Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Έχασα το μωράκι μου στις 34 εβδομάδες.


Recommended Posts

On 28/11/2020 at 2:31 ΜΜ, Emilly είπε:

Μα δεν έχει κανένα απολυτως νόημα να κάνει μια γυναίκα πριν μείνει έγκυος έλεγχο θρομβοφιλιας.η θρομβοφιλια χωρίζεται σε κληρονομική κ αυτοάνοση( που εμφανίζεται μόνο επί εγκυμοσύνης) ,η κληρονομική δεν ευθύνεται για κανενός είδους αποβολές.μονο αυτή που βγαίνει στην εγκυμοσύνη.αρα ....δεν θα μπορούσες από πριν να ξέρεις.ετσι δυστυχώς γυναίκες με αποβολές καθεξιν ηηηη μια έστω αποβολή δεύτερου τριμήνου ηηη αυξημένες πιθανότητες προεκλαμψίας στον α επιπέδου και μειωμένη ανάπτυξη εμβρύου στον α επιπέδου κατευθείαν αιματολογο για διερεύνηση.ξερεις πόσο αψηφιστα το παίρνουν οι γυναικολόγοι....άκουσα κ το άλλο εδώ μέσα...ότι είναι σπάνιο να χαθεί εγκυμοσύνη από θρομβοφιλια....ξέρεις πόσες γνωστές έχω που την έπαθαν;;;;;να πάθουν θρομβοφιλια εννοώ γιατί την άλλη στον α επιπέδου είδε ο γιατρός μειωμένη ανάπτυξη εμβρύου την άρχισε την αγωγή με αιματολογο κ η μπέμπα βγήκε μια χαρά....αλλά είναι κ άλλοι.....μη σχολιάσω.

Επειδη έχουμε την ίδια αιματολογο να σου πω ότι η αυτοάνοση φαίνεται και εκτός κύησης...σε εμένα τα αντισώματα μια χαρά φαινόταν πριν..για αυτό και τη βρίσκεις πριν την κύηση..αλλιώς καμία με εξωσωματική δεν θα την έβρισκε πριν...εγώ την ήξερα πριν την κύηση 

On 28/11/2020 at 4:26 ΜΜ, Emilly είπε:

Λοιπόν η λευκού λέει σαλοσπιρ βοηθάει το έμβρυο κ οι αντιπηκτικες την μητέρα κ αυτά πάντα συνδυαστικά ...έλεγχος σε θρομβοφιλικες γίνεται συνέχεια για τις δόσεις αν είναι επαρκείς κλπ.δυστυχως δεν έχω ξαναμεινει έγκυος από την τελευταία αποβολή κ την διάγνωση από αιματολογο για να τα δω στην πράξη.αλλα πολλές γυναίκες που τα πέρασαν έγιναν οι καημένες σουρωτηρι στις ενέσεις μελανιές κλπ αλλά στο τέλος δικαιώθηκαν με ένα γερό μωρουλι.κ εγώ να σου πω το σκέφτομαι αν ξαναμεινώ τι θα αντιμετωπίσω.....φοβάμαι μην προκληθούν αιμορραγιουλες κ σαλταρω αλλά ...θα το αντιμετωπίσω τότε.

Εάν ένα μωρό είναι να κρατηθεί θα κρατηθεί..είχα απίστευτες αιμορραγίες αλλά δε σταματήσαμε την αγωγή του σαλοσπιρ και της ινοχεπ γιατί θα ήταν σοβαρό πρόβλημα λόγω της θρομβοφιλιας μου..μια χαρά γέννησα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, island1 είπε:

Επειδη έχουμε την ίδια αιματολογο να σου πω ότι η αυτοάνοση φαίνεται και εκτός κύησης...σε εμένα τα αντισώματα μια χαρά φαινόταν πριν..για αυτό και τη βρίσκεις πριν την κύηση..αλλιώς καμία με εξωσωματική δεν θα την έβρισκε πριν...εγώ την ήξερα πριν την κύηση 

Εάν ένα μωρό είναι να κρατηθεί θα κρατηθεί..είχα απίστευτες αιμορραγίες αλλά δε σταματήσαμε την αγωγή του σαλοσπιρ και της ινοχεπ γιατί θα ήταν σοβαρό πρόβλημα λόγω της θρομβοφιλιας μου..μια χαρά γέννησα 

Πωπω ..να σου πω λίγο με αγχώνει η ιδέα αλλά επειδη σενάρια κάνω ούτε έμεινα από τότε έγκυος κ δεν ξέρω αν θα ξανατυχει,,,άπαξ κ ξαναμεινώ θα σε ρωτάω να με ξεαγχωνεις χαχαχαχα.λεμε τώρα....αν ξανακατσει κ αρχίσω την αγωγή θα σε ψάξω να μου πεις τιπς...πχ αν πρέπει να προσέχω τριπλά λόγω αντιπηκτικής αν απαγορεύεται δια ροπάλου το σ,,,ξ ακόμα κ μετά το πρώτο τρίμηνο για να μην προκληθεί αιμορραγία(εγώ τέσσερις εγκυμοσύνες έκανα κανονικά ) αν ζοριστω τουαλέτα πωπω τρόμος...έχω και χαμηλά αιμοπετάλια από φύση μου 150000 πάντα...και μου είπε η λ ότι θα παίρνω τον πρώτο καιρό και prezolon δύο την ημέρα....λίγο κ αυτό το φοβάμαι μήπως βλάψει το έμβρυο.ακομα δεν τον είδαμε Γιάννη τον εβαφτισαμε....

Just now, island1 είπε:

Επειδη έχουμε την ίδια αιματολογο να σου πω ότι η αυτοάνοση φαίνεται και εκτός κύησης...σε εμένα τα αντισώματα μια χαρά φαινόταν πριν..για αυτό και τη βρίσκεις πριν την κύηση..αλλιώς καμία με εξωσωματική δεν θα την έβρισκε πριν...εγώ την ήξερα πριν την κύηση 

Εάν ένα μωρό είναι να κρατηθεί θα κρατηθεί..είχα απίστευτες αιμορραγίες αλλά δε σταματήσαμε την αγωγή του σαλοσπιρ και της ινοχεπ γιατί θα ήταν σοβαρό πρόβλημα λόγω της θρομβοφιλιας μου..μια χαρά γέννησα 

Πριν παράγοντας leiden γονίδιο σου βρήκαν;;;;κληρονομική;;;;;γιατί το αντοφωσφολιπιδικο εμένα μου είπε μόνο στην εγκυμοσύνη βγαίνει.ειχες κληρονομικό στο σόι από θρομβώσεις μήπως;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πωπω ..να σου πω λίγο με αγχώνει η ιδέα αλλά επειδη σενάρια κάνω ούτε έμεινα από τότε έγκυος κ δεν ξέρω αν θα ξανατυχει,,,άπαξ κ ξαναμεινώ θα σε ρωτάω να με ξεαγχωνεις χαχαχαχα.λεμε τώρα....αν ξανακατσει κ αρχίσω την αγωγή θα σε ψάξω να μου πεις τιπς...πχ αν πρέπει να προσέχω τριπλά λόγω αντιπηκτικής αν απαγορεύεται δια ροπάλου το σ,,,ξ ακόμα κ μετά το πρώτο τρίμηνο για να μην προκληθεί αιμορραγία(εγώ τέσσερις εγκυμοσύνες έκανα κανονικά ) αν ζοριστω τουαλέτα πωπω τρόμος...έχω και χαμηλά αιμοπετάλια από φύση μου 150000 πάντα...και μου είπε η λ ότι θα παίρνω τον πρώτο καιρό και prezolon δύο την ημέρα....λίγο κ αυτό το φοβάμαι μήπως βλάψει το έμβρυο.ακομα δεν τον είδαμε Γιάννη τον εβαφτισαμε....

Καλά κάνεις και το βαφτίσεις...δείχνει θετική διάθεση κι έτσι ήμουν κι εγώ..κοίτα μετά από 3 χαμένα μωρά όταν έμεινα στην κόρη μου και άρχισαν οι αιμορραγίες φοβόμουν τρέλα..ωστόσο μετά την αυχαινικη χαλαρωσα....Βοήθησε πολύ κι η Λευκου σε αυτό.Κορτιζονη έκοψα στην 8( ξεκινάς πιο πριν σταδιακά θα στα πει η Λευκού) ενέσεις έκανα σε όλη την κύηση( κ τη μέρα της γέννας) και μετά. Σαλοσπιρ έκοψα στον 8 μήνα και έπαιρνα των 160. Προσπάθησε να αφήσεις αυτό το κομματι στους γιατρούς...Εμένα η Λευκού όταν πήγα.με αιμορραγία και επέμεναν να μου.κοψουν τα αντιπηκτικά στο Έλενα με ρώτησε "με εμπιστεύεσαι;" Και την ακολούθησα κατά γράμμα..Από την καρδιά μου μέσα εύχομαι σύντομα να έχεις τις οδηγίες κύησης της και γέννας :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Καλά κάνεις και το βαφτίσεις...δείχνει θετική διάθεση κι έτσι ήμουν κι εγώ..κοίτα μετά από 3 χαμένα μωρά όταν έμεινα στην κόρη μου και άρχισαν οι αιμορραγίες φοβόμουν τρέλα..ωστόσο μετά την αυχαινικη χαλαρωσα....Βοήθησε πολύ κι η Λευκου σε αυτό.Κορτιζονη έκοψα στην 8( ξεκινάς πιο πριν σταδιακά θα στα πει η Λευκού) ενέσεις έκανα σε όλη την κύηση( κ τη μέρα της γέννας) και μετά. Σαλοσπιρ έκοψα στον 8 μήνα και έπαιρνα των 160. Προσπάθησε να αφήσεις αυτό το κομματι στους γιατρούς...Εμένα η Λευκού όταν πήγα.με αιμορραγία και επέμεναν να μου.κοψουν τα αντιπηκτικά στο Έλενα με ρώτησε "με εμπιστεύεσαι;" Και την ακολούθησα κατά γράμμα..Από την καρδιά μου μέσα εύχομαι σύντομα να έχεις τις οδηγίες κύησης της και γέννας :)

Και εγώ τρεις εγκυμοσύνες εχασα η μία δίδυμη.ευχαριστω για τις ευχές..έχει ο Θεός πάω φυσικά άρα μικρό καλάθι ...αν έρθει η ώρα θα σε ρωτάω κάποια πράγματα...είναι λίγο τρομαχτικό....έχω κ τα χαμηλά αιμοπετάλια ούτως η άλλως κ με αγριευει ακόμα πιο πολύ αλλά θα παίρνω μου είπε clexane 2000 που είναι χαμηλή δόση κ σαλοσπιρ80 και πρεζολον δύο όπου θα βοηθάει κ στα αιμοπετάλια μου να μην πάνε πάτος....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Και εγώ τρεις εγκυμοσύνες εχασα η μία δίδυμη.ευχαριστω για τις ευχές..έχει ο Θεός πάω φυσικά άρα μικρό καλάθι ...αν έρθει η ώρα θα σε ρωτάω κάποια πράγματα...είναι λίγο τρομαχτικό....έχω κ τα χαμηλά αιμοπετάλια ούτως η άλλως κ με αγριευει ακόμα πιο πολύ αλλά θα παίρνω μου είπε clexane 2000 που είναι χαμηλή δόση κ σαλοσπιρ80 και πρεζολον δύο όπου θα βοηθάει κ στα αιμοπετάλια μου να μην πάνε πάτος...

Εχασα τρία πριν την κόρη μου και τρία μετά ( η μία δίδυμη)... Θα έρθει το μωρό σου ..αλήθεια στο λέω...πίστεψε το όσο κι αν πονας

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , island1 είπε:

Εχασα τρία πριν την κόρη μου και τρία μετά ( η μία δίδυμη)... Θα έρθει το μωρό σου ..αλήθεια στο λέω...πίστεψε το όσο κι αν πονας

Να το χαίρεσαι το κοριτσινι σου και ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση...αχ έχασες και εσύ πολλά.δεν έχω λόγια.πολυ δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου με αυτά που διαβάζω έτσι μου έρχεται να τα μαζέψω και να παω στη Λευκου.Προσωρινα είμαι σε άλλη αλλά έχει σώσει κόσμο η Λευκου καθώς φαίνεται. Δεν κάνει ιατρείο πια βέβαια εκτός Θεσσαλονίκης μου είπαν στη γραμματεία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna85 είπε:

Κορίτσια μου με αυτά που διαβάζω έτσι μου έρχεται να τα μαζέψω και να παω στη Λευκου.Προσωρινα είμαι σε άλλη αλλά έχει σώσει κόσμο η Λευκου καθώς φαίνεται. Δεν κάνει ιατρείο πια βέβαια εκτός Θεσσαλονίκης μου είπαν στη γραμματεία. 

Κάνε όμως μια ερώτηση ....πάρε τηλέφωνο μήπως κ κάτι μπορεί να κάνει...μέχρι Ιανουάριο πάντως που πήγα στην δυωρη αναμονή μου άκουγα στην γραμματεία να παίρνουν γυναίκες από Αθήνα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...