Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Κορίτσια και γω που και που γίνομαι μούσκεμα εκεί που κάθομαι. Σαν να φεύγουν όλα τα υγρά μαζεμένα. Το είχα και στη κόρη μου αυτό ο γιατρός είπε λόγω προγεστερόνης θα έχω αυξημένα υγρά . 

Εμενα με πιάνουν πονακια που και που. Ειδικά Παρασκευή Σάββατο ήταν έντονα. 

Δεν έχω καταλάβει ποτέ έφτασα στον 5 ο με την καραντίνα .τη μικρή .τη δουλειά και όλη την κατασταση. .

Έχω ραντεβού τη Παρασκευή στο γιατρό και θα μου πει πότε να κάνω τη β επιπέδου.λογικα θα πάω γύρω στις 15 του μηνός.

Σήμερα έστειλα τη μεταπτυχιακη μου εργασία στην καθηγήτρια και μάλλον παρουσιάζω 12 του μήνα. Έχει παρουσιάσει καμιά κοπέλα. Έχω πεθάνει από το άγχος.τι ρωτάνε ?.τι να προσέξω στην παρουσίαση?

Έχω και άγχος με το μωρό να είναι όλα καλά. Να μην μικρύνει ο τράχηλος άλλο. Σκέφτομαι τι μου λείπει για το δεύτερο. Σιγά σιγά να κάνω ένα πλάνο αγορών. 

Εγώ το νυφικό μου το πήρα στο black Friday. 500€ αγορά. Ήταν από αυτά που τα νοικιάζουν .είχε φορεθεί ακόμα μια φορά. 

Τώρα το έχω στη ντουλάπα και σκέφτομαι κάποια στιγμή να το μεταποίησω σε τύπου κοκτέιλ dress. Ίσως για τη βάφτιση της δεύτερης .

Ονόματα σκεφτήκατε?

  • Μου αρέσει 3

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Κι εγώ έχω πήξει στο διάβασμα και δεν προλαβαίνω να καταθέσω εργασίες, οι οποίες είναι υποχρεωτικές σε εμάς και έχουν ρόλο εξεταστικής στο 30%, άρα δεν είναι απλές εργασίες. Μόλις παρέδωσα 2 και πρεπει στο εξής κάθε μήνα να καταθέτω 2 και είναι σε δύσκολα μαθήματα (οικονομικά). Πέραν όλων των άλλων βέβαια, παντρεύομαι και σε 1 μήνα και να δω που θα βρω νυφικό από το κρεβάτι :mrgreen:. Πάντως οι πιθανότητες ήταν από τα αγαπημένα μου :shock:.

@Φραουλίτσα* δυστυχώς είναι έτσι ο τρόπος εξέτασης πλέον που επίτηδες βάζουν αρνητικη βαθμολόγηση και περιορισμό χρόνου ώστε να φανει η βαθιά κατανόηση της ύλης. Έχει καθιερωθεί πλέον αυτός ο τρόπος εξέτασης σε πολλά τριτοβάθμια ιδρύματα. Εγώ εξεταστεί και θα εξεταστών ξανά κι εγώ με τέτοιου είδους εξέταση και γνωρίζω πως είναι. Μου έτυχε στη λογιστική να εξετάζομαι έτσι και ΜΟ για κάθε ερώτημα δίνανε 2 λεπτά, που έπρεπε να μελετήσεις ισολογισμους, κόστη κλπ. Δραμα!! 

Υπομονή @ΧρυσαΜ. Τουλαχιστον δίνεις τμηματικά την ύλη, σε αντίθεση με εμένα που έχω εξεταστική κάθε καλοκαίρι αλλά 1 θεματική ενότητα δική μας αντίστοιχει σε 8 άλλων πανεπιστημίων. Εκεί να δεις πηξιμο και λιώσιμο λόγω συσσωρευμένης ύλης....

Δε μπορείς να πας για πρόβα; να δεις ένα δύο φορέματα και να πας; δε γίνεται να το πάρεις αν δεν το έχεις δοκιμάσει... Δύσκολο... Το νούμερο τώρα, συμφωνώ με την άποψη στενό στο στήθος φαρδύ από κάτω. Κι εγώ έτσι το είχα, πολύ απλό, μουσελινα όλο ήταν και το έχω ντουλάπα. Δεν ξέρω καν αν το κάνω μεταποίηση. Λογικά θα το αφήσω στην κόρη να το κάνει ο, τι θέλει. 

4 ώρες πρίν, manaoula είπε:

Καλησπέρα. Είμαι μια από τις μανούλες Ιουλίου και μάλλον είμαι η πρωτη του Ιουλίου. Τέλος του μήνα έχω β επιπέδου και δεν μπορώ να κλείσω ραντεβού σε νοσοκομείο καθώς έχουν κλείσει όλα οπότε ψάχνω κάπου ιδιωτικά στην Αθήνα. Εσείς που κάνατε ή θα κάνετε υπέρηχο; αν δεν επιτρέπεται εδώ θα ήθελα να μου πείτε σε προσωπικό μήνυμα 

Πάρε ένα νυφικό σε στυλ αμπΐρ. Είναι αυτό που ξεκινάει φαρδύ και ριχτό κάτω από το στήθος (στα πλευρά περίπου). Πιστεύω είναι το κατάλληλο για προχωρημένη εγκυμοσύνη. Η ώρα η καλή σου εύχομαι

Στο μητέρα την κάνω εγώ συνήθως, δίνω 98€ ιδιωτικά. Εννοώ ότι δεν ξέρω αν γράφεται. Ωστόσο, έχω ακούσει από φίλη ότι μπορεί να στη γράψει ο γιατρός και πας στη βιοϊατρική και την κάνεις με 10€

3 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!Πόσα νέα σήμερα έχετε!

@ΒαλεντιναΧ πολλά περαστικά εύχομαι! @HopeMe η ώρα η καλή!Αυτό που είπαν τα κορίτσια!Αμπίρ γραμμή! Η΄ αυτό που είχα κάνει εγώ, γιατί είχα τρελαθεί με τις τιμές-πήγα σε μια μοδίστρα κ της είπα θέλω ΦΟΡΕΜΑ όχι νυφικό για ΠΟΛΙΤΙΚΟ γάμο!έφτιαξα ένα τέλειο που φαινόταν ότι κόστισε μια περιουσία, ενώ πλήρωσα μόνο 500 ευρώ κ ήταν ραμμένο πάνω μου! @ΧρυσαΜ 10 μέρες ρε θηρίο; εγώ στις 2 μάξιμουμ έχω μιλήσει!Κ εμείς  ρίξαμε ένα μάτσς το Σκ. Ας όψεται που σήμερα είχαμε Β-Επιπέδου (ρίξαμε βέβαια ένα μέσα στο αυτοκίνητο, γιατί επέμενε να πάμε από ένα συγκεκριμένο δρόμο κ τελικά πέσαμε σε κίνηση, παρκάραμε σχετικά μακριά 5 λεπτά πριν το ραντεβού, να κατουριέμαι αφόρητα κ να μην μπορώ να περπατήσω κ τελικά φτάσαμε τσακωμένοι εννοείται 12.01. Καταλαβαίνετε άγχος-θα τον έπνιγα σήμερα!).

Αnyway!Ο μπέμπης 380 γρ. όλα πολύ καλά- το ίδιο κ εγώ-με βοήθησε πολύ το salospir στις μητριαίες αρτηρίες!Κουτσοείδαμε και μουτράκι, γιατί έβαζε συνέχεια το χέρι μπροστά- μου πήρε το σαγόνι το μωρό!Το μοναδικό πράγμα που δεν ήθελα να μου πάρει δηλ!:lol:. Οι γονείς μου κ η αδελφή μου μού είπαν ότι ήμουν ίδια με το μωρό!

Τέλος, έχω πρόσθιο πλακούντα που απορροφά τους κραδασμούς κ γι αυτό δεν ακούω τίποτα. όταν μεγαλώσει μου είπε θα είναι αισθητά τα χτυπήματα!Αυτά!

 

Μπράβο ο μπέμπης σου, πολύ καλά τα νέα!!! Ναιι άσε με..... Έχω νευριάσει καιρό και έκανα το μπαμ επιτέλους. 

3 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Σε γραμμή αμπιρ ψάχνω! είναι πιο βολικά.

Εγώ β επιπέδου έχω την Τετάρτη. Παρόλο που με παρακολουθεί γυναικολόγος του Έλενα, την β επιπέδου (όπως και την αυχενική) την κάνω ιδιωτικά έξω λόγου του ότι ασχολούνται περισσότερο και με λεπτομέρεια. Σου στέλνω pm

Τέλεια τα νέα σου εφόσον το μωράκι σου είναι υγιέστατο. Ανυπομονώ κι εγώ να δω προσωπάκι και χαρακτηριστικά γιατί όλο το φανταζόμαστε. Εγώ πάλι τσακώνομαι με τις μικρές (16,5 & 15 ετών) λόγω αντίδρασης στην εγκυμοσύνη και στο γάμο, παρόλο που συγκατοικούμε όλοι μαζί 9 χρόνια! Επαναστάτες χωρίς αιτία. Μέχρι ότι θα πάνε στον πατέρα τους μου είπανε και έσκασα στα κλάματα όλο το ΣΚ. Α! Επίσης στο γάμο δεν θέλουν να παρευρίσκονται.... Εσείς, τι αλλά;:unsure:

ΥΓ. Άντε μετά να φύγει η σύσπαση

Εντάξει τις κόρες σου κι εγώ τις καταλαβαίνω επειδή είναι στην εφηβεία. Κι εγώ θα διαφωνούσα οικτρά αν οι γονείς μου ξαναπαντρευόντουσαν και αν κάνανε κι άλλο παιδί. Σαν παιδί τους το βλέπω σαν προδωσια, κάπως έτσι. Θα τούς έλεγα πού πας τώρα στα πίσω πίσω. Ωστόσο, εξω από το όλο θέμα, από μια τελείως αντικειμενική σκοπιά, δε μάς πέφτει λόγος και θα έπρεπε να χαιρόμαστε που δεν είστε μόνοι στη ζωή και βρήκατε έναν άνθρωπο να ταιριάξτε. Είναι πολύ δύσκολο να το αντιληφθείς αυτό πόσο μάλλον όταν είσαι στην εφηβεία. Σίγουρα όταν δουν το μωρό, θα κάνουν στροφή 180°. Μην τις παρεξηγείς και κατά τη γνώμη μου, μην τούς ξαναπείς καν για το γάμο. Αρκεί που ξέρουν το ποσο πολύ χαρούμενη θα είσαι αν παρευρεθούν. Από εκεί κι έπειτα, ας κάνουν ο, τι καταλαβαίνουν. Μήπως να έκανε και ο μπαμπάς μια κουβέντα; 

Just now, Μαρία1430 είπε:

Ηρθαμε ξενοδοχείο παραγγειλαμε να φάμε γτ λυσσαξαμε της πείνας.... 

Όλα καλά με τη μπέμπα μας, 486γραμμαρια. Το μόνο θεματακι είναι μια ελαφρά διάταση στα νεφρά της που κατά 80% θα φύγει μέχρι τη γέννα. Στις 32 εβδομάδες θα το ξαναδούμε. Αλλααααα έχει χειλαρες η θεα

Μία χαρά το μωρό σας!!! Με το καλο!!! 

Just now, λιλιτο είπε:

Κορίτσια και γω που και που γίνομαι μούσκεμα εκεί που κάθομαι. Σαν να φεύγουν όλα τα υγρά μαζεμένα. Το είχα και στη κόρη μου αυτό ο γιατρός είπε λόγω προγεστερόνης θα έχω αυξημένα υγρά . 

Εμενα με πιάνουν πονακια που και που. Ειδικά Παρασκευή Σάββατο ήταν έντονα. 

Δεν έχω καταλάβει ποτέ έφτασα στον 5 ο με την καραντίνα .τη μικρή .τη δουλειά και όλη την κατασταση. .

Έχω ραντεβού τη Παρασκευή στο γιατρό και θα μου πει πότε να κάνω τη β επιπέδου.λογικα θα πάω γύρω στις 15 του μηνός.

Σήμερα έστειλα τη μεταπτυχιακη μου εργασία στην καθηγήτρια και μάλλον παρουσιάζω 12 του μήνα. Έχει παρουσιάσει καμιά κοπέλα. Έχω πεθάνει από το άγχος.τι ρωτάνε ?.τι να προσέξω στην παρουσίαση?

Έχω και άγχος με το μωρό να είναι όλα καλά. Να μην μικρύνει ο τράχηλος άλλο. Σκέφτομαι τι μου λείπει για το δεύτερο. Σιγά σιγά να κάνω ένα πλάνο αγορών. 

Εγώ το νυφικό μου το πήρα στο black Friday. 500€ αγορά. Ήταν από αυτά που τα νοικιάζουν .είχε φορεθεί ακόμα μια φορά. 

Τώρα το έχω στη ντουλάπα και σκέφτομαι κάποια στιγμή να το μεταποίησω σε τύπου κοκτέιλ dress. Ίσως για τη βάφτιση της δεύτερης .

Ονόματα σκεφτήκατε?

Εμάς είναι τεράστιο μπέρδεμα το όνομα....ή Ειρήνη ή Χρυσοβαλάντω αν είναι κορίτσι και αν είναι αγόρι Ειρηναίος Αντώνης

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστω για τις απαντήσεις, με ανακουφιστεί. Τις δικαιολογω αν και τις προετοιμάζω εδώ και 1,5 χρόνο από την 1η παλινδρομη. Ότι έχουν σήμερα, αυτά τα λίγα που μπόρεσα, τα κατάφερα με τις δικές μου δυναμεις και την υποστήριξη του μέλλον συζύγου αφού ο πατέρας τους ήταν άφαντος και αδιάφορος όλα αυτά τα χρόνια. Το θεωρώ άδικο και αχάριστο έως ένα βαθμό. Από την άλλη τις δικαιολογω και τις λατρεύω. Έχω κανονίσει ραντεβού με ψυχολόγο ώστε να λάβω κάποιες κατευθύνσεις και να συζητήσει και μαζί τους. Ό Θεός να βάλει το χέρι του!

Πολύ χάρηκα με τις β επιπέδου κορίτσια! Κοντοζυγωνει και η δική μου. Ανυπομονώ να δω φατσακι. 

Μια μεγάλη αγκαλιά στην καθεμία σας. Είναι πολύ σημαντικό να είμαστε μαζί σε όλα. Σας ευχαριστώ!

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Δε μπορείς να πας για πρόβα; να δεις ένα δύο φορέματα και να πας; δε γίνεται να το πάρεις αν δεν το έχεις δοκιμάσει... Δύσκολο... Το νούμερο τώρα, συμφωνώ με την άποψη στενό στο στήθος φαρδύ από κάτω. Κι εγώ έτσι το είχα, πολύ απλό, μουσελινα όλο ήταν και το έχω ντουλάπα. Δεν ξέρω καν αν το κάνω μεταποίηση. Λογικά θα το αφήσω στην κόρη να το κάνει ο, τι θέλει. 

Στο μητέρα την κάνω εγώ συνήθως, δίνω 98€ ιδιωτικά. Εννοώ ότι δεν ξέρω αν γράφεται. Ωστόσο, έχω ακούσει από φίλη ότι μπορεί να στη γράψει ο γιατρός και πας στη βιοϊατρική και την κάνεις με 10€

Μπράβο ο μπέμπης σου, πολύ καλά τα νέα!!! Ναιι άσε με..... Έχω νευριάσει καιρό και έκανα το μπαμ επιτέλους. 

Εντάξει τις κόρες σου κι εγώ τις καταλαβαίνω επειδή είναι στην εφηβεία. Κι εγώ θα διαφωνούσα οικτρά αν οι γονείς μου ξαναπαντρευόντουσαν και αν κάνανε κι άλλο παιδί. Σαν παιδί τους το βλέπω σαν προδωσια, κάπως έτσι. Θα τούς έλεγα πού πας τώρα στα πίσω πίσω. Ωστόσο, εξω από το όλο θέμα, από μια τελείως αντικειμενική σκοπιά, δε μάς πέφτει λόγος και θα έπρεπε να χαιρόμαστε που δεν είστε μόνοι στη ζωή και βρήκατε έναν άνθρωπο να ταιριάξτε. Είναι πολύ δύσκολο να το αντιληφθείς αυτό πόσο μάλλον όταν είσαι στην εφηβεία. Σίγουρα όταν δουν το μωρό, θα κάνουν στροφή 180°. Μην τις παρεξηγείς και κατά τη γνώμη μου, μην τούς ξαναπείς καν για το γάμο. Αρκεί που ξέρουν το ποσο πολύ χαρούμενη θα είσαι αν παρευρεθούν. Από εκεί κι έπειτα, ας κάνουν ο, τι καταλαβαίνουν. Μήπως να έκανε και ο μπαμπάς μια κουβέντα; 

Μία χαρά το μωρό σας!!! Με το καλο!!! 

Εμάς είναι τεράστιο μπέρδεμα το όνομα....ή Ειρήνη ή Χρυσοβαλάντω αν είναι κορίτσι και αν είναι αγόρι Ειρηναίος Αντώνης

:mrgreen: αυτό ακριβώς μου λέει η μεγάλη μου: εσένα και τη Σάρα είδαμε σε τέτοια ηλικία! :mrgreen:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστω για τις απαντήσεις, με ανακουφιστεί. Τις δικαιολογω αν και τις προετοιμάζω εδώ και 1,5 χρόνο από την 1η παλινδρομη. Ότι έχουν σήμερα, αυτά τα λίγα που μπόρεσα, τα κατάφερα με τις δικές μου δυναμεις και την υποστήριξη του μέλλον συζύγου αφού ο πατέρας τους ήταν άφαντος και αδιάφορος όλα αυτά τα χρόνια. Το θεωρώ άδικο και αχάριστο έως ένα βαθμό. Από την άλλη τις δικαιολογω και τις λατρεύω. Έχω κανονίσει ραντεβού με ψυχολόγο ώστε να λάβω κάποιες κατευθύνσεις και να συζητήσει και μαζί τους. Ό Θεός να βάλει το χέρι του!

Πολύ χάρηκα με τις β επιπέδου κορίτσια! Κοντοζυγωνει και η δική μου. Ανυπομονώ να δω φατσακι. 

Μια μεγάλη αγκαλιά στην καθεμία σας. Είναι πολύ σημαντικό να είμαστε μαζί σε όλα. Σας ευχαριστώ!

:mrgreen: αυτό ακριβώς μου λέει η μεγάλη μου: εσένα και τη Σάρα είδαμε σε τέτοια ηλικία! :mrgreen:

Σιγά καλέ κι αυτές υπερβολικές. Είναι αυτό που σού λεω, αλλιώς το βλέπεις σαν παιδί κι αλλιώς απ έξω. Εμένα δε με νοιάζει καν αν οι γονείς μου έχουν μια σχέση. Για γάμο όμως θα το θεωρήσω καραγκιοζιλικι, γιατί δε μπορώ να είμαι αντικειμενική δυστυχώς!! Όσο και να το θέλω δηλαδή, δε μπορώ! Ενώ αν ήταν μαζί και έκαναν παιδί μετά τα 40, δε θα με ένοιαζε καν, δε θα ανασαινα τίποτα. Γι αυτό σού λέω, όταν είσαι το παιδί, τα βλέπεις διαφορετικά όλα. 

Γνώμη μου είναι να μην τούς αναφέρεις ξανά τίποτα, να λέτε για άλλα θέματα. Να πάρουν το χρόνο τους να δεχθούν την αλλαγή που έρχεται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Ηρθαμε ξενοδοχείο παραγγειλαμε να φάμε γτ λυσσαξαμε της πείνας.... 

Όλα καλά με τη μπέμπα μας, 486γραμμαρια. Το μόνο θεματακι είναι μια ελαφρά διάταση στα νεφρά της που κατά 80% θα φύγει μέχρι τη γέννα. Στις 32 εβδομάδες θα το ξαναδούμε. Αλλααααα έχει χειλαρες η θεα

Συγχαρητήρια αγάπη!! Να καμαρώνεις τις φωτογραφίες της κουκλάρας  σου τώρα!!❤❤ κ όλα καλα θα πάνε με το νεφρό!!

Ναι απ ότι ξέρω σου το δείχνει σε 3d και σου τη δίνει κ σε cd / στικάκι! Προς το παρόν μου έχουν πει ότι δεν επιτρέπεται σύνοδος, θα ρωτήσω ξανά όταν θα πάμε!

@HopeMe μαζί έχουμε την Τετάρτη εμείς!! ❤❤❤

Α κορίτσια σήμερα ήρθε η συρταριερα που παραγγείλαμε για το παιδικό δωμάτιο! Ανυπομονώ να το ετοιμάσουμε σιγά σιγά!!!

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , HopeMe είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστω για τις απαντήσεις, με ανακουφιστεί. Τις δικαιολογω αν και τις προετοιμάζω εδώ και 1,5 χρόνο από την 1η παλινδρομη. Ότι έχουν σήμερα, αυτά τα λίγα που μπόρεσα, τα κατάφερα με τις δικές μου δυναμεις και την υποστήριξη του μέλλον συζύγου αφού ο πατέρας τους ήταν άφαντος και αδιάφορος όλα αυτά τα χρόνια. Το θεωρώ άδικο και αχάριστο έως ένα βαθμό. Από την άλλη τις δικαιολογω και τις λατρεύω. Έχω κανονίσει ραντεβού με ψυχολόγο ώστε να λάβω κάποιες κατευθύνσεις και να συζητήσει και μαζί τους. Ό Θεός να βάλει το χέρι του!

Πολύ χάρηκα με τις β επιπέδου κορίτσια! Κοντοζυγωνει και η δική μου. Ανυπομονώ να δω φατσακι. 

Μια μεγάλη αγκαλιά στην καθεμία σας. Είναι πολύ σημαντικό να είμαστε μαζί σε όλα. Σας ευχαριστώ!

:mrgreen: αυτό ακριβώς μου λέει η μεγάλη μου: εσένα και τη Σάρα είδαμε σε τέτοια ηλικία! :mrgreen:

Δεν γνωρίζω ακριβώς τι γίνεται, αλλά νομίζω ότι τις επηρεάζουν και οι αντιδράσεις απο το περιβάλλον σας, απο παππούδες γιαγιάδες. Άν ακούνε σχόλια νιώθουν άσχημα και ξεσπάνε σε σένα, γιατί δυστυχώς τα παιδιά πάντα ξεσπάνε στην μαμά και είναι πιο αυστηρά μαζί της, ειδικά τα κορίτσια, στον μπαμπά συγχωρούν πολλά, τα βλέπω και στην πεντάχρονη κόρη μου. Αν ήταν οι γύρω σου υποστηρικτικοι θα ήταν και οι κόρες σου πιο μαλακές. Ίσως και η γιαγιά αν τους εξηγούσε ότι έχεις και συ δικαίωμα να είσαι ευτυχισμένη και πόσο πληγώνεσαι; Να σκέφτεσαι ότι κάποια στιγμή θα το καταλάβουν, ίσως αργότερα και θα σου ζητήσουν συγγνώμη. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην πληγώνεσαι, να μην αφήνεις να μπαίνουν όλα μέσα σου. Είναι μικρές, κάποια στιγμή θα καταλάβουν καλά.

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστω για τις απαντήσεις, με ανακουφιστεί. Τις δικαιολογω αν και τις προετοιμάζω εδώ και 1,5 χρόνο από την 1η παλινδρομη. Ότι έχουν σήμερα, αυτά τα λίγα που μπόρεσα, τα κατάφερα με τις δικές μου δυναμεις και την υποστήριξη του μέλλον συζύγου αφού ο πατέρας τους ήταν άφαντος και αδιάφορος όλα αυτά τα χρόνια. Το θεωρώ άδικο και αχάριστο έως ένα βαθμό. Από την άλλη τις δικαιολογω και τις λατρεύω. Έχω κανονίσει ραντεβού με ψυχολόγο ώστε να λάβω κάποιες κατευθύνσεις και να συζητήσει και μαζί τους. Ό Θεός να βάλει το χέρι του!

Πολύ χάρηκα με τις β επιπέδου κορίτσια! Κοντοζυγωνει και η δική μου. Ανυπομονώ να δω φατσακι. 

Μια μεγάλη αγκαλιά στην καθεμία σας. Είναι πολύ σημαντικό να είμαστε μαζί σε όλα. Σας ευχαριστώ!

:mrgreen: αυτό ακριβώς μου λέει η μεγάλη μου: εσένα και τη Σάρα είδαμε σε τέτοια ηλικία! :mrgreen:

Η αλήθεια είναι ότι με πας πολλά χρόνια πίσω θα σου μιλήσω από την πλευρά του παιδιού είμαι 23χρ ο αδερφός μου σχεδόν 21....Η μαμά μου σήμερα είναι 43χρ.χωρισαν με τον μπαμπά μου πριν 12 χρονια τότε ειμασταν  9+11 ο μπαμπάς μου ήταν με μια λέξη παρτακιας δουλεύε γιαυτον και ότι έβγαζε τα έτρωγε στα καφενεία και στα μπαράκια θυμάμαι να κανονίζουν να πάμε για φαγητό όλοι μαζί και να μην έρχεται ποτέ να μας πάρει να έρχεται πολυυυυ αργότερα μεθυσμένος και να πέφτει ξερός, όλα τα ανεχόταν η μαμά μου μόνο η απιστία ήταν το αποκορύφωμα πόσες φορές ακούγαμε φωνές μαλωματα πράγματα να σπάνε ποτέ δεν σήκωσε χέρι πάνω της κάποια στιγμή της λέω καλύτερα να χωρίσετε έτσι ταλαιπωρειστε και οι δύο και ταλαιπωρειτε και εμάς αφού δεν βγαίνει δεν το βλέπετε; ο αδερφός μου έκλαιγε κάθε φορά που μαλωνανε γιατί φοβόταν τον έβαζα μέσα στο δωμάτιο και άνοιγα την τηλεόραση τέρμα να μην ακούει τις φωνές τους,, όντως το 2009 χώρισαν....συνενετικο διαζύγιο το παίξε και χουβαρντας εδώ γελάμε και από το πόσο της διατροφής είπε θα δίνει παραπάνω υπογεγραμμένα ολα αυτά σας πληροφορω ότι δεν πήραμε ποτέ ούτε ένα ευρώ ξαφνικά έμεινε άνεργος και ξαφνικα έμεινε μόνη της 32 χρόνων να μεγαλώσει δύο παιδιά δημοτικού έκανε δύο δουλειές εγώ ανέλαβα το σπίτι και τον μικρό μου αδερφό,,,βέβαια οι σχέσεις μεταξύ των γονιών μου έμειναν άριστες και εμείς είχαμε πάντα επαφή ποτέ δεν κατηγόρησε ο ένας τον αλλον

Εννοειται ότι ήθελα να είναι καλά και εννοειται ότι στο μυαλό μου την ήθελα με έναν άνθρωπο που να της αξίζει να περνάει καλά γιατί πέρασε δύσκολα της το έλεγα κιόλας ότι δεν μπορεί να μείνει για πάντα μόνη της, κάποια στιγμή βρήκε κάποιον άνθρωπο παντρεύτηκαν αλλά δεν πήγε καλά οκ συνεχίζουμε,,δύο χρόνια μετά τον χωρισμό των γονιών μου στα 13 γνώρισα τον άντρα μου από τότε είμαστε μαζί το 2015 η μαμά μου γνωρίζει τον σημερινό της άντρα έναν καλό άνθρωπο που την στηρίζει πολύ που για εμένα σημασία έχει να περνάει καλά και να είναι ευτυχισμένη παντρεύτηκαν ένα μήνα πριν τον δικό μου γάμο το καλοκαίρι του 19 και όταν στην αρχή κάποια στιγμή σκέφτηκαν ίσως για παιδάκι αν και ο ένας και ο άλλος είχαν από τους πρώτους γάμους τους εννοείται ότι δεν μου έπεφτε λόγος χάρηκα κιόλας αλλά μετά το άφησαν και δεν έγινε,,,όσο για τον μπαμπά μου είναι σε μια σχέση εδώ και μερικά χρόνια αλλά φυσικά λέει οτι έκλεισε από γάμους κλπ...έβαλε μυαλό δεν το κουνάει από το σπίτι δουλεύει κλπ αλλά ειναι ήδη αργαααα.....

Δώσε χρόνο στα κορίτσια σου εμένα αυτό που με βοήθησε σαν παιδί ήταν να έχω γνώση την όλης κατάστασης το τι είχε γίνει για πιο λόγο γίνονται αυτά τι έκανε ο ένας τι ο άλλος ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.ποτε δεν κατηγόρησα τον μπαμπά μου για ότι έκανε αλλά πάντα αν φτάσει εκεί η συζήτηση το λέω σαν γεγονός...μήπως τα κορίτσια σου νομίζουν ότι έφταιγες εσύ που χωρίσατε? Μήπως νομίζουν ότι θα τους πάρει το μωρό την θέση? Το καλύτερο είναι αφού πάρεις γνώμη από παιδοψυχολογο να κάνετε μια ωραία συζήτηση καθίστε με τις ώρες και λυστε το ότι μπορεί να έχει δημιουργηθεί...

Ωχχχχ σόρρυ για το σεντόνι μου βγήκαν αβίαστα!!!

  • Μου αρέσει 6

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι με πας πολλά χρόνια πίσω θα σου μιλήσω από την πλευρά του παιδιού είμαι 23χρ ο αδερφός μου σχεδόν 21....Η μαμά μου σήμερα είναι 43χρ.χωρισαν με τον μπαμπά μου πριν 12 χρονια τότε ειμασταν  9+11 ο μπαμπάς μου ήταν με μια λέξη παρτακιας δουλεύε γιαυτον και ότι έβγαζε τα έτρωγε στα καφενεία και στα μπαράκια θυμάμαι να κανονίζουν να πάμε για φαγητό όλοι μαζί και να μην έρχεται ποτέ να μας πάρει να έρχεται πολυυυυ αργότερα μεθυσμένος και να πέφτει ξερός, όλα τα ανεχόταν η μαμά μου μόνο η απιστία ήταν το αποκορύφωμα πόσες φορές ακούγαμε φωνές μαλωματα πράγματα να σπάνε ποτέ δεν σήκωσε χέρι πάνω της κάποια στιγμή της λέω καλύτερα να χωρίσετε έτσι ταλαιπωρειστε και οι δύο και ταλαιπωρειτε και εμάς αφού δεν βγαίνει δεν το βλέπετε; ο αδερφός μου έκλαιγε κάθε φορά που μαλωνανε γιατί φοβόταν τον έβαζα μέσα στο δωμάτιο και άνοιγα την τηλεόραση τέρμα να μην ακούει τις φωνές τους,, όντως το 2009 χώρισαν....συνενετικο διαζύγιο το παίξε και χουβαρντας εδώ γελάμε και από το πόσο της διατροφής είπε θα δίνει παραπάνω υπογεγραμμένα ολα αυτά σας πληροφορω ότι δεν πήραμε ποτέ ούτε ένα ευρώ ξαφνικά έμεινε άνεργος και ξαφνικα έμεινε μόνη της 32 χρόνων να μεγαλώσει δύο παιδιά δημοτικού έκανε δύο δουλειές εγώ ανέλαβα το σπίτι και τον μικρό μου αδερφό,,,βέβαια οι σχέσεις μεταξύ των γονιών μου έμειναν άριστες και εμείς είχαμε πάντα επαφή ποτέ δεν κατηγόρησε ο ένας τον αλλον

Εννοειται ότι ήθελα να είναι καλά και εννοειται ότι στο μυαλό μου την ήθελα με έναν άνθρωπο που να της αξίζει να περνάει καλά γιατί πέρασε δύσκολα της το έλεγα κιόλας ότι δεν μπορεί να μείνει για πάντα μόνη της, κάποια στιγμή βρήκε κάποιον άνθρωπο παντρεύτηκαν αλλά δεν πήγε καλά οκ συνεχίζουμε,,δύο χρόνια μετά τον χωρισμό των γονιών μου στα 13 γνώρισα τον άντρα μου από τότε είμαστε μαζί το 2015 η μαμά μου γνωρίζει τον σημερινό της άντρα έναν καλό άνθρωπο που την στηρίζει πολύ που για εμένα σημασία έχει να περνάει καλά και να είναι ευτυχισμένη παντρεύτηκαν ένα μήνα πριν τον δικό μου γάμο το καλοκαίρι του 19 και όταν στην αρχή κάποια στιγμή σκέφτηκαν ίσως για παιδάκι αν και ο ένας και ο άλλος είχαν από τους πρώτους γάμους τους εννοείται ότι δεν μου έπεφτε λόγος χάρηκα κιόλας αλλά μετά το άφησαν και δεν έγινε,,,όσο για τον μπαμπά μου είναι σε μια σχέση εδώ και μερικά χρόνια αλλά φυσικά λέει οτι έκλεισε από γάμους κλπ...έβαλε μυαλό δεν το κουνάει από το σπίτι δουλεύει κλπ αλλά ειναι ήδη αργαααα.....

Δώσε χρόνο στα κορίτσια σου εμένα αυτό που με βοήθησε σαν παιδί ήταν να έχω γνώση την όλης κατάστασης το τι είχε γίνει για πιο λόγο γίνονται αυτά τι έκανε ο ένας τι ο άλλος ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.ποτε δεν κατηγόρησα τον μπαμπά μου για ότι έκανε αλλά πάντα αν φτάσει εκεί η συζήτηση το λέω σαν γεγονός...μήπως τα κορίτσια σου νομίζουν ότι έφταιγες εσύ που χωρίσατε? Μήπως νομίζουν ότι θα τους πάρει το μωρό την θέση? Το καλύτερο είναι αφού πάρεις γνώμη από παιδοψυχολογο να κάνετε μια ωραία συζήτηση καθίστε με τις ώρες και λυστε το ότι μπορεί να έχει δημιουργηθεί...

Ωχχχχ σόρρυ για το σεντόνι μου βγήκαν αβίαστα!!!

Νομίζω ότι έχει διαφορά από περίπτωση σε περίπτωση. Ίσως κι εγώ στη θέση σου έτσι να αντιδρούσα. 

Στη δική μου περίπτωση, ήταν και οι 2 γονείς βλαμμενοι, με την έννοια ότι μάλωναν για χαζομάρες πού και πού, βγαιναμε κανονικά όλοι μαζί, κάναμε πράγματα μαζί και για μια απιστία που έκανε ο πατέρας μου όταν ήμουν στην 3η λυκείου, δεν τον συγχώρεσε η μαμά μου, τον έδιωξε και μετά τον ζητούσε πίσω και δεν ερχόταν, ή ερχόταν και έφευγε κλπ. Κρατούσαν μανιάτικα και οι δύο ανέκαθεν, δηλαδή μπορεί να έκλεινε ένα θέμα τσακωμού και να το αναβιωναν μετά από 15 χρόνια. Η δε μητέρα μου μονίμως κουρασμένη και καθόλου περιποιημένη, θυμάμαι τον πατέρα μου αν την παρακαλάει να βγουν οι δύο τους και να μη θέλει ποτέ σχεδόν. Και εννοείται ότι μπαίναμε στη μέση όταν χώριζαν "η μαμά σας έκανε αυτό" "ο μπαμπάς σας έκανε εκείνο". Γενικά για να μην το τραβάω ήταν ο, τι να 'ναι, από εκεί που τούς έβλεπες υπέροχο ζευγάρι, τούς βλέπεις να κάνουν σαν μωρά παιδιά με γκρίνιες και εγωισμούς. Εεε λοιπόν να μού πουν τι; ότι ξαναπαντρεύονται; αφού δεν είναι άνθρωποι για σπίτι, πώς θα το στηρίξουν. Αισθάνομαι προδωμενη γιατί είναι σα να μού λένε "με τη δική μας οικογένεια δε βγήκε, θα το ξαναδώ αλλού".

Δεν ξέρω αν μπορεί κάποια να καταλάβει τι εννοώ. Είναι μια σκοπιά ενός παιδιού. Δε μπορώ να είμαι αντικειμενική με τους γονείς μου. Σε κάθε άλλη περίπτωση οποιοδήποτε ζευγαριού ίσως να έλεγα κι εγώ "γιατί όχι;"

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Νομίζω ότι έχει διαφορά από περίπτωση σε περίπτωση. Ίσως κι εγώ στη θέση σου έτσι να αντιδρούσα. 

Στη δική μου περίπτωση, ήταν και οι 2 γονείς βλαμμενοι, με την έννοια ότι μάλωναν για χαζομάρες πού και πού, βγαιναμε κανονικά όλοι μαζί, κάναμε πράγματα μαζί και για μια απιστία που έκανε ο πατέρας μου όταν ήμουν στην 3η λυκείου, δεν τον συγχώρεσε η μαμά μου, τον έδιωξε και μετά τον ζητούσε πίσω και δεν ερχόταν, ή ερχόταν και έφευγε κλπ. Κρατούσαν μανιάτικα και οι δύο ανέκαθεν, δηλαδή μπορεί να έκλεινε ένα θέμα τσακωμού και να το αναβιωναν μετά από 15 χρόνια. Η δε μητέρα μου μονίμως κουρασμένη και καθόλου περιποιημένη, θυμάμαι τον πατέρα μου αν την παρακαλάει να βγουν οι δύο τους και να μη θέλει ποτέ σχεδόν. Και εννοείται ότι μπαίναμε στη μέση όταν χώριζαν "η μαμά σας έκανε αυτό" "ο μπαμπάς σας έκανε εκείνο". Γενικά για να μην το τραβάω ήταν ο, τι να 'ναι, από εκεί που τούς έβλεπες υπέροχο ζευγάρι, τούς βλέπεις να κάνουν σαν μωρά παιδιά με γκρίνιες και εγωισμούς. Εεε λοιπόν να μού πουν τι; ότι ξαναπαντρεύονται; αφού δεν είναι άνθρωποι για σπίτι, πώς θα το στηρίξουν. Αισθάνομαι προδωμενη γιατί είναι σα να μού λένε "με τη δική μας οικογένεια δε βγήκε, θα το ξαναδώ αλλού".

Δεν ξέρω αν μπορεί κάποια να καταλάβει τι εννοώ. Είναι μια σκοπιά ενός παιδιού. Δε μπορώ να είμαι αντικειμενική με τους γονείς μου. Σε κάθε άλλη περίπτωση οποιοδήποτε ζευγαριού ίσως να έλεγα κι εγώ "γιατί όχι;"

 

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες μιλάμε όντως για διαφορετικές καταστάσεις στους δικούς σου υπήρχε η ανωριμότητα παρόλη την ηλικία και τα πισωγυρισματα....όχι όταν έφυγε ο μπαμπάς μου έφυγε χωρίς γυρισμό εξάλλου ποτέ δεν ήταν πραγματικά εδώ...καταλαβαίνω την πικρία σου απόλυτα δεν σε σεβάστηκαν και αντί να σκεφτούν έστω το καλό του/των παιδιού/ιων τους έκαναν οι ίδιοι σαν παιδιά και σου στέρησαν όμορφες οικογενειακές στιγμές


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες μιλάμε όντως για διαφορετικές καταστάσεις στους δικούς σου υπήρχε η ανωριμότητα παρόλη την ηλικία και τα πισωγυρισματα....όχι όταν έφυγε ο μπαμπάς μου έφυγε χωρίς γυρισμό εξάλλου ποτέ δεν ήταν πραγματικά εδώ...καταλαβαίνω την πικρία σου απόλυτα δεν σε σεβάστηκαν και αντί να σκεφτούν έστω το καλό του/των παιδιού/ιων τους έκαναν οι ίδιοι σαν παιδιά και σου στέρησαν όμορφες οικογενειακές στιγμές

Ακριβώς. Κοίτα το έχω ξεπεράσει, από την όλη φάση ήμουν η μόνη που βγήκε αλώβητη, διότι μέσα από τις συμπεριφορές τους έμαθα πώς να Μην συμπεριφερομαι. Ο αδερφός μου όμως το πήρε πιο κατάκαρδα τότε. Εγώ καλώς ή κακώς έβλεπα ότι ο καθένας είναι στον κόσμο του, καθόμασταν στο τραπέζι και ο καθένας έλεγε κάτι διαφορετικό σε μια κοινή συζήτηση. Σα να πεις πχ εσύ για την εγκυμοσύνη, εγώ να σού απαντήσω αναφερόμενη σε κάτι άλλο άκυρο, ο αδερφός μου με τη σειρά του να πει κι εκείνος το άκυρό του κ.ο.κ. Τέλος πάντων, ξέφυγα πάλι. 

Κορίτσια, στην εγκυμοσύνη επιτρέπεται να κάνεις αναισθησία στον οδοντίατρο; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ακριβώς. Κοίτα το έχω ξεπεράσει, από την όλη φάση ήμουν η μόνη που βγήκε αλώβητη, διότι μέσα από τις συμπεριφορές τους έμαθα πώς να Μην συμπεριφερομαι. Ο αδερφός μου όμως το πήρε πιο κατάκαρδα τότε. Εγώ καλώς ή κακώς έβλεπα ότι ο καθένας είναι στον κόσμο του, καθόμασταν στο τραπέζι και ο καθένας έλεγε κάτι διαφορετικό σε μια κοινή συζήτηση. Σα να πεις πχ εσύ για την εγκυμοσύνη, εγώ να σού απαντήσω αναφερόμενη σε κάτι άλλο άκυρο, ο αδερφός μου με τη σειρά του να πει κι εκείνος το άκυρό του κ.ο.κ. Τέλος πάντων, ξέφυγα πάλι. 

Κορίτσια, στην εγκυμοσύνη επιτρέπεται να κάνεις αναισθησία στον οδοντίατρο; 

Ναι καταλαβαίνω απολύτως τι λες.....

Όσο για την αναισθησία δεν έχω ιδέα δεν χρειάστηκε ποτέ ρωτά τον γιατρό σου


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Ακριβώς. Κοίτα το έχω ξεπεράσει, από την όλη φάση ήμουν η μόνη που βγήκε αλώβητη, διότι μέσα από τις συμπεριφορές τους έμαθα πώς να Μην συμπεριφερομαι. Ο αδερφός μου όμως το πήρε πιο κατάκαρδα τότε. Εγώ καλώς ή κακώς έβλεπα ότι ο καθένας είναι στον κόσμο του, καθόμασταν στο τραπέζι και ο καθένας έλεγε κάτι διαφορετικό σε μια κοινή συζήτηση. Σα να πεις πχ εσύ για την εγκυμοσύνη, εγώ να σού απαντήσω αναφερόμενη σε κάτι άλλο άκυρο, ο αδερφός μου με τη σειρά του να πει κι εκείνος το άκυρό του κ.ο.κ. Τέλος πάντων, ξέφυγα πάλι. 

Κορίτσια, στην εγκυμοσύνη επιτρέπεται να κάνεις αναισθησία στον οδοντίατρο; 

Καλη ερώτηση!!!! 

Επίσης έγω χθες έπαθα ένα ωραιότατο έγκαυμα!!!! Από την κουζίνα! Από χθες ποναει πολυ. Αλλά δεν ρισκάρω να βάλω αντιβιοτικη κρέμα! Φοβάμαι! Θα κάνω υπομονή και αν δω ότι συνεχίσει θα πάρω τον γιατρό. 

Όντως όλες οι περιπτώσεις είναι διαφορετικές. Εγώ πχ έχασα την μαμά μου στα 17 μου. Ο μπαμπάς μου ήταν για 8 χρόνια μόνος και παρόλο που εγώ τον προετρεπα να συνεχίσει γιατί τοτε ήταν 45 χρονών αυτός θυμώνε. Μετά από 8 χρόνια μου είπε ότι γνώρισε μια κυρια και δεν μπορώ να σας περιγραψω την χαρά μου. Ο αδερφός μου (6 χρόνια μεγαλυτερος) παλι το αντίθετο! Παρόλο που είχαν περασει 8 χρόνια και εμείς είχαμε ηδη στήσει τα σπιτια μας αυτός δεν ήθελε ο μπαμπας να βρει αλλη. Ακόμα και τώρα δεν δείχνει να το έχει αποδεχτεί 100℅. Όλοι οι χαρακτήρες είναι διαφορετικοί και οι ηλικίες δεν παιζουν απαραίτητα ρόλο. Είναι η οπτική που εχει ο καθένας. 

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Ναι καταλαβαίνω απολύτως τι λες.....

Όσο για την αναισθησία δεν έχω ιδέα δεν χρειάστηκε ποτέ ρωτά τον γιατρό σου

Κορίτσι μου πως πας με τα πονακια σου??? Εγώ κάθε μέρα όλη μερα.... Πονακια και τραβηγματα... :cry:

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλη ερώτηση!!!! 

Επίσης έγω χθες έπαθα ένα ωραιότατο έγκαυμα!!!! Από την κουζίνα! Από χθες ποναει πολυ. Αλλά δεν ρισκάρω να βάλω αντιβιοτικη κρέμα! Φοβάμαι! Θα κάνω υπομονή και αν δω ότι συνεχίσει θα πάρω τον γιατρό. 

Όντως όλες οι περιπτώσεις είναι διαφορετικές. Εγώ πχ έχασα την μαμά μου στα 17 μου. Ο μπαμπάς μου ήταν για 8 χρόνια μόνος και παρόλο που εγώ τον προετρεπα να συνεχίσει γιατί τοτε ήταν 45 χρονών αυτός θυμώνε. Μετά από 8 χρόνια μου είπε ότι γνώρισε μια κυρια και δεν μπορώ να σας περιγραψω την χαρά μου. Ο αδερφός μου (6 χρόνια μεγαλυτερος) παλι το αντίθετο! Παρόλο που είχαν περασει 8 χρόνια και εμείς είχαμε ηδη στήσει τα σπιτια μας αυτός δεν ήθελε ο μπαμπας να βρει αλλη. Ακόμα και τώρα δεν δείχνει να το έχει αποδεχτεί 100℅. Όλοι οι χαρακτήρες είναι διαφορετικοί και οι ηλικίες δεν παιζουν απαραίτητα ρόλο. Είναι η οπτική που εχει ο καθένας. 

Κορίτσι μου πως πας με τα πονακια σου??? Εγώ κάθε μέρα όλη μερα.... Πονακια και τραβηγματα... :cry:

Για το έγκαυμα η bepanthol επιτρέπεται και θα σου τι ηρεμήσει λιγάκι αλλιώς οδοντόκρεμα ή σάλτσα κόκκινη πάλι θα σε ανακουφίσει...

Από πονακια το ίδιο μειώθηκαν λίγο αλλά είναι εκεί βέβαια τώρα με καίει το θέμα των υγρών περισσότερο όπως και το ότι εδώσα αίμα εχθές για εξετάσεις μηνιαίες και βγήκε 27ο αιματοκρίτης πλέον από σήμερα θα παίρνω 3μπουκαλακια σίδηρο την ημέρα...όλα μαζί άστα.....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι με πας πολλά χρόνια πίσω θα σου μιλήσω από την πλευρά του παιδιού είμαι 23χρ ο αδερφός μου σχεδόν 21....Η μαμά μου σήμερα είναι 43χρ.χωρισαν με τον μπαμπά μου πριν 12 χρονια τότε ειμασταν  9+11 ο μπαμπάς μου ήταν με μια λέξη παρτακιας δουλεύε γιαυτον και ότι έβγαζε τα έτρωγε στα καφενεία και στα μπαράκια θυμάμαι να κανονίζουν να πάμε για φαγητό όλοι μαζί και να μην έρχεται ποτέ να μας πάρει να έρχεται πολυυυυ αργότερα μεθυσμένος και να πέφτει ξερός, όλα τα ανεχόταν η μαμά μου μόνο η απιστία ήταν το αποκορύφωμα πόσες φορές ακούγαμε φωνές μαλωματα πράγματα να σπάνε ποτέ δεν σήκωσε χέρι πάνω της κάποια στιγμή της λέω καλύτερα να χωρίσετε έτσι ταλαιπωρειστε και οι δύο και ταλαιπωρειτε και εμάς αφού δεν βγαίνει δεν το βλέπετε; ο αδερφός μου έκλαιγε κάθε φορά που μαλωνανε γιατί φοβόταν τον έβαζα μέσα στο δωμάτιο και άνοιγα την τηλεόραση τέρμα να μην ακούει τις φωνές τους,, όντως το 2009 χώρισαν....συνενετικο διαζύγιο το παίξε και χουβαρντας εδώ γελάμε και από το πόσο της διατροφής είπε θα δίνει παραπάνω υπογεγραμμένα ολα αυτά σας πληροφορω ότι δεν πήραμε ποτέ ούτε ένα ευρώ ξαφνικά έμεινε άνεργος και ξαφνικα έμεινε μόνη της 32 χρόνων να μεγαλώσει δύο παιδιά δημοτικού έκανε δύο δουλειές εγώ ανέλαβα το σπίτι και τον μικρό μου αδερφό,,,βέβαια οι σχέσεις μεταξύ των γονιών μου έμειναν άριστες και εμείς είχαμε πάντα επαφή ποτέ δεν κατηγόρησε ο ένας τον αλλον

Εννοειται ότι ήθελα να είναι καλά και εννοειται ότι στο μυαλό μου την ήθελα με έναν άνθρωπο που να της αξίζει να περνάει καλά γιατί πέρασε δύσκολα της το έλεγα κιόλας ότι δεν μπορεί να μείνει για πάντα μόνη της, κάποια στιγμή βρήκε κάποιον άνθρωπο παντρεύτηκαν αλλά δεν πήγε καλά οκ συνεχίζουμε,,δύο χρόνια μετά τον χωρισμό των γονιών μου στα 13 γνώρισα τον άντρα μου από τότε είμαστε μαζί το 2015 η μαμά μου γνωρίζει τον σημερινό της άντρα έναν καλό άνθρωπο που την στηρίζει πολύ που για εμένα σημασία έχει να περνάει καλά και να είναι ευτυχισμένη παντρεύτηκαν ένα μήνα πριν τον δικό μου γάμο το καλοκαίρι του 19 και όταν στην αρχή κάποια στιγμή σκέφτηκαν ίσως για παιδάκι αν και ο ένας και ο άλλος είχαν από τους πρώτους γάμους τους εννοείται ότι δεν μου έπεφτε λόγος χάρηκα κιόλας αλλά μετά το άφησαν και δεν έγινε,,,όσο για τον μπαμπά μου είναι σε μια σχέση εδώ και μερικά χρόνια αλλά φυσικά λέει οτι έκλεισε από γάμους κλπ...έβαλε μυαλό δεν το κουνάει από το σπίτι δουλεύει κλπ αλλά ειναι ήδη αργαααα.....

Δώσε χρόνο στα κορίτσια σου εμένα αυτό που με βοήθησε σαν παιδί ήταν να έχω γνώση την όλης κατάστασης το τι είχε γίνει για πιο λόγο γίνονται αυτά τι έκανε ο ένας τι ο άλλος ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.ποτε δεν κατηγόρησα τον μπαμπά μου για ότι έκανε αλλά πάντα αν φτάσει εκεί η συζήτηση το λέω σαν γεγονός...μήπως τα κορίτσια σου νομίζουν ότι έφταιγες εσύ που χωρίσατε? Μήπως νομίζουν ότι θα τους πάρει το μωρό την θέση? Το καλύτερο είναι αφού πάρεις γνώμη από παιδοψυχολογο να κάνετε μια ωραία συζήτηση καθίστε με τις ώρες και λυστε το ότι μπορεί να έχει δημιουργηθεί...

Ωχχχχ σόρρυ για το σεντόνι μου βγήκαν αβίαστα!!!

Βαλεντινακι μου τι πέρασες κ εσύ..  σαν να διαβάζω την δική μου ιστορία!!  Κ εμένα η μαμά μου ανέχτηκε πάρα πολλά, απιστια, μεθυσια κλπ για πολλα Χρόνια και για να χωρίσει ρώτησε εμάς.. μετά το χωρισμό δυσκολευτηκαμε πάρα πολύ μόνη της με 2 παιδιά που πήγαιναν σχολείο, παντρεύτηκε για 5 χρόνια ήταν παντρεμένη, αλλά δεν πήγε καλα και φέτος μετά από πολλά χρόνια ξαναπαντρευτηκε και είναι καλά! Εμένα όμως οι γονεις μου δεν έχουν σχέσεις χρόνια, δεν μιλάνε καν! Για πολλά χρόνια κ εγώ δεν είχα πολλές σχέσεις με τον μπαμπά μου,  είναι και μακριά βέβαια και δεν ήταν εύκολο, αλλά τελευταία έχουμε αρχίσει να μιλάμε αρκετα. Καταλαβαίνω όμως ότι ακόμα εχει σε πολλά πράγματα τη συμπεριφορά που είχε όταν χώρισαν με τη μαμά μου και το έχω δεχτεί αφού πλέον δεν με επηρεάζει σε κάτι! Το χειρότερο είναι ότι πολλά χρόνια μετά το διαζυγιο κατηγορουσε τη μαμά μου που "μας πήρε κ έφυγε" και δεν εβλεπε τα δικά του λάθη! 

@HopeMeΑυτό που έλεγα για τα νεύρα στην εφηβεία, το λέω γιατί κ εγώ στην ηλικία που είναι οι κόρες σου δεν ήθελα να ασχολούμαι καθόλου με τη σχέση των γονιών μου με είχαν κουράσει όλα αυτά που είχαν γίνει κ με είχαν νευριάσει, δεν ηθελα να μπαινω στη μέση και πολλές φορές δεν ήθελα καν να μιλάω με τον μπαμπά μου ακόμα κ χωρίς να μου κάνει κάτι! Βέβαια η δική σας κατάσταση είναι διαφορετική, αφού ζείτε ήδη όλοι μαζί κ είστε καλά, ίσως το κάνουν από αντίδραση, ίσως από ζήλεια ότι μπορεί να τις αφήσεις πίσω δε ξέρω..  πιστεύω ότι αν συζητήσεις μαζί τους και τους εξηγήσεις ότι δεν θα αλλάξει κάτι στη σχέση σου μαζί τους  και ότι το μόνο που θέλεις είναι να είστε ευτυχισμένοι, θα καταλάβουν!! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...