Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Πω κόριτσια Μ εγώ το αυγό το λάτρευα.  Έτρωγα κάθε πρωί. 

Τώρα ούτε ζωγραφιστο 

Βασικά καμμία μυρωδιά δεν Μ αρέσει. Με ενοχλει ακόμα κ η μυρωδιά από το τοστ που ψήνεται. Μεγάλο χάλι 

Καλημέρα κιόλας !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια καλή και ευλογημένη εβδομάδα να έχουμε....

Στις 18/12 ραντεβού το πρωί στον γυναικολόγο μου και αίμα για papp-a 

Και στις 21/12 ραντεβού για αυχενική στις 12:30

  • Μου αρέσει 7

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα!!! 

Τι κάνετε? Για λιγούρες και περίεργα γούστα διαβάζω, δεν το βαριέμαι ποτέ αυτό το θέμα.. !

Τρώω πολλά ψωμιά και τρεμω τη στιγμή που θα με ξαναζυγισει ο ντοκτορας. Το αβγό γενικά αδιάφορο, αλλά μια ομελέτα που έφαγα τις προάλλες την ευχαριστήθηκα.γενικα τρεφομαι με ρύζι μακαρόνια ψωμί, φρούτα και γκαζοζες. Χαλιά. Πάλι καλά που τρώω τα φρούτα. Όλα τα άλλα με ενοχλούν.

Είμαστε σε διαδικασία μετακόμισης / διαβασματων με πολύ τρέξιμο και πολλά έξοδα. Δουλεύουμε για να πληρώνουμε όλους αυτούς τους μήνες. Ελπίζω να διοριστω να πάρω μια ανάσα. Όχι ότι θα παίρνω παραπάνω αλλά θα έχω μια σιγουριά και μια βάση τουλάχιστον.

Αυτές τις μέρες θα κλείσω και ραντεβουδακι στο γιατρό για έλεγχο και λογικά να μου πει για την αυχενική.

  • Μου αρέσει 4

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κορίτσια μου!! Πώς είστε; Ξεκίνησε λοιπόν η εβδομάδα των αυχενικων. Για να δούμε τι μωράκια θα έχουμε τον Ιούνιο; (Στο φύλο αναφέρομαι).

Εγώ πάλι τρώω τα πάντα και το αυγό το λατρεύω. Πάντως καλό είναι να τρώτε 2 φορές την εβδομάδα βραστά αυγά και 2 φορές την εβδομάδα μοσχάρι. Επειδή ακολουθώ αυτή την οδηγία της γιατρού μου, οι τελευταίες εξετάσεις έδειξαν αιματοκρίτη 37.3. 

  • Μου αρέσει 5

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή και ευλογημένη εβδομάδα να έχουμε....

Στις 18/12 ραντεβού το πρωί στον γυναικολόγο μου και αίμα για papp-a 

Και στις 21/12 ραντεβού για αυχενική στις 12:30

Με το καλό κορίτσι Μ και καλά αποτελέσματα!!! 

Λοιπόν κόριτσια Μ 2 η καλλιέργεια ούρων αρνητικη

Μια κοπέλα εδώ μέσα μου είχε πει λόγω ορμονών ότι το είχε πάθει

Τι να πω.   

Να ναι που λόγω αναγουλας δεν πίνω πολλά υγρά;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Με το καλό κορίτσι Μ και καλά αποτελέσματα!!! 

Λοιπόν κόριτσια Μ 2 η καλλιέργεια ούρων αρνητικη

Μια κοπέλα εδώ μέσα μου είχε πει λόγω ορμονών ότι το είχε πάθει

Τι να πω.   

Να ναι που λόγω αναγουλας δεν πίνω πολλά υγρά;

 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εγώ σου είχα πει ότι είχα πάθει κάτι παρόμοιο. Είδες; Όλα καλά λοιπόν. Λίγο οι ορμόνες, λίγο η αλλαγή ph πιθανόν να το προκαλούν αυτό. 

Μπορεί να είναι και από το γεγονός ότι δεν πίνεις πολύ νερό . Θέλει αρκετό νερό η εγκυμοσύνη. Προσπάθησε να πίνεις γουλιά γουλιά. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , jellyfishch είπε:

Καλημέρααααα!!! 

Τι κάνετε? Για λιγούρες και περίεργα γούστα διαβάζω, δεν το βαριέμαι ποτέ αυτό το θέμα.. !

Τρώω πολλά ψωμιά και τρεμω τη στιγμή που θα με ξαναζυγισει ο ντοκτορας. Το αβγό γενικά αδιάφορο, αλλά μια ομελέτα που έφαγα τις προάλλες την ευχαριστήθηκα.γενικα τρεφομαι με ρύζι μακαρόνια ψωμί, φρούτα και γκαζοζες. Χαλιά. Πάλι καλά που τρώω τα φρούτα. Όλα τα άλλα με ενοχλούν.

Είμαστε σε διαδικασία μετακόμισης / διαβασματων με πολύ τρέξιμο και πολλά έξοδα. Δουλεύουμε για να πληρώνουμε όλους αυτούς τους μήνες. Ελπίζω να διοριστω να πάρω μια ανάσα. Όχι ότι θα παίρνω παραπάνω αλλά θα έχω μια σιγουριά και μια βάση τουλάχιστον.

Αυτές τις μέρες θα κλείσω και ραντεβουδακι στο γιατρό για έλεγχο και λογικά να μου πει για την αυχενική.

Καλη δύναμη με την μετακόμιση και το διάβασμα!!! Τουλάχιστον έτσι περνά και ο καιρός πιο γρήγορα!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Τα αυγά μου αρέσουν πολύ κ ευτυχώς δεν με πειράζουν. Τα τρώω είτε βραστά είτε ομελέτα σε τοστ. Γενικά μπορώ και τρώω καλύτερα αποτι πριν όχι όμως τα πάντα. Ότι έχει σκόρδο κρεμμύδι με πειράζει. Και στα μακαρόνια βάζω στο τελείωμα ντοματινια βούτυρο και παρμεζάνα. Η σάλτσα που την λάτρευα μου πέφτει βαριά. Απο όρεξη μπόλικη απλά το παλεύω να κάνω σωστής επιλογής. Τα 2 κιλά στο Α τρίμηνο τα έχω σίγουρα. 

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλη δύναμη με την μετακόμιση και το διάβασμα!!! Τουλάχιστον έτσι περνά και ο καιρός πιο γρήγορα!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Τα αυγά μου αρέσουν πολύ κ ευτυχώς δεν με πειράζουν. Τα τρώω είτε βραστά είτε ομελέτα σε τοστ. Γενικά μπορώ και τρώω καλύτερα αποτι πριν όχι όμως τα πάντα. Ότι έχει σκόρδο κρεμμύδι με πειράζει. Και στα μακαρόνια βάζω στο τελείωμα ντοματινια βούτυρο και παρμεζάνα. Η σάλτσα που την λάτρευα μου πέφτει ωραια. Απο όρεξη μπόλικη απλά το παλεύω να κάνω σωστής επιλογής. Τα 2 κιλά στο Α τρίμηνο τα έχω σίγουρα. 

3 κιλά έβαλα μέχρι την 8η εβδομάδα χαχαχαχχα.....:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 5

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... 

Ο πόνος στο στήθος πάει κι έρχεται σε όλη την εγκυμοσύνη. Οι ναυτιες πλέον είναι ελάχιστες το πρωί και κάπως χειρότερα το απόγευμα βράδυ αλλά πολύ πιο υποφερτες πλέον. 

Αυριο απόγευμα αυχενική και ανυπομονώ. Έχω και 3 εβδομάδες να το ακουσω

Με το καλο η αυχενική σου!!!! 

19 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Για να θίξω ένα επίκαιρο θέμα: 

Εσείς για ποιο λόγο θέλετε να μάθετε το φύλο του baby? Εμείς σκεφτόμαστε μήπως να μας το βάλει σε ένα φάκελο να υπάρχει δηλαδή στο σπιτι μας, αλλά να μην το ανοίξουμε... όπως παλιά... 

Εμένα μού αρέσει να μην το μαθαίνω το φύλο γιατί έχω έναν ακόμη λόγο να περιμένω τη γέννα. Μού αρέσει να είναι έκπληξη. 

 

19 ώρες πρίν, phal είπε:

Εγώ κορίτσια ακόμα κ τώρα ναυτιες δεν έχω, μια δύο φορές τις ένιωσα μόνο, αλλά έχω πρηξιμο στην κοιλιά κ στο στομάχι επίσης ενίοτε, παρόλο που τουαλέτα πηγαίνω καθημερινά. Ή όλη δυσφορία μου δηλαδή ειναι στο πρηξιμο . Εν τω μεταξύ δεν μπορώ πλέον να καταλάβω τι οφείλεται στην εγκυμοσυνη κ στο μεγάλωμα της μήτρας κ τι οφείλεται στο έντερο κτλ.... εσεις με πρηξιματα πως πατε?

Τα πρηξηματα τα πολλά μού πέρασαν όταν άρχισα διατροφή ευτυχώς 

 

17 ώρες πρίν, Linaki.24 είπε:

Εμένα χρονιζει 5 Δεκεμβρίου!!!! Είναι πολύ κοντά!!! 

Ναι πράγματι!!!! Να τα χαιρόμαστε τα πλάσματα!!! 

16 ώρες πρίν, boockie είπε:

Νομίζω πως δεν έχω την υπομονή να περιμένω μέχρι τότε ώστε να μάθω το φύλο! Θέλω εννοείται πρώτα ο θεός να πάω όταν θα κοντεύει η ώρα του να έρθει να του πάρω τα ρουχαλάκια, τα αξεσουάρ του κλπ! Αχ κορίτσια μου ποσό μου αρέσουν τα μωρουδιακά ψώνια;;! Έχω να σας πω πως έχω βρει ήδη καρότσι! Χαχαχαχαχαχχαχαχα 

Πρηξίματα έχω την εντύπωση πως δεν έχω αισθανθεί σχεδόν ποτέ.. το μόνο που με πιάνει καμιά φορά είναι πονάκια στην περιοχή κάτω δεξιά που αυτό οφείλεται στο μεγαλωμα Της μήτρας όπως λένε! Τον πόνο στο στήθος αλλά και το μέγεθος του που έχει ανεβεί τουλάχιστον ένα νούμερο νομίζω πως τον έχω συνηθίσει διότι θυμάμαι πως με το παραμικρό γκρίνιαζα όσον αφορά αυτό! Γενικα, ανακατωσούρες και αναγούλες έχω κανονικά, κάθε μέρα αλλά σε μικρότερη συχνότητα, κυρίως τα πρωινά μέχρι να φάω κάτι... από όρεξη δε δεν το συζητώ.. ένα κιλό την Τρίτη που θα πάω το έχω σίγουρα στο τσεπάκι! Ήμουν πάντα του φαγητού αλλά κανονική σε κιλά οπότε φανταστείτε πως τώρα τρώω για 3 B)

Πολύ φίλη μου!!! Κι εγώ με το φαγητό ζορίζομαι... 

 

15 ώρες πρίν, marilou84 είπε:

Καλησπέρα ομάδα είναι η ομάδα MOMS JUNE 2020?

21:x

Εμένα κορίτσια σιγά σιγά έφυγαν τα όποια συμπτώματα... Τι να πω, έχω αρχίσει να ανησυχώ.. Γι αυτό δεν πολύ μπαίνω τώρα στο φόρουμ γιατί έχω πέσει ψυχολογικά. Δε νιώθω έγκυος δηλαδή, για κανένα λόγο. Τέλος πάντων, την Τετάρτη θα πάρω να κλείσω αυχενική 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εγώ σου είχα πει ότι είχα πάθει κάτι παρόμοιο. Είδες; Όλα καλά λοιπόν. Λίγο οι ορμόνες, λίγο η αλλαγή ph πιθανόν να το προκαλούν αυτό. 

Μπορεί να είναι και από το γεγονός ότι δεν πίνεις πολύ νερό . Θέλει αρκετό νερό η εγκυμοσύνη. Προσπάθησε να πίνεις γουλιά γουλιά. 

Θα προσπαθήσω με το ζόρι.  

Εν τω μεταξύ πήρα τον ουρολόγο κ μ πε να συνεχίσω την αντιβίωση μέχρι Παρασκευή. Μήπως λέει υπάρχει κάποια λοίμωξη. 

Άντε να δούμε τι θα γίνει!!!

Όλο άγχη αυτή η εγκυμοσύνη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα... 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας 

Έφτασα Αθήνα και είμαι στο ξενοδοχείο. Περιμένω πως και πως να περάσει η ώρα 

Εύχομαι να κάνω καλό ποδαρικό με τις αυχενικες

  • Μου αρέσει 13

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Με το καλο η αυχενική σου!!!! 

Εμένα μού αρέσει να μην το μαθαίνω το φύλο γιατί έχω έναν ακόμη λόγο να περιμένω τη γέννα. Μού αρέσει να είναι έκπληξη. 

 

Τα πρηξηματα τα πολλά μού πέρασαν όταν άρχισα διατροφή ευτυχώς 

 

Ναι πράγματι!!!! Να τα χαιρόμαστε τα πλάσματα!!! 

Πολύ φίλη μου!!! Κι εγώ με το φαγητό ζορίζομαι... 

 

21:x

Εμένα κορίτσια σιγά σιγά έφυγαν τα όποια συμπτώματα... Τι να πω, έχω αρχίσει να ανησυχώ.. Γι αυτό δεν πολύ μπαίνω τώρα στο φόρουμ γιατί έχω πέσει ψυχολογικά. Δε νιώθω έγκυος δηλαδή, για κανένα λόγο. Τέλος πάντων, την Τετάρτη θα πάρω να κλείσω αυχενική 

Μην αγχώνεσαι αυτή είναι η φυσική εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Το δεύτερο δε τρίμηνο είναι το καλύτερο, γιατί θα αισθανόμαστε περδίκια. Υποχωρούν σιγά σιγά τα συμπτώματα και αργότερα έρχονται αλλα στη θέση τους. Να χαίρεστε όσες δεν υποφέρετε από συμπτώματα. 

  • Μου αρέσει 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα... 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας 

Έφτασα Αθήνα και είμαι στο ξενοδοχείο. Περιμένω πως και πως να περάσει η ώρα 

Εύχομαι να κάνω καλό ποδαρικό με τις αυχενικες

Καλή επιτυχία!!!

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Μην αγχώνεσαι αυτή είναι η φυσική εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Το δεύτερο δε τρίμηνο είναι το καλύτερο, γιατί θα αισθανόμαστε περδίκια. Υποχωρούν σιγά σιγά τα συμπτώματα και αργότερα έρχονται αλλα στη θέση τους. Να χαίρεστε όσες δεν υποφέρετε από συμπτώματα. 

Εντάξει προφανώς και δε θα την πάλευα με δύο μωρά να είμαι αγκαλιά με την τουαλέτα και με ζαλάδες, αλλά τα συμπτώματα τα έχω στο μυαλό μου σαν επιβεβαίωση ότι όλα πάνε καλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...