Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, FlowerMom είπε:

Κορίτσια επίσης θέλω γνώμη για ΙΑΣΩ & δωμάτια... μια μαία μου είπε ότι όλα τα δωμάτια έχουν δικό τους μπάνιο και έχεις και μπάλα πιλάτες (να τη δοκιμάσετε όσες δεν έχετε δοκιμάσει, πολύ ανακούφιση για τη μέση)

επειδή μάλλον δεν μπορούμε να προγραμματίσουμε επίσκεψη για να δούμε τα δωμάτια τώρα με την κατάσταση... 

Όσες γεννήσατε ΙΑΣΩ, σε τι δωμάτιο; Πως ήταν οι συνθήκες; Το φαγητό; Το προσωπικό; 

Καλησπέρα.... Εγώ γεννησα το 2018 στο Ιασώ. Για μπάλα πλάτες δεν ξέρω αν υπάρχει εκεί που γεννάς γτ ήμουν με καισαρική. Το πρώτο 24ωρο επειδή σου συμπεριφερονται σαν σε χειρουργημενο το φαγητό είναι ελάχιστο και όχι ιδανικό. Μετά όμως σιγά σιγά σε βάζουν σε φυσιολογικο φαγητό και είναι μια χαρά. Περιποιημένο και εύγευστο. Το πρώτο βράδυ έμεινα σε δίκλινο γτ δεν υπήρχε διαθέσιμο τρίκλινο. Την επόμενη μας μετέφεραν. Πεντακάθαρα όλα και φυσικά μπάνιο στο δωμάτιο μόνο για τις λεχωνες. Οι συγγενείς συνοδοί πήγαιναν αλλού. Επίσης ειναι λίγο ταλαιπωρία για όποιον μείνει μαζί σου το βράδυ γτ υπάρχει απλά μια καρέκλα. Εκτός κι αν πάει στα σαλονακια του ορόφου όπου έχει καναπέδες ή στριμωχτει δίπλα σου όπως ο αντρας μου. Οι νοσηλευτριες ευγενεστατες και όποτε τις φωνάζαμε έρχονταν. Μάλιστα μια από αυτές ερχόταν να δει αν χρειαζόμαστε βοήθεια με το θηλασμό. 

Αααα γενικά ήταν πολύ καλά και τα κορίτσια τα άλλα στο δωμάτιο εκτός από την τελευταία μέρα που έφυγε η μια και η καινούρια που έφεραν ήταν λίγο μικρούλα, πολύ αγχωμένη, τους ζαλιζε όλους με το παραμικρό και γκρίνιαζε γτ πονούσε μέχρι και στο σημείο που της έβαλαν τον όρο και ρωτούσε τους πάντες γτ πονάω, θα έπρεπε να πονάω; μήπως έγινε κάτι λάθος; μήπως υπάρχει πρόβλημα; καταλαβαίνεις... 

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 28/1/2021 at 1:48 ΜΜ, FlowerMom είπε:

Της NUTRICIA? Εγώ δήλωσα αλλά ήταν φουλ. Τον επόμενο μήνα τώρα...

εκανα όμως το σεμινάριο για τις ανησυχίες της νέας μαμάς! 
 

κοριτσια θέλω τα φώτα από τις βετεράνους για την επισκληρίδειο. Το κάνουμε σε συγκεκριμένη διαστολή; Το κάνουμε όταν δεν αντέχουμε; Αποφασίζει ο γιατρος ή εμείς λέμε ποτέ το θελουμε; Πόση ώρα διαρκεί; Εσείς κάνατε την full ή την περιπατητική; Θέλω την εμπειρία των ήδη μαμάδων !!!

Κ εγώ θα δηλώσω στο συγκεκριμένο τον άλλο μήνα γιατί αυτή τη φορά ήταν γεμάτο!! Έχω κάνει όμως αρκετά ιντερνετικα σεμινάρια, και παρακολουθώ και τα ονλαιν μαθήματα πιλατες του Ιασώ! Πολύ βοηθητικά !!

Κοριτσάκια μου μόλις έμαθα ότι από 4/2 θα έχει στο Λιντλ κάποια ρούχα εγκυμοσύνης, σουτιέν, και βρεφικά φορμακια! Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλά!!

Συγχαρητήρια στις κοπέλες που έκαναν β επιπέδου!! Κ εμείς έχουμε την άλλη βδομάδα κ ανυπομονώ! Εν τω μεταξύ η κοιλίτσα έχει  μεγαλώσει αρκετά και νιώθω τη μπέμπα σχεδόν κάθε μερα πια από όταν μπήκα 20η εβδομάδα !!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Κορίτσια επίσης θέλω γνώμη για ΙΑΣΩ & δωμάτια... μια μαία μου είπε ότι όλα τα δωμάτια έχουν δικό τους μπάνιο και έχεις και μπάλα πιλάτες (να τη δοκιμάσετε όσες δεν έχετε δοκιμάσει, πολύ ανακούφιση για τη μέση)

επειδή μάλλον δεν μπορούμε να προγραμματίσουμε επίσκεψη για να δούμε τα δωμάτια τώρα με την κατάσταση... 

Όσες γεννήσατε ΙΑΣΩ, σε τι δωμάτιο; Πως ήταν οι συνθήκες; Το φαγητό; Το προσωπικό; 

Αυτη την μπάλα που λες το 2015 που γέννησα δεν την είδα πουθενά !!! Τώρα δεν ξέρω τι πολιτική έχουν. Τα δωμάτια μια χαρά ήταν και οι χώροι καθαροί. Στον 5ο οροφο που ήμουν οι μαιες ήταν μια χαρά, αλλά αργούσαν να έρθουν έπρεπε να τις καλέσεις πολλές φορές. Σε άλλους ορόφους που είχαν γεννήσει κορίτσια που μιλούσαμε είχαν παράπονα. Γενικά σαν χώροι ήταν ωραιοι και το φαγητό νοστιμο. Την ημέρα που έβγαινα μου είχαν φέρει κεφτεδάκια κοκκινιστά με πουρε και ήταν ότι καλύτερο!!!

Α και προσοχή!!! Κοίταγαν να σε βάλουν σε πιο ακριβό δωμάτιο, όταν πήγα μας έλεγαν δεν έχουμε τρίκλινο θα σας βάλουμε σε δικλινο, μόλις τους είπαν οκ αλλά εμείς για τρίκλινο θα πληρώσουμε αμέσως βρήκαν!! Και είχε τύχει και σε δυο αλλους γνωστους μου το ιδιο.

Just now, Evouska είπε:

Κ εγώ θα δηλώσω στο συγκεκριμένο τον άλλο μήνα γιατί αυτή τη φορά ήταν γεμάτο!! Έχω κάνει όμως αρκετά ιντερνετικα σεμινάρια, και παρακολουθώ και τα ονλαιν μαθήματα πιλατες του Ιασώ! Πολύ βοηθητικά !!

Κοριτσάκια μου μόλις έμαθα ότι από 4/2 θα έχει στο Λιντλ κάποια ρούχα εγκυμοσύνης, σουτιέν, και βρεφικά φορμακια! Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλά!!

Συγχαρητήρια στις κοπέλες που έκαναν β επιπέδου!! Κ εμείς έχουμε την άλλη βδομάδα κ ανυπομονώ! Εν τω μεταξύ η κοιλίτσα έχει  μεγαλώσει αρκετά και νιώθω τη μπέμπα σχεδόν κάθε μερα πια από όταν μπήκα 20η εβδομάδα !!

Τα ρουχα και γω τα είδα. Σκεφτομουν για το σουτιεν. Ειχα πάρει πέρσι δυο μπλούζες εγκυμοσύνης θηλασμού, μια χαρά ήταν.

Και στα celestino εχει οικονομικά μπλουζάκια μπορεί να βρείτε κάτι. Πηρα μια μακριά γκρι ζακέτα και μια πουκαμίσα μπλε, 22 ευρω και τα δυο :shock:, βέβαια δεν είχε και τίποτα αλλο να μαρεσει, αλλά και πάλι μια χαρά. Πηρα και απο τα h&m ενα παντελόνι. Πηγα σήμερα γιατί βλέπω να τα κλείνουν...

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,  να σας πω κ εγώ τα νέα μου. Στις 26/01 έκανα τη β επιπεδου. Αρκετή ώρα κ λόγω διδύμων, σου λένε αναλυτικά όλη την ανατομία . Στο τέλος με κολπικό μέτρησαν κ τον τράχηλο. 

Τα αποτελέσματα ήταν καλά, σχεδόν 500 γρ. το καθένα μπουμπουκακι,  μόνο μια ένδειξη ύπαρξης ασβεστίου στην καρδιά του κοριτσιού (συνδέεται κάποιες φορές μαζί με αλλά ευρήματα με χρωμοσωμικες ανωμαλιες). Όμως επειδή έχω κάνει κ nipt κ ήταν καλό, δεν το αξιολογούν καν κ είναι κάτι που θα φύγει το επόμενο διάστημα. Τράχηλος 35. 

Από συμπτώματα γενικά νιώθω, αν έχω καθίσει στο γραφείο αρκετή ώρα, να με τραβαει η κοιλια οταν σηκωνομαι και Επίσης όταν ζοριστω κάπως πχ όταν αλλάζω ρούχα ή βάζω παπούτσια ή κουραστώ λίγο (πράγμα σύνηθες αφού κουράζομαι με το παραμικρο) τσιτωνει πολύ η κοιλιά μου. Επίσης με ενοχλεί η μέση μου Κ δεν βολεύομαι πουθενά... χαχα

Γενικά περιμένω πως κ πως να μπει κ να περάσει ο Φλεβάρης κ να μπει ο Μαρτης να κλείσω την 28 εβδομάδα δηλαδή, να νιώσω λίγο ανακούφιση αφού μου είπε ο γιατρός ότι είναι το πρώτο μαξιλαρι μας . (Σε αυτή την εβδομάδα συνήθως είναι βιώσιμα τα εμβρυα) 

Αυτά από μένα, φιλιά σε όλες κ Να προσέχετε!

  • Μου αρέσει 7

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, phal είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,  να σας πω κ εγώ τα νέα μου. Στις 26/01 έκανα τη β επιπεδου. Αρκετή ώρα κ λόγω διδύμων, σου λένε αναλυτικά όλη την ανατομία . Στο τέλος με κολπικό μέτρησαν κ τον τράχηλο. 

Τα αποτελέσματα ήταν καλά, σχεδόν 500 γρ. το καθένα μπουμπουκακι,  μόνο μια ένδειξη ύπαρξης ασβεστίου στην καρδιά του κοριτσιού (συνδέεται κάποιες φορές μαζί με αλλά ευρήματα με χρωμοσωμικες ανωμαλιες). Όμως επειδή έχω κάνει κ nipt κ ήταν καλό, δεν το αξιολογούν καν κ είναι κάτι που θα φύγει το επόμενο διάστημα. Τράχηλος 35. 

Από συμπτώματα γενικά νιώθω, αν έχω καθίσει στο γραφείο αρκετή ώρα, να με τραβαει η κοιλια οταν σηκωνομαι και Επίσης όταν ζοριστω κάπως πχ όταν αλλάζω ρούχα ή βάζω παπούτσια ή κουραστώ λίγο (πράγμα σύνηθες αφού κουράζομαι με το παραμικρο) τσιτωνει πολύ η κοιλιά μου. Επίσης με ενοχλεί η μέση μου Κ δεν βολεύομαι πουθενά... χαχα

Γενικά περιμένω πως κ πως να μπει κ να περάσει ο Φλεβάρης κ να μπει ο Μαρτης να κλείσω την 28 εβδομάδα δηλαδή, να νιώσω λίγο ανακούφιση αφού μου είπε ο γιατρός ότι είναι το πρώτο μαξιλαρι μας . (Σε αυτή την εβδομάδα συνήθως είναι βιώσιμα τα εμβρυα) 

Αυτά από μένα, φιλιά σε όλες κ Να προσέχετε!

Τι υπέροχα νέα είναι αυτά!!! Ναι κάπου κοντά με την καμπύλη σακχάρου μου είχε πει το ίδιο ο γιατρός μου. Ότι είναι συνήθως βιώσιμα τα μικρούλικα. Αν εγώ νιώθω να κουράζομαι με το παραμικρό φαντάζομαι εσύ με 2 πως είσαι. Και από δω και πέρα δυσκολεύει κι άλλο το πράγμα 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Evouska είπε:

Κ εγώ θα δηλώσω στο συγκεκριμένο τον άλλο μήνα γιατί αυτή τη φορά ήταν γεμάτο!! Έχω κάνει όμως αρκετά ιντερνετικα σεμινάρια, και παρακολουθώ και τα ονλαιν μαθήματα πιλατες του Ιασώ! Πολύ βοηθητικά !!

Κοριτσάκια μου μόλις έμαθα ότι από 4/2 θα έχει στο Λιντλ κάποια ρούχα εγκυμοσύνης, σουτιέν, και βρεφικά φορμακια! Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλά!!

Συγχαρητήρια στις κοπέλες που έκαναν β επιπέδου!! Κ εμείς έχουμε την άλλη βδομάδα κ ανυπομονώ! Εν τω μεταξύ η κοιλίτσα έχει  μεγαλώσει αρκετά και νιώθω τη μπέμπα σχεδόν κάθε μερα πια από όταν μπήκα 20η εβδομάδα !!

A θα γίνει χαμουλης.  Μπήκα είδα το φυλλάδιο.  Θα πάρω κολάν ,φανελάκια

Μην σ πω κ κανένα βρεφικό ρούχο κ παιχνιδάκι.  

Ότι έχω πάρει σε ρούχο από λιντλ για τον μικρό Μ κ για μένα είναι τέλεια ποιότητα. 

Κορίτσια ξαμολυθειτε!! 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

A θα γίνει χαμουλης.  Μπήκα είδα το φυλλάδιο.  Θα πάρω κολάν ,φανελάκια

Μην σ πω κ κανένα βρεφικό ρούχο κ παιχνιδάκι.  

Ότι έχω πάρει σε ρούχο από λιντλ για τον μικρό Μ κ για μένα είναι τέλεια ποιότητα. 

Κορίτσια ξαμολυθειτε!! 

 

Μαζί θα περιμένουμε στην ουρά το πρωι, όπως στην Αμερική στα black Friday!!! Χαχαχα. 

Χωρίς πλάκα ελπίζω να τα προλάβουμε, εγώ δεν έχω τίποτα από ρούχα εγκυμοσύνης....

Όταν είχε φέρει τα crocks την πρώτη φορά, είχε τεράστια ουρά από το πρωί προτού ανοίξει, και είχαν έρθει όλοι για τις παντόφλες!! Τελικά δεν τα είχα προλάβει!

@phal συγχαρητήρια! Υπέροχα νέα!!! Μπράβο για τα μπουμπουκακια σου:wub:

Εγώ έχω ακόμη αναγουλες και περίεργη γεύση στο στόμα. Πιστεύω θα φύγουν μόλις γεννήσω τώρα πια..τον μικρούλη τον νιώθω το βράδυ ή μόλις ξαπλώσω, ανεπαίσθητα. Κατά τ αλλά δεν έχω κάποια ενόχληση, αν εξαιρέσεις το σπαστικό πονακι στην τομή που εύχομαι να είναι νεύρο.

@ΧρυσαΜ ξεκίνησες εξεταστική?

Συζητάμε τώρα με το σύζυγό και προσπαθουμε να αποφασίσουμε για το αν θα έχω δικιά μου μαία ή βοηθό μητρότητας στη γέννα. Φοβάμαι ότι η μάνα μου και η πεθερά μου θα πανικοβληθουν και αντί να με βοηθήσουν θα με μπλοκάρουν. Δεν ξέρω κιολας βέβαια πως θα φερθούν...η κλινική έχει μαίες (που συμπεριλαμβάνονται στην τιμή) αλλά δεν ξέρω τι φρούτα είναι...

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Μαζί θα περιμένουμε στην ουρά το πρωι, όπως στην Αμερική στα black Friday!!! Χαχαχα. 

Χωρίς πλάκα ελπίζω να τα προλάβουμε, εγώ δεν έχω τίποτα από ρούχα εγκυμοσύνης....

Όταν είχε φέρει τα crocks την πρώτη φορά, είχε τεράστια ουρά από το πρωί προτού ανοίξει, και είχαν έρθει όλοι για τις παντόφλες!! Τελικά δεν τα είχα προλάβει!

@phal συγχαρητήρια! Υπέροχα νέα!!! Μπράβο για τα μπουμπουκακια σου:wub:

Εγώ έχω ακόμη αναγουλες και περίεργη γεύση στο στόμα. Πιστεύω θα φύγουν μόλις γεννήσω τώρα πια..τον μικρούλη τον νιώθω το βράδυ ή μόλις ξαπλώσω, ανεπαίσθητα. Κατά τ αλλά δεν έχω κάποια ενόχληση, αν εξαιρέσεις το σπαστικό πονακι στην τομή που εύχομαι να είναι νεύρο.

@ΧρυσαΜ ξεκίνησες εξεταστική?

Συζητάμε τώρα με το σύζυγό και προσπαθουμε να αποφασίσουμε για το αν θα έχω δικιά μου μαία ή βοηθό μητρότητας στη γέννα. Φοβάμαι ότι η μάνα μου και η πεθερά μου θα πανικοβληθουν και αντί να με βοηθήσουν θα με μπλοκάρουν. Δεν ξέρω κιολας βέβαια πως θα φερθούν...η κλινική έχει μαίες (που συμπεριλαμβάνονται στην τιμή) αλλά δεν ξέρω τι φρούτα είναι...

Που θα γεννήσεις τελικά;;

Κολάν εγκυμοσυνης είχα πάρει δοκιμαστικά ένα μόνο στην πρώτη εγκυμοσύνη κ το έχω ακόμα φαντάσου. Πόλυ καλό μακό 

Θα χρειαστεί κ μετά την γέννα μέχρι να ξεπρηστουμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, phal είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,  να σας πω κ εγώ τα νέα μου. Στις 26/01 έκανα τη β επιπεδου. Αρκετή ώρα κ λόγω διδύμων, σου λένε αναλυτικά όλη την ανατομία . Στο τέλος με κολπικό μέτρησαν κ τον τράχηλο. 

Τα αποτελέσματα ήταν καλά, σχεδόν 500 γρ. το καθένα μπουμπουκακι,  μόνο μια ένδειξη ύπαρξης ασβεστίου στην καρδιά του κοριτσιού (συνδέεται κάποιες φορές μαζί με αλλά ευρήματα με χρωμοσωμικες ανωμαλιες). Όμως επειδή έχω κάνει κ nipt κ ήταν καλό, δεν το αξιολογούν καν κ είναι κάτι που θα φύγει το επόμενο διάστημα. Τράχηλος 35. 

Από συμπτώματα γενικά νιώθω, αν έχω καθίσει στο γραφείο αρκετή ώρα, να με τραβαει η κοιλια οταν σηκωνομαι και Επίσης όταν ζοριστω κάπως πχ όταν αλλάζω ρούχα ή βάζω παπούτσια ή κουραστώ λίγο (πράγμα σύνηθες αφού κουράζομαι με το παραμικρο) τσιτωνει πολύ η κοιλιά μου. Επίσης με ενοχλεί η μέση μου Κ δεν βολεύομαι πουθενά... χαχα

Γενικά περιμένω πως κ πως να μπει κ να περάσει ο Φλεβάρης κ να μπει ο Μαρτης να κλείσω την 28 εβδομάδα δηλαδή, να νιώσω λίγο ανακούφιση αφού μου είπε ο γιατρός ότι είναι το πρώτο μαξιλαρι μας . (Σε αυτή την εβδομάδα συνήθως είναι βιώσιμα τα εμβρυα) 

Αυτά από μένα, φιλιά σε όλες κ Να προσέχετε!

Πολυ ωραια τα νέα σου!! Ευτυχώς που είχες κάνει την nipt γιατί μπορει και να ανχωνοσουν!!! Με δυο μωράκια στην κοιλίτσα μια χαρά είσαι!!! Υπομονή!! Διπλό το φορτίο!!! Όταν αρχίζουν τις κλωτσιές στην κοιλιά τι γινεται; Χαμός; Θα είναι περίεργο. 

Just now, jellyfishch είπε:

Μαζί θα περιμένουμε στην ουρά το πρωι, όπως στην Αμερική στα black Friday!!! Χαχαχα. 

Χωρίς πλάκα ελπίζω να τα προλάβουμε, εγώ δεν έχω τίποτα από ρούχα εγκυμοσύνης....

Όταν είχε φέρει τα crocks την πρώτη φορά, είχε τεράστια ουρά από το πρωί προτού ανοίξει, και είχαν έρθει όλοι για τις παντόφλες!! Τελικά δεν τα είχα προλάβει!

@phal συγχαρητήρια! Υπέροχα νέα!!! Μπράβο για τα μπουμπουκακια σου:wub:

Εγώ έχω ακόμη αναγουλες και περίεργη γεύση στο στόμα. Πιστεύω θα φύγουν μόλις γεννήσω τώρα πια..τον μικρούλη τον νιώθω το βράδυ ή μόλις ξαπλώσω, ανεπαίσθητα. Κατά τ αλλά δεν έχω κάποια ενόχληση, αν εξαιρέσεις το σπαστικό πονακι στην τομή που εύχομαι να είναι νεύρο.

@ΧρυσαΜ ξεκίνησες εξεταστική?

Συζητάμε τώρα με το σύζυγό και προσπαθουμε να αποφασίσουμε για το αν θα έχω δικιά μου μαία ή βοηθό μητρότητας στη γέννα. Φοβάμαι ότι η μάνα μου και η πεθερά μου θα πανικοβληθουν και αντί να με βοηθήσουν θα με μπλοκάρουν. Δεν ξέρω κιολας βέβαια πως θα φερθούν...η κλινική έχει μαίες (που συμπεριλαμβάνονται στην τιμή) αλλά δεν ξέρω τι φρούτα είναι...

Αν μπορείς να έχεις μια μαια ή βοηθο μητρότητας νομίζω θα είναι καλο. Στην πρώτη γέννα ο γιατρός μου επέμενε να εχω δική του μαια, που κόστισε και 500 ευρω, αλλά δεν με εξετασε κανένας άλλος καθ' όλη την διάρκεια αυτη μόνο, και στην καισαρική που έβαλε την μικρή μου να θηλάσει και που μου την εφερε στην ανάνηψη πάλι όσο περίμενα και πάλι την έβαλε στο στήθος μου, μονο για αυτα τα δυο τα άξιζε τα λεφτά.

Το σκέφτομαι φαντάσου και στο δημόσιο αν το δεχτεί ο γιατρός να εχω μια μαια δική  μου, ας είναι και απο το νοσοκομείο, αν γίνεται δεν ξέρω...

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Που θα γεννήσεις τελικά;;

Κολάν εγκυμοσυνης είχα πάρει δοκιμαστικά ένα μόνο στην πρώτη εγκυμοσύνη κ το έχω ακόμα φαντάσου. Πόλυ καλό μακό 

Θα χρειαστεί κ μετά την γέννα μέχρι να ξεπρηστουμε

@Eva1986 αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε διαβαλκανικό και ελευθω. Οι δικοί μου με πρήζουν για την ελευθω για να είμαι Καβάλα, αλλά το άλλο δε συγκρίνεται σε ασφάλεια και τα σχετικά. Εσύ εμεινες ευχαριστημένη? Οι μαίες πως ήτανε? Ο γιατρός μου μου λέει ν αμήν ανησυχώ, έχει πρόσβαση σε αίμα αν ω μη γένοιτο και ότι όλη τη δουλειά την κάνει ο γιατρός, και ότι δε θα γίνει πλουσιότερος ούτε φτωχοτερος με μια γέννα. Γενικά μου αρέσει πολύ σα γιατρός και σαν άνθρωπος αλλα δεν έχω αποφασίσει ακόμη.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, jellyfishch είπε:

@Eva1986 αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε διαβαλκανικό και ελευθω. Οι δικοί μου με πρήζουν για την ελευθω για να είμαι Καβάλα, αλλά το άλλο δε συγκρίνεται σε ασφάλεια και τα σχετικά. Εσύ εμεινες ευχαριστημένη? Οι μαίες πως ήτανε? Ο γιατρός μου μου λέει ν αμήν ανησυχώ, έχει πρόσβαση σε αίμα αν ω μη γένοιτο και ότι όλη τη δουλειά την κάνει ο γιατρός, και ότι δε θα γίνει πλουσιότερος ούτε φτωχοτερος με μια γέννα. Γενικά μου αρέσει πολύ σα γιατρός και σαν άνθρωπος αλλα δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

Δεν το συζητώ ότι δε συγκρίνεται.  Είναι τα καλά του να μένεις Θεσσαλονίκη η Αθήνα. 

Κοίτα σαν ξενοδοχείο είναι. Ωραίο φαγητό. Καθαρά.  Όλες οι κοπέλες ευγενικες ,χαμογελαστές. 

Από τη στιγμή που μπήκε η επισκληρηδιος η μαία που είχε βάρδια δεν έφυγε ποτέ από κοντά Μ.  Καθόταν δίπλα Μ.  Μ μιλούσε. Έλεγχε διαστολή. 

Η γιατρός δηλ ήρθε 2-3 φορές πεταχτά να δει πως πάω κ την έπερνε κ τηλ 

Με το θηλασμό δεν ξέρω τι παίζει γτ εγώ μωρό δεν είδα. Επειδή μόλις γέννησα το πήραν λόγω προωρότητας

Με το θηλαστρο έβγαζα κ Μ έδειξαν 

Γέννησα κ σε εποχή άνευ κορονοιου. Μπαινοβγαιναν οι δικοί μ  τα λέγαμε.  Δεν υπήρχε περιορισμός.  

Ο άντρας Μ έμενε μαζί Μ στο δωμάτιο .αλλά κ να μην ήταν. Οι κοπέλες ερχόντουσαν με πλενανε.  Με σήκωνανε. Δηλ κανένα παράπονο. Πάντα δίναν φαγητό στον άντρα Μ.  

 

Επίσης επειδή σπασανε τα νερά το βράδυ ο άντρας Μ ήταν στο δωμάτιο μαζί Μ.  Μπαίναν οι κοπέλες ρωτούσαν πως είμαι. Κτλ. 

Βέβαια εγώ είμαι στραβή ας το πω.  Δεν άφησα καμμία μαία να δει διαστολή γτ είχα πει στην τότε γιατρό μ ,μέχρι να μπει επισκληρηδιος μόνο εσύ θα με δεις.  Οπότε όλο το βράδυ οι δολιες μ.λεγαν πάντοτε ευγενικά άσε μας να δούμε μην γέννας. 

Εγώ βέβαια με πόνους ανά μισάωρο ήξερα ότι δε γεννάω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, jellyfishch said:

Μαζί θα περιμένουμε στην ουρά το πρωι, όπως στην Αμερική στα black Friday!!! Χαχαχα. 

Χωρίς πλάκα ελπίζω να τα προλάβουμε, εγώ δεν έχω τίποτα από ρούχα εγκυμοσύνης....

Όταν είχε φέρει τα crocks την πρώτη φορά, είχε τεράστια ουρά από το πρωί προτού ανοίξει, και είχαν έρθει όλοι για τις παντόφλες!! Τελικά δεν τα είχα προλάβει!

@phal συγχαρητήρια! Υπέροχα νέα!!! Μπράβο για τα μπουμπουκακια σου:wub:

Εγώ έχω ακόμη αναγουλες και περίεργη γεύση στο στόμα. Πιστεύω θα φύγουν μόλις γεννήσω τώρα πια..τον μικρούλη τον νιώθω το βράδυ ή μόλις ξαπλώσω, ανεπαίσθητα. Κατά τ αλλά δεν έχω κάποια ενόχληση, αν εξαιρέσεις το σπαστικό πονακι στην τομή που εύχομαι να είναι νεύρο.

@ΧρυσαΜ ξεκίνησες εξεταστική?

Συζητάμε τώρα με το σύζυγό και προσπαθουμε να αποφασίσουμε για το αν θα έχω δικιά μου μαία ή βοηθό μητρότητας στη γέννα. Φοβάμαι ότι η μάνα μου και η πεθερά μου θα πανικοβληθουν και αντί να με βοηθήσουν θα με μπλοκάρουν. Δεν ξέρω κιολας βέβαια πως θα φερθούν...η κλινική έχει μαίες (που συμπεριλαμβάνονται στην τιμή) αλλά δεν ξέρω τι φρούτα είναι...

Κοριρσια να με περιεμενε και εμένα την Πέμπτη στην ουρα του λιντλ... Χαχαχαχα

Just now, Eva1986 said:

Δεν το συζητώ ότι δε συγκρίνεται.  Είναι τα καλά του να μένεις Θεσσαλονίκη η Αθήνα. 

Κοίτα σαν ξενοδοχείο είναι. Ωραίο φαγητό. Καθαρά.  Όλες οι κοπέλες ευγενικες ,χαμογελαστές. 

Από τη στιγμή που μπήκε η επισκληρηδιος η μαία που είχε βάρδια δεν έφυγε ποτέ από κοντά Μ.  Καθόταν δίπλα Μ.  Μ μιλούσε. Έλεγχε διαστολή. 

Η γιατρός δηλ ήρθε 2-3 φορές πεταχτά να δει πως πάω κ την έπερνε κ τηλ 

Με το θηλασμό δεν ξέρω τι παίζει γτ εγώ μωρό δεν είδα. Επειδή μόλις γέννησα το πήραν λόγω προωρότητας

Με το θηλαστρο έβγαζα κ Μ έδειξαν 

Γέννησα κ σε εποχή άνευ κορονοιου. Μπαινοβγαιναν οι δικοί μ  τα λέγαμε.  Δεν υπήρχε περιορισμός.  

Ο άντρας Μ έμενε μαζί Μ στο δωμάτιο .αλλά κ να μην ήταν. Οι κοπέλες ερχόντουσαν με πλενανε.  Με σήκωνανε. Δηλ κανένα παράπονο. Πάντα δίναν φαγητό στον άντρα Μ.  

 

Επίσης επειδή σπασανε τα νερά το βράδυ ο άντρας Μ ήταν στο δωμάτιο μαζί Μ.  Μπαίναν οι κοπέλες ρωτούσαν πως είμαι. Κτλ. 

Βέβαια εγώ είμαι στραβή ας το πω.  Δεν άφησα καμμία μαία να δει διαστολή γτ είχα πει στην τότε γιατρό μ ,μέχρι να μπει επισκληρηδιος μόνο εσύ θα με δεις.  Οπότε όλο το βράδυ οι δολιες μ.λεγαν πάντοτε ευγενικά άσε μας να δούμε μην γέννας. 

Εγώ βέβαια με πόνους ανά μισάωρο ήξερα ότι δε γεννάω 

Εγω με το άγχος μου δεν την παλευω καθόλου... Ήδη έκανα συζήτηση για τον τοκετό και ο δικός μου είναι στην ελευθω. Άρα κατά κει με βλέπω κ εμένα... 

Κορίτσια από τραβηγματα και πονους πως πατε?? Εγώ δεν έχω ηρεμήσει καθόλου??? Και να ξαπλώνω απλά παλι ποναω!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!Ευτυχώς που το γράψατε!Θα πάρω το μαξιλάρι οπωσδήποτε!Και φυσικά τα κολάν.Τώρα τα βρεφικά δεν ξέρω, αμφιταλαντεύομαι.Θα δω αναλόγως πώς θα αισθανθώ την ποιότητα! Τέλεια τα νέα με τις αυχενικές.Εγώ έχω τη Δευτέρα κ έχω τρελαθεί στο άγχος, γιατί ακόμα δεν έχω ακούσει τον μπέμπη...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Να φοράτε κάτι χαρακτηριστικο χαχαχαχα. Να σας καταλάβω. Χαχαχαχα εγώ 9 θα πάω μάλλον. Αφού αφήσουμε παιδικό τον μικρό

Κ εγώ ίσως ελευθω. Το συζητώ πολύ τώρα με τον άντρα Μ. Αν δεν γίνει κάτι απρόοπτο κ που χρειάζεται νοσοκομείο εκεί λέω. 

Χθες μιλούσα κ με μια κοπέλα που γέννησε σε 4 κλινο. Αλλά μέσα υπήρχαν μόνο 2 στο σύνολό έγκυες. Κ η τιμή ήταν μόνο 370 

Το σκέφτομαι κ αυτό αν βρω βέβαια δωμάτιο γτ το θέμα είναι να υπάρχει κιόλας.  Αυτή που πήγαινε καισαρική το είχε κλείσει 1 μήνα πριν. 

Στην πρώτη υπήρχε μόνο β κατηγορίας θέλοντας κ μη το πλήρωσα. 

Γέρες να μαστε κ όλα θα γίνουν. 

 

Just now, BILLE είπε:

Καλημέρες!Ευτυχώς που το γράψατε!Θα πάρω το μαξιλάρι οπωσδήποτε!Και φυσικά τα κολάν.Τώρα τα βρεφικά δεν ξέρω, αμφιταλαντεύομαι.Θα δω αναλόγως πώς θα αισθανθώ την ποιότητα! Τέλεια τα νέα με τις αυχενικές.Εγώ έχω τη Δευτέρα κ έχω τρελαθεί στο άγχος, γιατί ακόμα δεν έχω ακούσει τον μπέμπη...

Μην αγχώνεσαι θα τον ακούσεις.  Κ γω που ξεκίνησα να το καταλαβαίνω μην νομίζεις πως το νιώθω όλη την ημέρα. 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Να φοράτε κάτι χαρακτηριστικο χαχαχαχα. Να σας καταλάβω. Χαχαχαχα εγώ 9 θα πάω μάλλον. Αφού αφήσουμε παιδικό τον μικρό

Κ εγώ ίσως ελευθω. Το συζητώ πολύ τώρα με τον άντρα Μ. Αν δεν γίνει κάτι απρόοπτο κ που χρειάζεται νοσοκομείο εκεί λέω. 

Χθες μιλούσα κ με μια κοπέλα που γέννησε σε 4 κλινο. Αλλά μέσα υπήρχαν μόνο 2 στο σύνολό έγκυες. Κ η τιμή ήταν μόνο 370 

Το σκέφτομαι κ αυτό αν βρω βέβαια δωμάτιο γτ το θέμα είναι να υπάρχει κιόλας.  Αυτή που πήγαινε καισαρική το είχε κλείσει 1 μήνα πριν. 

Στην πρώτη υπήρχε μόνο β κατηγορίας θέλοντας κ μη το πλήρωσα. 

Γέρες να μαστε κ όλα θα γίνουν. 

 

Μην αγχώνεσαι θα τον ακούσεις.  Κ γω που ξεκίνησα να το καταλαβαίνω μην νομίζεις πως το νιώθω όλη την ημέρα. 

 

Χαχχα... Και εγώ κατά τις 9 θα παω στα λιντλ στο περιγιαλι.. Το μπουφάν μου ειναι ενα διακριτικό μακρυ Λίλα χρώμα... Χάνομαι μέσα του.. Και να μην ήθελα θα την Τραβηξει την προσοχη... 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...