Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Αχ και σε ειχα στο μυαλο κου γιατι και εγω σημερα ειμαι πονους. Εντωμεταξυ.πριν λιγο φτερνιστηκα και πονεσα τοσο πολυ!!!!!! Σας εχει τυχει να βηξετε ή να φτερνιστειτε και να πονεσετε?

Κοριτσάκι μου το πάθαινα κ εγώ, γενικά φτερνιζομαι πολύ έντονα! Και παρατήρησα ότι αν μου έρθει να φτερνιστω όταν είμαι ξαπλωμένη, και σηκωθώ καθιστη και πιάσω εκεί χαμηλά στην κοιλιά μου όπως είπε η Βαλεντινα, ότι δεν με πονάει!  Αλλά γενικά το να κρατήσεις την κοιλίτσα εκεί χαμηλά βοηθάει, πολλές φορές με πιάνει πόνος ακόμα κ από γέλιο όποτε το κάνω κ τότε!

Κορίτσια μου ήρθαν σήμερα τα σουτιέν εγκυμοσύνης από h&m και είναι τέλεια!! Τα μπουστακια εγκυμοσύνης-θηλασμου που πήρα ένα σετ από αυτά που είχε είναι σούπερ άνετα και πήρα το large,  νομίζω ότι ακόμα κ αν μεγαλώσει κ άλλο το στήθος θα είναι μια χαρα, αλλά και ένα σουτιέν που πήρα εγκυμοσύνης-θηλασμου είναι πολύ σταθερό! Το πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτά που φορουσα συνήθως στο cup και το ίδιο νούμερο που φορούσα στην πλάτη! Νομίζω ότι με έπαιρνε να πάρω και μεγαλύτερο αλλά κ αυτό μου είναι οκ ακόμα και στο πιο σφιχτό σημείο! Θα δείξει μέχρι πότε όμως χαχα! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρες !Εχω πήγα στο h..και δεν είχε μείνει τίποτα. Κατι παντελόνια της κακιάς ώρας. όπως και στο oys.... Tίποτα από εσώρουχα. όλα τα πακετάκια ήταν XS/S...Αχ σήμερα το βράδυ είχα φαγούρα στην μέσα πλευρά των ποδιών, στους γοφούς, άσε που τα πόδια μου χορεύανε όλο το βράδυ. Για αυτό κ μπήκα, πού αλλού, εδώ μέσα κ διάβασα για το Σύνδρομο των ανήσυχων ποδιών που εμφανίζεται πολύ συχνά στην εγκυμοσύνη! @Evouskaμε γειες!!!Καλοφόρετα!Αν και σε άλλες συνθήκες θα σου έλεγα καλόβγαλτα!!!χιχιχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θέλω να πάρω μερικά πράγματα αλλά δεν θέλω να πάω μέσα στο χαμό και να περιμένω και πόσες ώρες. Περιμένω ίσως τον άλλο μήνα. Σουτιέν έχω από την προηγούμενη και δύο κολάν εγκυμοσύνης και δύο φανελάκια θηλασμού .αλλά.τωρα δουλεύω και θα ήθελα ένα τζιν κάνα δυο ωραίες μπλούζες.  Στην προηγούμενη ήμουν ξάπλα όποτε την έβγαλα με πιτζάμες.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Και γω θέλω να πάρω κανα κολάν και κανα εσώρουχο, γιατί τώρα με την τομή της καισαρικής αν έχω σφιχτό λάστιχο και ακουμπά εκεί με ενοχλεί. Εντωμεταξυ δυο μερες τώρα ένιωθα κούραση και την κοιλιά μου βαριά. Σήμερα είμαι καλύτερα. Μάλλον ήταν επειδή αλλάζω βδομάδα; Δεν ξέρω. Πως πάτε οι υπόλοιπες; Καλά; Απο ενέργεια; Εγω έχω λίγη.

Επίσης περιμένω να χαλαρώσει λίγο το πράγμα για να βγω για ψώνια, αλλά φοβάμαι μην τα κλείσουν πάλι... Θα δούμε...

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, BILLE είπε:

Καλημέρες !Εχω πήγα στο h..και δεν είχε μείνει τίποτα. Κατι παντελόνια της κακιάς ώρας. όπως και στο oys.... Tίποτα από εσώρουχα. όλα τα πακετάκια ήταν XS/S...Αχ σήμερα το βράδυ είχα φαγούρα στην μέσα πλευρά των ποδιών, στους γοφούς, άσε που τα πόδια μου χορεύανε όλο το βράδυ. Για αυτό κ μπήκα, πού αλλού, εδώ μέσα κ διάβασα για το Σύνδρομο των ανήσυχων ποδιών που εμφανίζεται πολύ συχνά στην εγκυμοσύνη! @Evouskaμε γειες!!!Καλοφόρετα!Αν και σε άλλες συνθήκες θα σου έλεγα καλόβγαλτα!!!χιχιχι

Αυτό με τα νούμερα ισχύει! Είχε μικρά νούμερα στα H&M και το λάστιχο κάτω με στένευαν σχεδόν όλα! Ωστόσο πηρα 2 κολάν εγκυμοσύνης από εκεί, μια φόρμα σουπερ ελαστική ψιλομεση και άλλο ένα τύπου flair από τα stradivarius. Περιμένω 3 τζιν που είχα παραγγείλει ιντερνετικα από τα H&M τα οποία κόστιζαν 14€ Το ένα.. τώρα κατά ποσό θα μου κάνουν ή θα με βολέψουν... τι να σας πω; Θα δείξει! 
 Πάντως εάν έχετε λαϊκές αγορές στη γειτονιά σας, κάντε μια επίσκεψη στους πάγκους με τα εσώρουχα, εγώ πήγα την Τρίτη και πηρα από εκεί ένα σουτιέν θηλασμού! Δεν είχε άλλα χρώματα αλλιώς θα έπαιρνα κι άλλο!  Επίσης μπορείτε να πάρετε και ψιλόμεσα βρακάκια χωρίς λάστιχο! Πήρα τρία!

  • Μου αρέσει 4

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Καλημέρες !Εχω πήγα στο h..και δεν είχε μείνει τίποτα. Κατι παντελόνια της κακιάς ώρας. όπως και στο oys.... Tίποτα από εσώρουχα. όλα τα πακετάκια ήταν XS/S...Αχ σήμερα το βράδυ είχα φαγούρα στην μέσα πλευρά των ποδιών, στους γοφούς, άσε που τα πόδια μου χορεύανε όλο το βράδυ. Για αυτό κ μπήκα, πού αλλού, εδώ μέσα κ διάβασα για το Σύνδρομο των ανήσυχων ποδιών που εμφανίζεται πολύ συχνά στην εγκυμοσύνη! @Evouskaμε γειες!!!Καλοφόρετα!Αν και σε άλλες συνθήκες θα σου έλεγα καλόβγαλτα!!!χιχιχι

Χαχαχα το καλοβγαλτα αργεί ακόμα !!  Εγώ ονλαιν τα πήρα γι αυτό βρήκα νούμερο, αλλά τα έχω παραγγείλει κ απο αρχές του μήνα!  Αυτό το σύνδρομο τι είναι; πρώτη φορά το ακούω!!  

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Χαχαχα το καλοβγαλτα αργεί ακόμα !!  Εγώ ονλαιν τα πήρα γι αυτό βρήκα νούμερο, αλλά τα έχω παραγγείλει κ απο αρχές του μήνα!  Αυτό το σύνδρομο τι είναι; πρώτη φορά το ακούω!!  

Καλημερούδια!Είναι σαν να σου δημιουργεί ανησυχία,σαν να πετάγονται, σαν να σε περνάει ρεύμα...δεν είναι άίσθημα κράμπας πάντως. Διάβασα ότι μπορεί να συνδέεται με έλλειψη σιδήρου ή λόγω ορμονών που γίνεται της τρελής!Είναι εκνευριστικό, δεν σε αφήνει να ηρεμήσεις. όταν έχεις χαλαρώσει.

Το καλόβγαλτα για μένα να δεις πόσο αργεί!Έχουμε απεργία πείνας μιλάμε για πολλούς μήνες!Εκείνος ο άντρας μου, όταν ανοίγει το στόμα μιλάει μόνο γι αυτό!!!Τον έχει λυπηθεί η καρδιά μου!!!!:D

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Καλημερούδια!Είναι σαν να σου δημιουργεί ανησυχία,σαν να πετάγονται, σαν να σε περνάει ρεύμα...δεν είναι άίσθημα κράμπας πάντως. Διάβασα ότι μπορεί να συνδέεται με έλλειψη σιδήρου ή λόγω ορμονών που γίνεται της τρελής!Είναι εκνευριστικό, δεν σε αφήνει να ηρεμήσεις. όταν έχεις χαλαρώσει.

Το καλόβγαλτα για μένα να δεις πόσο αργεί!Έχουμε απεργία πείνας μιλάμε για πολλούς μήνες!Εκείνος ο άντρας μου, όταν ανοίγει το στόμα μιλάει μόνο γι αυτό!!!Τον έχει λυπηθεί η καρδιά μου!!!!:D

Εννοεις όπως όταν πέφτεις για ύπνο που νιώθεις ενα τίναγμα; Κάτι τέτοιο αλλά το είχες με διάρκεια; Θα είχα τρομάξει είναι η αλήθεια αν μου συνέβαινε.

Όσο για το άλλο θέμα, δεν ξέρω βρε κορίτσια και γω δεν έχω διάθεση καθόλου.... Ούτε που το σκέφτομαι δεν μου χει ξανατύχει. Νιώθω και βαριά και περίεργη την κοιλιά μου τι να πω; Τον λυπάμαι τον καημένο... Εχει να πέσει πεινα.... Χα χα χα!!!

  • Χαχα 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κορίτσια κ να Μ δίνε το οκ.  Δεν έχω διάθεση. Στην πρώτη για ένα δίμηνο με είχε αφήσει. Δοκιμάσαμε κ ο άντρας Μ το σταμάτησε στην μέση.φοβοταν μην πάθει κάτι το μωρό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Eva1986 είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια κ να Μ δίνε το οκ.  Δεν έχω διάθεση. Στην πρώτη για ένα δίμηνο με είχε αφήσει. Δοκιμάσαμε κ ο άντρας Μ το σταμάτησε στην μέση.φοβοταν μην πάθει κάτι το μωρό. 

Κ εμάς κορίτσι μου έτσι, μας είχε δώσει το οκ ο γιατρός αλλά το αφήσαμε στη μέση χαχα! Εγώ δεν  έχω όρεξη καθόλου δεν μου περνάει καν από το μυαλό, ο άντρας μου πετάει καμία μπηχτη καμία φορά κ γκρινιάζει λίγο! Υπομονή τι να κάνουμε!! 

4 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Καλημερούδια!Είναι σαν να σου δημιουργεί ανησυχία,σαν να πετάγονται, σαν να σε περνάει ρεύμα...δεν είναι άίσθημα κράμπας πάντως. Διάβασα ότι μπορεί να συνδέεται με έλλειψη σιδήρου ή λόγω ορμονών που γίνεται της τρελής!Είναι εκνευριστικό, δεν σε αφήνει να ηρεμήσεις. όταν έχεις χαλαρώσει.

Το καλόβγαλτα για μένα να δεις πόσο αργεί!Έχουμε απεργία πείνας μιλάμε για πολλούς μήνες!Εκείνος ο άντρας μου, όταν ανοίγει το στόμα μιλάει μόνο γι αυτό!!!Τον έχει λυπηθεί η καρδιά μου!!!!:D

Πολύ τρομακτικό ακούγεται!! Τουλάχιστον ξέρεις τι είναι και δεν φοβάσαι!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Είμαι 18 εβδομάδων και περιμένω ένα αγοράκι!!! Όλα πάνε πολύ καλά μέχρι τώρα!!! Η αυχενική ήταν πάρα πολύ καλή και γενικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το μωράκι!! Σε 2 εβδομάδες θα κάνω την β επιπεδου αλλά το θέμα είναι ότι όλο βλέπω εφιάλτες και κάνω άσχημες σκέψεις ότι το μωράκι μας θα έχει κάποιο πρόβλημα!!! Το ξέρω ότι είναι λάθος, αλλά ακούω τόσα που έχουν συμβεί από εδώ και από εκεί και δεν μπορώ να το ελέγξω.. Το αντιμετωπίζει καμία από εσάς αυτό?? 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pink strawberry είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Είμαι 18 εβδομάδων και περιμένω ένα αγοράκι!!! Όλα πάνε πολύ καλά μέχρι τώρα!!! Η αυχενική ήταν πάρα πολύ καλή και γενικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το μωράκι!! Σε 2 εβδομάδες θα κάνω την β επιπεδου αλλά το θέμα είναι ότι όλο βλέπω εφιάλτες και κάνω άσχημες σκέψεις ότι το μωράκι μας θα έχει κάποιο πρόβλημα!!! Το ξέρω ότι είναι λάθος, αλλά ακούω τόσα που έχουν συμβεί από εδώ και από εκεί και δεν μπορώ να το ελέγξω.. Το αντιμετωπίζει καμία από εσάς αυτό?? 

Είναι λογικό να αγχώνεσαι αν είναι καλά το μωράκι. Κι εγώ αγχωνομουν στην πρώτη μου .τώρα έκανε τροφοβλάστη μου είπαν όλα φυσιολογικα αλλά και πάλι έχω ένα άγχος στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Προσπάθησε πάντως να μην σε καταβάλουν τέτοιες σκέψεις. Σκέψου όλα τα θετικά. Κάνε έρευνα αγοράς. Κοίτα μωρουδιακα. Εμένα αυτό με βοήθησε όταν ήμουν στο κρεββάτι και παρακαλούσαμε κάθε μέρα να μην γεννηθεί πρόωρο.ενημερωθηκα για όλα. Θηλασμό. Διαπαιδαγώγηση και ότι είχε σχέση με μωρά και παιδιά και μου έφτιαχνε η διάθεση.. Εφιάλτες κ;ι γω βλέπω. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι. Αλλά ξέρω ότι είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη λόγω ορμονών και άγχους. Τώρα θα ηρεμήσω και σε αυτό μόλις μπω στον 8ο.

  • Μου αρέσει 3

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Τετάρτη έχω κι εγώ ραντεβού για να δούμε τη σύσπαση και να ανανεώσουμε την αναρρωτικη. Εύχομαι να έχει υποχωρήσει...

Από κιλά πως πάτε; :blink: Εγώ ανέβηκα 3 κιλά 10 μέρες αμέσως μετά την καθυστερηση που πιστεύω είναι κατακράτηση (κάνω πολύ κατακράτηση και όταν περίμενω περίοδο). Συνολικά ως 4 Ιανουαρίου είχα βάλει 7,5 μαζί με αυτά τα 3. Μου έβαλε χέρι ο γιατρός και άρχισα διατροφή χωρίς ζάχαρη, λευκό αλεύρι και ελάχιστο αλάτι. Έχω κατάφερει εδώ και 3 εβδομάδες.να μην πάρω, ίσα ίσα έχασα και μισό κιλό. Θα προσπαθήσω να μην ξεφύγω πάνω από 12-13 γιατί στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έπαιρνα 22,5 στη κάθε μία(πριν 15 χρόνια) αλλά ξεκινούσαν πιο αδύνατη!!!

Καμία άλλη που έχει βάλει ανάλογο στόχο? :D

@ΒαλεντιναΧ, έχουμε νέα;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Καλη βδομάδα. @ΒαλεντιναΧ σε έχω στο μυαλό μου. Όταν πας στον γιατρο ενημέρωσε μας!!! Όλα θα πάνε καλά... :x

 

Just now, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Τετάρτη έχω κι εγώ ραντεβού για να δούμε τη σύσπαση και να ανανεώσουμε την αναρρωτικη. Εύχομαι να έχει υποχωρήσει...

Από κιλά πως πάτε; :blink: Εγώ ανέβηκα 3 κιλά 10 μέρες αμέσως μετά την καθυστερηση που πιστεύω είναι κατακράτηση (κάνω πολύ κατακράτηση και όταν περίμενω περίοδο). Συνολικά ως 4 Ιανουαρίου είχα βάλει 7,5 μαζί με αυτά τα 3. Μου έβαλε χέρι ο γιατρός και άρχισα διατροφή χωρίς ζάχαρη, λευκό αλεύρι και ελάχιστο αλάτι. Έχω κατάφερει εδώ και 3 εβδομάδες.να μην πάρω, ίσα ίσα έχασα και μισό κιλό. Θα προσπαθήσω να μην ξεφύγω πάνω από 12-13 γιατί στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έπαιρνα 22,5 στη κάθε μία(πριν 15 χρόνια) αλλά ξεκινούσαν πιο αδύνατη!!!

Καμία άλλη που έχει βάλει ανάλογο στόχο? :D

@ΒαλεντιναΧ, έχουμε νέα;

 

Κοριτσάκια μου γλυκά ευχαριστώ για την σκέψη σας πήγαμε στον γιατρό όλα καλά τα βρήκε πρώτο και κυριότερο ακόμα είναι σταθερός ο τράχηλος παρολους τους πονους οπότε συνεχίζουμε τα ίδια φάρμακα και την ίδια ξάπλα συντηρητικά και βλέπουμε μου είπε κανονικά να με δει σε ένα μήνα αλλά του είπα ότι θέλω να ελέγχουμε συχνά συχνά τι γίνεται με τον τράχηλο μην βρεθούμε προ εκπλήξεως και τρέχουμε να προλάβουμε τα αμαζευτα μου είπε οπότε θέλω να πάω ένα πεντάλεπτο να δει τον τραχηλο σε όσες μέρες θέλω....

Ακούστε και το αστείο της υπόθεσης δύο μέρες πριν κάνω την αυχενική πάω στον γιατρό μου λέω βλέπετε τι είναι μου λέει για αγόρι το βλέπω οκ λέω μια χαρά δεν έχω έτσι και αλλιώς θέμα απλά ήθελα να μάθω πάω μετά από δύο μέρες για αυχενική σε εμβρυολογο και μου λέει μάλλον κοριτσάκι οκ λέω δεν το είδαν καλα πάω μετα από είκοσι μέρες στον γιατρό μου λέω ο εμβρυολογος είπε μάλλον κορίτσι για δες το μου λέει θα συμφωνήσω μαζί του έτσι βλέπω και εγώ οκκ λέω μια χαρα καταλήξαμε πάω σήμερα και λέω δεν επιβεβαιώνουμε και το φύλο γιατί τους έχω πρήξει τους δικούς μου με τις αλλαγές??? Μου λέει ναι το βλέπω πεντακάθαρα αγόρι:mrgreen: λέω γιατρέ μου πολύ απολύτως είστε στις απόψεις σας!!!! Δεν δένω τίποτα κόμπο θα το επιβεβαιωσω πιστεύω στην β επιπέδου σε ενα μήνα χχαχαχ

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 6

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...