Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

@Φραουλίτσα* Με φοβίζει το ότι είμαι πρωτότοκη, με κύηση υψηλού κινδύνου. Το ότι πάω ντουγρού για καισαρική είναι δεδομένο λόγω των ματιών μου. Συνεπώς, όταν δεν έχω εναλλακτική και βλέπω μια εκπομπή να εστιάζει στους κινδύνους αυτής,εεε πώς να το κάνουμε;Μου επιτείνει το άγχος. Ξέρω ότι είναι μια επέμβαση με όλους τους κινδύνους που αυτή ενέχει.Το ότι με έκανα χθες εικόνα τάβλα στο κρεβάτι, ανήμπορη πραγματικά με άγχωσε πάρα πολύ και ναι τρόμαξα. Τελοσπάντων. Είναι και στον οργανισμό και στο κάθε σώμα, είναι πολλά. εδώ, όταν έκανα σαλπιγγογραφία ζήτησα μέθη!Είμαι περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Μόνο εγώ είμαι μαζοχα και τώρα θέλω να την δω πιο πολύ αυτή την εκπομπή;; θα τη δω το βράδυ στο replay tv Δεν υπάρχει περίπτωση θα σκάσω!!!

Να το δεις. Εμένα μου άρεσε πολύ και είδα ότι και σε άλλες χώρες συμβαίνουν τα ίδια και ακόμα χειρότερα.

Just now, BILLE είπε:

@Φραουλίτσα* Με φοβίζει το ότι είμαι πρωτότοκη, με κύηση υψηλού κινδύνου. Το ότι πάω ντουγρού για καισαρική είναι δεδομένο λόγω των ματιών μου. Συνεπώς, όταν δεν έχω εναλλακτική και βλέπω μια εκπομπή να εστιάζει στους κινδύνους αυτής,εεε πώς να το κάνουμε;Μου επιτείνει το άγχος. Ξέρω ότι είναι μια επέμβαση με όλους τους κινδύνους που αυτή ενέχει.Το ότι με έκανα χθες εικόνα τάβλα στο κρεβάτι, ανήμπορη πραγματικά με άγχωσε πάρα πολύ και ναι τρόμαξα. Τελοσπάντων. Είναι και στον οργανισμό και στο κάθε σώμα, είναι πολλά. εδώ, όταν έκανα σαλπιγγογραφία ζήτησα μέθη!Είμαι περίπτωση!

Δικιο έχεις σε αυτο που λες. Αλλο όμως να χρησιμοποιείται σε περιπτώσεις σαν την δική σου, εκεί είναι σωτήρια και ευτυχώς που υπάρχει. Εκεί δεν κοιτάς τα μειονεκτήματα αφού δεν έχεις άλλη επιλογή. Η αλήθεια επίσης είναι ότι η πρώτη μέρα είναι δύσκολη ολόκληρο χειρουργείο κάνεις και στην κοιλιά!!! Η ανάρρωση τώρα έχει να κάνει με τον οργανισμό και να σφίξεις και λίγο τα δόντια και να αρχίσεις γρήγορα το περπάτημα. Ανήμπορη δεν θα είσαι απο την πρώτη μέρα την είχα συνέχεια κοντά μου. Καλή ψυχολογία χρειάζεται να έχεις και πείσμα. Και κοπέλες με φυσιολογικό τοκετό αν κάνουν πολλά ράμματα μπορεί να είναι και χειρότερα απο μια που έκανε καισαρική. Μην φοβάσαι όλα καλά θα σου πάνε. Τόσες γυναίκες γεννούν κάθε μέρα με τον ένα η τον άλλο τρόπο.

  • Μου αρέσει 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Η αλήθεια είναι ότι αποφεύγω να βλέπω καισαρικές, ανατριχιάζω απο την εικόνα. Και το να με βάλουν να το βλέπω θα με ανατρίχιαζε. Αυτη είναι η δική μου αίσθηση, προφανώς για να το κάνουν υπάρχουν μητέρες που το θέλουν. Εμένα μου έκαναν εντύπωση οι γιατροί που έλεγαν με άνεση κιόλας ότι προτιμώ την καισαρική γιατί με τον φυσιολογικό μπορεί να χρειαστεί να κάτσω ώρες με την μητέρα, ή να πρέπει να διανύσω απόσταση να πάω στην γέννα και να εχω παράλληλα πολλές. Σαν να μιλούσε για μοσχάρια ένα πράγμα.

Αυτή είναι η πραγματικότητα δυστυχώς!! Τουλάχιστον ήταν ειλικρινεις. Όταν γέννησα ήμασταν στην πτέρυγα 26 λεχωνες και οι 20 είχαν κάνει καισαρική. 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Μα όντως και εμένα μου άφησε αυτήν ακριβώς την αίσθηση, Μπίζνα καθαρή!όπως έχουμε κάνει κ εμείς εδώ βέβαια τις εξωσωματικές ή σε άλλες χώρες τις αισθητικές επεμβάσεις!Τελοσπάντων. ό,τι είναικαλό για την κάθε κοπέλα κ όπως της υποδείξει η φύση ή η επιστήμη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

@Φραουλίτσα* Με φοβίζει το ότι είμαι πρωτότοκη, με κύηση υψηλού κινδύνου. Το ότι πάω ντουγρού για καισαρική είναι δεδομένο λόγω των ματιών μου. Συνεπώς, όταν δεν έχω εναλλακτική και βλέπω μια εκπομπή να εστιάζει στους κινδύνους αυτής,εεε πώς να το κάνουμε;Μου επιτείνει το άγχος. Ξέρω ότι είναι μια επέμβαση με όλους τους κινδύνους που αυτή ενέχει.Το ότι με έκανα χθες εικόνα τάβλα στο κρεβάτι, ανήμπορη πραγματικά με άγχωσε πάρα πολύ και ναι τρόμαξα. Τελοσπάντων. Είναι και στον οργανισμό και στο κάθε σώμα, είναι πολλά. εδώ, όταν έκανα σαλπιγγογραφία ζήτησα μέθη!Είμαι περίπτωση!

Στην καισαρική μου πέρασα μια χαρά. Ήταν χειρότερη από της φραουλιτσας γιατί ήμουν κουρασμένη και η επέμβαση ήταν επείγουσα. Επίσης το γιο μου δεν μου τον έφεραν καν να τον δω, μπήκε θερμοκοιτίδα και τον είδα μετά από 24 ώρες. Δεν ήξερα τι παιδί έβγαλα. Παρ όλα αυτά μου μιλούσαν συνεχώς, με άγγιζαν για να με καθυσηχασουν, μου έλεγαν αστεία, ήταν μια χαρά μέσα στο χειρουργείο. Και μόλις βγήκα περίμεναν όλοι οι δικοί μου άνθρωποι ευτυχισμένοι και συγγινημενοι για να χαρούν μαζι μου.

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

 

 

@Φώφη1990 κορίτσι μου αν σε περνούσα ένα κεφάλι, θα είχες μέγεθος σπίρτου χαχαχαχα. Είμαι σαν κουβάς, κοντουλα και χοντρουλα πλέον χαχαχαχα 

Κορίτσια σάς ευχαριστώ πάρα πολύ γι αυτά που μού γράφετε!!!! 

@ΒαλεντιναΧ καλή επιτυχία για την εξέταση. 

@jellyfishch προσθεσα και τη Β επιπέδου σου 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου! 

Μια ερωτηση! Νιωθω οτι κρυωσα ...:cry:

Μηπως γνωριζετε αν επιτρεπεται το τσαι και τι ειδος? Μεντα , φασκομηλο, φλαμουρι κλπ..... Επιτρεπονται? Στο ιντερνετ σε αλλα σαιτ λεει ναι και σε αλλα οχι...


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! 

Μια ερωτηση! Νιωθω οτι κρυωσα ...:cry:

Μηπως γνωριζετε αν επιτρεπεται το τσαι και τι ειδος? Μεντα , φασκομηλο, φλαμουρι κλπ..... Επιτρεπονται? Στο ιντερνετ σε αλλα σαιτ λεει ναι και σε αλλα οχι...

Καλησπέρα.... Δεν ξέρω αν απαγορεύεται κάποιο συγκεκριμένο πάντως μέντα έχω πιει αρκετές φορές όπως και μια φίλη μου επίσης έγκυος 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! 

Μια ερωτηση! Νιωθω οτι κρυωσα ...:cry:

Μηπως γνωριζετε αν επιτρεπεται το τσαι και τι ειδος? Μεντα , φασκομηλο, φλαμουρι κλπ..... Επιτρεπονται? Στο ιντερνετ σε αλλα σαιτ λεει ναι και σε αλλα οχι...

Γιατί καλέ να μην επιτρέπονται; Εδώ λένε πως μέχρι και έναν καφέ την ημέρα δεν τρέχει κάτι!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! 

Μια ερωτηση! Νιωθω οτι κρυωσα ...:cry:

Μηπως γνωριζετε αν επιτρεπεται το τσαι και τι ειδος? Μεντα , φασκομηλο, φλαμουρι κλπ..... Επιτρεπονται? Στο ιντερνετ σε αλλα σαιτ λεει ναι και σε αλλα οχι...

Καλησπέρα και περαστικά σου!!! Όταν είχα κρυώσει έπινα ένα τσαι την ημέρα με μέλι και λεμόνι, ο γιατρός μου είχε πει για ένα. Μετα για να μαλακώνει ο λαιμός σε μια κούπα ζεστο νερό έβαζα μια καλή κουταλια μέλι και λεμόνι. Είναι και τα δυο πολύ καλά. Το μέλι είναι και αντισηπτικό και μαλακώνει τον λαιμό και το λεμόνι έχει βιταμίνη c. Μου είχε γράψει ο παθολόγος και ένα σιρόπι γιατί μου είχε μείνει ένας άσχημος βήχας που ήταν φυτικό μονο με βότανα για εγκύους. Ο γιατρος μου είχε πει οκ. 

Χαμομήλι εννοώ όταν λέω τσαι σόρρυ. Νομίζω και μια μέντα πρέπει να κάνει. Για τα υπόλοιπα θέλει προσοχή.

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, β επιπέδου 5/2

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

 

 

@Φώφη1990 κορίτσι μου αν σε περνούσα ένα κεφάλι, θα είχες μέγεθος σπίρτου χαχαχαχα. Είμαι σαν κουβάς, κοντουλα και χοντρουλα πλέον χαχαχαχα 

Κορίτσια σάς ευχαριστώ πάρα πολύ γι αυτά που μού γράφετε!!!! 

@ΒαλεντιναΧ καλή επιτυχία για την εξέταση. 

@jellyfishch προσθεσα και τη Β επιπέδου σου 

 

 

Κορίτσια Μ πως είστε;σας παρακολουθω.  Έχω τον μικρό ταραξία κ χρόνος μηδέν. Να δω με 2 τι θα γίνεται.  Τον ξεκίνησα χθες παιδικό. 

Εσείς τα στείλατε; ήμουν σε δίλημμα.  Αλλά έχει ξεφύγει πολύ η συμπεριφορά του σπίτι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ραντεβού 4/2 για β’ επιπέδου. 
 

θα είμαι 21+7 

έχω να πάω στο γιατρό από μέσα Δεκέμβρη και θα με δει μετά την β’ επιπέδου. Όταν κάνετε καιρό να έχετε επίσκεψη με το γιατρό δε σας πιάνει μια ανησυχία;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Κι εγώ ραντεβού 4/2 για β’ επιπέδου. 
 

θα είμαι 21+7 

έχω να πάω στο γιατρό από μέσα Δεκέμβρη και θα με δει μετά την β’ επιπέδου. Όταν κάνετε καιρό να έχετε επίσκεψη με το γιατρό δε σας πιάνει μια ανησυχία;

Μην το σκέφτεσαι. Εφόσον θα κάνεις β επιπέδου δεν έχει λόγο να σε δει και εκείνος. 

Έχετε να συστήσετε αιματολογο (Αττική); Για ρύθμιση δόσεων θέλω στις αντιπηκτικες. Όχι κάτι σπουδαίο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Μην το σκέφτεσαι. Εφόσον θα κάνεις β επιπέδου δεν έχει λόγο να σε δει και εκείνος. 

Έχετε να συστήσετε αιματολογο (Αττική); Για ρύθμιση δόσεων θέλω στις αντιπηκτικες. Όχι κάτι σπουδαίο. 

Φαντάζομαι κάνεις anti-xa κάθε μήνα για να τσεκάρεις; εγώ έχω την Κατερίνα Φοιφα στο Μαρουσι 

πρίν από 36 λεπτά , FlowerMom είπε:

Κι εγώ ραντεβού 4/2 για β’ επιπέδου. 
 

θα είμαι 21+7 

έχω να πάω στο γιατρό από μέσα Δεκέμβρη και θα με δει μετά την β’ επιπέδου. Όταν κάνετε καιρό να έχετε επίσκεψη με το γιατρό δε σας πιάνει μια ανησυχία;

Εγώ βγαίνω από το γιατρό και σε ένα 2ωρο μπορεί να ανησυχώ πάλι. Μια τρέλα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...