Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Φώφη1990 said:

Καλημέρα!!!!! Οχι να μην ανησυχήσεις!!!  Εγώ ειμαι λες και είμαι 5 μηνών... Χαχαχαχα αλλά φυσικά είναι πρήξιμο το περισσότερο! 

9 βδομάδες σήμερα ακριβώς... Το απόγευμα υπέρηχο... Θα σκάσω..... Περιττο να πω ότι τα όνειρα μου χθες ήταν αστα να πάνε...!!!! 

Ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση μην ανησυχείς ούτε και εσύ όλα καλά θα είναι σήμερα στον υπέρηχο σου εγώ εχθές μπήκα στην 11 εβδομάδα και περιμένω να κλείσω το τρίμηνο για να είμαι πιο χαλαρη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Τέλεια νεακια κορίτσι μου!! Έκανες καλό ποδαρικό! Είδες μεγάλη διαφορά από τον τελευταίο υπέρηχο;; Έκανες κοιλιακό η κολπικό υπέρηχο;; ❤❤❤

Καλημέρα! Κοιλιακό έκανα όπως και κάθε φορά από δω και πέρα. 

Είδα μεγάλη διαφορά γτ στον προηγούμενο υπέρηχο με είχε δει ένας γενικός γιατρός και είχα κάνει πάλι κοιλιακό οπότε το μόνο που είδα ήταν ότι είναι ζωντανό 

7 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Aχ τι ωραία νέα!! Πες μας λεπτομέρειες!! Που την έκανες, πόση ώρα κράτησε, άφησαν τον άντρα σου να μπει; 

Την έκανα στον Παντ. Μαλλιγι... η στο Κολωνάκι. Άφησαν μέσα και τον τρελαμένο πατέρα μέσα. Γύρω στα 25 λεπτά κράτησε. Σπάνια είναι τόσο μεγάλες οι εξετάσεις οπότε το χάρηκα πολύ, το χάζευα να κουνιέται συνέχεια και έλεγα πω πω τι με περιμένει όταν βγει σε συνδυασμό με τον άλλο μου ανταρτη

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ξέχασα να σας ρωτήσω έχει καμία που νιώθει αδυναμία η μονο εγώ εχς έτσι συπτωματα 

Έπινα cypralex παλιά αλλά λόγω της εγκυμοσύνης τώρα τα έχω σταματήσει και κάποτε με πιάνει το άγχος και ένας κόμπος στο λαιμό νομίζω είναι από αυτό έχει καμία κοπελα που έπινε έτσι είδους χάπια και τα έχει σταματήσει να μου πει τα συπτωματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλημέρα!!!!! Οχι να μην ανησυχήσεις!!!  Εγώ ειμαι λες και είμαι 5 μηνών... Χαχαχαχα αλλά φυσικά είναι πρήξιμο το περισσότερο! 

9 βδομάδες σήμερα ακριβώς... Το απόγευμα υπέρηχο... Θα σκάσω..... Περιττο να πω ότι τα όνειρα μου χθες ήταν αστα να πάνε...!!!! 

Από όνειρα ας μην σου μιλήσω καλύτερα!ειδα ότι είχα σπίτι ένα φέρετρο με πεθαμένο και συγκεκριμένα στο σαλόνι και έβραζα το κεφάλι του ! Χαχαχαχαχαχαχ βέβαια άμα δεις ερμηνεία ονείρου είναι παρα πολύ κακό σημάδι, αλλά το δικαιολογώ γιατί έβλεπα θρίλερ!

  • Χαχα 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 said:

Καλημέρα!!!!! Οχι να μην ανησυχήσεις!!!  Εγώ ειμαι λες και είμαι 5 μηνών... Χαχαχαχα αλλά φυσικά είναι πρήξιμο το περισσότερο! 

9 βδομάδες σήμερα ακριβώς... Το απόγευμα υπέρηχο... Θα σκάσω..... Περιττο να πω ότι τα όνειρα μου χθες ήταν αστα να πάνε...!!!! 

Όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη!

Κορίτσια κ εγώ κλέινω σιγά σιγά την 9η εβδομάδα και το στομάχι είναι πολύ χάλια.

Σας πονάει και σε εσάς το στομάχι ή να χω πάθει καμια γαστρεντερίτιδα;;;;

χθες ενιωθα πονο στο στομαχι και στα εντερακια με εντονη ταση για εμετο..


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Δεν μας τα φανέρωσε τα όργανα. Ίσως αγόρι... Προσπαθώ να τους πείσω να μας το φανερωσουν από τον προεμφυτευτικο. Θα δω αύριο αν τα καταφέρω 

Κορίτσι μου σου έδωσε και σε στικάκι κάποιο βίντεο του μωρού κατά τη διάρκεια της αυχενικής;


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Από όνειρα ας μην σου μιλήσω καλύτερα!ειδα ότι είχα σπίτι ένα φέρετρο με πεθαμένο και συγκεκριμένα στο σαλόνι και έβραζα το κεφάλι του ! Χαχαχαχαχαχαχ βέβαια άμα δεις ερμηνεία ονείρου είναι παρα πολύ καλό σημάδι, αλλά το δικαιολογώ γιατί έβλεπα θρίλερ!

Το έχω δει και εγώ αυτό το όνειρο με 3(!) φέρετρα στο σαλόνι μου. Πω πω. Είχα ξυπνήσει με κλάματα, αλλά μετά διάβασα και εγώ ότι είναι καλό. Επίσης, βλέπω συχνά ότι έχω αιμορραγία και χάνω το μωρο μου. Γενικά υπάρχει μια αυξημένη δραστηριότητα όσον αφορά στα όνειρα, ενώ πριν δεν έβλεπα τόσα . Τώρα βλέπω κάθε μέρα και άσχετα πολλές φορές. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Το έχω δει και εγώ αυτό το όνειρο με 3(!) φέρετρα στο σαλόνι μου. Πω πω. Είχα ξυπνήσει με κλάματα, αλλά μετά διάβασα και εγώ ότι είναι καλό. Επίσης, βλέπω συχνά ότι έχω αιμορραγία και χάνω το μωρο μου. Γενικά υπάρχει μια αυξημένη δραστηριότητα όσον αφορά στα όνειρα, ενώ πριν δεν έβλεπα τόσα . Τώρα βλέπω κάθε μέρα και άσχετα πολλές φορές. 

Ναι έχω διαβάσει και εγώ πως τα πολύ έντονα όνειρα και ζωντανά μάλιστα είναι συνηθισμένα στην εγκυμοσύνη!  Οπότε να μην ανησυχώ, δεν είμαι η μόνη παλαβή με τα φέρετρα εδώ μέσα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Ναι έχω διαβάσει και εγώ πως τα πολύ έντονα όνειρα και ζωντανά μάλιστα είναι συνηθισμένα στην εγκυμοσύνη!  Οπότε να μην ανησυχώ, δεν είμαι η μόνη παλαβή με τα φέρετρα εδώ μέσα 

Χαχαχα όχι ειμαι και εγώ μαζί!! 

  • Χαχα 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα και εγώ έδωσα αίμα και ουρά για τον προγεννητικό έλεγχο....την Πέμπτη θα είναι έτοιμα γιατί αύριο είναι αργία εδώ θα μου τα στείλουν με email και εμένα και του γιατρού!!!

  • Μου αρέσει 5

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mominthemaking είπε:

Όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη!

Κορίτσια κ εγώ κλέινω σιγά σιγά την 9η εβδομάδα και το στομάχι είναι πολύ χάλια.

Σας πονάει και σε εσάς το στομάχι ή να χω πάθει καμια γαστρεντερίτιδα;;;;

χθες ενιωθα πονο στο στομαχι και στα εντερακια με εντονη ταση για εμετο..

Καλημερα κοριτσι, και έμενε το στομάχι μου σφίγγεται και ποναει, ακόμα και εξωτερικά αν το ακουμπάω το καταλαβαίνω... και στα έντερα όλο πόνοι και τραβήγματα.... το πα στη μαία του γιατρού και δεν ανησύχησε.... τάση για εμετό, αναγούλα άλλο τπτ... η μαία κάθε φορά που της έχω μιλήσει λέει συνεχώς νερό νερό νερό... εγώ μπήκα στη δέκατη και ελπίζω να καλυτερέψουν σε δυο τρεις βδομαδες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Δε νομίζω ότι επιτρέπεται το παναντολ. Ούτε και στο θηλασμό. Επιπλέον, αν υπάρχει υποψία για κοβιντ απαγορεύεται το παναντολ 

Το Παναντολ εχει την ίδια δραστική ουσία με το ντεπον και επιτρέπονται και στον κοβιντ και στην εγκυμοσύνη. Αυτα που δεν επιτρέπονται είναι το νουροφεν και οσα έχουν ιβουπροφαίμη ως δραστική ουσία που είναι και αντιφλεγμονώδη. 

@Μαρία1430 στον ίδιο θα πάω για Αυχενική!!

@ΒαλεντιναΧ καλα αποτελέσματα να έχεις με τις εξετάσεις!!!

Όσο για τα όνειρα, επειδή κάνουμε διαλλειματικό ύπνο συμβα7νει αυτο, οπότε μέχρι να μπούμε σε βαθύ  ύπνο βλέπουμε πολλά όνειρα ου τα θυμόμαστε συν το άνχος να πάνε όλα καλά. Εγω γενικά δεν τα πολυ πιστεύω τα όνειρα. Και ότι εχω χάσει δόντια έχω δει και με νυφικό με είχα δει και αλλά δυσοίωνο στην ερμηνεία και είμαι μια χαρά!!  Καλημέρα σε όλες!!!

@jellyfishch τι εγινε; Πως εισαι; Όλα καλά;

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Το Παναντολ εχει την ίδια δραστική ουσία με το ντεπον και επιτρέπονται και στον κοβιντ και στην εγκυμοσύνη. Αυτα που δεν επιτρέπονται είναι το νουροφεν και οσα έχουν ιβουπροφαίμη ως δραστική ουσία που είναι και αντιφλεγμονώδη. 

@Μαρία1430 στον ίδιο θα πάω για Αυχενική!!

@ΒαλεντιναΧ καλα αποτελέσματα να έχεις με τις εξετάσεις!!!

Όσο για τα όνειρα, επειδή κάνουμε διαλλειματικό ύπνο συμβα7νει αυτο, οπότε μέχρι να μπούμε σε καυτή ύπνο βλέπουμε πολλά όνειρα ου τα θυμόμαστε συν το άνχος να πάνε όλα καλά. Εγω γενικά δεν τα πολυ πιστεύω τα όνειρα. Και ότι εχω χάσει δόντια έχω δει και με νυφικό με είχα δει και αλλά δυσοίωνο στην ερμηνεία και είμαι μια χαρά!!  Καλημέρα σε όλες!!!

Καλημέρα κορίτσια μου! Κ εγώ βλέπω κάθε βράδυ όνειρα σαν ταινία και πολλές φορές δεν θέλω να ξυπνήσω για να δω τι θα γίνει μετά! Ευτυχώς όμως δεν είναι κάτι τρομακτικό προς το παρόν! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...