αυτή;;;;δεν προλαβαίνω να σκουπίζω και να συμαζευω..ειδικά άμα της παίρνουμε κάτι απ τα χέρια τσιριζει και κοπαναει το κεφάλι της κάτω...εμ για αυτό λένε τα κορίτσια είναι πιο ζωηρά απ' τα αγορια...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Basiliki92 ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! ό,τι επιθυμείς εύχομαι όλοψυχα σε σένα και τους αγαπημένους σου! Επίσης ποια "μικρή "? Κοριτσαρος δύο μέτρα! 

Γελάω πολύ με αυτά που γράφετε! Και φυσικά γελάω πολύ και με το δικό μου νουμερακι! 

Στη γιορτή του περάσαμε τέλεια,  όλοι ασχολούνταν μαζί του και εκείνος πήγαινε σε όλους! Πρακτικά ξεχάσαμε ότι έχουμε μωρό, κάποια στιγμή,  τα μεγαλύτερα παιδιά της παρέας αφού έφαγαν, τον ανέλαβαν και εκείνος ούτε που να μας κοιτάξει! Πολύ όμορφη βραδιά ήταν! 

Γενικά δεν έχουμε θέμα με το "έξω". Με το που θα συναντήσουμε παρέα τρελαίνεται, και ας έχει μήνες να τους δει . Η το παιδί είναι βολικο η εμείς τού είμαστε πολύ βαρετοι! 

Και φυσικά θα συμφωνήσω και εγώ πως έχει πολλή κούραση η καθημερινότητα. Αυτές τις μέρες έχω άδεια και νιώθω πιο κουρασμένη από τις μέρες που δούλευα. Τον σηκώνω αγκαλιά καμία φορά ( γιατί για πόσο ακόμη θα θέλουν?) και μου κόβονται χέρια, πόδια και μέση. Αλλά το αξίζει, είναι γλύκας!

Επίσης άκουσα ότι άνοιξε η πλατφόρμα για τα voucher των παιδικών σταθμών αν ενδιαφέρεται κάποια μανούλα. 

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κορίτσια θέλω εδώ και μέρες να  ρωτήσω, στο σπίτι τούς φοράτε κάτι στα πατουσακια η ξυπολητα? Εγώ τον έχω ξυπολητακο αλλά έχω ακόμη το χάλι (ναι γιατί αρχικά ήθελα να γίνει πιο σταθερό το βήμα του και μετά μάς έμεινε). Επίσης έχω ξυλινο δάπεδο στο υπνοδωμάτιο. Θέλω όμως κάτι να του πάρω για μέσα στο σπίτι, καμία ιδέα. Τα crocs δεν τον βόλεψαν ούτε για την παραλία γιατί έχει χοντρουλικο πατουσακι. 


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Επίσης κορίτσια θέλω εδώ και μέρες να  ρωτήσω, στο σπίτι τούς φοράτε κάτι στα πατουσακια η ξυπολητα? Εγώ τον έχω ξυπολητακο αλλά έχω ακόμη το χάλι (ναι γιατί αρχικά ήθελα να γίνει πιο σταθερό το βήμα του και μετά μάς έμεινε). Επίσης έχω ξυλινο δάπεδο στο υπνοδωμάτιο. Θέλω όμως κάτι να του πάρω για μέσα στο σπίτι, καμία ιδέα. Τα crocs δεν τον βόλεψαν ούτε για την παραλία γιατί έχει χοντρουλικο πατουσακι. 

Εγώ ξυπόλητη στα πλακάκια την έχω κάνει καλό να τα αφήνεις να περπατάνε ξυπολητα...εξω μας βιλεψαν πολύ τα crocs...

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K και γω ξυπόλητη την έχω και μέσα στο σπίτι κι έξω στην αυλή που έχουμε τσιμέντο.απλα προσέχω μέσα στο σπίτι να μην έχουν πέσει νερά κάτω στο πλακάκι γιατί τρέχει και θα φάει το κεφάλι της..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K κι εγώ ξυπόλητο τον έχω αλλά έχει πέσει πολλές φορές πίσω και σκέφτομαι μήπως του πάρω κάτι για μέσα στο σπίτι.. η αλήθεια είναι ότι βολεύεται πολύ τα κροκς οπότε μάλλον θα του πάρω και δεύτερο ζευγάρι 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...