Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Κοριτσάκια μου γλυκά ευχαριστώ για την σκέψη σας πήγαμε στον γιατρό όλα καλά τα βρήκε πρώτο και κυριότερο ακόμα είναι σταθερός ο τράχηλος παρολους τους πονους οπότε συνεχίζουμε τα ίδια φάρμακα και την ίδια ξάπλα συντηρητικά και βλέπουμε μου είπε κανονικά να με δει σε ένα μήνα αλλά του είπα ότι θέλω να ελέγχουμε συχνά συχνά τι γίνεται με τον τράχηλο μην βρεθούμε προ εκπλήξεως και τρέχουμε να προλάβουμε τα αμαζευτα μου είπε οπότε θέλω να πάω ένα πεντάλεπτο να δει τον τραχηλο σε όσες μέρες θέλω....

Ακούστε και το αστείο της υπόθεσης δύο μέρες πριν κάνω την αυχενική πάω στον γιατρό μου λέω βλέπετε τι είναι μου λέει για αγόρι το βλέπω οκ λέω μια χαρά δεν έχω έτσι και αλλιώς θέμα απλά ήθελα να μάθω πάω μετά από δύο μέρες για αυχενική σε εμβρυολογο και μου λέει μάλλον κοριτσάκι οκ λέω δεν το είδαν καλα πάω μετα από είκοσι μέρες στον γιατρό μου λέω ο εμβρυολογος είπε μάλλον κορίτσι για δες το μου λέει θα συμφωνήσω μαζί του έτσι βλέπω και εγώ οκκ λέω μια χαρα καταλήξαμε πάω σήμερα και λέω δεν επιβεβαιώνουμε και το φύλο γιατί τους έχω πρήξει τους δικούς μου με τις αλλαγές??? Μου λέει ναι το βλέπω πεντακάθαρα αγόρι:mrgreen: λέω γιατρέ μου πολύ απολύτως είστε στις απόψεις σας!!!! Δεν δένω τίποτα κόμπο θα το επιβεβαιωσω πιστεύω στην β επιπέδου σε ενα μήνα χχαχαχ

Μπράβο υπέροχα τα νέα. Σταθερά κ όμορφα προχωράς. 

Καλά αυτό με το φύλο σε καταλαβαίνω 

Αυχενική σχεδόν σίγουρο αγόρι 

Πριν 3 βδομάδες σχεδόν σίγουρο κορίτσι

Πέμπτη έχω ραντεβού κ από βδομάδα αυχενική. Άντε να δω τι θα ακούσω. Γερό να ναι βέβαια. 

 

 

 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Μπράβο υπέροχα τα νέα. Σταθερά κ όμορφα προχωράς. 

Καλά αυτό με το φύλο σε καταλαβαίνω 

Αυχενική σχεδόν σίγουρο αγόρι 

Πριν 3 βδομάδες σχεδόν σίγουρο κορίτσι

Πέμπτη έχω ραντεβού κ από βδομάδα αυχενική. Άντε να δω τι θα ακούσω. Γερό να ναι βέβαια. 

 

 

 

Καλά εννοείται γερά να είναι αλλά και αυτό το κρύο ζέστη δεν μαρεσει καλύτερα να μην μου πουν μέχρι να σιγουρευτούν χαχαχαχ....

Σταθερά και όμορφα όπως το είπες ευχαριστώ κοριτσάκι μου

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Κοριτσάκια μου γλυκά ευχαριστώ για την σκέψη σας πήγαμε στον γιατρό όλα καλά τα βρήκε πρώτο και κυριότερο ακόμα είναι σταθερός ο τράχηλος παρολους τους πονους οπότε συνεχίζουμε τα ίδια φάρμακα και την ίδια ξάπλα συντηρητικά και βλέπουμε μου είπε κανονικά να με δει σε ένα μήνα αλλά του είπα ότι θέλω να ελέγχουμε συχνά συχνά τι γίνεται με τον τράχηλο μην βρεθούμε προ εκπλήξεως και τρέχουμε να προλάβουμε τα αμαζευτα μου είπε οπότε θέλω να πάω ένα πεντάλεπτο να δει τον τραχηλο σε όσες μέρες θέλω....

Ακούστε και το αστείο της υπόθεσης δύο μέρες πριν κάνω την αυχενική πάω στον γιατρό μου λέω βλέπετε τι είναι μου λέει για αγόρι το βλέπω οκ λέω μια χαρά δεν έχω έτσι και αλλιώς θέμα απλά ήθελα να μάθω πάω μετά από δύο μέρες για αυχενική σε εμβρυολογο και μου λέει μάλλον κοριτσάκι οκ λέω δεν το είδαν καλα πάω μετα από είκοσι μέρες στον γιατρό μου λέω ο εμβρυολογος είπε μάλλον κορίτσι για δες το μου λέει θα συμφωνήσω μαζί του έτσι βλέπω και εγώ οκκ λέω μια χαρα καταλήξαμε πάω σήμερα και λέω δεν επιβεβαιώνουμε και το φύλο γιατί τους έχω πρήξει τους δικούς μου με τις αλλαγές??? Μου λέει ναι το βλέπω πεντακάθαρα αγόρι:mrgreen: λέω γιατρέ μου πολύ απολύτως είστε στις απόψεις σας!!!! Δεν δένω τίποτα κόμπο θα το επιβεβαιωσω πιστεύω στην β επιπέδου σε ενα μήνα χχαχαχ

Πολύ χαίρομαι για να νέα σου με τον τράχηλο. Εύχομαι όλα να πάνε καλά ως τέλους. Εγώ έχω Τετάρτη ραντεβού να δούμε τη σύσπαση. Η μέση μου πονάει πολύ βέβαια αλλά τα καφέ έχουν μειωθεί πααααρα πολύ.

Όσον αφορά το φύλο σε καταλαβαίνω. Σκωτσέζικο ντουζ! Γερό να είναι ;και όλα τα άλλα δευτερεύοντα. Εμένα μου είχε πει και γιατρός και εμβρυολογος μάλλον κοριτσάκι και το επιβεβαιώσαμε με την αμνιο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Πολύ χαίρομαι για να νέα σου με τον τράχηλο. Εύχομαι όλα να πάνε καλά ως τέλους. Εγώ έχω Τετάρτη ραντεβού να δούμε τη σύσπαση. Η μέση μου πονάει πολύ βέβαια αλλά τα καφέ έχουν μειωθεί πααααρα πολύ.

Όσον αφορά το φύλο σε καταλαβαίνω. Σκωτσέζικο ντουζ! Γερό να είναι ;και όλα τα άλλα δευτερεύοντα. Εμένα μου είχε πει και γιατρός και εμβρυολογος μάλλον κοριτσάκι και το επιβεβαιώσαμε με την αμνιο! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ εύχομαι όλα καλά και σε εσένα την Τετάρτη που θα είναι....αφού ελλατωθηκαν τα καφέ πάει να πει πως πάει καλά!!  

Γερα να είναι εννοειται συζήτηση να γίνεται μωρεεε

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Pink strawberry said:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Είμαι 18 εβδομάδων και περιμένω ένα αγοράκι!!! Όλα πάνε πολύ καλά μέχρι τώρα!!! Η αυχενική ήταν πάρα πολύ καλή και γενικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το μωράκι!! Σε 2 εβδομάδες θα κάνω την β επιπεδου αλλά το θέμα είναι ότι όλο βλέπω εφιάλτες και κάνω άσχημες σκέψεις ότι το μωράκι μας θα έχει κάποιο πρόβλημα!!! Το ξέρω ότι είναι λάθος, αλλά ακούω τόσα που έχουν συμβεί από εδώ και από εκεί και δεν μπορώ να το ελέγξω.. Το αντιμετωπίζει καμία από εσάς αυτό?? 

Καλημερα κοπέλα μου!!! Άστο με τα όνειρα... Κάθε βράδυ και ένας εφιάλτης!!!! Μα κάθε βράδυ... Άλλες φορές με το μωρό αλλες με εμένα άλλες με τον άντρα μου.... Μην αφήσω κανέναν παραπονεμενο!!! Είναι όλα μας τα αγχη και οι φοβίες που μας εκδηλώνονται έτσι... Όλα καλά θα πανε... Αυτό να σκεφτόμαστε!!! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Τετάρτη έχω κι εγώ ραντεβού για να δούμε τη σύσπαση και να ανανεώσουμε την αναρρωτικη. Εύχομαι να έχει υποχωρήσει...

Από κιλά πως πάτε; :blink: Εγώ ανέβηκα 3 κιλά 10 μέρες αμέσως μετά την καθυστερηση που πιστεύω είναι κατακράτηση (κάνω πολύ κατακράτηση και όταν περίμενω περίοδο). Συνολικά ως 4 Ιανουαρίου είχα βάλει 7,5 μαζί με αυτά τα 3. Μου έβαλε χέρι ο γιατρός και άρχισα διατροφή χωρίς ζάχαρη, λευκό αλεύρι και ελάχιστο αλάτι. Έχω κατάφερει εδώ και 3 εβδομάδες.να μην πάρω, ίσα ίσα έχασα και μισό κιλό. Θα προσπαθήσω να μην ξεφύγω πάνω από 12-13 γιατί στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έπαιρνα 22,5 στη κάθε μία(πριν 15 χρόνια) αλλά ξεκινούσαν πιο αδύνατη!!!

Καμία άλλη που έχει βάλει ανάλογο στόχο? :D

@ΒαλεντιναΧ, έχουμε νέα;

 

Εδώ συμπάσχω  @HopeMe. Σχεδόν 10 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης και +7,5 σε 3 εβδομάδες. Έσπασες όλα τα ρεκόρ μου είπε ο γιατρός. 

Τώρα μαζεύτηκα και πέφτει άγρια πείνα. Το πρωί ένα γιαούρτι με βρώμη, φρούτα και μέλι και το μεσημέρι σαλάτα με πρωτείνη (κρέας κ τυρί) και παξιμάδι. Και δύο σοκολάτες ροφήματα με γλυκαντικό. 

Αν δεν αντέχω το βράδυ τρώω κανένα πορτοκάλι. Νομίζω έχασα ένα ή είμαι στα ίδια. 

Εφιάλτες έχω κι εγώ, ξυπνάω το βράδυ λαχανιασμένη, αλλά εγώ είχα και πολλά δυσάρεστα γεγονότα.. φαντάζομαι όμως παίζουν και οι ορμόνες ρόλο.

Τον μικρούλη μου μόλις άρχισα να τον καταλαβαίνω, αραιά και πού. Καμία σχέση με το πρώτο μου, που σε αυτές τις εβδομάδες τον έβλεπε και ο σύζυγος χωρίς να ακουμπάει την κοιλιά μου!

Γειά σας!!

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Εδώ συμπάσχω  @HopeMe. Σχεδόν 10 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης και +7,5 σε 3 εβδομάδες. Έσπασες όλα τα ρεκόρ μου είπε ο γιατρός. 

Τώρα μαζεύτηκα και πέφτει άγρια πείνα. Το πρωί ένα γιαούρτι με βρώμη, φρούτα και μέλι και το μεσημέρι σαλάτα με πρωτείνη (κρέας κ τυρί) και παξιμάδι. Και δύο σοκολάτες ροφήματα με γλυκαντικό. 

Αν δεν αντέχω το βράδυ τρώω κανένα πορτοκάλι. Νομίζω έχασα ένα ή είμαι στα ίδια. 

Εφιάλτες έχω κι εγώ, ξυπνάω το βράδυ λαχανιασμένη, αλλά εγώ είχα και πολλά δυσάρεστα γεγονότα.. φαντάζομαι όμως παίζουν και οι ορμόνες ρόλο.

Τον μικρούλη μου μόλις άρχισα να τον καταλαβαίνω, αραιά και πού. Καμία σχέση με το πρώτο μου, που σε αυτές τις εβδομάδες τον έβλεπε και ο σύζυγος χωρίς να ακουμπάει την κοιλιά μου!

Γειά σας!!

Καλημέρα! Πραγματι πολλά κιλά. Καλά έκανες και ξεκίνησες να προσέχεις. Εγώ όταν ξεκίνησα διατροφη έχασα 2,5 κιλά σε μια εβδομάδα αλλά νομίζω ήταν τα υγρά. Σταδιακά σε 3 εβδομάδες σχεδόν επανήλθαν άρα είμαι περίπου στα ίδια με τα κιλά πριν 3 εβδομάδες. Τα περισσότερα μαζεμένα (3,5kg) τα πήρα το 40ημερο κοντά στα Χριστούγεννα όπου είχαν σταματήσει ναυτίες και εμετοί και απολάμβανα το φαγητό. 

Πείνα δεν μπορώ να πω ότι πέφτει. Προσπαθώ να κάνω 5 γεύματα αλλά τρώω συνδιασμούς τροφών και αποφεύγω άλλους. Ακόμη και παστες χωρίς αλεύρι και ζάχαρη φτιάχνω με υλικά αντικατάστασης βέβαια. Δεν μπορώ να πω ότι στερούμαι κάτι. Το πρόβλημα είναι ότι εγώ είμαι ακόμη στο κρεβάτι και ποιος θα μου φτιάξει όλα τα ιδιαίτερα που χρειάζομαι; :D

Έχω βάλει στόχο να μην ξεπεράσω το οριζόμενο ως φυσιολογικο, δηλ 0,3-0,5 κιλά ανά εβδομάδα έως τέλους ώστε να είμαι κοντά στα 12-13 κιλά. Ειδομέν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Αχ το θεμα με τα κιλά μεγάλη ιστορία!!! Και γω τα πρώτα κιλά τα πήρα μέχρι τον 4ο μήνα ήμουν +5!!! Και γω άρχισα να προσέχω, όχι φοβερή πράγματα απλά να μην τρωω ασύστολα. Κατάφερα σε ενάμιση μήνα να πάρω μισό κιλό. Το αυγο το βραστό εμένα πάντως με βοηθάει το πρωί, κάνω πιο σωστές επιλογές μεσα στη μέρα. Εντάξει θα το παλέψουμε αλλά οκ δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Εγω π.χ. αν μου μυρίσει κάτι δεν μπορώ να αντισταθώ.... Καμία σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη. Αν πάρουμε παραπάνω γυμναστική μετά!! Καλά να είμαστε, τόσα άνχη έχουμε, μην τρελαθούμε και με αυτο. Άσχετο, η μέση μου νιώθω ότι έχει ανοίξει πιο πολύ, δηλαδή κοιλιά ποπος πιο πολύ.

@ΒαλεντιναΧ μπράβο για τα καλά νέα!!! Μακάρι να μείνει σταθερός μέχρι το τέλος!!! Και καλά κάνεις και θες να τσεκαρεσαι πιο συχνά. Ένας μήνας και μένα πολύ μου φαίνεται!!!! Όσο για το μωρό άντε σε ένα μήνα θα ξέρετε. Έχει και την πλάκα του όλο αυτο. 

@HopeMe άντε και συ στο ραντεβού με τον γιατρό σου να χεις καλά νέα!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα δύο κιλά. Πριν μια μισή βδομάδα πούμε ζύγισε αλλά διπλασιάστηκε και το στήθος μου. Γενικά τρώω όσο μπορώ από όλες τις τροφές. Αλλά έχω κι αγάπη σε ψωμί.τυρι σαν τοστμε ππατατακια η πατάτες τηγανητές . Βασικά κάθε μέρα να έτρωγα πατάτες δεν θα είχα.κα ένα πρόβλημα.προσπαθω να τρώω και φρούτα όσο γίνεται. Στην πρώτη είχα πάρει 7 κιλά μέχρι τον 6ο .και μετά πήρα αλλά 17 μέχρι το τέλος. Αλλά είχα.φοβερη κατακράτηση. Αφού γέννησα και εχασα στις 40 μέρες 14 κιλα. Αλλά το πρήξιμο έκανε μήνες να φυγει  

Ελπίζω σε αυτήν να πάρω άντε μέχρι.12. θα δειξει

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Αχ το θεμα με τα κιλά μεγάλη ιστορία!!! Και γω τα πρώτα κιλά τα πήρα μέχρι τον 4ο μήνα ήμουν +5!!! Και γω άρχισα να προσέχω, όχι φοβερή πράγματα απλά να μην τρωω ασύστολα. Κατάφερα σε ενάμιση μήνα να πάρω μισό κιλό. Το αυγο το βραστό εμένα πάντως με βοηθάει το πρωί, κάνω πιο σωστές επιλογές μεσα στη μέρα. Εντάξει θα το παλέψουμε αλλά οκ δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Εγω π.χ. αν μου μυρίσει κάτι δεν μπορώ να αντισταθώ.... Καμία σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη. Αν πάρουμε παραπάνω γυμναστική μετά!! Καλά να είμαστε, τόσα άνχη έχουμε, μην τρελαθούμε και με αυτο. Άσχετο, η μέση μου νιώθω ότι έχει ανοίξει πιο πολύ, δηλαδή κοιλιά ποπος πιο πολύ.

@ΒαλεντιναΧ μπράβο για τα καλά νέα!!! Μακάρι να μείνει σταθερός μέχρι το τέλος!!! Και καλά κάνεις και θες να τσεκαρεσαι πιο συχνά. Ένας μήνας και μένα πολύ μου φαίνεται!!!! Όσο για το μωρό άντε σε ένα μήνα θα ξέρετε. Έχει και την πλάκα του όλο αυτο. 

@HopeMe άντε και συ στο ραντεβού με τον γιατρό σου να χεις καλά νέα!!!

Ναι δεν λέω εγώ πολύ γελάω κάθε φορά με το φύλο αλλά μάλλον θα σιγουρευτεί στην β επιπέδου.....

Κορίτσια εγώ ξεκίνησα 43 κιλά και χτες που μετρήθηκα έδειξε 49 έβαλα ήδη 6 στην κόρη μου ενώ είχα ξεκινήσει πάλι με 43 μέχρι τώρα είχα βάλει 3 γιατί τα έχω όλα κρατημένα σημειωμένα χαχαχχα!!!! Ετρωγα και την πρώτη φορά και τώρα τα πάντα χωρίς ναυτίες αναγουλες κλπ σε καμία εγκυμοσύνη....στην κόρη μου μέχρι το τέλος πήρα 18 την μέρα που πήγα να γεννήσω ήμουν 60.5 αυτήν την φορά βλέπουμε δεν στερούμε τίποτα και την πρώτη φορά στις 3μερες που βγήκα από το μαιευτήριο είχα χάσει 10 τα άλλα 8 τα έχασα σε 20μερες ευτυχώς.....

  • Μου αρέσει 5

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια Μ καλημέρα !!  

Ξεκινήσαμε β επιπέδου;

Δεν θυμάμαι αν είδα καποιο σχόλιο !! 

Να περάσει με το καλό κ αυτό κ μετά πιστεύω θα περνάει πιο γρήγορα ο καιρός.   Θα έχουμε κ ασχολίες τα ψώνια κτλ 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα!!!! Καλή αρχή με τις β επιπέδου.... 

Εγώ πήρα τηλ το γιατρο μου χθες γτ δεν μπορώ τα βράδια να ηρεμησω από το μούδιασμα των ποδιών και μου αύξησε το μαγνήσιο. Για να δούμε 

Από κιλά έχω βάλει 3 αλλά έχω μεγάλη όρεξη και με φοβιζω που μπορώ να φτάσω. 

Ανυπομονώ για τη Β επιπέδου και να ξεκινήσω τα ψώνια 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Αχ το θεμα με τα κιλά μεγάλη ιστορία!!! Και γω τα πρώτα κιλά τα πήρα μέχρι τον 4ο μήνα ήμουν +5!!! Και γω άρχισα να προσέχω, όχι φοβερή πράγματα απλά να μην τρωω ασύστολα. Κατάφερα σε ενάμιση μήνα να πάρω μισό κιλό. Το αυγο το βραστό εμένα πάντως με βοηθάει το πρωί, κάνω πιο σωστές επιλογές μεσα στη μέρα. Εντάξει θα το παλέψουμε αλλά οκ δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Εγω π.χ. αν μου μυρίσει κάτι δεν μπορώ να αντισταθώ.... Καμία σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη. Αν πάρουμε παραπάνω γυμναστική μετά!! Καλά να είμαστε, τόσα άνχη έχουμε, μην τρελαθούμε και με αυτο. Άσχετο, η μέση μου νιώθω ότι έχει ανοίξει πιο πολύ, δηλαδή κοιλιά ποπος πιο πολύ.

@ΒαλεντιναΧ μπράβο για τα καλά νέα!!! Μακάρι να μείνει σταθερός μέχρι το τέλος!!! Και καλά κάνεις και θες να τσεκαρεσαι πιο συχνά. Ένας μήνας και μένα πολύ μου φαίνεται!!!! Όσο για το μωρό άντε σε ένα μήνα θα ξέρετε. Έχει και την πλάκα του όλο αυτο. 

@HopeMe άντε και συ στο ραντεβού με τον γιατρό σου να χεις καλά νέα!!!

Ευχαριστώ πολύ!

@boockie περιμένουμε τα νέα σου! Κάνε μας ποδαρικο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...