Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Δύσκολη και η δική σου κατάσταση!!! Μπραβο που προσπαθείς να εχεις θετική σταση!!! Βοηθάει πολυ και η ψυχολογία. Μακαρι να συμβεί το καλύτερο σεναριο, αλλά όπως και να έχει να κρατήσεις το παιδικο σου γερό!! Και όλα τα κορίτσια. Αν βαριέσαι να μπαίνεις να μιλαμε να περνά η ώρα σου!!! 

 

@jellyfishch πολύ όμορφα τα νέα σου!!! Με το καλό να γίνει και η πρόσληψη. Και με ενα εργαζόμενο πολυ καλύτερα τα πράγματα!!! Αυτοί είναι μισθοί απιαστοι για την πλειοψηφία στην Ελλάδα!!!

Όσο για την ζελατίνη κολλαγόνου που την βρίσκεις; Δεν το είχα ξανακούσει!!

Το 50% για την ακρίβεια είναι η ψυχολογία και το 50% η ιατρική αντιμετώπιση είπε ο γιατρός αφού αν δω κάτι στην τηλεόραση και συγκινηθώ ξεκινάει ο πόνος φαντάσου ή αγχωθω οπότε μόνο θετικά!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, jellyfishch είπε:

Πολύ καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Ηθικό ακμαίο θέλω, και να στηρίζουμε η μία την άλλη! Όλα καλά θα πάνε! Θα προσέχουμε, θα ακούμε τους γιατρούς μας και το σώμα μας και θα γεννήσουμε τα μωράκια μας με ασφάλεια. Γενικά η σύγκριση, σε οτιδήποτε στη ζωή μας, κάνει πολύ κακό. είναι μία διαδικασία που δεν έχει τέλος, και γενικότερα οι άνθρωποι θέλουν να παρουσιάζουν τα θετικά της ζωής τους και να κρύβουν τα αρνητικά. Οπότε η σύγκριση εννοείται ότι μόνο άσχημα συναισθήματα θα μας προκαλέσει γιατί δε γνωρίζουμε τι σταυρό κουβαλάει σε κάποιον άλλον τομέα της ζωής του αυτός που κατα τ' άλλα είναι "τυχερός".

@ΒαλεντιναΧ και @HopeMe περαστικά! Κουράγιο! 

Άρχισα να παίρνω ζελατίνη κολαγόνου, για να βοηθήσω τους ιστούς της μήτρας μου. Σε σχέση με τον πλακούντα αλλά και τη φυσιολογική γέννα που ελπίζω. 

Με δέχτηκαν ως νηπιαγωγό στη Φινλανδία, και αν είναι καλές οι συνθήκες και η διαδικασία κυλήσει ομαλά, τον Αύγουστο μεταναστεύουμε. Είμαστε όλοι συγκρατημένα χαρούμενοι. 

Δε νιώθω ακόμη το μωρό και είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Το γιο μου τον ένιωσα γύρω στην 15η. Ελπίζω να είναι όλα καλά, έχω υπέρηχο στην επόμενη Δευτέρα. Το μόνο που νιώθω είναι μία μάζα μονίμως στην αριστερή πλευρά (συνήθως κοιμάμαι στα αριστερά), και τραβήγματα χαμηλά, αλλά υποθέτω ότι είναι πλακούντες, μήτρες κτλ που αναπτύσσονται. 

Σας φιλώ!

 

 

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια για την δουλειά!!! Τέλεια νέα!!! Με το καλό να πάτε και να τακτοποιηθειτε!!❤❤❤

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Το 50% για την ακρίβεια είναι η ψυχολογία και το 50% η ιατρική αντιμετώπιση είπε ο γιατρός αφού αν δω κάτι στην τηλεόραση και συγκινηθώ ξεκινάει ο πόνος φαντάσου ή αγχωθω οπότε μόνο θετικά!!!

Υπομονή αγάπη μου κ όλα καλα θα πάνε θα το δεις ! Ξεκινά να βλέπεις καμία σειρά να περάσει η ώρα! Το How i met your mother είναι κωμωδία πολύ ωραία!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια για την δουλειά!!! Τέλεια νέα!!! Με το καλό να πάτε και να τακτοποιηθειτε!!❤❤❤

Υπομονή αγάπη μου κ όλα καλα θα πάνε θα το δεις ! Ξεκινά να βλέπεις καμία σειρά να περάσει η ώρα! Το How i met your mother είναι κωμωδία πολύ ωραία!!❤

Πολύ θα το θελα κορίτσια μου Αλλα όλη μέρα παίζω στο κρεβάτι με την μικρή φέρνει τα πάντα από το δωμάτιο της και μετά αφού πάει για ύπνο τα πάω στην θέση τους ένας χαμός....

Δεν προλάβαινω να δω ούτε πρωιναδικο χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Πολύ θα το θελα κορίτσια μου Αλλα όλη μέρα παίζω στο κρεβάτι με την μικρή φέρνει τα πάντα από το δωμάτιο της και μετά αφού πάει για ύπνο τα πάω στην θέση τους ένας χαμός....

Δεν προλάβαινω να δω ούτε πρωιναδικο χαχαχαχ

Αφού έρχεται η γλυκούλα και παίζεται μαζί καλά είναι!!!! Η δική μου μικρή ήταν δύσκολη!!! Τώρα έχει ηρεμήσει. Φαντάσου μια φορά είχα γυρίσει απο την δουλειά και την παρακάλαγα να με αφήσει να κοιμηθώ και μου τράβαγε τα μαλλιά!! Βέβαια το καημένο δουλεύαμε και οι δυο και της λείπαμε και ωράρια περίεργα, πρωι βράδυ. Ευτυχώς τον τελευταίο χρόνο μας χόρτασε. (Παρόλο που μας έτυχαν πολλά άσχημα αυτο ήταν το μεγαλύτερο καλο).

Όσο για την ψυχολογία κάνει θαύματα, σε πολλά θέματα υγειας.

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίτσα* την παίρνω από μαγαζί με βιολογικά, χρησιμοποιείται ως πηκτικό μέσο. Την έπαιρνε και ο άντρας μου σε κάποια ατυχήματα που είχε και είχε σπασμένα κόκκαλα, τον βοήθησε πολύ. 

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Αφού έρχεται η γλυκούλα και παίζεται μαζί καλά είναι!!!! Η δική μου μικρή ήταν δύσκολη!!! Τώρα έχει ηρεμήσει. Φαντάσου μια φορά είχα γυρίσει απο την δουλειά και την παρακάλαγα να με αφήσει να κοιμηθώ και μου τράβαγε τα μαλλιά!! Βέβαια το καημένο δουλεύαμε και οι δυο και της λείπαμε και ωράρια περίεργα, πρωι βράδυ. Ευτυχώς τον τελευταίο χρόνο μας χόρτασε. (Παρόλο που μας έτυχαν πολλά άσχημα αυτο ήταν το μεγαλύτερο καλο).

Όσο για την ψυχολογία κάνει θαύματα, σε πολλά θέματα υγειας.

Ναι είναι λογικό να της λείπετε και να προσπαθούσε να αναπληρώσει εμένα με έχει κάθε μέρα όλη μέρα από τότε που γεννήθηκε νομίζω ότι εγώ στεναχωριεμαι που δεν μπορώ να είμαι μαζί της στο πάτωμα να παίζουμε ή να βγούμε έξω στην αυλή παρά αυτή!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίτσα* @BILLE @jellyfishch Σας ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου. Πραγματικά εισέπραξα πολύ θετική ενέργεια. Σας εύχομαι τα καλύτερα και σένα @jellyfishch καλή αρχή στη νέα σου ζωή!!

Εγω κορίτσια μου σκέφτομαι μόνο θετικά. Ναι μεν τρομάζω, και ιδίως έτρεμα όταν είδα αίμα, αλλά ευτυχώς δεν ήταν αποκόλληση, η μικρή ήταν μια χαρά άρα προχωράμε έστω κι έτσι. Είμαι αισιόδοξη ότι το μικρουλι σε λίγο καιρό θα το έχω στην αγκαλιά μου, πρώτα ο Θεός. Προσεύχομαι για αυτό και για όλες μας.

Είστε απίστευτες. ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φραουλίτσα* είπε:

Αφού έρχεται η γλυκούλα και παίζεται μαζί καλά είναι!!!! Η δική μου μικρή ήταν δύσκολη!!! Τώρα έχει ηρεμήσει. Φαντάσου μια φορά είχα γυρίσει απο την δουλειά και την παρακάλαγα να με αφήσει να κοιμηθώ και μου τράβαγε τα μαλλιά!! Βέβαια το καημένο δουλεύαμε και οι δυο και της λείπαμε και ωράρια περίεργα, πρωι βράδυ. Ευτυχώς τον τελευταίο χρόνο μας χόρτασε. (Παρόλο που μας έτυχαν πολλά άσχημα αυτο ήταν το μεγαλύτερο καλο).

Όσο για την ψυχολογία κάνει θαύματα, σε πολλά θέματα υγειας.

Θαρραλέα είσαι εσύ να θες να κοιμηθείς μετά τη δουλειά χάχαχα 

@ΒαλεντιναΧ σε σκέφτομαι είναι τρομερά δύσκολο αυτό που περνάς. Αν μού τύχαινε εμένα σίγουρα δε θα τα κατάφερνα. Υπομονή να έχεις, εύχομαι να πηγαίνεις όλο και καλύτερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω,  από την φάση που είμαστε κ μετά (απο πλευρας ογκου κοιλιας) τι είναι πιο σωστό να φοράμε φαρδια ρουχα που δεν ασκουν καθολου πιεση πουθενα ή ενδεχομενως κολαν εγκυμοσυνης που κραταει ολοκληρη την κοιλια σε σταθερη θεση? Αποριες που τις έχω... 

  • Μου αρέσει 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Θαρραλέα είσαι εσύ να θες να κοιμηθείς μετά τη δουλειά χάχαχα 

@ΒαλεντιναΧ σε σκέφτομαι είναι τρομερά δύσκολο αυτό που περνάς. Αν μού τύχαινε εμένα σίγουρα δε θα τα κατάφερνα. Υπομονή να έχεις, εύχομαι να πηγαίνεις όλο και καλύτερα 

Μην φανταστεις ότι κοιμομουν κάθε φορά, απλά ήταν μέρα που ήμουν χάλια και ήταν και η μητερα μου εδω και δεν με άφησε ούτε για μιση ώρα!!!

Just now, phal είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω,  από την φάση που είμαστε κ μετά (απο πλευρας ογκου κοιλιας) τι είναι πιο σωστό να φοράμε φαρδια ρουχα που δεν ασκουν καθολου πιεση πουθενα ή ενδεχομενως κολαν εγκυμοσυνης που κραταει ολοκληρη την κοιλια σε σταθερη θεση? Αποριες που τις έχω... 

Νομόζω ότι σε κάνει εσένα να νιωθεις πιο άνετα ειναι οκ. Εγω στο σπίτι έχω κολάν που δεν είναι καν εγκυμοσύνης αλλά πιο μεγάλο νούμερο απο αυτα που φοραγα, γιατί και αυτη η μπασκα που φτανει ψηλά στην κοιλιά μου σπάει τα νεύρα!!! Όσο για  κοιλιά... Έχει αρχίσει και με ενοχλεί και όταν είμαι καθιστή!!!:mrgreen: :shock: 

Εσυ με τα διδυμακια σου πως πας; Έχει μεγαλώσει η κοιλίτσα; Έχεις αρχίσει να τα νιώθεις;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Μην φανταστεις ότι κοιμομουν κάθε φορά, απλά ήταν μέρα που ήμουν χάλια και ήταν και η μητερα μου εδω και δεν με άφησε ούτε για μιση ώρα!!!

Νομόζω ότι σε κάνει εσένα να νιωθεις πιο άνετα ειναι οκ. Εγω στο σπίτι έχω κολάν που δεν είναι καν εγκυμοσύνης αλλά πιο μεγάλο νούμερο απο αυτα που φοραγα, γιατί και αυτη η μπασκα που φτανει ψηλά στην κοιλιά μου σπάει τα νεύρα!!! Όσο για  κοιλιά... Έχει αρχίσει και με ενοχλεί και όταν είμαι καθιστή!!!:mrgreen: :shock: 

Εσυ με τα διδυμακια σου πως πας; Έχει μεγαλώσει η κοιλίτσα; Έχεις αρχίσει να τα νιώθεις;

Έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά και νιώθω πλέον να κινούνται 3 με 4 φορές την ημέρα. Δεν σου κρύβω όμως ότι τώρα που μεγαλώνει η κοιλιά αγχώνομαι για περισσότερα πράγματα. Δηλαδή πως κάθομαι, πως ξαπλώνω μην κάνω ζημιά, έχω νέα πονακια μικρά διαφορα λόγω κοιλιάς... Στο μεταξυ δουλευω ναι μεν με τηλεργασια συνεχεια, αλλα καθομαι αρκετες ωρες κ σηκωνομαι κ ποναει ολο μου το κορμι... Αχ δεν ξέρω πώς θα περάσει ο καιρός ελπίζω όλα να πάνε καλά....

  • Μου αρέσει 2

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧ τις συσπάσεις πως τις καταλαβαίνεις? Εμένα με πιάνει που και που ένα σφίξιμο, χαμηλά όμως πάνω από το ηβικό οστό. Δεν ξέρω αν είναι σύσπαση. Η έντερο η μυϊκή κράμπα.

Άρχισα νομίζω κι εγώ να νιώθω το μωράκι. Ελπίζω να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσύνες. Χωρίς προβλήματα. Αγχώνομαι μην μειωθεί κι άλλο ο τράχηλος

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λιλιτο είπε:

@ΒαλεντιναΧ τις συσπάσεις πως τις καταλαβαίνεις? Εμένα με πιάνει που και που ένα σφίξιμο, χαμηλά όμως πάνω από το ηβικό οστό. Δεν ξέρω αν είναι σύσπαση. Η έντερο η μυϊκή κράμπα.

Άρχισα νομίζω κι εγώ να νιώθω το μωράκι. Ελπίζω να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσύνες. Χωρίς προβλήματα. Αγχώνομαι μην μειωθεί κι άλλο ο τράχηλος

Ναι αυτό το σφίξιμο είναι σύσπαση τις νιώθω ή έτσι ή όλη η κοιλιά σφίγγει και τα δύο στην περίπτωση μου είναι σύσπαση....ελπίζω και εγώ μην μειωθεί....το μωράκι το νιώθω και εγώ κάθε μέρα Τουλ μια φορά ευτυχώς....

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Θαρραλέα είσαι εσύ να θες να κοιμηθείς μετά τη δουλειά χάχαχα 

@ΒαλεντιναΧ σε σκέφτομαι είναι τρομερά δύσκολο αυτό που περνάς. Αν μού τύχαινε εμένα σίγουρα δε θα τα κατάφερνα. Υπομονή να έχεις, εύχομαι να πηγαίνεις όλο και καλύτερα 

Δεν μπορώ να κάνω κάτι ή δεν θα προσέξω καθόλου το εμβρυακι ή θα πρέπει να αποχωριστώ την κόρη μου για να κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο άρα βρήκα ελπίζω μια μέση λύση γιατί δεν αντέχω ούτε το ένα ούτε το άλλο....ελπίζω να πάνε όλα καλά και χαλάλι όλα

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, λιλιτο said:

@ΒαλεντιναΧ τις συσπάσεις πως τις καταλαβαίνεις? Εμένα με πιάνει που και που ένα σφίξιμο, χαμηλά όμως πάνω από το ηβικό οστό. Δεν ξέρω αν είναι σύσπαση. Η έντερο η μυϊκή κράμπα.

Άρχισα νομίζω κι εγώ να νιώθω το μωράκι. Ελπίζω να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσύνες. Χωρίς προβλήματα. Αγχώνομαι μην μειωθεί κι άλλο ο τράχηλος

Εγώ την περιοχή πανω απο το οστό του αιδιου μας την νιώθω συνέχεια σφιχτή ανεξάρτητα πονάω ή όχι. Ειδικα μετά από τα τσίσα μου που ξεφουσκωνω είναι ακόμα πιο σφιχτό σαν βουναλακι όλη η περιοχή. Οχι όμως για δευτερόλεπτα. Σχεδόν μόνιμα. Φαντάζομαι αν ήταν μόνιμη συσπαση θα την είχε δει στον υπέρηχο. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, phal είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω,  από την φάση που είμαστε κ μετά (απο πλευρας ογκου κοιλιας) τι είναι πιο σωστό να φοράμε φαρδια ρουχα που δεν ασκουν καθολου πιεση πουθενα ή ενδεχομενως κολαν εγκυμοσυνης που κραταει ολοκληρη την κοιλια σε σταθερη θεση? Αποριες που τις έχω... 

Εγώ πιστεύω ότι φοράμε ο, τι μάς κάνει να νιώθουμε άνετα. Αν ζορίζεσαι με κάποιο παντελόνι, κολάν, φόρμα, μην το φοράς καλύτερα.. 

 

12 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Μην φανταστεις ότι κοιμομουν κάθε φορά, απλά ήταν μέρα που ήμουν χάλια και ήταν και η μητερα μου εδω και δεν με άφησε ούτε για μιση ώρα!!!

Είμαι σίγουρη, μωρέ το παιδάκι εσενα ήθελε... Τα ίδια έχω κι εγώ, απλά πλέον το έχω αποδεχτεί, σφίγγω δόντια και συνεχίζω... Οι πιο δύσκολες ώρες είναι 4-6 το απόγευμα, εκείνο το δίωρο έχω καταρρεύσει και κρατιέμαι με χίλια ζόρια, μέχρι και στο χαλί με πήρε ο ύπνος όπως παίζαμε για 1 λεπτό το πολύ, κι όμως αυτό το λεπτό ήταν σούπερ αναζωογονητικο. Από τις 6 και μετά, λίγο να φάνε το απογευματινό τους, λίγο να κάνουν το μπανακι τους, λίγο να χαλαρώσεις στην τηλεόραση, κατά τις 8 ο μεγάλος έχει ξεραθεί, η μικρή μετά δεν ενοχλεί, παίζει μόνη της και κατά τις 9 και κάτι της κάνω γάλα και πέφτει.

Να σάς πω κι αυτό μήπως σάς δώσω θάρρος, στο δεύτερο παιδί ηταν οοοοολα πολύ πιο εύκολα. Όλα όμως. 1ον ξέρεις πώς να χειριστείς το μωρό, δεν αγχώνεσαι για το παραμικρό, πας ρομποτικά 

2ον ξέρεις τι σε περιμένει όσον αφορά αϋπνίες και κούραση, οπότε είσαι καλύτερα προετοιμασμενη ψυχολογικά ίσως και σωματικά. 

Το πρώτο πράγμα που είπα όταν γέννησα τη μικρή ήταν ότι δε θέλω κανέναν μα κανέναν να έρθει στο σπίτι για κάνα μήνα τουλάχιστον μέχρι να βρω τους ρυθμούς μου. Ουτε μάνα ούτε πεθερά ούτε κανέναν. Να πατήσω πρώτα στα πόδια μου γιατί ο καθένας θα λέει το μακρύ του και το κοντό του. Άσε που δεν ξέρουν πώς να διαχειριστουν το μεγάλο παιδί. Θα καταλάβετε τι εννοώ εν καιρώ. 

11 ώρες πρίν, phal είπε:

Έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά και νιώθω πλέον να κινούνται 3 με 4 φορές την ημέρα. Δεν σου κρύβω όμως ότι τώρα που μεγαλώνει η κοιλιά αγχώνομαι για περισσότερα πράγματα. Δηλαδή πως κάθομαι, πως ξαπλώνω μην κάνω ζημιά, έχω νέα πονακια μικρά διαφορα λόγω κοιλιάς... Στο μεταξυ δουλευω ναι μεν με τηλεργασια συνεχεια, αλλα καθομαι αρκετες ωρες κ σηκωνομαι κ ποναει ολο μου το κορμι... Αχ δεν ξέρω πώς θα περάσει ο καιρός ελπίζω όλα να πάνε καλά....

Όπου δεις ότι ζορίζεσαι να αλλάζεις στάση. Πάντως πρέπει να το συνηθίσεις επειδή είναι και δύο θα ζορίζεσαι λίγο περισσότερο... 

 

10 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι αυτό το σφίξιμο είναι σύσπαση τις νιώθω ή έτσι ή όλη η κοιλιά σφίγγει και τα δύο στην περίπτωση μου είναι σύσπαση....ελπίζω και εγώ μην μειωθεί....το μωράκι το νιώθω και εγώ κάθε μέρα Τουλ μια φορά ευτυχώς....

Δεν μπορώ να κάνω κάτι ή δεν θα προσέξω καθόλου το εμβρυακι ή θα πρέπει να αποχωριστώ την κόρη μου για να κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο άρα βρήκα ελπίζω μια μέση λύση γιατί δεν αντέχω ούτε το ένα ούτε το άλλο....ελπίζω να πάνε όλα καλά και χαλάλι όλα

Όλα για καλό να είναι θα περάσει γρήγορα ο καιρός!!! Νιώθεις κλωτσιές κι εσύ;

Εγώ δεν εωχ νιώσει κάτι ακομαααα:angry:

πρίν από 6 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Εγώ την περιοχή πανω απο το οστό του αιδιου μας την νιώθω συνέχεια σφιχτή ανεξάρτητα πονάω ή όχι. Ειδικα μετά από τα τσίσα μου που ξεφουσκωνω είναι ακόμα πιο σφιχτό σαν βουναλακι όλη η περιοχή. Οχι όμως για δευτερόλεπτα. Σχεδόν μόνιμα. Φαντάζομαι αν ήταν μόνιμη συσπαση θα την είχε δει στον υπέρηχο. 

Αυτό το παθαινω κι εγώ, μού είπε ο γιατρός ότι είναι συσπάσεις...

10 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@ΒαλεντιναΧ τις συσπάσεις πως τις καταλαβαίνεις? Εμένα με πιάνει που και που ένα σφίξιμο, χαμηλά όμως πάνω από το ηβικό οστό. Δεν ξέρω αν είναι σύσπαση. Η έντερο η μυϊκή κράμπα.

Άρχισα νομίζω κι εγώ να νιώθω το μωράκι. Ελπίζω να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσύνες. Χωρίς προβλήματα. Αγχώνομαι μην μειωθεί κι άλλο ο τράχηλος

Αχχχ τι τέλεια!!! Πώς το νιώθεις;; σαν κλωτσιές;; πόσο είσαι τώρα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...