Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και από εμένα.. Εγώ νιώθω κορίτσια μου!! Σαν μπουρμπουλήθρες με φτερουγίσματα μαζι. Οχι κλωτσιές και τετοια! Όσον αφορά τα πετρωματα και εγώ το νιώθω μερικές φορές στο κάτω μέρος της κοιλιάς αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω... Παίρνω ήδη μαγνήσιο! Στον υπέρηχο προχθές δεν είδαμε να κάνει η μήτρα συσπάσεις... Εσείς που έχετε συσπάσεις σας έχει πει ο γιατρός σας να κάνετε κάτι συγκεκριμένο??? Πχ να ξαπλωσετε? Να περπατάτε?

Εγώ που έχω συσπάσεις μου είπε καθόλου περπάτημα και πολύ ξάπλα όσο μπορώ χάπια φουλ μαγνήσιο utrogestan και κολπική κρέμα προγεστερόνης...άμα σηκωθώ και κατσω λιγάκι ξεκινάνε οι συσπάσεις άρα σηκωνομαι για τα πολύ βασικά και αν θέλει κάτι η μικρή μου!!!!

 

Just now, BILLE είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Γύρισα από τη γυναικολόγο. Όλα καλά με τον μπέμπη!235 γραμμάρια έφτασε!Χεράκια-μπουτάκια εν κινήσει κ επισήμως είδαμε τσουτσουνάκι! Επίσης είχε λόξυγγα! Μόνο που ήταν μπρούμυτα και δεν μπορούσαμε να δούμε με 3d προσωπάκι. Σε 15 μέρες περίπου που θα ξαναπάω ελπίζω να δούμε κάτι. Ο τράχηλός μου μια χαρά (να είναι καλά η @ΒαλεντιναΧ που μας έχει επιστήσει την προσοχή). Ζήτησα και εξέταση για να δούμε τη συγκέντρωση φυλλικού, για να μου φύγει  η ιδέα αν κ μου είπε ότι πλέον στην εγκυμοσύνη αυτές οι τιμές δεν δίνουν αληθή στοιχεία.

Για τις ημικρανίες μου είπε ότι αφού παίρνω σαλοσπίρ για μια στο τόσο δεν πειράζει να πάρω ασπιρίνη αρκεί εκείνη τη μέρα να μην πάρω σαλοσπίρ. Θερμαντικές να τις αποφύγω αλλά ζεστά πανάκια μπορώ να βάζω

Επίσης οι πρωτότοκες νιώθουν το παιδί πιο αργά, κοντά στη Β -επιπέδου( ίσως βέβαια κ να μην μπορούν να αναγνωρίσουν τα σημάδια αλλά γενικά να μην αγχώνομαι που ακόμα δεν έχω καταλάβει τίποτα).

Το ότι η κοιλιά μου έγινε τεράστια το απέδωσε στο ότι σαν κατανομή σώματος πήρα εκεί που γενικά παίρνω, όταν παχαίνω. Φτάνει να σας πω ο΄τι η περιφέρεια μου μέσα σε 4 μήνες ξεχείλωσε κατά 20 εκατοστά.Πάρα πολλά-έφτασα ήδη τα 93 στη μέση ενώ στους γοφούς η μεζούρα δε μου φτάνει.Κιλά κανονικά 60,5!Αυτά!

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά!!!!

Κορίτσια σας διαβάζω να ξέρετε χαίρομαι για όλες σας με τους υπερήχους και τις εξετάσεις με το καλό σε όλες μας οι β επιπέδου.....εύχομαι να φτάσω παρέα σας μέχρι το τέλος!!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Εγώ που έχω συσπάσεις μου είπε καθόλου περπάτημα και πολύ ξάπλα όσο μπορώ χάπια φουλ μαγνήσιο utrogestan και κολπική κρέμα προγεστερόνης...άμα σηκωθώ και κατσω λιγάκι ξεκινάνε οι συσπάσεις άρα σηκωνομαι για τα πολύ βασικά και αν θέλει κάτι η μικρή μου!!!!

 

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά!!!!

Κορίτσια σας διαβάζω να ξέρετε χαίρομαι για όλες σας με τους υπερήχους και τις εξετάσεις με το καλό σε όλες μας οι β επιπέδου.....εύχομαι να φτάσω παρέα σας μέχρι το τέλος!!!!

Καλε τι είναι αυτά που λες???????? Φυσικά και θα είμαστε όλες μαζί μέχρι το τέλος! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και από εμένα.. Εγώ νιώθω κορίτσια μου!! Σαν μπουρμπουλήθρες με φτερουγίσματα μαζι. Οχι κλωτσιές και τετοια! Όσον αφορά τα πετρωματα και εγώ το νιώθω μερικές φορές στο κάτω μέρος της κοιλιάς αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω... Παίρνω ήδη μαγνήσιο! Στον υπέρηχο προχθές δεν είδαμε να κάνει η μήτρα συσπάσεις... Εσείς που έχετε συσπάσεις σας έχει πει ο γιατρός σας να κάνετε κάτι συγκεκριμένο??? Πχ να ξαπλωσετε? Να περπατάτε? 

Πχ. Εγώ κάθε φορά που ξαπλώνω ανάσκελα με ίδια τα πόδια τα νιώθω πιο έντονα τα πονακια και τα τράβηγματα. Με λυγισμενα ποδια νιώθω καλυτερα. 

Δε θυμάμαι τι μού είχε πει τότε, νομίζω μόνο μαγνήσιο. Τώρα δεν τού το έχω συζητήσει. 

@Evouska @BILLE @phal πολύ ευχάριστα τα θετικά σας νέα. Εννοείται ότι θα το ανανεώσω και αν αλλάξει κάτι θα το αλλάξουμε

 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ που έχω συσπάσεις μου είπε καθόλου περπάτημα και πολύ ξάπλα όσο μπορώ χάπια φουλ μαγνήσιο utrogestan και κολπική κρέμα προγεστερόνης...άμα σηκωθώ και κατσω λιγάκι ξεκινάνε οι συσπάσεις άρα σηκωνομαι για τα πολύ βασικά και αν θέλει κάτι η μικρή μου!!!!

 

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά!!!!

Κορίτσια σας διαβάζω να ξέρετε χαίρομαι για όλες σας με τους υπερήχους και τις εξετάσεις με το καλό σε όλες μας οι β επιπέδου.....εύχομαι να φτάσω παρέα σας μέχρι το τέλος!!!!

Τις ίδιες (ανόητες εν τέλει) φοβίες έχουμε όλες μας.... Αυτά είναι που δε μάς αφήνουν να ευχαριστήσουμε την εγκυμοσύνη μας. Μια τιμή, μια κουβέντα του γιατρού, μια ένδειξη, όλα αυτά που παίρνουμε τοις μετρητοίς.... 

Σιγά σιγά όλες να φτάσουμε στο τέλος!!! :x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλε τι είναι αυτά που λες???????? Φυσικά και θα είμαστε όλες μαζί μέχρι το τέλος! 

Εντάξει είμαι με τις ώρες μου έχω θετική ενέργεια ελπίζω να βγω σωστή!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα κι εγώ πριν καμιά ώρα... 

Επειδή υπέρηχο έκανα με γενικό γιατρό δεν είδαμε και πολλά. 146 παλμούς είπε. Και οι υπόλοιπες μετρήσεις κοντά στην εβδομάδα που είμαι. Εντάξει δεν ικανοποιηθηκα αλλά τουλάχιστον είναι εκεί ζωντανή και υπομονη μέχρι την 1 Φεβρουαρίου στη Β επιπέδου. 

Είχαμε πολλούς υπερήχους σήμερα και όμορφα νέα από όλες!!!! Τελεια

Όσον αφορά τα πετρώματα εγώ δεν αισθάνομαι καθόλου. Ίσως γτ παίρνω μαγνήσιο από την αυχενική και μετά. Ούτε στο γιο μου είχα. Μόνο μουδιάσματα έχω. Βέβαια όλη μέρα στο τρέξιμο μπορεί να μην προλαβαίνω να τα αισθανθώ. 

 @ΧρυσαΜ Σκιάθο μένω

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία1430 είπε:

Γύρισα κι εγώ πριν καμιά ώρα... 

Επειδή υπέρηχο έκανα με γενικό γιατρό δεν είδαμε και πολλά. 146 παλμούς είπε. Και οι υπόλοιπες μετρήσεις κοντά στην εβδομάδα που είμαι. Εντάξει δεν ικανοποιηθηκα αλλά τουλάχιστον είναι εκεί ζωντανή και υπομονη μέχρι την 1 Φεβρουαρίου στη Β επιπέδου. 

Είχαμε πολλούς υπερήχους σήμερα και όμορφα νέα από όλες!!!! Τελεια

Όσον αφορά τα πετρώματα εγώ δεν αισθάνομαι καθόλου. Ίσως γτ παίρνω μαγνήσιο από την αυχενική και μετά. Ούτε στο γιο μου είχα. Μόνο μουδιάσματα έχω. Βέβαια όλη μέρα στο τρέξιμο μπορεί να μην προλαβαίνω να τα αισθανθώ. 

 @ΧρυσαΜ Σκιάθο μένω

Καλά δεν είναι οι παλμοί; το μούδιασμα που νιώθεις έχει να κάνει καθόλου με το κυκλοφοριακό σου; ο γιατρός τι λέει; 

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και γι αυτό γιατί καταλαβαίνω ότι η ξεκούραση δεν παίζει. Πιστεύω ότι θα είναι τόσο έντονη η καθημερινότητά σου, που θα περάσουν γρήγορα οι μέρες για β επιπέδου. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ που έχω συσπάσεις μου είπε καθόλου περπάτημα και πολύ ξάπλα όσο μπορώ χάπια φουλ μαγνήσιο utrogestan και κολπική κρέμα προγεστερόνης...άμα σηκωθώ και κατσω λιγάκι ξεκινάνε οι συσπάσεις άρα σηκωνομαι για τα πολύ βασικά και αν θέλει κάτι η μικρή μου!!!!

 

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά!!!!

Κορίτσια σας διαβάζω να ξέρετε χαίρομαι για όλες σας με τους υπερήχους και τις εξετάσεις με το καλό σε όλες μας οι β επιπέδου.....εύχομαι να φτάσω παρέα σας μέχρι το τέλος!!!!

Μην ακούω τέτοια Βαλεντινακι μου, μέχρι το τέλος μαζί θα είμαστε εννοείται!!!  Σίγουρα κάποιες φορές πρέπει να προσέχουμε περισσότερο από άλλες φορές και όλα καλα θα μας πάνε!!

@Μαρία1430 μια χαρά είναι οι παλμοί σας κ εμείς 148 είχαμε σήμερα! Το μουδιασμα ισως να ειναι κ από τη στάση σώματος, αν είσαι πολλή ώρα στην ίδια θέση πχ η με το κινητό η στον υπολογιστή! Η αλήθεια είναι ότι έχω καταλάβει πως στους πιο πολλούς υπέρηχους δε λένε κ πολλές λεπτομέρειες οι γιατροί αλλά τα γράφει όλα από μετρήσεις στα χαρτιά του υπερηχου που σου δίνουν μετά! Εγώ είμαι από τις τυχερές γιατί μου τους περνάει σε στικάκι κ κάθομαι μετά κ τους χαζεύω με τις ώρες στο σπίτι!!

@ΧρυσαΜ ευχαριστούμε για το πινακακι κορίτσι μου !❤❤❤

2 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Γύρισα από τη γυναικολόγο. Όλα καλά με τον μπέμπη!235 γραμμάρια έφτασε!Χεράκια-μπουτάκια εν κινήσει κ επισήμως είδαμε τσουτσουνάκι! Επίσης είχε λόξυγγα! Μόνο που ήταν μπρούμυτα και δεν μπορούσαμε να δούμε με 3d προσωπάκι. Σε 15 μέρες περίπου που θα ξαναπάω ελπίζω να δούμε κάτι. Ο τράχηλός μου μια χαρά (να είναι καλά η @ΒαλεντιναΧ που μας έχει επιστήσει την προσοχή). Ζήτησα και εξέταση για να δούμε τη συγκέντρωση φυλλικού, για να μου φύγει  η ιδέα αν κ μου είπε ότι πλέον στην εγκυμοσύνη αυτές οι τιμές δεν δίνουν αληθή στοιχεία.

Για τις ημικρανίες μου είπε ότι αφού παίρνω σαλοσπίρ για μια στο τόσο δεν πειράζει να πάρω ασπιρίνη αρκεί εκείνη τη μέρα να μην πάρω σαλοσπίρ. Θερμαντικές να τις αποφύγω αλλά ζεστά πανάκια μπορώ να βάζω

Επίσης οι πρωτότοκες νιώθουν το παιδί πιο αργά, κοντά στη Β -επιπέδου( ίσως βέβαια κ να μην μπορούν να αναγνωρίσουν τα σημάδια αλλά γενικά να μην αγχώνομαι που ακόμα δεν έχω καταλάβει τίποτα).

Το ότι η κοιλιά μου έγινε τεράστια το απέδωσε στο ότι σαν κατανομή σώματος πήρα εκεί που γενικά παίρνω, όταν παχαίνω. Φτάνει να σας πω ο΄τι η περιφέρεια μου μέσα σε 4 μήνες ξεχείλωσε κατά 20 εκατοστά.Πάρα πολλά-έφτασα ήδη τα 93 στη μέση ενώ στους γοφούς η μεζούρα δε μου φτάνει.Κιλά κανονικά 60,5!Αυτά!

Τέλεια η περιγραφή σουυυ! ένιωθες κατι όταν είχε λοξυγγα, κατάλαβες κάτι;; καλά κ εγώ αυτό το λιγο που  έχω νιώσει δεν ήταν και κλωτσιά σαν ελαφρύ χτυπηματακι από μέσα ένιωθα αλλά κ πάλι γενικά όταν κινειται δεν το καταλαβαίνω! Κ στον υπέρηχο που έβλεπα λίγο να κουνάει πόδια δεν το ένιωθα εγώ! Επίσης δεν έχω καταλάβει και τα φτερουγισματα που λένε καθόλου μέχρι τώρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλά δεν είναι οι παλμοί; το μούδιασμα που νιώθεις έχει να κάνει καθόλου με το κυκλοφοριακό σου; ο γιατρός τι λέει; 

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και γι αυτό γιατί καταλαβαίνω ότι η ξεκούραση δεν παίζει. Πιστεύω ότι θα είναι τόσο έντονη η καθημερινότητά σου, που θα περάσουν γρήγορα οι μέρες για β επιπέδου. 

Νομίζω πως είναι μια χαρά οι παλμοί. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όταν μου έκοψε τα φάρμακα της εξωσωματικής και πρόσθεσε σίδηρο και ασβέστιο του είπα για μούδιασμα και μου λέει μμμμ συσπάσεις πάρε και μαγνήσιο. Τώρα μου το έδωσε απευθείας. Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω και την αιματολογο μου για τα μουδιάσματα 

Όσον αφορά για το πόσο γρήγορα περνούν οι μέρες θεωρώ ότι αυτή τη φορά οι μέχρι στιγμής μήνες πέρασαν γρήγορα. Ανυπομονώ για τους υπόλοιπους. Θέλω να δω τη μικρούλα μου και είμαι περίεργη πως θα είναι η ζωή με 2 μικρά. 

Just now, Evouska είπε:

Μην ακούω τέτοια Βαλεντινακι μου, μέχρι το τέλος μαζί θα είμαστε εννοείται!!!  Σίγουρα κάποιες φορές πρέπει να προσέχουμε περισσότερο από άλλες φορές και όλα καλα θα μας πάνε!!

@Μαρία1430 μια χαρά είναι οι παλμοί σας κ εμείς 148 είχαμε σήμερα! Το μουδιασμα ισως να ειναι κ από τη στάση σώματος, αν είσαι πολλή ώρα στην ίδια θέση πχ η με το κινητό η στον υπολογιστή! Η αλήθεια είναι ότι έχω καταλάβει πως στους πιο πολλούς υπέρηχους δε λένε κ πολλές λεπτομέρειες οι γιατροί αλλά τα γράφει όλα από μετρήσεις στα χαρτιά του υπερηχου που σου δίνουν μετά! Εγώ είμαι από τις τυχερές γιατί μου τους περνάει σε στικάκι κ κάθομαι μετά κ τους χαζεύω με τις ώρες στο σπίτι!!

@ΧρυσαΜ ευχαριστούμε για το πινακακι κορίτσι μου !❤❤❤

Τέλεια η περιγραφή σουυυ! ένιωθες κατι όταν είχε λοξυγγα, κατάλαβες κάτι;; καλά κ εγώ αυτό το λιγο που  έχω νιώσει δεν ήταν και κλωτσιά σαν ελαφρύ χτυπηματακι από μέσα ένιωθα αλλά κ πάλι γενικά όταν κινειται δεν το καταλαβαίνω! Κ στον υπέρηχο που έβλεπα λίγο να κουνάει πόδια δεν το ένιωθα εγώ! Επίσης δεν έχω καταλάβει και τα φτερουγισματα που λένε καθόλου μέχρι τώρα!!

Μπαααα το χαρτί του γενικού γιατρού είναι απλά ο υπερηχος και ότι μέτρησε. Τπτ δλδ. Εμ βλέπεις ο γυναικολόγος που έρχεται εδώ θα έρθει σε καμία δεκαριά μέρες αλλά δεν άντεχα άλλο να μην ξέρω ότι είναι καλά. 

Εγώ πριν λίγο ένιωσα αυτά τα πρώτα χτυπήματα. Την πρώτη φορά μια εβδομάδα μετά την β επιπέδου και ένιωθα τρελή που όλες τα ένιωθαν νωρίς κι εγώ τπτ. Και τώρα αργά τα ένιωσα σε σχέση με άλλες δεύτερο μανουλες. Μην σε αγχώνει θα αρχίσει να κλωτσάς πιο δυνατά ο μικρός σου και θα τον αισθάνεσαι 

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Νομίζω πως είναι μια χαρά οι παλμοί. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όταν μου έκοψε τα φάρμακα της εξωσωματικής και πρόσθεσε σίδηρο και ασβέστιο του είπα για μούδιασμα και μου λέει μμμμ συσπάσεις πάρε και μαγνήσιο. Τώρα μου το έδωσε απευθείας. Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω και την αιματολογο μου για τα μουδιάσματα 

Όσον αφορά για το πόσο γρήγορα περνούν οι μέρες θεωρώ ότι αυτή τη φορά οι μέχρι στιγμής μήνες πέρασαν γρήγορα. Ανυπομονώ για τους υπόλοιπους. Θέλω να δω τη μικρούλα μου και είμαι περίεργη πως θα είναι η ζωή με 2 μικρά. 

Μπαααα το χαρτί του γενικού γιατρού είναι απλά ο υπερηχος και ότι μέτρησε. Τπτ δλδ. Εμ βλέπεις ο γυναικολόγος που έρχεται εδώ θα έρθει σε καμία δεκαριά μέρες αλλά δεν άντεχα άλλο να μην ξέρω ότι είναι καλά. 

Εγώ πριν λίγο ένιωσα αυτά τα πρώτα χτυπήματα. Την πρώτη φορά μια εβδομάδα μετά την β επιπέδου και ένιωθα τρελή που όλες τα ένιωθαν νωρίς κι εγώ τπτ. Και τώρα αργά τα ένιωσα σε σχέση με άλλες δεύτερο μανουλες. Μην σε αγχώνει θα αρχίσει να κλωτσάς πιο δυνατά ο μικρός σου και θα τον αισθάνεσαι 

Γιατρος δεν είμαι και δεν έχω ιδέα. Εγώ γενικά έχω ακούσει ότι το μούδιασμα πχ στα χέρια και στα πόδια έχει να κάνει με το κυκλοφοριακό. Αν το νιώθεις στην κοιλιά, λογικά είναι αυτό που σού είπε. Σού περνάει με το μαγνήσιο; 

Κορίτσια δε σάς είπα!!! Κατάφερα επιτέλους κι έκοψα το θηλασμό στη μικρή μου!!! Δεν το έκανα με βίαιο τρόπο, απλά δεν τής έδωσα μια φορά που ήταν να κοιμηθεί, έκλαψε λίγο αλλά τελικά με αγκαλίτσες και τραγουδάκια κοιμήθηκε. Εξάλλου μόνο για ηρεμιστικό το είχε, δεν είχα πολύ γάλα μόνο κάτι σταγόνες. Φαίνομαι ενθουσιασμένη γιατί προσωπικά ζορίστηκα πολύ στους θηλασμους μου και ψυχολογικά και σωματικά. Αλλά σε άλλα κορίτσια κυλάνε όλα πολύ ομαλά 

8 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Μην ακούω τέτοια Βαλεντινακι μου, μέχρι το τέλος μαζί θα είμαστε εννοείται!!!  Σίγουρα κάποιες φορές πρέπει να προσέχουμε περισσότερο από άλλες φορές και όλα καλα θα μας πάνε!!

@Μαρία1430 μια χαρά είναι οι παλμοί σας κ εμείς 148 είχαμε σήμερα! Το μουδιασμα ισως να ειναι κ από τη στάση σώματος, αν είσαι πολλή ώρα στην ίδια θέση πχ η με το κινητό η στον υπολογιστή! Η αλήθεια είναι ότι έχω καταλάβει πως στους πιο πολλούς υπέρηχους δε λένε κ πολλές λεπτομέρειες οι γιατροί αλλά τα γράφει όλα από μετρήσεις στα χαρτιά του υπερηχου που σου δίνουν μετά! Εγώ είμαι από τις τυχερές γιατί μου τους περνάει σε στικάκι κ κάθομαι μετά κ τους χαζεύω με τις ώρες στο σπίτι!!

@ΧρυσαΜ ευχαριστούμε για το πινακακι κορίτσι μου !❤❤❤

Τέλεια η περιγραφή σουυυ! ένιωθες κατι όταν είχε λοξυγγα, κατάλαβες κάτι;; καλά κ εγώ αυτό το λιγο που  έχω νιώσει δεν ήταν και κλωτσιά σαν ελαφρύ χτυπηματακι από μέσα ένιωθα αλλά κ πάλι γενικά όταν κινειται δεν το καταλαβαίνω! Κ στον υπέρηχο που έβλεπα λίγο να κουνάει πόδια δεν το ένιωθα εγώ! Επίσης δεν έχω καταλάβει και τα φτερουγισματα που λένε καθόλου μέχρι τώρα!!

Το φτερουγισμα μπορεί να το έχεις νιώσει και να μην το καταλαβαίνεις ότι είναι αυτό. Εμείς που στο λέμε το καταλαβαίνουμε γιατί το έχουμε ξανανιώσει. Είναι σα να έχεις γουργουριτο. Είναι νωρίς ακόμα για πρώτη εγκυμοσύνη να νιώσεις κάτι το πρώτο το ένιωσα στις 20 εβδομάδες ακριβώς.

12 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phall ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Φραουλίτσα*α 2/1 ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 27/11 (αλλαγή ΠΗΤ: 6/6), κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα 

@Evouskaa ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, κοριτσάκι 

@alina800 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMee ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

@Μαρία1430 πρόσθεσα και το φύλο, απ ο, τι κατάλαβα κορίτσι ε;; 

@Evouska έβαλα και εσένα που το είχα ξεχάσει. Αν αλλάξει κάτι, κάνω ενημέρωση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Γιατρος δεν είμαι και δεν έχω ιδέα. Εγώ γενικά έχω ακούσει ότι το μούδιασμα πχ στα χέρια και στα πόδια έχει να κάνει με το κυκλοφοριακό. Αν το νιώθεις στην κοιλιά, λογικά είναι αυτό που σού είπε. Σού περνάει με το μαγνήσιο; 

Κορίτσια δε σάς είπα!!! Κατάφερα επιτέλους κι έκοψα το θηλασμό στη μικρή μου!!! Δεν το έκανα με βίαιο τρόπο, απλά δεν τής έδωσα μια φορά που ήταν να κοιμηθεί, έκλαψε λίγο αλλά τελικά με αγκαλίτσες και τραγουδάκια κοιμήθηκε. Εξάλλου μόνο για ηρεμιστικό το είχε, δεν είχα πολύ γάλα μόνο κάτι σταγόνες. Φαίνομαι ενθουσιασμένη γιατί προσωπικά ζορίστηκα πολύ στους θηλασμους μου και ψυχολογικά και σωματικά. Αλλά σε άλλα κορίτσια κυλάνε όλα πολύ ομαλά 

Το φτερουγισμα μπορεί να το έχεις νιώσει και να μην το καταλαβαίνεις ότι είναι αυτό. Εμείς που στο λέμε το καταλαβαίνουμε γιατί το έχουμε ξανανιώσει. Είναι σα να έχεις γουργουριτο. Είναι νωρίς ακόμα για πρώτη εγκυμοσύνη να νιώσεις κάτι το πρώτο το ένιωσα στις 20 εβδομάδες ακριβώς.

@Μαρία1430 πρόσθεσα και το φύλο, απ ο, τι κατάλαβα κορίτσι ε;; 

@Evouska έβαλα και εσένα που το είχα ξεχάσει. Αν αλλάξει κάτι, κάνω ενημέρωση 

Καλημέρα.... Έτσι φαίνεται για κορίτσι 

Γενικά μουδιαζω κάποιες φορές όταν ξαπλώνω. Δεν ξέρω θα δω πόσο συχνά συνεχίζεται και θα τον ενημερώσω όταν κατέβω Αθήνα 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια !Τι ωραία νέα από όλες σας!

Στην @ΒαλεντιναΧ να πω ότι δεν πρέπει να ξεχνά πως κυοφορεί εμβρυάκι ζωδιακής κατάστασης Διδύμου, ήτοι θα κάνει ό,τι του έρθει!Εγώ πιστεύω για εμένα πως στο τέλος θα βγει ταυράκι αλλά πάντα θα θυμάμαι ότι είναι προγραμματισμένο στο DNA για Διδυμάκι!Όλα θα πάνε καλά όμως να το θυμάσαι, εδώ θα είμαστε προς στο τέλος να δίνουμε η μια κουράγιο στην άλλη! @Μαρία1430@Evouskaτέλεια τα νέα σας!όχι τον λόξυγγα δεν τον καταλάβαινα, η γυναικολόγος μου το είπε!Από βιταμίνες κ εγώ παίρνω σίδηρο κ φυλλικό σε ένα, d και ασβέστιο πάλι σε ένα, μαγνήσιο και σαλοσπίρ. Περιμένουμε νέα κ από τις υπόλοιπες!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Evouska @Μαρία1430 μπράβο κορίτσια για τα νέα!!! Είδατε τα νινάκια!!! Τι καλά!!! 

@ΧρυσαΜ μαγουλάκια εννοούσα,  όχι πλάκα κάνω αλλά το κινητό κάνει ότι θέλει. Αν το δω το διορθώνω αλλιώς ότι να ναι τα μηνύματα!!! Ρε θηρίο ένα κιλό πήρες και αγχώνεσαι;

@ΒαλεντιναΧ όπως σου είπαν τα κορίτσια θετική σκέψη και μπορεί να τα καταφέρεις. Όσο μπορείς φυσικά. Απλά το άνχος δεν κάνει καλό και σε σένα. Εφόσον το γνωρίζετε θα κάνετε ότι μπορείτε να πάτε μέχρι τέλος. Φαντάζομαι βέβαια ότι πρέπει να σου είναι πολύ δύσκολη η κατάκλυση όταν έχεις και άλλο παιδάκι.... Καλή δύναμη και υπομονή!!!!

Εγω νέα δεν έχω την είδα 4/1. Τώρα περιμένω 28/1 να κάνω την Β. Στον Μαλιγιάννη θα πάω πάλι. Μήπως έχει καμία εκεί ραντεβού εκείνη την μέρα; Κρίμα να συναντηθούμε και να μην το ξέρουμε. Εντωμεταξύ τώρα που το θυμήθηκα, για τα μαθήματα ανωδυνου στο Έλενα μήπως πρέπει να δηλώσουμε; Ξέρει καμιά; Αλλιώς θα πάρω τηλ.

@BILLE μπράβο και για τα δικά σου νέα!!! 

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Γιατρος δεν είμαι και δεν έχω ιδέα. Εγώ γενικά έχω ακούσει ότι το μούδιασμα πχ στα χέρια και στα πόδια έχει να κάνει με το κυκλοφοριακό. Αν το νιώθεις στην κοιλιά, λογικά είναι αυτό που σού είπε. Σού περνάει με το μαγνήσιο; 

Κορίτσια δε σάς είπα!!! Κατάφερα επιτέλους κι έκοψα το θηλασμό στη μικρή μου!!! Δεν το έκανα με βίαιο τρόπο, απλά δεν τής έδωσα μια φορά που ήταν να κοιμηθεί, έκλαψε λίγο αλλά τελικά με αγκαλίτσες και τραγουδάκια κοιμήθηκε. Εξάλλου μόνο για ηρεμιστικό το είχε, δεν είχα πολύ γάλα μόνο κάτι σταγόνες. Φαίνομαι ενθουσιασμένη γιατί προσωπικά ζορίστηκα πολύ στους θηλασμους μου και ψυχολογικά και σωματικά. Αλλά σε άλλα κορίτσια κυλάνε όλα πολύ ομαλά 

Το φτερουγισμα μπορεί να το έχεις νιώσει και να μην το καταλαβαίνεις ότι είναι αυτό. Εμείς που στο λέμε το καταλαβαίνουμε γιατί το έχουμε ξανανιώσει. Είναι σα να έχεις γουργουριτο. Είναι νωρίς ακόμα για πρώτη εγκυμοσύνη να νιώσεις κάτι το πρώτο το ένιωσα στις 20 εβδομάδες ακριβώς.

@Μαρία1430 πρόσθεσα και το φύλο, απ ο, τι κατάλαβα κορίτσι ε;; 

@Evouska έβαλα και εσένα που το είχα ξεχάσει. Αν αλλάξει κάτι, κάνω ενημέρωση 

Μπράβο για το θηλασμό κορίτσι μου!! Ξέρω από φίλες μου ότι είναι δύσκολο να τον κόψεις σιγά σιγά και να είναι κ οκ το παιδί! Μπράβο σου που τα κατάφερες!! 

Θέλετε να βάλουμε στο πινακακι την Β επιπέδου να ξέρουμε πότε έχει η καθεμια; το έψαχνα χθες για να το κάνω αλλά δε τα κατάφερα να το βρω! Εγώ έχω 3/2 πάντως!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, κοριτσάκι 

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

 

 

Το έκανα αντιγραφή επικόλληση για να μπορείτε να το βλέπετε να μην βγαίνει σαν παράθεση. Όσο για τα μαθήματα πήρα τηλέφωνο και είναι νωρίς ακόμα. Μετά την Β΄θα πάρουμε να κλείσουμε. Όποιες μπορείτε είναι δωρεάν και βοηθούν πολύ τα μαθήματα. Και για τον θηλασμό και για την γέννα. Γενικά οι ανάσες βοηθάνε πολύ.

 

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 Αυχενική 27/11 κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, κοριτσάκι 

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

Το έκανα αντιγραφή επικόλληση για να μπορείτε να το βλέπετε να μην βγαίνει σαν παράθεση. Όσο για τα μαθήματα πήρα τηλέφωνο και είναι νωρίς ακόμα. Μετά την Β΄θα πάρουμε να κλείσουμε. Όποιες μπορείτε είναι δωρεάν και βοηθούν πολύ τα μαθήματα. Και για τον θηλασμό και για την γέννα. Γενικά οι ανάσες βοηθάνε πολύ.

 

Μπράβο ρε θηρίο πώς το έκανες;; εγώ όταν το κάνω αντιγραφή επικόλληση ούτε τα ονόματα βγαίνουν επισυναπτόμενα (φαίνεται @.....) και ούτε τα χρώματα.... Εγώ δεν ξέρω ακόμα β επιπέδου οπότε προσθέτουμε μόνο της Evouska και της Μαρίας που νομίζω είναι 1/2;

Έτσι κάνω εγώ παίρνω 1 κιλό μέχρι τον 6ο και 19 από τον 6ο μέχρι τον 9ο χαχαχαχαχαχα 

@Evouskaπραγματικά είναι δύσκολο να το κόψεις, στο γιο μου χρειάστηκα σύμβουλο θηλασμού.... 

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, κοριτσάκι, νοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

Τα κατάφερα τελικά!!!!! 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...