Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, FlowerMom είπε:

Κορίτσια για πείτε... στην β’ επιπέδου τι βλέπουμε; Είναι σαν την αυχενική ή κοιτάζει και αλλά πράγματα πλέον; Κρατάει την ίδια ώρα; 

Όπως σου είπαν τα κορίτσια, είναι πιο λεπτομερής υπέρηχος απο την Αυχενική. Κοιτάει όλα του τα όργανα και για τυχόν ανωμαλίες. Πλέον το έμβρυο έχει σχηματιστεί και έχει όλα του τα όργανα. Νομίζω είναι απο τους πιο σημαντικούς υπερήχους. Και κοιτά και την ανάπτυξή του καθως και πλακούντα τράχηλο, τα πάντα. Εγώ τοτε θα είμαι στην 22η εβδομάδα. Θα ευχαριστηθεις και το μωράκι σου αν στο βάλει και 3d να το δεις.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , FlowerMom είπε:

Κορίτσια για πείτε... στην β’ επιπέδου τι βλέπουμε; Είναι σαν την αυχενική ή κοιτάζει και αλλά πράγματα πλέον; Κρατάει την ίδια ώρα; 

Κρατάει αρκετή ώρα όπως και η αυχενική, βλέπει με λεπτομέρειες ότι δεν μπορούσε να δει στην αυχενική και εγώ θα είμαι 22 εβδομάδων ακριβώς. 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω, τι γνώμη έχετε για τη φύλαξη βλαστοκυττάρων? Ιδιωτική φύλαξη ή δωρεά σε Δημόσια τραπεζα? Έχει καμία άποψη για τα κόστη στις ιδιωτικές? Αξίζει τον κόπο ή μήπως πάθουμε το Βατερλό πολλών οικογενειών πριν μερικά χρόνια που έκλεισε συγκεκριμένη τράπεζα κ δεν τους αποζημίωσε ποτέ κανένας??


4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, phal είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, τι γνώμη έχετε για τη φύλαξη βλαστοκυττάρων? Ιδιωτική φύλαξη ή δωρεά σε Δημόσια τραπεζα? Έχει καμία άποψη για τα κόστη στις ιδιωτικές? Αξίζει τον κόπο ή μήπως πάθουμε το Βατερλό πολλών οικογενειών πριν μερικά χρόνια που έκλεισε συγκεκριμένη τράπεζα κ δεν τους αποζημίωσε ποτέ κανένας??

Εμείς κάναμε δωρεά.το είχα ψάξει στην πρώτη και για μένα δεν αξίζει. Καταρχήν είναι ρίσκο. Κατά δεύτερον αν το παιδί είναι άρρωστο δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο ίδιο τα δικά του βλαστοκύτταρα. Κυρίως τα κρατάς για αδερφακι.. μου είπαν στο Παπανικολάου ότι αν έκαναν όλοι δωρεά .θα υπήρχαν βλαστοκύτταρα για όλους στην Ελλάδα. .και με το γιατρό κάναμε και καθυστερημένη απολίνωση .γτ μου είπε ότι τα στοιχεία που παίρνει το παιδι από το αίμα του λώρου ειναι σημαντικό Για την υγεία του, Βιταμίνες σιδηρο κλπ. Και μου είχε πει ότι περισσέψει θα το δώσουμε. 

Just now, λιλιτο είπε:

Εμείς κάναμε δωρεά.το είχα ψάξει στην πρώτη και για μένα δεν αξίζει. Καταρχήν είναι ρίσκο. Κατά δεύτερον αν το παιδί είναι άρρωστο δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο ίδιο τα δικά του βλαστοκύτταρα. Κυρίως τα κρατάς για αδερφακι.. μου είπαν στο Παπανικολάου ότι αν έκαναν όλοι δωρεά .θα υπήρχαν βλαστοκύτταρα για όλους στην Ελλάδα. .και με το γιατρό κάναμε και καθυστερημένη απολίνωση .γτ μου είπε ότι τα στοιχεία που παίρνει το παιδι από το αίμα του λώρου ειναι σημαντικό Για την υγεία του, Βιταμίνες σιδηρο κλπ. Και μου είχε πει ότι περισσέψει θα το δώσουμε. 

Εγώ ακόμα δεν έκλεισα β επιπέδου. Θα πάω στο γιατρό 4/2 και θα μου πει για πότε να κλείσω 

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα είχα σχεδόν όλη μέρα κάτι ασυνήθιστο.. όταν πάω να σηκωθώ ή όταν είμαι όρθια, νιώθω τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά όπως επίσης και ένα βάρος. Εάν συνεχίσει και αύριο, θα ενημερώσω εννοείται τον γιατρό μου, αλλά διαβάσω ότι μπορεί να είναι επειδή μεγαλώνει και η μήτρα! Το νινακι δε έχει έντονη δραστηριότητα καθημερινά, δεν μπορώ να πω!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Γιατί βαριουνται.  Είναι η νοοτροπία του δημοσίου υπαλλήλου (εννοείται δεν βάζω όλους στο ίδιο τσουβαλι )50+ που δουλεύει χρόνια σε παιδικούς. Κ θέλει στρατιωτάκια

Εδώ πήρα προχθες να ρωτήσω τι ώρα σχολανε γτ είχα καιρο να τον στείλω κ Μ λέει δεν είναι συνεργάσιμος ελάτε να τον πάρετε. .  

Οκ λογικό. 3 μήνες είχε να πάει. 

Θέλει τον χρόνο του.  

Γενικά από ψυχολογία του παιδιού ζουν σε μεσαίωνα κ το λέω ως εκπαιδευτικός ,καθώς αυτο σπούδασα 

Θα επέμβω όταν είναι η ώρα. Προς το παρόν είμαι ακροατής.  

Ζούμε ψηλά στην Καβάλα δεν υπάρχει ευθεία.   Ούτε καν δρόμος να περνάει από το σπίτι.  Μόνο κακοφτιαγμένες ανηφόρες κατηφόρες 

Για να καταλάβεις δεν έχω βγάλει ποτέ το παιδί με το καρότσι.  Περιτριγυρισμένο από σκαλιά όλο το σπίτι. 

Τον πηγαίνει καμμία βόλτα κέντρο ο άντρας Μ αλλά κ πάλι δε χορταινει

 

 

 

 

 

Τραγικές... Γιατί δεν αλλάζει σχολείο; έστω και τώρα 

15 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Κορίτσια για πείτε... στην β’ επιπέδου τι βλέπουμε; Είναι σαν την αυχενική ή κοιτάζει και αλλά πράγματα πλέον; Κρατάει την ίδια ώρα; 

Βλέπεις τα πάντα, τα πάντα όμως. Όλη την ανάλυση των άκρων, το ουροποιητικο σύστημα, το πεπτικό σύστημα, τον εγκέφαλο, την καρδιά όλες τις κοιλότητες, τα μάτια, γενικά κρατάει ώρα, αν δεν έχει καλή θέση ειδικά. Η αυχενική μπορεί να τελειώσει και στο 10λεπτο, η Β επιπέδου ένα μισάωρο θα κρατήσει περιπου. Αλλά τα βλέπουν όλα εξωνυχιστικα. 

 

14 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Και εγω σαν πρωταρα εχω τις αποριες. Επισης κοριτσια οσες κλεισατε β επιπεδου σε ποια βδομαδα θα ειστε?

Γίνεται μεταξύ 21-24 αν δεν κάνω λάθος... 

11 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Εμείς κάναμε δωρεά.το είχα ψάξει στην πρώτη και για μένα δεν αξίζει. Καταρχήν είναι ρίσκο. Κατά δεύτερον αν το παιδί είναι άρρωστο δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο ίδιο τα δικά του βλαστοκύτταρα. Κυρίως τα κρατάς για αδερφακι.. μου είπαν στο Παπανικολάου ότι αν έκαναν όλοι δωρεά .θα υπήρχαν βλαστοκύτταρα για όλους στην Ελλάδα. .και με το γιατρό κάναμε και καθυστερημένη απολίνωση .γτ μου είπε ότι τα στοιχεία που παίρνει το παιδι από το αίμα του λώρου ειναι σημαντικό Για την υγεία του, Βιταμίνες σιδηρο κλπ. Και μου είχε πει ότι περισσέψει θα το δώσουμε. 

Εγώ ακόμα δεν έκλεισα β επιπέδου. Θα πάω στο γιατρό 4/2 και θα μου πει για πότε να κλείσω 

Ποιο είναι το κόστος του να τα κρατήσεις; 

7 ώρες πρίν, boockie είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα είχα σχεδόν όλη μέρα κάτι ασυνήθιστο.. όταν πάω να σηκωθώ ή όταν είμαι όρθια, νιώθω τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά όπως επίσης και ένα βάρος. Εάν συνεχίσει και αύριο, θα ενημερώσω εννοείται τον γιατρό μου, αλλά διαβάσω ότι μπορεί να είναι επειδή μεγαλώνει και η μήτρα! Το νινακι δε έχει έντονη δραστηριότητα καθημερινά, δεν μπορώ να πω!

Πάρε το γιατρό για να είσαι σίγουρη, αλλά αν αλλάζεις εβδομάδα, μπορεί να είναι αυτό που διάβασες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Τραγικές... Γιατί δεν αλλάζει σχολείο; έστω και τώρα 

Βλέπεις τα πάντα, τα πάντα όμως. Όλη την ανάλυση των άκρων, το ουροποιητικο σύστημα, το πεπτικό σύστημα, τον εγκέφαλο, την καρδιά όλες τις κοιλότητες, τα μάτια, γενικά κρατάει ώρα, αν δεν έχει καλή θέση ειδικά. Η αυχενική μπορεί να τελειώσει και στο 10λεπτο, η Β επιπέδου ένα μισάωρο θα κρατήσει περιπου. Αλλά τα βλέπουν όλα εξωνυχιστικα. 

 

Γίνεται μεταξύ 21-24 αν δεν κάνω λάθος... 

Ποιο είναι το κόστος του να τα κρατήσεις; 

Πάρε το γιατρό για να είσαι σίγουρη, αλλά αν αλλάζεις εβδομάδα, μπορεί να είναι αυτό που διάβασες 

Το κόστος εξαρτάται από την κάθε εταιρεία νομίζω

8 ώρες πρίν, boockie είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα είχα σχεδόν όλη μέρα κάτι ασυνήθιστο.. όταν πάω να σηκωθώ ή όταν είμαι όρθια, νιώθω τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά όπως επίσης και ένα βάρος. Εάν συνεχίσει και αύριο, θα ενημερώσω εννοείται τον γιατρό μου, αλλά διαβάσω ότι μπορεί να είναι επειδή μεγαλώνει και η μήτρα! Το νινακι δε έχει έντονη δραστηριότητα καθημερινά, δεν μπορώ να πω!

Και γω το έχω μπορεί να είναι το μωρό που κουνιέται και ναι τα τραβηγματα είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Θα τα νιώθεις πιο έντονα όταν αλλαζεις μήνα η βδομάδα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λιλιτο είπε:

Το κόστος εξαρτάται από την κάθε εταιρεία νομίζω

Και γω το έχω μπορεί να είναι το μωρό που κουνιέται και ναι τα τραβηγματα είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Θα τα νιώθεις πιο έντονα όταν αλλαζεις μήνα η βδομάδα.

Ναι ναι! Αφήστε που έχουν αρχίσει και πονάνε τα κόκαλα που είναι χαμηλά μεταξύ των ποδιών, εκεί που ακουμπάει το λάστιχο του εσώρουχου ας πούμε! Λες και έχω κάνει γυμναστική και έχω πιαστεί φουλ! Ακόμη και πλευρό δυσκολεύομαι να αλλαξω! Διάβασα στο φορουμ ότι είναι επειδή ανοίγει η λεκάνη! 

  • Μου αρέσει 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, μια ερώτηση για τα κορίτσια με καισαρική: Νιώθω ελαφριά πονάκια σε ένα συγκεκριμένο σημείο στην τομή. Είναι στο αριστερό άκρο. Το νιώθω σποραδικά είτε όταν σηκώνομαι απότομα, είτε σε άσχετες φάσεις. Το μασάζ και η ζελατίνη είχαν βοηθήσει και είχε σταματήσει η αίσθηση, όμως εχθές σηκώθηκα απότομα, με έπιασε αρκετά έντονος πόνος και από τότε πονάω σποραδικά. Δεν ξέρω εάν μπορεί να είναι σύμφηση ή διάνοιξη, θα ζητήσω και από την εμβρυολόγο να το δει αλλά εσείς έχετε κάτι αντίστοιχο?


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2021 at 10:40 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

 

@Eva1986

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα, μια ερώτηση για τα κορίτσια με καισαρική: Νιώθω ελαφριά πονάκια σε ένα συγκεκριμένο σημείο στην τομή. Είναι στο αριστερό άκρο. Το νιώθω σποραδικά είτε όταν σηκώνομαι απότομα, είτε σε άσχετες φάσεις. Το μασάζ και η ζελατίνη είχαν βοηθήσει και είχε σταματήσει η αίσθηση, όμως εχθές σηκώθηκα απότομα, με έπιασε αρκετά έντονος πόνος και από τότε πονάω σποραδικά. Δεν ξέρω εάν μπορεί να είναι σύμφηση ή διάνοιξη, θα ζητήσω και από την εμβρυολόγο να το δει αλλά εσείς έχετε κάτι αντίστοιχο?

Καλημέρα ! Εγώ που έχω κάνει καίσαρικη δε νιώθω κάτι τέτοιο. Προς το παρόν τουλάχιστον. Μπορεί να ναι από το εκ νέου άνοιγμα ,καθώς τεντώνεται κ μεγαλώνει η κοιλιά. Ενημέρωσε εσύ να στο ρίξουν μια ματιά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2021 at 5:05 PM, Evouska said:

Κορίτσια αν σας πω τι έπαθα τώρα! Εκεί που μαγείρευα ξαφνικά ένιωσα κάτι πολύ περίεργο δε μπορώ να το περιγράψω, ότι δεν μπορώ να μείνω όρθια άλλο! Κάθομαι λοιπόν στην καρέκλα και μετά ένιωθα σαν να είμαι έτοιμη να λιποθυμησω! Περπατάω για να πάω να ξαπλώσω κ μαύριζαν όλα, ίσα ίσα πρόλαβα να ξαπλώσω και ηρέμησα λίγο ! Τι ήταν τώρα αυτό;! Ακόμα δεν έχω συνέλθει καλά καλά δε μπορώ να καταλάβω τι έπαθα!

Koριτσάκι μου εγώ το πάθαινα συνέχεια, μην ανησυχεις, μπορεί αν σου επεσε η πιέση:) Το είπα στον γιατρό μου και εγω και μου ειπε αυτο:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Καλημέρα, μια ερώτηση για τα κορίτσια με καισαρική: Νιώθω ελαφριά πονάκια σε ένα συγκεκριμένο σημείο στην τομή. Είναι στο αριστερό άκρο. Το νιώθω σποραδικά είτε όταν σηκώνομαι απότομα, είτε σε άσχετες φάσεις. Το μασάζ και η ζελατίνη είχαν βοηθήσει και είχε σταματήσει η αίσθηση, όμως εχθές σηκώθηκα απότομα, με έπιασε αρκετά έντονος πόνος και από τότε πονάω σποραδικά. Δεν ξέρω εάν μπορεί να είναι σύμφηση ή διάνοιξη, θα ζητήσω και από την εμβρυολόγο να το δει αλλά εσείς έχετε κάτι αντίστοιχο?

Ούτε και γω εχω καμία ενόχληση στην τομη. Έχουν περάσει και 5 χρόνια οπότε δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Εγω. Αμα βήχω εχω πονο σε ενα σημείο δεν Θα χαμηλά που αν με πιάσει μπορεί να μου κρατήσει. Εχω καταλάβει ότι είναι κάποιο νευρα. Μπορεί και σένα κατι τέτοιο να είναι κανα νευρο, αλλά για καλό και για κακο ρωτα τον γιατρό σου. Και περαστικά!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...