Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ πόσο σας σκέφτομαι.  Κάθε βράδυ προσεύχομαι να πανε όλα καλά κ να γεννησουμε τελειομηνα κ υγιή μωράκια. 

Τις τελευταίες μέρες όλο έχω αρνητικές σκέψεις ότι πχ θα γέννησω πρόωρα ,θα Μ σπάσουν τα νερά.

Τρέμω τη μέτρηση στη β επιπέδου του τραχήλου τι θα δούμε. 

Μ έχει πιάσει ένας αρνητισμος.  Ζηλεύω με την καλή έννοια όλες που έχουν τέλεια εγκυμοσυνη κ λέω από μέσα Μ κ γω θα θελα να ναι όλα τέλεια. 

Πήγα σε μια φίλη Μ κ κοιτούσα την β επιπέδου της κ έλεγε τράχηλος 4 ,8.  

Έπαθα σοκ. Που πάω εγώ που ξεκίνησα με 3.  

Αχ αυτό με τον τράχηλο το έπαθα την προηγούμενη φορά γιατί μου είχε γίνει έμμονη μόλις μου είπε ο γιατρός 3εκ στην αυχενική μου φάνηκε λίγο και πήγα στην ξαδέρφη μου που είχε γεννήσει δύο χρόνια πριν και είδα τις εξετάσεις της στην β επιπέδου έλεγε 4.2 έπαθα σοκ εγώ στην αυχενική 3 που να ήξερα πως θα φτάσω 0.5 35η εβδομαδα και έτσι θα πάω μέχρι το τέλος.....σημασία όμως δεν έχει με τι ξεκινάς αλλά πώς εξελίσσεται π.χ ξεκινάει με 4και έχει γρήγορη και πρόωρη εξάλειψη ή ξεκινάει με 3 και δεν έχει θέμα μέχρι το τέλος είναι έτσι....εγώ ας πούμε ξεκίνησα με 4 αλλά τώρα είναι 3.6(μετρημένος την προηγούμενη Δευτέρα) τώρα θα δούμε στην β επιπέδου πόσο πήγε και ότι χρειαστεί θα κάνω....προσεύχομαι και εγώ να γεννησουμε στην ώρα μας όλες μας....

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ πόσο σας σκέφτομαι.  Κάθε βράδυ προσεύχομαι να πανε όλα καλά κ να γεννησουμε τελειομηνα κ υγιή μωράκια. 

Τις τελευταίες μέρες όλο έχω αρνητικές σκέψεις ότι πχ θα γέννησω πρόωρα ,θα Μ σπάσουν τα νερά.

Τρέμω τη μέτρηση στη β επιπέδου του τραχήλου τι θα δούμε. 

Μ έχει πιάσει ένας αρνητισμος.  Ζηλεύω με την καλή έννοια όλες που έχουν τέλεια εγκυμοσυνη κ λέω από μέσα Μ κ γω θα θελα να ναι όλα τέλεια. 

Πήγα σε μια φίλη Μ κ κοιτούσα την β επιπέδου της κ έλεγε τράχηλος 4 ,8.  

Έπαθα σοκ. Που πάω εγώ που ξεκίνησα με 3.  

Ρε φίλε πραγματικά σε καταλαβαίνωω...δεν είναι κακία αυτό, δεν είναι ζήλια, είναι παράπονο, να λες γιατί όχι και σε εμένα; έτσι κι εγώ, βλέπω τις τέλειες τιμές 2 φίλων μου που είναι κι αυτές έγκυες και σκέφτομαι το ίδιο... 

Όλα καλά να πάνε εύχομαι, σκέψου κι εσύ θετικά, πες ότι τουλάχιστον ο γιατρός σε καθησυχάζει και σού λέει ότι προχωράς κανονικά. 

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι ναι δεν κατάλαβες εννοώ ότι και εγώ είμαι στο κρεβάτι απλά όχι κλινήρης και ότι γενικά είναι δύσκολα....εγώ δεν θα απαλλαγω απο αυτές τις είχα και την πρώτη φορά μέχρι το τέλος το θέμα μου είναι να μην είναι πολλές την πρώτη φορά ήταν 50-60 την ημέρα κάποιες φορές και παραπάνω άρα τωρα με 5 είμαι καλά το θέμα ήταν να είχα τοσες όρθια αλλά μην τα θέλω και όλα δικά μου το πιο σημαντικό μου θέμα είναι να μην επηρεασουν πάλι τον τράχηλο και αρχίζει να μειώνεται....

Απλά δεν είναι χωρίς πόνο οι ακακες ας πούμε είναι με πόνο και δυσφορία.... Σίγουρα αν έβλεπα και καφέ η ψυχολογία μου θα ήταν χάλια.... 

Όλα θα πάνε καλά! Το ίδιο λέω κάθε μέρα και στον εαυτό μου και προσπαθώ να το δω θετικά! Ας ταλαιπωρηθουμε λίγο αρκεί να έχουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας όλες. Όπως και να έχει, όσο διαφορετικές περιπτώσεις κι αν είμαστε αντιμετωπίζουμε κοινές φοβίες και προσευχόμαστε για το ίδιο. Εύχομαι να λυυρωθουμε σύντομα και να είναι το τελευταίο

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Σας διάβασα βιαστικά και χαίρομαι που όλες μας βαδίζουμε ταχέως, ασχέτως δυσκολιών.

Τα νέα μου: η σύσπαση στη μήτρα συνεχίζει να υπάρχει και είναι μεγαλουτσικη. Είναι στο τοίχωμα της μήτρας όπου είναι ο πλακούντας και δεν θέλουμε να μας κάνει αποκόλληση, οπότε συνεχιζω την ξεκούραση κρεβάτι με φαρμακευτική αγωγή, αυστηρά σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα. Την Παρασκευή το βράδυ είδα αίμα (κατακόκκινο) που σε λίγη ώρα αυξήθηκε πολύ στο σκούπισμα μόνο. Νόμιζα ότι τελείωσαν όλα. Ευτυχώς με καιησυχασε ο γιατρός. Το αίμα έγινε καφέ μέσα σε λίγες ώρες και ηρεμησα.

Η μικρή μας είναι 235 γρ. Ευτυχώς τη νιώθω να χοροπηδάει συνεχώς και ηρεμώ, ξέρω ότι ειναι καλά. Τη νιώθω καθημερινά αρκετές φορές τη μέρα. Όσον αφορά τη δουλειά αναρρωτική έως τέλους με αυτά τα δεδομένα. 

Αυχενική έχω 3 Φεβρουαρίου. Έως τότε θα έχω λάβει και τον πλήρη έλεγχο από την αμνιο. 

Σας φιλώ κάθε μία ξεχωριστά.

Περαστικά ελπίζω να ηρεμήσει σύντομα αυτή η  σύσπαση και να ηρεμήσεις και συ. Είναι τρομακτικό να βλέπεις αιμα. Αλλά προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι, δεν λέω ότι είναι απίθανο, απλά όσο προχωράει η εγκυμοσύνη νομίζω είναι λιγότερες οι πιθανότητες να τελειώσει. Ευτυχώς που την νιώθεις σου δίνει κουράγιο. Επικεντρώσου αυτο το διάστημα σε σένα και το μωράκι σου!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Γενικά μην αγχώνεστε και όπως λέει η @ΒαλεντιναΧ μην μπαίνετε στην θέση μα συγκρίνεται τον εαυτό σας με άλλες εγκυμοσύνες γιατί μόνο κακό σε σας κάνετε. Υπάρχουν πολλοί παράμετροι που δεν τους γνωρίζουμε. Μπορεί να βλέπεις κάποια αποτελέσματα και να σου φαίνονται καλύτερα απο τα δικά σου, αλλά καμιά φορά μπορεί να υπάρχει κάτι αντίστοιχα χειρότερο στον άλλο σε σχέση με μας. Επίσης δυστυχώς δεν είναι εύκολα όλα για όλους, γενικά σε μένα και στον άντρα μου ας πούμε ότι θέλουμε να κάνουμε στην ζωή μας μπορεί να μας βγαίνει αλλά πάντα θα φτύσουμε αίμα. Τίποτα φεν μας έρχεται εύκολα. Αλλά κατέληξα να λέω ότι οκ δεν μαρεσει αλλά τελικά στο τέλος τα καταφέρνουμε και αυτο λέω πάντα στα δύσκολα. Θα τα καταφέρουμε ακόμα και αν δυσκολευτουμε. Τώρα γιατί συμβαίνει δεν ξέρω αυτη είναι η τύχη μας. Πλέον δεν με στεναχωρεί απλά πάντα σε ότι συμβαίνει προσπαθώ να βλέπω το θετικό ή ένα μάθημα που μπορεί να πάρω απο αυτο 

  • Μου αρέσει 7

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βρε κορίτσια! Πραγματικά καταλαβαίνω το άγχος σας. Οι πρωτότοκες, γιατί βαδίζουν στο άγνωστο, οι δευτερότοκε, γιατί έχουν επίγνωση των κινδύνων...Σήμερα σηκώθηκα με μια απίστευτη αισιοδοξία ότι ΟΛΑ και σε ΟΛΕΣ θα πάνε τέλεια. έχουμε ένα σωρό γιατρούς πάνω από τα κεφάλια μας εν έτει 2021. Οι σκέψεις μου στην @HopeMeπου φαντάζομαι πόσο έχει σοκαριστεί και φοβηθεί με το αίμα. όλα καλά θα σου πάνε κοριτσάκι μου, πραγματικά κάτσε και ξεκουράσου και θα δεις ότι τα πάντα θα κυλήσουν ομαλά. Τα θετικά vibes και στην @ΒαλεντιναΧ που έχει μικρό παιδί και δεν μπορεί να είναι όοοοολη μέρα στο κρεβάτι αλλά όσο τις επιτρέπουν οι συνθήκες γύρω της. Κορίτσια είστε ηρωίδες!Φιλιά, φιλιά σε όλες! @Φραουλίτσα*αν μπορείς στείλε μου σε παρακαλώ  μήνυμα ποιο πήρες, γιατί θέλω να παραγγείλω και εγώ και έχω χαθεί με τόσα σχέδια. Αθλητικό πήρες;

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Ηθικό ακμαίο θέλω, και να στηρίζουμε η μία την άλλη! Όλα καλά θα πάνε! Θα προσέχουμε, θα ακούμε τους γιατρούς μας και το σώμα μας και θα γεννήσουμε τα μωράκια μας με ασφάλεια. Γενικά η σύγκριση, σε οτιδήποτε στη ζωή μας, κάνει πολύ κακό. είναι μία διαδικασία που δεν έχει τέλος, και γενικότερα οι άνθρωποι θέλουν να παρουσιάζουν τα θετικά της ζωής τους και να κρύβουν τα αρνητικά. Οπότε η σύγκριση εννοείται ότι μόνο άσχημα συναισθήματα θα μας προκαλέσει γιατί δε γνωρίζουμε τι σταυρό κουβαλάει σε κάποιον άλλον τομέα της ζωής του αυτός που κατα τ' άλλα είναι "τυχερός".

@ΒαλεντιναΧ και @HopeMe περαστικά! Κουράγιο! 

Άρχισα να παίρνω ζελατίνη κολαγόνου, για να βοηθήσω τους ιστούς της μήτρας μου. Σε σχέση με τον πλακούντα αλλά και τη φυσιολογική γέννα που ελπίζω. 

Με δέχτηκαν ως νηπιαγωγό στη Φινλανδία, και αν είναι καλές οι συνθήκες και η διαδικασία κυλήσει ομαλά, τον Αύγουστο μεταναστεύουμε. Είμαστε όλοι συγκρατημένα χαρούμενοι. 

Δε νιώθω ακόμη το μωρό και είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Το γιο μου τον ένιωσα γύρω στην 15η. Ελπίζω να είναι όλα καλά, έχω υπέρηχο στην επόμενη Δευτέρα. Το μόνο που νιώθω είναι μία μάζα μονίμως στην αριστερή πλευρά (συνήθως κοιμάμαι στα αριστερά), και τραβήγματα χαμηλά, αλλά υποθέτω ότι είναι πλακούντες, μήτρες κτλ που αναπτύσσονται. 

Σας φιλώ!

 

 

  • Μου αρέσει 9

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Πολύ καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Ηθικό ακμαίο θέλω, και να στηρίζουμε η μία την άλλη! Όλα καλά θα πάνε! Θα προσέχουμε, θα ακούμε τους γιατρούς μας και το σώμα μας και θα γεννήσουμε τα μωράκια μας με ασφάλεια. Γενικά η σύγκριση, σε οτιδήποτε στη ζωή μας, κάνει πολύ κακό. είναι μία διαδικασία που δεν έχει τέλος, και γενικότερα οι άνθρωποι θέλουν να παρουσιάζουν τα θετικά της ζωής τους και να κρύβουν τα αρνητικά. Οπότε η σύγκριση εννοείται ότι μόνο άσχημα συναισθήματα θα μας προκαλέσει γιατί δε γνωρίζουμε τι σταυρό κουβαλάει σε κάποιον άλλον τομέα της ζωής του αυτός που κατα τ' άλλα είναι "τυχερός".

@ΒαλεντιναΧ και @HopeMe περαστικά! Κουράγιο! 

Άρχισα να παίρνω ζελατίνη κολαγόνου, για να βοηθήσω τους ιστούς της μήτρας μου. Σε σχέση με τον πλακούντα αλλά και τη φυσιολογική γέννα που ελπίζω. 

Με δέχτηκαν ως νηπιαγωγό στη Φινλανδία, και αν είναι καλές οι συνθήκες και η διαδικασία κυλήσει ομαλά, τον Αύγουστο μεταναστεύουμε. Είμαστε όλοι συγκρατημένα χαρούμενοι. 

Δε νιώθω ακόμη το μωρό και είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Το γιο μου τον ένιωσα γύρω στην 15η. Ελπίζω να είναι όλα καλά, έχω υπέρηχο στην επόμενη Δευτέρα. Το μόνο που νιώθω είναι μία μάζα μονίμως στην αριστερή πλευρά (συνήθως κοιμάμαι στα αριστερά), και τραβήγματα χαμηλά, αλλά υποθέτω ότι είναι πλακούντες, μήτρες κτλ που αναπτύσσονται. 

Σας φιλώ!

 

 

Συγχαρητήρια!!!!!!!!! Εύχομαι τα καλύτερα!!!! Θα είναι εντελώς νέα αρχή!!!! Βρήκε και ο σύζυγος δουλειά ή ξεκινάτε με τη δική σου και βλέπετε; 

Είναι εξαιρετικά αισιόδοξο νέο!!! 

@BILLE μακάρι να βγεις αληθινή!!!!!!! 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίτσα* @BILLE @jellyfishch σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για την θετική σας ενέργεια και εγώ πιστεύω πως θα πάνε όλα καλά για όλες....και αν πέφτουμε εδώ είμαστε για μια καλή κουβέντα και συμπαράσταση..... στις 21εχω ραντεβού να δούμε τράχηλο ελπίζω να είναι οκ όλα.....

@jellyfishch συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι όλα να πάνε υπέροχα και η νέα σας αρχή παρέα με το μωράκι σας να είναι η καλύτερη!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!!!!! Εύχομαι τα καλύτερα!!!! Θα είναι εντελώς νέα αρχή!!!! Βρήκε και ο σύζυγος δουλειά ή ξεκινάτε με τη δική σου και βλέπετε; 

Είναι εξαιρετικά αισιόδοξο νέο!!! 

@BILLE μακάρι να βγεις αληθινή!!!!!!! 

 

Σε ευχαριστώ Χρύσα μου!! Να είσαι καλά. Ο σύζυγος θα γραφτεί στο γραφείο διασύνδεσης του ΟΑΕΔ της Φινλανδίας, ο οποίος νομίζω θα του δίνει και κάποιο επίδομα (γύρω στα 500 ευρώ) μέχρι να βρεθεί κάτι. Απ' ότι μας είπαν θα βρει σίγουρα κάτι, απλά μέχρι να μάθει τη γλώσσα θα είναι χειρωνακτικό (που δεν τον πειράζει καθόλου και έχει εμπειρία).  Θα μας βοηθήσει και ο eures (Ευρωπαικός φορέας διασύνδεσης) σε αυτό το κομμάτι, μέσω του οποίου έκλεισα κι εγώ τη δουλειά. Θα μας βοηθήσουν επίσης στην ανεύρεση σπιτιού, τα μαθήματα γλώσσας, τη μετάφραση των πτυχίων μου και στη μετακόμιση, το Φινλανδικό κράτος δίνει επιδόματα για όλα αυτά γιατί τα ιατρικά και εκπαιδευτικά επαγγέλματα έχουν ζήτηση γενικά.Έτσι κι αλλιώς όμως το μωράκι θα είναι πολύ μικρό και ίσως χρειαστεί να μείνει σπίτι για να το προσέχει για ένα διάστημα. Όσο είδαμε από τους μισθούς και τα έξοδα, θα είμαστε μια χαρά και με το δικό μου μισθό μόνο. Με 700 - 800 ευρώ νοικιάζεις 2αρι - 3αρι με όλα τα έξοδα μέσα (εκτός Ελσίνκι). Ζήτησα να τοποθετηθώ εκτός πρωτεύουσας για να μην υπάρξει οικονομικό πρόβλημα. Ο δικός μου μισθός υπολογίζω να είναι από 1800 εώς 2500 ανάλογα με το εάν θα αναγνωριστεί η προυπηρεσία μου. 

@ΒαλεντιναΧ σε ευχαριστώ πολύ! Πώς αισθάνεσαι?

 

 

  • Μου αρέσει 4

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Σε ευχαριστώ Χρύσα μου!! Να είσαι καλά. Ο σύζυγος θα γραφτεί στο γραφείο διασύνδεσης του ΟΑΕΔ της Φινλανδίας, ο οποίος νομίζω θα του δίνει και κάποιο επίδομα (γύρω στα 500 ευρώ) μέχρι να βρεθεί κάτι. Απ' ότι μας είπαν θα βρει σίγουρα κάτι, απλά μέχρι να μάθει τη γλώσσα θα είναι χειρωνακτικό (που δεν τον πειράζει καθόλου και έχει εμπειρία).  Θα μας βοηθήσει και ο eures (Ευρωπαικός φορέας διασύνδεσης) σε αυτό το κομμάτι, μέσω του οποίου έκλεισα κι εγώ τη δουλειά. Θα μας βοηθήσουν επίσης στην ανεύρεση σπιτιού, τα μαθήματα γλώσσας, τη μετάφραση των πτυχίων μου και στη μετακόμιση, το Φινλανδικό κράτος δίνει επιδόματα για όλα αυτά γιατί τα ιατρικά και εκπαιδευτικά επαγγέλματα έχουν ζήτηση γενικά.Έτσι κι αλλιώς όμως το μωράκι θα είναι πολύ μικρό και ίσως χρειαστεί να μείνει σπίτι για να το προσέχει για ένα διάστημα. Όσο είδαμε από τους μισθούς και τα έξοδα, θα είμαστε μια χαρά και με το δικό μου μισθό μόνο. Με 700 - 800 ευρώ νοικιάζεις 2αρι - 3αρι με όλα τα έξοδα μέσα (εκτός Ελσίνκι). Ζήτησα να τοποθετηθώ εκτός πρωτεύουσας για να μην υπάρξει οικονομικό πρόβλημα. Ο δικός μου μισθός υπολογίζω να είναι από 1800 εώς 2500 ανάλογα με το εάν θα αναγνωριστεί η προυπηρεσία μου. 

@ΒαλεντιναΧ σε ευχαριστώ πολύ! Πώς αισθάνεσαι?

 

 

Όσο είμαι ξαπλωμένη μια χαρά κάνω 5πονους περίπου την ημέρα αμα σηκωθώ για αρκετή ώρα ξεκινάνε άρα οσο μπορώ ξαπλα

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Όσο είμαι ξαπλωμένη μια χαρά κάνω 5πονους περίπου την ημέρα αμα σηκωθώ για αρκετή ώρα ξεκινάνε άρα οσο μπορώ ξαπλα

Κατάλαβα! Άρα πρέπει ξάπλα! Ευκαιρία για μαραθώνιους ταινιών:)

Είναι αναστρέψιμη η κατάσταση ή θα πρέπει να είσαι ξαπλωμένη ώσπου να γεννήσεις?


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Κατάλαβα! Άρα πρέπει ξάπλα! Ευκαιρία για μαραθώνιους ταινιών:)

Είναι αναστρέψιμη η κατάσταση ή θα πρέπει να είσαι ξαπλωμένη ώσπου να γεννήσεις?

Προς το παρόν θα πάω την άλλη Πέμπτη να δούμε αν βοηθάει η ξεκούραση και τα χάπια...δηλ αν δεν έχει πειράχτει ο τράχηλος θα συνεχίσω έτσι και αν κάποια στιγμή δεν πονάω ξαπλωτη θα σηκωθώ λίγο πιο πολύ μετά είπε θα αρχίσουμε να μειώνουμε χάπια αν δεν σταματήσει ο πόνος θα είμαι έτσι με πολύ ξαπλα ώσπου να φτάσουμε σε ασφαλής εβδομαδα για να σηκωθώ μπορεί να χρειαστώ πιο ειδικά χάπια που στην εβδομάδα που είμαι δεν μπορώ να τα πάρω θα μπορώ σε 3εβδομαδες από τώρα επίσης αν μειώνεται ο τράχηλος άρα δεν βοηθάει κάτι θα μπει πεσσος δαχτυλίδι τραχήλου που το κάνει ο γιατρός μου ή περίδεση που δεν κάνει ο γιατρός μου και γενικά εδώ που μένω άρα θα πρέπει να αλλάξω πόλη για να γινει μετά δεν ξέρω αν φτάσω σε αυτή την λύση τι οδηγίες θα έχω κατάκλιση ή όχι....εγώ ελπίζω στο καλύτερο δυνατό σενάριο δηλ να πάω έτσι όπως είμαι τώρα μέχρι το τέλος αν χρειαστεί να πάρω τα ειδικά χάπια και το πολύ αν χρειαστώ πεσσο να μην είμαι πλήρης κλινήρης να είμαι όπως τώρα αυτά είναι τα καλύτερα δυνατά σενάρια για εμενα... Και φυσικά να μην χρειαστώ εισαγωγή νοσοκομείο δηλ να με πιάσουν τα χάπια

Τα πα λίγο μπερδεμένα χαχαχχα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Προς το παρόν θα πάω την άλλη Πέμπτη να δούμε αν βοηθάει η ξεκούραση και τα χάπια...δηλ αν δεν έχει πειράχτει ο τράχηλος θα συνεχίσω έτσι και αν κάποια στιγμή δεν πονάω ξαπλωτη θα σηκωθώ λίγο πιο πολύ μετά είπε θα αρχίσουμε να μειώνουμε χάπια αν δεν σταματήσει ο πόνος θα είμαι έτσι με πολύ ξαπλα ώσπου να φτάσουμε σε ασφαλής εβδομαδα για να σηκωθώ μπορεί να χρειαστώ πιο ειδικά χάπια που στην εβδομάδα που είμαι δεν μπορώ να τα πάρω θα μπορώ σε 3εβδομαδες από τώρα επίσης αν μειώνεται ο τράχηλος άρα δεν βοηθάει κάτι θα μπει πεσσος δαχτυλίδι τραχήλου που το κάνει ο γιατρός μου ή περίδεση που δεν κάνει ο γιατρός μου και γενικά εδώ που μένω άρα θα πρέπει να αλλάξω πόλη για να γινει μετά δεν ξέρω αν φτάσω σε αυτή την λύση τι οδηγίες θα έχω κατάκλιση ή όχι....εγώ ελπίζω στο καλύτερο δυνατό σενάριο δηλ να πάω έτσι όπως είμαι τώρα μέχρι το τέλος αν χρειαστεί να πάρω τα ειδικά χάπια και το πολύ αν χρειαστώ πεσσο να μην είμαι πλήρης κλινήρης να είμαι όπως τώρα αυτά είναι τα καλύτερα δυνατά σενάρια για εμενα... Και φυσικά να μην χρειαστώ εισαγωγή νοσοκομείο δηλ να με πιάσουν τα χάπια

Τα πα λίγο μπερδεμένα χαχαχχα

Ουφ! κατάλαβα!! Το καλό είναι ότι με το που ξάπλωσες καλυτέρευσες, σωστα?

 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Ουφ! κατάλαβα!! Το καλό είναι ότι με το που ξάπλωσες καλυτέρευσες, σωστα?

 

Φυσικά αλλά άμα επηρεάστηκε ο τράχηλος στην ουσία κάναμε μια τρύπα στο νερό....ωφουυυ έχει ο Θεός....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Φυσικά αλλά άμα επηρεάστηκε ο τράχηλος στην ουσία κάναμε μια τρύπα στο νερό....ωφουυυ έχει ο Θεός....

Δύσκολη και η δική σου κατάσταση!!! Μπραβο που προσπαθείς να εχεις θετική σταση!!! Βοηθάει πολυ και η ψυχολογία. Μακαρι να συμβεί το καλύτερο σεναριο, αλλά όπως και να έχει να κρατήσεις το παιδικο σου γερό!! Και όλα τα κορίτσια. Αν βαριέσαι να μπαίνεις να μιλαμε να περνά η ώρα σου!!! 

 

@jellyfishch πολύ όμορφα τα νέα σου!!! Με το καλό να γίνει και η πρόσληψη. Και με ενα εργαζόμενο πολυ καλύτερα τα πράγματα!!! Αυτοί είναι μισθοί απιαστοι για την πλειοψηφία στην Ελλάδα!!!

Όσο για την ζελατίνη κολλαγόνου που την βρίσκεις; Δεν το είχα ξανακούσει!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...