Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Eva1986 είπε:

 

Κορίτσια Μ πως είστε;σας παρακολουθω.  Έχω τον μικρό ταραξία κ χρόνος μηδέν. Να δω με 2 τι θα γίνεται.  Τον ξεκίνησα χθες παιδικό. 

Εσείς τα στείλατε; ήμουν σε δίλημμα.  Αλλά έχει ξεφύγει πολύ η συμπεριφορά του σπίτι 

Εγω την έστειλα. Είναι 5 και πάει νηπιαγωγείο, το σκεφτόμουν και γω αλλά της εχει λείψει πολύ!!! Το περίμενε πως και πως να δει τους φίλους της δεν μπορούσα να της το στερήσω. Ο Θεος βοηθός....

@phal καλη επιτυχία στην Β επιπέδου να μας πεις τα νέα σου με το καλό.

@FlowerMom καλη επιτυχια και σε σένα. Και γω θα είχα ανχωθει είναι η αλήθεια. Αργότερα που θα τα νιώθουμε και περισσότερο θα είμαστε πιο ήρεμες. Εδώ όταν φτανει το ραντεβού αγχώνομαι και ας είναι και στο μηνα... Υπομονή πλησιάζουν οι μέρες... Και γω μετράω αντίστροφα να φτάσει. 28/1 έχω Β και 3/2 Στον γυναικολόγο.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

 

@Eva1986κι εγώ τον έστειλα στον παιδικο. Κυρίως για δικό του καλό, να ξεσκάσει, γιατί μέσα στο σπίτι δε γίνεται όλη μέρα. Μπαίνει και σε μια σειρά. Εκτός των άλλων, έχει ηρεμήσει πάρα πολύ! Παίρνει βιταμίνες εννοείται, για ενίσχυση του οργανισμού, προς το παρόν ο καιρός είναι τέτοιος που δεν έχουν αναπτυχθεί ακόμα ιώσεις. Ο επικίνδυνος καιρός είναι Φλεβάρη Μάρτη

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Φαντάζομαι κάνεις anti-xa κάθε μήνα για να τσεκάρεις; εγώ έχω την Κατερίνα Φοιφα στο Μαρουσι 

Εγώ βγαίνω από το γιατρό και σε ένα 2ωρο μπορεί να ανησυχώ πάλι. Μια τρέλα 

Ευχαριστώ πολύ. Εκεί πήγαινα και στην πρώτη εγκυμοσυνη. Για να είμαι ειλικρινής δεν την συμπαθώ. Ακόμα και η γραμματέας της κακοτροπη είναι. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού, αλλά αν έβρισκα άλλην/άλλο θα το προτιμούσα.

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

 

Κορίτσια Μ πως είστε;σας παρακολουθω.  Έχω τον μικρό ταραξία κ χρόνος μηδέν. Να δω με 2 τι θα γίνεται.  Τον ξεκίνησα χθες παιδικό. 

Εσείς τα στείλατε; ήμουν σε δίλημμα.  Αλλά έχει ξεφύγει πολύ η συμπεριφορά του σπίτι 

Εμένα μου είπε η παιδίατρος εφόσον έχω άτομο να την προσέχει να μην τη στείλω ακόμα. Και λόγω κορονοιου και λόγω ιώσεων. Και λόγω εγκυμοσύνης φυσικά. Και μένα βαριέται κάνει χαζομάρες .ευτυχώς μένει η πεθερα από κάτω όποτε όλη μέρα πηγαινοέρχεται και κάπως περνάει η μερα.. μένει και η μαμά μου κοντα την πάω κι εκεί .λογικά θα τη στείλω αρχές Μαρτίου.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 είπε:

@jellyfishch  έχουμε ίδια μέρα β επιπέδου!! Λες να συναντηθούμε;στην Βακουλη;

Καλημέρα κορίτσια Μ !

Τέλεια, τι ώρα έχεις ; Εγώ έχω στις 17:30 το απόγευμα.

Κι εμένα πάει σχολείο, έτσι κ αλλιώς έχουμε ανοσία... . Ηρέμησε κατ' ευθείαν το πουλάκι μου και χάρηκε.

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Εκεί πήγαινα και στην πρώτη εγκυμοσυνη. Για να είμαι ειλικρινής δεν την συμπαθώ. Ακόμα και η γραμματέας της κακοτροπη είναι. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού, αλλά αν έβρισκα άλλην/άλλο θα το προτιμούσα.

 

Καλημέρα κορίτσια!

Σας διαβάζω κι όλο θέλω να σας γράψω κ δεν έχω προλάβει.

Επειδή συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τη συγκεκριμένη αιματολόγο, ενημερωτικά εγώ πηγαίνω στον Αναγνώστου. Σκέψου ο γιατρός μου μου πρότεινε τη Φοίφα καθώς συνεργάζεται με το Ιασώ αλλά μετά από ένα ραντεβού μαζί της, του είπα θα πάω αλλού. Τον Αναγνωστού τον βρήκα από το φόρουμ, εδώ και στο parents. Γενικά συνεργάζεται με το Μητέρα. Κ η γραμματέας του πολύ συμπαθής.

Διαβάζω πως κάποιες κοπέλες αντιμετωπίζουν δυσκολίες. Υπομονή, θετική σκέψη κ όλα θα πάνε καλά κορίτσια! Έχω καταλάβει κι εγώ πως η εγκυμοσύνη δεν είναι εύκολη περίοδος για όλες τις γυναίκες. 

@ΧρυσαΜ Καλή επιτυχία στην εξεταστική σου! Είναι πραγματικά αξιέπαινο αυτό που κάνεις! Να μην ακούς κανέναν κ να νιώθεις περήφανη για τον εαυτό σου.

  • Μου αρέσει 3

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λιλιτο είπε:

Εμένα μου είπε η παιδίατρος εφόσον έχω άτομο να την προσέχει να μην τη στείλω ακόμα. Και λόγω κορονοιου και λόγω ιώσεων. Και λόγω εγκυμοσύνης φυσικά. Και μένα βαριέται κάνει χαζομάρες .ευτυχώς μένει η πεθερα από κάτω όποτε όλη μέρα πηγαινοέρχεται και κάπως περνάει η μερα.. μένει και η μαμά μου κοντα την πάω κι εκεί .λογικά θα τη στείλω αρχές Μαρτίου.

Αχ τυχερή.  Δεν έχω κανεναν.  Πεθερά δε ζει. Η μαμά Μ σε άλλο νομό. Τον είχα πάει για λίγο αλλά δε θέλω να της φορτώνω. Ανήκει στα υπερβολικά ζωηρά παιδιά. Ακόμη κ στο σχολείο όλο Μ τη λένε.  

Just now, jellyfishch είπε:

Τέλεια, τι ώρα έχεις ; Εγώ έχω στις 17:30 το απόγευμα.

Κι εμένα πάει σχολείο, έτσι κ αλλιώς έχουμε ανοσία... . Ηρέμησε κατ' ευθείαν το πουλάκι μου και χάρηκε.

Αχ πρωί έβαλα εγώ 10.  Γιατί δεν έχω που να αφήσω το παιδι. Οπότε μόνο ώρες σχολείου. !!  

Μπορεί να συναντήθουμε σε καμμία γέννα. Ποτέ δεν ξέρεις 

Επίσης μπράβο σ όλα τα κορίτσια που διαβάζουν. Δίνουν εξέτασεις. Πράγματικα αξίες.  Τις συγχαίρω.  

Μακάρι να μπορούσα κ γω. Θα θελα να διευρύνω λίγο ακόμα τους ορίζοντες Μ. 

Δυστυχώς βοήθεια καμμία με το παιδί κ ένα παιδί τρελιαρικο.  Όλη μέρα τρέχει πάνω κάτω.  Βαριέται τα πάντα.  Θέλει παρέα μόνο εμένα σε όλα.  Από μικρός ήταν γκρινιάρης κ πολύ ζωηρός.  

Συγκριτικά με φίλων παιδιά ,έχω το πιο δύσκολο. Έτσι Μ λένε τουλάχιστον. Απορούν κ αυτοί.   

Γενικά όμως με την καλή έννοια ζηλεύω όλες τις μαμάδες που συνεχίζουν παράλληλα με τη μητρότητα τις σπουδές τους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, ακυρώθηκε το σημερινό ραντεβού μου γιατί ο γιατρός έχει γέννα Δευτέρα απόγευμα λοιπόν επεκτείνεται η αγωνία μου χαχχαχα..  


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Eva1986 είπε:

Αχ τυχερή.  Δεν έχω κανεναν.  Πεθερά δε ζει. Η μαμά Μ σε άλλο νομό. Τον είχα πάει για λίγο αλλά δε θέλω να της φορτώνω. Ανήκει στα υπερβολικά ζωηρά παιδιά. Ακόμη κ στο σχολείο όλο Μ τη λένε.  

Αχ πρωί έβαλα εγώ 10.  Γιατί δεν έχω που να αφήσω το παιδι. Οπότε μόνο ώρες σχολείου. !!  

Μπορεί να συναντήθουμε σε καμμία γέννα. Ποτέ δεν ξέρεις 

Επίσης μπράβο σ όλα τα κορίτσια που διαβάζουν. Δίνουν εξέτασεις. Πράγματικα αξίες.  Τις συγχαίρω.  

Μακάρι να μπορούσα κ γω. Θα θελα να διευρύνω λίγο ακόμα τους ορίζοντες Μ. 

Δυστυχώς βοήθεια καμμία με το παιδί κ ένα παιδί τρελιαρικο.  Όλη μέρα τρέχει πάνω κάτω.  Βαριέται τα πάντα.  Θέλει παρέα μόνο εμένα σε όλα.  Από μικρός ήταν γκρινιάρης κ πολύ ζωηρός.  

Συγκριτικά με φίλων παιδιά ,έχω το πιο δύσκολο. Έτσι Μ λένε τουλάχιστον. Απορούν κ αυτοί.   

Γενικά όμως με την καλή έννοια ζηλεύω όλες τις μαμάδες που συνεχίζουν παράλληλα με τη μητρότητα τις σπουδές τους

Δεν κατάλαβα γιατί να στην πουν στον παιδικό; είναι παιδί, θα είναι ζωηρό, ίσως παραοανω από το κανονικό, αλλά είναι παιδί! Ίσως αυτό που το ενοχλεί να μη μπορεί να το εκφράσει διαφορετικά. Άμα βγαίνετε για ποδήλατο, τρέξιμο ή οπουδήποτε που θα μπορεί να εκτονωσει ενεργεια ηρεμεί;; 

 

@Marialena86 σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Δεν κατάλαβα γιατί να στην πουν στον παιδικό; είναι παιδί, θα είναι ζωηρό, ίσως παραοανω από το κανονικό, αλλά είναι παιδί! Ίσως αυτό που το ενοχλεί να μη μπορεί να το εκφράσει διαφορετικά. Άμα βγαίνετε για ποδήλατο, τρέξιμο ή οπουδήποτε που θα μπορεί να εκτονωσει ενεργεια ηρεμεί;; 

 

@Marialena86 σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Γιατί βαριουνται.  Είναι η νοοτροπία του δημοσίου υπαλλήλου (εννοείται δεν βάζω όλους στο ίδιο τσουβαλι )50+ που δουλεύει χρόνια σε παιδικούς. Κ θέλει στρατιωτάκια

Εδώ πήρα προχθες να ρωτήσω τι ώρα σχολανε γτ είχα καιρο να τον στείλω κ Μ λέει δεν είναι συνεργάσιμος ελάτε να τον πάρετε. .  

Οκ λογικό. 3 μήνες είχε να πάει. 

Θέλει τον χρόνο του.  

Γενικά από ψυχολογία του παιδιού ζουν σε μεσαίωνα κ το λέω ως εκπαιδευτικός ,καθώς αυτο σπούδασα 

Θα επέμβω όταν είναι η ώρα. Προς το παρόν είμαι ακροατής.  

Ζούμε ψηλά στην Καβάλα δεν υπάρχει ευθεία.   Ούτε καν δρόμος να περνάει από το σπίτι.  Μόνο κακοφτιαγμένες ανηφόρες κατηφόρες 

Για να καταλάβεις δεν έχω βγάλει ποτέ το παιδί με το καρότσι.  Περιτριγυρισμένο από σκαλιά όλο το σπίτι. 

Τον πηγαίνει καμμία βόλτα κέντρο ο άντρας Μ αλλά κ πάλι δε χορταινει

 

 

 

 

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Εκεί πήγαινα και στην πρώτη εγκυμοσυνη. Για να είμαι ειλικρινής δεν την συμπαθώ. Ακόμα και η γραμματέας της κακοτροπη είναι. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού, αλλά αν έβρισκα άλλην/άλλο θα το προτιμούσα.

 

Να σου πω την αλήθεια ή γραμματέας της με εκνευρίζει αρκετές φορές αλλά η ίδια αν και διαφορετικός χαρακτήρας δεν με ενοχλεί και μια χαρά μου πήγε η προηγούμενη εγκυμοσύνη και λέω ομάδα που πέτυχε να μην την αλλάξω. Άσε που δεν μου είναι εύκολο από εδώ που βρίσκομαι να ψάχνω άλλο γιατρό 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom said:

Κορίτσια για πείτε... στην β’ επιπέδου τι βλέπουμε; Είναι σαν την αυχενική ή κοιτάζει και αλλά πράγματα πλέον; Κρατάει την ίδια ώρα; 

Και εγω σαν πρωταρα εχω τις αποριες. Επισης κοριτσια οσες κλεισατε β επιπεδου σε ποια βδομαδα θα ειστε?


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Και εγω σαν πρωταρα εχω τις αποριες. Επισης κοριτσια οσες κλεισατε β επιπεδου σε ποια βδομαδα θα ειστε?

Θα έχω μόλις μπει στην 21.

Νομίζω ότι κοιτάνε όργανα που δεν έχουν αρχίσει να λειτουργούν στην α επιπέδου πχ νεφρά, κοιτάνε λεπτομερώς καρδιά και πνευμόνια, καθως και τυχόν παραμορφώσεις σε σπονδυλική στήλη, δάχτυλα κτλ, δεδομένουν ότι στην αυχενική είναι μικρούλι και δε φαίνονται τόσο ξεκάθαρα. 

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...