Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Και εγώ βλέπω ,απλά δεν ξέρω τι είδους γραμμή είναι..πιστεύω πως είναι αρνητικό πάντως 

      Εννοείς εάν είναι γραμμή εξάτμισης ; Πάντως δεν θα είχε γραμμή εάν ήταν αρνητικό … τόσα τεστ έχω κάνει παλιά ήταν όλα λευκά όταν δεν ήμουν .. η εξάτμισης πάντως βγαίνει μετά από παρά πολύ ώρα … 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

On 24/1/2021 at 1:41 ΜΜ, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα!!!! Και γω θέλω να πάρω κανα κολάν και κανα εσώρουχο, γιατί τώρα με την τομή της καισαρικής αν έχω σφιχτό λάστιχο και ακουμπά εκεί με ενοχλεί. Εντωμεταξυ δυο μερες τώρα ένιωθα κούραση και την κοιλιά μου βαριά. Σήμερα είμαι καλύτερα. Μάλλον ήταν επειδή αλλάζω βδομάδα; Δεν ξέρω. Πως πάτε οι υπόλοιπες; Καλά; Απο ενέργεια; Εγω έχω λίγη.

Επίσης περιμένω να χαλαρώσει λίγο το πράγμα για να βγω για ψώνια, αλλά φοβάμαι μην τα κλείσουν πάλι... Θα δούμε...

Από ενέργεια εγώ είμαι στα κόκκινα. Έχω ανάψει τα τούρμπα που λέμε γιατί δεν έχει αλλάξει καθόλου η καθημερινότητά μου. Δεν έχω καταλάβει ότι είμαι έγκυος. Αφού βλέπω στον καθρέφτη και λέω πωωω πώς παχυνες πάλι τι κοιλάρα είναι αυτή; δε με βλέπω καν σαν έγκυο θα γεννησω και δε θα το καταλάβω. 

On 25/1/2021 at 11:05 ΠΜ, BILLE είπε:

Καλημερούδια!Είναι σαν να σου δημιουργεί ανησυχία,σαν να πετάγονται, σαν να σε περνάει ρεύμα...δεν είναι άίσθημα κράμπας πάντως. Διάβασα ότι μπορεί να συνδέεται με έλλειψη σιδήρου ή λόγω ορμονών που γίνεται της τρελής!Είναι εκνευριστικό, δεν σε αφήνει να ηρεμήσεις. όταν έχεις χαλαρώσει.

Το καλόβγαλτα για μένα να δεις πόσο αργεί!Έχουμε απεργία πείνας μιλάμε για πολλούς μήνες!Εκείνος ο άντρας μου, όταν ανοίγει το στόμα μιλάει μόνο γι αυτό!!!Τον έχει λυπηθεί η καρδιά μου!!!!:D

Αχχχχ αυτό το απαίσιο συναίσθημα..... Το παθαινα συνέχεια στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου και έκλαιγα κάθε βράδυ. Για να μού φύγει, πριν ξαπλώσω έκανα στέπερ, ή περπατημα κάτι τέλος πάντων για να κουράσω τον εαυτό μου και να πέσω ξερή. 

23 ώρες πρίν, Pink strawberry είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Είμαι 18 εβδομάδων και περιμένω ένα αγοράκι!!! Όλα πάνε πολύ καλά μέχρι τώρα!!! Η αυχενική ήταν πάρα πολύ καλή και γενικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το μωράκι!! Σε 2 εβδομάδες θα κάνω την β επιπεδου αλλά το θέμα είναι ότι όλο βλέπω εφιάλτες και κάνω άσχημες σκέψεις ότι το μωράκι μας θα έχει κάποιο πρόβλημα!!! Το ξέρω ότι είναι λάθος, αλλά ακούω τόσα που έχουν συμβεί από εδώ και από εκεί και δεν μπορώ να το ελέγξω.. Το αντιμετωπίζει καμία από εσάς αυτό?? 

Με το καλο!!! Κοντά είμαστε. Αν θες γράψε μου ημερομηνία β επιπέδου, πητ και νοσοκομείο για να σε βάλω στο πινακακι. Τα όνειρα μην τα φοβάσαι, η γιαγιά μου έλεγε "όταν ο εξ από δω δε μπορεί να σε βασανίσει στην καθημερινότητα, σε βασανίζει με κακά όνειρα" 

21 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Κοριτσάκια μου γλυκά ευχαριστώ για την σκέψη σας πήγαμε στον γιατρό όλα καλά τα βρήκε πρώτο και κυριότερο ακόμα είναι σταθερός ο τράχηλος παρολους τους πονους οπότε συνεχίζουμε τα ίδια φάρμακα και την ίδια ξάπλα συντηρητικά και βλέπουμε μου είπε κανονικά να με δει σε ένα μήνα αλλά του είπα ότι θέλω να ελέγχουμε συχνά συχνά τι γίνεται με τον τράχηλο μην βρεθούμε προ εκπλήξεως και τρέχουμε να προλάβουμε τα αμαζευτα μου είπε οπότε θέλω να πάω ένα πεντάλεπτο να δει τον τραχηλο σε όσες μέρες θέλω....

Ακούστε και το αστείο της υπόθεσης δύο μέρες πριν κάνω την αυχενική πάω στον γιατρό μου λέω βλέπετε τι είναι μου λέει για αγόρι το βλέπω οκ λέω μια χαρά δεν έχω έτσι και αλλιώς θέμα απλά ήθελα να μάθω πάω μετά από δύο μέρες για αυχενική σε εμβρυολογο και μου λέει μάλλον κοριτσάκι οκ λέω δεν το είδαν καλα πάω μετα από είκοσι μέρες στον γιατρό μου λέω ο εμβρυολογος είπε μάλλον κορίτσι για δες το μου λέει θα συμφωνήσω μαζί του έτσι βλέπω και εγώ οκκ λέω μια χαρα καταλήξαμε πάω σήμερα και λέω δεν επιβεβαιώνουμε και το φύλο γιατί τους έχω πρήξει τους δικούς μου με τις αλλαγές??? Μου λέει ναι το βλέπω πεντακάθαρα αγόρι:mrgreen: λέω γιατρέ μου πολύ απολύτως είστε στις απόψεις σας!!!! Δεν δένω τίποτα κόμπο θα το επιβεβαιωσω πιστεύω στην β επιπέδου σε ενα μήνα χχαχαχ

Καλά με το φύλο το να πω πραγματικά σκοτσέζικο ντουζ χαχχαχχα

Το θετικό και ευχαριστο είναι ότι πας καλύτερα!! 

10 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Εδώ συμπάσχω  @HopeMe. Σχεδόν 10 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης και +7,5 σε 3 εβδομάδες. Έσπασες όλα τα ρεκόρ μου είπε ο γιατρός. 

Τώρα μαζεύτηκα και πέφτει άγρια πείνα. Το πρωί ένα γιαούρτι με βρώμη, φρούτα και μέλι και το μεσημέρι σαλάτα με πρωτείνη (κρέας κ τυρί) και παξιμάδι. Και δύο σοκολάτες ροφήματα με γλυκαντικό. 

Αν δεν αντέχω το βράδυ τρώω κανένα πορτοκάλι. Νομίζω έχασα ένα ή είμαι στα ίδια. 

Εφιάλτες έχω κι εγώ, ξυπνάω το βράδυ λαχανιασμένη, αλλά εγώ είχα και πολλά δυσάρεστα γεγονότα.. φαντάζομαι όμως παίζουν και οι ορμόνες ρόλο.

Τον μικρούλη μου μόλις άρχισα να τον καταλαβαίνω, αραιά και πού. Καμία σχέση με το πρώτο μου, που σε αυτές τις εβδομάδες τον έβλεπε και ο σύζυγος χωρίς να ακουμπάει την κοιλιά μου!

Γειά σας!!

Αυτά τα κιλά τα ατιμααα..... Έχω βάλει στόχο να μην πάρω πάλι 20.δεν έχω ζυγιστείτε για να μη συγχυστω χαχαχα

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

Ξανανεβάζω το πινακακι για να το έχουμε πιο πρόσφατο 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

@boockie Πες μας την εμπειρία σου. Έχω να το ζήσω 16 χρόνια! Όλα καλά;

Καλησπέρα σας κορίτσια μου! Η διαδικασία της εξέτασης ήταν ίδια ακριβώς με την β επιπέδου καθώς και η διαρκεια! Ήταν όλα πολύ καλά, 401 γραμμάρια Ο ΜΙΚΡΟΣ! Αγορομάνα αγαπημένες μου!! Οι μετρήσεις πολύ καλές, το μόνο θεματάκι πάλι που ίσως και να διορθωθεί με τον καιρό, είναι πως ο πλακούντας είναι οπίσθιος παραχείλιος. Δεν μου είπε να προσέχω κάτι που δεν πρόσεχα ήδη, όπως να μην περπατάω πολύ, να μην σηκώνω βάρη και να μην σκύβω... Ο γιατρός μου είπε αυτό να μην με αγχώνει, είναι ακόμη πολύ νωρίς! Επίσης κάτι που δεν περίμενα ποτέ πως μπορεί κάποιος να δει, είναι ότι το μικρούλη μου έχει καταπιεί λίγο αιματακι από την αρχή της κύησης(είχα ελάχιστο αιματακι το πρώτο μήνα) το οποίο διέκρινε στο έντερο του. Ψυχούλα μου!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες όσες πρόκειται να κάνετε σύντομα αυτή την εξέταση 

  • Μου αρέσει 12

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, boockie είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου! Η διαδικασία της εξέτασης ήταν ίδια ακριβώς με την β επιπέδου καθώς και η διαρκεια! Ήταν όλα πολύ καλά, 401 γραμμάρια Ο ΜΙΚΡΟΣ! Αγορομάνα αγαπημένες μου!! Οι μετρήσεις πολύ καλές, το μόνο θεματάκι πάλι που ίσως και να διορθωθεί με τον καιρό, είναι πως ο πλακούντας είναι οπίσθιος παραχείλιος. Δεν μου είπε να προσέχω κάτι που δεν πρόσεχα ήδη, όπως να μην περπατάω πολύ, να μην σηκώνω βάρη και να μην σκύβω... Ο γιατρός μου είπε αυτό να μην με αγχώνει, είναι ακόμη πολύ νωρίς! Επίσης κάτι που δεν περίμενα ποτέ πως μπορεί κάποιος να δει, είναι ότι το μικρούλη μου έχει καταπιεί λίγο αιματακι από την αρχή της κύησης(είχα ελάχιστο αιματακι το πρώτο μήνα) το οποίο διέκρινε στο έντερο του. Ψυχούλα μου!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες όσες πρόκειται να κάνετε σύντομα αυτή την εξέταση 

Προκαλεί κάποιο πρόβλημα αυτό; να καλά πώς το κατάπιε; με το καλό να έρθει ο γιος σου λοιπόν!!! 

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Προκαλεί κάποιο πρόβλημα αυτό; να καλά πώς το κατάπιε; με το καλό να έρθει ο γιος σου λοιπόν!!! 

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

Κοριτσάκι μου βάλε επίσης νοσοκομείο Ιασώ! Σας ευχαριστώ πολύ πολύ 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

@Eva1986τι έχω κάνει λάθος στο πινακακι;; γιατί δεν είναι περασμένα στοιχεία; μήπως τα έσβησα καταλαθος;

Για εσένα μού έκανε εντύπωση που είσαι ενεργή και συμμετέχεις σε συζητήσεις. 

Αν στα έσβησα ή δεν στα πέρασα με συγχωρείς :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

@Eva1986τι έχω κάνει λάθος στο πινακακι;; γιατί δεν είναι περασμένα στοιχεία; μήπως τα έσβησα καταλαθος;

Για εσένα μού έκανε εντύπωση που είσαι ενεργή και συμμετέχεις σε συζητήσεις. 

Αν στα έσβησα ή δεν στα πέρασα με συγχωρείς :x

Καλημέρα  Χρύσα Μ. Καλημερούδια μανουλες ! 

Μήπως εγώ δεν ανέφερα την β επιπέδου;είναι 5 φεβρ.   Φύλο θα σας πω από βδομάδα γτ όλο Μ το αλλάζουν. 

Που θα γεννησω άγνωστο αν δεν φύγει ο φόβος της προωρότητας.  

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Κορίτσια μου καλημέρα μόλις τελείωσε το ιντερνετικό σεμινάριο μητρικού θηλασμού άι να δούμε θα μας βγει αυτήν την φορα:roll:

Της NUTRICIA? Εγώ δήλωσα αλλά ήταν φουλ. Τον επόμενο μήνα τώρα...

εκανα όμως το σεμινάριο για τις ανησυχίες της νέας μαμάς! 
 

κοριτσια θέλω τα φώτα από τις βετεράνους για την επισκληρίδειο. Το κάνουμε σε συγκεκριμένη διαστολή; Το κάνουμε όταν δεν αντέχουμε; Αποφασίζει ο γιατρος ή εμείς λέμε ποτέ το θελουμε; Πόση ώρα διαρκεί; Εσείς κάνατε την full ή την περιπατητική; Θέλω την εμπειρία των ήδη μαμάδων !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Της NUTRICIA? Εγώ δήλωσα αλλά ήταν φουλ. Τον επόμενο μήνα τώρα...

εκανα όμως το σεμινάριο για τις ανησυχίες της νέας μαμάς! 
 

κοριτσια θέλω τα φώτα από τις βετεράνους για την επισκληρίδειο. Το κάνουμε σε συγκεκριμένη διαστολή; Το κάνουμε όταν δεν αντέχουμε; Αποφασίζει ο γιατρος ή εμείς λέμε ποτέ το θελουμε; Πόση ώρα διαρκεί; Εσείς κάνατε την full ή την περιπατητική; Θέλω την εμπειρία των ήδη μαμάδων !!!

Ναι της nutricia εγώ θέλω μόνο την προετοιμασία τοκετού την λοχεία δεν θα το κάνω το ειχα κανει στην κόρη μου ....

Η επισκληριδιος γίνεται κανονικά όποτε θες εσυ σε οποιαδήποτε διαστολή απλαααα όταν έχεις φτάσει ήδη στο 7-8 συνήθως λένε θα τα καταφέρεις και γίνεται πιο σπάνια μετά από 7διαστολη συνήθως γινεται μεταξύ 4-5....εγώ την έκανα εκεί αν και άντεχα άνετα την έκανα μόνο και μόνο για να συνεχίσει η διαστολή γιατί είχε κολλήσει μου κάνανε επισκληριδιο και μου σπάσαν τα νερά και ενώ είχα περίπου 8ωρες με πόνους για διαστολή μέχρι 4-5 μετά έφτασα στο 10 σε ένα δίωρο η μία ένεση κρατούσε περίπου στο 40λεπτο και όταν ήθελα φώναζα να μου βάλουν και άλλη δόση η αναισθησιολογος ήταν μαζί καθόλη την διάρκεια της γέννας και μόνη της αποφάσισε να βάλει λίγη δόση αφού τελείωσα για τα ράμματα οποιαδήποτε άλλη δόση μπήκε όταν εγώ ήθελα,,, και νομίζω πως από τις 7-8το απογευμα η ωρα που έκανα την επισκληριδιο πήρα ή 2 ή 3 δόσεις μέχρι τις 1 η ώρα το βράδυ που γέννησα χωριά η 1 δόση των ραμμάτων

Όλα αυτά σε δημόσιο με πληρωμένη αναισθησιολογο στα ιδιωτικά δεν ξέρω τι γίνεται

 

 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva1986 είπε:

Καλημέρα  Χρύσα Μ. Καλημερούδια μανουλες ! 

Μήπως εγώ δεν ανέφερα την β επιπέδου;είναι 5 φεβρ.   Φύλο θα σας πω από βδομάδα γτ όλο Μ το αλλάζουν. 

Που θα γεννησω άγνωστο αν δεν φύγει ο φόβος της προωρότητας.  

 

Οκ, γιατί φοβήθηκα μην κάνω ανανέωση παλιό πινακακι που δεν έχει στοιχεία σου

πρίν από 56 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες! 

Έχω αρχίσει πια και νιώθω την μικρή αρκετά έντονα και συχνά. Και κάπως έτσι αρχίζω και συνειδητοποιώ το γεγονός... 

Τέλεια!!! Κι εγώ έχω αρχίσει να νιώθω κινήσεις αλλά είμαι συγκρατημενη, περιμένω να πάω γιατρό για να δω ότι όλα είναι καλά 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα μόλις τελείωσε το ιντερνετικό σεμινάριο μητρικού θηλασμού άι να δούμε θα μας βγει αυτήν την φορα:roll:

Καλά έκανες, συμφωνώ απόλυτα με αυτή την κίνηση. Όσες θέλετε να θηλασετε αποκλειστικά, θεωρώ ότι χρειάζεται να ενημερωθείτε από κάποιο σεμινάριο γιατί δεν είναι πάντα εύκολος ο θηλασμός. Αν όχι σεμινάριο, υπάρχουν και μαιες που έρχονται στο σπίτι να σε βοηθήσουν 

Just now, FlowerMom είπε:

Της NUTRICIA? Εγώ δήλωσα αλλά ήταν φουλ. Τον επόμενο μήνα τώρα...

εκανα όμως το σεμινάριο για τις ανησυχίες της νέας μαμάς! 
 

κοριτσια θέλω τα φώτα από τις βετεράνους για την επισκληρίδειο. Το κάνουμε σε συγκεκριμένη διαστολή; Το κάνουμε όταν δεν αντέχουμε; Αποφασίζει ο γιατρος ή εμείς λέμε ποτέ το θελουμε; Πόση ώρα διαρκεί; Εσείς κάνατε την full ή την περιπατητική; Θέλω την εμπειρία των ήδη μαμάδων !

Η επισκληριδιος γίνεται μέχρι κάποια διαστολή, δε θυμάμαι το βαθμό νομίζω 8, από εκεί και έπειτα και να κάνεις δε θα πιάσει. Δεν ξέρω ποια έκανα, αλλά στην πρώτη γέννα έκανα 5, 1 ανά 2 ώρες περίπου γιατί περνούσε η επιρροή. Μετά δεν ένιωθα μόνο από το στήθος μέχρι τη κοιλιά χαμηλά, πόδια κουνουσα κανονικά απ ο, τι θυμάμαι. Τη δεύτερη φορά, δεν ξέρω καν αν έπιασε. Τέλος πάντων, προσωπικά δεν ξέρω αν θα ξαναέκανα. Αν πρώτα ο Θεός, το μωράκι μου είναι φυσιολογικό στα κιλά του (3 3,5 κιλά) δε νομίζω να κάνω. Αν είναι πάλι πάνω από 4, θα το σκεφτώ.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...