Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια. Καλή εβδομάδα. Έχω καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω οπότε προλαβαίνω. Τρελή περίοδος στην δουλειά, είχα και ένα πολύ δύσκολο course... Χτες παρέδωσα εργασία και τουλάχιστον αυτό πάει. 

Έχω και τρεξίματα με γιατρούς, πρέπει να κάνω anti xa, να πάω σε μια αιματολογο που την μου σπάει τα νεύρα, ενδοκρινολόγο που έχει πάρει η TSH την ανιούσα... Και οι εμετοί εμετοί. Κυρίως μετά το βραδινο, ή μέσα στην ημέρα κάποιες φορές εξαιτίας της έντονης ξυνιλας και καούρας. 

Τα καλά νέα είναι ότι το μωρό αναπτύσσεται όπως πρέπει. Πριν από μία βδομάδα επιβεβαιώσαμε και το φύλο (ναι κοριτσάκι!). Τώρα περιμένουμε 10 Φεβρουαρίου την β επιπέδου. 

Και μέσα σε όλα πρέπει να βρούμε το κουράγιο να πάμε τον μικρό στο δωμάτιο του. Γιατί άμα έρθει και το νέο μωρό δεν θα χωράμε όλοι. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

 

@boockie @alina80  πρόσθεσα τα στοιχεία σας στο πινακακι.

Κορίτσια σάς διαβάζω πού και πού αλλά δε μπαίνω το ίδιο συχνά πλέον γιατί αρχίζει η εξεταστική... Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα διότι κάθε φορά διαβάζω και κάθε φορά κόβομαι, κι όχι τίποτα άλλο ξέρω ότι έχω κόσμο από πίσω μου που με κοιτάζει. Διάβασες; έγραψες; εμμ γι αυτό δνε 3γραψες επειδή δε διάβασες αρκετά; πού πας τώρα με δύο παιδιά; εμμ εγώ στα έλεγα με τη σχολή να τα κάνεις αλλιώς τα πράγματα. Πόσα χρόνια θες να τελειώσεις; πώς θα τα συνδυάζεις όλα; και άλλα πααααρα πολλά......

Φιλάκια πολλά!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

 

@boockie @alina80  πρόσθεσα τα στοιχεία σας στο πινακακι.

Κορίτσια σάς διαβάζω πού και πού αλλά δε μπαίνω το ίδιο συχνά πλέον γιατί αρχίζει η εξεταστική... Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα διότι κάθε φορά διαβάζω και κάθε φορά κόβομαι, κι όχι τίποτα άλλο ξέρω ότι έχω κόσμο από πίσω μου που με κοιτάζει. Διάβασες; έγραψες; εμμ γι αυτό δνε 3γραψες επειδή δε διάβασες αρκετά; πού πας τώρα με δύο παιδιά; εμμ εγώ στα έλεγα με τη σχολή να τα κάνεις αλλιώς τα πράγματα. Πόσα χρόνια θες να τελειώσεις; πώς θα τα συνδυάζεις όλα; και άλλα πααααρα πολλά......

Φιλάκια πολλά!!! 

Ευχαριστούμε κορίτσι μου για το πινακακι! Να μην ακούς κανέναν, μόνο εσυ ξέρεις τι είναι καλύτερο για εσένα... οι περισσότεροι είναι κακοπροαίρετοι από ζήλια! 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

 

@boockie @alina80  πρόσθεσα τα στοιχεία σας στο πινακακι.

Κορίτσια σάς διαβάζω πού και πού αλλά δε μπαίνω το ίδιο συχνά πλέον γιατί αρχίζει η εξεταστική... Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα διότι κάθε φορά διαβάζω και κάθε φορά κόβομαι, κι όχι τίποτα άλλο ξέρω ότι έχω κόσμο από πίσω μου που με κοιτάζει. Διάβασες; έγραψες; εμμ γι αυτό δνε 3γραψες επειδή δε διάβασες αρκετά; πού πας τώρα με δύο παιδιά; εμμ εγώ στα έλεγα με τη σχολή να τα κάνεις αλλιώς τα πράγματα. Πόσα χρόνια θες να τελειώσεις; πώς θα τα συνδυάζεις όλα; και άλλα πααααρα πολλά......

Φιλάκια πολλά!!! 

Όποιος τα λέει αυτά δεν ξέρει ούτε τι σημαίνει εξεταστική και πάνω από όλα με δύο παιδιά. 

Μην ακούς κανέναν. Μόνο αξία θαυμασμού είσαι. Και μην απογοητεύεσαι άμα κοπεις και σε μάθημα. Θα το περάσεις την επόμενη φορά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου και καλή βδομάδα!!! Εγώ είχα πονακια και πετρωματα  και Πήγα στον γιατρό. Δόξα τω θεω όλα καλά. Αλλα μου έκανε τρομερή εντυπωση γιατί μου έκανε κολπικο υπέρηχο για να μετρήσει τράχηλο γιατί την προηγουμενη φορά είχε μειωθεί. 

Δεν είναι επικίνδυνος ο κολπικος υπέρηχος στο μήνα που είμαστε???? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου και καλή βδομάδα!!! Εγώ είχα πονακια και πετρωματα  και Πήγα στον γιατρό. Δόξα τω θεω όλα καλά. Αλλα μου έκανε τρομερή εντυπωση γιατί μου έκανε κολπικο υπέρηχο για να μετρήσει τράχηλο γιατί την προηγουμενη φορά είχε μειωθεί. 

Δεν είναι επικίνδυνος ο κολπικος υπέρηχος στο μήνα που είμαστε???? 

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε

Όχι καθόλου επικίνδυνος ο τράχηλος μετράτε μόνον κολπικά για καλύτερη εικόνα...και εγώ την Πέμπτη θα πάω να δούμε αν μειώθηκε χθες είχα πολλούς πόνους σήμερα έχω αλλά είμαι καλύτερα ουφ να δούμε αν έχει μειωθεί και τι θα κάνουμε....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου και καλή βδομάδα!!! Εγώ είχα πονακια και πετρωματα  και Πήγα στον γιατρό. Δόξα τω θεω όλα καλά. Αλλα μου έκανε τρομερή εντυπωση γιατί μου έκανε κολπικο υπέρηχο για να μετρήσει τράχηλο γιατί την προηγουμενη φορά είχε μειωθεί. 

Δεν είναι επικίνδυνος ο κολπικος υπέρηχος στο μήνα που είμαστε???? 

Όχι δεν είναι επικίνδυνο  και η μέτρηση του τραχήλου για να είναι ακριβής γίνεται με ενδοκολπικο. Εμένα και στην προηγούμενη μέχρι τέλους στον ένατο με ενδοκολπικο υπέρηχο το βλέπαμε τον τραχηλο. Μην ανησυχείς ο γιατρός ξερει

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧ και @λιλιτο ευχαριστώ πολυ! Ο τράχηλος ήταν καλος τελικά απλά φοβήθηκα γιατί πονεσα . Τόσους μήνες δεν έχουμε και επαφές με τον άντρα μου και όπως καταλαβενετε ξεμαθα. Απλά καπου είχα ακουσει χωρίς να θυμαμαι οτι μετά τον 3ο απαγορευεται ο κολπικος. 

Σχετικά με τις συσπάσεις μου αυξησε το μαγνήσιο και μου απαγόρεψε να πιανω την κοιλιά μου!!! 

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε

Όχι καθόλου επικίνδυνος ο τράχηλος μετράτε μόνον κολπικά για καλύτερη εικόνα...και εγώ την Πέμπτη θα πάω να δούμε αν μειώθηκε χθες είχα πολλούς πόνους σήμερα έχω αλλά είμαι καλύτερα ουφ να δούμε αν έχει μειωθεί και τι θα κάνουμε....

Ολα καλα θα είναι πιστευω. Να προσπαθείς να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ωραία φωτεινή χαίρομαι για τον τράχηλο! Κι εγώ πήγα στο γιατρό! Ο πλακούντας ανέβηκε και τον χαρακτήρισε κανονικό. Μου είπε ότι μπορώ να κάνω τα πάντα ( και μου κλείσε το μάτι αχαχαχαχ) αλλά βόλτες με το μαλακό, μη φτάσω από το ένα άκρο στο άλλο. 

Το κακό είναι ότι από την Κλεισούρα και τη βαρεμάρα έχω πάρει πολλά κιλά. Από αύριο λοιπόν ξεκινάω δίαιτα, και ελπίζω να μην πάρω πολλά ακόμη  μέχρι το τέλος.

Ο μικρός ήταν ζωηροτατος όπως κάθε φορά. Δεν τον έχω νιώσει ακόμη αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι θέμα ημερών. Είναι 250 γραμμάρια και υπολογίζεται να γίνει 3200 με 3500 όταν ολοκληρωθεί η ενδομήτρια ανάπτυξη.

Έκανα και τις εξετάσεις ( ούρων και αίματος) και όλα καλά και σε αυτό το κομμάτι.

Εάν συνεχίσουν όλα ομαλά θα γεννήσω στην ελευθω στην καβαλα. Έχουμε ακόμη καιρό όμως. Β επιπέδου κλείσαμε στις 5 Φεβρουαρίου.  

Αυτά . Είμαι πολυ χαρούμενη με τα νέα μας!!:)

Βαλεντίνα μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από την επίσκεψη! 

  • Μου αρέσει 7

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

@ΒαλεντιναΧ και @λιλιτο ευχαριστώ πολυ! Ο τράχηλος ήταν καλος τελικά απλά φοβήθηκα γιατί πονεσα . Τόσους μήνες δεν έχουμε και επαφές με τον άντρα μου και όπως καταλαβενετε ξεμαθα. Απλά καπου είχα ακουσει χωρίς να θυμαμαι οτι μετά τον 3ο απαγορευεται ο κολπικος. 

Σχετικά με τις συσπάσεις μου αυξησε το μαγνήσιο και μου απαγόρεψε να πιανω την κοιλιά μου!!! 

Ολα καλα θα είναι πιστευω. Να προσπαθείς να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. 

Μην ανησυχείς... Στον γιο μου έκανα κολπικό υπέρηχο μια βδομάδα πριν την προγραμματισμένη καισαρική περίπου για να δούμε τον τράχηλο. Αν υπήρχε έστω και μια πιθανότητα να προκαλέσει τοκετό δεν θα το έκανε ο γιατρός μου (στην περίπτωση μου δεν έπρεπε να πάρουμε ρίσκο για φυσιολογικό τοκετό)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!! Μπράβο για τα ωραία νέα!!! Είναι η ιδέα μου ή έχουμε πολλά κορίτσια; Εγω τα ίδια, πιστεύω είμαστε καλά την άλλη Πέμπτη έχω την Β επιπέδου, ελπίζω να μπορέσει ν έρθει και ο άντρας μου αυτη την φορά. @ΧρυσαΜ καλη επιτυχία κορίτσι μου!!! Κάνε την προσπάθειά σου και ότι γίνει!! Και μονο για το κουράγιο σου σου αξίζουν πολλά μπράβο!!! Σε αυτούς που σε πρήζουν πες τους ωμά οτι με αυτο που κάνουν ούτε την αγάπη τους δείχνουν ούτε την υποστήριξη τους και μονο σε πληγώνουν μπας και σταματήσουν. 

@alina80 Καλά αποτελέσματα στην εργασία σου, ωραία και τα δικά σου νέα, θα πάρεις και μια ανάσα πια.

@ΒαλεντιναΧ καλή επιτυχία την Πέμπτη στο γιατρο μακάρι να έχεις θετικά νέα.

@jellyfishch μπράβο για τον παίδαρο!!!! Θα βγει μια χαρά παιδι με βάση τις προβλέψεις!!! Με το vbac  πως το βλέπεις; Θα το προσπαθήσετε; 

@Φώφη1990 ξεκουραση και όλα καλά θα πανε!!! 

Αν ξέχασα κάποια συγγνώμη!!! Πολλά τα ευχαριστα νέα!!! Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι για όλες!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Εχει τώρα στην Ερτ3 ένα πρόγραμμα για τις καισαρικές τομές.

Αυτό βλέπω κι εγώ! Εννοείται συνεχίζουμε προετοιμασία φραουλίτσα. Εσύ?

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch said:

Αυτό βλέπω κι εγώ! Εννοείται συνεχίζουμε προετοιμασία φραουλίτσα. Εσύ?

Αχχ δεν το προλαβα!!! Στους τιτλους τελους μονο! Και με ενδιεφερε πολυ γιατι πραγματικα το σκεφτομαι για καισαρικη. Δεν ειναι καλα η ψυχολογια μου με το αγχος παθαινω κρισεις και γενικα τα προτιμω ολα προγραμματισμενα. 

Κοριτσια απο το πρωι που εκανα κολπικο υπερηχο νιωθω ενοχληση εκει κατω!!! Σαν τσουξιμο! 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ερεθιστικε ο τράχηλος ? Κι εγώ έχω μονίμως κάτι σαν τσούξιμο και βάρος ταυτόχρονα. νόμιζα ήταν ο πλακούντας ( ο τι να ναι) αλλά όχι. Δεν έχω ιδέα τι είναι . Μάλλον θα αλλάζει όλη η μορφολογία στην περιοχή για αυτό?

Πώς πάει το κέντημα? Τι ωραία ιδεα που είχες!


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...