Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Κόριτσια Μ μόλις γύρισα από το τυπικό ραντεβού του μήνα.  375γρ. Πλέον κ κοριτσάκι Μ λέει

Όλα βαίνουν καλώς.  Την άλλη Παρασκευή β επιπέδου κ ο θεός βοηθός !!! 

 

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Κόριτσια Μ μόλις γύρισα από το τυπικό ραντεβού του μήνα.  375γρ. Πλέον κ κοριτσάκι Μ λέει

Όλα βαίνουν καλώς.  Την άλλη Παρασκευή β επιπέδου κ ο θεός βοηθός !!! 

 

 

Σου μέτρησε τράχηλο τελικά????

Με το καλό το κοριτσάκι σου λοιπόν!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Σου μέτρησε τράχηλο τελικά????

Με το καλό το κοριτσάκι σου λοιπόν!!!

Δεν Μ μέτρησε μ πε ας μη με σκαλίσει αφού θα τον μέτρησουμε σε 1 ΒΔΟΜΆΔΑ ακριβώς στην β επιπέδου. 

Τον ρώτησα τι τράχηλος να με ανησυχήσει;Μ είπε από 2.5 κ κάτω προβλήματιζομαστε

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πώς σάς μετράει τράχηλο; βλέπει κάτι ανησυχητικό στον υπέρηχο τον κοιλιακό ή εσείς τού λέτε να το δει; 

@Eva1986πολύ καλά τα νέα! Ας περιμένουμε τη Β επιπέδου να είσαι και εσύ πιο σίγουρη. Φαντάζεσαι να σού πει αγόρι; μετά πάει, θα περιμένεις να δεις στη γέννα τι είναι για να σιγουρευτείς 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Χρύσα Μ κολπικά τον μετράει με τον κολπικό υπέρηχο.  Στην β θα στον μετρήσουν. Κ από εκεί κ πέρα καλό είναι να τον δεις 2 φορές πριν γεννήσεις έτσι για να ξέρεις στο περίπου πως πας. 

Αν δεν είναι καλός θα στον μετράνε τακτικά. 

Είμαι έτοιμη την άλλη βδομάδα να το επιβεβαιώσω. 

Όλη μέρα ο μικρός Μ λέει αγόρι ή κορίτσι. Μήπως μαμά έχεις 2; Κ αγόρι κ κορίτσι ; Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Δεν Μ μέτρησε μ πε ας μη με σκαλίσει αφού θα τον μέτρησουμε σε 1 ΒΔΟΜΆΔΑ ακριβώς στην β επιπέδου. 

Τον ρώτησα τι τράχηλος να με ανησυχήσει;Μ είπε από 2.5 κ κάτω προβλήματιζομαστε

 

 

 

Καλά σου είπε είναι κοντά η β επιπέδου γι'αυτό

 

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια πώς σάς μετράει τράχηλο; βλέπει κάτι ανησυχητικό στον υπέρηχο τον κοιλιακό ή εσείς τού λέτε να το δει; 

@Eva1986πολύ καλά τα νέα! Ας περιμένουμε τη Β επιπέδου να είσαι και εσύ πιο σίγουρη. Φαντάζεσαι να σού πει αγόρι; μετά πάει, θα περιμένεις να δεις στη γέννα τι είναι για να σιγουρευτείς 

Ναι ας πούμε εγώ έχω ιστορικό με πρόωρες  συσπάσεις και πρόωρη ανεπάρκεια τραχήλου και επειδή τώρα ξεκίνησαν οι συσπάσεις ελέγχουμε και τράχηλο περίπου κάθε 3εβδομαδες

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Eva1986 είπε:

Κόριτσια Μ μόλις γύρισα από το τυπικό ραντεβού του μήνα.  375γρ. Πλέον κ κοριτσάκι Μ λέει

Όλα βαίνουν καλώς.  Την άλλη Παρασκευή β επιπέδου κ ο θεός βοηθός !!! 

 

 

Συγχαρητήρια!!! Αυτο που ήθελες δεν ήταν κιόλας; Με το καλό η Β τώρα!!

Εγω κορίτσια έκανα την εξέταση και όλα ευτυχώς μια χαρά!!! Μου μέτρησε και τον τράχηλο τον βρήκε μια χαρά ο πλακούντας είναι grade 0 προσθιος υψηλός. Την έβαλε και σε 3d για αρκετή ώρα και ήταν υπέροχο!!! Εβαζε τα χέρια στο πρόσωπο στο στόμα... @Μαρία1430 στον ίδιο αποτι θυμάμαι πάμε, θα σου δώσει λογικά και φωτογραφίες 3d, και μου έδωσε και κάποιες φοβερές μεγάλες!!! Μου εξηγούσε έμεινα πολύ ευχαριστημένη!!! ΟΥΦ!!! Πήρα μεγαααλη ανάσα!!! Με το καλό και οι υπόλοιπες με καλά νέα!!

  • Μου αρέσει 12

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Πήγα κι εγώ εχθές για να δούμε τη σύσπαση. Δυστυχώς είναι ακόμη παρούσα. Έτρεφα μια ελπίδα με τόση ξάπλα μήπως ειχε φύγει. Τον είδα λίγο προβληματισμένο γιατί ο πλακούντας είναι χαμηλά επίσης. Μας απαγόρευσε τις επαφές (που ούτως ή άλλως από φόβο δεν είχαμε :mrgreen:) και μου σύστησε στην Β επιπέδου να δει ο εμβρυολογος πολύ καλά τον πλακούντα, ο οποίος δε φαίνεται να έχει κάποια αποκόλληση, και να δούμε για ποιο λόγο έχω καφέ εδώ και 1,5 μήνα και είδα και αιμα. Επίσης να δει καλά τη θέση του πλακούντα.

Αυτά. Την άλλη Τετάρτη θα έχουμε πιο καθαρή εικόνα. Είδαμε και τη μικρή που έπαιζε με το χεράκι της. Το εσφιγγε γροθιά μπροστά στο πρόσωπο της και το άνοιγε και ξανά και ξανά:wub:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα και απο εμενα. Μολις γυρισα απο τον γιατρο. Η μικρη καλα... Μεγαλωσε αλλα η ατιμη ηταν μονιμα σε κατακορυφο και δεν μας εκανε πολλα παιχνιδια να την χαρουμε. 

Οι πονοι και τα πετρωματα υπαρχουν και ετσι μου αλλαξε μαγνησιο σε αναβραζον. 

Με το καλο την β επιπεδου θα την κανω στις 22 Φεβρουαριου. 

Γενικα την νιωθω εντονα! Ολο σβουρες κανει.

Απο κιλα γενικα ειμαι 1.5 πανω απο οταν ξεκινησα. Αλλα μαλλον θα μπουνε μετα αποτομα φανταζομαι... 

Η μικρη 260 γραμμαρια με ανωτερο  για την βδομαδα της το 280. 

Αυταααααα

  • Μου αρέσει 8

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Συγχαρητήρια!!! Αυτο που ήθελες δεν ήταν κιόλας; Με το καλό η Β τώρα!!

Εγω κορίτσια έκανα την εξέταση και όλα ευτυχώς μια χαρά!!! Μου μέτρησε και τον τράχηλο τον βρήκε μια χαρά ο πλακούντας είναι grade 0 προσθιος υψηλός. Την έβαλε και σε 3d για αρκετή ώρα και ήταν υπέροχο!!! Εβαζε τα χέρια στο πρόσωπο στο στόμα... @Μαρία1430 στον ίδιο αποτι θυμάμαι πάμε, θα σου δώσει λογικά και φωτογραφίες 3d, και μου έδωσε και κάποιες φοβερές μεγάλες!!! Μου εξηγούσε έμεινα πολύ ευχαριστημένη!!! ΟΥΦ!!! Πήρα μεγαααλη ανάσα!!! Με το καλό και οι υπόλοιπες με καλά νέα!!

Αχ τι όμορφα νέα.... Ναι στο Μαλλ... κι εγώ τη Δευτέρα το απόγευμα. 3d εεεε; στον γιο μου δεν μου είχε κάνει οπότε με ξεσήκωσε τώρα ανυπομονώ. Το. Τράχηλο κολπικά τον μέτρησε; 

Συγχαρητηρια σε όλα τα κορίτσια με τα ευχάριστα νέα. Β επιπέδου υπερήχους και κλωτσοκοπανιδια ;)

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια πώς σάς μετράει τράχηλο; βλέπει κάτι ανησυχητικό στον υπέρηχο τον κοιλιακό ή εσείς τού λέτε να το δει; 

@Eva1986πολύ καλά τα νέα! Ας περιμένουμε τη Β επιπέδου να είσαι και εσύ πιο σίγουρη. Φαντάζεσαι να σού πει αγόρι; μετά πάει, θα περιμένεις να δεις στη γέννα τι είναι για να σιγουρευτείς 

Κορίτσι μου τον τράχηλο τον μετράνε με τον κολπικο  υπέρηχο! Εγώ κάθε 3 εβδομάδες που πηγαίνω στην τυπική επίσκεψη μου κάνει και τον κοιλιακό αλλά και τον κολπικο, παρόλο που είναι αρκετά καλός!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αχ τι όμορφα νέα.... Ναι στο Μαλλ... κι εγώ τη Δευτέρα το απόγευμα. 3d εεεε; στον γιο μου δεν μου είχε κάνει οπότε με ξεσήκωσε τώρα ανυπομονώ. Το. Τράχηλο κολπικά τον μέτρησε; 

Συγχαρητηρια σε όλα τα κορίτσια με τα ευχάριστα νέα. Β επιπέδου υπερήχους και κλωτσοκοπανιδια ;)

Στον ίδιο ήσουν και στο γιο σου; Εγω σε άλλον. Το θεωρούσα περιττο να στο δείχνει σε 3d, αλλά δεν ξέρω το ευχαριστήθηκα πολύ(*νομίζω έγραφε 4d στον υπολογιστή αλλά δεν ξέρω. Ειμαι άσχετη.) Τον τράχηλο με κοιλιακο μου τον μέτρησε, ήμουν προετοιμασμένη σε περίπτωση που δεν έβλεπε κατι καλό και για κολπικό. Θα πάθεις πλάκα!!! Με το καλό !!! Όσο για κλωτσιές έχω αρχίσει και την νιώθω για τα καλά παρα τον προσθιο πλακούντα.... Δίνει δυναμικά το παρόν και χαίρομαι!!!

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια πώς σάς μετράει τράχηλο; βλέπει κάτι ανησυχητικό στον υπέρηχο τον κοιλιακό ή εσείς τού λέτε να το δει; 

@Eva1986πολύ καλά τα νέα! Ας περιμένουμε τη Β επιπέδου να είσαι και εσύ πιο σίγουρη. Φαντάζεσαι να σού πει αγόρι; μετά πάει, θα περιμένεις να δεις στη γέννα τι είναι για να σιγουρευτείς 

Και ο γιατρός που με βλέπει καθε μήνα μου τσεκάρει τον τράχηλο κοιλιακής πάντα αλλά μου λέει ότι τον βλέπει πολύ καλό. Και ο δικος σου θα το βλέπει αλλά επειδη θα είναι καλος δεν εκει κατι. Για να είσαι ήσυχη την επόμενη φορά πες του πως του φαίνεται και ο τράχηλος. Εγω που εχω ενα ινομυωμα που κ που τον ρωταω πως είναι και ας μου λέει είναι οκ.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στις τελευταίες επισκέψεις με κοιτάζει κολπικά μόνο. Τη Β επιπέδου την κάνουμε στο μητέρα άλλα ποτέ δε με εξετάζουν κολπικά στη Β επιπέδου. 

Χμμμ μάλλον θα τού το λέω εγώ... 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Στον ίδιο ήσουν και στο γιο σου; Εγω σε άλλον. Το θεωρούσα περιττο να στο δείχνει σε 3d, αλλά δεν ξέρω το ευχαριστήθηκα πολύ(*νομίζω έγραφε 4d στον υπολογιστή αλλά δεν ξέρω. Ειμαι άσχετη.) Τον τράχηλο με κοιλιακο μου τον μέτρησε, ήμουν προετοιμασμένη σε περίπτωση που δεν έβλεπε κατι καλό και για κολπικό. Θα πάθεις πλάκα!!! Με το καλό !!! Όσο για κλωτσιές έχω αρχίσει και την νιώθω για τα καλά παρα τον προσθιο πλακούντα.... Δίνει δυναμικά το παρόν και χαίρομαι!!!

Και ο γιατρός που με βλέπει καθε μήνα μου τσεκάρει τον τράχηλο κοιλιακής πάντα αλλά μου λέει ότι τον βλέπει πολύ καλό. Και ο δικος σου θα το βλέπει αλλά επειδη θα είναι καλος δεν εκει κατι. Για να είσαι ήσυχη την επόμενη φορά πες του πως του φαίνεται και ο τράχηλος. Εγω που εχω ενα ινομυωμα που κ που τον ρωταω πως είναι και ας μου λέει είναι οκ.

Καλημέρα!!! Ναι εκεί πήγαινα και στο γιο μου. Δεν μου είχε κάνει κολπικό για αυτό ρώτησα μήπως άλλαξε κι αυτό. Στην αυχενική έγραφε κάπου για τον τράχηλο αν πρόσεξες. Γενικά στον μικρό μου ο τράχηλος ήταν μέχρι το τέλος πολύ καλός και μεγάλος. 

Όσον αφορά τις κλωτσιές κι εγώ τη νιώθω παρόλο τον πρόσθιο πλακούντα και μου φαίνεται πολύ πιο έντονο από ότι στο γιο μου που άρχισα να τον αισθάνομαι λιγότερο και μετά τη Β επιπέδου 

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επίσης θέλω γνώμη για ΙΑΣΩ & δωμάτια... μια μαία μου είπε ότι όλα τα δωμάτια έχουν δικό τους μπάνιο και έχεις και μπάλα πιλάτες (να τη δοκιμάσετε όσες δεν έχετε δοκιμάσει, πολύ ανακούφιση για τη μέση)

επειδή μάλλον δεν μπορούμε να προγραμματίσουμε επίσκεψη για να δούμε τα δωμάτια τώρα με την κατάσταση... 

Όσες γεννήσατε ΙΑΣΩ, σε τι δωμάτιο; Πως ήταν οι συνθήκες; Το φαγητό; Το προσωπικό; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...