Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Ο προβληματισμός μ.ειναι να δω πως θα βολεψω 2 κρεβάτια  κ το είδους σε ένα δωμάτιο.  Καρότσι έχω. 

Ο μικρός κοιμάται σε πολυμορφική κούνια.  Σκέφτομαι να πάρω μια μικρή κούνια για το μωρό 

Απλά δεν ξέρω κατά πόσο  κ για πόσο ακόμα  θα ναι άνετη η πολυμορφικη  στο θέμα πλάτος για τον γιο Μ. 

Αν αξίζει δηλ να πάρω στρώμα καινούργιο στον μικρό ή να αλλάξω κ σε αυτόν κρεβάτι. 

Να του πάρω μόνο με σκοπό κάποια στιγμή να μπει κουκέτα από πάνω 

 

Να ορίστε τι μπορείς να κάνεις γι αρχή να κάτσετε να τα βάλετε κάτω με το σύζυγό σου να δείτε την αναμόρφωση του δωματίου. Καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου διότι κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι, ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη όμως.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Ο προβληματισμός μ.ειναι να δω πως θα βολεψω 2 κρεβάτια  κ το είδους σε ένα δωμάτιο.  Καρότσι έχω. 

Ο μικρός κοιμάται σε πολυμορφική κούνια.  Σκέφτομαι να πάρω μια μικρή κούνια για το μωρό 

Απλά δεν ξέρω κατά πόσο  κ για πόσο ακόμα  θα ναι άνετη η πολυμορφικη  στο θέμα πλάτος για τον γιο Μ. 

Αν αξίζει δηλ να πάρω στρώμα καινούργιο στον μικρό ή να αλλάξω κ σε αυτόν κρεβάτι. 

Να του πάρω μόνο με σκοπό κάποια στιγμή να μπει κουκέτα από πάνω 

 

Δεν θυμόμουν ότι εχεις και δεύτερο... Οπότε θα εχεις και αρκετά απο το πρώτο, ξέρεις και τι περίπου θα χρειαστείς, αν το θες μπορείς να πάρεις κάποια να μην το έχεις και ανχος. Τώρα το θεμα δωμάτιο μεγαααλη ιστορία!!! Και μεις έχουμε σκεφτεί διαφορά σενάρια. Λέγαμε να πάρουμε καινούριο κρεβάτι στην μεγάλη σαν πολυμορφικό. Μετα σκεφτόμουν μήπως θέλουν να κοιμούνται μαζί και να έχουν ένα δωμάτιο για να παίζουν, γιατί έχουμε δυο παιδικά δωμάτια. Οπότε είπαμε ας γεννηθεί και βλέπουμε τι θα πάρουμε. Εκτός απο την λύση της κουκέτας υπάρχουν και κρεβάτια που το δεύτερο είναι συρταρωτό αλλά υπάρχει και μια απόσταση μεταξύ τους ένα κενό, όπου το κάτω κρεβάτι μπορεί να είναι στρωμένο και να έχει και μαξιλάρι, αλλά θα πρέπει φυσικά να το τραβάς. Αφού θα πάρεις κρεβάτι κάποια στιγμή νομίζω καλύτερα θα είναι να πάρεις το μεγαλύτερο με προοπτική συνδυασμού με δεύτερο παρά έξτρα κούνια (Έτσι θα χαρεί και ο μεγάλος) Εξαρτάται βέβαια και απο τα οικονομικά σας. Εμείς την βάλαμε στα 2 σε κανονικό κρεβάτι με προστατευτικό.

Σόρρυ αλλά δεν θυμάμαι πόσο είναι το πρώτο σου παιδάκι;

Να σας πω και κάτι να γελάσετε. Πριν μέρες έγινε ένα μπέρδεμα με τις ενέσεις που μου έγραψε ο γιατρός και έπρεπε να του υπενθυμίσω την επόμενη να μου τις γράψει. Και φυσικά σαν τρελή ανχωθηκα.... Και τι είδα στον ύπνο μου. Προσπαθούσα να παω στο νοσοκομείο και είχα χαθεί και το κινητό δεν μπορούσε να κάνει κλήση και είχα ανχωθει να βρω τον γιατρό και ποιον βλέπω; Τον Τζίμη Πανούση μου δίνει το χέρι του και μου λέει μην ανησυχείς θα σε βοηθήσω εγώ... Καλό; Χα χα χα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα και όμορφο Σαββατό! 

Να κάνω μια ερώτηση στα κορίτσια μας με τις συσπάσεις. Γίνεται να έχουμε συσπάσεις χωρίς πονο??? 

Και επίσης έχετε παρατηρησει αν σας πιάνουν μετά την τουαλέτα ? Εγώ κάθε φορά που κάνω τσίσα μου νιώθω την κοιλιά μου να σκληραίνει στο κάτω μέρος και μετά από μερικά λεπτά να χαλαρώνει 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Δηλαδή κορίτσι μου πρέπει να έχει δίωρη αποχή και από το ασβέστιο;; γιατί εμένα ο γιατρός μου είπε 1-1,5 ώρα μετά από το ασβέστιο να παίρνω το μαγνήσιο, δε μου ανέφερε κάτι για γαλακτοκομικά γενικά!Εγώ θα το παίρνω πάντως 2 ώρες μετά για να είμαι σίγουρη!!

 

Καλημερούδια σε όλες!Λοιπόν μου τα ξαναεξήγησε ο άντρας μου που είναι χημικός.Απλά (γιατί κ αυτός άρχισε να μου λέει κάτι για σύμπλοκα κ ακαταλαβίστικά).Το ασβέστιο απορροφά το μάγνήσιο. Οπότε, όταν τρως-πίνεις γαλακτικομικά (που έχουν ασβέστιο) κ καπάκι πίνεις μαγνήσιο το ασβέστιο των γαλακτοκομικών απορροφά το μαγνήσιο. Οπότε τζάμπα που το πίνεις. Γι αυτό και θέλουν τουλάχιστον δίωρη απόσταση!

14 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

 

Δεν τα μπορώ της τελευταίας στιγμής. 

Θέλω κ γω ένα πρόγραμμα. 

Φοβάμαι μην είμαι ξάπλα κ πέσω στην ανάγκη του τις τελευταίες μέρες 

Ότι να ναι θα αγοράσει. 

 

Τα ίδια κ ο δικός μου. Του έχω ζητήσει να βρούμε την κούνια που μας έχει τάξει η αδελφή του, γιατί κάπου βολοδέρνει και μου λέει σιγά πώς κάνεις έτσι;Του λέω χριστιανέ μου μπορεί να χρειαστεί να αγοράσουμε στρώμα, η να πάμε αυτό που έχει για καθαρισμό. Η να βαφτεί...Πραγματικά...μην πέσω στην ανάγκη του!!!χαχαχαχ!!!εφιάλτης, μπρρρρ...

Ποια κοπέλα έγραψε για τον Πανούση;;;χαχαχαχχ, κορυφαίο!!!!Μιλάμε για το απόλυτο σουρεαλιστικό όνειρο!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια καλημερα και όμορφο Σαββατό! 

Να κάνω μια ερώτηση στα κορίτσια μας με τις συσπάσεις. Γίνεται να έχουμε συσπάσεις χωρίς πονο??? 

Και επίσης έχετε παρατηρησει αν σας πιάνουν μετά την τουαλέτα ? Εγώ κάθε φορά που κάνω τσίσα μου νιώθω την κοιλιά μου να σκληραίνει στο κάτω μέρος και μετά από μερικά λεπτά να χαλαρώνει 

Ναι υπάρχουν και συσπάσεις χωρίς πόνο αλλά αυτές είναι ακακες και δεν μας ανησυχούν ο πόνος και η δυσφορία ναι....γενικά συσπάσεις μπορούμε να έχουμε οποτεδήποτε έχω ακούσει από κάποια κορίτσια ότι έχουν πριν να πάνε στο μπάνιο και μετά σταματάνε εγώ έχω πάντα χαχαχα ....από εχθές με έπιασε φαγουρα κάτω και μάλλον είναι από τα κολπικά κρέμα και χάπια που βάζω λογικό δεν μπορώ να διακόψω όμως τρώω κάνα γιαούρτι και θα κάνω και καμιά πλύση με χαμομήλι.....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Ναι υπάρχουν και συσπάσεις χωρίς πόνο αλλά αυτές είναι ακακες και δεν μας ανησυχούν ο πόνος και η δυσφορία ναι....γενικά συσπάσεις μπορούμε να έχουμε οποτεδήποτε έχω ακούσει από κάποια κορίτσια ότι έχουν πριν να πάνε στο μπάνιο και μετά σταματάνε εγώ έχω πάντα χαχαχα ....από εχθές με έπιασε φαγουρα κάτω και μάλλον είναι από τα κολπικά κρέμα και χάπια που βάζω λογικό δεν μπορώ να διακόψω όμως τρώω κάνα γιαούρτι και θα κάνω και καμιά πλύση με χαμομήλι.....

Δηλαδή εσυ κοπελα μου έχεις και πονους?τυπου περιόδου??? Και εγώ και έχω πονακια αλλά σε άσχετα σημεία και οχι εκεί που πετρωνει. Εμένα σκληραίνει σε κάποια σήμεια χωρίς να ποναω. Δηλαδή πιάνω την κοιλιά μου και το καταλαβαίνω. 

Για την φαγουρα μάλλον όντως από τα κόλπικα θα είναι. Και εμένα με είχε πιασει όταν έβαζα υποθέτα για ένα βακτηρίδιο. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Δηλαδή εσυ κοπελα μου έχεις και πονους?τυπου περιόδου??? Και εγώ και έχω πονακια αλλά σε άσχετα σημεία και οχι εκεί που πετρωνει. Εμένα σκληραίνει σε κάποια σήμεια χωρίς να ποναω. Δηλαδή πιάνω την κοιλιά μου και το καταλαβαίνω. 

Για την φαγουρα μάλλον όντως από τα κόλπικα θα είναι. Και εμένα με είχε πιασει όταν έβαζα υποθέτα για ένα βακτηρίδιο. 

Τον πήρα τηλ και μου είπε η κρέμα που βάζω προγεστερόνη διαταράσσει πλήρως το πεχα και μπορώ να πάρω κρέμα για εξωτερική χρήση χωρίς να κόψω ότι παίρνω η canesten ή dactarin και να αλοιφώ πρωί βράδυ δεν είναι τίποτα είπε.... 

Ναι εγώ έχω και πόνους άλλες σαν περιόδου άλλες σαν δυσφορία από το σφίξιμο και κάποιες όντως το καταλαβαίνω μόνο αν πιάσω την κοιλιά μου.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Δεν θυμόμουν ότι εχεις και δεύτερο... Οπότε θα εχεις και αρκετά απο το πρώτο, ξέρεις και τι περίπου θα χρειαστείς, αν το θες μπορείς να πάρεις κάποια να μην το έχεις και ανχος. Τώρα το θεμα δωμάτιο μεγαααλη ιστορία!!! Και μεις έχουμε σκεφτεί διαφορά σενάρια. Λέγαμε να πάρουμε καινούριο κρεβάτι στην μεγάλη σαν πολυμορφικό. Μετα σκεφτόμουν μήπως θέλουν να κοιμούνται μαζί και να έχουν ένα δωμάτιο για να παίζουν, γιατί έχουμε δυο παιδικά δωμάτια. Οπότε είπαμε ας γεννηθεί και βλέπουμε τι θα πάρουμε. Εκτός απο την λύση της κουκέτας υπάρχουν και κρεβάτια που το δεύτερο είναι συρταρωτό αλλά υπάρχει και μια απόσταση μεταξύ τους ένα κενό, όπου το κάτω κρεβάτι μπορεί να είναι στρωμένο και να έχει και μαξιλάρι, αλλά θα πρέπει φυσικά να το τραβάς. Αφού θα πάρεις κρεβάτι κάποια στιγμή νομίζω καλύτερα θα είναι να πάρεις το μεγαλύτερο με προοπτική συνδυασμού με δεύτερο παρά έξτρα κούνια (Έτσι θα χαρεί και ο μεγάλος) Εξαρτάται βέβαια και απο τα οικονομικά σας. Εμείς την βάλαμε στα 2 σε κανονικό κρεβάτι με προστατευτικό.

Σόρρυ αλλά δεν θυμάμαι πόσο είναι το πρώτο σου παιδάκι;

Να σας πω και κάτι να γελάσετε. Πριν μέρες έγινε ένα μπέρδεμα με τις ενέσεις που μου έγραψε ο γιατρός και έπρεπε να του υπενθυμίσω την επόμενη να μου τις γράψει. Και φυσικά σαν τρελή ανχωθηκα.... Και τι είδα στον ύπνο μου. Προσπαθούσα να παω στο νοσοκομείο και είχα χαθεί και το κινητό δεν μπορούσε να κάνει κλήση και είχα ανχωθει να βρω τον γιατρό και ποιον βλέπω; Τον Τζίμη Πανούση μου δίνει το χέρι του και μου λέει μην ανησυχείς θα σε βοηθήσω εγώ... Καλό; Χα χα χα

Κλαιω με τον Πανούση

Χαχαχα 

4 χρ κ κοιμάται σε πολυμορφική κούνια. Απλά δεν έχω ασχοληθεί με την προέκταση.  Ψάχνω στο ίντερνετ κ μόνο στο εξωτερικό βρήκα να πουλάνε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Eva1986 είπε:

Κλαιω με τον Πανούση

Χαχαχα 

4 χρ κ κοιμάται σε πολυμορφική κούνια. Απλά δεν έχω ασχοληθεί με την προέκταση.  Ψάχνω στο ίντερνετ κ μόνο στο εξωτερικό βρήκα να πουλάνε. 

Και γω οταν ξύπνησα είχα πεθάνει στα γέλια. Καλη ηλικία εχει ο γιος σου. Για την διαφορά με το δεύτερο εννοώ. 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια καλημερα και όμορφο Σαββατό! 

Να κάνω μια ερώτηση στα κορίτσια μας με τις συσπάσεις. Γίνεται να έχουμε συσπάσεις χωρίς πονο??? 

Και επίσης έχετε παρατηρησει αν σας πιάνουν μετά την τουαλέτα ? Εγώ κάθε φορά που κάνω τσίσα μου νιώθω την κοιλιά μου να σκληραίνει στο κάτω μέρος και μετά από μερικά λεπτά να χαλαρώνει 

Καλησπέρα,

 

Εγώ έχω πονους περιόδου και παραπονέθηκα στο γιατρό ότι με πονάει πολύ η μέση πριν βρούμε τη σύσπαση. Τελικά ανακαλύψαμε ότι και γι'αυτό ευθύνεται η σύσπαση. Με το που θ αρχίσει να υποχωρεί θα ανακουφιστεί και η μεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, HopeMe said:

Καλησπέρα,

 

Εγώ έχω πονους περιόδου και παραπονέθηκα στο γιατρό ότι με πονάει πολύ η μέση πριν βρούμε τη σύσπαση. Τελικά ανακαλύψαμε ότι και γι'αυτό ευθύνεται η σύσπαση. Με το που θ αρχίσει να υποχωρεί θα ανακουφιστεί και η μεση

Και εσυ μόνο με μαγνήσιο και ξεκουραση την καταπολεμάς? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!! 

Επιτέλους Σάββατο κι έχω πιάσει καναπέ... Ο άντρας μου απέρριψε την κοτόσουπα και φτιάχνει Burger. 

Εμείς κάναμε προέκταση πριν λίγο καιρό στο σπίτι οπότε αποκτήσαμε δεύτερη κρεβατοκαμαρα κατα συνέπεια και παιδικο δωμάτιο. Οπότε η λύση είναι είναι να πάρουμε κουκετα. Παρήγγειλα σε ένα πολύ καλό ξυλουργό με 2 ορόφους και ένα συρτάρι κάτω που να μπαίνει στρώμα για τρίτο κρεβάτι. Μόλις ετοιμαστεί θα βάλω τον μικρό στον κάτω όροφο και με το καλό τη μικρή στην κούνια. 

Για ψώνια θα αρχίσω τώρα στις εκπτώσεις να παίρνω και για τα 2 κάποια πράγματα που ξέρω σίγουρα θα τα χρειαστώ ώστε να μην έρθουν όλα μαζεμένα. 

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Και εσυ μόνο με μαγνήσιο και ξεκουραση την καταπολεμάς? 

Μαγνήσιο αυξημένο και ξεκούραση πριν το αίμα. Μετά το αίμα κλινήρης. Έχω ακόμη καφέ και σήμερα σταμάτησα utrogestan. Σε 2 εβδομάδες επανεξέταση

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eva1986 είπε:

Κλαιω με τον Πανούση

Χαχαχα 

4 χρ κ κοιμάται σε πολυμορφική κούνια. Απλά δεν έχω ασχοληθεί με την προέκταση.  Ψάχνω στο ίντερνετ κ μόνο στο εξωτερικό βρήκα να πουλάνε. 

Πάρε κανονικο κρεββάτι στο μεγάλο και στην κούνια βαλε το μικρό. Εμείς ήδη της πήραμε κρεββάτι για να συνηθίσει και να μην διεκδικεί την κούνια όταν έρθει το μωρό. Αγορές στο πρώτο δεν έκανα γτ ήμουν ξάπλα πήγαν οι γιαγιάδες και πήραν ρούχα κλπ.γυρω στην 34 βδομάδα τα είχα όλα έτοιμα γτ φοβόμασταν για πρόωρο τοκετό. Καρότσι μου είχαν δώσει και καλαθουνα. Κούνια πήρα όταν έγινε 2 μηνών .


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έχω μέρες να γράψω αλλά μπαίνω τακτικά και σας διαβάζω! Στην τελευταία μου επίσκεψη στον γιατρό, διαπιστώθηκε ότι κατά 60% έχουμε και εμείς κοριτσάκι! Στις 26 του μήνα έχω κλείσει για την β επιπέδου οπότε πιστεύω θα μάθουμε και σίγουρα.. η αλήθεια είναι πως ακόμη δεν το έχω δέσει για κορίτσι αλλά όσο το σκέφτομαι, χαίρομαι πολύ! Κατά τα άλλα πως είστε;  Διαβάζω για πονάκια και για συσπάσεις από διαφορά κορίτσια! Εγω έχω ακόμη ναυτία αλλά όχι στη συχνότητα που είχα στις αρχές αρχές... σήμερα ας πούμε δεν είχα καθολου! Γενικά λίγη δυσκοιλιότητα, αλλά όχι αφορητη! Ααα έχω αρχίσει και νιώθω το μωράκι πολύ έντονα καθημερινά, κυρίως όταν κάθομαι και χαλαρώνω ή ξαπλώνω! Είναι τέλειο!!

  • Μου αρέσει 5

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...