Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , FlowerMom είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Για να θίξω ένα επίκαιρο θέμα: 

Εσείς για ποιο λόγο θέλετε να μάθετε το φύλο του baby? Εμείς σκεφτόμαστε μήπως να μας το βάλει σε ένα φάκελο να υπάρχει δηλαδή στο σπιτι μας, αλλά να μην το ανοίξουμε... όπως παλιά... 

Νομίζω πως δεν έχω την υπομονή να περιμένω μέχρι τότε ώστε να μάθω το φύλο! Θέλω εννοείται πρώτα ο θεός να πάω όταν θα κοντεύει η ώρα του να έρθει να του πάρω τα ρουχαλάκια, τα αξεσουάρ του κλπ! Αχ κορίτσια μου ποσό μου αρέσουν τα μωρουδιακά ψώνια;;! Έχω να σας πω πως έχω βρει ήδη καρότσι! Χαχαχαχαχαχχαχαχα 

πρίν από 36 λεπτά , phal είπε:

Εγώ κορίτσια ακόμα κ τώρα ναυτιες δεν έχω, μια δύο φορές τις ένιωσα μόνο, αλλά έχω πρηξιμο στην κοιλιά κ στο στομάχι επίσης ενίοτε, παρόλο που τουαλέτα πηγαίνω καθημερινά. Ή όλη δυσφορία μου δηλαδή ειναι στο πρηξιμο . Εν τω μεταξύ δεν μπορώ πλέον να καταλάβω τι οφείλεται στην εγκυμοσυνη κ στο μεγάλωμα της μήτρας κ τι οφείλεται στο έντερο κτλ.... εσεις με πρηξιματα πως πατε?

Πρηξίματα έχω την εντύπωση πως δεν έχω αισθανθεί σχεδόν ποτέ.. το μόνο που με πιάνει καμιά φορά είναι πονάκια στην περιοχή κάτω δεξιά που αυτό οφείλεται στο μεγαλωμα Της μήτρας όπως λένε! Τον πόνο στο στήθος αλλά και το μέγεθος του που έχει ανεβεί τουλάχιστον ένα νούμερο νομίζω πως τον έχω συνηθίσει διότι θυμάμαι πως με το παραμικρό γκρίνιαζα όσον αφορά αυτό! Γενικα, ανακατωσούρες και αναγούλες έχω κανονικά, κάθε μέρα αλλά σε μικρότερη συχνότητα, κυρίως τα πρωινά μέχρι να φάω κάτι... από όρεξη δε δεν το συζητώ.. ένα κιλό την Τρίτη που θα πάω το έχω σίγουρα στο τσεπάκι! Ήμουν πάντα του φαγητού αλλά κανονική σε κιλά οπότε φανταστείτε πως τώρα τρώω για 3 B)

  • Μου αρέσει 3

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Καλημέρα!! 

Είσαι το ποδαρικο των αυχενικών μας;

Ανυπομονουμε για τα νέα σ. 

Αύριο θα πάρω τηλ να κλείσω κ γω !!! 

10+2 σήμερα.  Λογικά σε 2 βδομάδες θα Μ πει να πάω. 

 

Τι είναι το Νο1;;;  

Νο1 = ψιλο

Νο2= χοντρο!το εγραψα αγγλιστι!!!αχαχαχα

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boockie είπε:

Νομίζω πως δεν έχω την υπομονή να περιμένω μέχρι τότε ώστε να μάθω το φύλο! Θέλω εννοείται πρώτα ο θεός να πάω όταν θα κοντεύει η ώρα του να έρθει να του πάρω τα ρουχαλάκια, τα αξεσουάρ του κλπ! Αχ κορίτσια μου ποσό μου αρέσουν τα μωρουδιακά ψώνια;;! Έχω να σας πω πως έχω βρει ήδη καρότσι! Χαχαχαχαχαχχαχαχα 

Πρηξίματα έχω την εντύπωση πως δεν έχω αισθανθεί σχεδόν ποτέ.. το μόνο που με πιάνει καμιά φορά είναι πονάκια στην περιοχή κάτω δεξιά που αυτό οφείλεται στο μεγαλωμα Της μήτρας όπως λένε! Τον πόνο στο στήθος αλλά και το μέγεθος του που έχει ανεβεί τουλάχιστον ένα νούμερο νομίζω πως τον έχω συνηθίσει διότι θυμάμαι πως με το παραμικρό γκρίνιαζα όσον αφορά αυτό! Γενικα, ανακατωσούρες και αναγούλες έχω κανονικά, κάθε μέρα αλλά σε μικρότερη συχνότητα, κυρίως τα πρωινά μέχρι να φάω κάτι... από όρεξη δε δεν το συζητώ.. ένα κιλό την Τρίτη που θα πάω το έχω σίγουρα στο τσεπάκι! Ήμουν πάντα του φαγητού αλλά κανονική σε κιλά οπότε φανταστείτε πως τώρα τρώω για 3 B)

Μονο καροτσι ; χαχαχα ! Εγώ έχω βρει ολόκληρο σετ δωματιου χαχαχαχαχα! Ανυπομονώ να μάθω το φύλο πάρα πολύυυυ! Αν και έχω μια διαίσθηση ότι θα είναι αγοράκι αλλά πότε δεν ξέρεις! 

@Φραουλίτσα* κι εγώ ακούω συνέχεια ήχους από το στομάχι μου κ πολλές φορές τρομάζω κιόλας τόσο δυνατοί που είναι!  Και το στηθος μου ειναι πρησμένο  αλλά δεν πονάει όσο τις προηγούμενες εβδομάδες! Εν τω μεταξύ σήμερα μπήκα 11η εβδομάδα και χθες ήμουν τόσο χάλια με τις αναγουλες που δεν μπορούσα ούτε να κοιμηθώ το βράδυ! Έκανα κ εμετό! Εμένα με πιάνουν από το μεσημέρι κ μετά συνήθως,  το πρωί είμαι οκ! Ελπίζω να ηρεμήσουμε σιγά σιγά όλες!! Η κοιλίτσα σας έχει μεγαλώσει κορίτσια;; εμένα μπορώ να πω ότι έχει στρογγυλεψει κάπως κ είναι λίγο πρησμενη αλλά δεν έχω πάρει κιλά είμαι στα ίδια που ήμουν πριν την καθυστέρηση

@marilou84Καλώς όρισες κοριτσάκι μου! Με το καλό να σου έρθει το μπουμπουκακι σου!! Πότε γέννας με το καλό;; εμείς όλες εδώ Ιούνιο 2021!!❤

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 said:

Καλησπέρα ομάδα είναι η ομάδα MOMS JUNE 2020?

Καλησπέρα  και καλωσήρθες! Απο ξινίλες αναγούλες και καούρες άλλο τίποτα, σαν γαστρεντερίτιδα νιώθω ότι έχω. Κορίτσια κάπως με ανακουφίζει το μάνγκο, μια κοπελα το είχε πει!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ είμαι περίεργη δεν θα αντέξω να μην ξέρω το φύλο. Οποία μπορεί να το κάνει θα είναι πολύ όμορφη έκπληξη φυσικά.

Το στήθος κι εμένα πρήζεται ξεπργζεται.ριναι φυσιολογικο

Εγώ δεν ξέρω ;ν είναι πρήξιμο η αν άρχισε να Φαίνεται από τώρα η κοιλιά.π;ντως όντως στην εγκυμοσύνη μπορεί να μπερδέψεις τις κινήσεις του εντέρου με του μωρού ειδικά μέχρι τον 6. Που θα αρχίσει να κλωτσαει κανονικά.

 

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

Μονο καροτσι ; χαχαχα ! Εγώ έχω βρει ολόκληρο σετ δωματιου χαχαχαχαχα! Ανυπομονώ να μάθω το φύλο πάρα πολύυυυ! Αν και έχω μια διαίσθηση ότι θα είναι αγοράκι αλλά πότε δεν ξέρεις! 

@Φραουλίτσα* κι εγώ ακούω συνέχεια ήχους από το στομάχι μου κ πολλές φορές τρομάζω κιόλας τόσο δυνατοί που είναι!  Και το στηθος μου ειναι πρησμένο  αλλά δεν πονάει όσο τις προηγούμενες εβδομάδες! Εν τω μεταξύ σήμερα μπήκα 11η εβδομάδα και χθες ήμουν τόσο χάλια με τις αναγουλες που δεν μπορούσα ούτε να κοιμηθώ το βράδυ! Έκανα κ εμετό! Εμένα με πιάνουν από το μεσημέρι κ μετά συνήθως,  το πρωί είμαι οκ! Ελπίζω να ηρεμήσουμε σιγά σιγά όλες!! Η κοιλίτσα σας έχει μεγαλώσει κορίτσια;; εμένα μπορώ να πω ότι έχει στρογγυλεψει κάπως κ είναι λίγο πρησμενη αλλά δεν έχω πάρει κιλά είμαι στα ίδια που ήμουν πριν την καθυστέρηση

@marilou84Καλώς όρισες κοριτσάκι μου! Με το καλό να σου έρθει το μπουμπουκακι σου!! Πότε γέννας με το καλό;; εμείς όλες εδώ Ιούνιο 2021!!❤

Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά με έχει βαλει στις 14/06/2021

Just now, mominthemaking said:

Καλησπέρα  και καλωσήρθες! Απο ξινίλες αναγούλες και καούρες άλλο τίποτα, σαν γαστρεντερίτιδα νιώθω ότι έχω. Κορίτσια κάπως με ανακουφίζει το μάνγκο, μια κοπελα το είχε πει!

Φαντάζομαι ελπίζω να μας περάσει σύντομα σε πιο μήνα είσαι εσύ εγώ λογικά στις αρχές του Δεκέμβρη θα κλείσω τους 3 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά με έχει βαλει στις 14/06/2021

Φαντάζομαι ελπίζω να μας περάσει σύντομα σε πιο μήνα είσαι εσύ εγώ λογικά στις αρχές του Δεκέμβρη θα κλείσω τους 3 

Ααα είμαστε πολύ κοντά εγώ έχω ΠΗΤ 13/6!! 

 

Just now, mominthemaking είπε:

Καλησπέρα  και καλωσήρθες! Απο ξινίλες αναγούλες και καούρες άλλο τίποτα, σαν γαστρεντερίτιδα νιώθω ότι έχω. Κορίτσια κάπως με ανακουφίζει το μάνγκο, μια κοπελα το είχε πει!

Μακάρι να μπορούσα να το δοκιμάσω, αλλά δεν το ρισκάρω!! Την τελευταία φορά που έφαγα φρούτα έκανα τεράστιο εμετό μετά όποτε θα ξαναδοκιμασω όταν με το καλό περάσουν οι αναγουλες! Προς το παρόν τρώω στεγνά και λίγο !!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα!! Έχω έχω αυχενικη την Παρασκευή και ανυπομονώ 11w αύριο!

Εγώ είχα καούρες και δυσπεψία και φαίνεται ότι υποχωρούν. Πόνο στο στηθος δεν είχα καθόλου, μόνο πρηξιμο. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας ένα πολύ περίεργο σύμπτωμα.

Επειδή έχω αρκετό ρέψιμο - συγγνώμη κιολας- έχω παρατηρήσει ότι στιγμιαία την ώρα που ρευομαι σαν να ζαλίζομαι κιόλας - για 1 δευτερόλεπτο δλδ, το έχει  δει καμμία άλλη;

On 11/9/2020 at 3:10 PM, Φραουλίτσα* said:

Καλησπέρα!!!! Το πρωί έφαγα μια φέτα τοστ με τυράκι και 11.30 έφαγα τονοσαλτα!!!! Πόσο την ευχαριστήθηκα!!! Αυτο με τις φιγούρες τί κουλό. Έκλεισα ραντεβού και για Αυχενική στις 27!!! Μακάρι όλα να πάνε καλά και εκεί...

Όσο για το κορίτσι που είχε αυξημένη tsh τι έγινε; Το κοίταξες; Sorry δεν θυμάμαι ποια ήταν. Εγω είχα tsh 3,57 και γυναικολόγος και αιματολόγος μου είπαν να μιλήσω με τον ενδοκρινολογο γιατί θέλει ρύθμιση.Δεν το κάνω για να σε ανχωσω, αλλά ότι θέλει προσοχή. Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα!!!

Την ίδια μ τα έχουμε φραουλίτσα αυχενικη άντε με το καλό και στις 2 μας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Μονο καροτσι ; χαχαχα ! Εγώ έχω βρει ολόκληρο σετ δωματιου χαχαχαχαχα! Ανυπομονώ να μάθω το φύλο πάρα πολύυυυ! Αν και έχω μια διαίσθηση ότι θα είναι αγοράκι αλλά πότε δεν ξέρεις! 

@Φραουλίτσα* κι εγώ ακούω συνέχεια ήχους από το στομάχι μου κ πολλές φορές τρομάζω κιόλας τόσο δυνατοί που είναι!  Και το στηθος μου ειναι πρησμένο  αλλά δεν πονάει όσο τις προηγούμενες εβδομάδες! Εν τω μεταξύ σήμερα μπήκα 11η εβδομάδα και χθες ήμουν τόσο χάλια με τις αναγουλες που δεν μπορούσα ούτε να κοιμηθώ το βράδυ! Έκανα κ εμετό! Εμένα με πιάνουν από το μεσημέρι κ μετά συνήθως,  το πρωί είμαι οκ! Ελπίζω να ηρεμήσουμε σιγά σιγά όλες!! Η κοιλίτσα σας έχει μεγαλώσει κορίτσια;; εμένα μπορώ να πω ότι έχει στρογγυλεψει κάπως κ είναι λίγο πρησμενη αλλά δεν έχω πάρει κιλά είμαι στα ίδια που ήμουν πριν την καθυστέρηση

@marilou84Καλώς όρισες κοριτσάκι μου! Με το καλό να σου έρθει το μπουμπουκακι σου!! Πότε γέννας με το καλό;; εμείς όλες εδώ Ιούνιο 2021!!❤

ΧΑΧΑ δεν υπάρχεις λέμε!!!! 

  • Χαχα 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , mominthemaking είπε:

Καλησπέρα  και καλωσήρθες! Απο ξινίλες αναγούλες και καούρες άλλο τίποτα, σαν γαστρεντερίτιδα νιώθω ότι έχω. Κορίτσια κάπως με ανακουφίζει το μάνγκο, μια κοπελα το είχε πει!

Καθε μερα τρώω και το βράδυ παξιμάδι, παξαμας ή το μάννα λαδιού με τυράκι και μου φεύγουν οι ανακατοσούρες. Τρώω ελαφριά φαγητα για να μην ανακατεύομαι.  Και εχω προσέξει ότι οι μυρωδιές με πειράζουν τρομερα!!!

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καθε μερα τρώω και το βράδυ παξιμάδι, παξαμας ή το μάννα λαδιού με τυράκι και μου φεύγουν οι ανακατοσούρες. Τρώω ελαφριά φαγητα για να μην ανακατεύομαι.  Και εχω προσέξει ότι οι μυρωδιές με πειράζουν τρομερα!!!

Κι εμένα με ενοχλούν απίστευτα οι μυρωδιές! Από φαγητά δεν μπορώ με τίποτα να μυρίσω το αυγό Ενώ πριν το έτρωγα με μεγάλη ευχαρίστηση, και επίσης δεν μπορώ καθόλου να μυρίσω αρώματα!! Αφού κάθε φορά που βάζει μέσα στο σπίτι ο άντρας μου ανοίγω όλα τα παράθυρα για να συνέλθω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κι εμένα με ενοχλούν απίστευτα οι μυρωδιές! Από φαγητά δεν μπορώ με τίποτα να μυρίσω το αυγό Ενώ πριν το έτρωγα με μεγάλη ευχαρίστηση, και επίσης δεν μπορώ καθόλου να μυρίσω αρώματα!! Αφού κάθε φορά που βάζει μέσα στο σπίτι ο άντρας μου ανοίγω όλα τα παράθυρα για να συνέλθω!!!

Και εγώ με το αυγό τα ίδια έχω πάθει! Αγοράζω και τα πετάω! Δεν ξέρω τι παίζει... 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...