Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Πώς πάνε τα μπάνια κοριτσαρες;;καλό μήνα να έχουμε κιόλας!!!Μπήκε και ο Αύγουστος....για ποτέ θα φύγει το καλοκαίρι ούτε που θα το καταλάβουμε..εμείς είχαμε παιδίατρο σήμερα..κλασικά χαμός!!στο περίπου τη ζύγισε..πήγε να πέσει απ' τη ζυγαριά..ουρλιαχτά και κακό...σπαραζει..10.200 περίπου και 80 ύψος...η περίμετρος της κεφαλής με ανυσηχει λίγο είναι στο 45 εκ...τόσο ήταν και πριν δύο μήνες..εσάς σας ανεβαίνουν οι μετρήσεις κάθε φορά;;φυσικά ο παιδίατρος μας είπε ότι είναι πολύ καλές οι μετρήσεις της και γενικά παιδιατρικά είναι πολύ καλή...απλά να ...να βρω κι εγώ κάτι ν ανυσηχησω:Pκαιρό έχω....:grin:

Επίσης έχω πολύ καιρό να αλεσω εκτός τη φρουτοκρεμα που πια δεν την τρώει...δεν τη θέλει..άντε να φάει πέντε κουταλιές το πολύ!!τρώει απ' τα δικά μας φαγητά...το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν τρώει όσο και το αλεσμένο..όταν τα αλεθα πέταγα μελιτζάνες,κολοκύθια , γλυκοπατάτες ένα σωρό λαχανικά μέσα..και τα έτρωγε...τώρα όχι... τρελαίνεται για ζυμαρικά .της έχω πάρει απ' τα βιολογικά αυτά με ζωμούς λαχανικών(παντζάρι,σπανάκι ,μελιτζάνα κτλ)ακόμα και βίδες ρεβιθιων...το κρέας τρώει κι αυτό πολύ..το κόβω κομματάκια και το τρώει..όπως και τοστ που της φτιάχνω...καμιά φορά που πάμε για πίτσα παραγγέλνω πένες καρμπονάρα και τις τσακίζει.. προσπαθώ βέβαια να βγάζω τη κρέμα από πάνω και τα διάφορα...μου πε παιδίατρος μια φορά στο τόσο δεν πειράζει...επειδή είναι ανθυγιεινό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@valentina23  καλό μήνα κορίτσι μου! Καλό μήνα σε  όλες τις μανουλες, τα λουλουδάκια και τις οικογένειες τους! Έχεις δίκιο για το καλοκαίρι, εγώ ευτυχώς ταξιδεψα δύο φορές στα Χανιά στο πατρικό μου, διαφορετικά ούτε που θα καταλάβαινα πώς πέρασε ο καιρός, με τα μαιμουδακια κυλάει νεράκι. Εμείς θάλασσα πηγαίνουμε καθημερινά τώρα στις διακοπές μας, καμια φορά και πρωί κ απόγευμα. Καθεται και παίζει στην άμμο, γεμίζει βέβαια από πάνω μέχρι κάτω, και καθως είναι ρηχή η παραλία μπαινοβγαινει μόνος του, κουβαλάει νερο σε ένα μικρό ποτηστηρακι, και γενικά το χαίρεται και μόνος του. Είναι σκέτη γλύκα,  λουκουμαδακι να το φας! Μιμείται,  συμμετέχει, παρακολουθεί, λέει όλο και περισσότερες λεξούλες, έμαθε να λέει και το όνομα του. Αν δει μπανάνα μου τη ζητάει με το όνομά της και είναι σαν να ακούω minion να μιλάει. Γενικά δεν γκρινιάζει, ούτε κλαίει, μόνο αν ξεφύγει από το πρόγραμμα και κουραστεί πολύ. 

@valentina23  αφού είναι μια χαρά η νεραιδουλα σας, γιατί να αγχώνεσαι? Εμάς δεν νομίζω να μετράει το κεφαλάκι του τόσο συχνά, ούτε σημειώνει την περίμετρο. Έχουμε τόσα να ανησυχούμε, ας έχουμε ένα λιγότερο αφού οι παιδίατροι λένε ότι είναι οκ!

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 καλό μήνα! Εγώ έχω καταλάβει καλοκαίρι σίγουρα λόγω δουλειάς αλλά δεν έχω ξεκουραστεί καθόλου .. θάλασσα πάμε 3 φορές τη βδομάδα περίπου του αρέσει πολύ... Δεν θέλει να βγει έξω! Κουνάει και ποδαράκια λες και κολυμπάει χαχα. Τώρα θα πάμε ένα διήμερο νότια Ρόδο να κάνουμε καμμία βόλτα γτ δεν έχουμε πάει πουθενά το καλοκαίρι και ίσως Σεπτέμβρη πάμε σε κάνα άλλο νησί. Εμείς τρώμε ακόμα αλεσμένα αλλά έχει αρχίσει και μασάει τα μπισκότα και το ψωμί επιτέλους οπότε θα αρχίσω να τα αλεθω λιγότερο για να γίνει η μετάβαση.. 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K τι ωραία που περνάτε!!το καθάρισμα μετά είναι δύσκολο.πλυνε κουβαδάκια,πετσέτες,μαγιό,..εγώ να σου πω την αλήθεια τα ψιλοβαριεμαι αυτά και γενικά είμαι παιδί του χειμώνα..δεν μου αρέσει το καλοκαίρι..με κουράζει,με "κόβει"που λένε...μπανάνα ε;;κι εγώ της έδωσα πριν λίγες μέρες την ξεφλούδισα,της έδωσα να τη κρατάει κι αυτή την κοίταζε...:Pείχε πολύ γέλιο ..είχε πάρει ένα ύφος σαν να μου έλεγε τι να την κάνω τώρα αυτή που μου έδωσε;;μαμ της είπα..εγλυψε λίγο και την παράτησε..

@georgia1988 όπωτε είναι έτοιμο το παιδί...εγώ τη φρουτοκρεμα έχω κρατήσει την οποία δεν τη τρώει...φρούτο φοβάμαι να δώσω ακόμη,αν και της έχω δώσει λιωμένη μπανάνα,καρπούζι αλλά δεν τρελάθηκε κιόλας...σκέφτομαι να της στίχων χυμό πορτοκάλι αλλά θα το πιει η θα το πετάξει όλο κάτω;;;μπισκότα τα Μιράντα παίρνεις;;;να ξέρεις πάντως ότι δεν θα σου τρώει πολύ στη μετάβαση...και μένα τ ανακατεύει,τα λιώνει με το χέρι της,αλλά τρώει αλλά πετάει στο πάτωμα..άσε..ένας χαμός..καλά να περάσετε!!!! Είδα ένα παιδάκι στη παραλία ίσα με τη δική μου που είχε ένα ροδάκινο στο χέρι και το έτρωγε..ολόκληρο!!!κι αφού έφτασε στο κουκούτσι η μάνα του το πήρε και το πέταξε...έβγαλα και γω το ταπερακι με το ψωμί κι έδινα κομματάκια σαν το σπουργίτι...χαχα αντίθεση ε;;κι άλλη μια φορά ένα άλλο παιδάκι πιο μικρό απ' τη δική μου είχε σ ένα πιάτο η μάνα του ντομάτα,πατάτες,ψωμί κι έπαιρνε κι έτρωγε..κάποια στιγμή είχε μπουκωθει με πατάτες,ψωμιά και μασαγε σαν μεγάλο παιδί....κι αναρωτιέμαι πώς μαθαίνεται αυτό ρε κορίτσια;;; μπράβο στις μανάδες που το κατάφεραν αυτό!!Αισθάνομαι λίγο μειονεκτικά είναι η αλήθεια ...που της δίνω ψίχουλα εγώ και λίγο λίγο και όταν έχει ψωμάκι που της δίνω να κρατάει πάω και γω από πίσω να τη παρακολουθώ μπας και πνίγει....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας  ....κόλλησα κοβιντ κόλλησα κ την μικρη η οποία μου έκανε 38 πυρετό για μια μέρα κ δεν έχει τίποτα άλλο επίσης της χαζό έκανα τεστ αλλά βγήκε αρνητικό...δεν έχει τίποτα απολύτως...εγω ελαφρά το περνάω χωρίς πυρετό μόνο λίγο βήχα παρόλα αυτά πήρα αντιβίωση...ο άντρας μου δεν έχει κολλήσει κ ειμαστε προς το τέλος .... @valentina23 μήπως είδες εμάς με το ροδακινο? Χαχαχαχ εγώ της παίρνω φρούτα στην θάλασσα κ της τα δίνω έτσι ολόκληρα κάποιες φορές πάει κ με την μάνα μου κ ακολουθεί κ η μητέρα μου την ίδια τακτική με εμένα...πλεον τρώει σαν μεγάλο παιδί την βλέπω ότι δεν δυσκολεύεται μόνο λίγο με το κρέας... το κάθε παιδί κ η κάθε μαμά είναι διαφορετική μην το σκέφτεσαι κ μην στεναχωριέσαι εννοείται ότι με το αλεσμενο τρώνε περισσότερο γιατί τα μπουκωνουμε εμείς ενώ μόνα τους παίζουν κιόλας λίγο... 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Basiliki92 περαστικά σας!!συνήθως έτσι το περνάνε με μια μέρα πυρετό και μετά περιμένουν απλά να αρνητικοποιηθουν,όχι όλοι ,οι περισσότεροι κυκλοφορούν απ' τη δεύτερη,τρίτη μέρα έξω..για αυτό γίνεται πανικός..κι εδώ όλοι κοβιντ έχουν..δεν ξέρω για πόσο θα τη γλιτώσουμε εμείς..τι σου είπε παιδίατρος για το μωρό;;συνήθως στο μήνα ζητάνε εξέταση καρδιάς καθαρά για προληπτικούς λόγους,με βάση το πρωτόκολλο..και σεις με το ροδάκινο ε;;ποπό εγώ έπαθα συγκοπή με το που το είδα,δάγκωνε το μωρό ,γουρλωνα τα μάτια εγώ μην πνιγει..κι ας ήταν ξένο..εγώ ξεκίνησα με τη μπανάνα της την ξεφλούδιζω,την πατάω λίγο πάνω αλλά τίποτα δεν τη βάζει στο στόμα...και προβληματίζομαι τι να της δίνω πρωινό...τη φρουτοκρεμα δεν τη θέλει πια...την φτιάχνω μπας και..τρώει με το ζόρι 2,3 κουταλιές και μετά την τρώω εγώ για να μην τη πετάξω ;)το μεσημέρι σήμερα έφαγε ένα ολόκληρο μπιφτέκι και λίγα μακαρόνια σπανακι..νομίζω καλά δεν είναι ε;;δεν ξέρω τις ποσότητες..πόσο είναι καλά να τρώνε...;;πάντως τα φρούτα δεν της πολυαρεσουν..και καρπούζι που της έχω δώσει..τίποτα..το πορτοκάλι πρέπει να της αρέσει..αλλά πώς;;να της στυψω να πιει στο ποτήρι;;με καλαμάκι εσάς πίνουν;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 όχι δεν μου είπε κάτι θα την ξανά πάρω βέβαια τηλ γιατί σήμερα η μικρή σαν να έκανε λίγο βήχα...δεν ξέρω τι γίνεται...φοβαμαι μην κρύωσε γιατί χθες της γέμισα την πισινα  κ την άφησα να παίξει πόσο να κάτσει κ αυτό μέσα είπα να την απασχόλησω καπως...γιατι από το Σάββατο που μου έκανε πυρετό δεν είχε τίποτα άλλο...περιμενω κ αύριο να δω... πάντως η κλεισουρα δεν παλεύεται... Εγώ πορτοκάλι της το καθαριζα κ της το έδινα χυμό δεν της έχω δώσει ακόμα... πρόσφερε συνέχεια φρούτα θέλει μέχρι 10 φορές επαφή με μια τροφή για να την φάνε...δεν θέλει πλέον λιωμένη φρουτοκρεμα για αυτό δεν την τρώει... ένα ολόκληρο μπιφτέκι είναι σούπερ...εμενα το μπιφτέκι ούτε να το δει... Εγώ κ αχλάδι ολόκληρο της το δίνω της αρέσει πιο πολύ έτσι κ το ροδακινο...δεν ξέρω μπορεί να είμαι εγώ λάθος βρε κορίτσια αλλά δεν την βλέπω να δυσκολεύεται καθόλου...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 αφού δεν δυσκολεύεται μια χαρά είστε!!νομίζω το μήλο είναι το πιο επικίνδυνο..και γω την είχα βάλει στη πισίνα και μου χε κρυώσει..είχε πολύ μυξα..τόσο που δεν μπορούσε να κοιμηθεί καθόλου..άσε τα είχα δει όλα εκείνο το διάστημα..η καημένη ήθελε να κοιμηθεί και ξύπναγε συνέχεια απ' το μπούκωμα..όπωτε τώρα της βάζω χλιαρό νερό απ' τον ηλιακό...εμένα είναι πιο πολύ του φαγητού..αυτό έχω καταλαβει..ειδικά το κρέας της αρέσει πολύ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 άχ κ εμένα κρύωσε ρε γαμωτο το τεστ αρνητικό της βγαίνει...ειχα βάλει κ εγω ζεστό νερό προφανώς ήταν κ ευαίσθητη από τον κοβιντ κ έγινε το κακό...μας έδωσε η παιδίατρος σιροπακι... Αφού τρώει μια χαρά είστε.. θα τα φάει κ τα φρούτα απλά θεωρώ ότι δεν τα έχει συνηθίσει σε ολόκληρα...μηλο νομίζω κ εγω μετά τα 3 4 θα δώσω χωρίς να το περάσω στον ατμό...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 περαστικά σας και πάλι..μην ανησυχείς είναι μικρούλια και δεν έχουν συνηθίσει κιόλας σε μπάνια και πισίνες..θα προσαρμοστούν..τι σιροπακι αν επιτρέπεται σου έδωσε;;επίσης το τεστ εσύ της το έκανες;;έκατσε να της βάλεις αυτό στη μύτη;εμένα είναι μυγιαγγιχτη τίποτα δεν δέχεται...ούτε να την χτενισω:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 mucosolvan μου είπε... Ναι έκατσε το πήρε για παιχνίδι μετά την γαργαλουσε η μπατονετα στην μυτη κ μετα αρχισε να ουρλιαζει... ατο σπίτι 3 της έχω κάνει μέχρι τώρα όλα αρνητικά...σιγουρα πέρασε κοβιντ αφού το Σάββατο είχε πυρετό αλλά μάλλον δεν της το έκανα καλά...τι να πω...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 πως είσαι σίγουρη όμως ότι πέρασε κόβιντ;;επειδή είχες και εσύ;;περίεργο μου φαίνεται όμως μετά από τρία τεστ αρνητικά..την ίδια μέρα έγιναν όλα; τελοσπαντων τώρα πέρασε ..όλα καλά!πάντως αυτή τη περίοδο γίνεται χαμος από κόβιντ!!!όσοι δεν κόλλησαν το χειμώνα ,το πέρασαν τώρα κι οι υπόλοιποι δεύτερη φορά..μην σου πω και τρίτη...:huh:

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 μια χαρά είναι ναι σίγουρα το πέρασε για αυτό κ ο πυρετός ενώ είχα εγώ...μου είπε κ η παιδίατρος ότι μπορεί να μην το έπιανε το σελφ τεστ εαν την πήγαινα για μοριακό θα έδειχνε...ναι κάθεται της έλεγα έλα να κάνουμε τεστ για τον κορονοιο καρ καρ τα γέλια αυτή...καθοταν ακίνητη στον καναπέ να βάλω την μπατονετα αλλά μόλις έμπαινε την ενοχλούσε ...γενικα όμως την κατάφερνα... Τώρα έχουμε λίγα φλεματα γιατί μου κρύωσε πριν λίγες μέρες πού την έβαλα πισινα παίρνουμε σιρόπι κ περνάει...την πήγα κ γιατρό να την ακροαστει  κ μου είπε ότι δεν έχει κάτι μόνο λίγα φλεματακια...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...