Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Μπράβο ρε θηρίο πώς το έκανες;; εγώ όταν το κάνω αντιγραφή επικόλληση ούτε τα ονόματα βγαίνουν επισυναπτόμενα (φαίνεται @.....) και ούτε τα χρώματα.... Εγώ δεν ξέρω ακόμα β επιπέδου οπότε προσθέτουμε μόνο της Evouska και της Μαρίας που νομίζω είναι 1/2;

Έτσι κάνω εγώ παίρνω 1 κιλό μέχρι τον 6ο και 19 από τον 6ο μέχρι τον 9ο χαχαχαχαχαχα 

@Evouskaπραγματικά είναι δύσκολο να το κόψεις, στο γιο μου χρειάστηκα σύμβουλο θηλασμού.... 

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

Τα κατάφερα τελικά!!!!! 

 

Έχω β επιπέδου στις 25/2


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Μπράβο ρε θηρίο πώς το έκανες;; εγώ όταν το κάνω αντιγραφή επικόλληση ούτε τα ονόματα βγαίνουν επισυναπτόμενα (φαίνεται @.....) και ούτε τα χρώματα.... Εγώ δεν ξέρω ακόμα β επιπέδου οπότε προσθέτουμε μόνο της Evouska και της Μαρίας που νομίζω είναι 1/2;

Έτσι κάνω εγώ παίρνω 1 κιλό μέχρι τον 6ο και 19 από τον 6ο μέχρι τον 9ο χαχαχαχαχαχα 

@Evouskaπραγματικά είναι δύσκολο να το κόψεις, στο γιο μου χρειάστηκα σύμβουλο θηλασμού.... 

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

Τα κατάφερα τελικά!!!!! 

 

Το έκανα απο τον υπολογιστή. Ελπίζω να μην σε πειράζει. Δεν πείραξα τίποτα. Μόνο την δική μου θέση με βάση την νέα πητ.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω και τον υπέρηχο μου!! :wub:

 

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, παρέλαβα και το σουτιέν απο τα oysho. Παρασκευή την έκανα Δευτέρα μου ήρθε!!! Εντυπωσιάστηκα!!! Και απο την ταχύτητα και απο το σουτιέν. Και έχει μια εφαρμογή που βάζεις στοιχεία απο σουτιέν που έχεις απο άλλες εταιρείες και σου συστήνει ποιο σου ταιριάζει. Σίγουρα θα πάρω και ένα θηλασμού.

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Το έκανα απο τον υπολογιστή. Ελπίζω να μην σε πειράζει. Δεν πείραξα τίποτα. Μόνο την δική μου θέση με βάση την νέα πητ.

Όχι καλέ τι να με πειραζει προς θεού!!! 

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1, Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

@Evouska @Μαρία1430 μπράβο κορίτσια για τα νέα!!! Είδατε τα νινάκια!!! Τι καλά!!! 

@ΧρυσαΜ μαγουλάκια εννοούσα,  όχι πλάκα κάνω αλλά το κινητό κάνει ότι θέλει. Αν το δω το διορθώνω αλλιώς ότι να ναι τα μηνύματα!!! Ρε θηρίο ένα κιλό πήρες και αγχώνεσαι;

@ΒαλεντιναΧ όπως σου είπαν τα κορίτσια θετική σκέψη και μπορεί να τα καταφέρεις. Όσο μπορείς φυσικά. Απλά το άνχος δεν κάνει καλό και σε σένα. Εφόσον το γνωρίζετε θα κάνετε ότι μπορείτε να πάτε μέχρι τέλος. Φαντάζομαι βέβαια ότι πρέπει να σου είναι πολύ δύσκολη η κατάκλυση όταν έχεις και άλλο παιδάκι.... Καλή δύναμη και υπομονή!!!!

Εγω νέα δεν έχω την είδα 4/1. Τώρα περιμένω 28/1 να κάνω την Β. Στον Μαλιγιάννη θα πάω πάλι. Μήπως έχει καμία εκεί ραντεβού εκείνη την μέρα; Κρίμα να συναντηθούμε και να μην το ξέρουμε. Εντωμεταξύ τώρα που το θυμήθηκα, για τα μαθήματα ανωδυνου στο Έλενα μήπως πρέπει να δηλώσουμε; Ξέρει καμιά; Αλλιώς θα πάρω τηλ.

@BILLE μπράβο και για τα δικά σου νέα!!! 

Στον ίδιο θα πάω κι εγώ αλλά 01/02....

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Στον ίδιο θα πάω κι εγώ αλλά 01/02....

 

Κρίμα!!! Απλά έκλεισα ραντεβού στον γιατρό 3/2 οπότε να έχω σίγουρα τα αποτελέσματα, αλλά αν και νομίζω ότι σε αυτη την εξέταση στα δίνουν κατευθείαν.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Όχι καλέ τι να με πειραζει προς θεού!!! 

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

Για να μην σε κουράζω υπέρηχο δεν θα κάνουμε στις 18 κάναμε εκτάκτως στις 4&5 του μήνα οπότε το εβγαλα

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Κρίμα!!! Απλά έκλεισα ραντεβού στον γιατρό 3/2 οπότε να έχω σίγουρα τα αποτελέσματα, αλλά αν και νομίζω ότι σε αυτη την εξέταση στα δίνουν κατευθείαν.

Ναι απευθείας βγαίνουν.... Δεν δίνουμε αίμα τώρα μόνο υπέρηχος

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

Σας διάβασα βιαστικά και χαίρομαι που όλες μας βαδίζουμε ταχέως, ασχέτως δυσκολιών.

Τα νέα μου: η σύσπαση στη μήτρα συνεχίζει να υπάρχει και είναι μεγαλουτσικη. Είναι στο τοίχωμα της μήτρας όπου είναι ο πλακούντας και δεν θέλουμε να μας κάνει αποκόλληση, οπότε συνεχιζω την ξεκούραση κρεβάτι με φαρμακευτική αγωγή, αυστηρά σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα. Την Παρασκευή το βράδυ είδα αίμα (κατακόκκινο) που σε λίγη ώρα αυξήθηκε πολύ στο σκούπισμα μόνο. Νόμιζα ότι τελείωσαν όλα. Ευτυχώς με καιησυχασε ο γιατρός. Το αίμα έγινε καφέ μέσα σε λίγες ώρες και ηρεμησα.

Η μικρή μας είναι 235 γρ. Ευτυχώς τη νιώθω να χοροπηδάει συνεχώς και ηρεμώ, ξέρω ότι ειναι καλά. Τη νιώθω καθημερινά αρκετές φορές τη μέρα. Όσον αφορά τη δουλειά αναρρωτική έως τέλους με αυτά τα δεδομένα. 

Αυχενική έχω 3 Φεβρουαρίου. Έως τότε θα έχω λάβει και τον πλήρη έλεγχο από την αμνιο. 

Σας φιλώ κάθε μία ξεχωριστά.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Σας διάβασα βιαστικά και χαίρομαι που όλες μας βαδίζουμε ταχέως, ασχέτως δυσκολιών.

Τα νέα μου: η σύσπαση στη μήτρα συνεχίζει να υπάρχει και είναι μεγαλουτσικη. Είναι στο τοίχωμα της μήτρας όπου είναι ο πλακούντας και δεν θέλουμε να μας κάνει αποκόλληση, οπότε συνεχιζω την ξεκούραση κρεβάτι με φαρμακευτική αγωγή, αυστηρά σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα. Την Παρασκευή το βράδυ είδα αίμα (κατακόκκινο) που σε λίγη ώρα αυξήθηκε πολύ στο σκούπισμα μόνο. Νόμιζα ότι τελείωσαν όλα. Ευτυχώς με καιησυχασε ο γιατρός. Το αίμα έγινε καφέ μέσα σε λίγες ώρες και ηρεμησα.

Η μικρή μας είναι 235 γρ. Ευτυχώς τη νιώθω να χοροπηδάει συνεχώς και ηρεμώ, ξέρω ότι ειναι καλά. Τη νιώθω καθημερινά αρκετές φορές τη μέρα. Όσον αφορά τη δουλειά αναρρωτική έως τέλους με αυτά τα δεδομένα. 

Αυχενική έχω 3 Φεβρουαρίου. Έως τότε θα έχω λάβει και τον πλήρη έλεγχο από την αμνιο. 

Σας φιλώ κάθε μία ξεχωριστά.

Προς το παρόν μέτρησα 4συσπασεις όλη μέρα αν σηκωθώ και κάτσω λίγη ώρα όρθια ξεκινάνε οι πονοι την προηγούμενη Δευτέρα πριν λάβω φαρμακευτική αγωγή είχα μετρήσει Τουλ 15+ ακόμα και ξαπλωτη τώρα είμαι ξάπλα και εγώ με φάρμακα απλά όχι πλήρως σηκώνομαι να μαγειρεψω στην μικρή να πλύνω κάνα πιατο να ταισω την μικρη και αν χρειαστεί κάτι και φυσικά τουαλέτα δηλ σηκώνομαι αρκετές φορές αλλά συνολικά παίζει να κλείνω και 20ωρες ξάπλα όλη μέρα.... Υπομονή και όλα να μας πάνε καλά....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Προς το παρόν μέτρησα 4συσπασεις όλη μέρα αν σηκωθώ και κάτσω λίγη ώρα όρθια ξεκινάνε οι πονοι την προηγούμενη Δευτέρα πριν λάβω φαρμακευτική αγωγή είχα μετρήσει Τουλ 15+ ακόμα και ξαπλωτη τώρα είμαι ξάπλα και εγώ με φάρμακα απλά όχι πλήρως σηκώνομαι να μαγειρεψω στην μικρή να πλύνω κάνα πιατο να ταισω την μικρη και αν χρειαστεί κάτι και φυσικά τουαλέτα δηλ σηκώνομαι αρκετές φορές αλλά συνολικά παίζει να κλείνω και 20ωρες ξάπλα όλη μέρα.... Υπομονή και όλα να μας πάνε καλά....

Μιλάμε για 2 διαφορετικά πράγματα!

Έχω έχω μόνιμη σύσπαση σε συγκεκριμένο σημειο στο τοίχωμα της μήτρας. Δεν αφορά σύσπαση όλης της μήτρας. Δεν πετρώνει η κοιλιά μου δλδ και.μετραω συσπάσεις. Υπάρχει μόνιμη σύσπαση την οποία κάθε φορά μέτραμε με τον υπέρηχο και υποχωρεί μόνο με αυστηρή ξεκούραση και φάρμακα, εξ ου και το ότι είμαι πάλι κλινήρης.

Απ' ότι αντιλαμβάνομαι μιλάμε για 2 διαφορετικά περιστατικά. Η σύσπαση αυτή μου προκαλεί πονο στη μέση λόγω της θέσης της και την λάμψη της μήτρας (οπίσθια), καφέ εκκρίσεις μόνιμες πλέον και όπως είπα Παρασκευή αιμορραγούσε για κάποιες ώρες. Δεν προκαλει  συσπάσεις "τοκετού" με τα γνωστά πετρώματα που έρχονται και φεύγουν. Υπάρχει μόνιμη σύσπαση

Εύχομαι ειλικρινά να απαλλαγούμε από.ολα αυτά και να μπορέσουμε επιτέλους να χαρούμε την εγκυμοσύνη χωρίς φόβο!!! Υπομονή και ξεκούραση όσο μπορείς.κοριτσι μου :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Μιλάμε για 2 διαφορετικά πράγματα!

Έχω έχω μόνιμη σύσπαση σε συγκεκριμένο σημειο στο τοίχωμα της μήτρας. Δεν αφορά σύσπαση όλης της μήτρας. Δεν πετρώνει η κοιλιά μου δλδ και.μετραω συσπάσεις. Υπάρχει μόνιμη σύσπαση την οποία κάθε φορά μέτραμε με τον υπέρηχο και υποχωρεί μόνο με αυστηρή ξεκούραση και φάρμακα, εξ ου και το ότι είμαι πάλι κλινήρης.

Απ' ότι αντιλαμβάνομαι μιλάμε για 2 διαφορετικά περιστατικά. Η σύσπαση αυτή μου προκαλεί πονο στη μέση λόγω της θέσης της και την λάμψη της μήτρας (οπίσθια), καφέ εκκρίσεις μόνιμες πλέον και όπως είπα Παρασκευή αιμορραγούσε για κάποιες ώρες. Δεν προκαλει  συσπάσεις "τοκετού" με τα γνωστά πετρώματα που έρχονται και φεύγουν. Υπάρχει μόνιμη σύσπαση

Εύχομαι ειλικρινά να απαλλαγούμε από.ολα αυτά και να μπορέσουμε επιτέλους να χαρούμε την εγκυμοσύνη χωρίς φόβο!!! Υπομονή και ξεκούραση όσο μπορείς.κοριτσι μου :wub:

Ναι ναι δεν κατάλαβες εννοώ ότι και εγώ είμαι στο κρεβάτι απλά όχι κλινήρης και ότι γενικά είναι δύσκολα....εγώ δεν θα απαλλαγω απο αυτές τις είχα και την πρώτη φορά μέχρι το τέλος το θέμα μου είναι να μην είναι πολλές την πρώτη φορά ήταν 50-60 την ημέρα κάποιες φορές και παραπάνω άρα τωρα με 5 είμαι καλά το θέμα ήταν να είχα τοσες όρθια αλλά μην τα θέλω και όλα δικά μου το πιο σημαντικό μου θέμα είναι να μην επηρεασουν πάλι τον τράχηλο και αρχίζει να μειώνεται....

Απλά δεν είναι χωρίς πόνο οι ακακες ας πούμε είναι με πόνο και δυσφορία.... Σίγουρα αν έβλεπα και καφέ η ψυχολογία μου θα ήταν χάλια.... 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Μ πόσο σας σκέφτομαι.  Κάθε βράδυ προσεύχομαι να πανε όλα καλά κ να γεννησουμε τελειομηνα κ υγιή μωράκια. 

Τις τελευταίες μέρες όλο έχω αρνητικές σκέψεις ότι πχ θα γέννησω πρόωρα ,θα Μ σπάσουν τα νερά.

Τρέμω τη μέτρηση στη β επιπέδου του τραχήλου τι θα δούμε. 

Μ έχει πιάσει ένας αρνητισμος.  Ζηλεύω με την καλή έννοια όλες που έχουν τέλεια εγκυμοσυνη κ λέω από μέσα Μ κ γω θα θελα να ναι όλα τέλεια. 

Πήγα σε μια φίλη Μ κ κοιτούσα την β επιπέδου της κ έλεγε τράχηλος 4 ,8.  

Έπαθα σοκ. Που πάω εγώ που ξεκίνησα με 3.  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Σας διάβασα βιαστικά και χαίρομαι που όλες μας βαδίζουμε ταχέως, ασχέτως δυσκολιών.

Τα νέα μου: η σύσπαση στη μήτρα συνεχίζει να υπάρχει και είναι μεγαλουτσικη. Είναι στο τοίχωμα της μήτρας όπου είναι ο πλακούντας και δεν θέλουμε να μας κάνει αποκόλληση, οπότε συνεχιζω την ξεκούραση κρεβάτι με φαρμακευτική αγωγή, αυστηρά σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα. Την Παρασκευή το βράδυ είδα αίμα (κατακόκκινο) που σε λίγη ώρα αυξήθηκε πολύ στο σκούπισμα μόνο. Νόμιζα ότι τελείωσαν όλα. Ευτυχώς με καιησυχασε ο γιατρός. Το αίμα έγινε καφέ μέσα σε λίγες ώρες και ηρεμησα.

Η μικρή μας είναι 235 γρ. Ευτυχώς τη νιώθω να χοροπηδάει συνεχώς και ηρεμώ, ξέρω ότι ειναι καλά. Τη νιώθω καθημερινά αρκετές φορές τη μέρα. Όσον αφορά τη δουλειά αναρρωτική έως τέλους με αυτά τα δεδομένα. 

Αυχενική έχω 3 Φεβρουαρίου. Έως τότε θα έχω λάβει και τον πλήρη έλεγχο από την αμνιο. 

Σας φιλώ κάθε μία ξεχωριστά.

Κοριτσάκι μου μαζί έχουμε β επιπέδου! ❤ υπομονή, όλα καλα θα πάνε ! Είσαι πολύ τυχερή που τη νιώθεις κάθε μέρα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...