Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Καλημέρα στα κορίτσια. Σήμερα θα πάω στη νοσοκομειακή γιατρό να με δει κ αυτή. @ΧρυσαΜ Β-Επιπέδου έκλεισα 1/2, Οπότε πρόσθεσέ το σε παρακαλώ στο πινακάκι.

Να ρωτήσω κάτι τώρα, όσες έχουν γίνει ήδη μαμάδες. Βλέπω την κοιλιά μου που μεγαλώνει πολύ γρήγορα, αυτό σημαίνει ότι θα μεγαλώνει έτσι μέχρι το τέλος;η κάποια στιγμή σταματάει το μεγαλώνει η περίμετρος κ ό,τι πήρες, πήρες; Κοιμάστε όλο τον ύπνο σας στα αριστερά;Εγώ δεν μπορώ ακόμα να τον βγάλω όλο το βράδυ σερί στα αριστερά αλλά πονάω να είμαι στην ίδια πλευρά κ ανάσκελα δεν μπορώ με τίποτα!

Τέλος, ξέρετε αν κάνω άσχημα που παίρνω μαγνήσιο το βράδυ αλλά πριν έχω πιεί γάλα; Αν γνωρίζετε κάτι αναφορικά στην απορρόφηση εννοώ!Φιλιά σε όλες σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, BILLE είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια. Σήμερα θα πάω στη νοσοκομειακή γιατρό να με δει κ αυτή. @ΧρυσαΜ Β-Επιπέδου έκλεισα 1/2, Οπότε πρόσθεσέ το σε παρακαλώ στο πινακάκι.

Να ρωτήσω κάτι τώρα, όσες έχουν γίνει ήδη μαμάδες. Βλέπω την κοιλιά μου που μεγαλώνει πολύ γρήγορα, αυτό σημαίνει ότι θα μεγαλώνει έτσι μέχρι το τέλος;η κάποια στιγμή σταματάει το μεγαλώνει η περίμετρος κ ό,τι πήρες, πήρες; Κοιμάστε όλο τον ύπνο σας στα αριστερά;Εγώ δεν μπορώ ακόμα να τον βγάλω όλο το βράδυ σερί στα αριστερά αλλά πονάω να είμαι στην ίδια πλευρά κ ανάσκελα δεν μπορώ με τίποτα!

Τέλος, ξέρετε αν κάνω άσχημα που παίρνω μαγνήσιο το βράδυ αλλά πριν έχω πιεί γάλα; Αν γνωρίζετε κάτι αναφορικά στην απορρόφηση εννοώ!Φιλιά σε όλες σας!

Καλέ τι αριστερά όλο το βράδυ τρελάθηκες μια αριστερά μια δεξια γυρνάω γιατί με πονάνε οι γοφοί πιάνονται αν κάτσω ανάσκελα με πιάνουν συσπάσεις οπότε το αποφεύγω...όσο για το μαγνήσιο δυστηχως θέλει δυωρη αποχή από γαλακτοκομικά όπως και ο σίδηρος το ξέρω γιατί παίρνω τέσσερα την ημέρα μαγνήσιο και δύο σιδηρους οπότε με ενημέρωσε ο γιατρός μου....

Όσο για την κοιλιά από ότι θυμάμαι εμένα έκανε εμφάνιση στον 6ο-7ο οπότε μέχρι το τέλος μεγάλωνε αλλά μην φανταστείς από πίσω δεν φαινομουν καν εγκυος μέχρι που γέννησα.....τωωωωωρα κλαφτα πρώτα πάει η κοιλιά και μετά εγώ αφού να φανταστείς ακόμα και πριν την αυχενική με ρωτούσαν αν είμαι έγκυος....σαν μπαλόνι είμαι χαχαχαχα δεν ξέρω που θα σταματήσει θα σας ενημερώσω

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια. Σήμερα θα πάω στη νοσοκομειακή γιατρό να με δει κ αυτή. @ΧρυσαΜ Β-Επιπέδου έκλεισα 1/2, Οπότε πρόσθεσέ το σε παρακαλώ στο πινακάκι.

Να ρωτήσω κάτι τώρα, όσες έχουν γίνει ήδη μαμάδες. Βλέπω την κοιλιά μου που μεγαλώνει πολύ γρήγορα, αυτό σημαίνει ότι θα μεγαλώνει έτσι μέχρι το τέλος;η κάποια στιγμή σταματάει το μεγαλώνει η περίμετρος κ ό,τι πήρες, πήρες; Κοιμάστε όλο τον ύπνο σας στα αριστερά;Εγώ δεν μπορώ ακόμα να τον βγάλω όλο το βράδυ σερί στα αριστερά αλλά πονάω να είμαι στην ίδια πλευρά κ ανάσκελα δεν μπορώ με τίποτα!

Τέλος, ξέρετε αν κάνω άσχημα που παίρνω μαγνήσιο το βράδυ αλλά πριν έχω πιεί γάλα; Αν γνωρίζετε κάτι αναφορικά στην απορρόφηση εννοώ!Φιλιά σε όλες σας!

Εγώ κοιμόμουν και μπρούμυτα στις αρχές, γενικά κοιμάμαι όπως με βολεύει. Όταν νιώθεις δυσφορία να αλλάζεις στάση. Επιπλέον λένε καλύτερα να μην κοιμάσαι ανάσκελα. Για το μαγνήσιο δεν έχω ιδέα. Εεε η κοιλιά θα μεγαλώνει, ακόμα και τις τελευταίες εβδομάδες, υπομονή χαχαχα 

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧΩχ ναι με το μαγνήσιο;Και είχα ξεχάσει τελείως να το ρωτούσα.Τώρα τελευταία πίνω γάλα, γιατί με βοηθά λίγο στην τουαλέτα και μετά απο καμία ώρα έπινα το μαγνήσιο.Θα το κοιτάξω πώς θα το αλλάξω.

Απλά είχα διαβάσει κάπου ότι καλό είναι να κοιμόμαστε στα αριστερά, γι αυτό ρώτησα!Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

@ΒαλεντιναΧΩχ ναι με το μαγνήσιο;Και είχα ξεχάσει τελείως να το ρωτούσα.Τώρα τελευταία πίνω γάλα, γιατί με βοηθά λίγο στην τουαλέτα και μετά απο καμία ώρα έπινα το μαγνήσιο.Θα το κοιτάξω πώς θα το αλλάξω.

Απλά είχα διαβάσει κάπου ότι καλό είναι να κοιμόμαστε στα αριστερά, γι αυτό ρώτησα!Thanks!

Είναι φυσικά καλό γιατί αιματωνεται καλύτερα η μήτρα αλλά δεν μπορεί να βγει βράδυ από μια πλευρά εκτός αν είσαι ο άντρας μου! Χαχαχχα

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι κι εγώ μόνο αριστερά κοιμάμαι για καλύτερη αιμάτωση. Τώρα το μωρό έχει πάει τέρμα αριστερά νιώθω μια μάζα κάτω από τα αριστερά πλευρρά μου.. Εχθές κοιμήθηκα δεξιά γιατί στα αριστερά ένιωθα ότι το πλακώνω, τόσο τέρμα έχει πάει.. χαχα γλυκούλης.

Η δική μου κοιλιά μεγάλωσε μέχρι τον 9ο και μάλιστα το τρίτο τρίμηνο νομίζω ότι πήρε τον μεγαλύτερο όγκο. Προς το παρόν δεν καταλαβαίνει κάποιος ότι είμαι έγκυος εάν δεν του το πω.

Δεν το ήξερα αυτό με το μαγνήσιο, θα το παίρνω απόγευμα!

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αν σας πω τι έπαθα τώρα! Εκεί που μαγείρευα ξαφνικά ένιωσα κάτι πολύ περίεργο δε μπορώ να το περιγράψω, ότι δεν μπορώ να μείνω όρθια άλλο! Κάθομαι λοιπόν στην καρέκλα και μετά ένιωθα σαν να είμαι έτοιμη να λιποθυμησω! Περπατάω για να πάω να ξαπλώσω κ μαύριζαν όλα, ίσα ίσα πρόλαβα να ξαπλώσω και ηρέμησα λίγο ! Τι ήταν τώρα αυτό;! Ακόμα δεν έχω συνέλθει καλά καλά δε μπορώ να καταλάβω τι έπαθα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γύρισα από το νοσοκομείο.όλα καλά με το εμβρυάκι. Μου βγήκαν κ οι εξετάσεις που είχα κάνει για το φυλλικό κ έβγαλε ότι έχω 26,3 με ανώτατη τιμή 19,5. Εννοείται ότι έχω χοροπηδήσει από το άγχος μου. Η γυναικολόγος όταν της είπα ότι υπάρχουν έρευνες που συνδέουν την υπερσυγκέντρωση με τον αυτισμό μου είπε να μην διαβάζω τόσο πολύ και να χαλαρώσω και ότι δεν γίνεται να μου κόψει το φυλλικό. Τι να κάνω; έχω σαλτάρει

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια αν σας πω τι έπαθα τώρα! Εκεί που μαγείρευα ξαφνικά ένιωσα κάτι πολύ περίεργο δε μπορώ να το περιγράψω, ότι δεν μπορώ να μείνω όρθια άλλο! Κάθομαι λοιπόν στην καρέκλα και μετά ένιωθα σαν να είμαι έτοιμη να λιποθυμησω! Περπατάω για να πάω να ξαπλώσω κ μαύριζαν όλα, ίσα ίσα πρόλαβα να ξαπλώσω και ηρέμησα λίγο ! Τι ήταν τώρα αυτό;! Ακόμα δεν έχω συνέλθει καλά καλά δε μπορώ να καταλάβω τι έπαθα!

Μη σου έπεσε η πίεση;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Λοιπόν γύρισα από το νοσοκομείο.όλα καλά με το εμβρυάκι. Μου βγήκαν κ οι εξετάσεις που είχα κάνει για το φυλλικό κ έβγαλε ότι έχω 26,3 με ανώτατη τιμή 19,5. Εννοείται ότι έχω χοροπηδήσει από το άγχος μου. Η γυναικολόγος όταν της είπα ότι υπάρχουν έρευνες που συνδέουν την υπερσυγκέντρωση με τον αυτισμό μου είπε να μην διαβάζω τόσο πολύ και να χαλαρώσω και ότι δεν γίνεται να μου κόψει το φυλλικό. Τι να κάνω; έχω σαλτάρει

Αγάπη ο, τι πει η γιατρός.. εάν θελεις πάρε δεύτερη γνώμη.

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια αν σας πω τι έπαθα τώρα! Εκεί που μαγείρευα ξαφνικά ένιωσα κάτι πολύ περίεργο δε μπορώ να το περιγράψω, ότι δεν μπορώ να μείνω όρθια άλλο! Κάθομαι λοιπόν στην καρέκλα και μετά ένιωθα σαν να είμαι έτοιμη να λιποθυμησω! Περπατάω για να πάω να ξαπλώσω κ μαύριζαν όλα, ίσα ίσα πρόλαβα να ξαπλώσω και ηρέμησα λίγο ! Τι ήταν τώρα αυτό;! Ακόμα δεν έχω συνέλθει καλά καλά δε μπορώ να καταλάβω τι έπαθα!

Σα να σου πέσε η πίεση φαίνεται...είσαι κουρασμένη μήπως Εύη μου?

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια αν σας πω τι έπαθα τώρα! Εκεί που μαγείρευα ξαφνικά ένιωσα κάτι πολύ περίεργο δε μπορώ να το περιγράψω, ότι δεν μπορώ να μείνω όρθια άλλο! Κάθομαι λοιπόν στην καρέκλα και μετά ένιωθα σαν να είμαι έτοιμη να λιποθυμησω! Περπατάω για να πάω να ξαπλώσω κ μαύριζαν όλα, ίσα ίσα πρόλαβα να ξαπλώσω και ηρέμησα λίγο ! Τι ήταν τώρα αυτό;! Ακόμα δεν έχω συνέλθει καλά καλά δε μπορώ να καταλάβω τι έπαθα!

Πίεση. Το παθαίνω συνέχεια ως υποτασικη.    Την μετρήσες;

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BILLE είπε:

Λοιπόν γύρισα από το νοσοκομείο.όλα καλά με το εμβρυάκι. Μου βγήκαν κ οι εξετάσεις που είχα κάνει για το φυλλικό κ έβγαλε ότι έχω 26,3 με ανώτατη τιμή 19,5. Εννοείται ότι έχω χοροπηδήσει από το άγχος μου. Η γυναικολόγος όταν της είπα ότι υπάρχουν έρευνες που συνδέουν την υπερσυγκέντρωση με τον αυτισμό μου είπε να μην διαβάζω τόσο πολύ και να χαλαρώσω και ότι δεν γίνεται να μου κόψει το φυλλικό. Τι να κάνω; έχω σαλτάρει

Μη σου έπεσε η πίεση;

 

Just now, jellyfishch είπε:

Αγάπη ο, τι πει η γιατρός.. εάν θελεις πάρε δεύτερη γνώμη.

Σα να σου πέσε η πίεση φαίνεται...είσαι κουρασμένη μήπως Εύη μου?

 

Just now, Eva1986 είπε:

Πίεση. Το παθαίνω συνέχεια ως υποτασικη.    Την μετρήσες;

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ πολυ για την άμεση απάντηση! Ναι μάλλον μου έπεσε η πίεση,γενικά έχω χαμηλή πίεση και το έχω ξαναπάθει άλλη μια φορά αυτό πριν την εγκυμοσύνη αλλά δε το σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή από το άγχος μου! Ήπια ένα φυσικό χυμό, έφαγα κ αλμυρά κρακερ κ είμαι πιο καλά! Δεν έχω πιεσόμετρο θα μου φέρει η μαμά μου το δικό της αργότερα να την μετρήσουμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια αν σας πω τι έπαθα τώρα! Εκεί που μαγείρευα ξαφνικά ένιωσα κάτι πολύ περίεργο δε μπορώ να το περιγράψω, ότι δεν μπορώ να μείνω όρθια άλλο! Κάθομαι λοιπόν στην καρέκλα και μετά ένιωθα σαν να είμαι έτοιμη να λιποθυμησω! Περπατάω για να πάω να ξαπλώσω κ μαύριζαν όλα, ίσα ίσα πρόλαβα να ξαπλώσω και ηρέμησα λίγο ! Τι ήταν τώρα αυτό;! Ακόμα δεν έχω συνέλθει καλά καλά δε μπορώ να καταλάβω τι έπαθα!

Αυτό ακριβώς παθαίνω όταν μου πέφτει η πίεση. Ξάπλα, τα πόδια ψηλά και πιες πορτοκαλάδα φάε κάτι.αλμυρο για να ν ανέβει. Εγώ πίνω πορτοκαλάδα και μέσα ρίχνω λίγο αλατι.

Κορίτσια μου!!!! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα από τον μοριακό καρυότυπο της αμνιο. Είναι όλα φυσιολογικά. Έχω τρελαθεί από τη χαρά μου. Τεράστια ανακούφιση!! Ουφ!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Αυτό ακριβώς παθαίνω όταν μου πέφτει η πίεση. Ξάπλα, τα πόδια ψηλά και πιες πορτοκαλάδα φάε κάτι.αλμυρο για να ν ανέβει. Εγώ πίνω πορτοκαλάδα και μέσα ρίχνω λίγο αλατι.

Κορίτσια μου!!!! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα από τον μοριακό καρυότυπο της αμνιο. Είναι όλα φυσιολογικά. Έχω τρελαθεί από τη χαρά μου. Τεράστια ανακούφιση!! Ουφ!

Ναι αυτό ακριβώς έκανα! Ευχαριστώωωω

Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματά!!! ❤❤❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! 

Λοιπόν εγώ σήμερα πηγα στο γραφείο μετά από 4 μήνες. Επειδή είμαι προϊσταμένη στο τμήμα μου πρεπει να δω πως θα το Οργανωσω σιγά σιγά ώστε το προσωπικό μου να με καλυπτει σε κάθε μου καθήκον όσο είναι δυνατόν για την περίοδο που θα λείπω με το καλό!!! 

Αρχικα να πω οτι ηταν καλή ένεση ψυχολογίας!!! Χάρηκα πολυ που βάφτηκα περιποιηθηκα και πήγα στην δουλεια μου γιατί με την τηλεργασία είχα μπαφιασει! Όσο ήμουν εκεί ουτε πονακια ουτε τιποτα! 

Αυτό που με ζόρισε ήταν ο δρόμος για να Αποφευγω τις λακουβες και επίσης επειδή δουλευω εξω από την πολη μου και χρειάζομαι γυρω στα 40 λεπτά να φτάσω. 

Τώρα βέβαια που γυρισα σπιτι παρέδωσα σώμα... Νιώθω και την κοιλιά μου και τα ποδια μου και την μέση μου λες και και έσκαβα! 

επίσης η μικρή νιώθω ότι είναι ψάρι και κόβει βόλτες μέσα μου.. Χαχαχαχαχαχα

3 hours ago, ΒαλεντιναΧ said:

Καλέ τι αριστερά όλο το βράδυ τρελάθηκες μια αριστερά μια δεξια γυρνάω γιατί με πονάνε οι γοφοί πιάνονται αν κάτσω ανάσκελα με πιάνουν συσπάσεις οπότε το αποφεύγω...όσο για το μαγνήσιο δυστηχως θέλει δυωρη αποχή από γαλακτοκομικά όπως και ο σίδηρος το ξέρω γιατί παίρνω τέσσερα την ημέρα μαγνήσιο και δύο σιδηρους οπότε με ενημέρωσε ο γιατρός μου....

Όσο για την κοιλιά από ότι θυμάμαι εμένα έκανε εμφάνιση στον 6ο-7ο οπότε μέχρι το τέλος μεγάλωνε αλλά μην φανταστείς από πίσω δεν φαινομουν καν εγκυος μέχρι που γέννησα.....τωωωωωρα κλαφτα πρώτα πάει η κοιλιά και μετά εγώ αφού να φανταστείς ακόμα και πριν την αυχενική με ρωτούσαν αν είμαι έγκυος....σαν μπαλόνι είμαι χαχαχαχα δεν ξέρω που θα σταματήσει θα σας ενημερώσω

Κορίτσι μου σχετικά με το μαγνήσιο η δίωρη αποχή είναι μόνο από γαλακτομικα ή από οποιοδήποτε γευμα? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μέτρησα την πίεση μου και είναι 10,5 η μεγάλη κ 5,8 η μικρή. Και έχει περάσει αρκετή ώρα που ήμουν χάλια όποτε φανταστείτε πως θα ήμουν το μεσημέρι!!! 

@Φώφη1990 τέλεια τα νέα σου πολύ καλό που πηγες και ξεχάστηκες! Λογικό να νιώθεις κουρασμένη τώρα, εχουμε ξεσυνηθισει ολες τόσο καιρό που καθόμαστε !! Θα προσασμοστεις σιγά σιγά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...