Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Έλα στο κλαμπ, εγώ έχω 10 μέρες που δεν τού μιλάω

 

Μπορεί να είναι κι αυτό με την κρέμα που σού είπε. Όταν έβαζα τα κολπικά υποθετα γινόμουν μαντάρα. Αφού όμως σε καθησυχασαν δε μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο απλά περιμένεις την επίσκεψη στο γιατρό 

 

Με το καλό, καλά αποτελέσματα!! 

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου κορίτσι μου,,όσο για τον εξεταστή αν ήταν το μοναδικό μάθημα που θα είναι αυτός άστο να πάει το παλιάμπελο αν δεν είναι κάνε αναφορά στους ανώτερους αν και μην περιμένεις κάτι δεν αλλάζουν αυτοί.....εύχομαι όντως να είναι από την κρέμα....

 

Just now, Olga93 είπε:

@ΒαλεντιναΧ κορίτσι μου μάλλον είναι από την κολπική κρέμα που βάζεις! Κ εγώ όταν έβαζα κολπική προγεστερονη vasclor έτσι ήμουν και ξεκίνησε να γίνεται 3-4 βδομαδες μετά. Μόλις την σταμάτησα δεν ξαναειχα τόσα πολλά υγρά! 

Για την ακρίβεια βάζω βασκλορ το βράδυ και outro σε χάπι το μεσημέρι άλλα τέτοιο πράγμα δεν ξαναπαθα....αν λες ότι και ξεκίνησε 3-4 εβδομάδες μετά ηρεμώ λιγάκι και εγώ θα κλείσω 4εβδομαδες αύριο μακάρι να είναι από αυτό....

 

Just now, Evouska είπε:

 

Κοριτσάκι μου ελπίζω να μην είναι τίποτα και να είναι από την κρέμα!! 

Και εγώ κορίτσια μου το ίδιο εύχομαι....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια σήμερα έγραφα πιθανότητες. Τα θέματα ήταν πολλαπλής επιλογής με αρνητική βαθμολογία. Ο χρόνος δεν έφτανε ούτε για τις μισές ερωτήσεις, το χρονόμετρο έκανε νερά τού τύπου μπορεί να είχε περάσει μισο λεπτό και να έδειχνε ότι πέρασαν 3 λεπτά, οπότε καταλαβαίνετε ότι οι περισσότεροι βρέθηκαν εκτός συστήματος χωρίς να το καταλάβουν. Ήταν είχαμε ουσιαστικά 4μιση λεπτά κατά μέσο όρο για μια άσκηση. 4μιση λεπτά για άσκηση μαθηματικων!!! Που τα 2 τα θες να διαβάσεις την εκφώνηση και να καταλάβεις. Εκτός του χρόνου που έχασες για τις παρεμβολές για επεξηγήσεις. Ο δε επιτηρητής, ήταν ένας απαίσιος ανθρωπος που κατά τη διάρκεια της ταυτοποίησης μάς φώναζε και μάς μιλούσε λες και μιλάει σε δούλους. Ήταν ξεκάθαρα για καταγγελία. Μού λέει σε κάποια δόση να ανοίξω το μικρόφωνο και να το έχω ανοιχτό κατά τη διάρκεια της εξέτασης και τού είπα ότι δε γίνεται γιατί έχω τα παιδια μου και θα κάνουν φασαρία και μού λέει "δε μπορείς να πας σε άλλο δωμάτιο;". Έπαθα σοκ. Τού λέω "είναι μωρά" και μού κάνει "καλά αλλά θα το σημειώσω" σε φάση ότι δεν ήταν αξιοκρατική η εξέταση. Αυτός ο άνθρωπος έχει και παιδιά. 

Ο καημένος ο γιος μου που τον άκουγε πήγε να βάλει τα κλάματα, μού έλεγε "μαμά απάντησέ του για να μη σού φωνάζει" 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Κι εγώ έχω πήξει στο διάβασμα και δεν προλαβαίνω να καταθέσω εργασίες, οι οποίες είναι υποχρεωτικές σε εμάς και έχουν ρόλο εξεταστικής στο 30%, άρα δεν είναι απλές εργασίες. Μόλις παρέδωσα 2 και πρεπει στο εξής κάθε μήνα να καταθέτω 2 και είναι σε δύσκολα μαθήματα (οικονομικά). Πέραν όλων των άλλων βέβαια, παντρεύομαι και σε 1 μήνα και να δω που θα βρω νυφικό από το κρεβάτι :mrgreen:. Πάντως οι πιθανότητες ήταν από τα αγαπημένα μου :shock:.

@Φραουλίτσα* δυστυχώς είναι έτσι ο τρόπος εξέτασης πλέον που επίτηδες βάζουν αρνητικη βαθμολόγηση και περιορισμό χρόνου ώστε να φανει η βαθιά κατανόηση της ύλης. Έχει καθιερωθεί πλέον αυτός ο τρόπος εξέτασης σε πολλά τριτοβάθμια ιδρύματα. Εγώ εξεταστεί και θα εξεταστών ξανά κι εγώ με τέτοιου είδους εξέταση και γνωρίζω πως είναι. Μου έτυχε στη λογιστική να εξετάζομαι έτσι και ΜΟ για κάθε ερώτημα δίνανε 2 λεπτά, που έπρεπε να μελετήσεις ισολογισμους, κόστη κλπ. Δραμα!! 

Υπομονή @ΧρυσαΜ. Τουλαχιστον δίνεις τμηματικά την ύλη, σε αντίθεση με εμένα που έχω εξεταστική κάθε καλοκαίρι αλλά 1 θεματική ενότητα δική μας αντίστοιχει σε 8 άλλων πανεπιστημίων. Εκεί να δεις πηξιμο και λιώσιμο λόγω συσσωρευμένης ύλης....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Κι εγώ έχω πήξει στο διάβασμα και δεν προλαβαίνω να καταθέσω εργασίες, οι οποίες είναι υποχρεωτικές σε εμάς και έχουν ρόλο εξεταστικής στο 30%, άρα δεν είναι απλές εργασίες. Μόλις παρέδωσα 2 και πρεπει στο εξής κάθε μήνα να καταθέτω 2 και είναι σε δύσκολα μαθήματα (οικονομικά). Πέραν όλων των άλλων βέβαια, παντρεύομαι και σε 1 μήνα και να δω που θα βρω νυφικό από το κρεβάτι :mrgreen:. Πάντως οι πιθανότητες ήταν από τα αγαπημένα μου :shock:.

@Φραουλίτσα* δυστυχώς είναι έτσι ο τρόπος εξέτασης πλέον που επίτηδες βάζουν αρνητικη βαθμολόγηση και περιορισμό χρόνου ώστε να φανει η βαθιά κατανόηση της ύλης. Έχει καθιερωθεί πλέον αυτός ο τρόπος εξέτασης σε πολλά τριτοβάθμια ιδρύματα. Εγώ εξεταστεί και θα εξεταστών ξανά κι εγώ με τέτοιου είδους εξέταση και γνωρίζω πως είναι. Μου έτυχε στη λογιστική να εξετάζομαι έτσι και ΜΟ για κάθε ερώτημα δίνανε 2 λεπτά, που έπρεπε να μελετήσεις ισολογισμους, κόστη κλπ. Δραμα!! 

Υπομονή @ΧρυσαΜ. Τουλαχιστον δίνεις τμηματικά την ύλη, σε αντίθεση με εμένα που έχω εξεταστική κάθε καλοκαίρι αλλά 1 θεματική ενότητα δική μας αντίστοιχει σε 8 άλλων πανεπιστημίων. Εκεί να δεις πηξιμο και λιώσιμο λόγω συσσωρευμένης ύλης....

Βρήκα νυφικό από το ίντερνετ λόγω μωρού τότε ήταν 5μηνων δεν το είδα ποτέ από κοντά μέχρι που ήρθε και ήταν όνειρο όπως το ήθελα λίγο κοντυμα ήθελε αλλά είχα γνωστή που μου το έφερε κουτί....για την ακρίβεια έκανα γαμοβαπτιση και τα αγόρασα οοοοολα από το ίντερνετ το μόνο που πήγα από κοντά να πάρω ήταν ο σταυρός του μωρού και το κουστούμι του άντρα μου όοολα τα άλλα από ίντερνετ και βάλε με τον νου σου τώρα ότι βαπτιστικα και τα πάντα όλαααα ήταν δικά μας άρα τα διάλεξα εγώ...

Υπάρχει ελπίδα.....ότι θες στείλε μου να βρω ιστοσελίδες να σου στείλω ότι χρειάζεσαι...

Με το καλό όλα !!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Βρήκα νυφικό από το ίντερνετ λόγω μωρού τότε ήταν 5μηνων δεν το είδα ποτέ από κοντά μέχρι που ήρθε και ήταν όνειρο όπως το ήθελα λίγο κοντυμα ήθελε αλλά είχα γνωστή που μου το έφερε κουτί....για την ακρίβεια έκανα γαμοβαπτιση και τα αγόρασα οοοοολα από το ίντερνετ το μόνο που πήγα από κοντά να πάρω ήταν ο σταυρός του μωρού και το κουστούμι του άντρα μου όοολα τα άλλα από ίντερνετ και βάλε με τον νου σου τώρα ότι βαπτιστικα και τα πάντα όλαααα ήταν δικά μας άρα τα διάλεξα εγώ...

Υπάρχει ελπίδα.....ότι θες στείλε μου να βρω ιστοσελίδες να σου στείλω ότι χρειάζεσαι...

Με το καλό όλα !!!!

Πολύ σημαντική πληροφορία!

Οι διαστάσεις με προβληματίζουν καθώς τώρα μπήκα στον 6ο και στο γάμο θα είμαι 7,5. Τώρα θεωρητικά παίρνουμε.και τα περισσότερα κιλά. Φοβάμαι μήπως παραγγείλω κάτι και δεν μπαίνω μετά ή μήπως αργήσω να παραλάβω. Το ψάχνω κι έτσι βέβαια και βλέπω αν μπορώ να συνδυάσω επίσκεψη σε γιατρό με κάποιο κατάστημα εκεί κοντά. 1 φορά που πήγαμε για βέρες και.δοκιμασα και 4 νυφικά είχα 3 μέρες να περπατήσω απο πόνο στη μέση λόγω σύσπασης....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι μια από τις μανούλες Ιουλίου και μάλλον είμαι η πρωτη του Ιουλίου. Τέλος του μήνα έχω β επιπέδου και δεν μπορώ να κλείσω ραντεβού σε νοσοκομείο καθώς έχουν κλείσει όλα οπότε ψάχνω κάπου ιδιωτικά στην Αθήνα. Εσείς που κάνατε ή θα κάνετε υπέρηχο; αν δεν επιτρέπεται εδώ θα ήθελα να μου πείτε σε προσωπικό μήνυμα 

Just now, HopeMe είπε:

Πολύ σημαντική πληροφορία!

Οι διαστάσεις με προβληματίζουν καθώς τώρα μπήκα στον 6ο και στο γάμο θα είμαι 7,5. Τώρα θεωρητικά παίρνουμε.και τα περισσότερα κιλά. Φοβάμαι μήπως παραγγείλω κάτι και δεν μπαίνω μετά ή μήπως αργήσω να παραλάβω. Το ψάχνω κι έτσι βέβαια και βλέπω αν μπορώ να συνδυάσω επίσκεψη σε γιατρό με κάποιο κατάστημα εκεί κοντά. 1 φορά που πήγαμε για βέρες και.δοκιμασα και 4 νυφικά είχα 3 μέρες να περπατήσω απο πόνο στη μέση λόγω σύσπασης....

Πάρε ένα νυφικό σε στυλ αμπΐρ. Είναι αυτό που ξεκινάει φαρδύ και ριχτό κάτω από το στήθος (στα πλευρά περίπου). Πιστεύω είναι το κατάλληλο για προχωρημένη εγκυμοσύνη. Η ώρα η καλή σου εύχομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στα κορίτσια!Πόσα νέα σήμερα έχετε!

@ΒαλεντιναΧ πολλά περαστικά εύχομαι! @HopeMe η ώρα η καλή!Αυτό που είπαν τα κορίτσια!Αμπίρ γραμμή! Η΄ αυτό που είχα κάνει εγώ, γιατί είχα τρελαθεί με τις τιμές-πήγα σε μια μοδίστρα κ της είπα θέλω ΦΟΡΕΜΑ όχι νυφικό για ΠΟΛΙΤΙΚΟ γάμο!έφτιαξα ένα τέλειο που φαινόταν ότι κόστισε μια περιουσία, ενώ πλήρωσα μόνο 500 ευρώ κ ήταν ραμμένο πάνω μου! @ΧρυσαΜ 10 μέρες ρε θηρίο; εγώ στις 2 μάξιμουμ έχω μιλήσει!Κ εμείς  ρίξαμε ένα μάτσς το Σκ. Ας όψεται που σήμερα είχαμε Β-Επιπέδου (ρίξαμε βέβαια ένα μέσα στο αυτοκίνητο, γιατί επέμενε να πάμε από ένα συγκεκριμένο δρόμο κ τελικά πέσαμε σε κίνηση, παρκάραμε σχετικά μακριά 5 λεπτά πριν το ραντεβού, να κατουριέμαι αφόρητα κ να μην μπορώ να περπατήσω κ τελικά φτάσαμε τσακωμένοι εννοείται 12.01. Καταλαβαίνετε άγχος-θα τον έπνιγα σήμερα!).

Αnyway!Ο μπέμπης 380 γρ. όλα πολύ καλά- το ίδιο κ εγώ-με βοήθησε πολύ το salospir στις μητριαίες αρτηρίες!Κουτσοείδαμε και μουτράκι, γιατί έβαζε συνέχεια το χέρι μπροστά- μου πήρε το σαγόνι το μωρό!Το μοναδικό πράγμα που δεν ήθελα να μου πάρει δηλ!:lol:. Οι γονείς μου κ η αδελφή μου μού είπαν ότι ήμουν ίδια με το μωρό!

Τέλος, έχω πρόσθιο πλακούντα που απορροφά τους κραδασμούς κ γι αυτό δεν ακούω τίποτα. όταν μεγαλώσει μου είπε θα είναι αισθητά τα χτυπήματα!Αυτά!

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, manaoula είπε:

Καλησπέρα. Είμαι μια από τις μανούλες Ιουλίου και μάλλον είμαι η πρωτη του Ιουλίου. Τέλος του μήνα έχω β επιπέδου και δεν μπορώ να κλείσω ραντεβού σε νοσοκομείο καθώς έχουν κλείσει όλα οπότε ψάχνω κάπου ιδιωτικά στην Αθήνα. Εσείς που κάνατε ή θα κάνετε υπέρηχο; αν δεν επιτρέπεται εδώ θα ήθελα να μου πείτε σε προσωπικό μήνυμα 

Πάρε ένα νυφικό σε στυλ αμπΐρ. Είναι αυτό που ξεκινάει φαρδύ και ριχτό κάτω από το στήθος (στα πλευρά περίπου). Πιστεύω είναι το κατάλληλο για προχωρημένη εγκυμοσύνη. Η ώρα η καλή σου εύχομαι

Σ ευχαριστώ πολύ! Σε γραμμή αμπιρ ψάχνω! είναι πιο βολικά.

Εγώ β επιπέδου έχω την Τετάρτη. Παρόλο που με παρακολουθεί γυναικολόγος του Έλενα, την β επιπέδου (όπως και την αυχενική) την κάνω ιδιωτικά έξω λόγου του ότι ασχολούνται περισσότερο και με λεπτομέρεια. Σου στέλνω pm

Just now, BILLE είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!Πόσα νέα σήμερα έχετε!

@ΒαλεντιναΧ πολλά περαστικά εύχομαι! @HopeMe η ώρα η καλή!Αυτό που είπαν τα κορίτσια!Αμπίρ γραμμή! Η΄ αυτό που είχα κάνει εγώ, γιατί είχα τρελαθεί με τις τιμές-πήγα σε μια μοδίστρα κ της είπα θέλω ΦΟΡΕΜΑ όχι νυφικό για ΠΟΛΙΤΙΚΟ γάμο!έφτιαξα ένα τέλειο που φαινόταν ότι κόστισε μια περιουσία, ενώ πλήρωσα μόνο 500 ευρώ κ ήταν ραμμένο πάνω μου! @ΧρυσαΜ 10 μέρες ρε θηρίο; εγώ στις 2 μάξιμουμ έχω μιλήσει!Κ εμείς  ρίξαμε ένα μάτσς το Σκ. Ας όψεται που σήμερα είχαμε Β-Επιπέδου (ρίξαμε βέβαια ένα μέσα στο αυτοκίνητο, γιατί επέμενε να πάμε από ένα συγκεκριμένο δρόμο κ τελικά πέσαμε σε κίνηση, παρκάραμε σχετικά μακριά 5 λεπτά πριν το ραντεβού, να κατουριέμαι αφόρητα κ να μην μπορώ να περπατήσω κ τελικά φτάσαμε τσακωμένοι εννοείται 12.01. Καταλαβαίνετε άγχος-θα τον έπνιγα σήμερα!).

Αnyway!Ο μπέμπης 380 γρ. όλα πολύ καλά- το ίδιο κ εγώ-με βοήθησε πολύ το salospir στις μητριαίες αρτηρίες!Κουτσοείδαμε και μουτράκι, γιατί έβαζε συνέχεια το χέρι μπροστά- μου πήρε το σαγόνι το μωρό!Το μοναδικό πράγμα που δεν ήθελα να μου πάρει δηλ!:lol:. Οι γονείς μου κ η αδελφή μου μού είπαν ότι ήμουν ίδια με το μωρό!

Τέλος, έχω πρόσθιο πλακούντα που απορροφά τους κραδασμούς κ γι αυτό δεν ακούω τίποτα. όταν μεγαλώσει μου είπε θα είναι αισθητά τα χτυπήματα!Αυτά!

 

Τέλεια τα νέα σου εφόσον το μωράκι σου είναι υγιέστατο. Ανυπομονώ κι εγώ να δω προσωπάκι και χαρακτηριστικά γιατί όλο το φανταζόμαστε. Εγώ πάλι τσακώνομαι με τις μικρές (16,5 & 15 ετών) λόγω αντίδρασης στην εγκυμοσύνη και στο γάμο, παρόλο που συγκατοικούμε όλοι μαζί 9 χρόνια! Επαναστάτες χωρίς αιτία. Μέχρι ότι θα πάνε στον πατέρα τους μου είπανε και έσκασα στα κλάματα όλο το ΣΚ. Α! Επίσης στο γάμο δεν θέλουν να παρευρίσκονται.... Εσείς, τι αλλά;:unsure:

ΥΓ. Άντε μετά να φύγει η σύσπαση

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Κι εγώ έχω πήξει στο διάβασμα και δεν προλαβαίνω να καταθέσω εργασίες, οι οποίες είναι υποχρεωτικές σε εμάς και έχουν ρόλο εξεταστικής στο 30%, άρα δεν είναι απλές εργασίες. Μόλις παρέδωσα 2 και πρεπει στο εξής κάθε μήνα να καταθέτω 2 και είναι σε δύσκολα μαθήματα (οικονομικά). Πέραν όλων των άλλων βέβαια, παντρεύομαι και σε 1 μήνα και να δω που θα βρω νυφικό από το κρεβάτι :mrgreen:. Πάντως οι πιθανότητες ήταν από τα αγαπημένα μου :shock:.

@Φραουλίτσα* δυστυχώς είναι έτσι ο τρόπος εξέτασης πλέον που επίτηδες βάζουν αρνητικη βαθμολόγηση και περιορισμό χρόνου ώστε να φανει η βαθιά κατανόηση της ύλης. Έχει καθιερωθεί πλέον αυτός ο τρόπος εξέτασης σε πολλά τριτοβάθμια ιδρύματα. Εγώ εξεταστεί και θα εξεταστών ξανά κι εγώ με τέτοιου είδους εξέταση και γνωρίζω πως είναι. Μου έτυχε στη λογιστική να εξετάζομαι έτσι και ΜΟ για κάθε ερώτημα δίνανε 2 λεπτά, που έπρεπε να μελετήσεις ισολογισμους, κόστη κλπ. Δραμα!! 

Υπομονή @ΧρυσαΜ. Τουλαχιστον δίνεις τμηματικά την ύλη, σε αντίθεση με εμένα που έχω εξεταστική κάθε καλοκαίρι αλλά 1 θεματική ενότητα δική μας αντίστοιχει σε 8 άλλων πανεπιστημίων. Εκεί να δεις πηξιμο και λιώσιμο λόγω συσσωρευμένης ύλης....

Τέλεια νέα αγάπη μου, η ώρα η καλή!! τώρα που είσαι και στο σπιτι θα μπορείς να ασχοληθείς με κάτι να ξεχνιέσαι!! Όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι!! Όσο για τις κόρες σου τις καταλαβαίνω απ τη μια γιατί κ εμένα η μαμά μου παντρεύτηκε ξανά όταν ήμουν 17, είναι λογικό να αντιδρούν με νεύρα για το παραμικρό, αλλά δεν έχει σημασία, θα τους περάσει αργά ή γρήγορα αφού έτσι κ αλλιώς είστε καλά! 

πρίν από 42 λεπτά , BILLE είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!Πόσα νέα σήμερα έχετε!

@ΒαλεντιναΧ πολλά περαστικά εύχομαι! @HopeMe η ώρα η καλή!Αυτό που είπαν τα κορίτσια!Αμπίρ γραμμή! Η΄ αυτό που είχα κάνει εγώ, γιατί είχα τρελαθεί με τις τιμές-πήγα σε μια μοδίστρα κ της είπα θέλω ΦΟΡΕΜΑ όχι νυφικό για ΠΟΛΙΤΙΚΟ γάμο!έφτιαξα ένα τέλειο που φαινόταν ότι κόστισε μια περιουσία, ενώ πλήρωσα μόνο 500 ευρώ κ ήταν ραμμένο πάνω μου! @ΧρυσαΜ 10 μέρες ρε θηρίο; εγώ στις 2 μάξιμουμ έχω μιλήσει!Κ εμείς  ρίξαμε ένα μάτσς το Σκ. Ας όψεται που σήμερα είχαμε Β-Επιπέδου (ρίξαμε βέβαια ένα μέσα στο αυτοκίνητο, γιατί επέμενε να πάμε από ένα συγκεκριμένο δρόμο κ τελικά πέσαμε σε κίνηση, παρκάραμε σχετικά μακριά 5 λεπτά πριν το ραντεβού, να κατουριέμαι αφόρητα κ να μην μπορώ να περπατήσω κ τελικά φτάσαμε τσακωμένοι εννοείται 12.01. Καταλαβαίνετε άγχος-θα τον έπνιγα σήμερα!).

Αnyway!Ο μπέμπης 380 γρ. όλα πολύ καλά- το ίδιο κ εγώ-με βοήθησε πολύ το salospir στις μητριαίες αρτηρίες!Κουτσοείδαμε και μουτράκι, γιατί έβαζε συνέχεια το χέρι μπροστά- μου πήρε το σαγόνι το μωρό!Το μοναδικό πράγμα που δεν ήθελα να μου πάρει δηλ!:lol:. Οι γονείς μου κ η αδελφή μου μού είπαν ότι ήμουν ίδια με το μωρό!

Τέλος, έχω πρόσθιο πλακούντα που απορροφά τους κραδασμούς κ γι αυτό δεν ακούω τίποτα. όταν μεγαλώσει μου είπε θα είναι αισθητά τα χτυπήματα!Αυτά!

 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου ! Μεγάλωσε ο μπέμπης!!! Να χαιρεσαι που σου μοιαζει ,σκεψου να τον εχεις 9 μηνες στην κοιλιτσα κ να βγαινει ίδιος ο αντρας σου χαχαχα !! κ εμείς για τέτοια μαλώνουμε όλη την ωρα, δεν καταλαβαίνουν οι άντρες ότι δεν είμαστε για πολλά πολλά αυτή την περίοδο κ μας πάνε κόντρα! 

Just now, FlowerMom είπε:

Κορίτσια όταν κλείνουμε ποια εβδομάδα μπαίνουμε στον 6ο; Έχω μπερδευτεί

Κ εγώ έχω μπερδευτεί με αυτό το θέμα!! Είμαι 21w1d άρα διανύσω την 22η εβδομάδα; άρα έχω μπει στον 6ο μήνα; ο εκτός ξέρω ότι είναι από την 22η έως την 26η! Αλλά δεν ξέρω αν μπαίνω στον έκτο όταν κλείνω την 21η η όταν κλείνω την 22η εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Τέλεια νέα αγάπη μου, η ώρα η καλή!! τώρα που είσαι και στο σπιτι θα μπορείς να ασχοληθείς με κάτι να ξεχνιέσαι!! Όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι!! Όσο για τις κόρες σου τις καταλαβαίνω απ τη μια γιατί κ εμένα η μαμά μου παντρεύτηκε ξανά όταν ήμουν 17, είναι λογικό να αντιδρούν με νεύρα για το παραμικρό, αλλά δεν έχει σημασία, θα τους περάσει αργά ή γρήγορα αφού έτσι κ αλλιώς είστε καλά! 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου ! Μεγάλωσε ο μπέμπης!!! Να χαιρεσαι που σου μοιαζει ,σκεψου να τον εχεις 9 μηνες στην κοιλιτσα κ να βγαινει ίδιος ο αντρας σου χαχαχα !! κ εμείς για τέτοια μαλώνουμε όλη την ωρα, δεν καταλαβαίνουν οι άντρες ότι δεν είμαστε για πολλά πολλά αυτή την περίοδο κ μας πάνε κόντρα! 

Κ εγώ έχω μπερδευτεί με αυτό το θέμα!! Είμαι 21w1d άρα διανύσω την 22η εβδομάδα; άρα έχω μπει στον 6ο μήνα; ο εκτός ξέρω ότι είναι από την 22η έως την 26η! Αλλά δεν ξέρω αν μπαίνω στον έκτο όταν κλείνω την 21η η όταν κλείνω την 22η εβδομάδα!

18&1 έχει μπει στον 5ο εδώ και μια μέρα

22&1 έχεις μπει στον 6ο εδώ και μια μέρα

27&1 έχεις μπει στον 7ο εδώ και μια μέρα

31&1 έχεις μπει στον 8ο εδώ και μια μέρα

36&1 έχεις μπει στον 9ο εδώ και μια μέρα....

@FlowerMom

Τα είχα μελετήσει εις βάθος στην κόρη μου και τα έχω σημειωμένα τώρα απλά λεω κάθε 1 αλλάζω μήνα!! Να φανταστείτε τους είχα πρήξει όλους με τις εβδομαδες να μετράω και να τους κάνω κήρυγμα που τα έχει μάθει η μάνα μου και μου λέει την Πέμπτη μπήκες στον 5ο σήμερα ε??? Ήμουν 18εβδομαδων και της λέω ναι αλλά εγώ μετράω κάθε 1 του μηνα λέει θα μας τρελάνεις εσυυυυυυυυ

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαμε ξενοδοχείο παραγγειλαμε να φάμε γτ λυσσαξαμε της πείνας.... 

Όλα καλά με τη μπέμπα μας, 486γραμμαρια. Το μόνο θεματακι είναι μια ελαφρά διάταση στα νεφρά της που κατά 80% θα φύγει μέχρι τη γέννα. Στις 32 εβδομάδες θα το ξαναδούμε. Αλλααααα έχει χειλαρες η θεα

  • Μου αρέσει 11

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Ηρθαμε ξενοδοχείο παραγγειλαμε να φάμε γτ λυσσαξαμε της πείνας.... 

Όλα καλά με τη μπέμπα μας, 486γραμμαρια. Το μόνο θεματακι είναι μια ελαφρά διάταση στα νεφρά της που κατά 80% θα φύγει μέχρι τη γέννα. Στις 32 εβδομάδες θα το ξαναδούμε. Αλλααααα έχει χειλαρες η θεα

Mπραβο κορίτσι μου όλα καλά με την μπεμπαρα σας!!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Ηρθαμε ξενοδοχείο παραγγειλαμε να φάμε γτ λυσσαξαμε της πείνας.... 

Όλα καλά με τη μπέμπα μας, 486γραμμαρια. Το μόνο θεματακι είναι μια ελαφρά διάταση στα νεφρά της που κατά 80% θα φύγει μέχρι τη γέννα. Στις 32 εβδομάδες θα το ξαναδούμε. Αλλααααα έχει χειλαρες η θεα

Τέλεια!!! Όλα καλά και να φύγει και η διάσταση!!!

Just now, Evouska είπε:

Τέλεια νέα αγάπη μου, η ώρα η καλή!! τώρα που είσαι και στο σπιτι θα μπορείς να ασχοληθείς με κάτι να ξεχνιέσαι!! Όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι!! Όσο για τις κόρες σου τις καταλαβαίνω απ τη μια γιατί κ εμένα η μαμά μου παντρεύτηκε ξανά όταν ήμουν 17, είναι λογικό να αντιδρούν με νεύρα για το παραμικρό, αλλά δεν έχει σημασία, θα τους περάσει αργά ή γρήγορα αφού έτσι κ αλλιώς είστε καλά! 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου ! Μεγάλωσε ο μπέμπης!!! Να χαιρεσαι που σου μοιαζει ,σκεψου να τον εχεις 9 μηνες στην κοιλιτσα κ να βγαινει ίδιος ο αντρας σου χαχαχα !! κ εμείς για τέτοια μαλώνουμε όλη την ωρα, δεν καταλαβαίνουν οι άντρες ότι δεν είμαστε για πολλά πολλά αυτή την περίοδο κ μας πάνε κόντρα! 

Κ εγώ έχω μπερδευτεί με αυτό το θέμα!! Είμαι 21w1d άρα διανύσω την 22η εβδομάδα; άρα έχω μπει στον 6ο μήνα; ο εκτός ξέρω ότι είναι από την 22η έως την 26η! Αλλά δεν ξέρω αν μπαίνω στον έκτο όταν κλείνω την 21η η όταν κλείνω την 22η εβδομάδα!

Εμένα αυτο εγινε με την κόρη μου!!!! Με το που γεννήθηκε ίδια ο πατέρας της!!!! Ευτυχώς πήρε την δική μου σωματοδομή!!

4 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Κι εγώ έχω πήξει στο διάβασμα και δεν προλαβαίνω να καταθέσω εργασίες, οι οποίες είναι υποχρεωτικές σε εμάς και έχουν ρόλο εξεταστικής στο 30%, άρα δεν είναι απλές εργασίες. Μόλις παρέδωσα 2 και πρεπει στο εξής κάθε μήνα να καταθέτω 2 και είναι σε δύσκολα μαθήματα (οικονομικά). Πέραν όλων των άλλων βέβαια, παντρεύομαι και σε 1 μήνα και να δω που θα βρω νυφικό από το κρεβάτι :mrgreen:. Πάντως οι πιθανότητες ήταν από τα αγαπημένα μου :shock:.

@Φραουλίτσα* δυστυχώς είναι έτσι ο τρόπος εξέτασης πλέον που επίτηδες βάζουν αρνητικη βαθμολόγηση και περιορισμό χρόνου ώστε να φανει η βαθιά κατανόηση της ύλης. Έχει καθιερωθεί πλέον αυτός ο τρόπος εξέτασης σε πολλά τριτοβάθμια ιδρύματα. Εγώ εξεταστεί και θα εξεταστών ξανά κι εγώ με τέτοιου είδους εξέταση και γνωρίζω πως είναι. Μου έτυχε στη λογιστική να εξετάζομαι έτσι και ΜΟ για κάθε ερώτημα δίνανε 2 λεπτά, που έπρεπε να μελετήσεις ισολογισμους, κόστη κλπ. Δραμα!! 

Υπομονή @ΧρυσαΜ. Τουλαχιστον δίνεις τμηματικά την ύλη, σε αντίθεση με εμένα που έχω εξεταστική κάθε καλοκαίρι αλλά 1 θεματική ενότητα δική μας αντίστοιχει σε 8 άλλων πανεπιστημίων. Εκεί να δεις πηξιμο και λιώσιμο λόγω συσσωρευμένης ύλης....

Έχουν περάσει Χρόνια που έδινα εξεταστική, και ήμουν και σε τμήμα της φιλοσοφικής οπότε τα θέματα ήταν ανάπτυξης σελίδων... Καλή επιτυχία κορίτσια και πολλά μπράβο για τις αντοχές σας!!!

Με το καλό και ο γάμος και βίων ανθόσπαρτο!!! Και σύντομα ο νεος απόγονος!!! Οι κορες σου είναι και στην εφηβεια και δύσκολα τα πράγματα. Αν μπορείς μίλησέ τους πες τους ότι πληγώνεσαι και τις θες δίπλα σου σε αυτές τις σημαντικές στιγμές. Πιστεύω θα σε καταλάβουν. Απλά ίσως αντιδράνε. Στην τελική δεν πρέπει να είσαι και εσυ ευτυχισμένη; Εκτός απο μητέρα είσαι και γυναίκα.

2 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!Πόσα νέα σήμερα έχετε!

@ΒαλεντιναΧ πολλά περαστικά εύχομαι! @HopeMe η ώρα η καλή!Αυτό που είπαν τα κορίτσια!Αμπίρ γραμμή! Η΄ αυτό που είχα κάνει εγώ, γιατί είχα τρελαθεί με τις τιμές-πήγα σε μια μοδίστρα κ της είπα θέλω ΦΟΡΕΜΑ όχι νυφικό για ΠΟΛΙΤΙΚΟ γάμο!έφτιαξα ένα τέλειο που φαινόταν ότι κόστισε μια περιουσία, ενώ πλήρωσα μόνο 500 ευρώ κ ήταν ραμμένο πάνω μου! @ΧρυσαΜ 10 μέρες ρε θηρίο; εγώ στις 2 μάξιμουμ έχω μιλήσει!Κ εμείς  ρίξαμε ένα μάτσς το Σκ. Ας όψεται που σήμερα είχαμε Β-Επιπέδου (ρίξαμε βέβαια ένα μέσα στο αυτοκίνητο, γιατί επέμενε να πάμε από ένα συγκεκριμένο δρόμο κ τελικά πέσαμε σε κίνηση, παρκάραμε σχετικά μακριά 5 λεπτά πριν το ραντεβού, να κατουριέμαι αφόρητα κ να μην μπορώ να περπατήσω κ τελικά φτάσαμε τσακωμένοι εννοείται 12.01. Καταλαβαίνετε άγχος-θα τον έπνιγα σήμερα!).

Αnyway!Ο μπέμπης 380 γρ. όλα πολύ καλά- το ίδιο κ εγώ-με βοήθησε πολύ το salospir στις μητριαίες αρτηρίες!Κουτσοείδαμε και μουτράκι, γιατί έβαζε συνέχεια το χέρι μπροστά- μου πήρε το σαγόνι το μωρό!Το μοναδικό πράγμα που δεν ήθελα να μου πάρει δηλ!:lol:. Οι γονείς μου κ η αδελφή μου μού είπαν ότι ήμουν ίδια με το μωρό!

Τέλος, έχω πρόσθιο πλακούντα που απορροφά τους κραδασμούς κ γι αυτό δεν ακούω τίποτα. όταν μεγαλώσει μου είπε θα είναι αισθητά τα χτυπήματα!Αυτά!

 

Εγω είχα παρει νυφικό απο ένα μαγαζί με φορέματα, έτσι και αλλιώς δεν ήθελα φουσκωτά. 350 ευρω είχα δώσει. Τελικά μπέμπης; Κορίτσι δεν σου είχε πει ο γιατρός; Πολύ τσαχπίνικο το μωρο όλο κόλπα σας κάνει!!! Γερο να είναι!!! Μούτρα και γω δυστυχώς δεν μπορώ να κρατάω, και μεις με τον άντρα μου σαν και σας και στο αμάξι μπορούμε να τσακωθούμε άνετα!!!

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...